پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۲۳:۳۴Oct 2020 22

جدیدترین‌های «کوبا»

روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۲۵    
58 سال پیش در چنین روزی، برابر با 22 اکتبر 1962 جان اف کندی، رئیس جمهوری آمریکا، دستور محاصره دریایی کوبا را صادر کرد. چند روز قبل از صدور این دستور، هواپیماهای جاسوسی ایالات متحده هنگام پرواز بر فراز کوبا عکس هایی گرفته بودند که نشان می داد اتحاد جماهیر شوروی مشغول ساخت سکوهای پرتاب موشک در خاک ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۴۸    
وزیر خارجه کوبا ضمن انتقاد از سیاست خارجی آمریکا، تجاوزگری این کشور را بزرگ ترین تهدید برای صلح و امنیت منطقه توصیف کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه کوبا با انتقاد از سیاست خارجی آمریکا، دولت این کشور را تهدیدی علیه صلح و ثبات منطقه و جهان توصیف کرد.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور جدید بولیوی اعلام کرد از سرگیری روابط با دیگر کشورها از جمله ایران را در پیش خواهد گرفت. به نقل از شبکه تله سور، لوئیس آرسه رئیس جمهور منتخب جدید بولیوی در اولین موضع گیری درباره روابط با ایران، گفت که سیاست برقراری روابط مجدد با کشورهای ایران ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۳۵    
کشور کوبا با آنکه کشور پیشرفته ای محسوب نمی شود و از بسیاری جهات، حرفی برای گفتن در دنیا ندارد، در بحران اخیر کرونا و فقط 122 کشته داشته. رقمی حیرت آور که دلیل آن را احتمالا باید در نحوه مقابله این کشور با کرونا جستجو کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - لوئیس آرسه رئیس جمهوری منتخب بولیوی اعلام کرد به محض در دست گرفتن قدرت در نیمه دوم ماه نوامبر آینده (آبان ماه) روابط دیپلماتیک با کشورهای ایران، کوبا و ونزوئلا را از سرخواهد گرفت.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۸    
کوبا تاکنون فقط 122 مرگ بر اثر کرونا داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۰۳    
رئیس جمهور منتخب بولیوی پس از پیروزی در انتخابات این کشور بر احیای روابط با ونزوئلا، کوبا و ایران تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور منتخب بولیوی ضمن انتقاد از اقدامات سازمان کشورهای آمریکایی در قبال این کشور، از دنبال کردن سیاست خارجی احیای روابط با کشورهای ونزوئلا، کوبا و ایران خبر داد.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
منظور از رفتار خبیثانه ایران، مقاومت و نافرمانی آن در برابر آمریکاست. همانطور که کوبا مانع سلطه کامل آمریکا بر نیمکره شرقی شد، ایران هم مانع سلطه کامل آمریکا بر خاورمیانه شده است. از جنگ گرفته تا تحریم، هیچ چیز باعث شکستن ایران نشده است. سرکشی موفق برای آمریکا پذیرفتنی نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۴۱    
روز فرهنگ کوبا هر سال 20 اکتبر جشن گرفته می شود، چرا که در این روز برای اولین بار نت های سرود ملی کوبا نواخته شدند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۰    
اولین بار کانر گوری خبرنگار آمریکایی که در سال 2013 به کوبا سفر کرده بود همانجا ماند و یک کتابفروشی از کتاب های انگلیسی زبان تاسیس کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و هشتمین روز مهر ماه پرداخته می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۵    
ریکادرو کابریساس معاون نخست وزیر کوبا و ادریس میا سفیر سوریه در هاوانا پایتخت کوبا دیدار و درباره راه های تقویت روابط دو کشور گفتگو کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
رهبر کره شمالی پیامی را به رائول کاسترو، رهبر بازنشسته کوبا ارسال و از وی بابت تبریک سالگرد تاسیس حزب حاکم کره شمالی قدردانی کرد.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
پرتاب موشک بر سایوز 2-1 با سفینه سایوز ام سی 17 از ایستگاه فضایی بایکنور اهدای نان به شرکت کنندگان در راه پیمایی در نزدیکی هتل ایسیک کول در بیشکک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درکمپین انتخاباتی خود در فرودگاه بین المللی ارلاندو در ایالت فلوریدا رسیدن یخ شکن اتمی قطب به مورمانسک ...
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۴۹    
کودکانی که در هاوانا کوبا بیس بال بازی می کنند. عکس: Ram n Espinosa / AP
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - ستاد مبارزه با کرونا در روسیه آغاز پروازهای بین المللی به سه کشور صربستان، کوبا و ژاپن را اعلام کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۸    
الجزیره : تلاش های عربستان سعودی برای عضویت در شورای حقوق بشر شورای امنیت به جایی نرسید. آغاز دوره جدید از اول ژانویه سال بعد است. روز سه شنبه چین، روسیه و کوبا به عضویت این شورا در آمدند و همین امر موجب انتقاد طرفداران حقوق بشری از این نهاد سازمان ملل شد ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه بین الملل: عضویت سه کشور روسیه، چین و کوبا در شورای حقوق بشر سازمان ملل اعتراض آمریکا و همچنین سازمان های حقوق بشری را در پی داشت. عربستان سعودی موفق به کسب رای لازم برای عضویت در این نهاد نشد. آمریکا از این شورا خارج شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۳۱    
سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات واشنگتن درباره عضویت چین و کوبا در شورای حقوق بشر سازمان ملل واکنش نشان داد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا به ترکیب جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد واکنش نشان داد و مدعی شد حضور روسیه و چین در این شورا ناامیدکننده است. به گزارش شیعه پرس ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۰    
وزرات خارجه آمریکا ضمن اتهام زنی به روسیه، چین و کوبا درباره نقض حقوق بشر در این کشورها، از انتخاب آن ها به عنوان اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل ابراز تاسف کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد 15 عضو شورای حقوق بشر این سازمان را انتخاب کردند اما عربستان سعودی از راهیابی به این شورا محروم ماند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا انتخاب چین و کوبا به عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل را مورد انتقاد قرار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
در روزی که روسیه، چین و کوبا با وجود تبلیغات منفی گسترده رسانه های غربی به عنوان اعضای جدید شورای حقوق بشر انتخاب شدند، عربستان سعودی که علی رغم جنایاتش علیه ملت یمن نامزد عضویت در این شورا بود، با کسب کمتر از 50درصد آرا از هدف خود بازماند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس پارلمان سوریه در دیدار با سفیر کوبا ضمن تاکید بر همکاری میان دو کشور در مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا گفت که شعارهای دروغین آمریکا تحت عنوان مبارزه با تروریسم و ارتقای دموکراسی با هدف سرقت ثروت ملت هاست.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رهبر انقلاب در جلسه تفسیر قرآن فرمودند: حکومت کوبا که در قلب آمریکا و زیر گوش آمریکاست با آن همه دشمنی که آمریکا دارد هنوز آنگونه نشده و سرجایش ایستاده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یک قاضی فدرال آمریکا یکی از فرماندهان سابق پایگاه نیروی دریایی در خلیچ گوآنتانامو واقع در کوبا را به خاطر تلاش برای سرپوش گذاشتن بر یک درگیری از روی مستی با یک کارمند که بعدها در این خلیج مرده پیدا شد، به دو سال حبس محکوم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۸:۴۱    
رئیس جمهور کوبا از اتخاذ یک راهبرد اقتصادی و اجتماعی جدید خبر داد که به این کشور اجازه خواهد داد پس از 7 ماه مقابله با کووید-19 به وضعیت عادی باز گردد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۸:۰۰    
رئیس جمهور کوبا تاکید کرد: سیاست وحشیانه و خصمانه دولت آمریکا، بزرگترین تهدید برای جهان است.
اقتصاد آنلاین / بازتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۱:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
شبکه اجتماعی توییتر پنجشنبه شب اعلام کرد که یکهزار و 594 حساب کاربری را بسته است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
شبکه اجتماعی توییتر پنجشنبه شب اعلام کرد که یکهزار و 594 حساب کاربری را بسته است. به گزارش ایرنا از شبکه خبری الجزیره قطر، این حساب ها متعلق به پنج شبکه و مربوط به عربستان، ایران، روسیه، کوبا و تایلند بوده است. توییتر به علت بستن این حساب ها اشاره ای نکرده است.
برترین ها / اسپادانا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۲   + ۲۸ سایت دیگر  
انتخاب: 26 کشور از جمله ایران، روسیه، چین در بیانیه ای مشترک از ایالات متحده و کشورهای غربی خواستند تا به اعمال تحریم های یک جانبه پایان دهند. کشورهای امضاکننده این بیانیه می گویند این دست تحریم ها مبارزه با شیوع ویروس کرونا را "دشوار" کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سفارت کوبا در لبنان اعلام کرد، سکوت آمریکا در قبال حمله تروریستی به سفارت این کشور نشان دهنده تسامح واشنگتن با تحریک به خشونت علیه کوباست.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کوبا برای بیش از شش ماه یکی از سفت و سخت ترین قرنطینه های جهان را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اجرا کرده است. کلیه سفرهای هوایی و دریایی تجاری از تاریخ 2 آوریل به حالت تعلیق درآمده است و هر کسی که می خواهد وارد کوبا شود یا از آن خارج شود برای این کار نیاز به اجازه ویژه دولت دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
شش ماه از اعمال یکی از سختگیرانه ترین قوانین قرنطینه جهان در کوبا می گذرد و در نتیجه آن شمار گردشگران در این کشور همچون بسیاری از نقاط جهان با کاهش قابل توجه مواجه شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کوبا از سیاست های دولت آمریکا در زمینه خلع سلاح هسته ای و عدم اشاعه تسلیحات هسته ای از جمله تصمیم آن برای خروج از توافق هسته ای انتقاد کرد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۳:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه کوبا از مواضع جنگ طلبانه دولت آمریکا و خروج از توافقنامه های بین المللی همچون برجام انتقاد کرد و گفت این اقدامات ایالات متحده امنیت جهان را به خطر می افکند.
شهروند البرز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۰:۱۶    
سفیر کوبا در ایران طی نامه ای به استاندار البرز از عملکرد رییس انجمن دوستی ایران و کوبا و مجموعه فرهنگی قهوه در کرج تقدیر کرد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه کوبا نسبت به خطر استفاده از سلاح های اتمی توسط کشورهای دارنده آن هشدار داد و گفت تصمیم یکجانبه آمریکا برای خروج از برجام و پیمان موشک های میانبرد اتمی، عواقب سنگینی برای ثبات و امنیت بین المللی دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دولت کوبا بار دیگر از کارشکنی آمریکا در همکاری های پزشکی بین المللی این کشور به شدت انتقاد و اعلام کرد که دولت آمریکا سعی می کند تا سازمان های بین المللی و منطقه ای را در راستای منافع خود تحت فشار بگذارد.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۰:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
گروهی از نماینده های حزب جمهوری خواه در کنگره آمریکا بسته تحریمی جدیدی علیه حزب الله لبنان آماده کرده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا یک ژنرال قدرتمند کوبا را که یکی از بازرگانان این کشور نیز به شمار می آید، تحریم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۲۴    
وزیر امور خارجه روسیه تشدید تحریم های آمریکا علیه کوبا را قاطعانه محکوم کرده و گفت: در حالی که در شرایط کنونی، باید از جنگ های تجاری و تحریم ها فاصله گرفته و برای مبارزه با مصیبت مشترک جهانی، از یکدیگر حمایت کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۸:۳۱    
وزیر خارجه روسیه با غیر انسانی خواندن تحریم های آمریکا علیه کوبا، این اقدام را شدیدا محکوم کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۱:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه بار دیگر افزایش تحریم های واشنگتن علیه کوبا را به شدت محکوم کرده و آن را سیاستی غیرانسانی و غیرقانونی خواند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
سفیر کوبا در تهران طی پیامی اعلام کرد: تروریسم همچنان یک چالش جدی برای جامعه جهانی است و تا زمانی که معیارهای دوگانه، فرصت طلبی سیاسی، دستکاری و گزینش در مبارزه با آن وجود داشته باشد، هرگز قابل حذف نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه سوریه در سخنرانی سالانه برای مجمع عمومی سازمان ملل، از کشورهای تحریم شده خواستار تشکیل جبهه ای واحد برای مقابله کردن با اثرات تحریم های آمریکا شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ در این قسمت از برنامه این هفته در تاریخ (Esta semana en la historia) از شبکه هیسپان تی وی به موضوعات شهادت کودک فلسطینی محمدالدوره در آغوش پدرش، قتل عام زندان کاراندینو در برزیل که 111 زندانی به دست نیروهای امنیتی کشته شدند ...