یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۳:۴۵Oct 2020 25

جدیدترین‌های «دیپلمات سابق»

میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۰    
خبرگزاری میزان – پایگاه شبکه فاکس نیوز نوشت که با وجود مخالفت شدید آمریکا، تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران به پایان رسیده است و دست تهران برای خرید سلاح باز است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
این که رابطه تهران- پکن چگونه می تواند منجر به نفع اقتصادی ایران شود و آمریکا چگونه به این موضوع نگاه می کند، موضوع مهمی است. ساداتیان می گوید: ایران می تواند جایگاه ویژه ای در تأمین بلندمدت انرژی چین و نقش محوری در جاده ابریشم جدید داشته باشد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۷:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد با حمیدرضا آصفی؛ دیپلمات سابق درباره انتخابات آمریکا گفتگو کرده است. شامگاه جمعه به وقت ایالات متحده شاهد اظهارات تند و تیز و البته بی ادبانه دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۱:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
یک دیپلمات سابق هند با اشاره به تحرکات دیپلماتیک ایران در روزهای گذشته نوشت، ایران سیاست نگاه به شرق را شتاب بخشیده و در پی توافق های بزرگ با چین و روسیه و خنثی کردن نقش دلار آمریکاست .
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
دیپلمات سابق کشورمان گفت: آمریکا می تواند اموال ایران را در آن کشورها توقیف کند همچنانکه که پیش از این اموال سفارت جمهوری اسلامی را در ایتالیا، واتیکان و بروکسل توقیف کرد که وزارت امور خارجه ایران جلوی این اقدام آمریکا را گرفت و آمریکایی ها نتوانستند احکام را اجرا کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دیپلمات سابق کشورمان گفت: اگر آمریکا بخواهد جنگ عربستان و یمن به اتمام می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ویلیام لورنس دیپلمات سابق آمریکایی تاکید کرد، احتمالا تست کرونای رئیس جمهور آمریکا از مدتی پیش مثبت بوده است، اما کاخ سفید روز گذشته این موضوع را علنی کرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۲۱    
شفقنا- یک دیپلمات باسابقه آمریکایی گفت طرح الحاق کرانه باختری به اسراییل فعلاً منتفی است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ دنیس راس در گفتگو با فرانس24 گفت: دنیس راس دیپلمات سابق و ارشد آمریکا در خاورمیانه گفت: بحرین ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۱    
استاد دانشگاه و دیپلمات سابق سنگاپوری با توجه به تشدید تقابل غرب و به ویژه آمریکا با چین، در ارائه ای در TED به بررسی این مساله پرداخته که غرب چگونه می تواند خود را با آسیای به پاخاسته وفق دهد.
مثلث   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دونالد ترامپ یا جو بایدن؛ کدامیک در انتخابات آتی به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا انتخاب خواهند شد؟ تداوم حضور اولی یا آمدن دومی چه تأثیری در اوضاع ایران خواهد داشت؟ این سؤالات موضوع وبیناری بود که در سایت دیپلماسی ایرانی با حضور محسن بهاروند معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۱۷    
یک دیپلمات سابق آمریکایی گفته که رئیس جمهوری بعدی آمریکا باید نگرش خود در قبال کره شمالی و اعمال تحریم ها علیه این کشور تغییر دهد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۳۲    
یک دیپلمات سابق وزارت امور خارجه گفت: دعوت به سرپیچی یکی از اقدامات آمریکاست. این کشور علاوه بر تهدید قانون مداران، همه را به سرپیچی از قوانین بین المللی دعوت می کند.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ریچارد سوکولسکی دیپلمات سابق آمریکایی در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: جو بایدن به صراحت گفته است: می خواهد آمریکا را به بالای میز بازگرداند تا بتواند جهان آزاد را برای مقابله با چالش های کنونی دور هم جمع کند و هیچ ملت دیگری از چنین پتانسیلی برخوردار نیست ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
ادعا می شود که یکی از دیپلمات های سابق انگلیس که سابقه خدمت در کمیسیون اروپا را نیز دارد، برای چین جاسوسی می کرده و اکنون تحت بازجویی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس گزارش رسانه های انگلیسی "فریزر کامرون"، دیپلمات سابق این کشور که در حال حاضر مدیر مرکز اتحادیه اروپا-آسیا در بروکسل است، به اتهام جاسوسی برای چین تحت تحقیقات قرار گرفته است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۰:۳۲    
دیپلمات سابق کشورمان بر این نکته تاکید کرد سورپرایز اکتبر ترامپ تشدید جنگ فرسایشی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۳    
سفیر سابق ترکیه در آمریکا، انزوای ترکیه در حوزه سیاست خارجی را، معلول مشی سیاست داخلی حزب عدالت و توسعه می داند.
نسیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۱    
مری آن رایت سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا و دیپلمات سابق این کشور در کابل افغانستان، دیشب مهمان مرتضی غرقی در برنامه تلویزیونی بدون مرز بود. او گفت: آمریکا برای مبارزه با تروریسم در افغانستان برنامه ای نداشته و تنها برای مهار و تسلط بر همسایگان آن به افغانستان حمله کرد. ...
روزنامه آرمان ملی گفت وگویی با فریدون مجلسی، دیپلمات پیشین و کارشناس مسائل بین الملل داشته است که در ذیل آمده است. آیا با روی کارآمدن بایدن در آمریکا، اساسا باید انتظار ظهور یک اوبامای دوم را با همان سیاست ها در قبال ایران داشته باشیم؟ ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۲۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- مسئول سابق میز افغانستان و پاکستان در وزارت خارجه آمریکا، صلح میان افغان ها را تا پیش از نوامبر ناممکن دانست و گفت بدون حمایت قدرت های منطقه ای، صلح پایداری ممکن نخواهد بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۱:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده پیشین ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: توافق ایران و آژانس مانع دشمن تراشی و اقدامی منطقی بود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
دیپلمات سابق کشورمان قرارداد 25ساله ایران و چین را یکی از عوامل افزایش روابط هند با ایران قلمداد کرد و تصریح کرد: در حقیقت پس امضای قرارداد 25 ساله ایران و چین، هندی ها تحرکی از خود نشان دادند و به سمت ایران آمدند تا راجع به موضوعات اقتصادی با ایران، گفتگو کنند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۷:۲۹    
یک دیپلمات سابق وزارت امور خارجه گفت: حمایت نکردن اروپایی ها از آمریکا در شورای امنیت نشان دهنده این است که آنها دیگر به ترامپ اعتماد نداشته و حرف های وی را باور نمی کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۳:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
قم - ایرنا - استاندار قم در پیامی درگذشت مرحوم حاج محمد عرب از پیشکسوتان نهضت اسلامی، مسوولان سابق قم، دیپلمات سابق و از چهره های با اخلاص نظام را تسلیت گفت.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ محمد عرب دیپلمات سابق و فعال سیاسی،در گفتگو با خبرگزاری حوزه به بیان خاطرات خود از دوران مبارزه و حضور در عرصه های سیاسی پرداخت.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۸:۰۹    
حوزه/حاج محمد عرب دیپلمات سابق و فعال سیاسی و نخستین معاون وزیر امور خارجه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در شب شهادت سید الساجدین دارفانی را وداع گفت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۶:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
دیپلمات سابق کشورمان گفت: در حقیقت تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران از زمان اوباما و به بهانه ارسال موشکی که روی آن شعار نوشته شده بود، آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۶:۵۵    
دیپلمات سابق آمریکایی و استاد دانشگاه استنفورد معتقد است آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به کشوری استبدادی تبدیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۷:۴۵    
دیپلمات سابق آمریکایی و استاد دانشگاه استنفورد معتقد است آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به کشوری استبدادی تبدیل شده است.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اکنون "چانگ سونگ مین" یک دیپلمات سابق در گفتگو با رسانه های محلی کره جنوبی مدعی شده که به دلیل بدتر شدن وضعیت جسمانی، کیم آماده انتقال قدرت به خواهر 33 ساله اش است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۲۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
دیپلمات سابق آمریکا در دولت جورج بوش با انتقاد از سیاست های دولت دونالد ترامپ گفت: شعار اول آمریکا رییس جمهوری به واقعا به "آمریکای تنها" تبدیل شده است.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۲۳:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا : نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که رفتار متحدان اروپایی واشنگتن در مورد اقدام ایالات متحده برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران ناامیدکننده بود. کلی کرافت در مصاحبه با روزنامه آلمانی زوددویچه سایتونگ بیان کرد: این کار بسیار ناامیدکننده است. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
علاءالدین بروجردی، دیپلمات سابق و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی نوشت: دونالد ترامپ تا روز انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا سیاست فشار علیه جمهوری اسلامی ایران را دنبال خواهد کرد. ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۵:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
یک دیپلمات سابق ایران گفت: هم ترامپ و هم پمپئو به سیم آخر زده اند، به ویژه پمپئو که ترامپ را تحریک می کند و ماه های آخر وزارت خود را می گذراند تلاش می کند با چنگ و دندان هر اقدامی را انجام دهد تا بتواند فشار بیشتری را به ایران وارد کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سابق دفتر نمایندگی ویژه آمریکا در امور افغانستان و پاکستان اظهارداشت که دولت آمریکا به بازیگران کنونی دولت افغانستان وفادار نیست و امکان همکاری با دیگر چهره های این کشور وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۵:۱۷    
معاون اسبق وزیر امور خارجه مصر، 3 دلیل را مانع عادی سازی روابط کشورش با ترکیه ذکر کرده است. هر 3 دلیل نشان می دهد که مهم ترین نکته در تنش و اختلاف سیاسی بین ترکیه و مصر، مسئله اخوان المسلمین است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۲:۰۵    
صباح زنگنه- دیپلمات سابق و تحلیلگر مسائل بین الملل رابطه ایران و لبنان به سده ها پیش بازمی گردد و در دهه های اخیر ارتباطات 2 کشور گسترده تر شد. در طول تاریخ حضور علمای بزرگ لبنان در اصفهان، تبریز و خراسان مشهود بود و تبادل فرهنگی، فقهی و علمی فراوانی میان ایران و لبنان وجود داشت. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دیپلمات سابق کشورمان در واکنش به بی توجهی جامعه بین المللی از قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران گفت: به شخصه چنین چیزی را به یاد ندارم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نیکلاس برنز در واکنش به عدم تصویب قطعنامه ضد ایرانی آن را عاملی برای منزوی شدن کشورش در جهان دانست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
نیویورک– ایرنا– دیپلمات و مشاور پیشین در وزارت خارجه آمریکا گفت کاخ سفید به دلایل داخلی نمی خواهد به شکست قطعنامه تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل متحد اذعان کند و سیاست فشار حداکثری را کنار گذارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۰:۴۵    
سفیر سابق آمریکا در اراضی اشغالی تلاش این کشور برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را مورد انتقاد قرار داد و آن را اقدامی احمقانه خواند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
زندگینامه خودنوشت سلیمان سیدی، دیپلمات سابق با عنوان سال ها و سایه ها توسط نشر احسان منتشر شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دکتر قنادباشی، دیپلمات سابق ایرانی گفت: به رغم تمامی تحریم ها، اگر تلاش های جدی و کارشناسانه در گسترش روابط با کشورهای افریقایی خصوصا الجزایر صورت پذیرد، بسیاری از صنایع ما که به مرز صادرات رسیده اند، حیات اقتصادی خوب و درآمد زایی خواهند داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۷:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
دیپلمات سابق افغانستان گفت که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان براساس قانون اساسی صلاحیت برگزاری لوبه جرگه را ندارد و آزادی زندانیان طالبان نیز سبب تامین صلح نمی شود.
قلم نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
دیپلمات سابق ایرانی درباره برنامه همکاری ایران و چین می نویسد: از اظهارات مقامات ایرانی چنین بر می آید که سند حاصل مذاکرات طرفین نیست، بلکه توسط طرف ایرانی تهیه و به طرف چینی ارایه شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
دیپلمات سابق کشورمان معتقد است که با انعقاد قرارداد 25 ساله ایران و چین توازن ژئوپلیتیکی در منطقه تغییر می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۰:۲۰    
محمدحسن قدیری ابیانه دیپلمات سابق برکسی پوشیده نیست که در حال حاضر چین به یک ابرقدرت اقتصادی تبدیل شده است و دیگر کسی نمی تواند ادعا کند که قدرت اقتصادی به شکل انحصاری در دست بلوک غرب است و شرق در آن محوریتی ندارد ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ساعت 24 - فریدون مجلسی درگفت وگو با دیپلماسی ایرانی تاکید دارد برای چین متحد استراتژیک معنی ندارد و این کشور به سایر کشورها به عنوان مشتری نگاه می کند و ایران هم از این قاعده بیرون نیست. بخشی از گفت وگوی این دیپلمات سابق را می خوانیم: