شنبه ۰۵ اسفندساعت ۲۲:۵۱Feb 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مسئله هسته ای ایران»

ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۱:۱۰   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحاتی و امنیت بین المللی امروز (چهارشنبه) گفت ایالات متحده برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای با قابلیت حمل بالستیک، همچنان مسیر دیپلماتیک را در پیش خواهد گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با مدیر بخش کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه چین تاکید کرد که برجام بهترین چارچوب در قبال مسئله هسته ای ایران است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۸:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
قهرمانپور خاطرنشان کرد: حتما این جنگ بر روی اخبار تاثیر گذاشته است، اما اگر ادامه پیدا کند تاثیر آن بیشتر خواهد بود. جنگ اوکراین هم در آغاز تاثیر زیادی بر روی مسئله هسته ای ایران نداشت، اما وقتی ادامه پیدا کرد تاثیرات آن بیشتر شد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۵:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه رویکرد نه چندان سازنده خود علیه تهران، امروز (پنجشنبه) خواستار توجه جهان به مسئله هسته ای ایران شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس اتمی روز پنجشنبه مدعی شد که به دلیل معطوف شدن تمام توجهات جهانیان به جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و حماس، دنیا نباید به انباشت اورانیوم غنی شده ایران بی توجهی کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۲۰:۱۹    
فرانسه، انگلیس و آلمان در نشست شورای حکام بیانیه مشترکی در خصوص اجرای تعهدات هسته ای ایران در چارچوب برجام ارائه کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که تلاش غرب برای تجدیدنظر در مفاد قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با مسئله هسته ای ایران غیرقانونی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۴۱   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: ژاپن ابتکار عملی را برای احیای مذاکرات هسته ای ایران که ماههاست به وقفه درآمده است، پیشنهاد داده است.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه ای با خبرگزاری کیودو ژاپن، اعلام کرده که توکیو ابتکاری را برای احیای توافق هسته ای ایران با شش کشور از جمله آمریکا پیشنهاد کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۱۶    
منابع آگاه از تلاش دوحه به منظور حل و فصل مسئله هسته ای ایران خبر می دهند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۴   + ۲۴ سایت دیگر  
بورل: 3 پیام مهم را به تهران منتقل کرده ام. بازداشت خودسرانه اتباع اروپایی را محکوم کرده و خواستار آزادی آنها هستم. باید راهکار دیپلماتیکی برای مسئله هسته ای ایران از طریق برجام یافت و همکاری نظامیِ ایران با روسیه متوقف شود.
یک مقام ارشد آمریکایی گفت توافق ایران و آمریکا مبنی بر آزادی پنج زندانی آمریکایی باعث تغییر در روابط خصمانه تهران و واشنگتن نخواهد شد اما در برای دیپلماسی در رابطه با برنامه هسته ای ایران بازخواهد ماند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۷:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
شیرین هانتر معتقد است حل مسئله هسته ای ایران اولین گام ضروری برای رفع تحریم ها است و قضاوت در مورد اینکه آیا جلسات پیشنهادی در نیویورک می تواند در این زمینه کمک کند یا خیر، دشوار است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
بیانیه نشست گروه بریکس علاوه بر این موضوع به اهمیت حفظ برجام نیز تاکید کرده است. سران این گروه بر اهمیت حل مسئله هسته ای ایران از طریق صلح آمیز و ابزار های دیپلماتیک مطابق با قوانین بین المللی اشاره کردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۴:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر دفاع چین ضمن اشاره به آمادگی کشورش برای تقویت همکاری های امنیتی و دفاعی با ایران در چارچوب سازمان همکاری شانگهای، گفت که پکن همواره از حل اختلافات در مسئله هسته ای ایران از طریق گفت وگو حمایت می کند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۷:۴۵   + ۶۳ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت وگویی در پاسخ به سوالی درباره موضوع احیای توافق هسته ای و آزادسازی زندانیان آمریکایی در ایران، گفت که فعلا تفاهمی در این زمینه وجود ندارد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۱:۰۹   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون امور سیاسی دبیرکل سازمان ملل در جلسه ای در شورای امنیت برای رسیدگی به اجرای قطعنامه 2231 که سند قانونی توافق هسته ای است، به بیان نکاتی درباره آخرین وضعیت احیای توافق هسته ای، همکاری های ایران و آژانس انرژی اتمی، همکاری های دفاعی ایران و روسیه، همچنین برنامه موشکی ایران پرداخت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۲۳:۳۷    
بحث ها درباره توافق احتمالی بین ایران و غرب بیش از هرموقع دیگری در سطح رسانه ها مطرح است. مقام های امریکایی به رغم تأکید بر اینکه دیپلماسی بهترین راه رسیدگی به مسئله هسته ای ایران است
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۰۸   + ۲۹ سایت دیگر  
روزنامه فایننشال تایمز گفت: نماینده ای از ایران در سازمان ملل و رابرت مالی در ماه های اخیر گفت وگوهای مستقیم داشته اند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۳۴    
بیشتر رسانه های ایرانی به اشتباه بخش مرتبط با برجام و برنامه هسته ای ایران در بیانیه سران هفت کشور صنعتی جهان در هیروشیما را ترجمه کردند و چنین نوشتند که سران هفت کشور صنعتی جهان در بیانیه خود گفته اند که برجام بهترین راه حل دیپلماتیک برای حل و فصل مسئله هسته ای ایران است ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
بار دیگر پرونده هسته ای ایران مورد توجه قرار گرفته است. این بار رهبران کشورهای گروه هفت در بیانیه ای با مطرح کردن مواضع خود درباره برنامه هسته ای ایران و ابراز نگرانی نسبت به تشدید فعالیت های ایران، راهکاری مشابه برجام را برای حل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران مفید اعلام کردند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
رهبران کشورهای گروه هفت پس از نشست امروزشان در بیانیه ای با مطرح کردن ادعاهایی درباره برنامه هسته ای ایران و ابراز نگرانی نسبت به آنچه تشدید فعالیت های ایران در این زمینه خواندند، برجام را برای حل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران مفید دانستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۴   + ۳۷ سایت دیگر  
سران هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه هفت در بیانیه پایانی خود در هیروشیما تأکید کردند که برجام مفیدترین راه حل دیپلماتیک برای مسئله هسته ای ایران است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری با تکرار این که دولت این کشور دیپلماسی را بهترین راه رسیدگی به مسئله هسته ای ایران می داند، تلاش کرد بهانه جویی آن برای به تعویق انداختن احیای توافق هسته ای را توجیه کند.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۵۴    
ایسنا نوشت: معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری با تکرار این که دولت این کشور دیپلماسی را بهترین راه رسیدگی به مسئله هسته ای ایران می داند، تلاش کرد بهانه جویی آن برای به تعویق انداختن احیای توافق هسته ای را توجیه کند
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۰۷   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری با تکرار این که دولت این کشور دیپلماسی را بهترین راه رسیدگی به مسئله هسته ای ایران می داند، تلاش کرد بهانه جویی آن برای به تعویق انداختن احیای توافق هسته ای را توجیه کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۱۰    
رابرت شاپیرو معتقد است که بحران اوکراین کشورهای اروپایی را به احیای برجام بدبین نموده و این مهم مسئله هسته ای ایران را پیچیده تر کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۱:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا : میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در نزد سازمان های بین المللی در وین و رییس هیات مذاکره کننده روسیه در مذاکرات وین در واکنش به اظهارات اخیر جیک سالیوان ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۹:۱۶    
دانلود فایل صوتی لینک کوتاه:
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۱   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با ادعایی در زمینه موضوع تبادل زندانیان با ایران، تاکید کرد که از نظر واشنگتن، دیپلماسی بهترین راه رسیدگی به مسئله هسته ای ایران است.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا با مطرح کردن ادعایی درباره ظرفیت هسته ای ایران، گفت که دولت آمریکا حل وفصل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران را ترجیح می دهد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا با مطرح کردن ادعایی درباره ظرفیت هسته ای ایران، گفت که دولت آمریکا حل وفصل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران را ترجیح می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۷:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا با مطرح کردن ادعایی درباره ظرفیت هسته ای ایران، گفت که دولت آمریکا حل وفصل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران را ترجیح می دهد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۴:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
سرار مهدی نژاد نوری گفت: در امر سیاسی آمریکا دیگر جایگاه خاصی در دنیا ندارد، زیرا اگر قدرت داشت می توانست مسئله هسته ای ایران را مطابق میل خود حل کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۵:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
یک مجله آمریکایی در یادداشتی با مطرح کردن این که سیاست دولت جو بایدن در قبال مسئله هسته ای ایران سیاستی ورشکسته است و جز دنبال کردن مذاکرات بیشتر نقشه دوم دیگری در آن وجود ندارد، دو نتیجه احتمالی چنین سیاستی را تشریح کرد.
چین و فرانسه پس از دیدار روسای جمهور دو کشور در بیانیه ای مشترک برجام را "دستاورد مهمی در دیپلماسی چندجانبه" خواندند.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۵   + ۲۱ سایت دیگر  
ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، با تاکید بر اینکه ما تعهد داریم که ایران هیچ گاه به سلاح اتمی دست پیدا نکند گفت: اولین چیزی که در قبال ایران به آن متوسل می شویم، دیپلماسی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۰:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
ایرنا : وزیر دفاع آمریکا در دیدار با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعاهای کاخ سفید علیه ایران را تکرار و در عین حال دیپلماسی را بهترین راه حل برای مسئله هسته ای ایران دانست.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا در دیدار با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعاهای کاخ سفید علیه ایران را تکرار و در عین حال دیپلماسی را بهترین راه حل برای مسئله هسته ای ایران دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه پایبندی کامل و مؤثر، راه صحیح برای پیشرفت در مسئله هسته ای ایران است، از آمریکا هم خواست هرچه سریعتر تصمیمی سیاسی برای عمل کردن به نتایج این گفتگوها بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
رافائل گروسی : دو مسئله وجود دارد، اول توقعات بالا است. حضور شما از مطبوعات نشان دهنده اهمیت مسئله است و در سطح جهان هم این توقعات به چشم می خورد که تضمین هایی برای مسئله هسته ای ایران داده شود.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
برجام در سال 2015 توسط پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان به منظور رسیدگی به مسئله هسته ای ایران امضا شد، اما در سال 2018، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، از این توافق خارج شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مذاکره کننده ارشد هسته ای اروپا در مصاحبه ای گفت: ما هنوز فکر می کنیم که برجام تنها راه مقابله با مسئله هسته ای ایران است، ما می خواهیم برجام را روی میز نگه داریم.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۹:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده دائم روسیه در سازمانهای بین المللی در وین در واکنش به ادعای غنی سازی اورانیوم 84 درصدی در ایران نوشت: رسانه های خارجی می خواهند پیش از جلسه بعدی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، اوضاع پیرامون مسئله هسته ای ایران را پیچیده کنند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور چین در اولین روز از سفر همتای خود به پکن بر ادامه مشارکت سازنده کشورش در مذاکرات احیای توافق هسته ای [برجام] تاکید کرد و وعده داد: چین از ایران در صیانت از حقوق قانونی اش و از پیشبرد راهکاری مناسب و در سریع ترین زمان ممکن برای مسئله هسته ای ایران حمایت می کند ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه چین در دیدار با همتای ایرانی ضمن تاکید بر لزوم حمایت متقابل از تأمین منافع مشترک، از تلاش پکن برای حل مسئله هسته ای ایران از راه های دیپلماتیک سخن گفت.
رییس جمهور چین به همتای ایرانی اش گفت که کشورش به مشارکت سازنده در مذاکرات احیای توافق هسته ای ادامه می دهد.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: وزیر خارجه آمریکا با ورود به قاهره سفر سه روزه خود به خاورمیانه کرد. این سفر با شعله ور شدن خشونت ها میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها همراه است. مسئله هسته ای ایران و جنگ در اوکراین را در دستور کار آنتونی بلینکن قرار داد. ...