سه شنبه ۰۷ بهمنساعت ۲۳:۰۴Jan 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حفظ برجام»

اسپوتینگ روسیه   ۵ ساعت پیش    
پنتاگون روز گذشته اعلام کرد که دولت بایدن در صدد برگزاری مذاکراتی با جمهوری اسلامی ایران، همراه با واسطه گری کشور های اروپایی است این در حالی است که ایران مکررا اعلام کرده تنها راهکار حفظ برجام بازگشت طرفین این توافقنامه به تعهدات خود و برداشته شدن کامل تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه ایران می ...
تازه ترین ها   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
فارس: سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز (سه شنبه) در کنفرانس خبری مشترک با محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران برای بازگشت ایالات متحده به برجام ابراز امیدواری کرد. موضع مشترک ایران و روسیه حفظ برجام است ...
آنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه گفت: نجات توافق هسته ای با ایران (برجام) یکی از موضوعات فوری و مورد اهتمام ایران و روسیه است و تهران تلاش می کند این توافق حفظ شود.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۱۷    
وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا اخیراً لغو تحریم های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه ایران را منوط به پایبندی ایران به محدودیتهای هسته ای خود دانست، این در حالی است که بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی، ایران موظف است در صورت عدم اجرای تعهدات طرف های مقابل برجام ...
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، حدود دو سال قبل، در بهمن ماه 1397 اتحادیه اروپا با هدف حفظ برجام و مقابله با یک جانبه گرایی آمریکا، در پی ایجاد یک کانال ویژه مالی برای ارتباط با ایران بود، سرانجام این سازوکار را با عنوان اینستکس راه اندازی کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۶:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اروپایی ها از جمله آلمان اگر چه در لفظ بارها خروج دولت ترامپ از برجام را سرزش کرده اند، اما در عمل اقدامی برای حفظ این توافق نکرده اند، در عوض، ضمن طرح ادعاهای بی اساسی و تکرار ادبیات ابراز نگرانی، همواره بطور یکجانبه از ایران خواسته اند برای حفظ حیات این توافق، به آن پایبند باشد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
مجید تختروانچی گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به برجام روشن است. ما به تعهدات خود عمل می کنیم. کاهش تعهدات هم براساس خود برجام بوده است. در عین حال، یک زمان بندی در مصوبه مجلس وجود دارد و ما هم در این مسیر پیش می رویم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۹:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
اروپایی ها که بعد از خروج دولت دونالد ترامپ از برجام، ژست های سیاسی متعددی برای حفظ برجام گرفتند و راه اندازی داستان اینستکس هم یکی از آنها بود، اما بی عملی آنها در قبال تعهداتشان در قبال برجام به اینستکس هم سرایت کرد و بدتر اینکه حالا به دنبال مقصریابی برای ناکارآمدی این سامانه هستند.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۰:۲۴    
ستاره صبح - ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه مدعی شده است که ایران درمسیر تقویت توانمندی ظرفیت سلاح اتمی خود است و ضروری است که آمریکا و ایران به توافق هسته ای برجام برگردند ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۲۳:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
اعضای اروپایی برجام: اگر ایران خواستار حفظ برجام است، تولید اورانیوم فلزی را فورا متوقف کند. تهران – اقتصادبرتر – 28 دی 99 به گزارش #اقتصادبرتر ، رویترز می گوید، یکی از اهداف اصلی توافق هسته ای شش قدرت جهانی با ایران در سال 1394 ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۲۲:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در حساب توییتری خود با بیان اینکه رهبران سه کشور اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند، تصریح کرد: این به خاطر ایران است که برجام زنده است، نه سه کشور اروپایی. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تروئیکای اروپا بدون اشاره به بی عملی خود در پایبندی به تعهدات برجامی، با انتشار بیانیه ای گستاخانه مدعی شد که ایران باید بدون تاخیر به تعهدات برجامی خود بازگردد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
رییس جمهوی سه مصوبه جدید شورای عالی اداری را ابلاغ کرد، تاکید سفیر سوریه در ایران بر روابط دمشق و تهران، وزیر دفاع به کمیسیون اصل 90 می رود، اروپا هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده است برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.
اقتصاد ایران: وزیر امورخارجه کشورمان با تاکید بر اینکه طرف های اروپایی برای حفظ برجام کاری نکرده اند، خاطر نشان کرد: این به خاطر ایران است که برجام زنده است، نه سه کشور اروپایی.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۷:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران: هدف اصلی در حفظ برجام برداشته شدن تحریم ها است و اگر تحریم های ظالمانه ای که علیه ملت ایران در زمان ترامپ اعمال شده برداشته نشود قطعا برجام برای ایران خسارت خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۶:۴۸   + ۶۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به بیانیه اخیر تروئیکای اروپایی و سخنان زیاده خواهانه وزیر خارجه فرانسه در ارتباط با برجام، گفت رهبران سه کشور اروپایی عضو این توافق هیچ کاری برای حفظ آن انجام نداده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۵۶   + ۴۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان، در توییتر خود تاکید کرد که رهبران سه کشور اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۵۵    
وزیر امور خارجه کشورمان درباره برجام گفت: تروئیکای اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند.
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۵۲   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: محمدجواد ظریف در توییتی به بیانیه اخیر سه کشور اروپایی عضو برجام و همچنین سخنان وزیر خارجه فرانسه واکنش نشان داد. وی در این توییت نوشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
ظریف در پاسخ به وزیر امور خارجه فرانسه گفت: تروئیکای اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به بیانیه اخیر تروئیکای اروپایی و سخنان زیاده خواهانه وزیر خارجه فرانسه در ارتباط با برجام، گفت رهبران سه کشور اروپایی عضو این توافق هیچ کاری برای حفظ آن انجام نداده اند.
اقتصاد آنلاین / خبر خودرو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
دولت های سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس در بیانیه ای درباره اعلام آمادگی ایران برای تولید فلز اورانیوم ابراز نگرانی کردند و خواستار بازگشت تهران به تعهدات برجامی شدند.
پرسش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
اعضای اروپایی برجام روز شنبه اعلام کردند: اگر ایران خواستار حفظ برجام است، تولید اورانیوم فلزی را فورا متوقف کند .
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس دفتر رئیس جمهوری حفظ برجام به رغم خروج یکجانبه امریکا را یکی از دستاوردهای دولت دانست که امروز زمینه مناسب برای رفع تحریم را فراهم کرد و در عین حال با اطمینان گفت که بنای ما در دولت دوازدهم بر این است که تحریم ها برداشته شود و دولت سیزدهم بدون تحریم به مردم خدمت کند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سردار جعفری، فرمانده قرارگاه بقیه الله گفت: آقای روحانی به جای اینکه به فکر مردم و رفع تحریم های ظالمانه آمریکا علیه منافع ملی ایران باشد، به فکر برجام و حفظ آن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۴   + ۷۷ سایت دیگر  
فرمانده قرارگاه بقیه الله گفت: آقای روحانی به جای اینکه به فکر مردم و رفع تحریم های ظالمانه آمریکا علیه منافع ملی ایران باشد، به فکر برجام و حفظ آن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۸:۰۱    
مارتین هوت سفیر نمایندگی اتحادیه اروپا در بغداد گفت، اتحادیه اروپا به زنده نگه داشتن دیپلماسی و مشخصا حفظ برجام باور و ایمان راسخی دارد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
فارس: مارتین هوت سفیر هیأت اتحادیه اروپا در عراق، امروز (سه شنبه – 12 ژانویه) تصریح کرد که ثبات در عراق، شکوفایی و حاکمیت کامل در این کشور شرط اساسی صلح و ثبات در سراسر منطقه است. وی در ادامه با اشاره به روابط تاریخی تهران و بغداد در تمامی سطوح، بر تلاش برای حفظ برجام از طریق دیپلماسی تاکید کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
نماینده اتحادیه اروپا در عراق با بیان اینکه دولت جدید آمریکا تمایل بیشتری به گفت وگو دارد خاطرنشان کرد که اتحادیه اروپا ایمان قوی به حفظ برجام و اجرای آن دارد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
نماینده دفتر اتحادیه اروپا در عراق تاکید کرد که این اتحادیه اعتقاد قوی به زنده ماندن دیپلماسی و حفظ برجام دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
شورای اروپا با صدور بیانیه ای خواهان حفظ برجام شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد روابط بین الملل گفت: انگلستان، فرانسه و آلمان اخیراً مجدداً به حفظ برجام متعهد شدند. با این حال، آنها ایران را به دلیل گسترش برنامه غنی سازی اورانیوم و ذخیره اورانیوم بیش از حد مجاز در برجام مورد انتقاد قرار داده اند اما به نظر می رسد اقدامات ایران واکنشی به خروج ترامپ از برجام و اعمال ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: بازگشت آمریکا به برجام اهمیتی ندارد، حرف ما لغو تحریم های ظالمانه است. مجتبی شاکری در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی یکتاپرس با اشاره به اینکه برجام می بایست در راستای رفع تحریم های ظالمانه ملت ایران عمل می کرد و اکنون نیز طرف های غربی برای حفظ برجام راهی جز ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد علوم سیاسی تاکید کرد رئیس جمهور منتخب آمریکا یک سیاستمدار قابل و دیپلمات ماهر است و رویکردش با یک ستاره برنامه های تلویزیون متفاوت است و به دنبال نمایش نیست.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، انگلیس و فرانسه) بار دیگر با صدور بیانیه ای از اقدام اخیر ایران در از سرگیری غنی سازی اورانیوم در سطح 20 درصد ابراز نگرانی کردند.
مدار شرقی   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نه آن پنج گام کاهش تعهدات برجامی و نه عملیاتی کردن مفاد طرح مجلس موسوم به اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها که با غنی سازی از دیروز دوشنبه شروع شد، در خوانش حقوقی به معنای تلاش جمهوری اسلامی ایران برای خروج از برجام نیست، بلکه بلعکس تلاش ما برای حفظ برجام است، اما به شرط [...]
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۷:۲۵    
شفقنا- اروپا بر حفظ توافق هسته ای ایران تاکید کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا از آغاز غنی سازی اورانیوم 20 درصدی در ایران ابراز تاسف کرد اما در عین حال بر حفظ برجام تاکید نمود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۶:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا در واکنش به از سرگیری غنی سازی 20 درصد در ایران اعلام کرد که تلاش هایش را برای حفظ توافق هسته ای دو چندان می کند.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی اتحادیه اروپا روز سه شنبه و یک روز بعد از ازسرگیری غنی سازی اورانیوم 20 درصد از سوی ایران، اعلام کرد این اتحادیه متعهد است تا تلاش مضاعف برای حفظ برجام انجام دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۵۶    
تهران - ایرنا - سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از ازسرگیری غنی سازی اورانیوم 20 درصد از سوی ایران و تاکید سخنگوی دولت ایران مبنی بر اینکه اروپا بجای ابراز نگرانی فکری به حال تعهداتش کند، امروز (سه شنبه) اعلام کرد که این اتحادیه متعهد است تا تلاش مضاعفی برای حفظ برجام انجام دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از ازسرگیری غنی سازی اورانیوم 20 درصد از سوی ایران و تاکید سخنگوی دولت ایران مبنی بر اینکه اروپا بجای ابراز نگرانی فکری به حال تعهداتش کند، امروز (سه شنبه) اعلام کرد که این اتحادیه متعهد است تا تلاش مضاعفی برای حفظ برجام انجام دهد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
در واکنش به اقدام ایران برای افزایش سطح غنی سازی اورانیوم، اروپا بر حفظ برجام تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی اتحادیه اروپا اعلام کرد این اتحادیه تلاش های خود را برای حفظ توافق نامه هسته ای ایران مضاعف خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۳:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر خارجه با حضور در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما مطالبی را درباره غنی سازی 20 درصد مطرح کرد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۳:۰۸   + ۴۲ سایت دیگر  
راه حفظ برجام در این است که طرف های غربی به اجرای تعهدات خود در برجام شامل رفع تحریم ها برگردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر خارجه با حضور در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما مطالبی را درباره غنی سازی 20 درصد مطرح کرد.
روز نو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ، چند هفته آینده را حیاتی و آخرین شانس برای حفظ برجام و دیپلماسی توصیف کرد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۳:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
نماینده جمهوری ایرلند در سازمان ملل متحد خطاب به کمیته روابط خارجی پارلمان ایرلند گفت قطعاً هر کاری که بتوانیم برای حفظ برجام انجام خواهیم داد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۲:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز : جرالدین بایرن ناسون نماینده دائم ایرلند در سازمان ملل سال 2021 را سالی مهم برای توافق هسته ای ایران خواند و گفت با توجه به عضویت این کشور در شواری امنیت سازمان ملل تلاش خواهد کرد این توافق را حفظ کند و ارتقا دهد. ...