پنجشنبه ۱۰ خردادساعت ۱۳:۵۱May 2024 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حفظ برجام»

خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
روحانی در نامه ای به شورای نگهبان نوشت: مهمترین هدف برجام گذار از تحریم بود و ما توانستیم در کمتر از دو سال به این هدف برسیم و با وجود ظهور رئیس جمهوری نامتعارف در آمریکا با حفظ برجام این فرصت را برای دولت بعدی آمریکا و ایران فراهم نمائیم که راه احیای برجام و عبور از تحریم باز باشد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه شرق: تنها راهی که پیش پای این منطقه مانده است تا از چرخه خشونت خارج شود، فشار قدرت های دیگر برای به تفاهم رساندن دو طرف است!
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نبأخبر،پیوستن موفق ایران به دو پیمان ضدغربی شانگهای و بریکس در حالی است که کشورهای عضو این دو پیمان بر اهمیت حفظ و احیای موثر برجام تاکید داشتند. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
بیانیه نشست گروه بریکس علاوه بر این موضوع به اهمیت حفظ برجام نیز تاکید کرده است. سران این گروه بر اهمیت حل مسئله هسته ای ایران از طریق صلح آمیز و ابزار های دیپلماتیک مطابق با قوانین بین المللی اشاره کردند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۵:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
در بیانیه پانزدهمین نشست بریکس در آفریقای جنوبی بر حفظ برجام و استقبال از احیای روابط تهران و ریاض تاکید شد.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۴۱   + ۴۱ سایت دیگر  
بهزاد نبوی گفت: روحانی در دوره ترامپ توانست برجام را حفظ کند و اواخر دوره اش بایدن انتخاب شد که مذاکره شروع کند و توانست کار را مجددا به نتیجه برساند و احیای برجام کاملا در دسترس بود، ولی اجازه ندادند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۲۱:۴۲   + ۹۶ سایت دیگر  
در گفتگوی تلفنی جوزپ بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی و امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، آخرین تحولات بین المللی، منطقه ای و مناسبات اروپا و ایران مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۰۸:۲۰    
صفحه نخست روزنامه های صبح امروز 15 دی 1401 را در این خبر مشاهده می کنید.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۲:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
توافق برجام در مارپیچ مرگ قرار دارد و می توان دولت بایدن را به دلیل عدم اولویت کافی قائل شدن برای آن مقصر دانست. بایدن می توانست مذاکرات با ایران را در دوره ای که دولت روحانی که تمایل بیش تری به حفظ برجام داشت آغاز کند و قدری سریع تر کار ها را پیش ببرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سه شنبه گذشته بود که جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به ناآرامی ها در ایران و آنچه برخورد خشن نیرو های امنیتی با معترضان خواند از بررسی اعمال تحریم های تازه علیه ایران خبر داد
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
توافق هسته ای بین المللی با ایران نقطه عطفی در تلاش برای دستیابی به خلع سلاح هسته ای تلقی شد. هدف برجام، جلوگیری از ساخت بمب هسته ای توسط ایران و تحت کنترل بین المللی قرار دادن برنامه هسته ای این کشور بود. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۰:۱۵   + ۳۷ سایت دیگر  
گروهی از نهادها و سازمان های آمریکایی در نامه ای خطاب به رئیس جمهور این کشور از او خواستند تا از این فرصت تاریخی برای احیای برجام استفاده کند.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۰۷:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرآنلاین درباره آینده وضعیت برجام گفت: موفقیت ترامپ در انتخابات بسیار دشوار است و حتی اگر او بار دیگر وارد کاخ سفید شود شرایط دولت او با دولت گذشته متفاوت خواهد بود.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایران چه تضمین هایی می خواهد؟ وزیر امور خارجه ایران، حسین امیر عبداللهیان، می گوید: با خروج ناگهانی دولت دونالد ترامپ از توافق هسته ای، ایرانی ها حالا می خواهند مطمئن شوند که دوباره فریب نخواهد خورد و با تضمین قدرت های جهانی می توانند فعالیت های هسته ای خود را محدود کنند و دوباره در تله تحریم ها ...
سراج24   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۰۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: تهران پیشنهاد کرده که تضمین هایی برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در پیش نویس توافق لحاظ شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۲۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: تهران پیشنهاد کرده که تضمین هایی برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در پیش نویس توافق لحاظ شود.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
احتمالا ایرانی در پاسخ خود از طرف های غربی میخواهد برای احیای برجام دو قول شفاهی آمریکایی ها مبنی بر تضمین حفظ برجام و بسته شدن پرونده های ایران در پی ام دی داده شده تبدیل به سند مکتوب شود
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس مسائل بین الملل گفت:جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال حفظ برجام بوده است و برای انتفاع اقتصادی مردم ایران به پای میز مذاکره آمده است و نکات خود در مورد بسته پیشنهادی اروپا را نیز ارائه کرده است لذا در حال حاضر این آمریکا است که باید اراده خود را نشان دهد و تصمیم نهایی خود را ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۸:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
سفیر آلمان در تهران خواستار حمایت از موضع مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حفظ برجام شد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۷:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
سفارت آلمان در ایران با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر به نقل از سفیر این کشور در تهران خواستار حمایت از موضع جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حفظ برجام شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۵:۵۷   + ۳۳ سایت دیگر  
سفیر آلمان در تهران خواستار حمایت از موضع مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حفظ برجام و اتخاذ تصمیمات لازم در این زمینه شد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۲۳:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
جوسپ بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: اگر می خواهیم توافق هسته ای ایران را حفظ کنیم، اکنون زمان تصمیم گیری است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۲۳:۲۹   + ۸۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت که اکنون زمان تصمیم گیری برای حفظ برجام است.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۰۹:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
روز گذشته در سفر تاریخی پوتین به ایران وی از لزوم تحقق خواسته های دو طرف تاکید کرده و از احیای برجام حمایت کرد. البته سابقه تاریخی روسیه نشان می دهد برای اثبات صداقت این مدعا نیاز به گذشت زمان است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۷:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
آرمان ملی : مهدی مطهر نیا گفت: نکته جالب این است که کسانی که برجام را آتش زدند امروز برای حفظ برجام در حال مذاکره هستند. بدون تردید این رفتار در ایران برای استراتژیست های آمریکایی معنادار است ...
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
بیش از 10 سازمان آمریکایی با ارسال نامه ای به جو بایدن، رییس جمهور این کشور خواستار جلوگیری وی از نابودی توافق هسته ای با ایران شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۲:۴۹   + ۲۸ سایت دیگر  
بیش از 10 سازمان آمریکایی در نامه ای از رئیس جمهور کشورشان خواستند که "از خود رهبری و شجاعت سیاسی نشان دهد" و مانع نابودی توافق هسته ای با ایران شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۹:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
سران گروه بریکس شامل اقتصادهای نوظهور در بیانیه نشست خود بر راه حل سیاسی و دیپلماتیک برای مسئله هسته ای ایران تاکید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۰۹:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان روسیه در شورای حکام آژانس از قطعنامه ضدایرانی ارائه شده در نشست روز چهارشنبه انتقاد و گفتند: شرکای غربی هنوز متوجه نشده اند که اعمال فشار بر تهران تنها باعث تشدید غیرموجه اوضاع شده و کمکی به احیای برجام که باید در اولویت باشد، نخواهد کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۶:۵۱   + ۴۲ سایت دیگر  
نماینده اتحادیه اروپا در آژانس بین المللی انرژی اتمی در جلسه شورای حکام با موضوع راستی آزمایی و نظارت بر ایران در پرتو قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد مدعی شد که کشورهای اروپایی با جامعه بین المللی برای حفظ برجام همکاری می کنند.
جماران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۲۲:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا طی بیانیه ای از همه کشورها خواست که از اجرای برجام در راستای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد حمایت کنند.
نماینده اتحادیه اروپا در آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد کشورهای اروپایی با جامعه بین المللی برای حفظ برجام همکاری می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۲۲:۰۲    
نماینده اتحادیه اروپا در آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد کشورهای اروپایی با جامعه بین المللی برای حفظ برجام همکاری می کنند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۱:۲۲   + ۳۲ سایت دیگر  
این دیپلمات ارشد روس پیشتر نیز نسبت به تصویب قطعنامه علیه ایران در شرایطی که هنوز مذاکرات احیای برجام در وین به نتیجه نهایی نرسیده است، هشدار داد و خاطر نشان کرد که این کار کمکی به حفظ برجام نخواهد کرد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۷:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، حسین موسویان، دیپلمات و مذاکره کننده هسته ای سابق ایران که اکنون به عنوان پژوهشگر در دانشگاه پرینستون آمریکا فعالیت می کند، در یادداشتی که برای میدل ایست آی نوشته است، پیشنهاد کرده که ایران و آمریکا به جای اصرار بر احیای برجام ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۰۷:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رحمان قهرمان پور کارشناس مسائل بین الملل معتقد است که مسئله اروپا اکنون بیشتر از اینکه میانجیگری باشد، مسئله حفظ برجام و تلاش برای زنده نگهداشتن امید نسبت به احیای برجام است. اما از سوی دیگر نیز حتما آمریکا در قیاس با روسیه، اعتماد بیشتری به اروپا دارد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۰۸:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی اتحادیه اروپا اعلام کرد که جامعه بین المللی می خواهد تلاش هایی برای نجات برجام انجام بگیرد؛ چراکه این توافق برای نظام عدم اشاعه هسته ای مهم است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
علیرضا داوری، کارشناس مسائل بین الملل در گفتگویی پیرامون سفر هماهنگ کننده مذاکرات وین به تهران گفت: سفرانریکه مورا به ایران آخرین روزنه و تلاش ها از سوی اتحادیه اروپا به منظور حفظ برجام است ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، امروز، دوشنبه، به اجلاس بی سابقه کشور های عربی و رژیم اسرائیل که در سرزمین های اشغالی برگزار می شود، خواهد پیوست تا به متحدان خاورمیانه ای خود در مورد توافق هسته ای ایران اطمینان دهد و حمایت قوی تری را در مورد جنگ اوکراین کسب کند. ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مذاکرات وین به زعم هر دو طرف اصلی مذاکره یعنی ایران و آمریکا به مرحله نهایی رسیده، اما این به معنی پایان مذاکرات نیست. هنوز هیچ سندی بین طرفین امضا نشده است ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۰۹:۴۹   + ۳۵ سایت دیگر  
چین و روسیه بارها آمریکا را مقصر اصلی وضعیت فعلی پیرامون برجام دانسته و بر ضرورت رفع تمامی تحریم های یکجانبه علیه ایران برای هموار کردن مسیر اجرای کامل برجام تأکید کرده اند.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۱۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مقامات ارشد دولت آمریکا مدعی شدند که دولت بایدن معتقد است که نهایتا تا پایان ماه فوریه بتوان برجام را احیا کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سفر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران به روسیه در راستای سیاست نگاه به شرق و با توجه به بن بست در تلاش ها برای گشایش به سوی غرب به علت تحریم های آمریکا صورت گرفت. این سفر با سخنان درباره کُند شدن مذاکرات وین همزمان شد هرچند همه طرف ها به نتایج مثبت به دست آمده در وین اذعان دارند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۸:۵۶    
ناکارآمدی، هزینه های هنگفت و پیامدهای فاجعه بار هرگونه پلن B ایران، آمریکا و قدرت های جهانی را به این ضرورت رسانده است که باید از آخرین فرصت برای حفظ برجام استفاده کنند ...
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۹:۴۴   + ۲۲ سایت دیگر  
وزرای امور خارجه آمریکا و آلمان در نشست خبری مشترک ادعاهای خود درباره مذاکرات وین و دیپلماسی با ایران را تکرار کردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
بعد از چند روز سکوت خبری درباره مذاکرات در وین، وزیر امور خارجه آلمان پس از دیدار با همتای روس با تأکید بر اینکه زمان برای حفظ برجام اندک است، گفت که مذاکرات به پیشرفت نیاز دارد. یک دیپلمات فرانسوی هم از کندی روند مذاکرات صحبت کرده است ...
598   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۴:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
در حالیکه دیپلمات ها از حصول پیشرفت در مذاکرات وین خبر داده اند، وزیر خارجه آلمان پس از دیدار با همتای روس با تأکید بر اینکه زمان برای حفظ برجام اندک است، گفت که مذاکرات به پیشرفت نیاز دارد.