چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۱:۰۳Oct 2020 28

جدیدترین‌های «تحریم های یکجانبه»

کیهان   ۳ ساعت پیش    
سرویس سیاسی- فریدون مجلسی، دیپلمات سابق در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: تشریفات الحاق ایران به FATF زمان بر است. اما ایران به FATF بپیوندد و از لیست سیاه هم خارج شود، تازه به تحریم های یکجانبه آمریکا برمی گردیم که اروپا و دنیا با آن مخالفت کرده اما عملا از آن تبعیت می کنند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
نمایندگی دائم ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی در ژنو اعلام کرد: هیچ مبنای حقوقی و اخلاقی برای همراهی با تحریم های یکجانبه آمریکا وجود ندارد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، آناتولی آنتوف سفیر روسیه در آمریکا اتهامات اخیر آمریکا به انستیتوی دولتی تحقیقات علمی و شیمی آلی روسیه را رد کرد، موسسه ای که دیروز (جمعه) در لیست تحریم آمریکا قرار گرفت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۲۷    
کاهش درآمدهای نفتی دولت به دنبال دور اخیر تحریم های یکجانبه آمریکا به کسری بودجه قابل توجه دولت منجر شده است.
رییس جمهور با اشاره به بحران قره باغ، گفت: موضع ما در این زمینه کاملاً روشن است و معتقدیم جنگ راه حل نیست و باید از طریق گفت و گو و مذاکره مشکل حل شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا از مسکو، زاخارووا روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی در وزارت امور خارجه روسیه که به دلیل شیوع همه گیر کرونا بدون حضور خبرنگاران برگزار و بطور مستقیم از چند منبع ازجمله وزارت امور خارجه روسیه پخش می شد خاطرنشان کرد که آمریکا کشورهایی که تحریم های یکجانبه در مورد ایران را [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - اندیشکده شورای امور بین الملل روسیه در مقاله ای به تحریم های یکجانبه و فشارهای اقتصادی ظالمانه آمریکا بر ایران اشاره کرده و نوشت که با وجود فشار تحریمهای واشنگتن، امید به زندگی در ایران حفظ شده و این فشارها تاثیر چندانی بر زندگی مردم این کشور نداشته است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از چالش های کلیدی کشور، عدم آشنائی مردان سیاست، دیپلمات ها و مدیران ارشد اجرایی کشور با نظام های حقوقی حاکم بر اعمال یکجانبه دولت ها در حقوق بین الملل می باشد. چالشی که نوعی انفعال رفتاری و عملکردی را در جریان تحریم ها سبب شده بود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سفیر ایران در بلغارستان امروز با امیل کوشلوکوف، رئیس تلویزیون ملی بلغارستان دیدار کرد و با اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا، از وی خواست تا مظلومیت مردم ایران را به مخاطبان رسانه ملی بلغارستان منعکس کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - دمیتری پولیانسکی معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با تاکید بر غیرقانونی بودن تحریم های یکجانبه آمریکا اعلام کرد: به رغم تحریم های آمریکا به همکاری های تجاری با ایران ادامه می دهیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۴۱   + ۳۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سید عباس عراقچی و یوگنی ینین معاونان وزارت امور خارجه ایران و اوکراین درباره برجام، تحریم های یکجانبه آمریکا و آثار و پیامدهای ناشی از شیوع کرونا بحث و تبادل نظر کردند.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۵   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، افغانستان آباد، مستقل، توسعه یافته و با صلح و ثبات را به نفع همه می داند، گفت: ایران می تواند کمک اصیلی برای گفتگو های بین الافغانی باشد که نتیجه آن سربلندی و موفقیت دولت و ملت افغانستان و پاسداری از دستاورد های آن ها خواهد بود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است علیرغم اینکه تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران به پایان رسیده، به علت تحریم های یکجانبه آمریکا همچنان امکان خرید و فروش سلاح وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا در حالی مدعی بازگشت تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران شد که برای اجرای آن، به اتخاذ تحریم های یکجانبه علیه کشورهایی تهدید کرد که بخواهند به تجارت تسلیحاتی با ایران بپردازند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در زاگرب با اشاره به لغو تحریم تسلیحاتی ایران در توییتی نوشت که لغو این تحریم ها نشان داد اروپا می تواند با شکستن تحریم یکجانبه دارویی و تجاری مردم ایران، از اصول بنیادین خود به نحو موثرتری پشتیبانی کند.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
جامعه در شرایط حساس و بغرنجی قرار دارد و گرانی های لجام گسیخته اخیر موجب شده تا مردم در تنگنا قرار گیرند. از طرف دیگر تاثیر ویروس کرونا در همه ابعاد جامعه باعث شده تا دولت نیز نتواند آنطور که باید به امورات در حوزه های مختلف رسیدگی کند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
اروپا| بلگراد-ایرنا- دستیار وزیر امور خارجه صربستان در امور چندجانبه در ملاقات با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد گفت: صربستان همواره سعی کرده است که از اقدامات و تحریم های یکجانبه تبعیت نکند.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۰۰   + ۹۹ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بی شک مهم ترین عامل برون زای اقتصاد کشور، ادامه تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه کشورمان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۵:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد، بر تاثیر منفی تحریم های یکجانبه بر توانایی کشورها در مقابله با کرونا تاکید کرد و گفت: این تحریم ها به کاهش منابع و تجهیزات پزشکی ناکافی منجر شده است.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا از یک سو با تحریم های یکجانبه اقتصادی و از سوی دیگر با اعمال محدودیت های سیاسی از طریق همسایگان چین و روسیه، فشار خود بر این دو کشور را دنبال می کند. همین امر باعث نزدیکی بیشتر چین و روسیه در عرصه های سیاسی و اقتصادی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مردم شهر القامشلی سوریه امروز با برپایی یک تجمع بزرگ ضمن درخواست برای پایان اشغالگری نظامیان آمریکا و ترکیه در خاک سوریه، تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ملت سوریه را محکوم کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
افزایش قیمت ارز، فشار های روزافزون اقتصادی و سخت ترشدن مبادلات تجاری، بار دیگر نام "FATF" را سر زبان ها انداخت؛ اگر FATF را پذیرفته بودیم، حال و روز امروزمان چگونه بود؟
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۶    
تهران- ایرنا- در حالی که دولت با بیماری کرونا درگیر بوده و در شرایط دشوار تحریم های یکجانبه آمریکا قرار دارد، عده ای از منتقدان سعی دارند تا با کمرنگ جلوه دادن نقش تحریم ها در شرایط کنونی، سیاست های دولت را زیر سوال برده و آن را ناکارآمد جلوه دهند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده دایم سوریه در سازمان ملل تصریح کرد: بزرگترین چالشی که سوریه با آن روبروست جنگ تروریستی و تحریم های یکجانبه ای است که بر این کشور تحمیل می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس پارلمان سوریه در دیدار با سفیر کوبا ضمن تاکید بر همکاری میان دو کشور در مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا گفت که شعارهای دروغین آمریکا تحت عنوان مبارزه با تروریسم و ارتقای دموکراسی با هدف سرقت ثروت ملت هاست.
برترین ها / جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۱:۳۱   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: نمایندگی دولت آلمان در سازمان ملل امروز دوشنبه در پیامی توئیتری باز هم مدعی پایبندی برلین به حفظ و اجرای برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت شد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به افزایش روند تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت: لازم است شرکت ها و مؤسساتی که به واسطه تحریم دچار آسیب می شوند، بیمه تحریم شده و مورد حمایت دولت قرار گیرند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۳۱    
دولت دونالد ترامپ در راستای کارزار فشار حداکثری روز پنجشنبه با تحریم 18 بانک دیگر ایرانی مدعی شد تحریم بخش مالی و تجاری ایران را کامل کرده است، اما هم نوع واکنش بازارهای مالی ایران به این رویداد ...
خبرهای فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم ، درحالی که حلقه تحریم های ایالات متحده علیه ایران در سال های اخیر تنگ و تنگ تر شده است، توسعه روابط با چین به عنوان دومین اقتصاد جهان یکی از اهدافی بوده که تهران دنبال کرده است ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور ونزوئلا نامه ای خطاب به "مردم جهان" در خصوص پاسخ دولتش به تحریم های یکجانبه واشنگتن علیه کشورش، منتشر کرد. به نقل از خبرگزاری شینهوا، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در این نامه به تاریخ دوم اکتبر که روز جمعه از سوی خورخه آریزا ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۰۲   + ۴۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین اقدام آمریکا در تحریم 18 بانک ایرانی را از دیگر اعمال آمریکا در تهدید جان مردم عادی دانست و تاکید کرد که اروپا در این زمینه وظیفه سنگینی دارد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تأکید کرد، تحریم های یکجانبه مهم ترین چالشی است که این کشور با آن روبروست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد از تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه دمشق انتقاد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – "بشار الجعفری" نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد پنجشنبه شب گفت که از مهم ترین چالش ها و مشکلات دولت دمشق تحریم های ظالمانه و یکجانبه تحمیل شده بر کشور ما است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تحلیلگران عرصه سیاست بین الملل در جهان عرب با اشاره به توانمندی های داخل و گستردگی روابط ایران با دیگر کشورها و همچنین مخالفت جامعه جهانی با تحریم های یکجانبه آمریکا معتقدند: ایران موفق شده با توجه به ظرفیت های بسیار متنوع داخلی و دیپلماسی فعال با تحریم های ظالمانه آمریکا مقابله کند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چند روز قبل از ابتلا به کرونا و بستری شدن در بیمارستان تحریم های یکجانبه جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران برقرار کرد ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه بین الملل: 26 کشور از جمله ایران، روسیه و چین از ایالات متحده و کشورهای غربی خواستند که به تحریم های یکجانبه پایان دهند. آنها در بیانیه ای جمعی گفته اند که سیاست های تحریمی با حقوق بشر مغایرت دارد و مانعی بر سر پیکار با کرونا است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
ایران به همراه 25 کشور دیگر سازمان ملل در بیانیه ای مشترک خواستار لغو فوری تحریم های یکجانبه غرب به ویژه آمریکا به منظور تضمین پاسخگویی مناسب کشورها به کووید-19 شدند.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۲   + ۲۸ سایت دیگر  
انتخاب: 26 کشور از جمله ایران، روسیه، چین در بیانیه ای مشترک از ایالات متحده و کشورهای غربی خواستند تا به اعمال تحریم های یک جانبه پایان دهند. کشورهای امضاکننده این بیانیه می گویند این دست تحریم ها مبارزه با شیوع ویروس کرونا را "دشوار" کرده است. ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۷:۱۶    
احتمالا به یاد دارید که در سال 97 با اعمال تحریم های یکجانبه آمریکا علیه صنعت خودروسازی و خروج رنو از بازار ایران، بسیاری از مشتریانی که منتظر دریافت رنو ساندرو و تندر 90 های ثبت نامی خود بودند با مشکل عدم وجود قطعات منفصله مواجه شدند و از دریافت خودرو خود بازماندند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رحیم پور معتقد است که آن دسته از افرادی که در حوزه مناسبات تجارت خارجی کشور مسئولیت دارند و باید با تصمیمات و اقدامات خود ما را از وضعیت فعلی که تحت شدیدترین تحریم های یکجانبه آمریکا قرار گرفته ایم خارج کنند، تیم منسجمی نیستند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۳:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاست خارجی تازه ترین ها، عباس باقرپور اردکانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش در مصاحبه ای با روزنامه اتریش علیا در خصوص آینده برجام، وضعیت کرونا در ایران، تحریم های یکجانبه آمریکا، انتظار ایران از اروپا گفت وگو کرد. *تحریم ها جنایت علیه بشریتند ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که 6 فرد و 13 نهاد سوریه را در فهرست تحریم های یکجانبه خود قرار داده است.
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۸:۰۵    
وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که 6 فرد و 13 نهاد سوریه را در فهرست تحریم های یکجانبه خود قرار داده است.
برترین ها / حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۹:۱۹   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، وزارت خزانه داری آمریکا امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای از تحریم 8 فرد و 7 نهاد مستقر در روسیه و فنلاند به اتهامات واهی خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۷:۲۷    
وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که 6 فرد و 13 نهاد سوریه را در فهرست تحریم های یکجانبه خود قرار داده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۸:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
روزنامه همشهری: یک نشریه فرانسوی گزارش داده که برای مقابله با تحریم ها، احتمالا به زودی یک سوم استخراج بیت کوین جهان در ایران صورت می گیرد. تحریم های یکجانبه آمریکا، دردسرهای انتقال پول با سوئیفت و مشکلات فروش نفت باعث شده تا در ایران توجه ویژه ای به استخراج رمزارزها یا به اصطلاح ماینینگ شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۳:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – سفیر ایران در ژنو تحریم های یکجانبه آمریکا را عامل اصلی رواج نقض حقوق بشر علیه ملت ها دانست و برخی کشورهای غربی را که با نادیده گرفتن این واقعیت علیه ایران بیانیه صادر می کنند، شریک اقدامات مجرمانه واشنگتن خواند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس جمهوری ونزوئلا در توئیتی با اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا تاکید کرد: ایران و ونزوئلا حق تعیین سرنوشت خود را دارند و عزتمندانه برای رویارویی با چالش ها و پیروزی های جدید ایستاده اند.
نسیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۴۱   + ۲۵ سایت دیگر  
حسن روحانی رئیس جمهور روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه یوزف ریختار سفیر جدید چک در تهران، ضمن ابراز رضایت از مواضع اتحادیه اروپا و از جمله جمهوری چک در حمایت از برجام و ایستادگی در برابر یکجانبه گرایی آمریکا ...