دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۴۶Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم های یکجانبه»

انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۲۱:۴۰   + ۶۲ سایت دیگر  
جواد اوجی وزیر نفت گفت: تحریم های یکجانبه ظالمانه آمریکا بر ضد کشورمان و محدودیت های موجود برای انتقال پول منجر به بروز مشکلاتی برای انتقال پول شده که به محض یافتن راهکار، جهت پرداخت حق عضویت جمهوری اسلامی ایران اقدام خواهیم کرد.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
در شرایط سخت و طاقت فرسای تحریم های یکجانبه و ناجوانمردانه بیش از هر بخش دیگر، تولید و اقتصاد است که باید تاب آوری و مقاومت داشته باشد که این امر جز با تداوم حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و استفاده فزاینده از ظرفیت های علمی و تخصصی داخلی میسر نخواهد شد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سفیر ایران در ژنو گفت: ایران در چهل سال گذشته٬ با وجود تحریم های یکجانبه غیرقانونی از هیچ تلاشی برای ارائه خدمات به مهاجران افغانستانی فروگذار نکرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۱:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
آمریکا، کره جنوبی و ژاپن روز پنجشنبه از اعمال تحریم های یکجانبه جدیدی علیه برخی مقامات و نهادهای کره شمالی خبر دادند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۹:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه کره کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد که مقامات سئول تصمیم گرفتند که تحریم های یکجانبه ای را علیه هشت فرد و هفت سازمان از مرتبط با برنامه موشکی هسته ای پیونگ یانگ اعمال کنند.
آنا / تیک   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۱   + ۷۲ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با مطرح کردن اظهاراتی تهدیدآمیز گفت: ما تحریم می کنیم، اعمال فشار می کنیم، دیپلماسی به کار می بندیم اگر هیچ یک از اینها جواب ندهد، رئیس جمهور گفته است که او با گزینه نظامی موافقت خواهد کرد
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۶:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین امروز تصریح کرد: تحریم های یکجانبه علیه ونزوئلا باید فورا لغو شوند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۰:۲۹   + ۹۷ سایت دیگر  
در پی پیشگامی آلمان برای برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر در مورد رویدادهای اخیر کشورمان و تکرار اظهارات مداخله جویانه و بی پایه و اساس مقامات آلمانی، هانس اودو موتسل، سفیر جمهوری فدرال آلمان به وزارت امور خارجه احضار شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بدون اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایرانیان ادعا کرد این قطعنامه، ضد ایرانی نیست و قطعنامه ای است که از مردم ایران حمایت کرده و خواستار پاسخگو کردن کسانی است که حقوق اساسی مردم را از آنها سلب می کنند.
سلام نو / جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
به گفته رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، بیش از 24 کشور از قطعنامه حقوق بشر علیه ایران حمایت کردند و این قطعنامه اقدام غرب نبود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-حسام الدین آلا، نماینده دائم سوریه در سازمان های بین المللی در ژنو جمعه شب تاکید کرد که تحریم های یکجانبه و اشغال سوریه از سوی کشورهای بیگانه، مانع بزرگ عملیات مین زدایی، سلاح های عمل نکرده و مواد منفجره در خاک این کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۵:۳۰   + ۴۴ سایت دیگر  
نماینده ایران در نشست شورای حقوق بشر با اشاره به دلسوزی های ریاکارانه آلمان گفت: مدعیان حقوق بشر، زندگی زنان و کودکان ایرانی را از طریق تحمیل و اجرای تحریم های یکجانبه و حمایت از فعالیت های تروریستی، هدف قرار داده اند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز پنجشنبه رئیس جمهوری کره جنوبی و دولتش را به رگباری از ناسزا و توهین بست و دولتمردان سئول را احمق ، نوکر و سگ های وفادار آمریکا خواند. ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا در تداوم تحریم های یکجانبه خود به بهانه نقض حقوق بشر، سه مقام استان کردستان ایران را تحریم کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۲۱:۱۰   + ۶۲ سایت دیگر  
ایسنا : نماینده کشورمان گفت: قویا معتقدیم این قطعنامه هیچ نتیجه ای برای بانیان آن به ویژه در زمینه ترمیم وجهه مخدوش شده آنها به عنوان ناقضان اصلی برجام و زمینه سازی برای توجیه تحریم های یکجانبه بیشتر علیه ملت ایران، نخواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۴:۲۵    
رئیس جمهوری چین امروز (سه شنبه) در نشست گروه 20 به تمامی اقتصادهای بزرگ دنیا تاکید کرد تا مخالفت خود را با سیاسی کردن و استفاده تسلیحاتی از تجارت انرژی و غذا اعلام کرده و تحریم های یکجانبه در همکاری فناوری و تحقیقات را لغو کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - شی جین پینگ رییس جمهوری چین روز سه شنبه در بخشی از سخنرانی خود در اجلاس گروه 20 در جزیره بالی اندونزی، بر ضرورت برداشته شدن تحریم ها و محدودیت های یک جانبه به ویژه در حوزه همکاری های فناورانه تاکید کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۵:۴۸    
تحریم های یکجانبه آمریکا و غرب تأثیرات گسترده ای را بر مردم سوریه به همراه داشته و آن ها را با چالش های بسیاری مواجه کرده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۰۹:۲۰   + ۱۲۰ سایت دیگر  
معاون بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت که به نیویورک سفر کرده است تا "روایتی صحیح از وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران و اغتشاشات اخیر و نقش مخرب برخی کشورها ارائه کنیم و اجازه ندهیم روایت غلط و عنادآمیز کشورهای غربی و آمریکا، اذهان کشورها را منحرف کند."
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۲:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم های یکجانبه و حقوق بشر بعد از سفر 12 روزه خود به سوریه خواهان توقف فوری تحریم های یکجانبه علیه سوریه شد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۸:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درباره تحریم های یکحانبه غربیها علیه سوریه گفت: تحریم های یکجانبه باعث ویرانگری زندگی در سوریه شده است.
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: با وجود تولید انبوه و باکیفیت لوازم خانگی در کشور، کماکان بخشی از مردم به علت ذهنیت های قبلی، هنوز به سمت خرید کالاهای خارجی گرایش دارند، غافل از اینکه این کالاها به صورت قاچاق به کشور وارد می شود و از کیفیت کالای اصلی برخوردار نیست. ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۸:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
در بخشی از بیانیه پایانی نشست گروه دوستان دفاع از منشور سازمان ملل متحد در تهران آمده است: ما حمایت و همبستگی تزلزل ناپذیر خود را از مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران، در معرض اقدامات قهری یکجانبه، از جمله تحریم های یکجانبه اعمال شده توسط برخی کشورها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۶:۴۳   + ۱۷ سایت دیگر  
حاضران در نشست هماهنگ کنندگان ملی گروه دوستان دفاع از منشور ملل متحد در بیانیه ای ضمن حمایت از مردم و دولت ایران در مقابل تحریم های یکجانبه، نگرانی خود را در قبال استفاده ابزاری برخی دولت ها از شورای امنیت برای مداخله در امور داخلی ایران اعلام کردند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۶:۱۹    
تهران-ایران پرس: چانگ هوآ، سفیر چین در ایران با اشاره به تحریم های یکجانبه کشورهای غربی علیه ایران گفت: مخالف تحریم ها هستیم، گفتگو و مذاکره بهترین راه رفع مشکلات است.
آنا / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۵:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
در بیانیه نهایی گروه دوستان دفاع از منشور سازمان ملل متحد که در تهران برگزار شد بر همبستگی با مردم و دولت ایران در مقابله با اقدامات قهری یکجانبه تاکید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۲:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
گزارشگر ویژه سازمان ملل ضمن تشریح اهداف سفر اخیر خود به ایران، می گوید: موارد و مصادیق متعددی از حقوق بشر در ایران به دلیل تحریم های یکجانبه تحت تاثیر قرار گرفته و نقض شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۱۶:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- مجمع عمومی سازمان ملل با رای اکثریت اعضا، قطعنامه ای علیه تحریم های یکجانبه آمریکا برضد کوبا تصویب کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۲۰:۰۶   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه خطاب به سفرای خارجی مقیم تهران گفت: تاکنون اسمی از زهرا پاپی و امیرحسین نارویی 10 ساله و 623 بیمار تالاسمی که از اردیبهشت 1397 به خاطر تحریم های یکجانبه و محرومیت از دسترسی به دارو به قتل رسیده اند، به گوشتان نخورده است؟
سلام نو / خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۱:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه، به تصمیم تازه اروپا علیه سپاه واکنش نشان داد و گفت: آلمان و کشورهای دیگر نباید منافع خودشان را قربانی تصمیمات زودگذر و احساسی کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۹:۱۷   + ۲۲ سایت دیگر  
ایسنا : معاون وزارت امورخارجه با اشاره به آثار و پیامدهای ضدانسانی تحریم های یکجانبه ظالمانه، تصریح کرد تحریم های یکجانبه نقض نظام مند حقوق بشر ملت ایران است و عاملان آن ناقضان حقوق آحاد مردم ایران محسوب می شوند.
آنا / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۷:۴۰   + ۶۹ سایت دیگر  
در پی مواضع مداخله جویانه وزیر خارجه آلمان و دیگر مقامات این کشور، سفیر این کشور توسط علی باقری به وزارت امور خارجه احضار و به وی گفته شد که ایران مداخله در امور داخلی خود و حمایت از تحرکات خشن و تروریستی را به هیچ عنوان برنمی تابد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
وزیر خارجه بلاروس با محکوم کردن اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران و بلاروس گفت: یک تروریسم اقتصادی علیه ما در حال رخ دادن است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۰:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
برونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا با انتشار پیامی در حساب کاربری توییتر خود ضمن محکوم کردن اعمال تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران، مخالفت هاوانا با تلاش های غرب برای ایجاد اخلال در نظم داخلی یک کشور را اعلام کرد. ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا همزمان با رد کردن مداخله در امور داخلی سایر کشورها ، اعلام کرد: کوبا با اعمال تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران و تلاش برای براندازی نظم داخلی این ملت مخالف است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۷:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
چین در واکنش به تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران گفت: تحریم های یکجانبه بدون داشتن مبنایی در قوانین بین المللی اعمال شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۶:۳۷    
آمریکای لاتین خصوصا ونزوئلا، کوبا و شیلی که در حال حاضر تحت رهبری چپگرایان مخالف امپریالیست آمریکا قرار دارند به مانند ایران در تیررس تحریم های یکجانبه ایالات متحده قرار گرفته اند و طبیعتا برای داد و ستد اقتصادی نیازمند بازار هایی خارج از سیطره مالی ایالات متحده هستند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در دیدار با رئیس فدراسیون اتاق های بازرگانی این کشور با تاکید بر اهمیت افزایش ارتباطات میان جامعه بازرگانی و تجار دو همسایه، خواستار بکارگیری سازوکارهای موثر در راستای رفع موانع ناشی از تحریم های یکجانبه و غیرقانونی شد.
آنا / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۲۸ - ۱۷:۲۹   + ۴۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا و اروپا از ابزار تحریم برای ایجاد ناامنی و آشوب در ایران استفاده می کنند.
اعتدال   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان گفت: تحریم های یکجانبه به ابزار مدرن برای نقض حقوق بشر تبدیل شده است و امروز کشور های برخی به دنبال آشوب و ترور بودند، اما اشک تمساح ریختند برای دختر ایرانی که فوت شد و برای همه ما ناراحت کننده بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: متاسفانه امروز تحریم های یکجانبه به ابزاری برای نقض سیستماتیک حقوق بشر تبدیل شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۹    
دنیای اقتصاد : ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، تصمیم شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا در اعمال تحریم های یکجانبه علیه برخی مسوولان و نهادهای ایرانی را قویا محکوم کرد و آن را به منزله نقض حقوق بین الملل و مصداق بارز مداخله در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران دانست.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۲۳:۰۷    
به گزارش ایران اکونومیست، ناصر کنعانی در بیانیه ای در واکنش به فهرست جدید تحریمی اتحادیه اروپا علیه ایران گفت: جای تاسف عمیق دارد که انگیزه های خاص سیاسی و نیز استناد به اطلاعات بی پایه، تحریف شده و ادعاهای ساخته و پرداخته معاندین ملت ایران و رسانه های شناخته شده وابسته به آنها ...
آنا / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۲۲:۲۸   + ۶۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه تصمیم شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا در اعمال تحریم های یک جانبه علیه برخی مسئولان و نهادهای ایرانی را قویاً محکوم کرد و گفت: به زودی تحریم های متقابل علیه اشخاص و نهادهای ذی ربط اروپایی اعمال و اعلام خواهد شد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۲۱:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید در ادامه ادعا های واشنگتن درباره فعالیت های هسته ای ایران به خبرنگاران گفت اگرچه دولت بایدن ، دیپلماسی را بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی به سلاح هسته ای می داند، اما اکنون تمرکز واشنگتن بر حمایت از ناآرامی ها است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۰۹:۱۸   + ۲۲ سایت دیگر  
دادگاهی در شهر هامبورگ سرانجام مقابل تحریم های یکجانبه آمریکا، به نفع بانک ملی ایران رای داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۰۷:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کره جنوبی بامداد امروز (جمعه) اعلام کرد 15 فرد و 16 موسسه کره شمالی را در اولین تحریم های یکجانبه خود علیه پیونگ یانگ و در پاسخ به تهدیدات هسته ای و موشکی این کشور در لیست سیاه خود قرار داده است.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۷:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از معاونت امور بین الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر، جمعی از مأموریت داران رویه های ویژه سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی مشترک در خصوص آثار تحریم های یکجانبه توسط این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران در حوزه محیط زیست ضمن انتقاد از دولت آمریکا از تاثیرات مخرب تحریم ها در ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با اعلام اینکه آنکارا مخالف تحریم های یکجانبه علیه روسیه است، خواستار برقراری آتش بس فوری میان مسکو و کی یف شد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۲۱:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امورخارجه چین اعلام کرد این کشور با تحریم های یکجانبه غیرقانونی آمریکا علیه ایران مخالف است. به گزارش تارنمای وزارت امورخارجه چین، مائو نینگ سخنگوی وزارت امورخارجه چین اعلام کرد چین با تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران مخالف است. ...