دوشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۵:۳۴Nov 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم های یکجانبه»

روز پلاس   ۱۳ دقیقه پیش    
وزارت خارجه چین ضمن استقبال از شروع مجدد مذاکرات وین، تأکید کرد که ایالات متحده باید تمامی تحریم های یکجانبه و غیرقانونی علیه ایران را رفع کند.
اقتصاد نیوز   ۲۷ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: ایالات متحده باید تمامی تحریم های یکجانبه و غیرقانونی علیه ایران را رفع کند
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - رییس جمهوری پاکستان تلویحی به اقدام های قهری و یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود که تحریم های یکجانبه پیامدهای جدی برای صلح و امنیت منطقه ما دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۶:۴۹   + ۲۱ سایت دیگر  
گیر پدرسن فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، در تماس تلفنی با علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در خصوص آخرین تحولات سوریه از جمله روند سیاسی حل و فصل بحران، کمیته قانون اساسی و توسعه کمک های بشردوستانه گفتگو کرد.
ایدرو نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۶:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از تنها کارخانه تولید انواع لوله های فولادی بدون درز و استراتژیک صنعت نفت که برای استخراج و انتقال نفت خام مورد استفاده قرار می گیرد گفت : علیرغم تحریم های یکجانبه و غیرقانونی امریکا در راستای تحقق شعار جهش تولید ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۸:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزارت امورخارجه روز دوشنبه (هشتم آذرماه) مذاکراتی را برای احیای برجام و توقف تحریم های یکجانبه آمریکا از سر خواهد گرفت که سلف او سیدعباس عراقچی در تاریخ 30 خرداد سال جاری آن را بیش از هر زمان دیگری نزدیک به توافق توصیف کرده بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - وزیران امور خارجه روسیه، چین و هند در بیانیه ای، تحریم های یکجانبه غرب و آمریکا که شیوه متداول این کشورها علیه کشورهای مخالف سیاست های خود شده است را، محکوم کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۶:۱۱    
مناقشه هسته ای ایران و غرب اگرچه عمری به درازای تشکیل سازمان انرژی اتمی ایران دارد اما در ده سال اخیر پیچیدگی های زیادی را تجربه کرده و از تحریم های بین المللی اوباما تا تحریم های یکجانبه ترامپ بر این بستر بار شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۱:۲۶    
نیویورک – ایرنا – وزارت خزانه داری آمریکا به درد و رنج مردم سوریه بر اثر تحریم های یکجانبه ظالمانه خود بطور تلویحی اعتراف و اعلام کرد قوانین تحریم سوریه را اصلاح کرده است تا مجوز سازمان های غیردولتی برای مشارکت در معاملات و فعالیت های خاص را در سوریه گسترش دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۱    
وزارت خارجه چین اظهارداشت که تحریم های یکجانبه و توقیف دارایی های افغانستان توسط آمریکا تنبیه جمعی افغان ها است و بحران انسانی این کشور را تشدید می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۸:۰۷    
تعمیق روابط اقتصادی ایران و روسیه حتما راهی موثر برای خنثی سازی تحریم های یکجانبه آمریکا محسوب می شود از این رو آمریکایی ها برای جلوگیری از شکل گرفتن روابط اقتصادی محکم بین تهران و مسکو مانع تراشی و سنگ اندازی می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه افغانستان عنوان کرده که اموال بلوکه شده افغان ها باید هرچه زودتر آزاد شوند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۷:۲۰    
سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری امروز گفت: تمرکز بر رفع تحریم های یکجانبه و ظالمانه غیرقانونی علیه ایران اعمال شده است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت مردم افغانستان، خواستار لغو تحریم های یکجانبه علیه این کشور و آزادی دارایی های مسدود شده افغانستان شد.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
هم ما و هم 1+4 تضمین های عینی لازم نیاز داریم و بهتر است آمریکایی ها وقتی به وین می آیند متوجه باشند که این تضمین های عینی باید داده شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۵۲    
سخنگوی وزارت خارجه درباره مذاکرات وین گفت: تمرکز ما بر رفع تحریم های یکجانبه فراسرزمینی و غیرقانونی است که بر ضد ایران اعمال شده است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه گفت: اگر برجام برای جمهوری اسلامی منافع مشخص اقتصادی و عادی سازی تجارت خارجی نداشته باشد؛ آمریکا بداند که این پنجره تا ابد برایش باز نمی ماند کما اینکه قانون مجلس هم الزام آور بوده و دولت هم به آن معتقد است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مناقشه هسته ای ایران و غرب اگرچه عمری به درازای تشکیل سازمان انرژی اتمی ایران دارد، اما در ده سال اخیر پیچیدگی های زیادی را تجربه کرده و از تحریم های بین المللی اوباما، تا تحریم های یکجانبه ترامپ بر این بستر بار شده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۴:۵۴   + ۸۶ سایت دیگر  
ما مدام بی عملی اروپا را در کنار نقض مداوم و خروج آمریکا از قطعنامه 2231 و برجام، مطرح کرده ایم، آمریکا نه تنها موفق شد تحریم های یکجانبه را علیه ایران اعمال کند بلکه بیشتر از آن نشان داد که اروپا تا چه حد اسیر بی عملی و ناتوان از آنچه هست که به عنوان تعهد قطعی خود پذیرفته بود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اگرچه واشنگتن اعلام کرده که منتظر آغاز مذاکرات جدید وین است که در گفت و گوی تلفنی ابراهیم رییسی و پوتین روی لغو تحریم های یکجانبه امریکا تاکید شد. البته پس از صحبت های تلفنی سه معاون سیاسی وزیر خارجه ایران، روسیه و چین، سه کشور برای تقویت همکاری درباره برجام توافق کردند ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا که کشورش به اعمال تحریم های یکجانبه و غیرقانونی علیه دیگر کشورها اعتیاد پیدا کرده است، پیش از این، با امضای لایحه ای خواستار تحریم ها و اقدامات مجازاتی بیشتر علیه رییس جمهوری نیکاراگوئه شده بود ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۲۱:۴۷   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر نفت با اشاره به نگرش سلطه جویانه آمریکا و ادعای حفاظت از صلح و امنیت بین المللی گفت: راهبرد اساسی برای غلبه بر چالش های امنیت انرژی جهان، نه رویکرد های سیاسی و تحریم های یکجانبه بلکه بازگشت به منطق اقتصادی و چندجانبه گرایی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سفر یک روزه وزیر خارجه ترکیه به ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه داشت؛ توافق برای توسعه همکاریهای بلند مدت و تکرار مخالفت با تحریم های یکجانبه علیه ایران برجسته ترین عناوین خبری این رسانه ها از گفت وگوی آنکارا و تهران در جریان این سفر بود.
اقتصاد آنلاین / هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۳:۲۰   + ۳۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران به آرامی در حال افزایش فروش نفت است و با برنامه ریزی های انجام شده می توان به صادرات بیشتر نیز امیدوار بود.
الف   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
قرار است تا چند روز آینده دور جدید مذاکرات هسته ای برای اولین بار پس از روی کار آمدن دولت آقای رییسی آغاز گردد.مذاکراتی که هدف اصلی آن برای ایران رفع تحریم های یکجانبه ظالمانه از سوی آمریکا می باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۲۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد که موضع دولت متبوعش در دور آتی مذاکرات وین، حمایت از اجرای کامل برجام و لغو تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۲۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
نیویورک - ایرنا- جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که کشورش به اعمال تحریم های یکجانبه و غیرقانونی علیه دیگر کشورها اعتیاد پیدا کرده است، با مداخله در امور داخلی نیکاراگوئه، این کشور را به بهانه تقلب در انتخابات تحریم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
مسکو – ایرنا – ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تحریم های یکجانبه غرب را غیرقانونی خواند و افزود که مسکو از بلاروس دربرابر تحریم های یکجانبه اتحادیه اروپا حمایت می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مسکو ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، تحریم های یکجانبه غرب را اقدامی غیرقانونی و غیرقابل قبول خواند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۲۲:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد اظهار داشت: تحریم های یکجانبه مانع دسترسی کشورهای متاثر از تحریم به منابع مالی و توسعه ای مورد نیاز برای تحقق اهداف توسعه پایدار می شود.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۸:۰۸    
سیاست خارجی آمریکا در دهه گذشته و پیش از آن بر تلاش برای رقابت با چین از طریق چرخش به آسیا و کناره گیری از خاورمیانه متمرکز بوده است. اما در این گزاره، از دو حقیقت اساسی در جهان امروز چشم پوشی شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۷:۳۵    
دفتر ریاست جمهوری سوریه در بیانیه ای از گفتگوی تلفنی رئیس جمهور این کشور با همتای چینی خود خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۵:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ویکا مازوی کومالو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در رابطه با مبادلات اقتصادی و سیاسی ایران و آفریقای جنوبی اظهار داشت: تحریم های یکجانبه آمریکا باعث شده سطح روابط تجاری و اقتصادی ما با ایران در سطح مطلوبی نباشد و تجارت اصلی ما با شرکت های بزرگ ایرانی و شرکت های [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۲۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
یکی از نمایندگان حزب جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد حتی اگر دولت این کشور اقدام به رفع تحریم های یکجانبه علیه ایران کند، جمهوری خواهان به محض در اختیار گرفتن کنگره، تحریم ها را بازمی گردانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۰۱:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
سفیر و معاون نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان ملل تاکید کرد تحریم های تحمیلی شورای امنیت موجب نگرانی جدی کشور های عضو جنبش عدم تعهد است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۹:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مهر : معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان در گفتگو با همتای چینی خود، بر لغو تحریم ها علیه اشخاص و نهادهای ایرانی و طرف های ثالث و عدم تکرار آن تأکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۷:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر امور خارجه؛ ایران و چین را شرکایی قابل اعتماد خواند و گفت: هر دو کشور در خصوص غیرقانونی بودن تحریم های یکجانبه آمریکا و اهمیت حاکمیت قانون در روابط بین الملل موضع مشترکی دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۷:۰۶   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری گفتگوی تلفنی خود با معاون وزیر خارجه چین را دوستانه و ثمربخش خواند و اعلام کرد دو طرف در خصوص غیرقانونی بودن تحریم های یکجانبه آمریکا اتفاق نظر دارند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۱:۰۱    
اکو ایران : بایدن با وجود اینکه در ظاهر نشان داده قصد دارد از کمپین فشار حداکثری ترامپ فاصله بگیرد اما تاکنون در عمل انعطاف جدی برای تعدیل جدی این کمپین انجام نداده است و تحریم های یکجانبه یکی از جدی ترین اهرم های ایالات متحده در مذاکره با تهران بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۶:۴۷   + ۳۲ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا – زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد بر پایان فوری محاصره غیرانسانی تحمیلی بر مردم یمن و لغو کامل تحریم های یکجانبه علیه ملت سوریه تاکید کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۴:۲۸    
1- در شرایطی که اقتصاد ایران تحت شدیدترین تحریم های یکجانبه امریکا قرار دارد،از گوشه و کنار راه حل هایی برای دور زدن تحریم ها از سوی دولتمردان شنیده می شود.
جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۲۲:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که اعضای برجام علاوه بر تلاش در زمینه از سرگیری اجرای این توافق تاکید دارند که ایران از بخش های برجام درباره رفع تحریم ها بهره مند شود. ...
همت خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد مقاومتی در حالی در کشور مطرح شده است که بحران های گوناگون روز به روز بیشتر دامن جهان و همینطور ایران را می گیرد، لذا در سال های اخیر اقتصاد ملی ایران دچار دگرگونی های اساسی شد و با تکانش های جدی روبرو بود ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان تاکید کرد: در شرایطی که تحریم های یکجانبه آمریکا موانعی در مسیر تعاملات فیمابین بوجود آورده است، ایجاد مکانیسم در دسترس فرصت مناسبی برای همکاری های تجاری و تسهیل کننده امور مالی و بانکی خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم دانشیار حقوق بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی تهران گفت: آمار و اخبار از میزان کمکی که به افغانستان داده می شود بعید است که نتیجه مطلوب داشته باشد و باز شاهد تحریم های یکجانبه ایالات متحده علیه طالبان هستیم که این تحریم ها تنها آثار مخربی بر مردم افغانستان دارد و تاثیری بر این حاکمان ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و زیمبابوه با اشاره به تحریم های یکجانبه و ضد حقوق بشری کاخ سفید علیه ملت ها از جمله مردم ایران و زیمبابوه به عنوان ابزار تروریسیم اقتصادی، بر لزوم استفاده از مکانیسم در دسترس برای گسترش همکاری های فیمابین تاکید کرد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تنگناهای پولی و مالی ناشی از تحریم های یکجانبه و غیرقانونی به ویژه در سال های اخیر، بخش های مختلف اقتصادی را با چالش های بسیاری مواجه کرده است. مانع تراشی بر سر صادرات نفت به عنوان مهمترین منبع درآمد کشور و ممانعت از انجام نقل و انتقال های مالی یا به عبارتی اعمال فشار اقتصادی همه جانبه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با نمایندگان تجار اروپایی گفت: تحریم های یکجانبه اتحادیه اروپا علیه این کشور غیرقابل قبول است و مسکو دیگر نمی تواند به کشورهای اروپایی به چشم شرکای اقتصادی قابل اطمینان نگاه کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۰۵   + ۹۷ سایت دیگر  
خطیب زاده گفت: موضع ما از ابتدا لغو همه تحریم های یکجانبه و غیرقانونی بوده است لذا باید راهی برای اخذ تضمین لازم برای رفع تمامی آنها به طور موثر پیدا کنیم.