جمعه ۰۲ آبانساعت ۱۲:۳۷Oct 2020 23

جدیدترین‌های «شورای حقوق بشر»

شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
جمعیت اسلامی فرانسه به دلیل سیاست های ضد اسلامی امانوئل مکرون به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد متوسل شده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
یک تجمع ضد اسلام هراسی در فرانسه به دلیل مواضع امانوئل مکرون علیه مسلمانان، به شورای حقوق بشر سازمان ملل شکایت کرد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۰:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
کارشناسان سازمان ملل در گزارشی در مورد افزایش حملات نژادپرستانه و بیگانه هراسی علیه آمریکایی های آسیایی تبار در دولت ترامپ از زمان شروع ویروس کرونا ابراز نگرانی جدی کردند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
تحلیلگر ارشد مسائل آمریکا گفت: جای گیری روسیه و چین در شورای حقوق بشر سازمان ملل، یک امر عادی است و آمریکایی ها تاوان خروجشان در سال 2018 را می دهند.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
آنچه پادشاهی سعودی، درو کرد حاصل نقض آشکار حقوق بشر و جنایات جنگی او بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۲۷    
مدیر انستیتو مطالعات آسیایی اروپا گفت: عضویت ازبکستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اعتراف جهانی به تلاش های این کشور است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۴۶    
عربستان سعودی، روز سه شنبه 22 مهر در تلاش برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ناکام ماند. به گزارش فرانس 24 ، این اقدام سازمان ملل که به تلاش های پادشاهی عربستان برای بهبود وجهه جهانی خود ضربه ای سخت وارد کرده است، مورد استقبال گرو های مدافع حقوق بشر قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۲۷    
تعیین رئیس پارلمان قرقیزستان ، ساخت مرکز تولید واکسن کرونا در قزاقستان و ورود ازبکستان به شورای حقوق بشر سازمان ملل؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری تی آر تی ترکیه از استقبال سازمان های حقوق بشری به دنبال ناکامی عربستان در عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در یادداشت روزنامه ایران آمده است: سال 2006 شورای حقوق بشر با 47 عضو جایگزین کمیسیون حقوق بشر شد؛ هدف احترام بیشتر به حقوق بشر بود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۸    
الجزیره : تلاش های عربستان سعودی برای عضویت در شورای حقوق بشر شورای امنیت به جایی نرسید. آغاز دوره جدید از اول ژانویه سال بعد است. روز سه شنبه چین، روسیه و کوبا به عضویت این شورا در آمدند و همین امر موجب انتقاد طرفداران حقوق بشری از این نهاد سازمان ملل شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل، علت عدم موفقیت عربستان در راهیابی مجدد به شورای حقوق بشر سازمان ملل را تنها مسائل حقوق بشری نداست و گفت: ریاض در حال حاضر به خاطر مشکلات اقتصادی نتوانسته به مانند قبل هزینه کند تا از طریق دلارهای نفتی خود بتواند به این شورا راه پیدا کند.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تلاش عربستان سعودی برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با شکست روبرو شد.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۴۸    
پاکستان با کسب اکثریت قاطع 169 رأی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با 193 عضو، مجدداً به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد انتخاب شد.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۲۸    
بن سلمان پس از محروم کردن یمنی ها از آب و غذا و دارو و حتی حق زندگی و کشتن آنان با سلاح های کشنده آمریکا، دیر یا زود از تخت قدرت به زیر کشیده خواهد شد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه بین الملل: عضویت سه کشور روسیه، چین و کوبا در شورای حقوق بشر سازمان ملل اعتراض آمریکا و همچنین سازمان های حقوق بشری را در پی داشت. عربستان سعودی موفق به کسب رای لازم برای عضویت در این نهاد نشد. آمریکا از این شورا خارج شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
دبیرکل حزب معارض سعودی به شکست عربستان در کسب کرسی شورای حقوق بشر سازمان ملل واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
چین گفت، انتخاب مجدد این کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل، با وجود مخالفت شدید برخی کشورها، گواهی بر "شناخت بالای" سازمان های بین المللی از دستاوردهای این کشور در زمینه فوق است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۱۶    
رأی گیری جهت تعیین 15 عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به پایان رسیده و در جریان آن عربستان سعودی موفق به کسب آرای لازم نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۳۱    
سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات واشنگتن درباره عضویت چین و کوبا در شورای حقوق بشر سازمان ملل واکنش نشان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
عربستان سعودی که تلاش داشت خود را به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درآورد، شکست خورد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۲    
همشهری آنلاین: درخواست عضو شدن عربستان سعودی در شورای حقوق بشر سازمان ملل با 103 رای منفی رد شد. از 193 کشور عضو سازمان ملل، ریاض فقط توانست رای مثبت 90 عضو را بگیرد و به این ترتیب، محمد بن سلمان یک ناکامی بزرگ را تجربه کرد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۵۰    
سفیر پاکستان در سازمان ملل پس از کسب کرسی در شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد، کشورش همچنان به اصول و اهداف منشور ملل متحد پایبند خواهد بود و به دفاع از حقوق اساسی همه مستضعفان و مظلومان روی زمین ادامه خواهد داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۰    
وزرات خارجه آمریکا ضمن اتهام زنی به روسیه، چین و کوبا درباره نقض حقوق بشر در این کشورها، از انتخاب آن ها به عنوان اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل ابراز تاسف کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۵۰    
وزیر خارجه پاکستان عضویت این کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل را یک پیروزی بزرگ دیپلماتیک توصیف کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ازبکستان برای نخستین بار در تاریخ با اکثریت آرا به مدت 3 سال برای حضور در شورای سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر انتخاب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تحلیلگر بنیاد دفاع از دموکراسی ها معتقد است به دلیل انتخاب روسیه و چین در شورای حقوق بشر سازمان ملل، امکان بازگشت آمریکا به این شورا وجود ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۲۰    
وزیر امور خارجه آمریکا دلیل خروج این کشور از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را حمایت از رژیم اشغالگر قدس توصیف کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۵۲    
عربستان سعودی پس از اینکه یک سازمان غیردولتی بین المللی از سازمان ملل متحد خواست پیشنهاد ریاض را رد کند، نتوانست به شورای حقوق بشر سازمان ملل بپیوندد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا انتخاب چین و کوبا به عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل را مورد انتقاد قرار داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
چین و روسیه سه شنبه به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد راه یافتند و میزان حمایت از پکن در مقایسه با رای گیری 2016 بیش از 20 درصد کاهش نشان داد و عربستان هم نتوانست کرسی این نهاد مستقر در ژنو را به دست آورد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۰۲   + ۲۴ سایت دیگر  
عربستان سعودی به خاطر کارنامه سیاهش در زمینه حقوق بشر از کسب کرسی شورای حقوق بشر سازمان ملل ناکام ماند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۵:۰۸    
وزیر خارجه آمریکا چین، روسیه و ونزوئلا را به نقض حقوق بشر متهم کرده و از عضویت آنها در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد انتقاد کرد.
صدای ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۲:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، 15 عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد طی هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی این سازمان انتخاب شدند و عربستان که به دلیل مسائل حقوق بشر مورد انتقاد است از راهیابی به این شورا باز ماند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
چین و روسیه در انتخابات شورای حقوق بشر سازمان ملل پیروز شدند؛ عربستان، شکست خورد و کرسی خود را از دست داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا با انتقاد از انتخاب اعضای جدید شورای حقوق بشر، بر یکجانبه گرایی این کشور حتی در زمینه مسایل انسانی پافشاری کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد 15 عضو شورای حقوق بشر این سازمان را انتخاب کردند اما عربستان سعودی از راهیابی به این شورا محروم ماند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
در روزی که روسیه، چین و کوبا با وجود تبلیغات منفی گسترده رسانه های غربی به عنوان اعضای جدید شورای حقوق بشر انتخاب شدند، عربستان سعودی که علی رغم جنایاتش علیه ملت یمن نامزد عضویت در این شورا بود، با کسب کمتر از 50درصد آرا از هدف خود بازماند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۱۰    
خبرگزاری میزان - طبق گزارش الجزیره، عربستان سعودی در کسب آرای لازم در مجمع عمومی سازمان ملل برای داشتن کرسی در شورای حقوق بشر ناکام ماند. چین، روسیه و عربستان امروز سه شنبه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بر سر کرسی در این سازمان شرکت کردند که در این راستا نیز دیده بان حقوق بشر از کشورهای عضو ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
بنا بر در جلسه عمومی هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل، روسیه به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد انتخاب شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
انتظار می رود چین، روسیه و عربستان امروز (سه شنبه) در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد انتخاب شوند، اقدامی که صدای منتقدان را درآورده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۱۷    
یک سازمان حقوق بشری محاکمه ده ها فلسطینی و اردنی را در دادگاه های سعودی محکوم کرد و آن را نوعی بی عدالتی و نقض حقوق بشر دانست.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۶    
اقدام های بی پروا و غیرقانونی دولت ترامپ این روزها صدای دوست و دشمن واشنگتن را درآورده است. خروج از توافق نامه آب و هوایی پاریس، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو)، شورای حقوق بشر سازمان ملل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۵:۵۰    
حداقل ترکیه رای منفی دهد تا از عضویت چین در شورای حقوق بشر سازمان ملل جلوگیری شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - عضویت دولت عربستان با پرونده سنگین نقض حقوق بشر در شورای حقوق بشر سازمان ملل در سایه وخیم تر شدن وضعیت حقوق بشر در داخل این کشور و قتل مخالفان در خارج باعث شده که درخواست ها برای اخراج عربستان از شورای حقوق بشر و جلوگیری از بازگشت دوباره آن به این شورا افزایش یابد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه، حکم محققانی را که موارد اعدام، ناپدید شدن و شکنجه را در ونزوئلا ثبت کرده بودند و به عقیده این شورا ممکن است مربوط به جنایاتی علیه بشریت در این کشور باشد، تا دو سال دیگر تمدید کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۷:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
در حاشیه چهل و پنجمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و در پنل انجمن دفاع از قربانیان تروریسم بیانیه "حق بر حقیقت"، توسط سید محمد علی پاکنژاد، یکی از بازماندگان شهدای هفتم تیر قرائت شد.