سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۱۲:۴۱Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ژنو»

ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیات مخالفان سوریه در کمیته تدوین قانون اساسی، در پایان روز اول دور جدید مذاکرات در ژنو گفت که در روز اول اصول ارائه شده توسط هیئت دمشق مورد بحث قرار گرفت و قرار است مخالفان امروز سه شنبه اصول و دیدگاه های خود را جهت بحث و بررسی ارائه کنند.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایالات متحده از آغاز مجدد مذاکرات بین دولت و مخالفان سوریه در چارچوب کار کمیته قانون اساسی در ژنو استقبال کرد.
مشرق نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدل تولید محدود بنتلی بکلار قرار بود یکی از ستاره های نمایشگاه ژنو 2020 باشد اما بیماری کرونا همه چیز را به هم ریخت و بنتلی مجبور شد از نمایش عمومی ساختهٔ باشکوه خود صرف نظر کند.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا – سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن از آغاز ششمین دور مذاکرات میان دولت سوریه و معارضان در ژنو استقبال می کند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با استقبال از آغاز ششمین دور مذاکرات بین دولت سوریه و معارضان در ژنو، گفت ضروری است هر دو طرف مذاکرات سازنده ای داشته باشند.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
دولت آمریکا و اتحادیه اروپا از آغاز ششمین دور مذاکرات کمیته تدوین قانون اساسی سوریه استقبال کردند. به گزارش ایسنا، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری عصر روز دوشنبه به وقت واشنگتن گفت که کشورش از آغاز ششمین دور مذاکرات بین دولت سوریه و معارضان در ژنو استقبال می کند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - ششمین دور جلسات کمیته تدوین قانون اساسی سوریه امروز (دوشنبه) با حضور نمایندگان دولت این کشور و معارضان زیر نظر سازمان ملل متحد در شهر ژنو در سوئیس آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
مذاکرات میان طرف های سوری درباره اصلاح قانون اساسی با نظارت سازمان ملل امروز (دوشنبه) در ژنو از سرگرفته شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، از آغاز مذاکرات برای تهیه پیش نویس قانون اساسی جدید این کشور خبر داد. این مذاکرات در 9 ماه گذشته متوقف شده بود و جلسه امروز، ششمین دور مذاکرات طی دو سال گذشته است که در ژنو برگزار می شود ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
هیئتی از دولت سوریه برای حضور در ششمین دور از مذاکرات کمیته تدویون و بررسی قانون اساسی این کشور، وارد ژنو شد.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: مذاکره کنندگان برجام از ابتدا می دانستند آنچه در توافق هسته ای می پذیرند هیچ نفعی برای ما ندارد و منجر به گشایش اقتصادی نمی شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۵۰    
فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از آغاز کار تدوین قانون اساسی این کشور فردا و پس از نشستی در ژنو خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که از فردا طی نشست جدید کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو کار تدوین پیش نویس قانون اساسی جدید سوریه آغاز می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
یک هیئت سوری دیشب به منظور شرکت در ششمین دور نشست کمیته تدوین قانون اساسی سوریه بین طرف های سوری، وارد ژنو شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرد: ایران تاکنون به 8 معاهده از مجموع 17 معاهده مؤثر تحت مدیریت وایپو در حوزه مالکیت صنعتی ملحق گردیده و به زودی نیز به موافقت نامه های وین و استراسبورگ و سند ژنو لیسبون ملحق خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۶:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل افغانستان گفت: برگزاری نشست گروه 20 و پیش از آن، نشست ویژه سازمان ملل برای افغانستان در ژنو و ارائه بسته های کمک های انسان دوستانه به افغانستان، نشان می دهد که غرب تا اندازه ای متوجه مسئولیت خود در قبال وضعیت کنونی افغانستان شده، اما این راه هیچ کمکی به مردم افغانستان نکرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۶:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام داشت، واشنگتن و مسکو دور دیگری از مذاکرات بر سر مسائل مربوط به اجرای معاهده کنترل تسلیحاتی استارت جدید را در شهر ژنو برگزار کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
مجمع عمومی سازمان ملل مجددا رای به انتخاب آمریکا در کرسی عضویت در شورای حقوق بشر این سازمان که مقرش در شهر ژنو سوئیس است، داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مجمع عمومی سازمان ملل آمریکا را به عنوان عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل مستقر در ژنو سوئیس انتخاب کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حقوق بین الملل دانشگاه ژنو سوئیس در خصوص به کارگرفتن کودکان در عملیات تروریستی که در یمن انجام می شود، گفت: گروه های مسلح از کودکان برای حقوق انسانی و نظامی استفاده می کنند و می خواهند جنبه های حقوق بشر را نقض کنند. ...
اقتصاد آنلاین / هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد اعلام کرد که پنج میلیون نفر از مردم یمن از جمله 400 هزار کودک در آستانه قحطی قرار دارند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۰:۱۷    
دنیای اقتصاد : سازمان دهندگان نمایشگاه بین المللی اتومبیل ژنو (GIMS) تصمیم غافلگیرکننده ای برای لغو این رویداد برای سومین سال متوالی گرفته اند. بزرگ ترین نمایشگاه اتومبیل اروپا قرار بود در ماه فوریه 2022 برگزار شود، زیرا این رویداد از سال 2019 در نتیجه همه گیری کووید-19 برگزار نشده بود ...
خودرو بانک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه خودرو ژنو 2022 به طور رسمی لغو شد. برگزارکنندگان نگرانی های ایمنی مرتبط با کرونا را دلیل اصلی این تصمیم اعلام کردند، اگرچه بیش از چهار ماه تا آغاز برگزاری این مراسم باقی مانده است ...
یک پزشک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۳:۱۷    
آیا می خواهید چیزی را برای طولانی مدت به خاطر بسپارید؟ آن را با یک تجربه یا پاداش بسیار خوب همراه کنید و سپس شب را خوب بخوابید. همین! این نتیجه ای است که از یک آزمایش جذاب انجام شده توسط تیمی از محققان دانشگاه ژنو سوئیس به دست آمده است ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سرانجام به نظر می رسد آلفارومئو به آن چیزی که لیاقتش را دارد خواهد رسید. ژان فیلیپ ایمپاراتو مدیرعامل این برند روزهای شلوغی را تجربه می کند و به دنبال عرضه محصولات جدید تا سال 2026 است. هم اکنون جزئیات بیشتری از برنامه های آلفارومئو برای تولید خودروهای جدید منتشر شده است. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه خودروی ژنو که قرار بود در سال 2020 برگزار شود به خاطر همه گیری ویروس کرونا لغو شد و به این ترتیب اولین نشانه های تأثیر کووید 19 روی صنعت خودرو پدیدار گردید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کمیته نظامی مشترک لیبی در پایان نشست خود در ژنو با انتشار بیانیه ای از تدوین یک طرح عملیاتی برای اخراج تدریجی، همزمان و بی وقفه مزدوران و شبه نظامیان خارجی از لیبی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۷:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- شورای حقوق بشر در چهل و هشتمین نشست خود در ژنو قطعنامه پیشنهادی اتحادیه اروپایی برای نظارت بر وضعیت حقوق بشر در افغانستان را به تصویب رساند. براساس این قطعنامه گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در افغانستان منصوب شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۶:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مقامات سوئیسی اعلام کردند که سال آینده هم نخواهند توانست نمایشگاه خودروی ژنو را برگزار کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۴:۵۴    
مذاکراتی در ارتباط با دعوای قرقیزستان و کانادا در پروژه کومتار با حضور مقامات قرقیزی و شرکت کانادایی Centra Gold Ink در ژنو انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۶:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
لندن – ایرنا - سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو هشدار داد که تحریم های ظالمانه امریکا مانع تحقق اصل همبستگی بشردوستانه در کمک به مردم افغانستان است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۶:۱۰   + ۲۳ سایت دیگر  
سفیر ایران در ژنو گفت: تحریم های ظالمانه آمریکا مانع تحقق اصل همبستگی بشردوستانه در کمک به مردم افغانستان است.
وزارت کشور   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۸:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در روز سه شنبه 13-7-1400 نماینده جمهوری اسلامی ایران در اجلاس کمیته اجرایی سالانه کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ژنو که با حضور مجازی 119 کشور و کمیسر عالی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد تشکیل شده بود به ایراد سخنرانی پرداخت. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۷:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - ذبیح الله خداییان معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با خانم لیسا جورگنسن معاون اختراعات سازمان جهانی وایپو در حاشیه شصت و دومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) که از امروز در سازمان ملل در ژنو سوییس آغاز بکار کرده است دیدار و گفت وگو کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
هفتاد و دومین اجلاس کمیته اجرایی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان امروز (دوشنبه) به منظور بررسی چالش های کنونی در حوزه پناهجویان و آوارگان در ژنو آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیته نظامی مشترک لیبی (5+5) اعلام کرد، این کمیته طی روزهای آتی در ژنو نشستی را با هدف رایزنی در خصوص پرونده خروج مزدوران و نیروهای خارجی از خاک لیبی برگزار خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۵:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
لندن - ایرنا - هفتاد و دومین اجلاس کمیته اجرایی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل امروز (دوشنبه) 12 مهر 1400 با هدف بررسی آخرین تحولات و چالش ها در حوزه پناهندگان و آوارگان در ژنو (سوئیس) گشایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۴:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
ذبیح الله خداییان معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ژنو سوئیس تاکید کرد: به رغم تحریم های ظالمانه آمریکا؛ جمهوری اسلامی ایران همچنان در مسیر توسعه پایدار از جمله در حوزه مالکیت معنوی گام های بلندی برداشته است.
وزارت کشور   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه هفتاد و دومین اجلاس کمیته اجرایی سالانه کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در ژنو در امور پناهندگان موسوم به اکسکام بصورت مجازی با حضور نمایندگان 119 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - روسیه و آمریکا با وجود برگزاری دومین دوره مذاکرات کنترل تسلیحات هسته ای با عنوان ثبات راهبردی که این بار در ژنو برگزار شد به گفته مقامات دو طرف همچنان دارای اختلافات زیادی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۸:۴۴    
تهران - ایرنا - پانزدهمین اجلاس کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (آنکتاد) با شعار "گذار از نابرابری و آسیب پذیری و حرکت به سمت برخورداری برای همگان" در سطح وزرای کشورهای عضو امروز دوشنبه در ژنو آغاز می شود.
چرخان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مازراتی گرن توریسمو کوپه لوکسی بود که برای اولین بار در نمایشگاه خودروی ژنو سال 2007 رونمایی شد. این خودرو با پیشرانه های هشت سیلندر تنفس طبیعی ساخت فراری به بازار آمد و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت سال 2009 نیز نسخه کانورتیبل آن با نام گرن کابریو معرفی شد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۲۲:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – نماینده ایران در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو خواستار اقدام فوری و قاطع برای پایان دادن به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطین شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۷:۰۲    
مسکو – ایرنا – میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه روز شنبه در ژنو گفت: همه موانع در مسیر تائید واکسن کرونای اسپوتنیک وی ساخت این کشور توسط سازمان جهانی بهداشت، رفع شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
آمریکا و روسیه در بیانیه ای مشترک اعلام کردند، مقامات دو کشور مذاکراتی "فشرده و اصولی" را در زمینه کنترل تسلیحات در شهر ژنو داشته اند.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۰:۴۶    
معاون وزیر خارجه روسیه در پایان مذاکرات ژنو با اشاره به مطرح شدن نگرانی مسکو از اتحاد جدید سه جانبه آمریکا، انگلیس و استرالیا، گفت: مسکو موضوع انتقال فناوری های نظامی هسته ای را در آژانس بین المللی انرژی اتمی را مطرح خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه در پایان مذاکرات ژنو با اشاره به مطرح شدن نگرانی مسکو از اتحاد جدید سه جانبه آمریکا، انگلیس و استرالیا، گفت: مسکو موضوع انتقال فناوری های نظامی هسته ای را در آژانس بین المللی انرژی اتمی را مطرح خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۲۳:۵۵    
وندی شرمن و سرگئی ریابکوف در نشستی توافق کردند علی رغم اختلافات میان روسیه و آمریکا، مذاکرات تسلیحاتی ادامه دار باشد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۲۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
آمریکا و روسیه توافق کردند علی رغم اختلافات گفت وگوها در خصوص کنترل تسلیحاتی و مسائل مرتبط راهبردی را ادامه دهند. به گزارش فارس، طبق نوشته روزنامه ایندیپندنت ...
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۹:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا؛ به گزارش منابع خبری، این مذاکرات پشت درهای بسته و در دفتر نمایندگی روسیه در سازمان ملل و سایر نهادهای بین المللی مستقر در ژنو جریان دارد. ...