جمعه ۱۲ آذرساعت ۱۷:۲۲Dec 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هپاتیت C»

سینا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
طبق آخرین یافته های پزشکی، داروی تلاپرویر که برای درمان هپاتیت سی تجویزمی شود می تواند عملکرد پروتئین های ضروری در باکتری ها را مسدود کند، که ممکن است به تغییر کاربرد آن در جهت استفاده برای مقابله با مقاومت آنتی بیوتیکی بیانجامد. ...
مجله علم ورزش   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۰:۰۰    
آنچه در این مقاله می خوانید مشکلات دندان کار شیفتی ماندن در ترافیک یائسگی زودرس خرو پف در خواب هپاتیت C و مشکلات قلبی خوب نخوابیدن ازدواج ناخوشایند تنهایی چربی شکمی مدت زمان زیادی را به تماشای تلوزیون اختصاص دادن بیش تمرینی در یک جلسه تمرین ...
اقتصاد آنلاین / تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۷:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
فایزر می گوید قرص PF-07321332 مهارکننده پروتئاز است که با مهار آنزیمی که ویروس برای تکثیر در سلول انسان نیاز دارد، عمل می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت شهید دامیده گفت: از یک سال گذشته که داروهای این بیماری روانه بازار شده، خوشبختانه 17 بیمار هپاتیت C درمان کامل شده اند که نقطه امیدوار کننده ای برای ریشه کنی این بیماری است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۰۰    
آنزیم های غیرطبیعی کبد می توانند نشانه مصرف زیاد الکل، هپاتیت مزمن B و هپاتیت C و احتمالاً سرطان کبد باشند. کبد یکی از مهم ترین اندام های بدن است و عملکرد های متعددی را بر عهده دارد تا بدن طبق برنامه خود، کار کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۲۲:۰۲    
هپاتیت C یکی از شایع ترین بیماری های مزمن است که از طریق خون منتقل می شود .
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
هپاتیت سی نوعی عفونت است که عمدتاً کبد را تحت تأثیر قرار می دهد و ویروس هپاتیت سی (HCV)علت این بیماری است.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۱:۲۲    
اگر شما یک زن هستید احتمال مبتلا شدن تان به ویروس هپاتیت C ( HCV) یک مرد است اما به دلیل فیزیولوژی متفاوت بدن احتمال ابتلای زنان به این بیماری در دوره ها و شرایط مختلف می تواند متفاوت باشد و البته روی نحوه درمان هم تاثیر بگذارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رییس اداره کنترل و مبارزه با هپاتیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره به اینکه در حال حاضر 200 هزار نفر در ایران دچار هپاتیت C هستند، بیان کرد: یک درصد جمعیت ایران مبتلا به هپاتیت B است.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۷:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مطالعات نشان می دهد افراد مبتلا به هپاتیت B یا هپاتیت C با احتمال بالا ابتلا به ناباروری روبرو هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس اداره کنترل و مبارزه با هپاتیت وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم شناسایی و درمان به موقع هپاتیت، گفت: در حال حاضر دیگر مردم نباید نسبت به بیماری واهمه داشته باشند و باید بدانند هپاتیت قابل درمان است؛ در واقع هپاتیت B با دارو قابل کنترل و هپاتیت C قابل حذف است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر موید علویان مؤسس شبکه هپاتیت ایران به مناسبت روز جهانی هپاتیت با برنامه صبح و گفتگو در مورد مشکلات بیماران هپاتیتی به صورت تلفنی مصاحبه کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
در این شماره از بستۀ اخبار علم و فناوری ایسنا، خبرهایی از تأثیر واکسن آنفولاآنزا در کاهش مشکلات جدی کووید-19، موفقیت محققان در ساخت یخ انعطالف پذیر، اعلام زمان در دسترس قرار گرفتن واکسن هپاتیت C و دو خبر دیگر را مرور می کنیم.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
به گفته ی پروفسور سر مایکل هوتون(Sir Michael Houghton) برنده ی نوبل پزشکی و فیزیولوژی سال 1989، واکسن هپاتیت C تا 5 سال دیگر در دسترس خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کردستان با انجام یک تحقیق اثربخشی دارو سووداک را در بیماران مبتلا به هپاتیت C مزمن بررسی کردند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
شایع ترین علت سرطان کبد هپاتیت C است. برخی از بیماری های کبد مانند هموکروماتوز یا افزایش میزان آهن در خون و هپاتیت B نیز مانند هپاتیت C می تواند به سیروز کبدی منجر شده و باعث ایجاد سرطان کبد شود.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
اگر به هپاتیت C مبتلا هستید، ممکن است در مورد روش های درمانی جایگزین و مکمل ها که قول می دهند سلامت کبد شما را بازیابی کنند ، شنیده باشید. مهم است که بدانید برخی از این داروهای درمانی، از جمله محصولات گیاهی کاملاً طبیعی، ممکن است بیشتر از فواید ضرر داشته باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۱:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه نشان می دهد ترکیبی از داروی رمدسیویر و داروهای مورد استفاده برای ویروس هپاتیت سی، 10 برابر در مهار کروناویروس موثرتر است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۲۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
یک شرکت داروسازی در هند روز دوشنبه 19 فروردین اعلام کرد پس از نتایج مقدماتی امیدوارکننده استفاده از یک داروی هپاتیت C برای درمان کرونا می خواهد مجوز استفاده از آن را در بیماران کووید-19 را به دست آورد.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۳:۲۰    
تمام داروهای تجویز شده و داروهای بدون نسخه خود را در نظر بگیرید. بعضی از آنها، مانند برخی داروهای کلسترول، ممکن است کبد شما را در معرض خطر قرار دهد. پزشک شما می داند که آیا شما باید به داروی دیگری روی بیاورید یا خیر. و نیز هر یک از داروهای شما با درمان هپاتیت که [...]
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
داروهای مهارکننده پروتئاز در درمان سایر عوامل ویروسی آسیب رسان مانند اچ آی وی (ویروس ایدز) و ویروس هپاتیت C چه به خودی خود چه در ترکیب با سایر داروهای ضد ویروسی موثر بوده اند.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا ناجی در گفت وگو با میزان در پاسخ به این سوال که چرا کرونا داروی قطعی ندارد اما واکسن دارد؟، گفت: ساخت داروی اختصاصی بسیار سخت تر از تولید واکسن است چرا که واکسن بر اساس ماهیت ویروس ساخته می شود ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
هپاتیت مقاربتی را باید با استفاده از کاندوم در حین آمیزش جنسی پیشگیری کرد. هپاتیت های ویروسی B و C از بیماری های بسیار جدی کبد محسوب میشوند که می توانند از طریق روابط جنسی هم از فردی به فردی دیگر منتقل شوند. حدود 450 میلیون نفر در جهان به هپاتیت B و حدود 200 میلیون نفر مبتلا به هپاتیت C هستند! ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسئول پیشگیری از اچ آی وی و هپاتیت حوزه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شناسایی 200 بیمار هپاتیت C در کمپ های ترک اعتیاد مشهد خبر داد.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۶:۲۸    
مقاومت تمام انواع میکروب در طبیعت بسیار متفاوت است. برخی ویروس ها مثل ویروس هپاتیت C می توانند ماه ها در خاک و آب زنده بمانند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۲۸    
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ضمن توضیح درباره چرایی کم بودن ابتلا به کرونا در میان مبتلایان HIV، گفت: اگر واکسن ساخته شده برای کرونا موثر باشد، می توان به ساخت واکسن HIV و هپاتیت C هم امیدوار شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۴:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ضمن توضیح درباره چرایی کم بودن ابتلا به کرونا در میان مبتلایان HIV، گفت: اگر واکسن ساخته شده برای کرونا موثر باشد، می توان به ساخت واکسن HIV و هپاتیت C هم امیدوار شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران گفت: انتظار می رود با استفاده از متد جدید شرکت فایزر در تولید واکسن کرونا بتوان واکسن های موثری را هم در ارتباط با بیماری های هپاتیت C و ایدز تهیه کرد.
به گفته محققان، برخی بیماران کرونایی با ریسک بالاتر بروز مشکلات نورولوژیکی نظیر خونریزی مغزی و سکته مواجه هستند.
محققان برای تعیین میزان مهار پروتئاز اصلی کروناویروس که آنزیم پروتئینی اصلی در تکثیر این ویروس است، ویژگی های پیوندی چندین داروی هپاتیت C را بررسی کردند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سوفوسبوویر دارویی است که برای درمان هپاتیت C مزمن و همچنین سرطان کبد تجویز می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئول مرکز بیماری های رفتاری قم از آغاز غربالگری بیماران هپاتیت C برای درمان رایگان در مرکز مشاوره بیماری های رفتاری قم خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دبیر انجمن هپاتیت خراسان رضوی گفت: مطالعه اخیر ما نشان داد که به طور متوسط 13 درصد کارتن خواب ها و معتادان متجاهر در مشهد مبتلا به عفونت هپاتیت C بودند در حالی که در جمعیت عمومی مشهد کمتر از نیم درصد است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - کارشناس کنترل واحد بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: 50 بیمار کم بضاعت مبتلا به هپاتیت C در این استان در قالب برنامه حمایتی دانشگاه علوم پزشکی اراک به صورت رایگان درمان شده و بهبود یافتند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان ابتلا به بیماری هپاتیت میان معتادان تزریقی به صفر نزدیک شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۴۰    
ایسنا/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: اکثر جوانان و نوجوانان این واکسن را تزریق کرده اند و به این بیماری مبتلا نمی شوند و بیشتر مبتلایان ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سیروز کبدی یکی از بدترین مشکلات کبدی است که نگرانی های های زیادی را برای بهداشت جهانی به همراه آورده و میزان مرگ ومیر بالایی هم دارد. از شایع ترین علل این بیماری می توان به آلوده شدن به ویروس مزمن هپاتیت B و هپاتیت C و همچنین کبد چرب الکلی و غیرالکلی اشاره کرد. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۱:۳۱   + ۳۶ سایت دیگر  
کبد یکی از اندام های کلیدی بدن انسان است، اما بیشتر ما کمتر به آن توجه می کنیم مگر این که بروز مشکلی در آن مانند بیماری مجاری صفراوی، سیروز، بیماری کبد چرب، هموکروماتوز، هپاتیت C یا بیماری ویلسون در آن تشخیص داده شده باشد. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
زهرا خلجی- خبرنگار 3دانشمند برنده جایزه نوبل پزشکی امسال در گفت وگو با سایت جایزه نوبل، علاوه بر تأثیر و کمک به شناسایی ویروس هپاتیت C در راه پژوهش های مهم در دوره پاندمی کرونا و شناخت بهتر این ویروس، قصه 50ساله ای که پشت کشف مهم دنیای پزشکی است را بازگو کرده اند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
"مایکل هوتون"، از برندگان نوبل پزشکی 2020 در مصاحبه خود گفت که او و گروهش قصد دارند تلاش های خود را برای ابداع واکسن هپاتیت C ادامه دهند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
مردم نیوز :به نقل از وب سایت نوبل، روز گذشته برندگان جوایز نوبل پزشکی 2020 معرفی شدند. هاروی جی آلتر، مایکل هاتون و چارلز ام رایس برای اکتشاف ویروس هپاتیت C این جایزه را دریافت کردند. در همین راستا هرکدام از آنها پس از تماس آکادمی نوبل، واکنش های متفاوتی از خود نشان دادند. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۱:۲۶    
زهرا خلجی_خبرنگار کمیته نوبل روز گذشته به صورت رسمی اعلام کرد که دو دانشمند آمریکایی و یک دانشمند انگلیسی به صورت مشترک برنده جایزه نوبل پزشکی سال 2020به مبلغ 870هزار پوند برای کشف ویروس هپاتیت C شده اند ...
ایسنا: اهدای این جایزه، به پاس پژوهش های آن ها در زمینه کشف ویروس هپاتیت C صورت گرفت. یافته های این دانشمندان در مبارزه با هپاتیتی که از خون منتقل می شود و یک مشکل بزرگ برای بهداشت جهانی به شمار می رود، نقش موثری دارد. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۰:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
جایزه نوبل پزشکی امسال، به هاروی جی آلتر و چارلز رایس آمریکایی و مایکل هوتون انگلیسی برای کشف ویروس هپاتیت C اهدا شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۰:۲۳   + ۱۹ سایت دیگر  
مردم نیوز :به نقل از سایت نوبل، هاروی جی آلتر، مایکل هیوتن و چارز ام رایس برای کشف ویروس هپاتیت C موفق به دریافت جایزه نوبل پزشکی 2020 شدند. هاروی جی آلتر محقق پزشکی، ویروس شناس و پزشک آمریکایی 85 ساله است ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۰:۱۲    
جایزه نوبل پزشکی به دلیل کشف ویروس جدید هپاتیت C به دو آمریکایی و یک انگلیسی داده شد.
یک پزشک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
سه دانشمند ویروس شناس که موفق شده بودند ویروسی را که عامل موارد زیادی از بیماری هپاتیت (التهاب کبد) را شناسایی کنند، برنده جایزه نوبل در قسمت پزشکی و فیزیولوژی شدند. این سه دانشمند اینها هستند: – هاروی آلتر از پژوهشگاه سلامت بتسدا ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
3 کاشف ویروس هپاتیت C موفق شدند نوبل پزشکی 2020 را به دست بیاورند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۷:۳۲    
دو دانشمند آمریکایی و یک دانشمند بریتانیایی به علت کارشان در شناسایی ویروس هپاتیت C، یک ویروس منتقل شونده از راه خون که باعث التهاب و تخریب کبد می شود، جایزه نوبل پزشکی 2020 را دریافت کردند.