سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۱۸:۱۷Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کبد چرب»

شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۶:۳۶    
وجود چربی در کبد هر انسانی طبیعی است اما اگر کبدی دارای 5 تا 10 درصد چربی باشد کبد چرب نامیده می شود. کبد چرب یک موقعیت مخرب را در بدن ایجاد می کند و بدتر اینکه هیچ علامت هشدار دهنده ای در ابتلا ندارد. کبد چرب در اثر تجمع چربی در سلول های کبد به وجود می آید ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۲۲    
متخصص تغذیه و رژیم درمانی به مردان توصیه کرد که مراقب سایز دور کمر و شکم خود باشند زیرا چاقی های شکمی خطر ابتلا به دیابت و مقاومت به انسولین و کبد چرب را دوچندان می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۸:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - متخصص تغذیه و رژیم درمانی به مردان توصیه کرد که مراقب سایز دور کمر و شکم خود باشند زیرا چاقی های شکمی خطر ابتلا به دیابت و مقاومت به انسولین و کبد چرب را دوچندان می کند.
اقتصاد ایران: افراد مبتلا به دیابت و دارای اضافه وزن در معرض خطر ابتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی هستند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بیماریهای مزمن غیرواگیر دار مانند چاقی، اضافه وزن ، بیماریهایی مانند کبد چرب و دیابت در میان مردان نیز شایع است و می تواند سلامت آنها را به مخاطره بیاندازد.
ناطقان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۵:۰۳    
یکی از عوامل موثر بر این بیماری، پرخوری و چاقی است به خصوص در کسانی که چاقی شکمی دارند و اندازه کمربند شکمی شان بیشتر از حد طبیعی است. نتایج مطالعات نشان می دهد این افراد بیشتر از کسانی که یک قواره چاق هستند در خطر کبد چرب قرار دارند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
بیماری کبد چرب در کشور رو به افزایش است. علت آن، کم تحرکی، چاقی، رژیم های بد غذایی، استرس، ژنتیک و ... است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۰۸    
کبد چرب یکی از بیماری های شایعی است که در اثر رسوب و تجمع بیش از حد چربی در بافت کبد ایجاد می شود و اختلالاتی را در فعالیت طبیعی کبد به وجود می آورد که باعث نارسایی کبد می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۵۶    
چاقی بی از حد، دیابت، مصرف غذا های آماده و پر چرب، بی تحرکی، عدم مصرف میوه و سبزیجات از مهم ترین و اساسی ترین عللی است که می تواند در نهایت به کبد چرب منجر شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
این بیماری در کشور رو به افزایش است. علت آن، کم تحرکی، چاقی، رژیم های بد غذایی، استرس، ژنتیک و غیره است.وی افزود: چاقی، استرس، الکل و غیره تقریبا در یک سطح در ایجاد کبد چرب موثر هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شیوع بیماری کبد چرب در بسیاری از نقاط جهان در حال افزایش است؛ به طوری که در حال حاضر حدود 25 درصد از افراد جهان با این بیماری درگیر هستند.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۸:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
تغذیه مناسب و تحرک بدنی، عامل پیشگیری و درمان کبد چرب کودکان است.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
تغذیه مناسب و تحرک بدنی، عامل پیشگیری و درمان کبد چرب کودکان است
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه یکی از راه های درمان کبد چرب غیرالکلی کاهش وزن است، گفت: این بیماران باید بدانند که کاهش وزن سریع نه تنها بیماری کبد چرب را بهبود نمی بخشد، بلکه باعث بدتر شدن شرایط بیماری می شود.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
در حالی که مصرف الکل باعث ایجاد ذخایر چربی در کبد شده و کارایی این عضو از بدن را کاهش می دهد، رژیم غذایی نامناسب و سبک زندگی غلط نیز همین کار را با کبد خواهد کرد.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۶:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
به نقل از نمناک ،محمد عبداللهی نیک آبادی ،محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت:کبد عضو سم زدای بدن بوده و سوخت و ساز چربی ها ودفع مواد سمی از وظایف این عضو بدن است.یک قاشق عرق کاسنی به همراه یک لیوان آب در تصفیه خون و پاکسازی کبد نقش مهمی دارد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۰:۱۴    
اقتصاد ایران: "دکتر محمد عزیرخانی" از اساتید پیشکسوت طب سنتی کشورمان در قالب این فیلم کوتاه به صورت ساده، مهترین راهکارهای درمان کبد چرب بر اساس دستورالعمل های طب سنتی را تشریح کرده است.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رژیم مدیترانه ای از محبوب ترین رژیم های جهان برای سلامتی و کاهش وزن محسوب می شود، با این وجود رژیم سبز مدیترانه ای که توجه بیشتری روی مصرف سبزیجات دارد نیز از رژیم هایی است که در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است ...
سینا خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۹:۵۶    
سیناخبر- موارد معدودی وجود دارند که موجب ادرار تیره می شوند و یکی از آنها کبد چرب است. سطوح بالای بیلی روبین که موجب زرد شدن پوست و قسمت سفید چشم ها می شود، می تواند موجب بروز مشکلاتی در ادرار نیز شود.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۵:۱۲    
در دراز مدت موجب بروز بیماری های کبدی از جمله کبد چرب می شود
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۲۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
علائم کبد چرب را باید بشناسید، زیرا کبد چرب یک بیماری شایع است و عدم درمان آن نیز پیامدهای جبران ناپذیری در پی دارد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۲۱:۱۳    
علائم کبد چرب را باید بشناسید، زیرا کبد چرب یک بیماری شایع است و عدم درمان آن نیز پیامدهای جبران ناپذیری در پی دارد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۶:۰۵    
امروزه کبد چرب به یکی از بیماریهای فراگیر در کشورمان تبدیل شده که عمده علت ابتلا به این بیماری به دلیل تغذیه غلط و ناسالم و عدم رعایت برخی تدابیر ساده حفظ الصحه است در این مطلب تدابیر طب سنتی برای خلاصی از کبد چرب آموزش داده شده است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۰:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
یک متخصص طب ایرانی با بیان اینکه هر گرید کبد چرب 10 سال از طول عمر انسان می کاهد و بیماریهای قلبی را جلو می اندازد، مهم ترین پرهیزات غذایی برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب و راهکارهای درمانی طب سنتی برای درمان آن را تشریح کرد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۰:۰۳    
برای درمان کبد چرب راهکارهای گوناگونی وجود دارد که یکی از راحت ترین آن ها خوردن برخی میوه های مفید برای کبد چرب است که خیلی فوری آن را رفع می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۲:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی به هر فروشگاه خواربارفروشی بروید و احتمالا در صف پرداخت قرار گرفته باشید، غلات شیرین، نوشیدنی های شیرین و شیرینی های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. این غذاهای فرآوری شده مقرون به صرفه و خوشمزه هستند، زیرا با شربت ذرت فروکتوز ارزان قیمت شیرین می شوند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/همدان یک متخصص تغذیه مطرح کرد: تاکنون هیچ مطالعه ای اثر دمای آب بر کبد چرب را تأیید نکرده است، پس ادعای مبنی بر تشدید کبد چرب به علت نوشیدن آب سرد و یا درمان آن به علت نوشیدن آب گرم صحت ندارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۰    
کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: پیروی کردن از رژیم غذایی مدیترانه ای به بهبود و پیشگیری از بیماری کبد چرب غیرالکلی کمک می کند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد گفت: بیماری کبد چرب به دلیل سبک زندگی نادرست رخ می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۲۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از بیماری هایی که در ابتدا علائم چندانی ندارد و بسیاری از افراد جامعه با آن دست به گریبان هستند کبد چرب است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
نتایج یک تحقیق نشان می دهد مصرف مکمل چای ترش ممکن است در بهبود تری گلیسیرید سرم، آنزیم های کبدی، فشارخون و افزایش سطح آنتی اکسیدان سرم در بیماران مبتلابه کبد چرب مؤثر باشد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۰۹:۱۹    
کبد چرب مشکلی شایع و خطرناک است که باید از بروز آن پیشگیری کنید که یکی از سلاح های مبارزه با آن کنگر فرنگی است
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۰۲:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
یک متخصص داخلی و گوارش گفت: کبد چرب هیچ درمان قطعی جز اصلاح سبک تغذیه، کاهش وزن و ورزش ندارد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۲۱:۲۰    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان ؛بتازگی محققان دانشگاه واشنگتن با مطالعات وسیع در بخش ژنتیکی متابولیسم به واقعیات مهمی دست یافتند.این یافته ها بیان می دارد که چگونه بعضی پروتئین های متصل به RNA که در فرآیندهای مختلف سلولی مانند عملکرد و انتقال نقش دارند ...
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۲۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
شایع ترین اختلال کبدی در بسیاری از نقاط جهان، ابتلا به کبد چرب است، متاسفانه کبد چرب به عنوان قاتل خاموش شناخته می شود، یعنی نمی توانیم به راحتی این بیماری را پیش از پیشرفته شدن تشخیص دهیم، اما شاید بتوانیم برخی نشانه ها را بشناسیم.
مطالعات نشان می دهد پروتئین متصل به RNA که در تنظیم سطح چربی در کبد و خون نقش دارد، باعث ابتلا و پیشرفت بیماری کبد چرب و سرطان کبد در موش ها می شود.
محققان کشور در راستای یافتن راه حل های طبیعی برای غلبه بر معضل جهانی کبد چرب، استفاده از گیاه دارویی آرتیشو را توصیه کرده و آن را مؤثر دانسته اند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سلامت رکنا : خواص قهوه سبز برای پوست و کبد چرب و پیشگیری از آلزایمر و ... و طریقه دم کردن قهوه سبز برای لاغری و ... را به شما می گوییم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تغذیه و رعایت رژیم غذایی در بیماری کبد چرب بسیار مهم است، شما می توانید با تغذیه مناسب و ورزش این بیماری را کنترل و همچنین درمان کنید.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۲۰:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
نحوه برطرف کردن سردرد گرسنگی، محافظت و پیشگیری از سرطان با تخمه کدو، شناخت خواص تغذیه ای لبو، آشنایی با قاتل کبدچرب و محافظان خوراکی ریه ها را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
محققان دریافتند رعایت رژیم غذایی مدیترانه ای سبز چربی درون کبد را بیش از سایر رژیم های سالم کاهش داده و شدت بیماری کبد چرب غیرالکلی را به کمتر از نصف تقلیل می دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۲۰:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
یک متخصص تغذیه با اشاره به عوامل ابتلا به کبد چرب، به ارائه توصیه های تغذیه ای جهت جلوگیری از بروز این بیماری پرداخت.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۶:۵۴   + ۲۱ سایت دیگر  
ایرنا: محققان دریافتند رعایت رژیم غذایی مدیترانه ای سبز چربی درون کبد را بیش از سایر رژیم های سالم کاهش داده و شدت بیماری کبد چرب غیرالکلی را به کمتر از نصف تقلیل می دهد. ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
گیاه خارمریم (Silybum marianum) گیاهی دارای گل هایی بنفش رنگ و بسیار زیباست. اما آنچه این گیاه را معروف و محبوب کرده است زیبایی آن نیست. تاثیر گیاه خارمریم برای درمان کبد چرب بوده که آن را بسیار مشهور و خاص کرده است.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۱۵    
در اکثر موارد چاقی، اختلال در چربی های خون و کم تحرکی از علل بیماری کبد چرب هستند اما بیماری دیابت (مرض قند)، بد غذایی و سوء تغذیه، مصرف مشروبات الکلی و برخی داروها( مانند پردنیزولون و داروهای ضد تشنج) و بیماری های مزمن هم در بروز کبد چرب موثرند.
شبکه یک سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۰    
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، دکتربابایی در این برنامه که روز سه شنبه ساعت 33 : 12 دقیقه پخش شد گفت: برخی از داروهایی که برای درمان کرونا تجویز می شود موجب افزایش انزیم های کبد می شود اما خانه نشینی های کرونایی علت بیشترین ابتلا به کبد چرب است. برای دیدن این برنامه به لینک زیر را ببینید: ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۵:۱۴   + ۲۸ سایت دیگر  
مردم نیوز :نرگس جوزدانی اظهار کرد: تجمع چربی به صورت غیرعادی در کبد که معمولا در اثر رژیم های پرانرژی و پرچرب صورت می گیرد، منجر به بیماری کبد چرب می شود ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۳:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
سلامت نیوز : پژوهشگران در مطالعات جدید خود دریافتند که ابتلا به کرونا موجب افزایش آنزیم های کبدی تا حداکثر 50 درصد بیشتر از حالت طبیعی می شود. از سوی دیگر کرونا در بیماران دارای اختلال کبدی مانند کبد چرب غیر الکلی، مرگ و میر بیشتری ایجاد می کند. ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۳:۲۵    
خواص لوبیا چیتی | خواص لوبیا چیتی در بارداری | دیابت و لوبیا چیتی | سلامت مو با لوبیا چیتی | خواص لوبیا چیتی برای پوست | فواید لوبیا چیتی | مضرات لوبیا چیتی | خواص لوبیا چیتی برای کبد چرب
سینا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۰۶    
پژوهشگران در مطالعات جدید خود دریافتند که ابتلا به کرونا موجب افزایش آنزیم های کبدی تا حداکثر 50 درصد بیشتر از حالت طبیعی می شود. از سوی دیگر کرونا در بیماران دارای اختلال کبدی مانند کبد چرب غیر الکلی، مرگ و میر بیشتری ایجاد می کند. ...