شنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۱۰:۱۳May 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف الکل»

زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که درباره مسمومیتی که اخیرا در شیراز شاهد آن بودیم و مسمومیت هایی که بر اثر مصرف الکل رخ می دهد و برخی فوت شده و عده ای هم مصدوم شده اند، آیا پرونده قضایی تشکیل شده و مجازات آنها چه خواهد بود؟، گفت: پرونده این موضوع در [...]
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۷    
عوامل خطر سکته قلبی عبارت اند از: سن، سابقه خانوادگی بیماری قلبی، فشار خون بالا، چاقی، دیابت، نژاد، سیگار کشیدن، کلسترول بالا، چاقی، ورزش نکردن، رژیم غذایی نامناسب، مصرف الکل و استرس.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
29 نفر مسموم شدند؛ یک پزشک زن فوت شد؛ یک پزشک به دلیل از کار افتادن کلیه به کما رفت؛ همه اینها در یک مهمانی در شیراز اتفاق افتاد. متهم اصلی، مصرف مشروب الکلی تقلبی بود و بخش تلخ ماجرا این است که این بار پزشکانی که خودشان توصیه به منع مصرف الکل می کنند در این دام قربانی شدند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه کیهان خواستار برخورد با 29 پزشک شیرازی شد! گفتنی است این پزشکان به خاطر مصرف الکل دچار مسمومیت شده اند. روزنامه کیهان در این خصوص نوشت: به دنبال برگزاری یک مهمانی در یکی از باغ های اطراف شیراز ...
نواندیش   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۶:۱۸   + ۲۶ سایت دیگر  
کیهان در ستون خوانندگانش نوشت: به دنبال برگزاری یک مهمانی در یکی از باغ های اطراف شیراز، 29 پزشک به علت مصرف مشروب تقلبی دچار مسمومیت شدند و در بیمارستان بستری هستند و یک پزشک متخصص هم فوت کرده است! علاوه بر دستگیری عامل فروش این مشروبات الکلی دست ساز تقلبی ...
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۵:۰۷   + ۳۴ سایت دیگر  
امام جمعه یاسوج: این عملی بسیار زشت است که جمعیتی در یک صنف مقدس مجلس گناه برپا کنید باید با برپا کنندگان این مجالس برخورد شود.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۲۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
برای اینکه کبد سالمی داشته باشید باید غذای سالم بخورید و از مصرف الکل خودداری کنید، همچنین باید ورزش کنید و وزن خود را پایین بیاورید، خوب بخوابید، بیماری های زمینه ای خود را کنترل کنید و سبک زندگی خود را تغییر دهید. ...
ورزش 3   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۰:۳۰   + ۲۶ سایت دیگر  
دالما مارادونا، دختر دیه گو آرماندو مارادونا، خبر مرگ پدرش به دلیل مصرف الکل یا مواد مخدر را رد کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۶:۱۷   + ۲۱ سایت دیگر  
برای اینکه کبد سالمی داشته باشید باید غذای سالم بخورید و از مصرف الکل خودداری کنید، همچنین باید ورزش کنید و وزن خود را پایین بیاورید، خوب بخوابید، بیماری های زمینه ای خود را کنترل کنید و سبک زندگی خود را تغییر دهید.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- روز های نخست اردیبهشت 1403 با خبر درگذشت عده ای بر اثر مصرف الکل آغاز شد، اما این بار قربانی های الکل، نه افراد کم اطلاع و ناآگاه بلکه پزشک بودند ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۲:۱۲   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، علی جعفریان افزود: زندگی صنعتی باعث میشود که فعالیت فیزیکی کم شود، رژیم غذایی که نامناسب می شود، افراد به طرف چاقی میروند ودر نهایت کبد چرب بروز میکند؛ متاسفانه این اتفاق خیلی سریع جلو میرود. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر مرکز تحقیقات اعتیاد و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: طبق آمار، مصرف مشروبات الکلی(اتانول) منجر به مرگ سالانه سه و نیم میلیون نفر در سراسر جهان می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۰:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم با بیان اینکه بروز علایم مسمومیت با الکل های حاوی متانول زمانبر است، گفت: مصرف الکل های سمی در هر اندازه ای خطرناک است.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۴:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
ایتنا - مطالعه ای جدید می گوید توانایی این الگوریتم در حدس زدن دقیق درباره دیدگاه های سیاسی فرد مشابه این است که چگونه مصاحبه های شغلی می توانند موفقیت در شغل را پیش بینی کنند یا مصرف الکل می تواند خشونت را تحریک کند.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۰:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارش تازه ای هشدار داد انگلیس بیشترین میزان مصرف الکل در بین کودکان و نوجوانان را دارد و از این نظر در صدر فهرست جهانی سوء مصرف نوشیدنی های الکلی در این گروه های سنی جای گرفته است.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۸:۴۶    
شفقنا- بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: مصرف الکل و سیگارهای الکترونیک توسط کودکان 11 تا 15 ساله نگران کننده است. به گزارش شفقنا، الجزیره نوشت: هاس کلوگه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۵    
مرکز ملی آمار انگلیس در تازه ترین گزارش شمار مرگ مستقیم ناشی از نوشیدن مشروبات الکلی را در این کشور 10 هزار و 48 نفر اعلام و اضافه کرد. این میزان مرگ ناشی از مصرف الکل بالاترین شمار مرگ به این علت در 24 سالی است که این آمار ثبت می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی حدود 70 درصد مرگ ومیرها در سطح جهان به چهار رفتار سبک زندگی شامل کم تحرکی، رژیم غذایی نامناسب، مصرف الکل و استعمال دخانیات مربوط می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
منابع خبری آمریکایی روز شنبه به وقت محلی از حادثه برخورد یک خودروی سواری با مهمانان حاضر در یک جشن تولد کودکان در ایالت میشیگان خبر داده اند که منجر به مرگ دست کم 2 کودک شده و پلیس اعلام کرده که راننده خودرو تحت تاثیر مصرف الکل بوده است.
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
موسسه OMI، کارگروه تحقیقاتی خود را برای این ارزیابی ها به کمک هوش مصنوعی ایجاد کرد. الگوریتم هوش مصنوعی همه اطلاعات موجود از مصرف الکل و جابه جایی جمعیت گرفته تا کلیدواژه های جست وجوی اینترنتی سربازان روس را بررسی می کند ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۸:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه درمان قطعی برای درمان کوررنگی وجود ندارد، اظهار کرد: اگر کوررنگی به دلیل مصرف الکل و مواد شیمیایی بروز کند، خودداری از مصرف نوشیدنی هایی از این دست می تواند موجب بهبود این بیماری شود اما در مجموع در حال حاضر، درمان ویژه ای برای کوررنگی وجود ندارد.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایتنا - یافته های یک مطالعه جدید نشان می دهد که سه عامل به احتمال زیاد منجر به تخریب این ناحیه شکننده مغز می شوند: دیابت، مصرف الکل و دی اکسید نیتروژن ناشی از آلودگی هوای ترافیکی.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۲۰:۳۵    
چهار بیماری دیابت، فشارخون بالا، سرطان و بیماری های مزمن تنفسی به همراه چهار عامل خطر کم تحرکی، تغذیه ناسالم، مصرف الکل و دخانیات مهم ترین علت های مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر است که احتمال مرگ ناشی از بیماری های غیر واگیر را افزایش می دهد.
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۱:۳۵    
بسیاری از مطالعات دریافته اند که ارتباطی بین مصرف الکل و سرطان روده بزرگ وجود دارد. بیشتر این مطالعات نشان می دهند که هر چه الکل بیشتری مصرف کنید، این ارتباط قوی تر می شود.
ت حقیقات جدید نشان میدهد، هر بیشتر درس بخوانید، بیشتر عمر می کنید. به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از اقتصاد شرق، طبق یک پژوهش که به تازگی انجام شده، تأثیر مدرسه نرفتن بر مرگ و میر، برابر با استعمال دخانیات و مصرف الکل است. ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۲۲:۴۵    
مرلیز کوربکس، از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت می گوید: مردم باید بدانند که با کاهش مصرف الکل می توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند. فرقی هم ندارد که چه نوع الکل، با چه کیفیتی یا به چه قیمتی مصرف می کنند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۱۸:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
سرطان سینه شایع ترین سرطان در میان زنان و مصرف الکل یکی از دلایل اصلی ابتلا به آن است. دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت روز جمعه همزمان با روز جهانی زن هشدار داد که نوشیدن الکل حتی به مقدار کم ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۷:۱۷   + ۳۸ سایت دیگر  
گروه سلامت: همچنین به گفته متخصصان، ممکن است متوجه تپش قلب در قفسه سینه، گلو یا گردن خود شوید.اگرچه تپش قلب معمولاً جدی یا مضر نیست و اغلب خود به خود از بین می رود، اما می تواند آزاردهنده یا ترسناک باشد ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
فعالیت بدنی نامنظم، رژیم غذایی با سدیم بالا، پتاسیم ناکافی در رژیم غذایی، مصرف الکل و استعمال سیگار، از عادات ناسالمی هستند که ممکن است خطر ابتلا به فشار خون را افزایش دهند ...
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۳:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
فعالیت بدنی نامنظم، رژیم غذایی با سدیم بالا، پتاسیم ناکافی در رژیم غذایی، مصرف الکل و استعمال سیگار، از عادات ناسالمی هستند که ممکن است خطر ابتلا به فشار خون را افزایش دهند.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
نرخ رشد مصرف الکل در میان نوجوانان اروپایی به 2 برابر نرخ مصرف الکل در میان بزرگسالان قاره سبز رسیده است، آماری که نگرانی های جدی را به دنبال داشته است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۱:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
مراقبه(مدیتیشن) عمیق، حتی پس از فقط یک روز، بر تنظیم ژنی مغز تاثیر می گذارد. یک ماه مراقبه بیان ژن های مرتبط با التهاب را کاهش می دهد.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۳:۵۲   + ۴۳ سایت دیگر  
دکتر راشی اگروال از دانشکده پزشکی راتگرز نیوجرسی به یاهو لایف می گوید چند عامل در این موضوع دخیل است از جمله تغذیه، میزان فعالیت جسمی، سیستم بهداشت و درمان و سیستم اجتماعی کشورها. ...
ایران جیب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۰:۱۲    
مصرف الکل در شرع حرام و طبق قانون مجازات اسلامی جرم است که این قانون برای آن مجازات در نظر گرفته است اما سوالی که مطرح می شود آن است که آیا همراه داشتن آن نیز جرم است؟
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بندرعباس - معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان گفت: برش استانی سند کاهش و پیشگیری از مصرف الکل به عنوان یکی از اسیبهای اجتماعی در هرمزگان عملیاتی شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
مصرف الکل و سیگار، غذاهای شور و فراوری شده، چاقی و ژنتیک از جمله عوامل دخیل در ابتلا به سرطان اند.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کتاب که به تازگی منتشر شده، به مشکلات مربوط به اعتیاد جیمز گاندولفینی، ستاره سریال خانواده سوپرانو (The Sopranos)، در طول فیلم برداری فصل های پایانی این سریال پرداخته است. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
دانشیار گروه رادیوتراپی انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، با بیان اینکه تغذیه ناسالم، مصرف الکل و استعمال دخانیات نقشی مستقیم در بروز انواع سرطان ها دارد اظهار کرد: انجام تصویربرداری های پزشکی و برخی از انواع ویروس ها نیز در مواردی می توانند زمینه ساز ایجاد بیماری سرطان باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
محققان دریافتند که مصرف الکل با ایجاد اختلال در جذب برخی مواد آلی و توید آنزیم ها، تولید برخی باکتری مضرهای، تاثیر در عضلات و ماهیچه های روده و ایجاد حساسیت در روده باعث بروز یبوست و برون روی شود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۳:۲۰    
سالانه 3سه و نیم میلیون نفر در دنیا در اثر مصرف الکل جان خود را از دست می دهند، دانش آموزان و گروه سنی فعال جامعه را بیشترین گروه در معرض خطر در زمینه مصرف الکل دانست.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۸:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
چربی احشایی معمولاً در اطراف اندام های شکمی شما تجمع پیدا می کند و اغلب سخت تر از چربی زیر پوستی از بین می رود. عوامل هورمونی مانند افزایش سطح کورتیزول در پاسخ به استرس، ژنتیک، مصرف الکل و تغییرات متابولیک همگی می توانند سوزاندن چربی شکم را در مقایسه با چربی سایر نواحی بدن دشوارتر کنند ...
زومیت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۹:۵۲    
حساس ترین عضو بدن نسبت به اثرات مصرف الکل کبد است. اما توقف مصرف الکل چه تاثیری روی کبد خواهد داشت؟ تبلیغات براساس اساطیر یونانی، زئوس پرومته را به دلیل دادن آتش به انسان ها مجازات کرد. او پرومته را به زنجیر کشید و عقابی را بر او گماشت تا جگرش را بخورد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
صاحبان میخانه ها و بارهای بریتانیا می گویند امسال سخت ترین و خشک ترین ژانویه را تجربه کرده اند؛ کاهش تعداد مشتریان الکل به نسبت سال پیش.
یاریزان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۴   + ۲۳ سایت دیگر  
کبد چرب یکی از عوامل اصلی ابتلا به نارسایی پیشرفته کبد (سیروز) و عوارض آن است. زندگی بی تحرک امروزی همراه با افزایش دریافت کالری از عوامل موثر ابتلا و شیوع افزاینده کبد چرب و چاقی هستند. ...
ورزش 3   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
دنی آلوز به طور ضمنی اتهام تجاوزش به یک زن جوان را پذیرفت، ولی ادعا کرده است که به دلیل مصرف الکل هوشیار نبوده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۹:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که کوکان و جوانانی که نوشیدنی های انرژی زا مصرف می کنند بیشتر در معرض خطر افکار خودکشی هستند. به گزارش شفقنا، آرتی عربی نوشت: این پژوهش که در نشریه Public Health منتشر شد ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۳:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
چهار بیماری دیابت، فشارخون بالا، سرطان و بیماری های مزمن تنفسی به همراه چهار عامل خطر کم تحرکی، تغذیه ناسالم، مصرف الکل و دخانیات مهم ترین علت های مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر است که احتمال مرگ ناشی از بیماری های غیر واگیر را افزایش می دهد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۱:۲۵    
از اصلی ترین دغدغه خانم های باردار، سوء مصرف الکل در دوران بارداری و نوشیدن الکل (شراب، آبجو و مشروبات الکلی) است.