یکشنبه ۰۹ آذرساعت ۰۴:۳۰Nov 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شیردهی»

نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۲۰    
تغذیه مادر در شیردهی باید طوری باشد که به سلامت جنین لطمه ای وارد نکند، به همین دلیل مادران باید درباره مواد غذایی مصرفی خود بیشتر دقت کنند. برخی از غذاها می تواند باعث نفخ در نوزاد شود که آنها را برمی شماریم.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۷    
پوشیدن هر مانتویی در دوران شیردهی برای خیلی از مادران سخت است. این مادران می توانند از مانتوهایی که یقه ی آن ها باز باشد و یا در بالاتنه ی آن زیپ یا دکمه ای قرار گرفته باشد که در هنگان شیردادن راحت باشند، استفاده کنند. در ادامه نمونه هایی از مدل مانتو شیردهی را برای شما آورده ایم.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره مصرف شیر گفت: شیر یکی از مواد غذایی مهم در هرم غذایی است که باید روزانه بین یک تا دو لیوان شیر، ماست، دوغ و یا کشک مصرف شود البته در دوران بارداری این مقدار به سه واحد در روز و در دوران شیردهی به چهار واحد تبدیل می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۳:۲۸    
گمان نکنم نیازی باشد از آثار مثبت شیردهی مادر برای نوزاد بگوییم. چون مزایای شیر مادر بر هیچ کسی پوشیده نیست. اما کمتر کسی به آثار روانی شیر دادن توجه کرده است. درحالی که شیر دادن مادر هم برای نوزاد و هم برای مادر، آرامش زیادی به همراه دارد.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
سلامت نیوز :دکتر ضیاالدین مظهری متخصص تغذیه و رژیم درمانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز، درباره مصرف شیر گفت: وی گفت: شیر یکی از مواد غذایی مهم در هرم غذایی است که باید روزانه بین یک تا دو لیوان شیر ، ماست ...
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۸:۲۴    
فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تاکنون انتقال این ویروس از طریق شیردهی اثبات نشده و نقطه قوت آن است که می توانیم به مادران شیرده توصیه نماییم که با در نظر گرفتن شرایط و رعایت پروتکل های بهداشتی به فرزند خود شیر دهند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۵    
سینه ها پس از شیردهی کاهش حجم پیدا می کنند و شل می شوند، بنابراین ممکن است مانند شکم دچار افتادگی شوند. با توجه به اینکه علت این افتادگی چیست، می توان درمان مناسب مانند پروتز سینه را انجام داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۹:۵۶    
خاتمی ضمن اشاره به استحباب شیردهی مادر به فرزند، به بررسی مدت استحباب بر حسب زمان تولد نوزاد پرداخت.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۸:۱۷    
البته اطلاعاتی که تا الان موجود هست، نشان می دهند که خانم های حامله، بیشتر از افراد عادی در معرض خطر نیستند و وقتی هم که مبتلا می شوند، مانند افراد عادی هستند، یعنی در بیشتر مواقع، کرونا ویروس علائم شدیدی نمی دهد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
سرطان سینه یکی از شایع ترین سرطان ها در زنان سنین بالاست. اما اگر شما زن جوانی هستید که دچار سرطان سینه شده اید، ممکن است سؤال هایی در مورد تأثیر سرطان سینه بر توانایی بارداری تان داشته باشید و اینکه آیا بارداری شما با خطراتی همراه خواهد بود یا نه.
اهدای خون در دوران بارداری و شش هفته پس از زایمان معافیت دارد و مادرانی که به کودک خود شیر می دهند نیز تا پایان دوره شیردهی معاف از اهدای خون هستند. ...
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: هم اکنون به 1591 نفر از مادران نیازمندی که در دوران بارداری و شیردهی قرار دارند و دچار سوء تغذیه هستند، از طریق کمیته امداد خدمات حمایتی ارائه می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۱۸    
پزشک فوق تخصص نوزادان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مادران مبتلا به کووید 19 بر خلاف تصور عموم، می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی فرزند خود را از شیردهی و هم آغوشی بهره مند سازند.
بام میبد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۴۱    
پرورش بز سانن به عنوان دامی سبک از نظر تولید مثل و شیردهی و همچنین سازگاری با آب و هوای منطقه میبد بازدهی خوبی دارد و می توان آن را به صورت خالص و هم به صورت تلاقی با نژادهای بومی و محلی پرورش داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یک فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان گفت: در صورت ابتلای مادر به کرونا توصیه به قطع شیردهی نمی شود؛ زیرا امکان انتقال آنتی بادی از طریق شیر مادر و حفاظت شیرخوار در برابر کرونا ویروس وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- پرورش بز سانَن به دلیل شیردهی خوب، چند قلوزایی و دارا بودن صرفه اقتصادی، مورد توجه تعدادی از شهروندان میبد قرار گرفته است و در صورت حمایت و همچنین مناسب بودن قیمت خوراک این حیوان، پرورش آن در آینده رونق خوبی خواهد گرفت.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۲:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
محققان در یک مطالعه مروری با بررسی پژوهش هایی که در زمینه شیردهی نوزادان انجام شده، نکاتی را در این باره بیان کرده اند. به گزارش ایسنا ، شروع زودهنگام شیردهی طی اولین ساعات پس از تولد، اثرات مثبتی روی نوزاد دارد ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۵:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
دکتر مریم پورآدینه افزود: تماس نزدیک، زود هنگام و شیردهی انحصاری به کودک به رشد او کمک می کند و در شرایط کنونی مادران هنگام شیر دادن باید بهداشت تنفسی را رعایت و از ماسک استفاده کنند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۳۷    
اگر زمان قطع شیردهی به کودک تان فرا رسیده است، حتما قبل از این کار برخی نکات مهم را بدانید و یکدفعه کودک را از شیر نگیرید.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۲۶    
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی گفت: کمیته امداد استان به 5 هزار و 800 نفر از مادران نیازمندی که در دوران بارداری و شیردهی قرار دارند و دچار سوء تغذیه هستند، خدمت ارائه می دهد.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۱۸    
در صورت ابتلای بزرگسال به کرونا، تماس های غیرضروری با کودکان را به حداقل برسانید. ▫️ برای شیردهی و یا تماس ضروری فرد مبتلا باید حتما از ماسک استفاده کند و از در اصطلاح نفس به نفس کودک ندهد. ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۶:۲۵    
آیا واکسن گارداسیل را میتوان در شیردهی تزریق کرد؟ وارد شیر نمی شود؟
فانوس زاگرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۰:۳۰    
شیشه شیر بی بی سیل ساخت کجاست؟ اگرچه اغلب مادران تاکید دارند که بهتر است خودشان به کودک شیردهی کنند؛ اما همواره تهیه و داشتن شیشه شیر به آن ها توصیه می شود. زیرا ممکن است همیشه شیر مادر در دسترس نباشد. باور های متفاوتی در خصوص اینکه کدام برند شیشه شیر برای کودکان مناسب است؛ [...]
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۸:۵۰    
من سه شب پیش تب و لرز خفیف کردم، به خاطر نوزادم خیلی نگرانم که شاید کرونا بوده باشه.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۰۰    
شیعه نیوز : شما در بهترین حالت برای کاهش وزن تدریجی قرار دارید کم کردن 500 گرم تا یک کیلو در هفته تاثیری بر میزان و کیفیت شیری نمی گذارد که بدن شما می سازد ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۲:۰۵    
اگر در دوران شیردهی مبتلا به بیماری های عروقی و واریس شده اید، ممکن است نیازمند به درمان باشید.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۰    
بهترین و آسان ترین راه برای افزایش شیر مادر شیردهی مکرر به نوزاد است.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۳:۳۵    
هر چند بارداری جدید اغلب به عنوان یک خبر خوب در نظر گرفته می شود، گاهی اوقات ممکن است طی زمان هایی رخ بدهد که کمتر انتظارش می رود؛ مثلاً وقتی که شما در شیردهی هستید!
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۰    
من سه ماهه زایمان کردم و قرص ضد بارداری شیردهی میخورم، یک بار پریود شدم و یک ماه گذشته، اما پریود نشدم.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۱۰    
ضدتعریق ها دارای آلومینیوم در مواد تشکیل دهنده خود هستند که به علت سمی بودن برای شیردهی و پستان شما زیان آور است.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۲۵    
شیردهی شاید به نظر آسان برسد اما وقتی وارد این مرحله می شوید، خواهید دید که چه چالش های غیرقابل پیش بینی برای شما رخ می دهد.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۱۵    
نوزاد من همیشه در هنگام شیردهی به خصوص در اواخر روز بی قراری کرده و پس از چند دقیقه شروع به پیچ خوردن می کرد.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۲۰    
اگر نوزاد شما نارس به دنیا آمده، نباید اجازه دهید ناراحتی ناشی از این موضوع تمرکز شما را در مراقبت از این فرشته کوچک مختل کند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۰۵    
وجود خون در شیر ممکن است رنگ شیر را به قرمز یا قهوه ای تغییر دهد. البته در ابتدای شیردهی این مشکل طبیعی بوده است.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۶:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
متخصص بیماری های کودکان و نوزادان با اشاره به اینکه کرونا از مادر به جنین منتقل می شود، گفت: مادران کرونایی شیردهی را قطع نکنند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۳:۱۰    
آماده کردن پستان ها برای شیردهی روش های گوناگونی دارد که مهم ترین و کاربردی ترین آنها شامل: پستان ها خود را ماساژ دهید، اما نه با شدت.
تابش کوثر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
بهار طاهرخانچی با حضور در برنامه طبیب با اشاره به اینکه کرونا از مادر به جنین منتقل می شود، عنوان کرد: این شایعه را از ذهن مان پاک کنیم که کودکان مبتلا نمی شوند و به سمت مراقبت هر چه بیشتر از کودمان مان برویم چون همه رده های سنی از نوزاد تا کودک مبتلا شده اند.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۴۵    
یک متخصص زنان و زایمان با اشاره به ضعیف بودن سیستم ایمنی نوزادان، از مادران خواست در هنگام شیردهی، به ویژه در هفته های ابتدایی تولد نوزاد رعایت نکات بهداشتی را داشته باشند.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۳۰    
گمان نکنم نیازی باشد از آثار مثبت شیردهی مادر برای نوزاد بگوییم. چون مزایای شیر مادر بر هیچ کسی پوشیده نیست. اما کمتر کسی به آثار روانی شیر دادن توجه کرده است. درحالی که شیر دادن مادر هم برای نوزاد و هم برای مادر
میگنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به دنیا آوردن فرزند، یکی از عجیب ترین و درعین حال پرشعف ترین اتفاقاتی است که در زندگی مادران رخ می دهد. اما گاهی پس ازاین اتفاق شیرین، مادران به دلایل مختلف دچار افسردگی می شوند. محققان کشور برای رهایی از این مشکل، راه حل ساده ای را ارائه کرده اند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۸:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
برخی از مادران در دوران شیردهی به دلایل مختلفی از جمله استرس، تغذیه نامناسب، مصرف برخی داروها، گیاهان، زایمان دشوار، از دست دادن خون، زایمان زودرس و یا دیابت از شیر کافی برخوردار نیستند. در ادامه این مطلب به برخی نسخه های خانگی که باعث افزایش شیر مادر می شوند اشاره خواهیم کرد. ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۲:۴۰    
احساس گرسنگی در طول شیردهی کاملاً طبیعی است، زیرا بدن شما انرژی زیادی برای تولید شیر مادر مصرف می کند.
همگردی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
بیتوته/ سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: مادران مبتلا به کرونا یا مشکوک، حین شیردهی به نوزاد باید نکات بهداشتی مناسب مثل استفاده از ماسک را رعایت کنند تا از احتمال انتشار قطرات حاوی کرونا به شیرخوار کاسته شود. ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۲:۵۵    
شیردهی طبیعی ترین عملی است که جانداران در جهان آن را انجام می دهند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۴۵    
وقتی در دوران شیردهی هستید، باید توجه زیادی به رژیم غذایی خود داشته باشید.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
بارداری پشت سرهم معمولا ناخواسته پیش می آید زیرا مادران فکر می کنند که در دوران شیردهی تخمک گذاری ندارند و به همین علت جلوگیری نمی کنند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۳:۳۵    
به طور کلی، در صورت ابتلا به کرونا ویروس جدید، به نظر نمی رسد که زنان باردار مانند سایر بزرگسالان به صورت شدید آن را تجربه کنند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۴۰    
برخی مادران هنگام شیردهی هر چیزی که دلشان می خواهد می خورند در حالی که هر غذایی طعم خاصی به شیر می دهد و می تواند مزه آن را تغییر دهد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: مادران شیرده باید از همه گروه های غذایی به میزان نیاز مصرف کنند و به هیچ عنوان وعده ای را حذف نکنند. ...
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
شیر مادر کامل ترین غذا برای کودک است و شیردادن مادر به کودک علاوه بر تأثیری که بر رشد و نمو کودک دارد، سلامت جسمی مادر را در این دوران تضمین می کند؛ به همین دلیل تغذیه مادر در دوران شیردهی نیز اهمیتی ویژه دارد.