سه شنبه ۰۶ مهرساعت ۱۱:۱۹Sep 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شیر مادر»

اول فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۶:۵۸    
به طور معمول نوزادان تازه متولد شده که از شیر مادر تغذیه می کنند، به ندرت مدفوع می کنند. گاهی اوقات ممکن است این موضوع بیشتر از یک هفته طول بکشد. اما زمانی که نوزاد شما به یبوست مبتلا شود، یعنی نیاز به کمک دارد ...
برترین ها / میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه خراسان: به جرات می توان گفت که کشتی ایران بدون صدای او چیزی کم دارد. مردی که با صدای دلنشین اش همراه با تواضع و فروتنی اش خیلی ها را مجذوب خود کرده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۷   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد: انتقال کرونا از طریق تغذیه مستقیم از شیر مادر ثابت نشده است، لذا دلیلی برای قطع شیردهی یا جلوگیری از آن وجود ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان آیا تا به حال به اهمیت شیر مادر فکر کرده اید؟ اصلا از اهمیت آن با خبر هستید؟ یا فرآیند شیردهی را یک روند طبیعی و عادی می پندارید؟
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۶:۱۸    
شیر گاو محبوب بزرگسالان و کودکان است. بسیاری از والدین از این مایع مغذی به عنوان کمک غذایی برای کودکان استفاده می کنند. شیر گاو می تواند در سنین مناسب جایگزین مناسبی برای شیر مادر باشد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۰    
تحقیقات نشان می دهند کودکانی که حتی چند روز با شیر مادر تغذیه شده باشند فشار خون پایین تری دارند. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، به گفته محققان، فشار خون پایین در اوایل عمر منجر به سلامت قلب و رگ های خونی در بزرگسالی می شود.
شهروند البرز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۸    
یادداشت میهان با عنوان : اهمیت تغذیه با شیرمادر در دوره همه گیری کرونا
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۸:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه نشان می دهد که شیر سینه مادر می تواند قلب نوزاد زودرس را تقویت کند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۸:۲۶    
تغذیه با شیرمادر، نوزادان، شیرخواران و کودکان را در مقابل بیماری همچنین مرگ و میر آنان حفاظت می کند. اثرات حفاظتی شیرمادر قویا بر علیه بیماری های عفونی است که نتیجه انتقال مستقیم آنتی بادی ها از جمله فاکتورهای ضدعفونت و عبور طولانی مدت مواد ایمنی بخش است
سینا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
مادران واکسینه شده در برابر کرونا می توانند آنتی بادی مقابله با عفونت کرونا را به نوزادان خود منتقل کنند. به گفته محققان، آنتی بادی های منتقل شده از طریق شیر مادر می تواند برای نوزادان مفید باشد اما برای تعیین تاثیر آنها به مطالعات بیشتری نیاز است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک متخصص عفونی و گرمسیری در چهارمحال و بختیاری گفت: این احتمال وجود دارد که آنتی بادی موجود در بدن مادر پس از تزریق واکسن کرونا از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۲۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
یک بررسی جدید نشان می دهد مادران واکسینه شده در برابر کووید-19 ممکن است بتوانند آنتی بادی های حفاظت کننده را از راه شیر دادن به نوزادانشان منتقل کنند.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۷:۳۳    
در حال حاضر شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد شیر انسان باعث ایجاد زودهنگام میکروبیوم از طریق مولکول هایی مانند الیگوساکاریدها می شود که جمعیت میکروبی خاصی را تعدیل می کند تا بر سلامت نوزاد تاثیر بگذارد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۹:۱۶    
پارالمپیکی ها این روز ها آبروی ورزش ایران هستند، با کسب مدال های خوش رنگی که هر روز صبح از خواب بیدار نشده ایم، روزمان را می سازند و پرچم ایران را در توکیو بالا می برند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
بازی مقابل سوریه.به قول هادی عامل حریفی چغر و بدن اما می شود در پایان بازی این نقل قول را هم دوباره از عامل بیان کرد و نوشت: شیر مادر و نان پدر حلال تان بچه های ایران.
برترین ها / آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۶:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
برترین ها: هشتمین روز پارالمپیک توکیو با طلا هایی که 2 ورزشکار زن گرفتند، برای ورزش ایران طلایی شروع شد؛ ابتدا هاشمیه متقیان معاوی در پرتاب نیزه طلا گرفت و چند دقیقه بعد ساره جوانمردی در تپانچه. متقیان سومین زنی است که برای ایران در پارالمپیک مدال طلا می گیرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو انجمن علمی تغذیه با شیر مادر، گفت: تغذیه مناسب، آرامش، روان سالم و...، طعم و کیفیت و حجم شیر مادر را ارتقا می دهند.
اقتصاد آنلاین / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۷:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس مطالعات تیمی از دانشمندان معتبرترین دانشگاه های جهان، قلب نوزادان نارسی که از شیر مادر تغذیه می کنند، عملکرد بهتری دارد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۰۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بهترین و مقوی ترین غذا برای نوزادان تا سن 6 ماهگی شیر مادر است. عوامل مختلفی از جمله ناراحتی و نگهداری نامناسب شیر می تواند باعث فاسد شدن آن شود.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۲۲:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
نتایج یک آزمایش جدید در دانشگاه فلوریدای آمریکا تایید می کند شیر مادرانی که واکسن کووید-19 تزریق کرده اند، حاوی آنتی بادی است. به گزارش ایسنا، متخصصان آمریکایی در بیان نتایج بررسی خود اظهار داشتند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۱:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو انجمن علمی تغذیه با شیر مادر گفت: یک نوزاد از ماه ششم تا دوازدهم باید در کنار شیر مادر، از غذا های کمکی بهره مند شود.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
گزارشگر باسابقه کشتی می گوید برای اصطلاحاتی که موقع گزارش کشتی عنوان می کند برنامه ریزی قبلی ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۸:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - فوق تخصص نوزادان گفت: تغذیه کودک با شیر مادر مبتلا به کرونا به هیچ عنوان قطع نشود زیرا مواد ایمنی و ایمونوگلوبولین هایی که در بدن این مادران تشکیل شده از طریق شیر به بدن فرزند وارد و او را در مقابل کرونا ایمن و مقاوم می کند.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۱۰:۴۵    
خلیج فارس:باکتری GBS عامل شایع عفونت های خونی، مننژیت و مرده زایی در نوزادان است. اگرچه عفونت های GBS اغلب با آنتی بیوتیک ها قابل درمان یا پیشگیری هستند، اما باکتری ها به شدت مقاوم می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۰۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
پزشک متخصص اطفال گفت:مادران شیرده که مبتلا به کرونا هستند،می توانند به تغذیه نوزادشان با شیر مادر ادامه دهند به شرطی که شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند.
ششیر مادر جایگزین آنتی بیوتیک هایی میشود که علاوه بر از بین بردن باکتری های مفید، اثر کمتری در افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۸:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: برخی نگرانی ها برای تزریق واکسن کرونا برای مادران در زمان شیردهی وجود دارد اما باید گفت که با تزریق این واکسن آنتی بادی آن از طریق شیرمادر به کودک هم منتقل می شودو مشکلی برای نوزاد ایجاد نمی کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۲۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شیر مادر، سالم ترین غذا برای کودک است و مطالعات بی شماری نشان داده اند که شیر مادر دارای تمام مواد مغذی مورد نیاز کودک طی اولین مرحله از زندگی اوست.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۶:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
ساعتی پیش رأی قطعی شعبه 55 حقوقی تهران دایر بر خلع ید هفت تپه به دولت و خریدار ابلاغ شد. فعالان فضای مجازی نیز با انتشار توئیت هایی واکنش خود را به این خبر نشان دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۶:۰۰   + ۸۱ سایت دیگر  
ساعتی پیش رأی قطعی شعبه 55 حقوقی تهران دایر بر خلع ید هفت تپه به دولت و خریدار ابلاغ شد. فعالان فضای مجازی نیز با انتشار توئیت هایی واکنش خود را به این خبر نشان دادند.
مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ - ۱۲:۱۷    
تحقیقات نشان می دهد که استرس باعث می شود تا شیر مادر کاهش پیدا کند و این استرس هنگام شیر دادن بر روی کودک تاثیر منفی می گذارد. تحقیقات نشان می دهد که استرس باعث می شود تا شیر مادر کاهش پیدا کند و این استرس هنگام شیر دادن بر روی کودک تاثیر منفی می گذارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۱۱:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - در تحقیقات انجام شده تاکنون انتقال ویروس کرونا از شیر مادر به نوزاد گزارش نشده و گفته می شود این ویروس قادر به ایجاد عفونت در نوزاد نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۴:۳۷    
ایسنا/قزوین تاکنون شواهدی دال بر انتقال ویروس کرونا از طریق شیر مادر مبتلا به کرونا مشاهده نشده اما توصیه های بهداشتی برای مادران شیرده مبتلای قطعی یا مشکوک به ویروس کووید 19 وجود دارد که به آن می پردازیم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
قائمی با بیان اینکه تأثیر جدایی مادر و نوزاد در شروع تغذیه با شیر مادر و تداوم آن می تواند مخرب باشد، گفت: مادران کووید مثبت می توانند با رعایت دستورالعمل های مربوطه کودک را با شیر خود تغذیه کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۲۱:۰۴    
ماون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از راه اندازی مرکز مشاوره شیردهی همزمان با هفته جهانی تغذیه با شیر مادر خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۹:۲۵    
بی شک شیر مادر در هر زمانی و حتی در زمان همه گیری همچون پاندمی کرونا، تضمین کننده سلامت جسم و روح و روان کودک است.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۳:۳۲    
اهمیت تغذیه با شیر مادر در زندگی هر فرد، 1000 روز اول زندگی شامل 9 ماه زندگی داخل رحمی (270 روز) و 2 سال اول کودکی (730 روز) است که به عنوان ایامی حساس و طلایی شناخته می شود. در این 1000 روز، بیش از 70 درصد رشد مغزی
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- کمبود شیرخشک دولتی و یارانه ای در داروخانه های یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نگرانی خانواده ها، برای فرزندان محروم از شیر مادر را در پی داشته است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ برنامه ترنج با موضوع تغذیه با شیر مادر شاه کلید سلامت جامعه و دستیابی به توسعه پایدار با حضور دکتر مریم حاجی لو، روانشناس سلامت خانواده و مشاور خانواده، دکتر مژگان مظلوم، پزشک عمومی ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۰۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری ، مهمترین منبع تغذیه نوزادان بعد از به دنیا آمدن شیر مادر است که همه مواد مغذی مورد نیاز بدن نوزاد تازه متولد شده در آن وجود دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۹:۳۹   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس اداره سلامت کودکان معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مادران توصیه کرد در زمان همه گیری بیماری کووید19، به شیر دادن نوزاد خود ادامه دهند، زیرا پادتن ها و عوامل زیستی فعال در شیر مادر در صورت مواجهه کودک با کرونا با این ویروس مقابله می کنند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۳:۱۲    
فراموش نکنیم که در قرن 17 در فرانسه دایه هایی بودند که به خوبی از عهده تغذیه 6 شیرخوار هم برمی آمدند، بنابراین دوقلوها و سه قلوها هم می توانند با شیرمادر خودشان تغذیه شوند. بدیهی است که این گونه مادران باید از استراحت و تغذیه مناسبی برخوردار باشند
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
دریافت فایل به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر محمود راوری متخصص کودکان و عضو کمیته کشوری شیر مادر با برنامه صبح و گفتگو به مناسبت هفته تغذیه با شیر مادر مصاحبه تلفنی کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۰۸:۲۸    
ایسنا/زنجان متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: تغذیه نوزاد با شیر مادر علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، ریسک ابتلا به بیماری های عفونی را در نوزادان کاهش می دهد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
برنامه روزنه با موضوع اهمیت غذایی و روانی تغذیه با شیر مادر، در ارتباط تلفنی با دکتر محمود راوری (متخصص کودکان و عضو کمیته کشوری شیر مادر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. محمود راوری در مصاحبه تلفنی با برنامه روزنه گفت: مادران در دوران شیردهی باید تحت مشاوره های دقیق تغذیه قرار بگیرند. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مدیریت تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیر مادر بهترین منبع تغذیه برای نوزادان است حتی برای نوزادانی که مادرشان مشکوک یا مبتلا به بیماری کووید-19 هستند. ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۲۳:۱۴    
ثابت شده است که کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند از عملکرد بهتری در تست های هوش برخوردارند، کمتر چاق یا دارای اضافه وزن می شوند و در مراحل بعدی زندگی کمتر مستعد بیماری های غیرواگیر هستند.