پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۱۶:۰۹Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شیر مادر»

همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
هادی عامل گزارشگر محبوب کشتی راز جمله معروف "شیر مادر و نان پدر حلالت" را در برنامه تلویزیونی نوروزی تعریف کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۰۳    
رئیس بیمارستان حضرت ام البنین(س) مشهد گفت: امسال در بانک شیر این مرکز 973 لیتر شیر مادر اهدایی، جمع آوری و پاستوریزه شد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۷:۱۳    
روز جهانی تغذیه با شیر مادر در تقویم سال 1402به شمسی، قمری و میلادی همراه با دلیل نام گذاری این روز را در این مطلب برایتان آورده ایم.
ساوالان خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۱:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
یکی از مشکلات مادران زمان جدا کردن کودک از شیر است که این مطلب را از زوایای مختلف بررسی می کنیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۰:۴۶    
وقتی کودکی حاضر به خوردن شیر مادر نیست و زمان از شیر گرفته شدن او نیز نیست، اصطلاحاً گفته می شود که در اعتصاب شیر خوردن است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۱۸   + ۳۱ سایت دیگر  
غلامرضا ابدالی، مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست: در صورت برطرف نشدن نارسایی کلیوی پیروز هر 24 ساعت احتیاج به دیالیز دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
غلامرضا ابدالی مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست گفت: ایران موقع زایمان نتوانست زایمان طبیعی داشته باشد و تیم دامپزشکی ناچار شدند که سزارین کنند، بعد از سزارین،توله ها را نپذیرفت و این ها از شیر مادر محروم شدند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۷    
از میان وسایل با اهمیت سیسمونی نوزاد بخصوص در بخش تغذیه ای باید به شیشه شیر اشاره کرد که قرار است ماه ها مهمترین نیاز کودک یعنی شیر را چه شیرخشک باشد چه شیر مادر بدین وسیله به شکلی راحت به او انتقال دهد ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
در حساسیت نوزاد به شیر، متداول ترین و اولین احتمال، حساسیت به پروتئین های کازیین شیر است. در این نوزادان شیر مادر خوار، در درجه اول باید شیر پاستوریزه گاوی یا گوسفندی و یا سایر دام ها از سبد غذایی مادر حذف شود ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۲۹   + ۳۵ سایت دیگر  
یک فوق تخصص اطفال، در خصوص حساسیت برخی نوزادان به شیر، نکاتی را متذکر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۲۱    
تغذیه نوزادان نارس با شیر مادر روند رشد مغز آن ها را تحریک می کند و این مسئله می تواند به کاهش مشکلات یادگیری مرتبط با تولد زودرس کمک کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
با راه اندازی بانک شیرمادر در بیمارستان الزهرای اصفهان روزانه 3 تا چهار لیتر شیر نوزادان محروم از شیر مادر بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها تامین می شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
پس از مرگ پیروز اعلام کردند که این توله یوز از ابتدا سیستم ایمنی ضعیفی داشت، شیر مادر را نخورده بود، با وزن نامتعارف که نصف حالت استاندارد بود، بزرگ شد و به طور کلی، چون در شرایط کاملا طبیعی بزرگ نشد، توانایی مقابله با بسیاری از عوامل بیماری زا را نداشت.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
پیروز، چون شیر مادر مصرف نکرده بود، از لحاظ بنیه ای ضعیف بود و در این 10 ماه در شرایط قرنطینه ای قرار داشت و مشکلاتی از قبیل مشکلات گوارشی و یبوست و این اواخر مشکلات کلیوی داشت
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۴:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
داده های یک مطالعه جدید نشان می دهد که هر چه نوزادان نارس بیشتر از شیر مادر تغذیه کنند، سطح رشد مغزی آن ها بیشتر می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۵    
توضیحات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره تلف شدن پیروز: یک فرآیند کاملا آزمایشی در کشور اتفاق افتاد که در دنیا بی سابقه بود و توله یوزها و فرایند تولدشان یک چرخه علمی بود. پیروز چون شیر مادر مصرف نکرده بود، از لحاظ بنیه ای ضعیف بود و در این ده ماه در شرایط قرنطینه ای قرار داشت.
سلام نو / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۲   + ۳۹ سایت دیگر  
علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه هیات دولت، درباره علت تلف شدن پیروز توضیحاتی مهمی داد و گفت: همه امکانات برای پیروز به کار گرفته شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس هجدهمین کنگره تغذیه کودکان و نوجوانان، بر اهمیت تغذیه کودک با شیرمادر تاکید کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
پیروز توله یوزی بود که در شرایط خاصی بزرگ شده بود و شیر مادر را نخورده بود و با وزن نصف استاندارد بزرگ شد به همین دلیل عفونت های متعددی پیش آمد.
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین : برخی کاربران فضای مجازی با انتشار این عکس نوشتند: جناب محمدباقر قالیباف انصافا خدا قوت! شیر مادر و نان پدر حلالت پهلوان! بر طبل شادانه بکوب! پیروز و مردانه بکوب!
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا – تلاش پزشکان در اتاق عمل بیمارستان دامپزشکی بی نتیجه ماند و پیروز در 10 ماهگی بر اثر نارسایی کلیوی تلف شد. به گزارش شفقنا، طبق اعلام کارشناسان به دلیل اینکه پیروز شیر مادر نخورده بود، از ابتدای زندگی با مشکل کلیوی همراه بوده و با بزرگ تر شدنش، به تدریج این مشکل هم افزایش یافت. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بچه ها می بینند و با چشمان خود احساس خستگی، کلافگی، عصبانیت، غم و... را در چهره شما درمی یابند. احساسات منفی مادر نه تنها از طریق شیر بلکه از راه چشم نیز منتقل می شوند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۴:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش ادامه داد: علت بیشتر نارسایی های پیروز این است که این توله یوز اصلاً شیر مادر را نخورده است و در محیط آزمایشگاهی پرورش یافته ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به ارائه مشاوره شیردهی به 9 هزار و 875 مشاوره مادر خوزستانی دارای شیرخوار زیر دو سال گفت: 4 هزار و 594 مادر از این تعداد، نیازمند مراقبت ویژه اند. ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۰   + ۴۹ سایت دیگر  
غلامرضا ابدالی سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش درباره آخرین وضعیت جسمانی پیروز اظهارداشت: وضعیت پیروز همچنان مانند روز گذشته است و تیم درمانی از دامپزشکان ایرانی و خارجی وضعیت آن را بررسی کرده اند.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۸:۳۲    
شیر مادر بهترین غذای فوق العاده است که منبع تغذیه کامل و پویا برای نوزادان و فواید بی شماری برای مادران فراهم می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اگر فرزندانتان دوقلو هستند، شیردهی در ابتدا کمی چالش برانگیز است. دو نفر باید شیر بخورند، روزانه باید برای هر دو نفر برقرار باشد و سه نفر در آن نقش دارند. البته مزایای فراوان شیر مادر به تحمل این دشواری ها می ارزد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۱:۰۰    
شیر مادر تغذیه کاملی را برای نوزادان در حال رشد به وجود می آورد، ولی بعضی وقتها امکان دارد نیاز هست که شیر مادر با شیر خشک مکمل شود. شما چه بخواهید کودک خود را از شیر بگیرید، یا او را به مزه شیر خشک عادت دهید و یا یک منبع غذایی به دست بیاورید که دوام طولانی تری داشته باشد ...
برکه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
در این گزارش با "نوشیدنی ای که شیر مادر را زیاد می کند" آشنا می شویم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۲۳:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
شیر مادر به عنوان بهترین گزینه برای تغذیه نوزاد شناخته شده است.
جهانی پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۴:۴۱    
دو کارگاه آموزشی با محوریت اهمیت تغذیه با شیرمادر و تفاوت آن با شیر مصنوعی در دوازهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک برگزار می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
شیر در سال دوم زندگی (چه شیرمادر باشد، چه شیرگاو) فقط 30 درصد نیاز کودک را تامین می کند.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۱:۴۵    
برترین ها اقدام عجیب نیوشا ضیغمی چهره اش رو کلا عوض کرد | خانم با این عمل شد عین 20 ساله ها تیپ عروسکی نعیمه نظام دوست تو خیابون همه رو شوکه کرد | نعیمه نظام دوست با این کارش 20 سال جوونتر شد پست ولنتاینی همسر جدید شهاب حسینی همه را شوکه کرد | کنایه ساناز ارجمند به کیست؟ تیپ زمستانه مریم معصومی همه ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۶:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
شیر مادر تا پایان شش ماهگی به تنهایی و بدون اضافه کردن هر نوع غذای کمکی برای رشد طبیعی شیرخوار کافی است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شیر مادر منبعی غنی از انواع مواد مغذی برای رشد کودکان به شمار می رود. یکی از ترکیباتی که در شیر مادر وجود دارد، اچ ام او (HMO) است. در ادامه به تاثیر اچ ام او روی سیستم ایمنی کودکان می پردازیم.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۶:۳۷    
در طی این ساعات نوزاد باید 2 بار یا بیشتر و برای 24 ساعت اول حداقل 6 نوبت از شیر مادر و بنا به میل و خواست خود تغذیه شود.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۸:۱۵   + ۳۱ سایت دیگر  
اختلال رشد به معنی رشد ناکافی بوده و ناشی از عدم توانایی برای کسب کالری لازم یا مصرف آن برای رشد است.
معاونت بهداشت وزارت بهداشت، در هفتمین همایش مرجعیت علمی با محوریت ادغام آموزش علوم پزشکی در نظام سلامت گفت: امروز با توجه به برنامه های مختلفی مثل شیر مادر ، واکسیناسیون و فعالیتهای آموزشی گوناگون دیگر که در حوزه بهداشت صورت گرفته ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- این لحظه ای است که توله شیر های شجاع باید به همراه مادرشان از رودخانه ای خروشان در کنیا بپرند. به گزارش فرارو، رودخانه Ntiakntiak در منطقه حفاظت شده در مرز ماسایی مارا بسیار پر آب تر از حد معمول بود. شیر مادر و توله های کوچک در سحرگاه پس از کشتن یک گراز زگیل دار دیده شدند. ...
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۰۲    
مادرید، اسپانیا - یک مجسمه بزرگ بیش از حد واقع گرایانه از یک نوزاد گریان، ساخته شده توسط هنرمند کریستینا جابز، به عنوان حق تغذیه با شیر مادر در مکان عمومی قرار داده شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
حدود یک ماه و نیم گذشته، شیرهای سفیدی که سه سال پیش از آفریقای جنوبی وارد شده بودند، زایمان کرده و توله ماده ای به دنیا آوردند. اسم این توله ماده سانا است و با توجه به اینکه اولین توله شیر مادر بوده، پذیرش نشده و بناچار نگهداری آن به عهده مسئولان پارک محیط بان کرج افتاده است ...
اقتصاد ایران: متخصص بیماری های کودکان ضمن تشریح ممنوعیت های غذایی در کودکان زیر یک سال گفت: بهره هوشی در کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند 7 .5 امتیاز بالاتر از کودکانی است که شیرخشک مصرف می کنند.
برترین ها / کرج رسا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۵   + ۴۶ سایت دیگر  
مدیر مرکز نگهداری از حیات وحش پارک چمران کرج از تولد یک توله شیر سفید در پارک محیط بان کرج خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، پلیس رژیم صهیونیستی جمعه شب اعلام کرد، علقم خیری از اهالی قدس اشغالی عامل عملیات استشهادی در این شهر بوده است. یک کاربر فضای مجازی در توئیتر نوشت: شکار 8 عدد قلاده صهیونیستی توسط این جوان عزیز دل هممون رو شاد کرد. شهادتش مبارک. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان گلزن تیم فوتبال استقلال ملاثانی در دیدار دیدار با استقلال خوزستان معتقد است پنالتی که داور به سود این تیم گرفت، صد درصد درست بوده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
شیر های گیاهی جایگزین های محبوبی برای شیر گاو معمولی هستند و می توانند گزینه های عالی برای برخی از بزرگسالان، به ویژه کسانی که به عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستند، باشند ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۵:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
تغذیه کودک با شیر مادر عالی است و پزشکان توصیه می کنند در شش ماه اول زندگی نوزادتان را فقط با شیر خودتان تغذیه اش کنید و سپس کم کم غذاهای جامد را به او معرفی کنید.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نوزادان از بدو تولد یا با شیر مادر و یا شیر خشک تغذیه می شوند، اما از سنی مشخص قادر خواهند بود شیر مادر یا شیر خشک را با شیر گاو جایگزین کنند.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
علل بسیاری هست که امکان دارد بخواهید سریع شیر مادر را خشک کنید. این مراحل خشک شدن شیر مادر را سرکوب شیردهی می نامند.