جمعه ۱۱ اسفندساعت ۰۴:۰۷Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دیابت نوع دو»

ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۲    
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیماری های مزمن غیرواگیر مانند سرطان سینه در بانوان و سرطان پروستات در مردان با وزن بالا ارتباط دارد، احتمال بروز بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع دو و سندرم متابولیک نیز در افرادی با وزن بالا بیشتر است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۲:۴۰   + ۲۶ سایت دیگر  
کبد چرب مانند دیابت نوع دو یک بیماری وابسته به اختلالات متابولیک بوده و نیاز به مدیریت دقیق دارد. تحقیقات گسترده ای در زمینه پیداکردن درمان قطعی در حال انجام است؛ ولی ...
سیتنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
محققان در مرکز علوم کاربردی کلیک کانادا می گویند ابزار هوش مصنوعی بسیار دقیقی ساخته اند که کلیپ های صوتی 6 تا 10 ثانیه ای از شرکت کنندگان را بررسی کرده و ابتلا یا عدم ابتلای آنها به دیابت نوع دو را تشخیص می دهد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۵:۰۱    
شفقنا- التهاب یک واکنش حفاظتی طبیعی بدن است اما با این حال، التهاب مزمن می تواند منجر به بیماری های جدی از جمله سرطان، چاقی و دیابت نوع دو شود. به گزارش شفقنا؛ وبگاه آرتی عربی نوشت: دکتر آناستازیا چیژیکوا، متخصص گوارش و متخصص تغذیه، در مصاحبه با Gazeta ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۵:۰۳   + ۲۹ سایت دیگر  
کلسترول یا چربی ماده ای است که در کبد تولید شده و از طریق لیپوپروتئین ها به جریان خون منتقل می شود. هر چند بخشی از کلسترول به صورت طبیعی در بدن تولید می شود، اما مقدار قابل توجهی از آن از طریق رژیم غذایی به بدن ما وارد می شود . ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دیابت بارداری می تواند مشکلاتی را برای نوزاد متولد شده و مادر به همراه داشته باشد. در پی ابتلای مادر به دیابت بارداری، خطراتی مانند افت قند خون یا کلسیم متوجه نوزاد است و احتمال زایمان زودرس وجود دارد. ضمن این که برخی مادران، بعد از زایمان مبتلا به دیابت نوع دو می شوند.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۰۲:۵۰    
حدود 10 درصد جمعیت ایران مبتلا به دیابت هستند که 95-90 درصد آن را دیابت نوع دو تشکیل می دهد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۰۷:۳۲    
شیوع و کاهش سن ابتلا به دیابت نوع دوافزایش یافته است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۲۰:۰۰   + ۲۸ سایت دیگر  
فارس نوشت: دیابت نوع 2 شایع ترین نوع دیابت است که معمولا در بزرگسالی و در نتیجه سبک زندگی اشتباه ایجاد می شود. چاقی، چربی شکمی، ورزش نکردن و سابقه خانوادگی ابتلا به دیابت از عوامل خطر ابتلا به این بیماری هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
افزایش شیوع دیابت نوع دو و کاهش سن ابتلا به این بیماری هشداری سراسری است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در سال های اخیر، شواهدی در مورد نقش حیاتی فعالیت بدنی در پیشگیری و درمان دیابت جمع آوری شده است. نتایج نشان داده که فعالیت بدنی فواید متعددی برای سلامت عمومی و بیماران مبتلا به دیابت ایجاد می کند. با این حال، با وجود مزایای فراوان، بسیاری از افراد از نظر فیزیکی غیر فعال هستند ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۲۱:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
فرارو- دیابت نوع 2 یک اختلال متابولیک است که در ابتدا با مقاومت به انسولین مشخص می شود و به سمت کاهش ترشح انسولین پیش می رود. علیرغم تمام پیشرفت های علمی در تشخیص و درمان آن بیماری شیوع دیابت نوع دو در 60 سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دیابت بیماری شایعی است که بر میزان انسولین و قند خون در بدن تاثیر می گذارد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۳:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش سه درصدی میزان مرگ و میر ناشی از دیابت بین سال های 2000 تا 2019 میلادی در جهان، رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی منظم، حفظ وزن طبیعی بدن و پرهیز از مصرف دخانیات را راه هایی برای پیشگیری یا به تاخیر انداختن ابتلا به دیابت نوع دو دانست.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۷:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
حدود 10 درصد جمعیت ایران مبتلا به دیابت هستند که 95-90 درصد آن را دیابت نوع دو تشکیل می دهد
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
در سال های اخیر، شواهدی در مورد نقش حیاتی فعالیت بدنی در پیشگیری و درمان دیابت جمع آوری شده است. نتایج نشان داده که فعالیت بدنی فواید متعددی برای سلامت عمومی و بیماران مبتلا به دیابت ایجاد می کند. با این حال، با وجود مزایای فراوان، بسیاری از افراد از نظر فیزیکی غیر فعال هستند ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۲۱:۳۵    
در حال حاضر با افزایش بیماری دیابت روبه رو هستیم؛ بیماری غیرواگیری که توجه به پیگیری و درمان آن ضروری است؛ ازاین رو شایسته دیدیم درباره آن با دکتر مریم رجالی، متخصص پزشکی خانواده و کارشناس مرکز بهداشت شماره یک گفت وگویی داشته باشیم.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گفته محققان دارو های دیابت نوع دو می تواند در افراد ریسک بروز سنگ کلیه را کاهش دهد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مبتلایان به دیابت نوع دو برای جلوگیری از نوسانات قدخون می توانند با مصرف سبزیجات دارای کربوهیدرات کم، این مشکل را کنترل کنند.
دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
مبتلایان به دیابت نوع دو برای جلوگیری از نوسانات قدخون می توانند با مصرف سبزیجات دارای کربوهیدرات کم، این مشکل را کنترل کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۶:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
مبتلایان به دیابت نوع دو برای جلوگیری از نوسانات قدخون می توانند با مصرف سبزیجات دارای کربوهیدرات کم، این مشکل را کنترل کنند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش بهداشت نیوز، همه افراد ممکن است به دیابت نوع دو دچار شوند. با این وجود، عواملی وجود دارد که ممکن است خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهند. این عوامل عبارتند از : -تجمع چربی در اطراف کمر -کم تحرکی و انجام ندادن حرکات ورزشی -اضافه وزن -سن بالای 40 سال ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۰۹:۵۶   + ۴۳ سایت دیگر  
یک انتخاب سالم برای جلوگیری از نوسانات قندخون در مبتلایان به دیابت نوع دو، مصرف سبزیجات کم کربوهیدرات است. این سبزی ها حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر و در عین حال کم کالری هستند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۳:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، کبد چرب یا استئاتوز کبدی، طیف وسیعی از بیماری ها را در بر می گیرد که ویژگی مشترک تمامی آنها تجمع چربی در سلول های کبدی بوده که همراه با ضایعات اکسیداتیو التهابی است. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۲۰:۱۱    
گروهی از پژوهشگران آمریکایی با استفاده از یک مدل هوش مصنوعی تمام اتوماتیک موفق شده اند نشانه های ابتدایی دیابت نوع دو را در تصاویر سی تی اسکن شناسایی کنند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران شیوه نوین و مبتکرانه ای برای تشخیص سریع ابتلا به دیابت نوع 2 با آزمایش 10 ثانیه صدای فرد ابداع کردند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مصرف مداوم ژله باعث افزایش وزن، چاقی و بیماری های قلبی و دیابت نوع دو می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۱۷    
حذف صبحانه توسط دانش آموزان به عنوان یکی از مهم ترین وعده های غذایی مشکلات زیادی را از ابتلا به دیابت نوع دو گرفته تا افسردگی برای فرد به همراه خواهد داشت.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
یک فوق تخصص گوارش و کبد درباره احتمال بروز کبد چرب در مبتلایان به دیابت نوع دو توضیحاتی ارائه کرد.
اتاق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۴۵    
دکتر جیسون فانگ ( Jason Fung ) در کتاب Diabetes code یا همان قانون دیابت، 4 قانون می گوید برای درمان دیابت نوع دو؛ و تا الان صدها هزار نفر در سر تا سر دنیا توانسته اند با استفاده از این 4 قانون دیابت نوع دوشان را به طور کامل درمان کنند. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران در بررسی های جدید خود در مورد دیابت دریافتند که شاید نوعی پروتئین بتواند در معکوس کردن اثر دیابت نوع دو موثر باشد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
افراد مبتلا به پیش دیابت یا پره دیابت(Prediabetes) با مشکل افزایش میزان قند خون از حالت طبیعی مواجه هستند. اگر پیش دیابت به درستی کنترل و درمان نشود به بیماری دیابت نوع دو تبدیل خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
محققان امریکایی دریافتند بدن افرادی که صبحانه می خورند پروتئین را بهتر جذب کرده و قند خونشان بهتر کنترل می شود و خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع دو و عوارض قلبی در آن ها کاهش پیدا می کند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
گروه علمی: محققان دانشگاه موناش در مطالعه جدید خود نشان دادند: مصرف دوز پایین (روزانه 100 میلی گرم) آسپرین در بین افراد 65 ساله و مسن تر، با 15 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است. قرص اسپرین، یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی است که عموما برای تسکین درد، کاهش التهاب و تب استفاده می شود. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
محققان دانشگاه موناش در مطالعه جدید خود نشان دادند: مصرف دوز پایین (روزانه 100 میلی گرم) آسپرین در بین افراد 65 ساله و مسن تر، با 15 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است. قرص اسپرین، یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی است که عموما برای تسکین درد، کاهش التهاب و تب استفاده می شود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۷:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مصرف نوشیدنی های حاوی شکر با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع دو ارتباط دارد اما عوامل خطرزای دیگری مانند سابقه خانوادگی، سن و نژاد نیز در ابتلا به این بیماری دخیل هستند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
حدود 10 درصد جمعیت ایران مبتلا به دیابت هستند که 95-90 درصد آن را دیابت نوع دو تشکیل می دهد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
یک پژوهش جدید نشان می دهد که یک آزمایش خون ساده ممکن است به پیش بینی خطر بیماری پیش رونده قلبی و کلیوی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۵۷    
جیسون فانگ نویسنده کتاب قانون چاقی است. او پزشک کلیه و اهل تورنتو است. مخاطبان او عموم بیماران دیابتی نوع دومی هستند که به علت نارسایی کلیه نیاز به دیالیز پیدا کرده اند ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس گزارش جدیدی که در مجله لنست منتشر شده، بیش از 1.3 میلیارد نفر ممکن است در سراسر جهان تا سال 2050 میلادی با دیابت نوع دو زندگی کنند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
نتایج تحقیق پزشکی میشیگان آمریکا نشان می دهد که هر چه فرد مدت طولانی تری به دیابت نوع 2 مبتلا باشد، احتمال بیشتری برای تجربه تغییراتی در ساختار مغز وی وجود دارد . ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان با استفاده از این متد می توانند با نابود کردن غشای موکوزی مبتلایان به دیابت نوع دو سطح گلوکز خون آن ها را به ثبات برسانند. اینگونه که محققان این پروژه می گویند هرچند انتظارش را نداشتند، اما نتایج به دست آمده به حد کافی گفت انگیز بوده است.
اقتصاد آنلاین / فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۲:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه سیستماتیک ارتباط مثبت بین مصرف برنج سفید و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را نشان داد. همچنین نشان می دهند که برنج قهوه ای با خطر دیابت نوع 2 ارتباط معکوس دارد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۲:۳۱    
شنا یکی از ورزش هایی است که بیشترین کالری را در مدت زمان ورزش می سوزانید و از انجایی که شنا تمام عضلات را درگیر می کند برای تناسب اندام و تقویت ماهیچه ها و خوش فرم شدن بدن بسیار تاثیر گذار است. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۰۸:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
کاهش وزن، یکی از اهداف اصلی بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 است. با این حال، هنوز دقیقا مشخص نیست که کدام رژیم غذایی برای افراد مبتلا به این اختلال متابولیک، بهتر است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۲۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر گروه تحقیقات علوم پایه و بیماری های غیر واگیر پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی بیان کرد: تولید شبه اندام های پانکراسی ترشح کننده انسولین برای سلول درمانی های آتی در دیابت نوع یک و سپس دیابت نوع دو پیشرفته از دستاوردهایی است که در همکاری و هماهنگی با مراکز تحقیقات ملی و بین المللی در مرکز تحقیقات ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۱   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیر گروه تحقیقات علوم پایه و بیماری های غیر واگیر پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی بیان کرد: تولید شبه اندام های پانکراسی ترشح کننده انسولین برای سلول درمانی های آتی در دیابت نوع یک و سپس دیابت نوع دو پیشرفته از دستاوردهایی است که در همکاری و هماهنگی با مراکز تحقیقات ملی و بین المللی در مرکز تحقیقات ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
دکتر محمد حسین نجفی، متخصص قلب و فوق تخصص آنژیوپلاستی با تاکید بر اینکه ، تحقیقات اخیر نشان داده که شیرین کننده های مصنوعی می تواند منجر به افزایش چربی خون و ریسک ابتلا به دیابت نوع دو بشود ، می گوید : همچنین مصرف این شیرین کننده ها در نهایت می تواند به افزایش ابتلا به بیماری های قلبی بشود ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۲:۲۰    
دیابت به دو نوع تقسیم می شود. دیابت نوع یک مربوط به کودکان و نوجوانان است و دیابت نوع دو به بزرگ سالان و سالمندان اختصاص دارد که در صورت بی توجهی عوارض جبران ناپذیری دارد.