یکشنبه ۱۷ اسفندساعت ۱۱:۵۹Mar 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دیابت نوع دو»

کرج رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، رژیم های گیاهی با برنامه ریزی مناسب از جمله رژیم های سالم از نظر تغذیه ای هستند و ممکن است مزایای سلامتی را در پیشگیری و درمان بیماری های خاص فراهم کنند. ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۱:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
محققان دریافتند بیماری کبد چرب غیر الکلی در 40 تا 80 درصد افرادی که دیابت نوع دو دارند و در 30 تا 90 درصد افراد چاق وجود دارد. همچنین بررسیها نشان می دهد که افراد مبتلا به این بیماری بیشتر احتمال دارد درگیر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شوند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
یک استاد علوم تغذیه و رژیم شناسی گفت : مهمترین مساله در رژیم درمانی افراد مبتلا به دیابت نوع دو، رعایت نظم در دریافت وعده های غذایی است.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۲:۳۹    
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،دیابت نوع دو شبیه زمین مین است به طوری که خوردن یا نخوردن هر چیزی می تواند روی بالا و پایین شدن آن تأثیر بگذارد. به گزارش منیبان، میزان بالای قند خون خطر بروز مشکلاتی نظیر آسیب عصبی، بیماری های قلبی، کلیوی و آسیب چشم را به همراه دارد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک متخصص داخلی گفت: چه کودکان و بزرگسالانی که مبتلا به دیابت نوع یک هستند و چه بزرگسالانی که دیابت نوع دو دارند، مستعد ابتلا به انواع کووید 19 هستند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۳۶    
نصف جهان: گلبن سهراب، درباره تغذیه دیابت نوع یک، اظهار داشت: شیر مادر در پیشگیری از بروز دیابت نوع یک نقش دارد و تغذیه در بروز این نوع دیابت تأثیر چندانی ندارد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۴    
اقتصاد ایران: آن هایی که در خانه بیمار جسمی و حرکتی، سالمند، بیمار مبتلا به دیابت نوع دو و ویلچرنشین دارند بیشتر با زخم بستر آشنا هستند و ممکن است با زخم هایی که گاهی بیمارشان را درگیر کرده، روبه رو شده باشند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۲۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
معتقدم که توزیع انسولین در داروخانه ها بهتر از گذشته مدیریت شود تا بیماران در چنین اوضاع کرونایی دچار مشکل خاصی در تهیه انسولین مورد نیاز خود نشوند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۵:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
دیابت مرزی شرایطی است که در نهایت به دیابت نوع 2 ختم می شود. این اختلال اساسا به آن معنی است که سطح قند خون بالاتر از حد طبیعی است، اما نه به میزان قند خون کسانی که به دیابت نوع دو مبتلا هستند. ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۲۰:۴۶    
نظر می رسد بررسی تاثیرات احتمالی داروهای جدید، به خصوص داروهایی با منشا طبیعی، به منظور افزایش اثر یا کاهش اثرات سوء جانبی داروهای مورد استفاده می تواند کمک شایانی به بیماران مبتلا به دیابت نوع دو بکند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۴:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یافته های یک مطالعه نشان داد که در بیماری دیابت نوع دو، سلول های T کمکی افزایش می یابد و پاسخ های التهابی و بالا رفتن قند خون را به دنبال دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مسئول کمیته پژوهش گروه پیشگیری جهادی شهید سیاهکالی گفت: کار ما ارائه یک راهکار علمی برای غربالگری بیماری های مربوط به دیابت است تا با همکاری کمیته سلامت گام مهمی در جهت پیشگیری سطح دوم برداشته شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دیابت نوع دو شبیه زمین مین است به طوری که خوردن یا نخوردن هر چیزی می تواند روی بالا و پایین شدن آن تأثیر بگذارد.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
دیابت نوع دو شبیه زمین مین است به طوری که خوردن یا نخوردن هر چیزی می تواند روی بالا و پایین شدن آن تأثیر بگذارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافته اند که تعدادی از ارگانیسم های میکروبیوم روده می توانند به درمان دیابت نوع دو کمک کنند.
اعتدال   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۸:۳۸    
محققان داشگاه پیتزبورگ دریافتند انجام جراحی های کاهش وزن برای درمان افراد چاق مبتلا به دیابت نوع دو موثرتر از تغییرات سبک زندگی و درمان های مداخله ای است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۱:۴۸   + ۴۲ سایت دیگر  
مردم نیوز : در اینجا مواد غذایی مفید که به چربی سوزی و خوش اندامی شما کمک زیادی می کنند، معرفی شده اند: دارچین: برخی مطالعات نشان می دهد که دارچین سطح قند خون را تثبیت می کند و اشتها را بخصوص در افراد مبتلا به دیابت نوع دو مهار می نماید. ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۷:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، دیابت نوع دو امروزه یکی از شایع ترین بیماری ها در میان مردم است. دیابت نوع 2 از جمله بیماری هایی است که فرد را در بخش قابل توجهی از طول عمرش همراهی خواهد کرد. این بیماری به دلیل سطح بالای قند خون رخ می دهد. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۹:۳۱   + ۲۶ سایت دیگر  
دیابت نوع دو امروزه یکی از شایع ترین بیماری ها در میان مردم است. دیابت نوع 2 از جمله بیماری هایی است که فرد را در بخش قابل توجهی از طول عمرش همراهی خواهد کرد. این بیماری به دلیل سطح بالای قند خون رخ می دهد. پیش بینی می شود میلیون ها نفر در جهان بدون آنکه خود بدانند در حال زندگی با این بیماری هستند ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۷:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
محققان ادعا می کنند آزمایش جرم گوش برای اندازه گیری سطح گلوکز، تشخیص زودهنگام تر ابتلا به دیابت نوع دو را امکان پذیر می کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۲:۱۵    
در حال حاضر جراحی چاقی تنها روش درمان برای نوجوانان مبتلا به چاقی شدید و دیابت نوع دو است، زیرا در کاهش وزن و بهبود سطح قند خون آن ها کمک می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه پزشک هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، افزایش آسیب به مفاصل و استخوان ها، ابتلا به دیابت نوع دو و کاهش حافظه و عملکرد خوب مغز را از مهمترین عوارض قطع ورزش و کم تحرکی در افراد برشمرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۱:۵۹    
دیابت نوع یک بیشتر بین نوجوانان و کودکان شایع است؛ البته امروزه این مرزبندی سنی برای دیابت تغییر کرده و به علت شیوه نادرست تغذیه و زندگی ماشینی بسیاری از کودکان و نوجوانان به دیابت نوع دو هم مبتلا می شوند.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۱:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش سپید ، افشین استوار در گفت وگو با فارس در خصوص ریسک ابتلای کودکان دیابتی به کرونا عنوان کرد: چه کودکان و بزرگسالانی که مبتلا به دیابت نوع 1 هستند و چه بزرگسالانی که دیابت نوع دو دارند، مستعد ابتلا به انواع کووید19 هستند. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۱۴    
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه چه کودکان و بزرگسالانی که مبتلا به دیابت نوع 1 هستند و چه بزرگسالانی که دیابت نوع دو دارند مستعد ابتلا به انواع شدید کووید 19 هستند، بیان کرد: این افراد اگر کرونا بگیرند، ریسک مرگ در آن ها 1 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۱۲    
اخبار کلینیکی باشگاه خبرنگاران جوان را در این بسته مشاهده کنید.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۰۲   + ۳۹ سایت دیگر  
متخصص تغذیه و عضو هیات علمی گروه تغذیه بالینی رژیم درمانی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد: 10 درصد موارد مبتلا به دیابت، از نوع یک و 90 درصد موارد ابتلا از نوع دو است که این نوع بسیار به شیوه زندگی و تغذیه ارتباط دارد و با تغییر شیوه زندگی قابل پیشگیری است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۱:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار و اطلاعات 11 درصد جمعیت بالای 25 سال در کشور به دیابت مبتلا هستند که در این میان تعداد افراد مبتلا به دیابت نوع دو بسیار قابل توجه تر از مبتلایان به دیابت نوع یک است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ده درصد از جمعیت بالای 30 سال استان کرمانشاه به دیابت نوع دو مبتلا هستند که حدود 100 هزار نفر از جمعیت استان را تشکیل می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
پزشک فوق تخصص غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت : دیابت نوع دو شایع ترین نوع دیابت است و به دلیل صنعتی شدن، کم تحرکی و مصرف فست فود ها و غذا های آماده روند رو به افزایش دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۸:۵۸    
یک متخصص غدد: نیمی از زنان مبتلا به دیابت بارداری، 5 تا 10 سال پس از زایمان به بیماری دیابت نوع 2 مبتلا خواهند شد، ضمن اینکه در هر هفت تولد، یک نوزاد تحت تأثیر دیابت بارداری است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۳:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
ژنتیک، رژیم غذایی و سبک زندگی از فاکتور های اصلی در ابتلا به دیابت نوع دو هستند. اما مطالعه اخیر محققان نشان می دهد مولفه تعاملات اجتماعی هم تاثیر بسزایی در ابتلا به این بیماری دارد. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۲:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
ایسنا: افزایش موارد ابتلا به دیابت نوع دو در میان کودکان و نوجوانان که زمانی بیشتر افراد مسن به آن دچار بودند قابل توجه است، اما در مرحله نخست برای کمک به این کودکان و پیشگیری از ابتلا به بیماری چه کاری می توان اول انجام داد؟ ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۸:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
زمانی که به دیابت نوع دو مبتلا هستید، هدف پرهیز از غذاهایی است که می توانند موجب جهش در سطح قند خون شوند.
فرادید   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
واقعا عجیب بود چراکه به طور معمول این حیوانات دارای قند خون بالا و دیابت نوع دو هستند، اما همه حیواناتی که در معرض میدان های الکترومغناطیسی قرار داشتند سطح قند خون طبیعی را نشان دادند. من به کالوین [کارتر]گفتم که اینجا اتفاق عجیبی در حال رخ دادن است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ورزش روزانه به شما این امکان را می دهد که کنترل قند خون موثری داشته باشید، فشار خون و وزنتان را مدیریت کنید همچنین از عوارض دیابت نوع دو پیشگیری کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
محققان علوم پزشکی در دانشگاه هاروارد می گویند مصرف مقادیر متوسطی از میوه و سبزیجات در روز به شما کمک می کند از ابتلا به دیابت نوع دو در امان بمانید.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
نوشابه های گازدار خطر ابتلاء به دیابت نوع دو را 25 درصد افزایش و در عین حال به دلیل کالری بالا، اشتهای افراد را برای مصرف مواد غذایی مفید مانند سبزیجات، پروتئین ها، لبنیات و سایر مواد غذایی با ارزش کاهش می دهد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد داروهای موسوم به PPI (بازدارنده های پمپ پروتون) که برای تسکین علائم سوزش معده استفاده می شود ممکن است خطر ابتلاء به دیابت نوع دو را افزایش دهند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۰:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافتند که کنترل قند خون می تواند روشی برای بهبود سلامت مغزی افراد مبتلا به دیابت نوع دو باشد.
سینا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۰۲    
سیناپرس: یافته های پژوهشی جدید از دانشمندان آمریکایی نشان می دهد که استفاده از دو گروه مهم داروهای دیابت نوع دو، می تواند علاوه بر کنترل بیماری فوق، بر بهبود بیماری مزمن کلیوی و همچنین بیماری قلبی عروقی نیز مؤثر باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
نتایج یک بررسی نشان می دهد: ورزش کردن طول عمر مبتلایان به دیابت نوع دو را افزایش می دهد.
سینا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: یافته های یک مطالعه جدید که توسط متخصصان استرالیایی انجام شده است، نشان می دهد که استفاده از داروی مشهور متفورمین، علاوه بر کنترل دیابت نوع دو در جلوگیری از بروز زوال عقل نیز نقش دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود دریافتند که روماتیسم مفصلی می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع دو را افزایش دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
پژوهش جدیدی نشان داده است که ورزش کردن می تواند در افزایش طول عمر بیماران مبتلا به دیابت نوع دو موثر باشد.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۷:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
در بین انواع دیابت شایع ترین نوعی که کودکان به آن مبتلا می شوند دیابت اکتسابی یا همان نوع اول است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
فواید هلو برای افراد گرم مزاج، بهترین زمان برای مصرف ویتامین C، پنج اشتباه رایج در آشپزی عامل سرطان، مصرف دارچین و جنگ با دیابت نوع دو و خواص درمانی سیب برای بدن را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
پزشکان در مطالعه ای جدید بی خوابی را به عنوان فاکتور خطرزای جدید در ابتلا به بیماری دیابت نوع دو شناسایی کردند.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۲۱:۵۶    
در ادامه با 14 نوع میوه و دمنوش مفید برای درمان خانگی دیابت نوع دو آشنا خواهیم شد.