پنجشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۱:۴۱Feb 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «متخصص تغذیه»

فرارو   ۵۶ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
متخصص تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران درباره تاثیر ویتامین ها روی کیفیت خلق و خو توضیحاتی داد که در ادامه می خوانید. به گزارش خبرآنلاین ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۹:۱۲   + ۴۳ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه در فصول سرد سال امکان ابتلا به عفونت های تنفسی افزایش پیدا می کند، بر ضرورت مصرف آنتی اکسیدان کافی به منظور تقویت ایمنی بدن در مقابل ویروس ها و باکتری ها تاکید کرد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۵:۴۵    
به گزارش زیرنویس، متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران درباره تاثیر ویتامین ها روی کیفیت خلق و خو توضیحاتی داد که در ادامه می خوانید. خدیجه رحمانی متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران در پاسخ به این سوال که بیشتر کمبود کدام ویتامین در کشور وجود دارد به ایلنا [...]
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، چربی شکم علاوه بر ظاهر ناخوشایند، سلامت را هم تهدید می کند. برای از بین بردن این چربی ها راهکارهای متفاوتی پیشنهاد می شود. یکی از تازه ترین توصیه ها، اجتناب از چهار ماده غذایی است ...
هورگان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۲:۱۲    
مگی میکالسیک ، متخصص تغذیه هشدار می دهد که سیب زمینی های سبز را نباید خورد: نور خورشید سیب زمینی ها را با تولید کلروفیل سبز می کند، اما مشکل واقعی تجمع سموم مضر است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ارتباط با رژیم کتوژنیک و خواص و عارضه های این نوع رژیم غذایی، نکاتی را توضیح داد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- دکتر آنا بلوسووا ، متخصص تغذیه روسی، اظهار داشت که رژیم غذایی باید با سن فرد سازگار باشد، به عنوان مثال، مردان پس از 35 سالگی به گوجه فرنگی نیاز دارند، در حالی که زنان به همه انواع کلم نیاز دارند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت، از افزایش 2 برابری تعداد متخصصان تغذیه در طرح پزشک خانواده خبر داد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۱    
، چاندا پاتنی، متخصص تغذیه در لندن، این غذاها را برای صبحانه برای افراد دیابتی نوع 2 توصیه می کند: یک بشقاب کوچک فرنی...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بر اساس بررسی های انجام شده 80 درصد از جمعیت خانم ها و 75 درصد مردان در کشور دچار کمبود ویتامین دی هستند بنابراین توصیه می شود این ویتامین به صورت دوره ای استفاده شود.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه تاکید کرد: رژیم کتوژنیک عوارض زیادی دارد بنابراین برای افرادی که با سایر رژیم های معمولی می توانند کاهش وزن داشته باشند توصیه نمی شود.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۷:۲۴    
گابریلا پیکاک ، متخصص تغذیه در انگلیس می گوید: علم ثابت کرده است که همه ما می توانیم با تغییرات ساده ای در سبک زندگی و عادات غذایی سالم، آینده بهتری برای خود بسازیم.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۶:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گفته یک پزشک و متخصص تغذیه و رژیم درمانی، باید میزان مصرف آب یک انسان بالغ روزانه به 6 تا 8 لیوان آب برسد.
ایتنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۱:۵۴    
ایتنا - متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی در تهران، نسبت به پیروی از رژیم های غیراصولی لاغری هشدار داد و گفت کاهش وزن بسیار سریع به سلامت انسان آسیب می زند.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۵:۳۵    
ناپولیتانا غذای مورد علاقه مسی است. غذایی که مادرش برای او می پزد. سس این غذا شامل پیاز، فلفل، گوجه فرنگی و سیر است. این یک ترکیب آنتی اکسیدان است. همچنین مسی از پونه کوهی برای جلوگیری از التهابات استفاده می کند. ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۷:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
فهرست بهترین مواد غذایی برای ورزشکاران از سوی متخصصان تغذیه ورزشی برای صبحانه، ناهار و شام بیان شده است. به گزارش ایسنا، دن بناردوت، متخصص تغذیه تیم المپیک آمریکا می گوید: هر گروه غذایی و هر ویتامینی به شیوه ای خاص به عملکرد ورزشی کمک می کند ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۲:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواب مناسب و سبک زندگی را دو فاکتور موثر در تناسب اندام افراد دانست و گفت: کاهش وزن خیلی سریع بخصوص با تکنیک های گرسنگی در طولانی مدت منجر به عوارض جبران ناپذیری می شود.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۷:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواب مناسب و سبک زندگی را دو فاکتور موثر در تناسب اندام افراد دانست و گفت: کاهش وزن خیلی سریع بخصوص با تکنیک های گرسنگی در طولانی مدت منجر به عوارض جبران ناپذیری می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
بعضی از متخصصان تغذیه در کنار رژیم غذایی که به مراجعان خود می دهند، بعضی از اپلیکیشن های کالری شمار که مورد تاییدشان است را به عنوان مکمل معرفی می کنند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۱۰    
متخصص تغذیه گفت:کم کردن وزن نباید موجب آسیب و بروز بیماری در بدن شود، ایجاد سنگ صفرا، مشکلات قلب و عروق، پوکی استخوان و.. از عوارض متعدد کم کردن سریع وزن است.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۸:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
فرارو- "جولیت کلو" متخصص تغذیه توصیه هایی در مورد چگونگی کاهش خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 را ارائه می دهد بیماری ای که از هر ده نفر در بریتانیا یک نفر به آن مبتلا می شود. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
متخصص تغذیه و عضو هیأت علمی گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: امروزه ثابت شده که تغذیه سالم در پیشگیری از انواع بیماری ها مؤثر بوده واصلاح الگوی غذایی و سبک زندگی هم نقش بسزایی در درمان بسیاری از بیماری ها دارد.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۳۱    
رکنا: متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی از 3 خوراکی پرمصرف در بین افراد جامعه که سرطانزا هستند پرده برداشت.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۹:۵۸    
دردهای مفصلی و استخوانی زیاد شده است و در این بین نقش تغذیه را نمی توان نادیده گرفت. توضیحات لازم در این زمینه را با نظر دکتر زینب مختاری، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بخوانید.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24- یک متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی، با تاکید بر اینکه لاغری سریع و ناگهانی می تواند مشکلات جدی به دنبال داشته باشد، گفت: کاهش وزن شدید می تواند خطرات جدی برای افراد ایجاد کند.
ایتنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایتنا - یک متخصص تغذیه هشدار داد ترکیب بعضی نوشیدنی ها با قهوه ممکن است باعث بروز مشکلات سلامتی خطرناک و در موارد نادر حتی منجر به مرگ شود.
نواندیش   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
یک متخصص تغذیه توصیه می کند که مصرف چای و نوشیدنی های حاوی کافئین را به مقدار کم و حداقل با دو ساعت تفاوت از وعده های غذایی دیگر انجام دهید. این اقدام می تواند جذب آهن در بدن را کاهش دهد. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۱۷   + ۳۵ سایت دیگر  
متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی دانشکده تغذیه با تاکید بر این که لاغری سریع و ناگهانی می تواند مشکلات جدی به دنبال داشته باشد، گفت: کاهش وزن شدید می تواند خطرات جدی برای افراد ایجاد کند، چرا که بدن توان رویارویی با این حجم از شوک را خصوصا در سنین بالاتر ندارد.
شبکه دو سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ محیا اسناوندی در هر قسمت از برنامه ماه ترین میزبان کارشناسی در حوزه های مربوط به بارداری است که در گفتگویی ساختارمند مخاطب را با خود همراه و در جدیدترین قسمت از این برنامه با دکتر خدیجه میرزایی درباره موضوع سبک زندگی سالم در بارداری گفتگو می کند. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۸:۴۱    
نرگس جوزدانی متخصص تغذیه گفت: یکی از پر طرفدار ترین و خوشمزهترین غذا های موجود در جهان پیتزا است که طرفداران زیادی در بین کودکان و بزرگسالان دارد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۰:۰۳    
متخصص تغذیه ما بررسی می کند که کدام یک از غذاهای به اصطلاح " سالم " ارزش برچسب گذاری را ندارند یا بیش از اندازه برای شما هزینه دارد.با انبوهی از توصیه های بهداشتی که روزانه با آن بمباران می شویم
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۸:۴۸    
این ادویه پرتقالی رنگ بیش از یک ماده تشکیل دهنده کاری ، دارای چندین خواص تقویت کننده سلامتی است. جو لین ، متخصص تغذیه ، فواید اصلی آن را بررسی می کند و توضیح می دهد
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۱:۴۰    
متخصص تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره علت تاثیر شلغم در سرماخوردگی ها توضیح داد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب-گروه سلامت:عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود اقدامات انجام شده در طول سال های گذشته، اما هنوز متوسط دریافت روزانه سدیم مردم ایران حدود 9 تا 10 گرم بوده که نیاز است به سه تا پنج گرم در روز برسد.
هورگان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۲۲:۱۲   + ۲۱ سایت دیگر  
دکتر زهرا یاری متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره باورهای غلط تغذیه ای و ارتباط آن با شیوع بیماری های متعدد اظهار کرد: به طور کلی پیروی از رژیم های خودسرانه و غیراصولی غذایی برای رسیدن به وزن ایده آل از پایه غلط است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تغذیه خوب در دوران بارداری برای رشد و تکامل فرزند شما حیاتی است. بدن شما هم برای برخورداری از سلامت کافی به مواد مغذی مختلفی نیاز دارد، مانند: کربوهیدرات ها، چربی ها، فیبر، پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی. اما همیشه بهتر است قبل از مصرف هر گونه ویتامین یا مکمل با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.
598   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۲۷    
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص تغذیه و رژیم شناسی با اشاره به اینکه هیچ راه میانبری برای درمان چاقی وجود ندارد، گفت: 95 درصد از افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند در کاهش وزن دچار شکست می شوند، چون سبک زندگی خود را تغییر نمی دهند.
598   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۲۷    
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص تغذیه و رژیم شناسی با اشاره به اینکه بهتر است، شهروندان در فصل زمستان فیبر، لبنیات و آنتی اکسیدان بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانند، گفت: بی توجهی به نوشیدن آب کافی نیز در این فصل سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۳:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
گروه سلامت: کره روغن حیوانی و خامه به دلیل اینکه حاوی چربی اشباع و ترانس هستند، یک بار در هفته، مصرف شود.به گزارش ایسنا، شیما جزایری متخصص تغذیه با بیان اینکه بشقاب غذایی یکی از راهنماهای تغذیه های سالم است، افزود: در این رژیم غذایی افراد بشقاب غذایی را به دو بخش تقسیم می کنند ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اطلاعات آنلاین به نقل از سی دی سی، اولین قدم مشورت با یک متخصص تغذیه است تا بر اساس آزمایشات دریافتی، رژیم غذایی مخصوص شما را تجویز کند. اما به صورت عمومی باید برخی از خوراکی ها و غذاهای آسیب رسان به شرح زیر محدود شوند: برای دیابتی های مبتلا به بیماری مزمن کلیه بسیار [...]
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۴:۰۱    
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: کبد چرب را هیچ راهی جز رژیم غذایی مناسب بهبود نمی بخشد و فرد مبتلا باید حداقل 3 تا 6 ماه تحت درمان باشد تا کبدش اصلاح شود.
سلام نو / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۹:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
موز یکی از سالم ترین و مقوی ترین میوه هاست، اما به شرطی که در زمان مناسب آن را مصرف کنید؛ آن زمان تاثیرات مفیدش را خواهید دید.
یک متخصص تغذیه با اشاره به پویش ملی تغذیه سالم برای ارتقای فرهنگ سلامت تغذیه در سطح جامعه، مهمترین عامل سلامتی افراد را تغذیه سالم از طریق ارائه آموزش های صحیح به جامعه دانست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۲:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک متخصص تغذیه با اشاره به اهمیت وجود نان و غلات در رژیم غذایی بیماران دیابتی گفت: نان و غلات منبع ویتامین ها و به خصوص ویتامین ب هستند و با حذف این مواد، بدن فرد دچار کمبود و مشکلات خواهد شد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۳:۰۳   + ۳۲ سایت دیگر  
داشتن یک رژیم غذایی متعادل می تواند به تامین نیازهای ویتامین و مواد معدنی بدن شما کمک کند. در همین حال، سامانتا هلر ، متخصص تغذیه دانشگاه نیویورک در این باره می گوید: این ماده معدنی برای بیش از 300 واکنش بیوشیمیایی در بدن از جمله تجزیه گلوکز به انرژی، مورد نیاز است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: استفاده روزانه 2 الی 3 لیوان شیر کم چرب کلیسم روزانه مورد نیاز بدن را تامین می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۹:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: بر اساس یافته های جامعه آماری؛ بزرگ ترین و مهم ترین علت چاقی در کشور ما مشکلات تیروئیدی است و تشخیص این مهم نیز بر عهده متخصص غدد است و نمی توان آن را به تمام افراد چاق تعمیم داد و بی شک این تشخیص نیز مستلزم انجام آزمایش های تخصصی و ویژه است تا ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۷:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
یک متخصص تغذیه بالینی با بیان اینکه سرانه مصرف لبنیات در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان کمتر است، در عین حال درباره غنی سازی این محصولات غذایی گفت: غنی سازی لبنیات به ویتامین ها کمک می کند تا ویتامین های محلولی که در اثر کاهش چربی، از بین رفته، تامین شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۱:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
اصفهان - متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: کمبود مواد مغذی و از سوی دیگر افزایش دریافت کالری در تمام گروه های سنی و جنسی 2 علت سوء تغذیه در جامعه است.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۷    
یک متخصص تغذیه گفت: در فصل زمستان به مصرف مواد غذایی پرکالری تمایل داریم و به همین دلیل در پایان فصل زمستان و هنگام دید و بازدید نوروز با افرایش وزن مواجه می شویم.