سه شنبه ۱۲ مردادساعت ۰۸:۱۱Aug 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بدن انسان»

زومیت   ۹ ساعت پیش    
درحالی که تغییرات اقلیمی موجب گرمای شدید و مرگ انسان ها در برخی مناطق جهان شده است، این سؤال مطرح می شود: بیشترین دمایی که بدن انسان می تواند تحمل کند، چند درجه سانتی گراد است؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرگروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: امگا 3 یکی از اسیدهای چرب ضروری است چون برای ادامه حیات بدن اهمیت دارد و چون توسط خود بدن انسان قابل تولید نیست، حتماً باید از طریق رژیم غذایی با مکمل ها تأمین شود.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۷:۱۲    
فشار خون بالا یکی از معضلات سلامت بدن انسان است. طی دهه های اخیر به دلایل عمده ای همچون تغذیه و سبک زندگی وضعیت ناپایدار فشار ناشی از جریان خون به دیواره های عروقی انسان ، بیش از گذشته سلامت انسان را تحت تاثیر قرار داده است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
روی یا زینک یک ماده معدنی از دسته میکرومینرال ها است که نقشی حیاتی در بدن ما ایفا می کند. از آنجا که بدن ما به طور طبیعی روی تولید نمی کند، لازم است آن را از طریق غذا یا مکمل ها به دست آوریم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : مغز یکی از مهم ترین اعضای بدن انسان است که این عضو در زنان و مردان از نظر اندازه ، ساختار و عملکرد تفاوت هایی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
زینک یا روی یکی از تأثیرگذارترین املاح معدنی در بدن است. پس از آهن بیشترین تراکم را در بدن انسان دارد. همچنین روی از ضروری ترین مکمل هایی است که سلامتی بدن به آن وابسته می باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۰۱    
منیزیم بعد از کلسیم، فسفر و پتاسیم، چهارمین ماده معدنی فراوان در بدن است. این ماده در واکنشهای بسیاری در بدن انسان نقش داشته و کمبود آن باعث عوارض مهمی می گردد.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۷:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
اسفندیاری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفت وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به دستگاه معاینه تصویری ریه بیماران کرونایی برای مشاهده حنجره بیماران اظهار کرد ...
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
اسکلت بدن انسان هر 10 سال یکبار خودش را بازسازی می کند. از آن جایی که این اتفاق دائم در بدن میفتد شما در بدنتان استخوان های کهنه و جدید دارید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۱:۲۸    
اقتصاد نیوز : کبد یکی از اندام های مهم بدن انسان است که سلامت آن بسیارپراهمیت است ، پس باید نشانه های بیماری و مشکل کبدی را بشناسید و آنها را جدی بگیرید.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۹:۰۱    
سنت گرایان فکر می کنند جامعه عکس العمل نشان نمی دهد. ولی سخت در اشتباهند. در واقع جامعه موتور ذهن خود را خاموش می کند، خرج خود را جدا می کند و مثل مویرگ های بدن انسان یک به یک بسته می شوند و عاقبتی جز سکته در کار نیست. این از ویژگی های بارز فرهنگ ایرانیست. همانی که با عرب و مغول کرد ...
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، در شرایطی که در بسیاری از نقاط جهان مردم در حال خارج شدن از قرنطینه هستند، کارشناسان می گویند که رسیدگی به سلامت روانی باید در صدر اولویت های ما قرار داشته باشد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : بینی، چشم یا شکم ؛ شما پاسخ سوال زشت ترین جای بدن انسان کجاست را حتما یکی از این اعضا یا عضو دیگری معرفی خواهید کرد اما ممکن است نظر شما درست نباشد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
برنامه روزنه با موضوع طب سنتی و درمان کرونا، در ارتباط تلفنی با دکتر حسن اکبری (متخصص آسیب شناسی سلولی و عضو انجمن علمی طب سنتی ایران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. حسن اکبری در گفتگوی تلفنی با برنامه روزنه گفت: سیستم ایمنی بدن انسان اولین سنگر مبارزه با کرونا است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : برخی تغییرات و مشکلات در سلامت یا شکل گوش ها می تواند نشان دهنده وجود یک بیماری در بدن انسان باشد که هر فردی می تواند از این طریق به سلامت بدن خود پی ببرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
حسگرهای تصویربرداری حرارتی که با استفاده از نور مادون قرمز دمای بدن انسان ها و سایر اجسام را اندازه گیری می کنند، به تازگی برای بررسی دمای بدن افراد در همه گیری کووید-19 بدون لمس، بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا زندگی- طبق یک مطالعه صورت گرفته در ژاپن، مصرف پروتئین در اوایل روز منجر به رشد بیشتر عضلات می شود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا از مدیکال نیوز، بدن انسان به طور معمول هر روز از همان الگوی طبیعی 24 ساعته پیروی می کند. این ریتم شبانه روزی بدن است ...
اقتصاد آنلاین / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۲۳   + ۲۱ سایت دیگر  
تمرهندی یکی از قدیمی ترین میوه های شناخته شده است که فواید زیادی برای بدن دارد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۰:۳۸    
قال الامام علی(ع): ان للجسم سته احوال: الصحهًْ و المرض و الموت و الحیاهًْ و النوم و الیقظه و کذلک الروح: فحیاتها علمها و موتها جهلها و مرضها شکها و صحتها یقینها و نومها غفلتها و یقظتها حفظها. امام علی(ع) فرمود: همانا بدن انسان شش حالت خاص دارد: ...
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۵:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
یک رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده و فاقد میوه ها و سبزیجات می تواند سیستم ایمنی بدن انسان را ضعیف کند. با تداوم همه گیری بیماری کووید-19، تقویت و پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن بیش ازپیش به یک اولویت اصلی تبدیل شده است.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اکنون با استفاده از واکسن، ایمنی بدن انسان در برابر آن افزایش یافته است و در آینده نزدیک، کرونا هم مانند آنفلوانزا بدل به یک بیماری واگیر عادی فصلی خواهد شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۲۰    
قلب، از جمله حیاتی ترین اعضای بدن انسان است که در میان قفسه سینه و کمی متمایل به چپ قرار دارد.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۴    
کبد در قسمت بالا سمت راست شکم قرار دارد و یکی از اندام های حیاتی بدن انسان محسوب می شود. از جمله وظایف کبد می توان به تصفیه خون، ذخیره برخی ویتامین ها و مواد معدنی و تولید صفرا اشاره کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۱۸    
بدن انسان ها در مدت کوتاهی بعد از مرگ شروع به تجزیه شدن می کند و قسمت های مختلف بدن تخریب می شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ کانال تلگرامی تبیان به معرفی روش ها و مواد خوراکی پرداخته است که به عملکرد بهتر کبد کمک می کنند. انتهای پیام/ خبرگزاری میزان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۲:۰۱    
درد در ناحیه ستون فقرات را خیلی جدی بگیرید، زیرا ممکن است پس از مدتی یک ناحیه به صورت غیرمنتظره درد بگیرد. دلیلش نیز این است که ستون فقرات به شکلی باورنکردنی با تمام بدن در ارتباط است.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان می گویند با کمک هوش مصنوعی موفق به پیش بینی ساختمان تقریبا همه پروتئین هایی که در بدن انسان وجود دارد شده اند. درک ساختمان پروتئین ها برای پیشبرد علم پزشکی اهمیت اساسی دارد، اما تا پیش از این فقط کسر کوچکی از این ها مشخص شده بود. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۱۹    
عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان به میزان قابل توجهی به کیفیت خواب افراد بستگی دارد.
اقتصاد آنلاین / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
زیاده روی در مصرف انجیر می تواند عوارض جانبی متعددی برای بدن داشته باشد.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۲:۰۳   + ۳۳ سایت دیگر  
بر اساس وب سایت اکسپرس انگلیس، این مطالعه در نظر گرفت که آب آشامیدنی منبع مهمی برای بدن انسان جهت به دست آوردن عناصر کمیاب است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
اگرچه بدن انسان درصد اندکی از آب را از طریق جذب رطوبت و آب موجود در غذا به دست می آورد، اما این مقدار کافی نیست.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
فعالیت جسمانی منظم می تواند فواید و آثار قابل توجهی برای بدن انسان به همراه داشته باشد. اما تنها عضلات و استخوان ها از فواید ورزش کردن بهره مند نمی شوند و مغز و سیستم عصبی نیز از این کار سود می برند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۴    
دندان ها نقش مهمی به عنوان عضوی از بدن انسان دارند. تکه تکه کردن و آسیاب کردن غذا، زیبایی چهره، تکلم و ادای صحیح کلمات از جمله وظایف دندان ها می باشد. از این رو مراقبت از آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. اما به دلایل زیادی، دندان ها دچار پوسیدگی و در نهایت از بین می روند ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
وقتی بدن انسان آب خود را از دست می دهد، احساسی به ما دست می دهد که اسم آن را تشنگی می گذاریم. یعنی احساس نیاز به نوشیدن مایعات. در روزهای گرم تابستان نیاز همه ما به نوشیدنی های خنک شدت می گیرد. البته تشنگی تنها دلیل نوشیدن نیست ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۰۴    
پروتزهایی است که از بافت بدن انسان بیوپرینت می شوند، این دسته از پروتزها استحکام بیشتری دارند. عملکرد شبیه اندام انسانی دارند و حتی امکان رشد نیز دارند. البته همانند هر نوع پیوندی این احتمال هست که پیوند نگیرد.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۷:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ،از قدرت التیام بخش جنین برای مادر گرفته تا گنجایش مغز که معادل یک ویدئوی 3 میلیون ساعته است. این حقایق شاید هنوز برای دانشمندان گیج کننده باشند اما دلیل بیشتری به ما می دهد تا همیشه قدر بدن مان را بدانیم. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت به مردم اطمینان داد واکسن آسیب جدی به بدن انسان نمی زند. حریرچی گفت: ابتلا به کرونا بعد از واکسن بسیار نادر است.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۱:۲۷    
هوش مصنوعی دیپ مایند ساختار سه بعدی تمام پروتئین هایی که در بدن انسان ساخته می شود، پیش بینی کرده که امیدبخش دستاوردهای جدید در زمینه ی پزشکی و طراحی دارو است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۷:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - محققان دانشگاه کمبریج در انگلیس با مطالعه 300 فسیل از انسان های هومو در سراسر جهان دریافتند آب و هوای زمین، اندازه مغز و اندام انسان ها را تغییر داده است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۶:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، ما قصد داریم در این مطلب شما را با دانستنی های، خواندنی و جالب در مورد بدن انسان آشنا سازیم تا اطلاعات بیشتری نسبت به بدن انسان کسب نمایید. همراه ما باشید. چشم ها ...
اقتصاد آنلاین / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۶   + ۴۷ سایت دیگر  
متخصصان تغذیه معتقدند مخلوط شیر و خرما به پیشگیری از کم خونی و گردش بهتر خون کمک می کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۲:۴۸    
اقتصادنیوز : یکی از حساسترین قسمت های بدن انسان زیر بغل می باشد که گاهی درد در این ناحیه، می تواند علت های گوناگونی داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
بدن انسان با بروز بیماری های مختلف، نشانه هایی را از خود نمایان می کند.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۸:۰۶    
بدن انسان مملو از انواع چرخه ها و سیستم های بیولوژیکی است که درک کامل آن ها تا حدی دشوار است.
نواندیش   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۹:۰۱    
روش تقویت مو اگر از راه و روش طبیعی و البته تخصصی باشد بهترین و سریعترین نتیجه را در متوقف کردن ریزش مو خواهد داشت . در این بخش از سلامت نمناک علت ریزش موی خود را بشناسید و با درمان آن آشنا شوید. بدن انسان نزدیک به 5 میلیون تار مو دارد، که پوست سر 100 تا 150 هزار از این تعداد را در بر می گیرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
افزایش سن، باعث بیماری ها و مشکلات گوناگونی در بدن انسان می شود.
الف   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۰۹    
محصولات درمان زخم از جمله محصولاتی هستند که جهت ترمیم و بازسازی بافت های درگیر در زخم مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات بواسطه تاثیر بر عملکرد سلول ها و انواع آنزیم های موجود در بدن انسان باعث بهبود بافت های مختلف سلولی پس از ایجاد زخم می گردد ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
بدن انسان در برابر کمبود اکسیژن مقاومت بالایی دارد و آنچه موجب مرگ می شود عامل دیگری است.
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۷:۴۹   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش اول فارس ، زمانی که فشار خون کنترل نشود، می تواند در بدن انسان باعث عوارضی مانند بیماری قلبی و سکته مغزی شود. رژیم غذایی در کنترل فشارخون تاثیر به سزایی دارد و آلبالو می تواند فشارخون بالا را کاهش دهد ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۱:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - باشگاه خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم نوشت: ویتامین B 12 برای تولید گلبول های قرمز خون لازم است. همچنین وارد سنتز DNA، RNA، اسید های آمینه و پروتئین ها شده و عملکرد سیستم عصبی را تضمین می کند. ...