چهارشنبه ۲۵ فروردینساعت ۰۳:۴۱Apr 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میکروبیوم»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۷:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد اختلال اوتیسم با تغییراتی در میکروبیوم های روده مرتبط است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۳:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از العالم، "سرینا بودن" متخصص تغذیه می گوید: مصرف عدس توسط انسان به 13 هزار سال قبل از میلاد برمی گردد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نشانه های امیدوارکننده ای مبنی بر ارتباط میان میکروبیوم روده و اختلال اوتیسم یافته اند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۰:۱۸   + ۲۴ سایت دیگر  
یافته های ما نشان می دهد که افزودن خوراکی های غنی از نیترات به رژیم غذایی مثلاً از طریق آب چغندر، فقط برای 10 روز می تواند میکروبیوم های دهان را به شکل بهتری تغییر دهد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
محققان دریافتند نوشیدنی های شکردار باعث تغییر و جایگزینی میکروبیوم روده شده و همین امر سبب ایجاد تغییر ژنتیکی در هیپوکامپوس مغز افراد می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۶:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
به گفته محققان، افزایش میزان فیبر مصرفی می تواند موجب تغییر میکروبیوم های روده در طول مدت 2 هفته شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۷:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
دانشمندان باور دارند که ترکیب سلولی تومور، وضعیت سیستم ایمنی و میکروبیوم روده بیمار می توانند به تصمیم های درمانی و نظارت بر واکنش های بدن کمک کنند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۳:۱۶    
تحقیقات جدید وجود نوع خاصی از میکروبیوم را مرتبط با طول عمر بیشتر و پیری سالم تر تشخیص داده است. به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس الرت، در تحقیقی که روی بیش از 9000 نفر در سه گروه مختلف انجام شده است ...
زومیت   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۶:۰۰    
براساس پژوهشی جدید، افرادی که باکتری های روده ی آن ها طی چندین دهه تغییر می کند، معمولا سالم تر هستند و عمر طولانی تری دارند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
سلامت نیوز :بررسی جدید شواهد موجود، هشت مشخصه از مواجهه با محیط زیست را نشان می دهد که با تغییر در مسیرهای بیولوژیکی، موجب بیماری زایی آلاینده های شیمیایی می شوند. ...
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۰۲:۳۹    
منبع: هلث دی نیوز / ترجمه: روزنامه نوآوران
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی و هلندی در بررسی جدیدی، نقش قارچ های روده را در افزایش وزن مورد ارزیابی قرار دادند. به گزارش ایسنا و به نقل از کانورسیشن، پژوهش جدیدی نشان می دهد موش هایی که نوع خاصی از قارچ ها در روده آنها ساکن هستند، پس از خوردن غذاهای فرآوری شده ...
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۱:۱۶    
منبع: نوروساینس نیوز / ترجمه: روزنامه نوآوران
شریان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
محققان در تحقیقات اخیر خود گروهی از میکروبیوم ها را کشف کرده اند و معتقدند که این باکتری ها از دستگاه گوارش نوزادان محافظت می کنند.
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۲:۴۰    
منبع: نوروساینس نیوز / ترجمه: روزنامه نوآوران
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۲۳:۲۶    
روده شما تجهیزات بدن شما برای پردازش غذا است، اما فراتر از این کار را انجام می دهد. درون آن میکروبیوم وجود دارد – 1تا2 کیلوگرم میکروب، از جمله باکتری ها، قارچ ها، ویروس ها و حیوانات بدوی به نام پروتوزوآ (تک یاختگان) ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۴:۳۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Newatlas، انسانها با تریلیون میکروب ساکن روده ی ما رابطه ی همزیستی دارند و اکنون محققان دریافته اند که این رابطه از صدها هزار سال پیش وجود داشته است ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۶:۲۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Newatlas، دانشمندان در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه تغییر میکروبیوم روده از طریق پیوند مدفوع می تواند به عنوان بخشی از جعبه ابزار در حال گسترش در مبارزه با سرطان، به نفع انسان باشد ...
عصر کاسپین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
عصرکاسپین /هم خانم ها و هم آقایان روی سایز کمر حساسیت دارند و همه به دنبال داشتن شکم تخت هستند. در این نوشتار 15 ترفند می بینیم که کمک می کنند بدون ورزش شکم صاف و تخت داشته باشید. 1. افزایش مصرف پروبیوتیک ها ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید با بررسی آثار رژیم غذایی دوران کودکی بر وضعیت سلامت در دوره های بعدی زندگی، دریافتند رژیم غذایی ضعیف در این دوران، در درازمدت موجب کاهش تنوع میکروبیوم روده می شود. حتی اگر پس از آن دوران از یک رژیم غذایی سالم و صحیح استفاده شود.
مطالعه بر روی موش های آزمایشگاهی نشان می دهد مصرف زیاد چربی و قند در دوره کودکی می تواند منجر به تغییر میکروبیوم های روده در طول عمر شود، حتی اگر فرد در آینده تغذیه سالم تری داشته باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیق جدید نشان می دهد، تغییرات میکروبیوم روده (جمعیت غنی از میکروب های مفید که در دستگاه گوارش زندگی می کنند) ممکن است به نوبه خود تولید اسید صفراوی را با ترکیبی از فرم های سمی اسیدها تغییر دهد.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
دکتر کوهدانی استاد تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران در برنامه "پاسخگو" رادیو سلامت در خصوص تاثیر غذا بر تنظیم تعادل باکتری های روده (میکروبیوم روده) و تنظیم سیستم ایمنی گفت :در واقع سلامت ما تحت تاثیر ژنتیک و محیط است ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۳۰    
تحقیقات نشان می دهد که یک رژیم غذایی سرشار از قند می تواند میکروبیوم روده را تغییر داده و مقدار باکتری های مفید را کاهش دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۷:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تحقیقات نشان می دهد که یک رژیم غذایی سرشار از قند می تواند میکروبیوم روده را تغییر داده و مقدار باکتری های مفید را کاهش دهد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
در تازه های پزشکی این هفته: واکسن ها برای پایان همه گیری کووید 19 کافی نیستند. میکروبیوم روده بر شدت کووید 19 تاثیر می گذارد. افزایش خطر ابتلا به آریتمی قلبی با نوشیدن روزانه الکل. چند عادت خوب برای سلامت غده تیروئید.
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۰:۵۵    
منبع: ساینس الرت / ترجمه: روزنامه نوآوران
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۸:۵۰    
در مطالب قبل، به اثرات لاکتوباسیل ها در کاهش وزن و همچنین پژوهش های انجام شده در مورد اثرات قند و شکر پرداختیم. در این شماره، به ادامه مطلب می پردازیم. میکروبیوم یا میکروبیوتا به مفهوم گسترده به تمامی میکروارگانیسم هایی اطلاق می شود.
برترین ها / جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۲:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: به نقل از دیلی میل، تلاش ها و تحقیقات برای کشف رمز و راز ویروس کرونا که بیش از 91 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده، ادامه دارد ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
رژیم غذایی سرشار از غذاهای چرب با افزایش تعداد باکتری های ناسالم روده و کاهش تعداد باکتری های سالم، می تواند به میکروبیوم روده آسیب برساند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان برای اولین بار با بررسی ارتباط بین میکروبیوم روده و شدت ابتلا به کووید 19 توانستند الگوهای میکروبی را شناسایی کنند که با شدت ابتلا به کرونا در ارتباط است و می تواند عامل پایداری عوارض این بیماری باشد.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۴۳    
پژوهشگران می گویند میکروبیوم روده می تواند در واکنش سیستم ایمنی بدن در مقابل کووید-19 دخیل باشد و بالقوه در شدت و پیامد نهایی آن در فرد تاثیر داشته باشد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
باکتریها و دیگر موجودات موجود در سیستم گوارش که میکروبیوم روده خوانده میشوند از چندین طریق مختلف بر سلامتی تاثیر می گذارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافته اند که تعدادی از ارگانیسم های میکروبیوم روده می توانند به درمان دیابت نوع دو کمک کنند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۷:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
هم خانم ها و هم آقایان روی سایز کمر حساسیت دارند و همه به دنبال داشتن شکم تخت هستند. در این نوشتار 15 ترفند می بینیم که کمک می کنند بدون ورزش شکم صاف و تخت داشته باشید. 1. افزایش مصرف پروبیوتیک ها ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۵:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
یافته ها نشان می دهد باکتری های روده با کمک به ایجاد پیام رسان های شیمیایی مهم در مغز نظیر سروتونین و دوپامین بر الگوی عادی خواب تاثیر می گذارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۶:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گروهی از محققان فرانسوی مکانیزمی را شناسایی کرده اند که موجب کاهش فعالیت هیپوکامپ و بروز افسردگی در اثر تغییرات میکروبیوم روده می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۰۵:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
برای اولین بار محققان اثبات کردند که میکروبیوم های روده می توانند بر سیستم ایمنی انسان تاثیر گذارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۶:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
گروهی از پژوهشگران چین و آمریکا در بررسی جدیدی دریافتند که شاید مشکلات میکروبیوم روده، با بروز اختلال افسردگی عمده در ارتباط باشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که میان میکروبیوم روده و سطح ویتامین D بدن ارتباط وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۷:۲۳   + ۲۰ سایت دیگر  
محققان دریافتند ساختار میکروبیوم های روده فرد با میزان ویتامین D فعال وی مرتبط است.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا: محققان با آزمایش روی مردان سالمند دریافتند بین تنوع میکروبیوم روده و میزان ویتامین دی در بدن ارتباط وجود دارد. به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری ساینس دیلی ...
زومیت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۱:۰۲    
کاهش تنوع میکروبیوم روده با تأثیر روی تولید متابولیت های مهم، بر چرخه ی خواب و بیداری مؤثر است و تغییر رژیم غذایی می تواند به بهبود خواب کمک کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگران ژاپنی در بررسی جدید خود دریافتند که میکروبیوم روده می تواند نقش مهمی در تنظیم خواب طبیعی بر عهده داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تهرن - ایرنا - محققان دانشگاه تسوکوبا واقع در ژاپن با آزمایش روی مدل های حیوانی دریافتند میکروبیوم روده بر رفتارهای مختلفی از جملع خواب طبیعی، اثرگذار است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند یک ترکیب ضد قارچی را از میکروبیوم نوعی حیوان دریایی کشف کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۸:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نتیجه یک مطالعه که در چین انجام شد، نشان می دهد که اختلال طیف اوتیسم با تعادل نداشتن در میکروبیوم روده مرتبط است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۷:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مطالعه اخیر نشان داده است که اختلال اوتیسم با عدم تعادل در میکروبیوم های روده مرتبط است که می تواند راهی برای ایجاد درمان های جدید در آینده باشد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۱    
برنامه برخط پژوهش سرای دانش آموزی اندیشه پویا (قطب کشوری زیست فناوری) ، به صورت زنده از شبکه آموزش دانش آموزان ( شاد) در 28 آبان برگزار می شود به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ...
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۰:۰۲   + ۲۹ سایت دیگر  
روده یکی مهم ترین اعضای بدن انسان محسوب می شود به طوری که می توان گفت روده ها تاثیر فوق العاده ای بر سلامت کلی بدن انسان دارند، میکروبیوم روده حاوی ترکیبی از باکتری های خوب و بد است که به بسیاری از اعضای دیگر بدن کمک می کند ...