یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۱۰:۴۷Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میکروبیوم»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مطالعات جدید نشان می دهد اختلال میکروبیوم روده در بسیاری از مشکلات روانی از جمله اختلال دوقطبی، افسردگی، اسکیزوفرنی و اضطراب مشابه است.
مجله علم ورزش   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۵۷    
آنچه در این مقاله می خوانید چرا سلامت دستگاه گوارش و معده مهم است؟ بهترین روش ها برای افزایش سلامت دستگاه گوارش میکروبیوم چیست و چه پدیده ای را موجب می شود؟ کدام غذا ها باعث التهاب می شوند؟ بهترین مکمل ها برای افزیش سلامت دستگاه گوارش ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از اکتشافات علم پزشکی، درک اثرات میکروبیوم روده بر روی سلامتی است. رشد و افزایش باکتری های خوب روده با مصرف غذاهای پروبیوتیک امکان پذیر است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مهر به نقل از ساینس دیلی: کریستیان داینر ، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه بیولوژی سیستم ها در واشنگتن، در این باره می گوید: میکروبیوم های روده می تواند به مقاومت در برابر کاهش وزن منجر شده یا باعث کاهش وزن شود و این امکان را برای تلاش برای تغییر میکروبیوم روده ای برای کاهش وزن ایجاد می کند. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
یک مطالعه تازه نشان می دهد که نشانگر های زیستی رشد اولیه مغز نوزادان نارس با میکروبیوم روده آن ها ارتباط دارد. میکروبیوم روده از هزاران گونه باکتری، قارچ، ویروس و سایر میکروب ها تشکیل شده است که در افراد سالم این میکروارگانیسم ها نسبتاً پایدار هستند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مطالعات گذشته نشان داده اند آنتی بیوتیک ها می توانند موجب تغییرات پایداری در میکروبیوم روده شوند و این تغییرات ممکن است با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده در ارتباط باشد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۸:۰۱    
نتایج شگفت انگیز تحقیقات جدید به رهبری تیمی از دانشگاه کالج لندن نشان می دهد که عدم تعادل باکتریایی در میکروبیوم روده ممکن است نقش مهمی در توسعه آرتریت روماتوئید داشته باشد. مطالعات پیش بالینی نشان داد آسیب به دیواره روده مستقیماً با التهاب مفصل و شدت آرتروز ارتباط دارد.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۷:۳۳    
در حال حاضر شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد شیر انسان باعث ایجاد زودهنگام میکروبیوم از طریق مولکول هایی مانند الیگوساکاریدها می شود که جمعیت میکروبی خاصی را تعدیل می کند تا بر سلامت نوزاد تاثیر بگذارد ...
محققان در مطالعه ای ارتباط بین خوردن غذاهای غنی از فلاونوئید را با فشار خون و تنوع میکروبیوم های روده مورد بررسی قرار دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۰۸:۰۳   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مطالعات جدید محققان انجمن قلب آمریکا نشان می دهد مواد غذایی حاوی فلاونوئید با تاثیر بر میکروبیوم روده منجر به کاهش فشار خون می شوند.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۲۲:۵۳   + ۲۰ سایت دیگر  
بر اساس یک مطالعه جدید، رژیم غذایی پرچرب عملکرد داخلی روده را مختل می کند و این ممکن است در خطر بیماری های قلبی عروقی نقش داشته باشد. محققان ارتباط رژیم غذایی چرب، میکروب های روده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی در موش ها را مورد بررسی قرار دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۸:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - محققان می گویند آنچه می خورید به معنای واقعی روی صورت شما نمایان می شود. برخی غذاهای محبوب و خوشمزه با تغییر التهاب و میکروبیوم روده، عامل پیری چهره هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۸:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
میکروبیوم های روده به عنوان تنظیم کننده مهم ایمنی میزبان و سلامت مغز شناخته می شوند.
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۵:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
بسیاری از غذا ها درد معده را با ضعیف کردن دریچه اسفنکتر تشدید می کنند بنابراین رژیم غذایی نقش بسزایی در درد ناشی از این عارضه دارد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در چند سال گذشته مطالعات شگفت انگیز متعددی از ارتباط جالب جمعیت گسترده باکتری های ساکن روده ما که در اصطلاح به آن میکروبیوم گفته می شود و سلامت عمومی بدن پرده برداشته است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۶:۳۸    
میکروبیوم بتنی می تواند به عنوان یک سیستم هشدار اولیه برای فروپاشی عمل کند.
کندو نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۴:۴۰    
جیک جیلنهال در مصاحبه جدیدش با مجله ونتی فر ادعا کرده است که گاهی حمام کردن را غیرضروری می یابد و پژوهش های جدید نشان داده است که این شست وشوها ممکن است به میکروبیوم هایی که از سیستم ایمنی بدن محافظت می کنند آسیب برساند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کودکان مبتلا به اوتیسم از نظر اجتماعی و رشدی معمولا با همسالان خود تفاوت دارند؛ اکنون محققان می گویند در مجموعه باکتری های سالم روده یا میکروبیوم آنها نیز تفاوت هایی وجود دارد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۰۷    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از genengnews. ، محققان با بیان این که یک کودک بطور متوسط در ایالات متحده نزدیک به سه دوره آنتی بیوتیک قبل از دو سالگی دریافت می کند، همین در بسیاری از کشورهای دیگر میزان مشابه یا بیشتر است ...
عصر خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۷:۳۰    
محققان جنین های موش و موش های تازه متولد شده را در معرض مقادیر کمی از پنی سیلین قرار دادند و آن ها را با گروه دیگر که در معرض دارو نبودند مقایسه کردند و تغییراتی در میکروبیوم های روده و بیان ژن در قشر پیشانی و آمیگدال مغز موش هایی که پنی سیلین دریافت کرده بودند، مشاهده کردند.
نی نی بان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۳۵    
شاید نام رژیم میکروبیوم به گوشتان خورده باشد؛ رژیمی که هر روز به طرفدارانش اضافه می شود. اگر درباره این رژیم و ویژگی های آن کنجکاوید، این مطلب را از دست ندهید.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :به گفته محققان، قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک در اوایل زندگی می تواند رشد مغز انسان را در مناطقی که مسئول عملکردهای شناختی و عاطفی هستند تغییر دهد. ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۷:۴۰    
خارگ نیوز: تحقیقات آزمایشگاهی منتشر شده در مجله ی "آی ساینس"(iScience) نشان می دهد که پنی سیلین باعث تغییر در میکروبیوم ها و بیان ژن در بخش های اساسی مغز در حال رشد می شود. میکروبیوم ها باکتری های مفید بدن هستند و بیان ژن به سلول ها کمک می کند تا به تغییرات محیطی پاسخ دهند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
تحقیقات آزمایشگاهی منتشر شده در مجله ی "آی ساینس"(iScience) نشان می دهد که پنی سیلین باعث تغییر در میکروبیوم ها و بیان ژن در بخش های اساسی مغز در حال رشد می شود. میکروبیوم ها باکتری های مفید بدن هستند و بیان ژن به سلول ها کمک می کند تا به تغییرات محیطی پاسخ دهند.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر موفق به رصد اخبار کلینیکی باشگاه خبرنگاران جوان در بیست و پنجم تیر نشده اید، این بسته خبری را از دست ندهید. آزمایش های شگفت انگیزی اوتیسم را درمان می کند ...
یافته های مطالعه ای جدید نشان داد که می توان با اتکا به فرمولاسیون درمانی مبتنی بر میکروبیوم روده اختلالات عصبی و احتمالاً اوتیسم را درمان کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود دریافته اند که شاید بتوان با کمک برخی از متابولیت های باکتری روده، اثر ایمنی درمانی را در مقابله با سرطان تقویت کرد. ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۰۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
داشتن یک رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی قند و چربی باعث عدم تعادل در میکروبیوم های روده می شود که می تواند منجر به اختلالات التهابی پوستی مانند پسوریازیس شود.
وبینار یافته های جدید در میکروبیوم انسان و نقش آن در تشخیص، پیش آگهی و درمان بیماری ها به میزبانی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری انستیتو پاستور ایران، برگزار شد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۱:۰۱    
با تعدادی از عملکردهای میکروبیوم ها در بدن آشنا شدیم. در اینجا به بررسی ارتباط افسردگی با میکروارگانیسم های مدافع سلامتی و همچنین روشی برای بازسازی هم زیستان مفید و نقش عادات غذایی در کاهش یا افزایش میکروبیوم های مفید می پردازیم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
یک گروه بین المللی از محققان سنگاپوری، انگلیسی، کانادایی، آمریکایی و سوئدی دریافتند آن دسته از میکروب های روده که در متابولیسم نوعی آمینو اسید حیاتی موسوم به تریپتوفان نقش دارند، مولکول هایی را ترشح می کنند که موجب تحریک رشد سلول های عصبی جدید در مغز افراد بالغ می شوند.
سینا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۰:۵۴    
طی سال های گذشته استفاده از قندهای مصنوعی به دلیل صفر بودن کالری آن ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. از سوی دیگر مطالعات متعددی نشان دهنده مضر بودن استفاده از این محصولات است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۰:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر گفت: اهمیت میکروب ها برای حفظ سلامت اکوسیستم اغلب مورد غفلت قرار می گیرد.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۰۰:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که یک رژیم غذایی کم کالری می تواند جمعیت میکروبی روده را تغییر دهد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۴:۳۷    
ما انسان ها هیچ وقت حتی در درون بدن خودمان هم تنها نیستیم. همواره میزبان هزاران میلیارد باکتری، قارچ، ویروس و ... در بدنمان هستیم که میکروبیوم انسانی را شکل می دهد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :یافته های جدید نشان می دهد که میکروبیوم روده بر شدت سکته مغزی و اختلال عملکرد پس از سکته مغزی تأثیر می گذارد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ساینس دیلی ، تیم تحقیق به بررسی رابطه بین نقش میکروبیوم روده در سلامت قلب و عروق و بیماری ها ...
محققان در تازه ترین مطالعات خود عاملی ناشناخته اما موثر بر افزایش شدت سکته مغزی در افراد را کشف کردند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :شاید شنیدن این جمله که کودک تان خودش را خاکی کرده است یا با بچه ها خاک بازی می کند برای شما آزار دهنده باشد اما بد نیست بدانید که بازی با گل و خاک شاید میکروبیوم یا سیستم گوارشی کودکان را تحت تأثیر قرار دهد ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علم و فناوری:شایدشما در مورد میکروبیوم روده انسان؛ جامعه موجودات ریز دستگاه گوارش، چیزهایی شنیده باشید؛ مجموعه ای که می تواند از طریق روش های مرموز بر سلامتی ما تأثیر بگذارد، اما شهرها نیز دارای میکروبیوممنحصر به خود هستند. ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۸:۱۵    
پژوهشگران با مطالعه واکنش نوزادان دربرابر ترس و تجزیه و تحلیل باکتری های روده آن ها، حدس زدند که ارتباطی میان میکروبیوم و واکنش های ترس وجود دارد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
چرا برخی از نوزادان بیش از دیگران نسبت به خطر درک شده واکنش نشان می دهند؟ طبق تحقیقات جدید دانشگاه ایالتی میشیگان و دانشگاه کارولینای شمالی، بخشی از پاسخ را می توان در یک مکان شگفت آور یافت: سیستم هضم نوزاد. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۲۱:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
محققان به شواهدی دست یافتند که نشان می دهد رژیم غذایی می تواند میکروبیوم را تغییر داده و بر خطر ابتلا به سرطان سینه تاثیر بگذارد.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نما، دکتر فاطمه پورحاجی افزود: رژیم های غذایی حاوی قند با اثرات نامناسب بر سلامتی از جمله چاقی، بیماری های قلبی و حتی اختلال در عملکرد حافظه نیز مرتبط است. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان داده اند که می توان بیماری های مزمن روده را با کمک باکتری های خوب درمان کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بررسی محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند (UMSOM)، بر اساس تجزیه وتحلیل بر روی 4728 نمونه از شهرهای 6 قاره طی سه سال نشان داد که هر شهر مجموعه منحصربه فردی از باکتری ها و ویروس های خاص دارد ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۹:۳۷    
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری؛ چگونگی اطلاع از زمان مرگ، سوالی است که ذهن بسیاری از انسان ها را به خود مشغول کرده است. سال هاست دانشمندان در پی یافتن روشی برای پاسخ به این سوال هستند. به تازگی محققان فنلاندی طی آزمایشاتی بر میکروبیوم های روده، موفق به این پیش بینی شدند. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۲۱:۱۱    
یک متخصص انگلیسی در عرصه تحقیقات اپیدمیولوژی در ژنتیک به این نتیجه رسیده است که بیماران کووید -19 با مشکلات میکروبیوم روده مواجه می شوند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۵:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
محقق انگلیسی در عرصه تحقیقات اپیدمیولوژی در ژنتیک به این نتیجه رسید که بیماران کووید -19با مشکلات میکروبیوم روده مواجه می شوند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۵:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
در حال حاضر، میکروبیوم انسان موضوعی محبوب شده است. نتایج تحقیقات بیشتر نشان می دهد، حفظ تعادل سالم باکتری های خوب در روده برای کل بدن از اهمیت حیاتی برخوردار است.