جمعه ۱۴ آذرساعت ۱۵:۲۵Dec 2020 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میکروبیوم»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که میان میکروبیوم روده و سطح ویتامین D بدن ارتباط وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۷:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
محققان دریافتند ساختار میکروبیوم های روده فرد با میزان ویتامین D فعال وی مرتبط است.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا: محققان با آزمایش روی مردان سالمند دریافتند بین تنوع میکروبیوم روده و میزان ویتامین دی در بدن ارتباط وجود دارد. به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری ساینس دیلی ...
زومیت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۱:۰۲    
کاهش تنوع میکروبیوم روده با تأثیر روی تولید متابولیت های مهم، بر چرخه ی خواب و بیداری مؤثر است و تغییر رژیم غذایی می تواند به بهبود خواب کمک کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگران ژاپنی در بررسی جدید خود دریافتند که میکروبیوم روده می تواند نقش مهمی در تنظیم خواب طبیعی بر عهده داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تهرن - ایرنا - محققان دانشگاه تسوکوبا واقع در ژاپن با آزمایش روی مدل های حیوانی دریافتند میکروبیوم روده بر رفتارهای مختلفی از جملع خواب طبیعی، اثرگذار است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند یک ترکیب ضد قارچی را از میکروبیوم نوعی حیوان دریایی کشف کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۸:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نتیجه یک مطالعه که در چین انجام شد، نشان می دهد که اختلال طیف اوتیسم با تعادل نداشتن در میکروبیوم روده مرتبط است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۷:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مطالعه اخیر نشان داده است که اختلال اوتیسم با عدم تعادل در میکروبیوم های روده مرتبط است که می تواند راهی برای ایجاد درمان های جدید در آینده باشد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۱    
برنامه برخط پژوهش سرای دانش آموزی اندیشه پویا (قطب کشوری زیست فناوری) ، به صورت زنده از شبکه آموزش دانش آموزان ( شاد) در 28 آبان برگزار می شود به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۹   + ۲۹ سایت دیگر  
روده یکی مهم ترین اعضای بدن انسان محسوب می شود به طوری که می توان گفت روده ها تاثیر فوق العاده ای بر سلامت کلی بدن انسان دارند، میکروبیوم روده حاوی ترکیبی از باکتری های خوب و بد است که به بسیاری از اعضای دیگر بدن کمک می کند ...
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۹:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
پژوهشگران سوئدی در بررسی جدید خود دریافتند که باکتری روده می تواند اثر داروهایی را که برای درمان دیابت تجویز می شوند، از بین ببرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۶:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
محققان در مطالعه ای جدید نقش میکروبیوم های روده را در بیماری کووید 19 و همچنین فواید پروبیوتیک ها را در درمان و پیشگیری از بیماری اثبات کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه کارولینای شمالی آمریکا دریافتند میکروبیوم روده می تواند در برابر تشعشعات مضر از بدن محافظت کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان رابطه بالقوه ای بین بیماری اوتیسم و تغییر در میکروبیوم روده شناسایی کردند که می تواند در درمان و کنترل اوتیسم موثر باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید که در مجله "Science Advances" منتشر شده است از ارتباط احتمالی بین اوتیسم و اختلالات میکروبیوم روده خبر می دهد. این تحقیق مکانیزمی را نشان می دهد که به وسیله آن تغییر جمعیت باکتری های روده می تواند منجر به سم زدایی غیرطبیعی میکروبی و اختلال در عملکرد میتوکندری شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
پژوهش جدیدی نشان می دهد که نوعی از ارگانیسم های تک سلولی می توانند به کنترل میکروبیوم ها بپردازند.
سینا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۹    
سیناپرس: در تحقیق جدیدی که توسطی تیمی از پژوهشگران بین المللی انجام شده است، زمان تشکیل میکروبیوم ارزشمند روده که نقش قابل توجهی در سلامت پستانداران ایفا می کند، به اواسط دوران حاملگی نسبت داده شده و زوایای مختلف آن بررسی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
پژوهش جدید دانشمندان انگلیسی و ایتالیایی نشان می دهد که تغییرات میکروبیوم روده می تواند بر کاهش شناختی ناشی از افزایش سن موثر باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران کانادایی در بررسی جدیدی دریافتند که میکروبیوم روده بیماران مبتلا به سرطان پروستات می تواند نقش مهمی در واکنش آنها نسبت به درمان داشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نتایج تحقیقات نشان می دهد آپنه خواب (نوعی اختلال انسدادی خواب) می تواند موجب تغییر در میکروبیوم های روده شده و بیماری های نظیر دیابت، فشارخون بالا و مشکلات شناختی را افزایش دهد.
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۸:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
انتخاب: در هر لحظه تریلیون باکتری در روده شما زندگی می کند. این فرهنگ ارگانیسم های میکروسکوپی که به عنوان "میکروبیوم" شناخته می شود، برای سلامت روده ضروری است و از هضم غذا گرفته تا تنظیم متابولیسم در همه موارد نقش دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - محققان انستیتوی ملی سلامت آمریکا یک شیوه درمانی جدید برای اگزما ابداع کردند که در آن میکروبیوم پوست هدف گرفته می شود و موجب کاهش شدت بیماری در کودکان سه سال به بالا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مهارنسبی کرونا در کشور های آفریقایی؛ نژادپرستی در نظام بهداشت و درمان انگلیس از مهم ترین رویداد ها در بخش سلامت، درمان و بهداشت در 24 ساعت گذشته بود. وزیر بهداشت و درمان انگلیس، پس از افزایش جهشی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور، از فرا رسیدن موج دوم کووید 19 ابراز نگرانی کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تحقیقات اخیر نشان داده است که میکروبیوم روده نقش مهمی در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن در برابر عفونت ها و حفظ سلامت کلی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که ژل های ضد عفونی، پای ثابت زندگی روزمره بسیاری از افراد شده، متخصصان هشدار می دهند که این محصولات می توانند تهدیدی جدی برای سلامت باشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۹:۳۸    
ایسنا/خراسان رضوی دانشمندان دریافتند که انواع قارچ های موجود در ریه ها در شدت یک وضعیت تهدیدکننده زندگی به نام سندرم دیسترس تنفسی حاد (ARDS) نقش بزرگی دارند.
زومیت   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۲:۳۱    
میکروبیوم دستگاه گوارش حاوی اطلاعات زیادی درباره ی سلامتی انسان است و به کمک کپسولی جدید، نمونه برداری از میکروبیوم قسمت های مختلف دستگاه گوارش ممکن می شود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۷:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
مطالعه محققان راتجرز آمریکا نشان می دهد مصرف آنتی بیوتیک در کودکان زیر یک سال موجب اختلال در صدهامیلیارد میکروبیوم های روده می شود که نقش مهمی در سلامت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به بیماری های نظیر بیماری التهاب روده و دیابت نوع2 دارند. ...
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۰:۵۹    
حقایق بسیاری از زندگی مدرن مثل سطح استرس بالا، خواب خیلی کم، خوردن غذاهای فراوری شده و آماده و دارای مقدار بالای شکر و مصرف آنتی بیوتیک می تواند به میکروبیوم روده ما آسیب بزنند. هم چنین ممکن است
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
محققان دانشگاه گوتنبرگ برای اولین بار میکروبیوم روده افراد مبتلا به پیش دیابت را مطالعه کرده اند. این مطالعه نشان می دهد که می توان از جمعیت باکتری های روده ای یک فرد برای پیش بینی احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 استفاده کرد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
یک شرکت آمریکایی قصد دارد درمان هایی را برای بسیاری از بیماری های مزمن ارائه دهد که مبتنی بر میکروبیوم روده هستند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۲۰:۲۵    
خطر شدید کویید19 در افراد با فشار خون بالا، دیابت و چاقی شایع است، شرایطی که همگی با تغییر در ترکیب میکروبیوم روده همراه هستند، باکتری ها، ویروس ها و قارچ هایی که در روده زندگی می کنند.این سوال را ایجاد می کند که آیا میکروبیوم روده نقشی در شدت کویید19 دارد یا خیر. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان "دانشگاه میشیگان" در مطالعه اخیرشان گفته اند که چگونه ویروس ها و باکتری ها یکدیگر را در میکروبیوم روده متعادل می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۰:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان شواهدی را به دست آوردند که نشان می دهد میکروبیوم روده نوعی متابولیت تولید می کند که در طول زمان موج بروز بیماری های قلبی و عروقی مرتبط با سن می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۲۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
یافته های جدید همچنین نشان می دهد مصرف گردو نه تنها بر میکروبیوم های روده و اسیدهای صفراوی ثانویه مشتق شده از میکروب تاثیر می گذارد، بلکه موجب کاهش میزان کلسترول LDL در افراد بزرگسال شرکت کننده هم شد که می تواند خبر خوبی برای حفظ سلامت قلبی، متابولیک و گوارش باشد.
سالم خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۶:۴۳    
سالم خبر: مصرف غذاهای کم فیبر، فرآوری شده و آماده، مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها و استفاده بیش از حد از شوینده ها و مواد ضدعفونی کننده، میکروب های مفید برای سلامت بدن را از بین می برد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اخبار سلامت این هفته ( 7 تیر 99) به تاثیر میکروبیوم بر شدت بیماری کووید 19 ، آمار جان باختگان کرونا در کشور، کاهش 50 درصدی مرگ های زودرس با کنترل چربی و فشار خون و تبدیل 97 درصد خون های اهدایی به فرآورده های خونی پرداخته شده است .
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۱:۵۲    
نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر گفت: تعداد سلول های میکروبی بدن انسان بیشتر از سلول های انسانی است و میکروبیوتای با توجه به نقشی که در عملکرد سلول های ایمنی بدن دارد در شرایط همه گیری کووید19 از اهمیت بالایی برخوردار بوده چراکه بر شدت این بیماری تاثیرگذار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۰:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر گفت: تعداد سلول های میکروبی بدن انسان بیشتر از سلول های انسانی است و میکروبیوتای با توجه به نقشی که در عملکرد سلول های ایمنی بدن دارد در شرایط همه گیری کووید19 از اهمیت بالایی برخوردار بوده چراکه بر شدت این بیماری تاثیرگذار است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۲:۴۳    
مطالعه جدیدی نشان می دهد که باکتری های روده با ناهنجاری در رگ خونی مغز ارتباط دارند و می توانند احتمال سکته مغزی را افزایش دهند. تحقیقات جدید، پیوندی بین کاورنوس آنژیوم (CA)، نوعی ناهنجاری رگ های خونی مغز و ترکیب میکروبیوم روده پیدا کرده است ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
تجزیه و تحلیل نوع خاص میکروبیوم ها، به همراه پلاسمای خون می تواند به پزشکان کمک کند تا شدت اختلال مغزی فرد را تعیین کنند
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۰۵:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
نتایج مطالعه جدید نشان می دهد بیماری التهاب روده بواسطه بهداشت ضعیف دهان و دندان ناشی از تقابل میکروبیوم های روده و دهان، تشدید می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
محققان پی بردند که رابطه آشکاری بین بهبود میکروبیوم های روده و یکی از متداول ترین گروه داروهای کاهنده کلسترول موسوم به استاتین ها وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۰۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
محققان در بررسی های خود به مطالعه تاثیر جامعه میکروبی روده بر داروهای خوراکی پرداختند.
سلامانه   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۰۹:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش سلامانه؛ تحقیقات محققان نشان می دهد اگر از عرق کردن جلوگیری کنیم سلامت خود را به خطر انداخته ایم و تنظیم دمای بدنمان دچار اختلال خواهد شد. تعریق باعث خروج سموم از بدن شده و به سلامت سیستم ایمنی بدنکمک فراوانی می کند. ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۷:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش سپید آنلاین ، فرانسیس چان سرپرست تیم تحقیق در این باره می گوید: سلامت روده بر سیستم ایمنی بدن تاثیر دارد. ما باید ترکیب باکتری های روده را که به حفظ قدرت دفاعی ما کمک می کند شناسایی نمائیم ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۰۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال اکسپرس ، برای اولین بار مطالعه دانشمندان سلامت میکروبیوم روده را به عنوان عاملی در فشار خون بالا برجسته می کند، بر طبق این گزارش رژیم غذایی نمک بالا بر سلامتی میکروبیوم روده تأثیر می گذارد ...
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
در ادامه به چند غذا اشاره می کنیم که برای رفع استرس مفیدند: پروبیوتیک عدم تعادل در میکروبیوم روده ممکن است بر ایمنی بدن فرد تأثیر بگذارد. این موضوع توسط عادت های غذایی دیکته می شود، که در نهایت بر خلق و خو و احساسات تأثیر می گذارد ...