دوشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۴:۳۵Nov 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنتی بادی»

شفقنا   ۴۱ دقیقه پیش    
شفقنا زندگی- در یک مطالعه جدید، محققان دریافته اند که آنتی بادی هایی که بدن در پاسخ به واکسن کووید-19 Pfizer-BioNTech تولید می کند تنها در 6 ماه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. ...
پانا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - همچنان که سویه های مختلف ویروس کرونا در جهان در حال آلوده کردن مردم است، همه گیری بیماری ناشی از این ویروس نیز در شتاب گرفتن است. محققان دانشگاه مونترال کانادا ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۶:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
در همین حال، آن ها مقادیر RNA ویروسی و سطوح آنتی بادی هایی را که ویروس را هدف قرار می دهند اندازه گیری کردند
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۲:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
سید علی فاطمی نایب رئیس انجمن داروسازان ایران درباره اُمیکرون، سویه جدید و نگران کننده اظهار کرد: این نوع بیش از 30 جهش در پروتئین اسپایک خود دارد (کلیدی که ویروس برای باز کردن سلول های بدن ما از آن استفاده می کند) که این بیش از دو برابر تعداد جهش هایی است که توسط سویه دلتا حمل می شود ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
سویه جدید اومیکرون (Omicron) کروناویروس که برای نخستین بار در آفریقای جنوبی کشف شد، با توجه شمار بالای جهش ها در آن که ممکن است باعث تسهیل انتشار ویروس یا گریز از آنتی بادی های ناشی از عفونت یا واکسیناسیون شود، در سراسر جهان باعث نگرانی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۶   + ۳۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی شرکت آسترازنکا امیدوار است که کوکتل آنتی بادی کووید-19 این شرکت در برابر سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی در حال گسترش است، کارایی خود را حفظ کند همچنین این شرکت بررسی می کند که آیا این سویه در برابر واکسن آسترازنکا نیز مقاوم است یا خیر.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۸:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس انستیتو پاستور ایران گفت: نتایج فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن "پاستوکووک" نشان داد که این واکسن تقریبا در 100 درصد داوطلبانی که آن را دریافت کرده اند توانسته است آنتی بادی خنثی کننده ویروس کرونا را تولید کند که موفقیت بسیار بزرگی است.
برترین ها / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۸:۱۴   + ۵۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دکتر حمیدرضا جماعتی در گفت وگو درباره آخرین بررسی های انجام شده بر روی قرص ضد کرونای مولنیپیراویر و پکسلووید، گفت: درباره قرص مولنیپیراویر، باتوجه به اینکه چند شرکت در کشور روی آن کار کرده و در حال ساختش هستند و حتی یکی از شرکت ها مولکول این قرص را هم ساخته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی گفت: واکسن رازی کووپارس، آنتی بادی خنثی کننده را فعال می کند که میزان ایمنی زایی از این نظر بالای 80 درصد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۶:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: با توجه به نتایج کارآزمایی ما که نشان داد این واکسن می تواند در بزرگسالان 100 درصد آنتی بادی تولید و در 95 درصد موارد از نوع شدید بیماری جلوگیری کند، نتایج بسیار رضایت بخش بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
البرز - رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: واکسن رازی کوو پارس در بحث آنتی بادی خنثی کننده بالای 80 درصد و در بحث ایمنی سلول ها بیش از 75 درصد عملکرد دارد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۴۴    
طی هفته ای که گذشت اتفاقات زیادی در جهان فناوری روی داد و شرکت های بزرگ و کوچک با معرفی محصولات جدید طرفداران خود را غافلگیر کردند.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس به نقل از مهر، همچنین محققان دریافتند که پاسخ به واکسن تقویت کننده (بوستر) در افراد کاملاً واکسینه شده که قبلاً مبتلا به بیماری کووید 19 شده اند بیشتر است. ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
لخته شدن یکی ازعوارض طولانی مدت کرونا شناخته شده است. یک مطالعه جدید نشان می دهد که ویروس کرونا باعث تولید آنتی بادی هایی می شود که از طریق خون در گردش هستند و باعث ایجاد لخته در افرادی که با این بیماری بستری شده اند می شود.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر اجرایی آسترازنکا، پاسکال سوریو ادعا کرده است که وضعیت بریتانیا از نظر موارد ابتلا به کووید-19 بهتر از اروپاست، زیرا از واکسن آکسفورد/آسترازنکا به طور گسترده تری برای جمعیت سالمندان در بریتانیا استفاده می شود.
نتایج تحقیقات نشان می دهد که واکسن جدید کووید-19 که برای ایجاد سلول های تی (T) طراحی شده است نسبت به واکسن هایی که در حال حاضر استفاده می شوند، پاسخ ایمنی بهتری ایجاد می کند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۱   + ۳۷ سایت دیگر  
نتایج تحلیل و آنالیز نهایی مطالعه واکسن پاستوکووک، فراتر از چیزی بود که می توانستیم پیش بینی کنیم و نشان داد که واکسن تقریبا در نزدیک به 100 درصد افراد توانسته آنتی بادی خنثی کننده ویروس را تولید کند که این موضوع خبر بسیار خوبی بود و در کمتر واکسنی از دنیا می توان این نتیجه را مشاهده کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد مجوز جهانی برای فناوری سرولوژی یا سرم شناسی که آنتی بادی های کووید –19 را شناسایی می کند، در اختیار کشورهای فقیرتر و با درآمد متوسط قرار می گیرد.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۴:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بسیاری از افراد که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند اکنون به دلایل مختلف به دنبال تزریق واکسن دیگری به عنوان دوز سوم هستند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۱    
پروتئین اسپایک یک پروتئین ترانس ممبرین نوع 1 بزرگ و به شدت گلیکوزیله شده است که بسته به نوع ویروس از 1160 تا 1400 آمینو اسید تشکیل شده است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۱:۵۷    
موش های تراریخته در تمام جهان جنبه تحقیقاتی دارند و پژوهشگران از این موجودات برای تولید آنتی بادی های انسانی استفاده می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد تزریق دز تقویتی واکسن کرونا کروناواک میزان آنتی بادی های خنثی کننده و واکنش ایمنی سلول های تی (T ) را در بدن افزایش می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۱   + ۶۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی شرکت آسترازنکا اعلام کرد که کوکتل آنتی بادی پیشگیرانه آن 83 درصد محافظت در برابر علائم بیماری کووید 19 را حداقل به مدت 6 ماه ارائه می دهد و آن را از واکسن تولید شده توسط این مجموعه موثرتر می داند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مطالعات جدید نشان می دهد چند نوع سندرم حاد تنفسی کرونا ویروس 2 (SARS-CoV-2) بسیار عفونی هستند و می توانند از ایمنی ناشی از عفونت طبیعی و واکسیناسیون فرار کنند.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اثربخشی واکسن در افرادی که در فاصله بین دوز اول و دوز دوم به کرونا مبتلا می شوند از بین نمی رود زیرا آنتی بادی در بدن شان ایجاد می شود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: گروهی از مسیحیان آمریکاییِ مخالف با واکسن کرونا و سایر پروتکل های بهداشتی، اقدام به تولید کارت واکسن خاصی کردند که در آن تاکید شده که فرد دارنده این کارت، توسط حضرت مسیح واکسینه شده و با آنتی بادی های "سرور ما عیسی مسیح" محافظت می شود!
شرکت داروسازی AstraZeneca از آزمایش های بالینی پیشرفته موفق یک داروی مبتنی بر آنتی بادی علیه COVID-19 در بیماران پرخطر خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۸:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
سن واکسیناسیون زگیل تناسلی از 9 سالگی آغاز می شود و تا 45 سالگی ادامه دارد، اما بهترین سن تزریق واکسن در سنین دانش آموزی و نوجوانی به دلیل تولید آنتی بادی بالاست و اثرات پیشگیری آن در این زمان به مراتب بهتر است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مطالعات اخیر نشان می دهد افرادی که واکسن کرونا را هنگام مصرف داروهای سرکوب کننده ایمنی دریافت کردند، نسبت به سایر افراد آنتی بادی ضعیف تری دارند.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۴:۴۱    
اگر هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده اید و دو هفته از تاریخ دوز دوم آن گذشته است، با تست آنتی بادی واکسن کرونا و بررسی آنتی بادی های خنثی کننده، میزان اثربخشی واکسن را بررسی کنید.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
نتایج تحقیقی کوچک نشان می دهد که تقریبا همه افرادی که کووید 19 خفیف داشته اند، همچنان تا یک سال بعد آنتی بادی علیه ویروس کرونا دارند اما ممکن است این آنتی بادی از آنان در برابر انواع جدید محافظت نکند.
برترین ها / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۹:۰۹   + ۲۱ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: تزریق دوز پیشگیرانه آسترازنکا در 3 روز نخست بروز علائم کرونا به میزان 88 درصد از تشدید بیماری می کاهد. به نقل از خبرگزاری رویترز، بیش از یکسال از رونمایی واکسن های کرونای تولید شده از سوی غول های داروسازی جهان می گذرد ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
یک بررسی جدید نشان می دهد یک داروی ساخت شرکت آسترازنکا که حاوی آنتی بادی های ضد ویروس کرونا است، پس از شش ماه حفاظت بیشتری نسبت واکسن های موجود کرونا ایجاد می کند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یک بررسی جدید نشان می دهد یک داروی ساخت شرکت آسترازنکا که حاوی آنتی بادی های ضد ویروس کرونا است، پس از شش ماه حفاظت بیشتری نسبت واکسن های موجود کرونا ایجاد می کند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۲۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
واکسن کرونای شرکت های فایزر و بیونتک در یک بررسی مقایسه ای میان چهار واکسن کرونا قوی ترین پاسخ ایمنی را ایجاد کرد و بیشترین موارد عفونت پس از واکسیناسیون مربوط به واکسن سینوفارم بود.
نتایج این مطالعه نشان می دهد که سلول های ایمنی در برابر کووید 19، تا 6 ماه پس از واکسیناسیون در تعداد بالا باقی می مانند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۲۰:۴۶    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. این افراد آنتی بادی بیشتری علیه کرونا تولید می کنند از بزرگ ترین ارکستر دنیا تا پناهجویان عازم آمریکا و اروپا مبانی طراحی داخلی داروخانه فواید شگفت انگیز سیب زمینی برای پوست ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۶:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
قطر از مسافرانی که واکسن سینوفارم یا اسپوتنیک تزریق کرده اند خواسته هنگام سفر به این کشور حتما تست آنتی بادی همراه داشته باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس وزارت بهداشت قرقیزستان گفت: افرادی با آنتی بادی کمتر از 3 واحد، در ماه دسامبر دُز تکمیلی دریافت خواهند کرد.
محققان نمونه های آزمایشگاهی بیمارانی را که از یک مورد خفیف کووید19 بهبود یافته بودند، بررسی کردند و دریافتند که افراد بالای 50 سال آنتی بادی های بیشتری علیه کروناویروس تولید کردند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :واکسن های موسوم به واکسن های mRNA می تواند به سیستم ایمنی بدن یاد دهد که این آنتی بادی ها را بسازند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: مقایسه واکسن سینوفارم با واکسن های فایزر، استرازنکا و اسپوتنیک در سرم افراد 2-3 ماه پس از واکسیناسیون. سینوفارم پایین ترین سطح آنتی بادی خنثی ساز ویروس را داشته است. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۵:۱۳    
این روزها با گسترش تزریق واکسن ، آزمایش آنتی بادی واکسن بسیار سوال می شود و بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که تست آنتی بادی واکسن با چه هدفی انجام می شود؟
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
واکسن هراسی واژه ای نو در بین مردم است که با راه افتادن این جنبش از کشور آمریکا و انتشار مطالبی نادرست در مورد واکسن و ایجاد اضطراب و ترس در بین مردم باعث کم شدن تمایل مردم برای تزریق واکسن شد است.
افراد واکسینه شده 61 تا 65 ساله نسبت به افراد واکسینه شده در سایر گروه های سنی آنتی بادی های کمتری در برابر ویروس کرونا دارند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۳:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
سیمانیوز: این واکسن استنشاقی قابلیت تولید یک واکنش ایمنی سلولی قوی را دارد و همان سطح از ایمنی بدست آمده حاصل از تزریق های عضلانی سنتی در 14 روز را حفظ می کند ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۲:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
محققان دانشگاه راچستر(University of Rochester) آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند در شیر مادران واکسینه شده پادتن یا آنتی بادی های کووید یافت شده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۲   + ۲۱ سایت دیگر  
افراد مسن آنتی بادی های بیشتری نسبت به بیماران جوان تر تولید می کنند.