جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۸:۵۳Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سونوگرافی»

همگردی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۰۶    
سونوگرافی رنگی (کالرداپلر عروق، کلیه ها، پنیس با و بدون تزریق و....) سونوگرافی تخصصی اطفال (هیپ، ریفلاکس و....) سونوگرافی غربالگری و NT پیشرفته سونوگرافی های جنرال و عمومی اکوکاردیوگرافی قلب جنین سونوگرافی تخصصی جنین شامل آنومالی اسکن 2 بعدی و 4 بعدی انجام بیوپسی های پروستات ...
پیام خاوران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بیمارستان ایرانمهر گفت: کلیه سونوگرافی های عمومی و تخصصی و همچنین غربالگری سرطان سینه در بیمارستان ایرانمهر، روزهای دوشنبه و چهارشنبه (نوبت عصر) انجام می گیرد
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۶:۱۹    
جهت انجام عمل ابتدا باید بیشترین محل تجمع کرم ها در روده شناسایی گردد، که این کار معمولا بوسیله روش های تصویر برداری مانند رادیولوژی ، سی تی اسکن و سونوگرافی انجام می گردد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۴    
به گزارش سیناپرس همدان، تیمی از پزشکان، پرستاران و محققان پزشکی وابسته به چندین موسسه در استرالیا دریافته اند که دستگاه های اولتراسوند می توانند به عنوان ابزار تشخیصی قابل اعتماد برای کودکانی که علائم شکستگی دیستال ساعد را نشان می دهند، عمل کنند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۹:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
یک درمانگر غیر مجاز دامپزشکی در سبزوار دستگیر و دستگاه سونوگرافی و داروهای همراه ضبط و توقیف شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران تراشه ای قابل انعطاف برای نصب روی پوست ساختند که سونوگرافی و پایش علائم حیاتی بدن را به صورت خودکار انجام می دهد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۲:۰۴    
ربات هایی به سرعت یوزپلنگ محققان ربات های بسیار کوچکی ساختند که با استفاده از سامانه هایی نظیر ابزار سونوگرافی می توان آن ها را با سرعتی بالا به سمت هدفی در بدن هدایت کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان ربات های بسیار کوچکی ساختند که با استفاده از سامانه هایی نظیر ابزار سونوگرافی می توان آن ها را با سرعتی بالا به سمت هدف در بدن، هدایت کرد، سرعت این ربات ها نسبت به ابعادشان، چند برابر سریع تر از سرعت یوزپلنگ است.
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در سال های اخیر، حوزه فناوری پزشکی، به ویژه در حوزه درمان های غیرتهاجمی، شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده است. سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (هایفو) به عنوان یک تکنیک پیشگامانه ظهور کرده است که از امواج اولتراسوند متمرکز برای رساندن انرژی درمانی به مناطق مورد نظر بدن استفاده می کند ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۲    
پژوهشگران تراشه ای قابل انعطاف برای نصب روی پوست ساختند که سونوگرافی و پایش علائم حیاتی بدن را به صورت خودکار انجام می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
پژوهشگران تراشه ای قابل انعطاف برای نصب روی پوست ساختند که سونوگرافی و پایش علائم حیاتی بدن را به صورت خودکار انجام می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۱:۰۲    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از اختصاص یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه سونوگرافی به بیمارستان شهید چمران کنگاور خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مهندسان دانشگاه کالیفرنیا یک برچسب مافوق صوت بی سیم تولید کرده اند که می تواند به طور مداوم علائم حیاتی بدن را به صورت آنی کنترل کند، حتی وقتی فرد در حال حرکت است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرعامل درمانگاه آرین شفا سلطانیه گفت: نبود متخصص سونوگرافی زنان و زمان انتظار زیاد از مشکلات این شهرستان است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
شکم برآمده و متورم او به محقق Niv Froman همه آنچه را که او باید بداند گفت: این ماهی که در نزدیکی سطح مالدیو شناور بود، بدون تردید حامله بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۶:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان در اتاق خبر در خصوص تامین پزشک سونوگرافی در بیماستان شفای سمنان برای توضیح داد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۴۳    
حوزه/ در بعضی از آیات آمده که فقط خداوند از جنس جنین در رحم مادران آگاهی دارد، یعنی دیگران نمی توانند از آن اطلاعی داشته باشند، در حالی که امروز از طریق سونوگرافی و... به ماهیت جنین پی می برند.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می شود که چه کسانی به سونوگرافی سینه نیاز دارند ؟
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می شود که کاربردهای سونوگرافی سه بعدی واژینال چیست ؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۴:۰۴    
با هزینه یک میلیارد تومانی خیران اولین مرکز سونوگرافی کوهپایه راه اندازی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آیین بهره برداری از دستگاه سونوگرافی پیشرفته در مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی سامان برگزار شد.
سازمان نظام پزشکی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۶    
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به دکتر محمد هادیزین العابدینی متخصص رادیولوژی و سونوگرافی به دلیل توان علمی و تعهد و اخلاق حرفه ای او در مسیر خدمت به بیماران تشکر و قدردانی نمود.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می شود که بهترین زمان انجام سونوگرافی های بارداری چه زمانیست؟
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۲۳:۵۶    
سونوگرافی واژینال در بارداری یکی از روش های معمول معاینات بارداری محسوب می شود که برای تشخیص زودرس بیماری یا مشکلاتی مثل جفت سر راهی کاربرد دارد. یکی از روش های انجام سونوگرافی پر کاربرد برای خانم ها سونوگرافی ترانس واژینال ( به انگلیسی : Transvaginal ultrasound) یا سونوگرافی داخلی است. ...
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می شود که اهمیت سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی جنین چیست؟
هاژه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۷:۳۴    
یک شهروند مهابادی در تماس با هاژه از تعطیلی تمامی مراکز سونوگرافی شهرستان (دست کم تا 10 روز آیندە) انتقاد کرده است. این شهروند می گوید: ا مروز که جهت اخذ نوبت به مراکز سونوگرافی مهاباد مراجعه کردم با تعطیلی تمامی آنها روبرو شدم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
مهندسان دانشگاه سن دیگو آمریکا موفق به ساخت نوعی چسب کوچک شدند که می تواند از عضلات و سلول های زیر پوست عکس بگیرد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۸:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان از سونوگرافی توسط دکتر پیتر کالدول و عدم بارداری ایران خبر داد. خبری که به سرعت در رسانه ها و شبکه های اجتماعی پیچید و دوباره بحث عدم شفافیت سازمان را در این پروژه سر زبان ها انداخت.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به نقل از آی اف ال ساینس جراحان با هدایت سونوگرافی بر روی جنینی در 34 هفته و دو روزگی سن باروری این عمل را انجام دادند و به این ترتیب گام بزرگی به جلو در جهت درمان بیماری های رشدی انجام دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۴:۱۱    
شهروندخبرنگار ما با ارسال پیامی از مشکلات مادران باردار برای انجام سونوگرافی و غربالگری در شهرستان سبزوار سخن گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۵:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان : در سونوگرافی انجام شده از یوزپلنگ " ایران" مشخص شد این یوز آسیایی باردار نیست .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود- بارداری ایران یوز ماده در توران شاهرود، بدون سونوگرافی و تشخیص قطعی از اساس کذب است چرا که هیچ سند و مدرکی برای آن مطرح نشده اما اصل ماجرا چیست؟
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۴۸   + ۶۶ سایت دیگر  
پس از انجام محاسبات لازم و تعیین فاصله زمانی بین جفت گیری و زمان زایمان، تصمیم به انجام سونوگرافی ایران گرفته شده و با توجه به امکانات پیش بینی شده، در سایت عملیات بی هوشی و سونوگرافی انجام شد.
برترین ها / اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۳:۰۹   + ۲۳ سایت دیگر  
علی رغم خبر قبلی سازمان محیط زیست مبنی بر بارداری ایران، پیام محبی، دامپزشک به خبرآنلاین گفت: ایران باردار نیست.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۴:۲۰    
مرکز درمان ناباروری نجوا و بخش بیماران خارجی بیمارستان طالقانی آبادان پنجشنبه با حضور معاون درمان وزیر بهداشت افتتاح و به بهره برداری رسید. رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان روز پنجشنبه در مراسم افتتاح بخش درمانی گفت: مرکز درمان ناباروی نجوا خدماتی همچون بررسی علل ناباروری در زنان و مردان ...
نبض ما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سیروز کبدی چیست؟ ضرورت تشخیص به موقع سیروز کبدی 1. التهاب کبد 2. زخم شدن کبد 3. سیروز کبدی 4. نارسایی کبد نحوه تشخیص سیروز کبدی با سونوگرافی نتیجه مطالب ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۴:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
یک نوزاد در بدو تولد با بیماری نادر پوستی پزشکان را متحیر کرد به نحوی که از سوی والدینش به لاک پشت نینجای کوچک لقب گرفت.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۹:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رضا خدایاری پدر نوزاد فوت شده در خصوص این ماجرا با گلایه از کادر درمان اظهار داشت: از روزی که همسرم باردار شد، هیچ مشکلی نداشت و 31 فروردین که جنین 7 ماهه بود به بیمارستان کمالی کرج مراجعه کرد و پس از انجام سونوگرافی و آزمایش سلامت مادر و نوزاد تأیید می شود.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۳:۴۳   + ۴۲ سایت دیگر  
روز جمعه یکم اردیبهشت 1402 نوزاد پسری در بیمارستان امام سجاد (ع) شهریار متولد شد که بنا بر اعلام کادر درمان علائم حیاتی نداشته و فوت شده به دنیا آمده که بر این اساس نوزاد به سردخانه بیمارستان منتقل شده، اما طی ماجرایی دوباره به زندگی بازمی گردد، اما عمر زندگی اش کوتاه بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) بافق گفت: با راه اندازی مطب متخصص رادیولوژی شهرستان، تا 2 هفته آینده مشکل سونوگرافی در 2 شیفت عصر و شب حل می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۵:۵۳    
متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان گفت: تومور سرطانی کلیه یکی از موذی ترین تومورها است که در بیشتر مواقع، به رغم انتشار به مناطق دیگر بدن، هیچ علامت و نشانه ای ندارد و به صورت اتفاقی و در بررسی ها و کنترل کلیه با سونوگرافی یا سی تی اسکن تشخیص داده می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۶    
بررسی های میدانی و اظهارات بیماران نیز نشان می دهد که مراجعه به پزشک غیرهم جنس فقط مربوط به مراجعه بیماران خانم به پزشکان مرد نیست و موارد بسیاری از مراجعه بیماران آقا به پزشک خانم نیز وجود دارد، اما بیشتر مراجعه بانوان به پزشکان مرد به چشم می آید ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۹:۰۲    
بیماری های قلبی عروقی (CVDs) یا بیماری های قلبی همچنان علت اصلی مرگ و میر در سراسر جهان هستند. خوشبختانه، پزشکان اکنون به ابزارهای پیشرفته و پیچیده تری مجهز شده اند که به آنها در تشخیص CVD کمک می کند ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
منشی جهت مطب سونوگرافی و رادیوژی موسسه سونوگرافی و رادیو لوژی دکتر علیایی جهت تکمیل کادر اداری خود به دو خانم جهت شیفت صیح وبعد از ظهر با شرح زیر استخدام می کند ؛ مسلط به کامپوتر و تایپ ،متعهد و منظم به کار ،شرایط سنی 20 الی 35 ،ترجیحا مجرد ، ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
حسن اکبری - معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست - درباره آخرین وضعیت ایران - یوز ماده ایرانی در اسارت - اظهار کرد: هنوز سونوگرافی برای ایران انجام نشده است چراکه نظر تیم دامپزشکی بر طی کردن روند طبیعی بوده است. بدین جهت به طور قطعی نمی دانیم که باردار است یا خیر؟
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از خرید یکی از پیشرفته ترین دستگاه های سونوگرافی جهت استفاده در مرکز درمان ناباروری شهرستان بجنورد خبر داد.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۹:۳۴   + ۲۹ سایت دیگر  
حسن اکبری معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، درباره آخرین وضعیت بارداری ایران - ماده یوز در اسارت - توضیحاتی داد و گفت: همه امکانات را برای زایمان ایران به کار می گیریم.
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایتنا - در دقیق ترین آزمون انجام شده در مورد عملکرد هوش مصنوعی در ارزیابی سونوگرافی قلب که آزمایش اصلی سلامت کلی قلب است، مشخص شد عملکرد هوش مصنوعی بهتر از انسان است.