سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۸:۳۹Oct 2020 27

جدیدترین‌های «بیمارستان صحرایی»

بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، با اشاره به اینکه در موج اول شیوع ویروس کرونا با همکاری نیروهای مسلح در تهران در کمتر از یک هفته 14 هزار تخت نقاهتگاهی آماده کردیم که مورد استقبال قرار نگرفت ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۱۶   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: معاون ستاد مقابله با ویروس کرونا در کلانشهر تهران در مورد تاثیر آلودگی هوا بر روی مبتلایان به ویروس کرونا گفت: آلودگی هوا هیچ تأثیر خاصی بر روی این بیماری ندارد و بررسی های ما هم حاکی از عدم ارتباط بین این دو موضوع است. ...
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
شهردار یزد از مراحل راه اندازی بیمارستان صحرایی بیماران کرونایی بازدید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با اداره کل انتقال خون گفت: این اداره کل در قالب تفاهم نامه یاد شده، فراورده های خونی بیمارستان صحرایی جمعیت هلال احمر کرمان را در شرایط اضطراری و حوادث تامین می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
یزد جانشین ستاد استانی مبارزه با کرونا استان یزد از مثبت شدن تست کرونای 200 مورد مشکوک در روز در استان یزد خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون استاندار یزد گفت: بیمارستان صحرایی در صورت افزایش تعداد مبتلایان بستری به کرونا به 800 نفر ، مورد استفاده قرار می گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد جانشین ستاد استانی کرونا از راه اندازی بیمارستان صحرایی برای بیماران کرونایی خبر داد و گفت: ظرفیت تخت های بیمارستانی رو به اتمام و زنگ خطر کمبود تخت و وضعیت هشدار به صدا درآمده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها_ این روزها شهرستان نهاوند بیشتر از هرجای استان و کشور درگیر ویروس منحوس کروناست به طوری که به جرات می توان گفت خسته ترین کادر پزشکی، درمانی و پرستاری کشور این قشر زحمتکش در نهاوند هستند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۰   + ۳۹ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران گفت: اگر روند ابتلا به همین روال ادامه داشته باشد، مطمئنا تهران با مشکل جدی در زمینه بستری بیماران جدید کرونایی مواجه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- استاندار یزد با اشاره به سیر صعودی افراد مبتلا به ویروس کرونا ، گفت: به همین علت راه اندازی بیمارستان صحرایی در دستور کار مسوولان امر استان برای ارایه خدمات رسانی بهتر به این گروه از بیماران قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
استاندار یزد گفت : با توجه به آمار روزافزون ابتلا به کرونا در استان یزد، راه اندازی بیمارستان صحرایی در دستور کار قرار گرفت.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۰   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: بیمارستان صحرایی به دلیل نیاز ویژه بیماران کرونایی به اکسیژن با حجم بالا، امکان ارائه خدمات به آنها را ندارد ضمن اینکه در حال حاضر برخی بیمارستان ها با کمبود دستگاه اکسیژن رسان روبرو هستند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ویروس کووید-19 جهش دراماتیک نداشته است، از نتایج قابل تامل 4 پژوهش درباره شیوع این ویروس در تهران پرده برداشت.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، وضعیت کرونا در موج سوم بسیار بحرانی تر از موج اول و دوم شده است و متأسفانه عده ای همچنان این خطر را درک نکرده اند و در روزهای گذشته نیز شاهد بودیم که در این شرایط سخت نیز عده ای سفر رفتن خود را تعطیل نکردند تا بر وخامت اوضاع بیفزایند. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
سردار احمد عبداللهی معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه در گفت وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس ، درباره اقدامات سپاه در موج جدید گسترش ویروس کرونا اظهار داشت: مطابق فرمان فرمانده کل سپاه درخصوص اختصاص تمام ظرفیت های بیمارستانی نیرو های مسلح به بیماران کرونایی ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
شیراز (پانا) - رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص رفع مشکل کمبود تخت های بیمارستانی کرونا در فارس، از تصمیمات این دانشگاه به منظور برپایی بیمارستان صحرایی و تخصیص بیمارستان پشتیبان خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
به منظور مقابله با بیماری کرونا، علاوه بر استفاده از ظرفیت فرهنگیان و سپاه، بیمارستان صحرایی نیز در استان قزوین راه اندازی خواهد شد.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان استفاده از ظرفیت بیمارستان های صحرایی به جای محدود کردن ظرفیت بخش های بیمارستانی و تخصیص این بخش ها به کرونا وجود دارد؟ اظهار کرد: در هیچ جای دنیا تا زمانی که بیمارستان غیر صحرایی وجود دارد ...
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره امکان بهره برداری از بیمارستان های صحرایی به جای تخصیص تخت های بخش ها مختلف بیمارستانی به بیماران کرونا با توجه به روند افزایشی این بیماری در کشور، گفت: در هیچ جای دنیا تا زمانی که بیمارستان غیر صحرایی وجود دارد، از بیمارستان صحرایی استفاده نمی شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره امکان بهره برداری از بیمارستان های صحرایی به جای تخصیص تخت های بخش ها مختلف بیمارستانی به بیماران کرونا با توجه به روند افزایشی این بیماری در کشور گفت: در هیچ جای دنیا تا زمانی که بیمارستان غیر صحرایی وجود دارد، از بیمارستان صحرایی استفاده نمی شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۲   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره امکان بهره برداری از بیمارستان های صحرایی به جای تخصیص تخت های بخش ها مختلف بیمارستانی به بیماران کرونا با توجه به روند افزایشی این بیماری در کشور، گفت: در هیچ جای دنیا تا زمانی که بیمارستان غیر صحرایی وجود دارد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ویروس کرونا همچنان در سراسر دنیا می تازد و با شمار روزافزون مبتلایان بخش های درمانی در بسیاری از کشورها با مشکل روبه رو شده اند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۰۷    
فرماندار کرمانشاه با اعلام اینکه وضعیت شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: متاسفانه آمار کشته ها در شهرستان در حال افزایش است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۹    
فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: شاهد تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان های کشور هستیم و شاید مجبور به احداث بیمارستان صحرایی برای بستری بیماران کرونایی شویم.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - عصر روز پنجشنبه هفته گذشته رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد کلیه مراکز درمانی و بیمارستان های نیروهای مسلح با حداکثر ظرفیت در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار گرفت. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مینو محرز در گفت وگو با میزان در خصوص تاثیر بیمارستان های صحرایی در کنترل بیماری کرونا گفت: بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا به صورت سرپایی و با رعایت دستورات پزشک در خانه درمان می شوند و افرادی که در نوبت بستری قرار دارند و برایشان تخت خالی موجود نیست ...
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۱:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
شهر بیست/ معاون هماهنگ کننده سپاه قم از آمادگی سپاه برای استفاده از بیمارستان علی بن ابیطالب(ع)، استقرار بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه در قم خبر داد و گفت: با قرمز شدن شرایط کرونایی در دو مرحله 230 داوطلب بسیجی که بیشتر آنها از طلاب بودند، برای کمک به کادر درمان به بیمارستان ها اعزام شدند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در ارتباط زنده تصویری فرمانده کل سپاه که در قرارگاه امام رضا (ع) سپاه برگزار شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر از برنامه ریزی برای راه اندازی بیمارستان صحرایی ویژه بیماران کرونا خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۵   + ۲۸ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران از فعال کردن چندین بیمارستان صحرایی در کشور برای خدمات دهی به بیماران کرونایی خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
برخلاف مصوبه ستاد کرونا مبنی بر پذیرش 20 درصد بیماران در بیمارستان های غیر دولتی، هنوز بخش خصوصی برای پذیرش بیماران کرونایی تمایلی از خود نشان نمی دهد و به اعتقاد سهامداران این نوع مراکز درمانی، این مصوبه تیر خلاص بر پیکره بخش خصوصی در نظام سلامت است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۳:۰۵    
امیر سرتیپ سیاوش مشیری در گفت وگو با میزان، با اشاره به صدور فرمان فرماندهی معظم کل قوا به رییس ستاد کل نیرو های مسلح مبنی بر تخصیص ظرفیت درمانی نیرو های مسلح به بیماران کرونایی ، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران از قبل یک انسجامی اعم از سامانه ها و بیمارستان ها در اختیار داشته است و با مهارت پزشکانش ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۸    
راه اندازی بیمارستان صحرایی در اصفهان، خانه مشیرالملک اصفهان گنجینه میراث اسلامی، افتتاح پروژه های باغ رضوان با اعتبار 41 میلیارد تومان و اقدام ضربتی در بازار برنج؛ از عناوین اصلی روزنامه های صبح امروز اصفهان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۷    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در صورت افزایش آمار موارد بستری، بیمارستان جایگزین برای بستری بیماران کرونا در نظر گرفته می شود، همچنین ایجاد بیمارستان صحرایی و تبدیل ادارات به بیمارستان نیز در مراحل بعدی قرار دارد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سردار رمضان شریف در گفت وگو با میزان، با اشاره به صدور فرمان فرماندهی معظم کل قوا به رییس ستاد کل نیرو های مسلح مبنی بر تخصیص ظرفیت درمانی نیرو های مسلح به بیماران کرونایی ، گفت: در مرحله اول بیماری کرونا و فضایی که ایجاد شد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کرونا دوباره بیمارستان های صحرایی را راه اندازی کرد و همین مسئله می تواند بیانگر عمق فاجعه باشد. بعد از موج اول شیوع ویروس کووید 19 که اوایل اردیبهشت ماه فروکش کرد، بسیاری از مشاغل و اصناف به حالت اولیه خود بازگشتند و بیمارستان ها هم نفس راحتی کشیدند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: 520 ناوگروه بسیجی برای بهره گیری از امکانات دریا و افزایش اقتدار در مرزهای آبی کشور تشکیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان – رئیس بیمارستان آیت الله صدوقی اصفهان گفت: تاکنون 34 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان صحرایی آیت الله صدوقی اصفهان پذیرش شده و ظرفیت پذیرش 130 بیمار را داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بیمارستان صحرایی که پیشتر در مواقع بحرانی مانند هشت سال دفاع مقدس دیده می شد، حال بیمارستان صحرایی شهید صدوقی اصفهان برای مختل نشدن روند درمان کرونایی در اصفهان اقدام به برپایی یک بخش درمانی کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اراک- استاندار مرکزی گفت: از امروز استفاده از ماسک در استان برای مردم اجباری است و اگر بی توجهی ادامه پیدا کند، برخوردهای قانونی صورت می پذیرد.
بهزاد مومنی، رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا گفت: برای ساخت بیمارستان صحرایی و نقاحتگاه، امکانات لازم را داریم و در حال حاضر تمامی بیمارستان های ارتش به بیماران کرونایی خدمات می دهند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: اگر مردم همچنان کرونا را شوخی بگیرند و پروتکل ها را رعایت نکنند یا به سفرهایشان ادامه دهند، روزهای سخت تری در انتظارمان خواهد بود. متاسفانه در این شرایط نه دولت کاری می کند نه مردم همکاری می کنند. با تداوم این رفتارها باید منتظر روزهای سخت تر و تلخ تر باشیم
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بیمارستان صحرایی برای خدمت رسانی به بیماران کرونا در اصفهان راه اندازی شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی ستاد کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه شیب ابتلا به کرونا در تهران بیشتر از میانگین کشوری است، از ایجاد بیمارستان صحرایی در سطح شهر خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس بیمارستان صدوقی اصفهان گفت: بیمارستان صحرایی با ظرفیت 70 تخت بستری راه اندازی شد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه جامعه: هفته گذشته با وجود تمام هشدارها باز هم شیوع کروناویروس در ایران باز هم اوج گرفت تا جایی که برخی از کارشناسان نسبت به ساخت بیمارستان صحرایی در پایتخت هشدار دادند و البته هزاران زندگی دیگر به پایان خود رسیدند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۱۰    
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: با توجه به همکاری بیمارستان های خصوصی و سایر بیمارستان ها در حال حاضر نیازی برای برپایی بیمارستان صحرایی وجود ندارد.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه همدلی: ویروس کرونا در کشور مجدداً اوج گرفت و بسیاری از هموطنان را راهی بیمارستان ها کرده است. همین دیروز سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: 4هزار و 151 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که دو هزار و 127 نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند. ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در صورت افزایش تعداد بیماران به فکر آماده کردن بیمارستان های صحرایی هستیم و پیش بینی های لازم برای برپایی بیمارستان های صحرایی و سوله های مراقبتی انجام شده است.