چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۶:۰۲Oct 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صلیب سرخ»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۲۷    
رئیس کمیته شرایط اضطراری و دفاع مدنی تاجیکستان با ریاست دفتر بین المللی صلیب سرخ در این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۰:۰۳    
به گزارش گروه بین الملل دفاع پرس ، عباس باقرپور اردکانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش در صفحه توئیترش با اشاره به دیدارش با دبیرکل صلیب سرخ اتریش نوشت: در ملاقات بسیار سودمندی که با آقای میشائیل اوپرسینگ دبیرکل صلیب سرخ اتریش داشتم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سفیر ایران در اتریش از دیدار با دبیرکل صلیب سرخ این کشور خبر داد و گفت: در این دیداردرمورد موضوع کرونا و عوارض جانبی آن و همکاری فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر گفت و گو شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۱۵    
کمیته بین المللی صلیب سرخ به سبب وخامت شدید اوضاع جسمانی اسیر ماهر الاخرس که برای هشتاد و هشتمین روز متوالی اعتصاب غذا کرده است، ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
کمیته بین المللی صلیب سرخ از وخامت حال ماهر الاخرس اسیر فلسطینی که از حدود سه ماه پیش در اعتراض به بازداشت موقت خود در زندان رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده، ابراز نگرانی کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عملیات تبادل اسرا بین دو طرف زیر نظر صلیب سرخ جهانی انجام شد که شامل آزادی 681 نفر از نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در ازای آزادسازی 400 نفر از نیروهای متجاوز و مزدوران از جمله 14 سعودی و 4 سودانی بود. هرچند قرار بود طبق توافق سوئیس این تبادل اسرا زودتر انجام شود [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۷    
معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان با رئیس جدید نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اعضای جنبش حماس برای اعلام همبستگی با اسرا تجمعی تحت عنوان "اسرانا علی العهد ماضون" (اسرای ما بر سر عهد خود هستند) برگزار کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بازرس کل پلیس نیجریه در بیانیه ای اعلام کرد: کمیته بین المللی صلیب سرخ در تعلیم نیروهای تاکتیکی جدید نیجریه- همزمان با ادامه اعتراضات هزاران نفری در سراسر این کشور علیه بی رحمی پلیس و برای خواسته اصلاحات بیشتر- کمک خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
طبق گزارش اتاق افسران ارتش یمن متجاوزان سعودی-اماراتی با حمله به برخی مناطق خاک یمن توافق آتش بس الحدیده را 245 بار پیش چشم سازمان های بین المللی و صلیب سرخ جهانی نقض کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله عملیات تبادل اسرا را در دو مرحله اجرایی کردند و براساس آن 1081 اسیر یمنی، سعودی و سودانی با نظارت سازمان ملل و کمیته بین المللی صلیب سرخ آزاد شدند و در عین حال دو طرف تاکید کردند، مذاکرات برای آزادی همه اسرای موجود نزد آنها ادامه خواهد داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۷:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
صلیب سرخ جهانی اعلام کرد که عملیات تبادل اسرا که طی دو روز صورت گرفت، با آزادی 1056 اسیر از هر دو طرف به پایان رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
منابع فلسطینی از برگزاری تجمع همبستگی با ماهرالاخرس اسیری خبر دادند که بیش از هشتاد روز است در زندان های اشغالگران قدس به اعتصاب غذای نامحدود دست زده است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دومین مرحله از تبادل اسرا میان دولت مستعفی یمن و نیروهای انصارالله ساعتی قبل آغاز شد. به گزارش شیعه پرس به نقل از المیادین، دومین مرحله از تبادل اسرا میان دولت مستعفی یمن و نیروهای انصارالله ساعتی قبل آغاز شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۶    
در دومین روز تبادل اسیران هواپیمای صلیب سرخ که حامل 100 اسیر یمنی است، در فرودگاه صنعا به زمین نشست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
آغاز روند تبادل اسرا میان نیرو های یمنی و ائتلاف سعودی تحت نظارت کمیته بین المللی صلیب سرخ آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
قرار است امروز (جمعه) بیش از 200 اسیر از طرف دولت مستعفی یمن و بیش از 150 اسیر از طرف جنبش انصارالله با نظارت صلیب سرخ جهانی آزاد شوند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۱:۵۹    
تهران (پانا) - در راستای تکمیل مرحله دوم تبادل اسرا میان دولت صنعاء و دولت مستعفی یمن، هواپیماهای صلیب سرخ جهانی در دو فرودگاه صنعاء و عدن به زمین نشستند. به گزارش العالم، دو فروند هواپیمای صلیب سرخ به منظور تکمیل عملیات مبادله اسرا در یمن، در فرودگاه های عدن و صنعا به زمین نشستند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۸    
دو فروند هواپیمای وابسته به صلیب سرخ برای انتقال اسرا بین انصار الله و دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی در فرودگاه صنعا و عدن فرود آمدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
فلسطینیان با تجمع در برابر ساختمان کمیته بین المللی صلیب سرخ در غزه، خواستار آزادی ماهر الاخرس اسیر فلسطینی شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - عملیات آزادسازی و انتقال بیش از هزار نیروی به اسارت درآمده طی جنگ علیه یمن زیر نظر دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
منابع خبری گزارش دادند که در راستای تکمیل مرحله دوم تبادل اسرا میان دولت صنعاء و دولت مستعفی یمن، هواپیماهای صلیب سرخ جهانی در دو فرودگاه صنعاء و عدن به زمین نشستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران اعلام کرد: عملیات آزادسازی و انتقال بیش از هزار بازداشت شده مخاصمه یمن توسط این کمیته آغاز و این روند شامل پروازهای کمیته بین المللی صلیب سرخ از چندین شهر در دو کشور یمن و عربستان سعودی خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بزرگترین عملیات تبادل اسرا در یمن از آغاز جنگ علیه این کشور تاکنون، امروز پنجشنبه درحال انجام است و تا روز شنبه به طول می انجامد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۰    
خبرگزاری میزان – مهم ترین رویداد ها و تحولات بین الملل طی ساعات گذشته عبارتند از: *شمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به 38 میلیون و 752 هزار و 941 نفر رسیده و یک میلیون و 96 هزار و 962 نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
صلیب سرخ جهانی با هشدار درباره همه گیری شدید کرونا در اروپا بر لزوم اتخاذ تدابیر مناسب از سوی دولت ها و رعایت نکات بهداشتی از جمله زدن ماسک و حضور نیافتن در تجمعات تاکید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر منطقه اوراسیای کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد: عمیقاً امیدواریم که طرفین به توافقنامه آتش بس بشردوستانه پایبند باشند و این توافقنامه به تسکین واقعی افراد بینجامد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۰    
خودرو های سازمان صلیب سرخ جهانی چند روزی است که آماده ی اعزام به منطقه جنگی قره باغ به منظور کمک به دو کشور درگیر جمهوری آذربایجان و ارمنستان هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی تأکید کرد که یورش نظامیان صهیونیست به تحصن کنندگان فلسطینی در مقرهای کمیته بین المللی صلیب سرخ در کرانه باختری محکوم است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای ملی و اسلامی فلسطین، به منظور حمایت از ماهر الاخرس و سایر اسرای فلسطینی، خواستار تحصن فلسطینیان در مقابل مقر صلیب سرخ و مؤسسات سازمان ملل شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
کمیته بین المللی صلیب سرخ سابقه طولانی در ایفای نقش میانجی بی طرف در مخاصمات سراسر جهان دارد و امیدوار است این عملیات بشردوستانه نیز به سرعت به نتیجه برسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته ملی اسرا یمن تاکید کرد که این کمیته آماده است تا توافق تبادل اسرا را به طور کامل و صد در صدی تحت نظر صلیب سرخ جهانی و سازمان ملل متحد اجرا کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۱۰    
ده ها نفر از اسرای آزادگان فلسطینی برای اعلام همبستگی با اسیر ماهر الاخرس داخل مقر کمیته بین المللی صلیب سرخ در شهر رام الله در کرانه اشغالی باختری اعتصاب کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شماری از فعالان فلسطینی در حمایت از ماهر الاخرس اسیر فلسطینیِ اعتصاب کننده غذا در بند رژیم صهیونیستی، در داخل ساختمان کمیته بین المللی صلیب سرخ در کرانه باختری تحصن کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
سازمان ملل و کمیته بین المللی صلیب سرخ تحرکات خود برای اجرای توافق تبادل اسرا را آغاز کرده اند و قرار است این تبادل اسرا از پنجشنبه آغاز شود و سه روز ادامه پیدا کند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ارزهای بلوکه شده صلیب سرخ گفت: هلال احمر برای آزادسازی 15 میلیون دلار از کمک های انسان دوستانه صلیب سرخ به آسیب دیده های سیل 98 و کرونا تلاش می کند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ارزهای بلوکه شده صلیب سرخ گفت: هلال احمر برای آزادسازی 15 میلیون دلار از کمک های انسان دوستانه صلیب سرخ به آسیب دیده های سیل 98 و کرونا تلاش می کند.
درگیری ها در منطقه قره باغ کوهستانی علیرغم آتش بس ادامه داشته است اما وزیر خارجه جمهوری آذربایجان از موقتی بودن آتش بس بشردوستانه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۲:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
صلیب سرخ لبنان از انفجار یک تانکر حامل سوخت در پایتخت این کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
به گفته کمیته بین المللی صلیب سرخ، شدت گرفتن مخاصمه قره باغ، و اوج گیری حملات با استفاده از سلاحهای سنگین در مناطق پرجمعیت تلفات مرگباری برای غیرنظامیان به همراه خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کمیته بین المللی صلیب سرخ شدیدا نگران عوارض جنگ در قره باغ و جابجایی غیرنظامیان و تأثیر آن بر آمار ابتلا به کووید 19 است.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ابراز نگرانی کمیته بین المللی صلیب سرخ از پیامدهای شدید درگیری های منطقه قره باغ بر غیرنظامیان
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۶:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
این سازمان ضمن ابراز نگرانی از آثار انسانی اوج گیری مخاصمه در خطوط مقدم درگیری ها در منطقه ناگورنو-قره باغ، با اشاره به گزارش های دریافت شده از وجود غیرنظامیان در میان مصدومان هر دو طرف خواستار آن شد که طرفین درگیری ها غیرنظامیان را مورد حمله قرار ندهند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۵    
دفتر فرستاده سازمان ملل در امور یمن و کمیته بین المللی صلیب سرخ بیانیه مشترکی را درباره چهارمین نشست کمیته نظارت بر اجرای توافق تبادل اسرا صادر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه خاور نزدیک و میانه کمیته بین المللی صلیب سرخ درباره توافق مربوط به بازداشتی های یمن توضیحاتی داد.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۴:۳۶    
روزنامه خراسان - نرگس عزیزی: ثور (Thor) جهانگرد 41 ساله دست به یک ماجراجویی ویژه زده و تصمیم دارد تنهایی به تمام کشور های جهان سفر کند. اما این تمام ماجرا نیست. در این سفرها، او از هواپیما استفاده نمی کند و البته حداقل 24 ساعت در هر کشور توقف خواهد کرد ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
یاسر مختاری به گزارش خبرنگار سپید، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، در نشستی ویدیو کنفرانسی خود با مدیران مراکز درمانی خارج از کشور این جمعیت، که صبح روز سه شنبه اول مهرماه، در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در برخی از شهر ها برای همبستگی با اسرایی که در زندان ها در معرض تجاوزات مسئولان اشغالگر اسرائیلی قرار دارند، به ویژه بیماران و اسرایی که اعتصاب غذا کرده اند، تجمع هایی برگزار شد.