شنبه ۰۹ اسفندساعت ۰۷:۱۵Feb 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شکنجه»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۳۱    
زندانی سیاسی قبل از انقلاب با ذکر خاطراتی از هم سلول شدن با صادق زیبا کلام در کمیته مشترک ضد خرابکاری، گفت: دو تن از شکنجه گران ساواک یک شب به سلول ما آمدند، به دلیل ازدحام در باز نمی شد، یکی از آنها گفت این چه وضعش هست؟ زیبا کلام پاسخ داد که مگر ماهی ساردین هستیم که ما را اینگونه بغل هم چیده اید.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۳:۰۰    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی تونل زمان فیلمی درباره شهرت جهانی شاه در کشتار و شکنجه، حتی در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی را منتشر کرد. دانلود *بازنشر مطالب شبکه های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه ها منتشر می شود.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حوادث رکنا: یک زن در خیابان مورد شکنجه بی رحمانه زن دیگری قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۱:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سودان از پیوستن خود به کنوانسیون منع شکنجه و سایر مجازات های بی رحمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز خبر داد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حوادث رکنا: آزار و اذیت روح سرگردان برای یک کودک خبرساز شد.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۵:۲۰    
خبرگزاری میزان - اخیرا دولت آمریکا مدعی شد که طرح هایی برای تعطیل کردن زندان گوانتانامو را بررسی می کند. جنیفر ساکی ، سخنگوی کاخ سفید در جریان یک نشست خبری مدعی شد که جو بایدن ، مصمم به تعطیل کردن زندان گوانتانامو است. ...
مطابق پیگیری های هسته های بین الملل بسیج دانشجویی، اغلب دانشجویان تاجیکستانی ای که در ایران تحصیل کرده اند صرفا به دلیل تحصیل در جمهوری اسلامی ایران در کشور خود مجرم دانسته شده و مورد بازجویی و شکنجه قرار می گیرند، تا جایی که مطابق اخبار واصله، تعدادی از آنان به 14 سال حبس محکوم گردیده اند.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش وارش نیوز، هر روز در شهرهای مختلف کشور به تعداد قربانیان معصوم کودک آزاری افزوده می شود و روزی نیست که خبر یا فیلمی از آزار و شکنجه کودکی در گوشه و کنار کشور منتشر نشود و داغی تازه را بر دل جامعه و حامیان حقوق کودکان ننشاند. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا : دانیال 9 ساله در پی شکنجه توسط پدر و نامادری اش 2 انگشت پایش را از دست داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای خواستار رسیدگی دولت بایدن به درمان آن دسته از زندانیان گوانتانامو شد که مورد شکنجه روحی و فیزیکی قرار گرفته اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر از شکنجه یک روزنامه نگار یمنی در بند نیروهای موسوم به شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات توسط این نیروها پرده برداشت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
مشاور عالی رهبری گفت: طی 15 روز از 19 دی ماه تا سوم بهمن سال 65 همزمان با عملیات کربلای 5 نیروی ارتش عراق به 240 شهر ایران از جمله خرم آباد، کرمانشاه، گیلانغرب، نهاوند و بروجرد صدها بار حمله کرد که حدود 7هزار نفر شهید و 250 هزار نفر مجروح شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر از شکنجه یک خبرنگار یمنی توسط عناصر تحت حمایت امارات در یمن خبر داد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۲۶    
نصف جهان: لاغری اراده می خواهد و پشتکار و البته اطلاعات درست و آگاهی. برای لاغری لازم نیست همه چربی ها را از برنامه غذایی تان حذف کنید، خودتان را در باشگاه شکنجه دهید یا از خوردن هر نوع شکلاتی محروم کنید. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۷:۵۹    
حوادث رکنا : پدر دانیال، مانند همسرش توسط پلیس آگاهی سبزوار دستگیر شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
پسر 9ساله که ناپدیدشده بود، پس از 9ماه تلاش پلیس در روستاهای سبزوار در حالی پیدا شد که از سوی پدرش شکنجه شده بود.این پسر خردسال که توسط پدرش مورد شکنجه شدید قرارگرفته بود، بااطلاع همسایه ها به اورژانس اجتماعی و پلیس نجات یافت. او به خاطر شدت جراحات در بیمارستان بستری بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۳۲   + ۲۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست اداره بهزیستی سبزوار گفت: کودک 9 ساله ای که از سوی پدر و نامادری مورد شکنجه شدید قرار گرفته بود هم اینک در بیمارستان بستری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۰۰    
مسئولان زندان های رژیم صهیونیستی پیکر هفت اسیری که جان خود را در زندان از دست داده اند، تحویل نمی دهند و به شکنجه اسیران بیمار ادامه می دهند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
حوادث رکنا : دختر و پسر بابلی تحت شکنجه های دردناک ناپدری بی رحم دچار آسیب روحی و جسمی شدند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۳:۲۶    
پسر بچه 9 ساله که در شهرستان سبزوار از سوی پدر و نامادری اش به شدت شکنجه شده روی تخت بیمارستان با مرگ دست و پنجه نرم می کند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
حوادث رکنا: پدر بی رحم به جرم شکنجه دو دختر دوقلو و همسرش دستگیر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا منصوری از مبارزین و زندانیان سیاسی قبل از انقلاب گفت: مجاهدین خلق خیلی با این انقلاب مخالف بودند و می گفتند حرکت کوری هست که به یک 15خرداد دیگر منتهی می شود و دوباره همه تا 20سال به لاک خودشان می روند.
برترین ها / وقت صبح   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۴   + ۳۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: دانیال پسربچه 9 ساله روز گذشته پس از 9 ماه بی خبری در حالی در روستاهای سبزوار پیدا شد که به دلیل ضرب و شتم و خشونت از سوی پدر شرایط جسمی بسیار ناگواری داشت و به گفته دایی اش فقط از او دو چشم می دیدم و یک قلب که می زند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست اداره بهزیستی سبزوار گفت: پدر کودک آزار به علت ضرب و شتم فرزندش به دستور دادستان این شهرستان دستگیر شد.
برترین ها / رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۳:۱۸   + ۳۶ سایت دیگر  
ایسنا: سرپرست اداره بهزیستی سبزوار گفت: در پی دستور دادستان یک پدر کودک آزار به علت ضرب و شتم فرزند 9 ساله اش، دستگیر شد. حسین دولت آبادی عنوان کرد: این کودک پسر از سوی پدر و نامادری خود مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار گرفته بود که با اطلاع رسانی همسایگان، این موضوع بلافاصله بررسی شد. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
حوادث رکنا: کودک آزاری این بار با پراید در فضای مجازی خشم کاربران را برانگیخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
لینا الهذلول، خواهر یک فعال مدنی عربستانی در گفتگو با سی ان ان از ادامه نقض حقوق بشر و شکنجه و سرکوب مخالفان آل سعود ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۵۹    
یک سازمان حقوق بشری از عربستان خواستار پایان دادن به مجازات فعالان و مدافعان حقوق بشری در سلول های انفرادی زندان ها شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
برنامه سرچشمه شبکه 5، امشب شنبه 2 اسفندمبه بازخوانی وضعیت زندان های ساواک می پردازد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه سرچشمه امشب میزبان محمدرضا منصوری، از زندانیان سیاسی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی خواهد بود و در این برنامه وضعیت زندان های ساواک ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
منابع خبری از جان باختن یک روزنامه نگار اردنی در امارات بر اثر شکنجه خبر داد، روزنامه نگاری که به خاطر همبستگی با مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه به زندان افکنده شده بود.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۹:۴۳   + ۳۱ سایت دیگر  
نماینده مجلس خبرگان رهبری از استان گیلان با بیان اینکه عاملان فتنه باید بفهمند که اشتباه کردند، سپس عذرخواهی کنند، گفت: فتنه 88 خسارت بزرگی بود و به اعتبار نظام لطمه زد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۸:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
یک شاعر و نویسنده اردنی سرانجام پس از سه سال تحمل عوارض ناشی از شکنجه در زندان امارات، فوت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
تاریخ نگار انقلاب اسلامی گفت: حجت الاسلام روحانی فرد چه در دوران فرمانداری و چه زمانی که در وزارت خارجه بود، همواره پشتیبان دفاع مقدس و رزمندگان اسلام بود و عاقبت هم در روز یکم اسفند سال 1364 در حالی که همراه آیت الله محلاتی نماینده امام در سپاه پاسداران و 40 نفر از شخصیت های دیگر با هواپیمای ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
یک اسیر فلسطینی پس از 18 سال تحمل رنج اسارت در زندان صهیونیست ها، به دلیل وضعیت وخیم جسمانی و ابتلا به سرطان، در یک بیمارستان صهیونیستی بستری شد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۰۰    
عکس ها نشان می دهند این مراکز در واقع به سیاهچاله هایی برای شکنجه تبدیل شده اند. این سنگر ها در شرق اوکراین در نزدیکی مرز روسیه واقع شده اند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
حوادث رکنا :پدر شکنجه گر که کودک خود را مورد آزار قرار داده بود در شیراز بازداشت شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
وب سایت آسو: در دهه ی 1970 چند ناراضیِ سیاسی در ترکیه ناپدید شدند، اما این کودتای سال 1980 بود که شکل جدیدی از خشونت سیاسی را در حوزه ی عمومی ترکیه رواج داد، زیرا نیرو های نظامی و شبه نظامی شروع به دستگیری، شکنجه و سربه نیست کردن مخالفان عمدتاً در زندان ها، کلانتری ها، و شکنجه گاه ها کردند. ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
چاه به چاه بیش از آنکه مرهونِ تخیل باشد، ثمره واقعیت است؛ واقعیتی صریح و ناب. این رمانِ کوتاه بی تردید نشئت گرفته از تجربه زیسته رضا براهنی است که تلاش کرده بیش از هر رمانِ دیگرش، به خودش و واقعیت نزدیک تر باشد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
تحریریه پارسینه - گروه اجتماعی: چندی پیش، کلیپی در فضای مجازی از یک مرکز ترک اعتیاد در شیراز منتشر شد که از شکنجه معتادان در یک استخر آب یخ و رفتار نامناسب مسئولان با معتادانی حکایت داشت که در این مرکز برای ترک اعتیاد حضور داشتند. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
از دیگر نکات برجسته این اثر، خاطرات نسبتا مشروح راوی در توصیف شرایط شکنجه و زندان های حکومت پهلوی، کیفیت زندگی و برنامه های روزمره زندانیان، تعامل زندانیان با یکدیگر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
در سال های دفاع مقدس اسرای زیادی توسط بعثی ها شکنجه شده اند؛ اما این ماجرا حکایتی از عنایت خداوند به رزمندای بوده که از زیر شکنجه فرار کنند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۷:۵۳    
شفقنا- دادگاه عالی سودان امروز(سه شنبه) حکم اعدام 29 نفر از نیروهای امنیتی دوران ریاست جمهوری عمر البشیر رئیس جمهور معزول این کشور را تایید کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۶:۰۰    
حوادث رکنا: دختری 10 ساله که توسط یکی از اقوامش ربوده و مورد شکنجه قرار گرفته بود نجات یافت.
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - علی اوسط تنهایی سرباز نگهبان کمیته مشترک ضدخرابکاری ساواک، کتاب خود را با یک تقدیم عجیب شروع کرده است: تقدیم به تو که هرگز این کتاب را نخواهی خواند! ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
کیشور محبوبانی می گوید سیاست در غرب شدیدا از ارزش های انسانی تهی شده است. او در منش و کنش دولت های غربی دورو یی ای را نشان می دهد که برملاکننده پلشتی آنهاست.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۶:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
چندی پیش ویدیویی از شکنجه معتادان در حوض یخ یک کمپ ترک اعتیاد بسرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست شد. اما به نظر آن ویدیویی که اذهان مردم را مشوش کرد تنها نوک کوه یخی بود که بیرون از آب بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
دولت بحرین داعشی ها و گروه های تکفیری دیگر مانند طالبان را از مناطق مختلف سوریه و افغانستان به بحرین آورده و به آنان ملیت بحرینی اعطا کرده است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۶:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
گزارشگر سازمان ملل متحد ضمن انتقاد از اقدامات امارات در راستای سرکوب مدافعان حقوق بشر تاکید کرد که فعالان زندانی در امارات مورد شکنجه مداوم قرار می گیرند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۶:۲۰    
شبکه TV5MONE فرانسه تصاویری از نمایشگاه ابزار آلات جاسوسی و شکنجه قدیمی سازمان های جاسوسی KGB تا CIA را نشان می دهد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بعد از اتهام هایی که مبنی بر تعدی جنسی به یک زندانی سابق در الجزایر مطرح شد و شوکی را در افکار عمومی این کشور ایجاد کرد، سازمان های حقوقی الجزایر از تشکیل کمیته مقابله با شکنجه و خشونت علیه بازداشت شدگان عقیدتی خبر دادند.