یکشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۶:۲۴Mar 2024 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شکنجه»

خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
فیلم همه المان هایی که ممکن است مخاطب ایرانی خسته از شرایط اجتماعی و مخاطب خارجی علاقه مند به روایت های سرشار از درد و رنج و زندان و شکنجه برآمده از داخل کشور را همراه کند، دارد و اتفاقا این هم شده یکی از پاشنه آشیل های فیلم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده تیپ 57 ظفر گفت: با اسارت طاطیان منافقین فکر کردند که فرمانده کل منطقه را گرفتند، برای همین وی را به شدت شکنجه کردند و با هلی کوپتر در اسلام آباد انداختند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
یک زن اتریشی به دلیل حبس کردن پسرش در قفس کوچک سگ و شکنجه و گرسنگی دادن به او به 20 سال زندان محکوم شد. این زن متهم بود که بین ماه های ژوئیه تا نوامبر 2022 پسر 12 ساله اش را مورد ضرب و جرح و گرسنگی مکرر قرار داده و با محبوس کردن پسرش در یک قفس سگ، در دمای انجماد روی او آب سرد می ریخت.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
ابراهیم پور با اشاره به اینکه عباسعلی فتاحی زیر شکنجه شهید شد، اما عملیات را لو نداد، بیان کرد: امروز ما باید رهرو راه شهیدان باشیم و بدانیم که ما مدیون شهدا هستیم ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
فرار محمدرضا عبدی و هم اردوگاهی اش زاگرس میرانی در اول فروردین 1362 از اردوگاه موصل، تنها فرار موفق اسیران ایرانی از اردوگاه های عراقی بود... زاگرس میرانی در سکوت و در حالی که با بیماری های جسمی و روحی ناشی از شکنجه های دوران اسارت دست و پنجه نرم می کرده در یکی از آخرین روزهای بهار 1382 از خانه اش ...
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سیده خدیجه مستعدی مادرشهید فرید صمدایی، مبارز دوران انقلاب اسلامی گرچه با وجود شکنجه دوران ستم شاهی با سقط جنین دوقلو در زندان شاه مواجه گردید و بعد از انقلاب و در دفاع مقدس علاوه بر پشتیبانی در جبهه، همسر، فرزند و برادرش به شهادت رسیدند و متحمل بیشترین زجر هاست و حتی منزلش اجاره ای است ...
نواندیش   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
سمیه متقی- هم میهن: به نظر حضرت امام(ره) عنوان مفسد فی الارض به خودی خود، عنوان مجرمانه ای که مستحق اعدام باشد، نیست(اسفند 92) ، ازدواج دوم برای همسر اول مصداق شکنجه است و شبهه شرعی هم دارد(اردیبهشت 93) ، سود بانکی متناسب با تورم ربا نیست(خرداد 93) ، آن چه در نهج البلاغه است ...
صبح خرد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۳:۵۴    
آن هایی که زمان مستی قدرت خود، را فراموش کردند.در گذشته قلم ها را شکستند دانایان بویراحمد و دنا را تبعید شکنجه و زندانی نمودند و حالا دایه ی مهربان تر از مادر شدند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: یک منبع مطلع از داخل زندان پلچرخی در کاب گفت که منیژه صدیقی، فعال حقوق زنان و عضو یکی از جنبش های اعتراضی زنان افغانستان، در دادگاه طالبان به یک سال و شش ماه زندان محکوم شده است و دوران محکومیتش را در زندان پلچرخی سپری می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه از شهادت دادن زنانی از غزه درباره خشونت جنسی، شکنجه و بدرفتاری که سربازان صهیونیست در طول دوره بازداشت با آن ها داشتند، خبر داده اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - 42 ساله است و مجرد. زندگی را از دید خود زیبا می بیند. اما می گوید حرف اطرافیان امانم را بُریده که چرا ازدواج نکردی، چرا مجردی و تنها زندگی می کنی؟ هر چند که سال های سال است به این حرف ها عادت کرده ام اما همچنان نیش و کنایه روزانه نصیبم می شود ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
سعید احمدی زاده در نشست معرفی و نقد کتاب کالیما عنوان کرد: کتاب کالیما به گونه ای جزئی تر و دقیق تر از دیگر تبعیدنوشته ها شرح حال تبعیدیان و شکنجه های روا شده بر آنان را در اردوگاه های کار اجباری و بعدها زندگی در شوروی نشان می دهد که از نقاط خوب کتاب محسوب می شود.
کیهان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۲۲:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
1- آن روزها جوانی 21 ساله بودم و دانشجوی دانشگاه تهران. آیت الله سعیدی پیغام داده بودند که به دیدارشان برویم. ایشان به شدت تحت نظر ساواک بودند و سرانجام نیز پس از بازداشت، تحت شکنجه های وحشیانه ساواک به شهادت رسیدند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۰:۰۸    
گرگان- ایرنا- حجت الاسلام محمدعلی روحانی فرد از چهره های شاخص انقلاب و از پیشتازان نهضت امام خمینی(ره) بود. مبارزی از شهرستان کردکوی که شکنجه های قرون وسطایی رژیم طاغوت هم نتوانست خللی در اراده آهنین او ایجاد کند.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۸    
امام جمعه موقت کاشان گفت: گاردین انگلیسی اعلام کرده که بعد از فاجعه غزه دو میلیون جوان آمریکایی دنبال مطالعه قرآن هستند تا بدانند چه چیزی باعث شده تا ملتی تحت بدترین شرایط و شکنجه ها دست از مقاومت برندارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
هیات امور اسرا و آزادگان فلسطینی از شکنجه های وحشتناک اسرای فلسطینی در زندان عتصیون از جمله محرومیت از خواب و حبس شدن در اتاق های کوچک و سرد و ضرب و شتم مداوم خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۱:۴۰    
وکیل کمیسیون امور زندانیان و اسرای فلسطینی در گزارشی از تاکتیک های شکنجه اسرائیل برای شهید کردن اسرای فلسطینی پرده برداشت.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۴۳    
به گزارش اسپوتنیک، رادیون میروشنیک، سفیر دارای اختیارت خاص وزارت امور خارجه روسیه در مورد جنایات رژیم کی یف اظهار داشت که طبق اطلاعات اولیه، زندان های مخفی و اتاق های شکنجه در آودیکا وجود داشته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
یک نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه گفت درباره وجود شکنجه گاه ها و گورهای مخفی در شهر آودیوکا اطلاعات اولیه ای وجود دارد و کارها برای گردآوری مستندات بیشتر در این باره ادامه می یابد.
حیات   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حمیده شاهرخی امیری متهم ردیف پنجاهم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است. به گزارش گروه اجتماعی حیات ؛ حمیده شاهرخی امیری متهم ردیف 50 پرونده است. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یک پیرمرد فلسطینی که در چنگ صهیونیستها اسیر بوده است روی تخت بیمارستان از شدت شکنجه ای که تحمل کرده می گوید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه فعالان صنعت چاپ همگام با نهضت امام خمینی (ره) برای به نتیجه رسیدن انقلاب تلاش کردند، گفت: فعالان چاپ بارها تحت شکنجه قرار گرفتند، امروز نوبت پیشکسوتان صنعت چاپ و نشر است که سخنانشان شنیده شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
در راستای شکنجه اسرای فلسطینی، ارتش صهیونیستی اسرا را در سلول های کوچک می اندازد و آنان را مجبور به گوش دادن به چیز هایی می کند که نمی خواهند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۸:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
کد خبر: 917231 / دیروز, 07:48 / ایران مسئول نظامی گروهک منافقین تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-442/6-2002 است. به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، حکیمه سعادت نژاد متهم ردیف چهل و نهم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است. ...
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۷:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
رکنا: دختر جوان که به دلیل کینه ناشی از بدرفتاری و شکنجه های پدرش او را با ضربات متعدد چاقو کشته است، از قصاص نجات پیدا کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی الجزیره به فارسی ویدئویی از اظهارات یک شهروند فلسطینی را منتشر کرد که می گوید، مگر یک پیرمرد 75 ساله چقدر تحمل شکنجه دارد؟ *بازنشر مطالب شبکه های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه ها منتشر می شود.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۰    
فرادید| آدری کوسرو، انسان شناس پزشکی، حین کار با پناهندگان بودایی در نپال، راهبی را ملاقات کرد که از شکنجه های صورت گرفته در تبت گریخته بود. شاید فکر کنید رانده شدن از وطن آبا و اجدادی پس از اینکه نزدیک بود جانش را از دست بدهد، او را دچار تروما کرده بود، اما اینطور نبود ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۷    
دو ماه پس از 11 سپتامبر 1973، کودتای نظامی که رئیس جمهور مارکسیست و منتخب مردم را ساقط کرد، این استادیوم به زندان موقتی بدل شد که در آن قریب به 20 هزار زن و مرد به دست نظامیان شکنجه شدند، نظامیانی که رهبری شان را ژنرال راست گرای شیلی، آگوستو پینوشه به عهده داشت.
تقریب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
علی ارباش، رئیس امور دینی ترکیه گفت: این وظیفه بشردوستانه، وجدانی و دینی هر مسلمان است که تلاش کند تا جلوی ظلم و شکنجه ای که علیه مردم بی گناه در هر نقطه از جهان به ویژه غزه انجام می شود را بگیرد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۲:۲۶    
آلمان نازی؟ اسرائیل؟ صدام؟ هر چه از جنایت جنگی و شکنجه به یاد دارید را فراموش کنید چون 731 ارتش ژاپن مرزهای جنایت جنگی را جا به جا کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۸:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اوایل دی امسال، رهگذری در حال عبور از خیابانی در جنوب تهران بود که با بدن نیمه جان مرد جوانی درکنار خیابان مواجه شد و بلافاصله با اورژانس تماس گرفت و او برای درمان به بیمارستان منتقل شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۲۳    
سرباز اسرائیلی ستوان هرا بنیافر که یک ماه پیش در حین شکنجه مردم فلسطین در شمال غزه که از سالمندان فلسطینی عکس گرفت. امروز پس از زغال شدن در بمباران خانه ای در خانیونس در یک کیسه سیاه به تل آویو فرستاده شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
ویدئوی وایرالی را می بینید که در آن پدر سعی می کند از فرزند خود بخواهد تا بگوید دادا اما کودک حتی وقتی توسط پدر شکنجه خنده دار هم می شود حاضر به گفتن دادا نبوده و فقط می گوید ماما ! منبع: اطلاعات انلاین
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد کمتر از نیمی ماموریت های سازمان جهانی بهداشت برای رساندن کمک به غزه مجوز دریافت کرده اند، این در حالی است که بیمارستان های غزه کاملا پر شده اند..
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۴:۲۷    
منابع محلی در فاریاب می گویند که امیدالله مشهور به معاویه مدیر استخبارات ولسوالی قرغان این ولایت یک نفر را زیر شکنجه کشته است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
روایاتی که شکنجه شدگان کمیته موسوم به مشترک ضد خرابکاری از دو اتاق حسینی به دست می دهند، بیشتر به دنیای عجایب شباهت می برند! دو غرفه ای که انواع و اقسام وسایل آزاردادن در آن وجود داشته و جناب دکتر به فراخور شرایط، برای ستاندن اعتراف از آن ها استفاده می کرده است. افراد در آنجا و برای نخستین بار [...]
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۰:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
دختر جوانی پس از آشنایی با یک پسر پولدار در خیابان، او را به خانه اش کشاند و مادرش با همدستی وی این جوان را به قتل رساند.
حادثه 24   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
حادثه 24 - مادر و دختر با شکار مردان در دور دورهای خیابانی آنها را به خانه کشانده و با تهدید از آنها اخاذی می کردند. متهمان در آخرین اخاذی با مقاومت پسر جوان رو به رو شده و او را کشته و جسدش را مثله کردند. عامل این جنایت در زندان فوت کرد و دخترش به 25 سال حبس محکوم شد . ...
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۲۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو تیم پزشکی اعزامی اردن به غزه درباره نحوه شکنجه وحشتناک رئیس بیمارستان شفاء در زندان های رژیم صهیونیستی گفت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۷:۲۱    
گروه حقوق بشری اروپا مدیترانه با توجه به اظهارات اسرای فلسطینی که پس از طوفان الاقصی از سوی رژیم صهیونیستی بازداشت و شکنجه شدند، رفتار این رژیم را جنایت علیه بشریت خواند.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شواهد جدیدی درباره رفتار رژیم صهیونیستی با اسیران فلسطینی و شکنجه آنها منتشر شده که نشان می دهد نظامیان رژیم صهیونیستی در حضور شهرک نشینان صهیونیست، اسیران فلسطینی را برهنه کرده و آنها را هدف آزار و اذیت قرار می دهند.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شواهد نشان می دهد که پناهجویان در اردوگاه ها و مراکز بازداشت سراسر یونان با الگوی نهادینه آزار، خشونت و شکنجه مواجه هستند.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۴:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
شکنجه آنقدر در دستگاه مخوف امنیتی شاه متداول بوده که ساواک ابزار تخصصی و حرفه ای برای این کار ساخته که آپولو و گیوتین انگشت از جمله این موارد بوده است.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۰:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
پرویز ثابتی به عنوان مسئول امنیت داخلی ساواک در پنج سال پایانی رژیم شاه، نقش مهمی در سرکوب و شکنجه منتقدان رژیم شاه داشته و یکی از پایه گذاران کمیته مشترک ضدخرابکاری است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۴۰    
نامش مصطفی بود و از تبار نیکان؛ آموزگاری را پیشه خود کرده بود و حریت و آزادگی در وجودش شعله می کشید؛ پس به تیغ زندان و شکنجه طاغوت گرفتار آمد و چون رهایی یافت، ره هجرت برگزید. ندای آزادی را که شنید، عزم وطن کرد و دوباره به پیکار برخاست ...
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۱۵   + ۲۷ سایت دیگر  
حوادث رکنا: مرد کودک آزار بعد شکایت یک خانواده در عملیاتی ضربتی به دام افتاد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
علی صالح آبادی – مدیرمسئول انقلاب، روز گذشته چهل وچهارسالگی را پشت سر نهاد و گام در 45 سالگی گذاشت. برای پیروزی انقلاب خون ها ریخته شد، مرارت ها کشیده شد، افراد زیادی زندانی شدند، شکنجه و شلاق خوردند، حاصل این تلاش ها فروپاشی رژیم سلطنتی بود که شاه در رأس آن قرار داشت و قدرتش مطلقه بود ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کشور با عنوان اینکه فشار 45 ساله دشمن، مردم را مانند فولاد محکم کرده است گفت: در رژیم طاغوت با وجود ساواکی که شکنجه گر بود، کسی قدرت نفس کشیدن نداشت اما امروز بعد از انقلاب اسلامی آزادترین ملت در جهان را داریم و هیچ ملتی به آزادی و استقلال مردم ایران نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دستگاه شکنجه ساواک بی رحمانه جوانان انقلابی را پرپر می کرد، هنوز هم با هر کدام از آن ها به صحبت می نشینیم درد، ترس و بغض از سیمایشان پیداست.