چهارشنبه ۱۳ مهرساعت ۰۱:۰۴Oct 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری های مزمن»

ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۲۳:۳۷    
انسداد مقطعی محور هراز از امروز تا بیستم مهر، 50 درصد بیماری های مزمن به تغذیه وابسته است، نفوذ گردوغبار به غرب کشور، غریبه بودن دانش آموزان ابتدایی با فضای مدرسه، کمک هزینه سفرهای زیارتی و سیاحتی بازنشستگان کشوری افزایش یافت و محدودیت های ترافیکی جاده ها در تعطیلات را مطالعه کنید.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
طی میلیون ها سال، بدن انسان خود را با غذاهای طبیعی و سالم تطبیق داده و تنظیم کرده است؛ به عنوان مثال هنگامی که فردی به خوردن انواع میوه روی می آورد، پس از مدتی تمایلش تعدیل می شود، بنابراین به قدری مصرف نمی کند که چاق شود.
سلامت نیوز / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۳:۳۴   + ۴۵ سایت دیگر  
بازنشستگانی که نیاز به داروهای خاص دارند یا از بیماری های مزمن رنج می برند، ناچار شدند پول داروها را آزاد حساب کنند که هزینه بسیار سنگینی است.
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
آشپزی سالم یکی از مهم ترین راه های خود مراقبتی است، زیرا مصرف غذاهای سالم سبب حفظ سلامتی می شود و از ما در برابر بیماری های مزمن محافظت می کند.
برترین ها / وقت صبح   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۶:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
بسیاری از سلبریتی هایی که به بیماری های کمتر رایجی دچار شده اند، درباره تجربه خود صحبت کرده و به افزایش آگاهی درباره بیماری خود کمک کرده اند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
فرارو- بیماری های لثه یکی از شایع ترین بیماری های مزمن انسان است که بین 20 تا 50 درصد از مردم در سراسر جهان به آن مبتلا هستند. بیماری های لثه زمانی رخ می دهند که پلاک (یک لایه چسبنده از باکتری) روی دندان ها ایجاد می شود. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ازدواج موفق میتواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی جسم و روان و احساس نشاط در افراد داشته باشد و احتمال ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش داده و امید به زندگی را افزایش دهد.
مهرنما فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۲۲:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
آلرژی یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در جهان است که در اثر حساسیت بیش از حد سیستم ایمنی بدن به مواد معمولی بی ضرر در محیط (آلرژن) ایجاد می شود.
سلامت نیوز / یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۰:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
کم خونی وضعیتی است که در آن تعداد یا اندازه گلبول های قرمز و یا مقدار هموگلوبین موجود در خون کاهش یافته است. رنگ پریدگی پوست، زبان، مخاط داخل لب، خستگی زودرس و سرگیجه از نشانه های کم خونی است
برترین ها / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۲۳:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
خواب کافی و با کیفیت موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و انسان را از ابتلا به بیماری های مزمن و مشکلات روحی و فیزیکی دور نگه می دارد. خواب کافی همچنین برای سلامت مغز و بهبود تمرکز و حل مسائل مختلف در طول روز بسیار مهم است.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۰   + ۵۰ سایت دیگر  
ابراهیم قادری رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، از احتمال سرایت پذیری بیشتر آنفلوانزا در پاییز نسبت به سال گذشته خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رعایت رژیم غذایی مناسب، برخورداری از یک سبک زندگی سالم و سرمایه گذاری روی آن عواملی است که سلامت کلی فرد را تعیین می کند و در مقابل عدم توجه به این نکات ممکن است منجر به بروز بیماری های مزمن شود که عوارض ناگهانی نیز به همراه دارد.
سلامت نیوز / عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۲۰:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی و دیابت که در اکثر موارد به دلیل سبک زندگی ایجاد می شوند بسیار شایع هستند و با پیری سریع تر همراه می باشند. این شرایط با تلومرهای کوتاه تر (ساختارهایی که انتهای کروموزوم های ما را پوشانده و از آسیب محافظت می کنند) مرتبط هستند ...
سلامت نیوز / فرارو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۵۹ سایت دیگر  
مصرف برخی ادویه ها یک راه ساده و آسان برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن و از دست دادن چربی های اضافه است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سبک زندگی ناسالم، استفاده بی رویه از فست فودها و غذاهای ناسالم، چاقی و بیماری های مزمن کنترل نشده به ویژه دیابت و فشارخون بالا، زنگ خطر افزایش بیماران کلیوی را به صدا درآورده است؛ به همین دلیل فرهنگ سازی برای افزایش اهدای عضو می تواند کمک شایانی به مبتلایان بیماری های کلیوی و دیالیزی داشته باشد.
نبأپرس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۴:۳۵   + ۳۷ سایت دیگر  
به گزارش نبأپرس از وبدا، عباس شیراوژن افزود: پس از مقداری پیاده روی حتماً کمی استراحت کنید. نوشیدن آب خنک بهداشتی را فراموش نکنید. سالمندان و افرادی که بیماری زمینه ای یا بیماری های مزمن دارند، بیماران قلبی و کلیوی و بیماران دیابتی و فشارخون بالا بهتر است پیاده روی نکنند. ...
تیک   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا: روانپزشکی سالمندی، گرایشی تخصصی در روانپزشکی است که برای درمان بیماری های روانی سالمندان باید شرایط خاص جسمی و اجتماعی سالمندان که با جوانان تفاوت زیادی دارد را در نظر بگیرد. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۰:۴۹    
سالمندی یکی از مراحل طبیعی زندگی است که ویژگی های خاص خودش را دارد و می تواند با کاهش توانایی ذهنی و بدنی همراه باشد. ابتلا به بیماری های مزمن و حاد، مصرف همزمان چند دارو، بازنشستگی ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نقش الگوی مصرف غذایی سالم در حفظ سلامت انسان و پیشگیری از بیماری های مزمن نظیر قلبی عروقی، دیابت، فشارخون، افزایش چربی خون و انواع سرطان ها به اثبات رسیده و اطلاعات موجود حاکی از آن است که به علت تغییر الگوی غذایی، بیماری های مزمن روندی افزایشی در کشور داشته است.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۲:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
اگر بپرسید که برای تقویت سلامت روده ها باید از کدام مواد غذایی استفاده کنیم، می توانیم در یک خط واضح و کوتاه بگوییم؛ پروبیوتیک ها، پری بیوتیک ها، فیبر، پلی فنول ها و مواد غذایی تخمیری. اما در ادامه بیشتر درباره همین گروه های مختلف توضیح می دهیم.
برترین ها / مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۲۳:۴۳   + ۴۳ سایت دیگر  
وقتی صحبت از تغذیه سالم به میان می آید، بلغور جو دوسر قطعاً می تواند سر میز صبحانه استفاده شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۰۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران با انجام یک مطالعه درباره ارتباط بیماری های مزمن و وضعیت اجتماعی-اقتصادی سالمندان، مطرح کردند که سالمندان طبقات اجتماعی- اقتصادی بالا، از دیگر سالمندان سالم تر بودند. همچنین وضعیت سالمندان در ایران بسیار نامطلوب تر از وضعیت کشورهای توسعه یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان قائم مقام ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمان از افتتاح بخش آموزش به بیمار خبر داد و گفت: کار این بخش پیگیری روند درمان بیمار است؛ پیگیری درمان بیمار پس از ترخیص بایستی بسیار مورد توجه قرار بگیرد به خصوص در بیماری های مزمن و صعب العلاج این پیگیری بسیار حائز اهمیت است.
سلامت نیوز / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
نتایج یک بررسی نشان میدهد: نوعی داروی ساخت شرکت آسترازنکا میتواند خطر مرگ در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی را کاهش دهد.
سلامت نیوز / فرادید   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۰:۳۹   + ۴۳ سایت دیگر  
زیتون یکی از اجزاء اصلی و بسیار پرخاصیت در رژیم غذایی مدیترانه ای است و مصرف آن فواید زیادی برای سلامتی دارد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۲۳:۲۶    
نحوی نژاد مدیر آسایشگاه کهریزک: با وجود سند ملی سالمندی هنوز برنامه ای برای غربالگیری بیماری های مزمن و غیرواگیر در سالمندان وجود ندارد یاسر مختاری ...
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۲۱:۵۰    
نمک درمانی به دلیل موثر بودن آن بسیار رایج شده است. این کار فواید بسیاری برای سلامتی دارد از جمله مشکلات مربوط به بیماری های تنفسی. برای افرادی که از بیماری های مزمن تنفسی مانند آسم، برونشیت، فیبروز کیستیک و آلرژی رنج می برند، نمک درمانی یکی از بهترین و طبیعی ترین گزینه های درمانی است.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۱۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
خوردن میوه ها به مقدار زیاد به خصوص سیب می تواند بیماری های مزمن قدیمی یا حتی ایجاد بیماری های مزمن جدید را تشدید کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۲۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: یکی از مزیت های نسخه های الکترونیکی آگاهی از وضعیت بیماری های حاد است که در بیماری های مزمن حدود 230 هزار پرونده الکترونیکی تشکیل شده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۲۰:۲۹    
حتماً میدانید که نشستن برای مدت طولانی می تواند باعث کند شدن گردش خون، افزایش خطر بیماری های قلبی، دیابت و دیگر بیماری های مزمن شود. اما حتی با یک پیاده روی کوتاه نیز می توانید با این تاثیرات زیانبار نشستن مقابله کنید.
سلامت نیوز / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۵:۰۶   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: اجرای کشوری برنامه ایراپن نیاز به 2500 میلیارد تومان اعتبار دارد.
سینا   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۱:۲۰    
ایجاد زخم ناشی از بیماری های مزمن و آسیب بافت های سطحی بدن ناشی از سوانح سوختگی از جمله معضلات بهداشتی جامعه محسوب می شوند که کیفیت و کمیت زندگی بسیاری از افراد جامعه را تحت تاثیر قرار می دهند. ...
سلامت نیوز / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۲۳:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
دیابت نوع 2 یکی از شایع ترین بیماری های مرتبط با چربی اضافی شکم است. مشخص شده افرادی که چربی بدن در شکم شان ذخیره می شود در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت و سایر بیماری های مزمن هستند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۰۲:۲۷    
اکنون چاقی و اضافه وزن به شدت رو به افزایش است؛ تا حدی که می توان گفت ردپای چاقی در فهرست بیماری های مزمن قرار گرفته و سلامت را تهدید می کند. صحت این ادعا، صحبت هایی از دکتر محمدجعفر طالب پور، محقق طب ایرانی است که برای شما بازگو می کنیم.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
در سال های اخیر، دستگاه گوارش شما با جنبه های متعدد سلامتی، مانند استرس عاطفی و بیماری های مزمن مانند سرطان و دیابت مرتبط شده است. ما اکنون می دانیم که دستگاه گوارش مملو از تریلیون ها باکتری است که نه تنها به ما در پردازش غذا کمک می کنند، بلکه به بدن ما نیز کمک می کنند تا سلامت کلی را حفظ کند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ - ۱۱:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
فرارو- چربی شکم که با عنوان چربی احشایی یا شکمی نیز شناخته می شود چربی فعال متابولیکی است که در اطراف اندام های اصلی مانند کبد ذخیره می شود و با شرایط سلامتی جدی مانند سرطان و دیابت مرتبط است. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خواب کم یا زیاد می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامتی داشته باشد و بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد. به علاوه، برخی از بیماری های مزمن که باعث تغییر الگوی خواب می شوند، ممکن است در اثر کمبود خواب بدتر شوند که می تواند منجر به کاهش طول عمر شود.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۰۳:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
احتمالا تا امروز چیزهای مختلفی درباره قهوه شنیده اید؛ مثلا اینکه مصرف قهوه می تواند به افزایش طول عمر شما کمک کند، اما موقتا هم می تواند فشار خون را بالا ببرد؛ یا اینکه مصرف قهوه خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۰۰:۳۱    
دنیای اقتصاد : یک شرکت با سابقه طولانی در ارائه لوازم پزشکی در زمینه بیماری های مزمن در حال گسترش تجارت خود به سوی نظارت و خدمات آموزشی برای بیماران دیابتی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
محققان دانشگاه "مینه سوتا" آمریکا از توسعه یک تکنیک جدید که می تواند درد افراد مبتلا به بیماری های مزمن و عصبی مختلف را تسکین دهد، خبر داده اند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۶:۴۳    
شفقنا-العربی الجدید می نویسد: به دلیل وضعیت نابسامان بهداشتی و خدماتی در زندان های عراق و سپردن قراردادهای تامین مواد غذایی و نیازهای زندانیان به گروه های مشخص و نیز نبود نظارت سازمان های حقوق بشری و تعلیق فعالیت کمیساریای حقوق بشر عراق ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۳:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
رژیم غذایی سرشار از چربی، مواد قندی، نمک و کلسترول بالا در کنار بی تحرکی، استرس کنترل نشده و عصبانیت، خطر بروز بیماری قلبی را افزایش می دهد. در ادامه به نقل از هلثی فود به چند ماده غذایی مفید برای حفظ سلامت قلب خواهیم پرداخت. روغن زیتون ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۶:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
گیلاس سرشار از آنتی اکسیدان است و خواص ضد التهابی دارد که ممکن است به کاهش خطر بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، سرطان و بیماری آلزایمر کمک کند. خوردن میوه بیشتر ازجمله گیلاس برای سلامت کلی شما عالی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۴:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
متخصص بیماری عفونی گفت: یک دلیل طولانی شدن کووید در بدن، ماندگاری ویروس در روده است که با تکثیر موجب ایجاد علائم می شود. ممکن است کووید طولانی در برخی افراد، بیماری های مزمن کبدی، کلیوی و قلبی ایجاد کند
سلامت نیوز / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۰:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
سبک زندگی واقعا می تواند در سن و ظاهر شما تفاوت ایجاد کند. علیرغم آن که امید به زندگی ما ممکن است در حال افزایش باشد طول عمر ما زمانی که در سلامت خوب سپری می کنیم هنوز بسیار کم تر از حد انتظار باقی مانده است ...
زومیت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۲۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مسواک زدن احتمال ابتلا به بیماری های مزمن مختلفی را کاهش می دهد و همچنین دندان ها و لثه های شما را سالم نگه می دارد؛ اما بیشتر ما این کار را اشتباه انجام می دهیم.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۷:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
آرتوروز یا همان بیماری مفصلی از شایع ترین بیماری های مزمن مفاصل است که بسیاری از افراد درگیر آن هستند؛ در این بیماری رعایت های تغذیه ای می تواند به بهبود وضعیت کمک شایانی داشته باشد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
همه ما شنیده ایم که در هالیوود از بوتاکس برای صاف کردن پیشانی بازیگرها استفاده می شود. اما از بوتاکس برای تسکین بیماری های مزمن هم استفاده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شیر مادر در کاهش بیماری های مزمن در بزرگ سالی از جمله بیماری های قلبی عروقی، فشارخون بالا، سرطان ها و دیابت نقش دارد.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
علل متعددی مانند عدم تحمل گلوتن، قاعدگی، بیماری های مزمن دستگاه گوارشی و... سبب می شود که معده دچار مشکلاتی همچون دل پیچه شود. اما راهکار های متعددی برای کنترل آن وجود دارد.