شنبه ۰۲ تیرساعت ۰۶:۲۳Jun 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خودمراقبتی»

سلام نو / رکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۶:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
اغلب اوقات ما خشن ترین منتقدان خودمان هستیم. خودمان را به خاطر اشتباهات و کاستی ها سرزنش می کنیم و در چرخه ای از خودکم بینی و منفی گرایی می افتیم. روانشناسی به ما می گوید که چنین رفتاری می تواند منجر به مسائلی مانند اضطراب، افسردگی و پایین آمدت اعتماد به نفس شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۲:۲۹    
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان خوزستان،بهزیستی شهرستانهای استان خوزستان به مناسبت روز جهانی منع کار کودک اقدامات مختلفی از جمله برگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای خودمراقبتی ویژه کودکان کار،حضور تیم های اورژانس اجتماعی در مناطق آسیب خیز جهت شناسایی کودکان کار و آگاهسازی عموم مردم ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۰۷:۱۲    
خودمراقبتی دیابت به بیماران کمک خواهد کرد تا در کنترل دیابت توانمند باشندف در این اینفوگرافی هفت اصل خود مراقبتی برای دیابت را مشاهده می کنید.
میگنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش میگنا رسانه تاب آوری و سلامت روان ایران رابطه بین خود مراقبتی و تاب آوری همبستگی مثبتی را نشان میدهد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۹:۲۷    
کسی که دچار جدایی و شکست عاطفی شده، کاملا علایم یک فرد سوگوار را نشان می دهد و نیاز به خودمراقبتی های مشابه دارد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۷:۱۱    
درراستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی برنامه آگاهسازی زنان و دختران با تاکید بر خودمراقبتی ومراقبت های اولیه روانی اجتماعی در مدارس نهاوند توسط کارشناسان اورژانس اجتماعی این شهرستان اجرا گردید.
فرادید   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
راز این زیبایی و جوانی جنیفر آنیستون در روتین خودمراقبتی او نهفته است که خود درباره ی آن صحبت کرده است. زیبایی ظاهری از سلامت روان نشأت می گیرد یکی از اساسی ترین بخش های روتین خودمراقبتی آنیستون، نظم بخشی به ذهن خود است. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۲۷    
دیابت از جدی ترین و شایع ترین بیماری های مزمن است که با افزایش سطح قند خون همراه می باشد. متاسفانه این بیماری درمان قطعی ندارد اما می توان با اصلاح شیوه زندگی سطح قندخون را کنترل کرد. کنترل دیابت مستلزم خودمراقبتی ویژه در طی زندگی است ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۷:۰۵    
معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اردبیل گفت: 900 نفر از دختران و بانوان در این استان از محتوای آموزشی کاربردی خودمراقبتی از آسیب های اجتماعی بهره مند شدند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۷    
با هدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی طرح آگاه سازی و خودمراقبتی زنان و دختران در محله های آسیب خیز و مدارس توسط دفتر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بهزیستی شیراز با همکاری موسسه سفیران سلامت حکیم و 11 تسهیلگر در حال برگزاری است.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
چند سالی می شود که جامعه شناسان هشدار می دهند علاوه بر آموزش مهارت های زندگی به جوانان و نوجوانان، نسبت به خودمراقبتی از آنها نیز اقدام اساسی صورت گیرد ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۰:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
پرویز پروین معاون امور توسعه پیشگیری استان همزمان با آغاز دهه کرامت و روز دختر از اجرای برنامه آگاهسازی زنان و دختران با تاکید بر خودمراقبتی در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی خبر داد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۰۶:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سمپوزیوم دو روزه بین المللی دندانپزشکی در ایران با حمایت انجمن های علمی جراحان فک و صورت ایران و غیره با 10 امتیاز بازآموزی با حضور دندانپزشکان ایرانی و کشورهای افغانستان، لبنان و امارات 20 و 21 اردیبهشت برگزار است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۵:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
به همت جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (ایمسا)، هجدهم اردیبهشت پویش آگاهی رسانی بیماری های خاص و صعب العلاج در بیمارستان شهدای تجریش برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۵۲    
به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان آباده در مراسمی با حضور ، اثنی عشری، معاون امور توسعه پیشگیری، صفری، معاون فرماندار شهرستان، یعقوبی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان آباده و عالم گیر، کارشناس مسئول طرح در استان فارس و مخاطبین طرح ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
در واقع بدون صرف وقت پزشکان و آموزش و یادگیری بیماران برای کسب مهارت های خودمراقبتی و مشارکت آنان در امور تشخیص، پیشگیری و درمان آسم، مشکلات و پیامدهای این بیماری قابل کنترل نخواهد بود.
اهل کاشانم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات مدیریت اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی از طراحی برنامه کاربردی خودمراقبتی مبتنی بر تلفن هوشمند برای در کنترل بیماری آسم خبر داد.
تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۴:۳۷    
خودمراقبتی شامل رفتارهایی است که آگاهانه و هدفمند انجام می دهیم تا سالم تر و شادتر زندگی کنیم. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۶:۰۶    
کرمان_ فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: خودمراقبتی در فضای مجازی امری ضروری است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت: استان سمنان به واسطه وجود تاسیسات و زیرساخت های حساس، در بحث اجرای سازوکار اجرایی پدافند غیرعامل نیازمند خودمراقبتی، حفاظت و حراست است.
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تبریز (پانا)- معاون فرهنگی و پرورشی استان آذربایجان شرقی گفت: جشنواره نوجوان سالم بعنوان مثلث تربیتی خود مراقبتی و اهمیت زندگی سالم را به نوجوان می آموزد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۹:۵۲   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به نقل از ایسنا، دکتر حسام الدین علامه ضمن گرامیداشت هفته سلامت اظهار کرد: یکی از اهداف مهم هفته سلامت این است که در این فرصت سالانه ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۳:۵۷    
تشخیص پسوریازیس می تواند جذب زیادی داشته باشد. علائم جدید می تواند بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان دبیر ستاد بزرگداشت هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: نمایشگاه سلامت با هدف تقویت نقش خودمراقبتی در سلامت عمومی برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۳:۲۶    
کارگاه آموزشی خودمراقبتی و سلامت بانوان ویژه بانوان شاغل حوزه ستادی و نواحی 5 گانه شهرستان ارومیه در محل سالن جلسات شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۱۳    
رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش استان کرمان در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان در هتل آسمان کرمان، گفت: خودمراقبتی مهمترین عامل پیشگیری از بروز قانون شکنی ها است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۴۲    
آوای سلامت با هدف اهمیت بخشی به خودمراقبتی دانش آموزان امروز در مدرسه دخترانه آذر بهنیای رشت به صدا در آمد.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۶:۲۵    
سرهنگ پاسدار حمیدرضا فغانی گفت: از آن جایی که بنیاد تمدن اسلامی بر بهداشت و سلامت است ، خودمراقبتی و حفظ سلامت فردی در آیات و روایات از جایگاه ویژه ای بر خوردار است.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۰:۱۳    
دکتر احمد پور اظهارداشت : بیشترین عامل مرگ و میر در دنیا مربوط به سکته های مغزی و قلبی، دیابت، فشارخون و انواع سرطان ها است که با رعایت اصول خودمراقبتی می توان از میزان ابتلا و همچنین مرگ ومیرهای ناشی از این بیماری ها کاست. ...
آوای رودکوف   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۲۲:۵۸    
در هفته سلامت چادر سلامت در نماز جمعه برپا شد در این چادرسلامت کنترل قند خون و فشار خون از نماز گزاران صورت پذیرفت .
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دیابت ایران با اعلام اینکه در هر 30 ثانیه یک نفر در جهان به خاطر زخم پای دیابتی دچار قطع عضو می شود، به آموزش خودمراقبتی به دیابتی ها و آموزش پزشکان اشاره کرد و گفت: طبق آمارهای فدراسیون بین المللی دیابت فقط یک سوم پزشکان از مشکلات پای افراد دیابتی در مراحل اولیه آگاه می شوند.
پانا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
شهریار (پانا) - رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حاشیه جلسه تخصصی کارشناسان مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی در اردوگاه استانی شهید محمد منتظری از برنامه ریزی و اجرای برنامه های متنوع توانمندسازی و خودمراقبتی ذیل طرح نماد برای دانش آموزان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
این روز ها و همگام با توسعه شتابان شبکه های مجازی و ابزار های اطلاع رسانی، شاهد افزایش نگران کننده اخبار جعلی و غیر واقعی هستیم.
رسانه تاب آوری اجتماعی ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۱:۰۲    
مراقبت از خود، عمل مراقبت از سلامت جسمی، روانی و عاطفی شماست. این موضوع به شما کمک می کند تا از استرس، خستگی و بیماری جلوگیری کرده و یا کاهش دهید و رفاه، انرژی و بهره وری خود را افزایش دهید. خودمراقبتی نیز نشان می دهد که برای خود و کارتان ارزش و احترام قائل هستید و قربانی و ماشینی نیستید.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۳:۲۱    
نگرانی از ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی یا همان اچ.پی .وی از جایی بیشتر می شود که مردم نسبت به این ویروس، راه های انتقال و واکسن آن اطلاعات کمی دارند به همین دلیل چهارم مارس برابر با 14 اسفند ماه به عنوان روز جهانی آگاهی از اچ.پی.وی نامگذاری شده است
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۲۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: فقیه، قاری، مهندس، فیلسوف، سرمایه دار، عالم و غیره بسیار آمدند و رفتند اما شخصی ماندگار می شود که هُمْ دَرَجَاتٌ و لَهُمْ دَرَجَاتٌ باشد، تلاش برای رسیدن به این مرتبه رنج دنیوی می خواهد ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: ورزش کردن، قدردانی و شکرگزاری، داشتن ذهنیت مثبت و خوش بینی، برنامه ریزی، خواب کافی و خودمراقبتی می تواند از جمله راهکارهایی برای شادتر زیستن افراد به شمار رود و باید توجه داشت که انسان موجودی اجتماعی است و روابط اجتماعی گسترده و مثبت نیز می تواند انسان را شادتر کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۲۳:۲۱    
رئیس بازرسی فرماندهی مرزبانی استان از یگان های تابعه شمال استان بازدید کرد.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۷:۵۱   + ۲۱ سایت دیگر  
خواب به عنوان یکی از رفتار های سالم در بهداشت فردی، جایگاه مهمی در سبک زندگی سالم و برنامه ملی خودمراقبتی دارد و می تواند منجر به ارتقای سلامت جسمی، روانی و اجتماعی فرد، خانواده و جامعه شود. ...
سینا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۴:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
با خود مهربان بودن و مراقبت از خود، پایه های جدا ناپذیری از بهبود روابط با خویشتن است. در حالی که این امر آسان به نظر می رسد اما یاد گرفتن دوست داشتن خود، یکی از پر چالش ترین وظایفی است که هر فرد با آن مواجه می شود. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۰۹:۲۳   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، علیرضا زالی، در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با مؤسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان (مکسا) به منظور توسعه فعالیت های غربالگری، تشخیص، درمان، خودمراقبتی و تولید دانش در حوزه سرطان از حسن اعتماد این مؤسسه و تلاش های مبتنی بر استمرار و تحقق تفاهم نامه تقدیر کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ارتقای سواد سلامت سبب تقویت خودمراقبتی افراد می شود.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۱۵:۲۳    
خودسازی و خودمراقبتی در ماه مبارک رمضان، ضرورت استفاده از ظرفیت گردشگری استان و رفع مشکلات زیرساختی از جمله مهم ترین مواردی بودند که ائمه جمعه استان اردبیل در نمازجمعه به آن ها پرداختند.
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی اداره سلامت منطقه 12؛ امیر حسین ساداتی معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه بیان داشت: برنامه های توانمندسازی و مهارت آموزی به کودکان و نوجوانان با هدف ارتقای فرهنگ خودمراقبتی در قالب مراکز فرآموز سیار در مدارس منطقه به اجرا درآمد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۸:۵۵    
کنگاور - ایرنا- رییس واحد آتش نشانی شهرداری سنقر گفت: چهارشنبه سوری، سطحی از هیجان را در کودکان و نوجوانان که بیشترین آسیب را می بینند، ایجاد می کند و باید شرایطی فراهم کنیم که چهارشنبه سوری برای آنها به نسبت ایمن شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۱:۴۶    
مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: تعداد 6 مدرسه کم برخوردار ناحیه 5 شهر اصفهان ویژه دختران متوسطه پایه نهم در مراسم افتتاحیه رویداد رویش سبز شرکت کردند. این رویداد برای 450 دانش آموز و به صورت یک روزه اجرایی شد.