یکشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۰۱:۰۶May 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خودمراقبتی»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان نتایج یک پژوهش در ایران نشان می دهد که برخی گروه ها ازجمله زنان میان سال، به خود مراقبتی در مواجهه با بیماری کووید 19 اهمیت خیلی بیشتری داده اند و این اهمیت برای مردان جوان کمتر بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
استان ها- ایرنا- آمار مبتلایان به کرونا در استان ها و فوت شدگان ناشی از آن به مدد رعایت پروتکل های بهداشتی، اجرای محدودیت ها و واکسیناسیون، در قیاس با ماه قبل سیر نزولی دارد، اما هنوز و به ویژه در آستانه عید سعید فطر، توجه به خودمراقبتی و پرهیز از عادی انگاری اهمیت دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۲۲    
مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به 24 هزار و 869 خانواده سالم در سطح استان در قالب طرح شهید سلیمانی از لحاظ الزام رعایت پروتکل های بهداشتی در برابر کرونا، آموزش های لازم ارائه شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش که در همایش نقش مددکاران اجتماعی در کار با بیماران خاص ارائه شد، نشان می دهد که رعایت اصول خودمراقبتی برای مددکاران اجتماعی در کار با کودکان مبتلا به سرطان و خانواده هایشان ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۴:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
یک متخصص روان درمانی، توجه به خودمراقبتی روانی در پاندمی کرونا را مورد تاکید قرار داد و گفت: تاب آوری افراد در مقابل استرس متفاوت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۲۳    
گروه استان ها- ویروس منحوس کرونا ناخواسته ما را وارد یک سبک جدید از زندگی کرده است که لازمه مقابله با این بیماری را آموزش و همراهی مردم در رعایت نکات بهداشتی است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۵۵    
کمالی گفت: در زمینه کنترل کرونا با ارتباط پایگاه، کانون با خانه بهداشت و شورای روستا که محوریت مسجد داشتند، توانستیم در زمینه کنترل کرونا به صورت داوطلبانه در زمینه خودمراقبتی و حمایتی از بیماران فعالیت هایی را انجام دهیم.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۸:۴۹    
کتاب حاضر راهنمای خودیاری و خودمراقبتی برای مادران و پدران منتظر است. همچنین، برای افرادی که در این حوزه ها کار می کنند نیز می تواند راهنمایی مؤثر باشد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۱۲    
همزمان با فرا رسیدن روز جهانی آسم، کارشناس بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به تشریح اصول خودمراقبتی بیماری آسم در دوران اپیدمی کووید – 19پرداخت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۰۷    
مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری اصحاب الجنت عنابلو از برگزاری مسابقه ماه آسمانی و تجلیل از برندگان مسابقه مجازی کتابخوانی راهنمای خودمراقبتی جوانان خبر داد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و دوازدهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید 19 در دانشگاه، مهم ترین راهکار کنونی برای ارتقای سلتمت عمومی در برابر کرونا را جدی گرفتن راهکارهای خودمراقبتی و رعایت اصول بهداشتی از سوی همه اقشار جامعه دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۵:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: به دلیل قرار گیری در ماه رمضان و همچنین شرایط شیوع ویروس کرونا در کنار اقدامات ایمنی و خود مراقبتی باید فرهنگ دعا و استغفار را هم ترویج داد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول آموزش سلامت شهرستان سنندج با اشاره به اهمیت هفته سلامت و شعار این هفته گفت: هر سال روز هفتم آوریل مصادف با 18 فروردین روز جهانی بهداشت نامگذاری شده است.همچنین در ایران نیز از اول تا هفتم اردیبهشت،هفته سلامت نام دارد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۵۲    
نتایج جشنواره و پویش سپاس از مدافعان سلامت همزمان با آغاز هفته سلامت اعلام شد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم ، احمدی رئیس اداره سلامت و تندرستی قم اظهار کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۵:۱۳    
مسول آموزش سلامت مرکز بهداشت سنندج توجه به سلامت فردی و اجتماعی را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: با خودمراقبتی می توان از بسیاری بیمار ی ها پیشگیری کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بیماری های واگیردار مرکز بهداشت استان اصفهان، گفت: با توجه به اپیدمی کرونا برای مصون ماندن از خطر ابتلا به این ویروس امکان برگزاری آموزش های حضوری مراقبت های بهداشتی برای مردم وجود ندارد، باید از راه شبکه های اجتماعی و رسانه ها تلاش شود تا آگاهی های بهداشتی و خودمراقبتی مردم دچار افت نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۵:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: ارتقای سواد جامعه و خودمراقبتی نقش مهمی در توسعه سلامت جامعه دارد.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: ترویج فرهنگ خود مراقبتی در شهروندان برای کنترل بیماری کرونا الزامی است.
یک پزشک   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۲۰:۰۵    
اگر در اندروید و iOS دنبال یک اپلیکیشن انگیزشی روزانه و ردگیری عادت ها یا خودمراقبتی بگردید؛ احتمالا هیجان انگیزتر از اپلیکیشن Fabulous نخواهید یافت. ...
مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، با اشاره به تاکید طب ایرانی بر اصلاح سبک زندگی و حفظ تندرستی، این مکتب را ظرفیتی غنی در راستای ترویج خودمراقبتی دانست و با تبریک فرارسیدن ماه رمضان، به بیان توصیه هایی مبتنی بر آموزه های طب ایرانی برای روزه داران پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - موج چهارم کرونا سرکش تر و بی محاباتر از سه موج پیشین یکایک شهرها و روستاهای کشور را درنوردیده و کوچک ترین و کم جمعیت ترین استان کشور را هم بی نصیب نگذاشته است آنهم پس از آنکه در آستانه سال جدید، کرونا روی آرامش گرفته بود.
برنامه کشیک سلامت به تهیه کنندگی سهیل سلیمانی جمعه 27 فروردین 1400 با موضوع دلایل رسیدن به پیک چهارم کرونا و راهکارهای برون رفت از آن روی آنتن رفت. ر ئیس مرکز تحقیقات صداوسیما از جابه جا شدن برخی حد نصاب ها در جذب مخاطب برنامه های نوروزی رسانه ملی خبر داد و عامل آن را طراحی سبک رسانه ای تولید در ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه همچنان تعداد بیماران بی علامت یا با علائم خفیف بیش از موارد حاد است، خودمراقبتی بسیار مهم است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - استاندار اردبیل گفت: آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل حکایت از افزایش صعودی آمار مبتلایان در روزهای آینده را دارد که ما خودمراقبتی و قرنطینه خانگی را به مردم توصیه می کنیم.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
استاندار اردبیل با اشاره به شدت یافتن شیوع کرونا و تعداد مبتلایان در استان ، کاهش و کنترل آن را نیازمند تقویت خودمراقبتی و قرنطینه خانگی مبتلایان غیر بستری دانست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۴:۱۶    
خودمراقبتی یکی از کم هزینه ترین اقدامات برای پیشگیری از ابتلا به کووید-19 و ارتقاء سلامت است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۴۵    
وضعیت اکثر شهرهای استان قرمز شد و بیمارستانها مملو از بیماران کرونای شده و شرایط برای مردم به حال اضطراررسیده وستاد ملی کرونا اراده جدی برای مهار کرونا نداردو در تعطیلات نوروز درسایه عدم خودمراقبتی وکنترل مبادی ورودی وخروجی شهرها عامل اصلی موج چهارم کرونا است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم مهم ترین اصل را در وضعیت قرمز کرونایی، خودمراقبتی دانست و بر تقویت رهگیری ویروس کرونا در درمانگاه ها و مراکز بهداشتی منتخب استان تأکید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۰۰:۲۹    
پیشکسوت استقلال: وقتی سخت گیری های باشگاه و خودمراقبتی بازیکنان وجود نداشته باشد، چنین اتفاقی می افتد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۰۷:۲۹    
سالمندان آسیب پذیرین گروه در برابر کرونا هستند، بهترین راه پیشگیری از این بیماری قرار نگرفتن آنها در معرض ویروس کرونا است، خودمراقبتی سالمندان در اپیدمی کرونا و اجتناب از رفتن به مسافرت و برگزاری دورهمی ها به خصوص در نوروز ضامن سلامتی آنها خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
سامانه جامع بالینی کرونا در قزوین در پاسخ به نیاز مراقبت از راه دور، خودمراقبتی و پایش بیماران دارای علایم خفیف در منزل راه اندازی شد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۰:۴۶    
خود مراقبتی اولین گام سلامتی است. طبق تحقیقاتی که روی سالمندان انجام شده 80 درصد سالمندان بالای 65 سال از یک بیماری مزمن و 50 درصد آن ها از دو بیماری مزمن رنج می برند.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۲۰:۲۳    
سردار عباسعلی محمدیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت:با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت خودمراقبتی از طریق کاهش تردد شهروندان در معابرعمومی و دوری از تجمعات خانوادگی و توصیه مسئولان بهداشتی بر ماندن در منزل و دوری از هر گونه تجمع، پلیس استان نیز به منظور پیشگیری ...
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۵:۳۰    
زنان باردار به دلیل تغییراتی در سیستم ایمنی و فیزیولوژیکی بدن بیشتر مستعد ابتلا به عفونت های تنفسی ویروسی، از جمله کووید-19 هستند و باید با خودمراقبتی و رعایت نکات بهداشتی خود و جنین را در برابر کرونا ایمن سازند.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۴:۵۰    
بنابر نتایج مطالعه بار جهانی بیماری ها (GBD) در سال 99، سه بیماری دیابت، فشارخون بالا و چاقی عوامل اصلی ایجاد بار برنظام سلامت، در ایران هستند.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۱:۴۸    
ملارد(پانا)- یاریگران زندگی، طرحی برای خودمراقبتی دانش آموزان در مقابل خطرات ناشی از گرایش به مواد مخدر است. نشست تخصصی طرح یاریگران زندگی با همت کارشناسی مراقبت و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با حضور ضیایی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۰:۵۳    
مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه در سال های اخیر میزان سرطان در جامعه روند افزایشی داشته است، گفت: 40 درصد سرطان ها با خود مراقبتی قابل پیشگیری است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : مدیرگروه بیماری های علوم پزشکی گیلان گفت: در بیماری های تنفسی نقش حفاظت فردی پررنگ تر از درمان است لذا کرونا درمان ندارد و باید با ماسک زدن و خودمراقبتی از ابتلا پیشگیری کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: به آحاد جامعه توصیه می شود که در این دوران کرونایی با توجه به کم تحرکی و محدودیت های ایجاد شده، شیوه زندگی سالم و خودمراقبتی را در پیش بگیرند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۳:۱۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه ، بیماری های واگیردار و غیرواگیردار تهدیدی جدی اما حکیمانه برای انسان است. آدمی باید پیام درد و بیماری را بفهمد و بر اساس آن زندگی خود را در مسیر کمال و جاودانگی قرار دهد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
محققان شرکت های استارت آپی حوزه سلامت دیجیتال علاوه بر ارائه گجتی برای خودمراقبتی بیماران مبتلا به آسم و بیماری های قلبی، راهکاری برای پایش وضعیت سالمندان عرضه کردند.
مددکاری اجتماعی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۲۱    
یادداشتی کوتاه از یک مددکار اجتماعی به مددکاران اجتماعی دیگر ؛ مراقب خود باشیم نگاشته و ترجمه از : دکتر معصومه کمال الدینی – مددکار اجتماعی ارشد سازمان صدا و سیما ...
میگنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
این روز ها که سرعت زندگی خیلی بالاست، باید با خودمراقبتی مواظب سلامتی خود باشیم.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۲۶    
هرمزگان- کارشناس سلامت روان در جلسه آموزش آنلاین با موضوع خودمراقبتی در فضای مجازی، گفت: خودمراقبتی، گام نخست سلامت و عملی است که در آن، هر فردی از دانش، مهارت و توان خود به عنوان یک منبع استفاده می کند تا به طور مستقل از سلامت خود مراقبت کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
دکترمسعود مهدویان فر گفت: آموزش خودمراقبتی و افزایش آگاهی کودکان و نوجوانان درخصوص روش های حفظ سلامت فردی، بهترین شیوه برای کاهش پدیده کودک آزاری است و مدارس و کودکستان ها باید نسبت به آن، اهتمام ویژه ای داشته باشند.
ایثار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۰۲    
دو دوره کلاس آموزش خانواده، ویژه همسران شهدا و همسران جانباز، با موضوع خودمراقبتی وشادزیستن با تدریس استاد دانشگاه،خانم فاطمه شاه علی در محل نمازخانه بنیاد شهید برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران پیشگیری از ابتلا به سرطان بسیار بهتر از آن است که پس از ابتلا به دنبال روشی برای درمان بگردیم،تمام سرطان ها قابل پیشگیری نیستند اما می توان با داشتن سبک زندگی سالم و خودمراقبتی خطر ابتلا به این بیماری را به طور چشم گیری کاهش داد .
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۰۶    
بسیاری از ما مسئولیت های زیادی در زندگی داریم که باعث می شود خودمراقبتی را فراموش کنیم؛ در حالی که خودمراقبتی یکی از جنبه های مهم مدیریت استرس است. مراقبت خوب از بدن، می تواند به ما حس خوبی در مورد خود و زندگی مان بدهد و ارزشی را که برای خود قائل هستیم به دیگران انتقال دهد.
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۷:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مطابق با نتایج طرح آمارگیری گذران وقت پاییز و زمستان 98 و بهار و تابستان 99 مرکز آمار، بیشترین زمان صرف شده مردان 15 ساله به بالا در یک شبانه روز معطوف به فعالیت های رسیدگی و خودمراقبتی نظیر خواب، خوردن و آشامیدن، بهداشت و سفر با متوسط زمان 11 ساعت و 26 دقیقه در روز است. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
یک پژوهشگر اجتماعی، گفت: اگر کودکان آموزه های خودمراقبتی را یاد بگیرند مورد سرقت، کیف قاپی و تعرض ها قرار نمی گیرند، باید بدانیم بی اطلاعی، خجالت و کم کاری والدین در ارائه آموزه های خودمراقبتی به کودکان منجر به بروز آسیب ها می شود.