چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۰:۲۲Oct 2020 21

جدیدترین‌های «کارشناس تغذیه»

دانا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در شرایط کنونی زنان پیشگامان و نقش آفرینان جدی و همیشگی خود مراقبتی و حفاظت از خود و اعضای خانواده و جامعه در پیشگیری از کووید 19 هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا- کارشناس تغذیه مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان گفت: میوه چیکو در مرحله رسیدگی دارای گوشت شیرین و نرم و رنگ قهوه ای بوده و باتوجه به حدود 21 درصد قند پس از فرآوری به محصولات با ارزش دیگری مانند مربا و مارمالاد مفید، سبب افزایش ارزش افزوده می شود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۰۱   + ۲۷ سایت دیگر  
شریف عزمی رزق الله، مشاور تغذیه درمانی در کمیته پزشکی وزارت جوانان و ورزش مصر درباره فواید نوشیدن چای سبز که در رأس آن کاهش وزن قرار دارد، توضیح داد و گفت: این نوشیدنی، چربی سوز است زیرا دارای موادی است که روند سوخت و ساز بدن و آنتی اکسیدان ها را تسریع می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
یک کارشناس تغذیه گفت: انتخاب و آماده سازی هوشمندانه غذا ها، اولین گام در کنترل وزن کودکان است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : یک کارشناس تغذیه گفت : در آخر شب توصیه می کنیم افراد بخصوص سالمندان نیم ساعت قبل از خواب شیر گرم را به همراه عسل مصرف کنند که به بهبود خواب کمک می کند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۵۸    
کارشناس تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به تشریح محدودیت های غذایی در دوره نقاهت در بیماری کووید19 پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۶    
کارشناس تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در دوره نقاهت بیماری کرونا از مصرف غذا های سرخ کرده پرهیز کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس تغذیه روسی معتقد است که کم خونی و ایجاد مشکل در دندان ها تنها جزو کوچکی از مشکلاتی است که نخوردن دائمی گوشت برای ما ایجاد می کند.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۵۱   + ۲۴ سایت دیگر  
آرزو چراغی، کارشناس تغذیه گفت: در روزهای کرونایی اصلا فست فود نخورید زیرا تغذیه نقش اصلی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: برای پیشگیری از بیماری های آنفولانزا میوه و سبزیجات بخورید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۶:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- کارشناس تغذیه گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان توصیه کرد: به منظور پیشگیری از بیماری های تنفسی نظیر آنفلوآنزا در فصل سرما شهروندان به میزان کافی میوه و سبزیجات، غذاهای دارای ویتامین آ ، سی و دی مصرف کنند.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۰۶    
فکرشهر: در زمان شیوع بیماری کووید – 19 رخداد بیماری کووید 19 تهدیدی برای امنیت غذایی سالمند است. به گزارش فکرشهر، کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان این موضوع ادامه داد ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۲۳    
یک کارشناس تغذیه گفت: علاوه بر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، رعایت نکات تغذیه ای در راستای تقویت سیستم ایمنی بدن، ضروری به نظر می رسد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۰   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش سپید ، علیرضا مهدوی افزود: برنامه های متخلفی از سال ها قبل روی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر وجود دارد. چاقی نیز یک بیماری محسوب می شود. کنترل وزن در حوزه تغذیه و فعالیت فیزیکی تعریف می شود. در برنامه ایراپن، ارزیابی میزان فعالیت بدنی و آموزش در این زمینه و ارزیابی وضعیت تغذیه را داریم ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۲   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس تغذیه گفت: علاوه بر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، رعایت نکات تغذیه ای در راستای تقویت سیستم ایمنی بدن، ضروری به نظر می رسد. ...
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۵:۵۷   + ۳۰ سایت دیگر  
واقعیت این است که ماسک زدن در کاهش وزن تاثیر دارد. استفاده طولانی مدت از ماسک باعث بالا رفتن سطح دی اکسید کربن و در نتیجه بالا رفتن سطح اسید کربنیک در بدن می شود که پیامد آن اسیدی تر شدن مایعات بدن در نتیجه افت متابولیسم، چربی سوزی و سطح سوخت وساز بدن است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
قم- ایرنا- کارشناس تغذیه مرکز بهداشت قم گفت: چاقی و اضافه وزن می تواند موجب افزایش ابتلای افراد به بیماری کرونا شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی خوزستان از کم کاری تیروئید، علائم و درمان آن می گوید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- کارشناس تغذیه گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: یکی از عوامل تهدیدکننده سلامت مادران باردار، چاقی و اضافه وزن قبل از بارداری و روند افزایش وزن بیش از حد انتظار در طول دوران بارداری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
قم- ایرنا- کارشناس تغذیه مرکز بهداشت قم گفت: مکمل های ویتامینی و املاح نباید به صورت خودسرانه و بدون تجویز پزشک استفاده شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
قم- ایرنا- کارشناس تغذیه مرکز بهداشت قم گفت: با توجه به ضرورت تقویت و حفظ ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا، دریافت مایعات کافی در طول روز می تواند باعث تحقق این امر شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۶:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی کارشناس تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: طبق گزارشات حاصل از نتایج مطالعات علمی، سوء تغذیه طی ابتلا به بیماری COVID-19 به علت کاهش اشتها در کودکان افزایش می یابد، که می تواند عوارض جبران ناپذیری را بر جای بگذارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه بیمارستان شفا کرمان با اشاره به مصرف پایین پای مرغ در کشور به فواید مختلف این ماده غذایی پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه گفت: نباید به دنبال یک نسخه واحد برای رسیدن تمام کودکان به وزن سالم باشیم؛ در واقع دامنه وزن مناسب برای کودکان بستگی به قد جنسیت و سن آنها دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۲:۴۰    
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی خوزستان گفت: مادران طی دوران بارداری به 6 گروه مواد غذایی نیاز دارند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: امسال شعار هفته جهانی تغذیه با شیر مادر سیاره ای سالم، با حمایت از تغذیه با شیر مادر است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۹:۲۵    
مسعود فیروزکوهی، کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: وقتی سیستم ایمنی بدن به یک غذا واکنش نشان دهد، آنتی بادی هایی علیه آن ترشح و پس از مصرف غذای آلرژی زا، هیستامین تولید می شود که علائمی مثل کهیر، جوش های پوستی و... را به دنبال دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه بیمارستان شفا شهر کرمان گفت: تغذیه نوزادان با شیر مادر درصد ابتلای آن ها به بیماری ها را کاهش می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/همدان کارشناس تغذیه گفت: در روزهای گرم تابستانی خیلی ها هوس سرکشیدن یک نوشیدنی خنک را می کنند و بیشترین نوشیدنی که در تابستان مصرف می شود، آب است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری فارس ، سارا دستگیر؛ کارشناس تغذیه بیمارستان مادر و کودک شوشتری در خصوص باور اشتباه مردم در استفاده از محصولات لبنی سنتی که در فروشگاه ها عرضه می شوند گفت:شیر خام که از دید مردم شیر طبیعی اطلاق می شود و معتقداند حاوی ارزش غذایی بیشتری است، برای سالم سازی این شیر خام ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
دارنده سهمیه شمشیربازی المپیک گفت : با توجه به اینکه اردوهای آماده سازی تعطیل شده به صورت انفرادی تمرین می کنم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۲:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه نوجوانان گفت: دانش آموزان در این دوره های بحرانی و استراس زا، باید وعده های غذایی کامل دریافت کنند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۲:۴۶    
مسعود فیروزکوهی، کارشناس تغذیه گفت: توصیه ما این است که مبتلابان به هپاتیت سعی کنند یک رژیم غذایی متعادل داشته باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان سپیدان، گفت: طرح گسترش باغچه های خانگی در سپیدان اجرایی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۰:۴۱    
کارشناس تغذیه بیمارستان شفا برای سلامت هر چه بیشتر دستگاه گردش خون و قلب چند خوراکی معرفی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: مصرف پروتئین، غلات، لبنیات و مواد غذایی دارای روی، ایمنی بدن افراد را بالا می برند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
قم- ایرنا- کارشناس تغذیه و رژیم درمانی مرکز بهداشت قم با بیان این که چاقی اصلی ترین علت بلوغ زودرس در کودکان است، گفت: کودکان چاق نسبت به هم سن و سالان خود بیشتر در معرض بلوغ زودرس هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه بیمارستان شفا گفت: برای بهبود عملکرد ریه ها، رژیم غذایی باید حاوی کلسیم، فسفر، منیزیم و پتاسیم کافی باشد.
بویر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش بویرنیوز ، داریوش حسینی اظهار کرد: تغذیه به عنوان سوخت مورد نیاز بدن باید فاکتورهای مهمی در خود داشته باشد تا علاوه بر تأمین نیازها، چرخه این مهم با در نظر گرفتن الگوهای صحیح شکل گرفته و بیماری زایی را به حداقل برساند. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۲:۴۴    
مسعود فیروزکوهی، کارشناس تغذیه گفت: نتایج حاصل از مطالعات جدید منتشر شده در دنیا نشان می دهد که برخی افراد در مراحل اولیه عفونت با ویروس کرونا ممکن است مشکلات گوارشی را تجربه کنند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
خلیج فارس: کارشناس تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگر ناراحتی معده ناشی از مسمومیت غذایی یا مشکلات گوارشی باشد معمولاً پس از 48 ساعت بهتر می شود و اگر مدت بیشتری طول کشید ممکن است از نشانه های زودرس کووید- 19 یا عفونت باکتریایی باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۵۱    
کارشناس تغذیه بیمارستان شفا نکاتی را درباره غذاخوار کردن نوزاد ارائه کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر کارشناس تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نتایج حاصل از مطالعات جدید منتشر شده در دنیا نشان می دهد که برخی افراد در مراحل اولیه عفونت با ویروس کرونا ممکن است علائمی مانند درد شکم، اسهال، یبوست، تهوع و استفراغ را تجربه کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۹:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - کارشناس تغذیه گفت: توصیه می شود فرد مبتلا به بیماری کرونا به دلیل شرایط بیماری که با تب و بی اشتهایی همراه است، مایعات به میزان کافی با ترجیح مایعات گرم مثل چای، دمنوش، قهوه رقیق همچنین مایعات به صورت انواع سوپ ها را مصرف کند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۷:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
باید گیاهخواران با کارشناس تغذیه مشاوره گرفته تا بتوانند پروتئین های گیاهی را در رژیم غذایی خود بگنجاند. در صورتی که پروتئین کامل را دریافت نکنند با عوارض متعدد مواجه می شوند
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۴:۵۵    
مسعود فیروزکوهی، کارشناس تغذیه گفت: با شیوع ویروس هزار چهره کرونا، هر چه مقاومت بدن بالاتر و ارتباط با دیگران کمتر باشد، امکان ابتلا کاهش می یابد و سلامتی کودکان و اعضای خانوار بیشتر و بهتر حفظ می شود.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۲۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه اداره مدیریت نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص تغذیه گروه های پر خطر در بیماری ویروسی کرونا توصیه های لازم را ارائه داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۴:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - کارشناس تغذیه گفت: عادت های غذایی مناسب که موجب تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود، نقش بسزایی در پیشگیری از ابتلا به بیماری های تنفسی از جمله بیماری کرونا دارد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۲۳:۴۷    
بیماری قلبی معمولا ژنتیکی است؛ یعنی اگر یک نفر از افراد خانواده دچار این بیماری شود، امکان بیماری برای اعضای دیگر خانواده بیشتر می شود. بنابراین مراقبت از این عضو مهم بدن حائز اهمیت است. یکی از راه های حفظ سلامت قلب، توجه به تغذیه سالم است ...