پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۱۶:۰۳Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لاکتوز»

هنگام سفر، آماده کردن غذا بسیار سخت است و احتمال اینکه به سراغ مواد خوراکی مضر بروید زیاد است. اما می توانیم با چند نوع خوراکی و میان وعده های خوشمزه و سالم روزهای سفر را به سلامت بگذرانیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
پروتئین موجود در قره قروت مناسب عضلات و قند آن از نوع لاکتوز بوده و بی ضرر است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
لبنیات، با افزایش سن ممکن است در هضم شیر یا محصولات لبنی دچار مشکل شوید، اما مجبور نیستید تمام محصولات لبنی، کلسیمی و پروتئینی را که از آن ها به دست می آید، کنار بگذارید. بسیاری از افراد می توانند مقادیر کمی لبنیات را بدون ناراحتی معده مصرف کنند و برخی از محصولات لبنی بهتر از بقیه هضم می شوند ...
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۳:۴۱    
گذشته از اختلالات گوارشی، عدم تحمل لاکتوز و گلوتن نیز می تواند باعث نفخ، گاز و ناراحتی معده شود. زمانی که بدن قادر به هضم صحیح برخی غذاها نباشد، می تواند منجر به نفخ شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۱:۵۰    
مشکل افرادی که نمی توانند از شیر و فرآورده های آن استفاده کنند عدم تحمل لاکتوز Lactose Intolerance یا ناتوانی در هضم لاکتوز یعنی قند شیر است.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۲:۱۴    
گروه کسب و کار: در شیر تازه گاو به عنوان یک غذای طبیعی بسیار سالم و کامل مقادیر مختلفی آب، چربی، پروتئین و کربوهیدرات وجود دارد. مقدار آب موجود در شیر 88 درصد، مقدار لاکتوز یا قند 5 درصد، مقدار چربی 4 درصد و مقدار پروتئین 3 درصد است ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
HMO چیست؟ الیگوساکارید ها یا به اختصار HMO، مولکول های قند با ساختار پیچیده ای است که پس از لاکتوز و چربی، فراوان ترین ماده موجود در شیر مادر است. شیر مادر منبعی غنی از انواع مواد مغذی برای رشد کودک است، اما دانشمندان پس از بررسی ها متوجه شدند که نوزادان نمی توانند این ماده را هضم کنند ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۴:۲۱   + ۳۲ سایت دیگر  
داده ها درباره ارتباط بین آکنه و محصولات لبنی قطعی نیستند، اما مصرف لبنیات برای برخی افراد می تواند موجب بروز مشکلات پوستی شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
این روزها شاهد یک اپیدمی نفخ هستیم. علل از شرایط خوش خیم اما آزاردهنده مانند عدم تحمل لاکتوز تا تشخیص های جدی مانند سرطان متغیر است؛ اما چگونه متوجه می شوید که نفخ شکم شما گذراست یا نشانه چیزی نگران کننده تر؟
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
به جای شیر چه بخوریم؟ اگر می خواهید استخوان های سالمی داشته باشید این خوراکی های کلسیم دار را در سبد غذایی خود قرار دهید.اگر به خوردن شیر حساسیت دارید، این خوراکی های کلسیم دار را جایگزین کنید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
تحمل نکردن لاکتوز به معنای ضرورت کنار گذاشتن لبنیات نیست، برخلاف آلرژی ها که باید از غذاهای خاصی اجتناب شود، بیشتر افراد می توانند درجات مختلفی از لاکتوز را تحمل کنند.
برترین ها / سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۲:۴۴   + ۲۸ سایت دیگر  
شروع به نوشیدن شیر در هزاران سال پیش توسط مردم اروپا منجر به افزایش قد مردم این قاره شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۵   + ۵۴ سایت دیگر  
گذشته از اختلالات گوارشی، عدم تحمل لاکتوز و گلوتن نیز می تواند باعث نفخ، گاز و ناراحتی معده شود. زمانی که بدن قادر به هضم صحیح برخی غذاها نباشد، می تواند منجر به نفخ شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
شیر های گیاهی جایگزین های محبوبی برای شیر گاو معمولی هستند و می توانند گزینه های عالی برای برخی از بزرگسالان، به ویژه کسانی که به عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستند، باشند ...
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه علمی: باتوجه به اینکه بسیاری از افراد در نژادهای آسیایی با عدم تحمل لاکتوز مواجه هستند و نمی توانند به راحتی شیر مصرف کنند، توصیه شما برای پیشگیری از کمبود کلسیم در بدن این افراد چیست؟به گزارش بهداشت نیوز ...
فرادید   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
عدم تحمل غذایی باعث می شود بدن شما در مواجه با بعضی غذا ها تعادل شیمیایی خود را از دست بدهد. این بر هم خوردن تعادل می تواند باعث شود نفخ کنید، دل درد بگیرید، کهیر بزنید و یا احساس خارش کنید ...
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۸:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
برخی افراد با افزایش سن دچار مشکلات فزاینده لاکتوز می شوند و بعد از مصرف لبنیات احساس نفخ و بیماری دارند؛ با رژیم یک هفته بدون لبنیات می توانید واکنش بدن تان را بسنجید.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۷:۲۲    
عدم تحمل لاکتوز (Lactose Intolerance)، نوعی ناراحتی گوارشی است که به دلیل مصرف فرآورده های لبنی بروز می کند. این بیماران معمولاً پس از مصرف لبنیاتی مانند پنیر، شیر، ماست و... دچار نفخ، شکم درد
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مشکل افرادی که نمی توانند از شیر و فرآورده های آن استفاده کنند عدم تحمل لاکتوز Lactose Intolerance یا ناتوانی در هضم لاکتوز یعنی قند شیر است.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۲:۵۴    
تشخیص اینکه آیا نوزاد یا کودک شما علائم عدم تحمل لاکتوز را دارد یا ممکن است به شیر حساسیت داشته باشد، امکان دارد دشوار باشد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
برای تهیه دوغ گازدار تخمیری از آب کره استفاده می گردد، این محصول حاوی مقدار زیادی پروتئین و لاکتوز می باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عدم تحمل لاکتوز چیست و چرا به وجود می آید؟ آیا این بیماری قابل درمان و پیشگیری است؟ دراین مقاله به این پرسش ها پاسخ خواهیم داد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۰۵:۳۵    
عدم تحمل لاکتوز به معنای ناتوانی بدن در هضم و جذب لاکتوز است و نتیجه ی این مشکل بروز علائم گوارشی در اثر مصرف شیر و فرآورده های آن است.
با مردم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۲۲:۳۹    
نوزادان از ترکیب لاکتوز به عنوان تنها کربوهیدرات و اولین ماده غذایی به فراوانی استفاده می نمایند که باعث رشد و تکثیر اسید لاکتیک مفید در سیستم گوارشی می شود و مبارزه با اختلالات گوارشی را بهبود می بخشد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
رکنا: لاکتوز در شیر مادر هم تا حدودی یافت می شود و تقریبا همه انسان ها وقتی متولد می شوند با توانایی هضم آن متولد می شوند.
شهرخوان   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۰:۱۶    
شیر اثر چندانی بر رفع یبوست ندارد و دلیل این که برخی افراد پس از مصرف شیر به دفعات دچار اسهال یا لینت مزاج می شوند، آن است که بدنشان به دلیل کمبود آنزیم لاکتاز، توانایی هضم قند لاکتوز موجود در شیر را ندارد و به همین سبب پس از نوشیدن شیر دچار علایم ناشی از حساسیت به لاکتوز می شوند
زومیت   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مطالعه جدیدی نشان می دهد مصرف گسترده شیر، علت تکامل تحمل لاکتوز در انسان نبود، بلکه این توانایی احتمالاً نتیجه ی قحطی و شیوع مکرر بیماری ها بود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۶:۴۹    
اگر پس از مصرف یک وعده غذایی سرشار از پنیر دچار مشکلات گوارشی مانند نفخ شدید یا اسهال می شوید، احتمالا با مشکل تحمل نکردنِ لاکتوز یا حساسیت نسبت به این ماده مواجه هستید.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۱:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
اگر پس از مصرف یک وعده غذایی سرشار از پنیر دچار مشکلات گوارشی مانند نفخ شدید یا اسهال شدید، احتمالا با مشکل عدم تحمل لاکتوز یا حساسیت نسبت به این ماده مواجه هستید.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۸:۴۳   + ۲۴ سایت دیگر  
اگر پس از مصرف پنیر دچار مشکلات گوارشی مانند نفخ شدید یا اسهال شدید می شود دیگر لب به پنیر نزنید.
جماران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۷:۴۲    
حتی اگر به لاکتوز حساسیت نداشته باشید، باز هم دلایل دیگری هستند که می توانند هضم پنیر را دچار مشکل کنند، مثل مشکل عدم تحمل یا آلرژی نسبت به کازئین یا پروتئین وِی موجود در پنیر.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۰:۱۴    
عدم تحمل لاکتوز به وضعیتی گفته می شود که بدن، به دلیل کمبود یا عدم تولید آنزیمی به نام لاکتاز نمی تواند قند موجود در شیر و سایر لبنیات (به نام لاکتوز) را هضم کند. لاکتاز در حالت طبیعی توسط سلول های آستر روده کوچک تولید می شود و در آنجا لاکتوز را به ماده ای تبدیل می کند که بتواند جذب خون شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۱۹ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
محققان روسی اعلام کردند که توانستند با موفقیت اولین گاو شبیه سازی شده این کشور را متولد کنند و اکنون در حال ویرایش ژن های این گاو برای تولید شیر غیر حساسیت زا هستند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۰۹:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در مورد خواص و مضرات شیر پاستوریزه مطالب و نکات مختلفی عنوان می شود . گاهی می گویند شیر گرم خواص بیشتری دارد گاهی می گویند شیر سرد برای رژیم غذایی بهتر است. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی تبیان اینفوگرافی درباره دریافت کلسیم بدون استفاده از لبنیات منتشر کرد و نوشت: ممکنه این سوال واستون پیش بیاد که آیا کسانی که بیماری خاصی دارن (مثلاً نمی تونن لاکتوز رو تحمل کنن) و شیر بخورن، بدون نیاز به لبنیات ...
تبیان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اگر لبنیات مصرف کنید، دریافت کلسیم کافی برای بدن کار سختی نیست، اما اگر عدم تحمل لاکتوز داشته باشید یا وگان باشید چطور؟ در این شرایط دریافت کلسیم مورد نیاز بدن سخت می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۵:۴۴    
بر اساس پیش بینی های انجام شده انتظار می رود ارزش بازار جهانی صنایع لبنی تا سال 2025 به بیش از هزار میلیارد دلار برسد و در این بین نیز بخش محصولات لبنی با سطوح پایین لاکتوز و قند 7درصد رشد کند.
آوای رشت   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۰۹:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
فهرست قیمت برخی از انواع شیر پاستوریزه موجود در بازار به شرح زیر است. نام کالا قیمت (تومان) شیر کم چرب پاک – 200 میلی لیتر 4,000 شیر کم چرب میهن حجم 0٫2 لیتر 5,500 شیر غیرلبنی بادام کاله 8,000 شیر بادام غیر لبنی نیچر لین 8,000 ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۲:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
شیر یک ماده غذایی مایع و سرشار از مواد مغذی مانند کلسیم است. این یک محصول غذایی است که در درجه اول توسط پستانداران در دوران نوزادی استفاده می شود اما انسان ها تمایل به مصرف آن در بزرگ سالی دارند، زیرا بیشتر انسان های بالغ می توانند لاکتوز موجود در شیر را هضم کنند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۰۴:۴۸    
جایگزین شیر گیاهی به دلیل اثرات متعدد سلامتی بر بدن انسان به سرعت در سراسر جهان گسترش یافته است. افراد مبتلا به آلرژی شیر گاو، عدم تحمل لاکتوز و هیپوکلسترولمی نوشیدنی های جایگزین شیر را ترجیح می دهند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عدم تحمل لاکتوز Lactose Intolerance همان ناتوانی در هضم لاکتوز یا همان قند شیر است. افرادی که دچار بیماری عدم تحمل لاکتوز هستند نمی توانند غذاهایی مانند شیر، ماست و لبنیات دیگر را هضم کنند و مدام دچار درد در ناحیه شکم خواهند شد. علت این موضوع این است که این افراد نمی توانند آنزیم لاکتاز تولید کنند ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۴:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
قطع مصرف و نخوردن لبنیات در افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز فوایدی را برای آن ها به همراه دارد، همچنین پس از نخوردن لبنیات تغییراتی در بدن رخ می دهد.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۲۱:۱۳    
افراد حساس به لاکتوز شیر، شیر بادام غنی شده با کلسیم بخورید. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۶:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
پژوهش ها نشان می دهند که اگر سعی می کنید وزن خود را کاهش دهید یا وزن سالمی داشته باشید احتمالا مصرف منظم شیر به شما آسیبی نمی رساند.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۰۳ - ۲۰:۰۱   + ۲۸ سایت دیگر  
دارایی رئیس سازمان غذا و دارو گفت: یک میلیون قوطی شیر خشک رژیمی طی 2 روز آینده (سوم و چهارم اردیبهشت 1401) از گمرک ترخیص و در داروخانه ها توزیع می شود. او می گوید: شیر خشک های رژیمی برای کودکانی که آلرژی دارند یا برای تحمل لاکتوز مشکل دارند توسط متخصص کودکان تجویز می شود. ...
فرادید   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۳:۳۵   + ۲۳ سایت دیگر  
اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، نباید خیلی پنیر بخورید، مخصوصاً پنیر هایی که لاکتوز بالایی دارند.
فرادید   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
برخی افراد پس از نوشیدن شیر دچار اسهال و دل درد می شوند. علت این امر این است که وقتی این افراد با کمبود آنزیم لاکتاز که مسئول گوارش لاکتوز در دستگاه گوارش است، مواجه باشند، به عدم تحمل لاکتوز مبتلا می شوند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۱۹:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
گر چه پنیر ها کاملا مضر نیستند، اما مصرف پنیر و غذا های حاوی این ماده غذایی قبل از خواب می تواند باعث سنگینی معده و مشکلات خواب شود؛ به خصوص در افرادی که به تحمل نداشتن لاکتوز مبتلا هستند.
فرادید   ۱۴۰۰/۱۲/۲۶ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
ماست به دلیل نداشتن لاکتوز نفخ ایجاد نمی کند. لاکتوز نوعی قند است که هضم مشکلی دارد و می تواند زمینه ساز نفخ باشد. علاوه بر این، ماست سرشار از پروبیوتیک هاست که گوارش را تسهیل کرده و از بروز ناراحتی های روده پیشگیری می کند.