دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۷:۳۸May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نفخ»

سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۷:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
نفخ شکم از امراض شایع گوارشی است و طبق یافته های جدید متخصصان انگلیسی با برخی اقدامات ساده می توان از بروز آن جلوگیری کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۱:۵۹    
بیش از 30 درصد افراد از نفخ های مکرر شکایت دارند. در حالیکه در بیشتر موارد مصرف برخی خوراکی های خاص و نوشیدنی های گازدار مقصر هستند، اما در برخی موارد این نفخ ها به دلیل مشکلی بسیار جدی رخ می دهند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۲:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
گیاه انیسون، تقویت کننده دهانه معده، ضد نفخ و ضد اسپاسم بوده و برای ناراحتی های معده کاربرد دارد و رفلاکس معده را بهبود می بخشد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
داشتن شکم صاف جزء مهم ترین اصول تناسب اندام است که بسیاری از افراد سعی می کنند با انجام تمرینات مختلف ورزشی یا رژیم غذایی به این هدف برسند. اما گاه تورم شکم ناشی از تغذیه نامناسب است که زمینه ساز نفخ و اختلال عملکرد روده ها می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۱۱    
قرص دایجستیو برای درمان اختلالات گوارشی ناشی از بیماری های کیسه صفرا یا کبد، بیماری مزمن معده یا روده، اختلالات گوارشی ناشی از جراحی کیسه صفرا و روده ها و نفخ مصرف می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۹    
ماجرا به یک سال و نیم پیش برمی گردد، به زمانی که کودکی دو ساله با مشکل نفخ شکم به پزشک متخصص اطفالی در شهرستان داراب مراجعه کرد و بیماری اش تشخیص داده نشد.
میهن نوین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
میوه و سبزی نقش عمده ای در از بین بردن نفخ و مشکلات گوارشی دارد.
اقتصاد آنلاین / تبیان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۱:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
نفخ شکم مسئله ای شایع است که پیامدهای آن معمولاً جدی نیست؛ اما بر کیفیت زندگی تأثیر قابل توجهی می گذارد. در واقع بیشتر از نیمی از افرادی که دچار نفخ شکم هستند، مجبورند یک سری از روال های زندگی عادی خود را تغییر دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۲۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
انجمن جهانی سرطان تخمدان خواستار آگاه سازی عمومی درباره سرطان تخمدان در میان زنان شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۳:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
نفخ معده و باد بیش از حد شکم به دلایل مختلف ایجاد می شود و شما را آزار می دهد ، دلایلی غیرطبیعی و دور از ذهن شما می توانند در این مشکل دخیل باشند.
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
از آنجایی که علت اصلی نفخ شکم به تغذیه برمی گردد، راهکارهایی وجود دارند که کمکتان می کنند این عارضه را کاهش دهید: به گزارش اینتیتر به نقل از تبیان، افزایش فیبر در رژیم غذایی: میوه ها و سبزی ها می تواند انتقال در روده ها را بهتر کنند زیرا فیبر دارند ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مشکلات گوارشی، استرس، تغذیه ی نامناسب و غیره جزو عواملی هستند که باعث داشتن شکمی نفخ کرده و متورم می شوند. این مسئله ی آزاردهنده علاوه برای ایجاد ناراحتی برای فرد باعث می شود ظاهر وی نیز چاق به نظر برسد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۲:۴۸    
نفخ از تجمع گاز در سیستم گوارش ناشی می شود و این تجمع گاز ممکن است به دلیل فاکتورهای غیرغذایی باشد که می توانند به شما نشان دهند وضعیت سلامت فیزیکی و روانی تان چگونه است. در این مطلب به شما می گوییم نفخ شما چه علت های غیر غذایی می تواند داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۳:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
اگر نفخ معده یک مشکل مزمن شد، ممکن است علامت بروز یک بیماری یا عارضه جدی در شما باشد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نفخ معده و باد بیش از حد شکم به دلایل مختلف ایجاد می شود و شما را آزار می دهد ، دلایلی غیرطبیعی و دور از ذهن شما می توانند در این مشکل دخیل باشند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
از آن جا که ساعت های طولانی روز، روزه داران از خوردن و آشامیدن امساک می کنند خیلی از اوقات دچار مشکلات ناخواسته ای می شوند که در صورت عدم توجه، می تواند ادامه روزه داری را برای آنها ناممکن کند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
یکی از دلایل نفخ معده در ایام روزه داری درهم خوری غذا هنگام افطار است که با نوشیدن آب گرم در هنگام افطار و رعایت فاصله زمانی بین وعده افطار و شام برطرف می شود.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۱۵   + ۵۳ سایت دیگر  
سمیرا مرادی، متخصص تغذیه گفت: گوجه سبز دارای مقدار زیادی اسید سیتریک است و افراط در خوردن آن می تواند باعث نفخ معده شود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۲۳:۴۶    
امیرمسعود فلاح دکترهای کاندیدا به روم ما آمدند تا پس از پوشاک، حالا مواضع شان را درباره خورد وخوراک مردم بیان کنند. دکتر اول گفت خب یه نفر نمی خواد یه چیزی رو بخوره، ما نباید مجبورش کنیم. نباید در احوال خصوصی مردم دخالت کنیم. همین که مطمئن شیم این نخوردن ها ناشی از حساسیته بسه ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در این مطلب با چند راهکار ساده طب سنتی برای درمان "نفخ شکم" آشنا می شوید چرا که معمولاً در فصل بهار نفخ در افراد مختلف تشدید می شود. به گزارش تسنیم؛ افزایش "نفخ شکم" در بچه ها و بزرگسالان در فصل بهار تا حدی طبیعی است، برای پیشگیری از شدت آن ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۲۳:۴۷    
مصرف سوپ، مایعات از دست رفته بدن در طول روز را جبران می کند و سیستم گوارشی را برای هضم بقیه غذاها آماده می کند. سوپ منبع غنی ویتامین، مواد معدنی و مغذی است که برای بدن به ویژه در ماه مبارک لازم است. خواص سوپ: ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۹:۲۰    
خوراکی ها همیشه مقصر احساس سنگینی و ورم ما نیستند. متخصصان گوارش بر این باورند که عوامل زیر می توانند به احساس سنگینی کاذب و ورم منجر شوند.
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بدن برای حفظ ظاهر سلامت و احساس انرژی که با دفع سموم ایجاد می شود، بسیار سخت می جنگد . اولین خط دفاعی، روده، کلیه ها و پوست است. در این هنگام ابتدا متوجه تغییراتی می شوید که نشان دهنده تغذیه نامناسب است. ...
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، به نقل از دویچه ووله، برخی از افراد ممکن است در ماه رمضان از نفخ شکم، درد شکم، گاز های معده و یبوست رنج ببرند و برخی دیگر ممکن است دچار سوء هاضمه شوند که این امر دلایل مختلفی مانند تغییر در رژیم غذایی، استرس یا به دلیل آلرژی به برخی از انواع غذا ها باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۹:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان فوق تخصص گوارش، کبد و کیسه صفرا گفت: نفخ معده، اسهال، تهوع، گاز معده، به تاخیر افتادن خالی شدن معده از جمله نشانه های معده درد ناشی از اعصاب است.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
خوراکی ها همیشه مقصر احساس سنگینی و ورم ما نیستند. متخصصان گوارش بر این باورند که عوامل زیر می توانند به احساس سنگینی کاذب و ورم منجر شوند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۵۶    
روغن گیاهی رازیانه جز روغن هایی است که کاربردهای فراوانی به خصوص آشپزخانه دارد، از خواص روغن رازیانه می توان به ضد نفخ بودن، از بین بردن موهای زائد و تصفیه خون نیز اشاره کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۸:۰۷    
خوابیدن بعد از سحری سبب می شود بخارات غذا به سمت مغز حرکت کند و شخص دچار ناراحتی و نفخ معده، بی حوصلگی، عصبانیت و سر درد شود.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۴:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
ناصر رضایی پور در گفتگو با مهر گفت: قوانین میوه خوردن، در رمضان هم صادق اند و چه بسا باید بهتر هم رعایت شوند. وی افزود: بین میوه و غذا باید دست کم یک ساعت و نیم تا دو ساعت فاصله باشد چون در غیر این صورت، موجب سوءهاضمه می شود. ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
در دامان کوهستان های ایران مخازن ارزشمندی از گیاهان دارویی وجود دارد که در درمان برخی بیماری ها بسیار مفید هستند. گیاه آویشن یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین گیاهان دارویی در ایران است که خواص ضد میکروبی، ضد باکتریایی و ضد نفخ دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
بیشتر افراد زیره را به عنوان یک درمان طبیعی برای رفع نفخ شکم می شناسند و ممکن است کمتر از خواص عالی و شگفت انگیز آن در کمک به کاهش وزن آگاه باشند.اما چطور می توان به کمک زیره لاغر شد و لاغر ماند؟
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۵۶    
علت و درمان نفخ معده و دل درد در زمان روزه داری و بعد افطار را در این جا بخوانید. بیشتر روزه داران در ماه مبارک رمضان و روزه داری بخصوص بعد وعده افطار با دل درد شدید و نفخ معده مواجه می شوند که رعایت چند نکته از دید متخصصان راه حل مشکل انها است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
روزه داری اصولی در ماه رمضان نه تنها سبب بیماری نمی شود بلکه به پاکسازی بدن و سلامت آن کمک می کند. برخی افراد در ماه رمضان به دلیل پرخوری و یا در هم خوری و... احساس سنگینی شدید معده یا دل درد می کنند و نمی توانند تا چند ساعت از جایشان تکان هم بخورند. چای مخصوص برای دل دردهای پس از افطار ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۱:۵۱    
درمان دل درد و نفخ پس از افطار کردن را با این چای مخصوص تجربه کنید که از ترکیب نعناع، بابونه و رازیانه تهیه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سیستم گوارش خود را به یک تعادل مناسب برسانید، متابولیسم بدن را افزایش دهید و نفخ معده را کمتر کنید.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۰:۲۱    
علائم سو هاضمه احساس سوزش، نفخ شکم، احساس سیری، حالت تهوع، استفراغ و آروغ زدن است، دلایل اصلی سو هاضمه سیگار کشیدن، پرخوری، مصرف بیش از حد کافئین و غذاهای چرب و ادویه دار است، برخی از افراد تمایل به خوردن غذاهای پر ادویه دارند، بنابراین اگر بدن به مقدار زیاد از این غذاها استقبال نمی کند ...
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۴:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
برترین ها: نفخ شکم اغلب به صورت تورم یا گرفتگی در شکم احساس می شود و می تواند باعث برآمدگی معده شود. همیشه نمی توان از نفخ شکم جلوگیری کرد، اما روش هایی برای کاهش نفخ، گاز و درد معده وجود دارد، در اینجا پنج مورد آورده شده است. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۵۷    
در طب سنتی از گیاه آویشن به عنوان ضد اسپاسم، رفع تنگی نفس و سرفه و بدگوارشی ودرمان سیاه سرفه، برونشیت، عفونت ریه، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و برای درمان نفخ و گرفتگی های عضلانی استفاده می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۳:۱۴   + ۳۷ سایت دیگر  
برخی از مشکلات سلامتی و بیماری ها بین زنان و مردان مشترک هستند، اما از سوی دیگر زنان مشکلات سلامتی مخصوص به خود را دارند که به موجب آن ها نیازمند مراقبت های ویژه ای هم هستند. خون ریزی بعد از یائسگی ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۹:۳۴   + ۲۷ سایت دیگر  
این پزشک متخصص اشاره کرد که خوردن سبزیجات، میوه ها و قره قاط تازه در شب، ممکن است باعث نفخ و درد در شکم و در نتیجه باعث ناراحتی فرد در شب می شود.
اقتصاد آنلاین / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۲:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم و برخی نگران سوء هاضمه در ایام روزه داری هستند که با چند راهکار ساده می توان از این عارضه جلوگیری کرد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۵۸    
نفخ شکم نوعی اختلال است که افراد بیشتری را در سه ماهه اول زندگی مبتلا می کند زیرا روده آنها هنوز کاملا رشد نکرده است. این مشکل برای کودکان بین شش تا 12 ماهه نیز شایع است ، زیرا در این مدت آنها برای اولین بار غذاهای کمکی زیادی می خورند که ممکن است باعث نفخ شکم شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
یک محصول محبوب در روسیه با نام زنجبیل، حاوی مقدار زیادی پروتئین و فیبر است که باعث تسکین روند سرماخوردگی می شودو به نفخ شکم کمک می کند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - خواص بالنگ برای سلامتی انسان قابل تامل است. برای درمان نفخ شکم از بالنگ استفاده می شود. بالنگ قلب را تقویت کرده و موجب سلامت قلب می شود. در این مقاله به معرفی این میوه می پردازیم. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۹:۵۷    
افراد مبتلا به رفلاکس معده در برخی مواقع درد و سوزش و نفخ در معده را احساس می کنند، برای رفع رفلاکس معده مصرف چند اسموتی بسیار مناسب هستند و کمک شایانی به تسکین رفلاکسی ها می کند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در این مطلب می توانید با طرز تهیه سالاد لوبیا چیتی به 3 روش مختلف با مرغ یا بدون مرغ با سیب زمینی و اسفناج آشنا شوید. طریقه پخت لوبیا چیتی برای پخت لوبیا چیتی باید آن را از شب قبل در مقداری آب بخیسانید. چندین بار آب آن را عوض کنید تا نفخ لوبیا گرفته شود و هضم آن نیز راحت شود ...
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۶:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش نما، ادویه ها نه تنها منجر به بهبود کیفیت سلامت می شوند بلکه از بیماری های مزمن نظیر فشار خون بالا، دیابت نوع 2، حمله قلبی و... پیشگیری می کنند و مصرف منظم برخی از آنها راهی مفید برای کاهش وزن است. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۴:۲۷    
نصف جهان: نفخ یکی از شایع ترین علائم گوارشی است و تقریباً همه می دانند که به وجود آمدن آن بعد از پرخوری، امری رایج است؛ اما اگر به طور مداوم نفخ می کنید، ممکن است عومل دیگری علاوه بر صرف غذای زیاد، در میان باشد. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۴:۰۰    
نصف جهان: علائم معمول این بیماری به صورت اسهال، نفخ شکم، لاغر شدن، عدم رشد مناسب و ضعف و بی حالی است. این بیماری در دهه دوم و سوم زندگی بیشتر مشاهده شده و شیوع آن در خانم ها اندکی بیشتر از آقایان است. ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۱۰    
میوه ازگیل در ایران، آذربایجان، قرقیزستان، گرجستان و ترکیه بسیار معروف است. این گیاه همچنین به عنوان گیاهی دارویی در میان مردم این منطقه استفاده می شده است ...