سه شنبه ۲۸ فروردینساعت ۰۸:۰۸Apr 2024 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سالمندی»

روزنامه اصفهان زیبا   ۷ ساعت پیش    
دوره سالمندی زمانی است که فرد در کمال آرامش استراحت کند، بدون داشتن دغدغه شغل و فرزندپروری و دیگر مسائل به کارهای مورد علاقه بپردازد و تجربیات با ارزش زندگی خود را به نسل بعد از خود منتقل کند.
صندوق بازنشستگی کشوری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۰:۱۲    
انجام فعالیت بدنی و ورزش منظم شامل فعالیت های ورزشی هوازی و قدرتی پیامدهای مطلوب زیادی ایجاد می کند که در سالمندی سالم دخالت دارند. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از ایرنا ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۳:۳۲    
رادیو گفت و گو : متخصص طب سالمندی گفت: سن بزرگ ترین عامل خطر برای بیماری آلزایمر است. بیشتر موارد آلزایمر در سنین بالای شصت و پنج سال ایجاد می شود.
فوت وفن   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۷:۳۳    
طبق مطالعه جدیدی از دانشکده بهداشت عمومی Mailman دانشگاه کلمبیا و مرکز سالمندی رابرت باتلر کلمبیا، رژیم غذایی سالم به طور قابل توجهی با کندشدن روند پیری و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل مرتبط است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۸:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیر بهزیستی شهر تهران گفت: کار در حوزه سالمندی نیازمند عزمی ملی است و سازمان بهزیستی فقط قسمتی از این کار را بر عهده دارد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به تشریح شاخص سلامت دهان و دندان در کشور پرداخت.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۷:۴۷    
رئیس سابق دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: بیشترین آمار زنان در سنین سالمندی بین 60 تا 80سالگی است اما از 85سالگی به بعد این آمار مردانه می شود
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: جامعه خدوم دندانپزشکی همواره نقشی بی بدیل در تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت دهان و دندان و پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری ها در دوران مختلف زندگی از کودکی تا سالمندی برعهده دارند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۳:۳۳    
آیدا نوابی در سایت انسان شناسی و فرهنگ نوشت: زیست سالمندی در تجربه افراد یعنی زیستن در شرایط دشوار و پرچالش و این شرایط بیش از هرچیزی برای سالمند درگیر با مسئلۀ بدن است. ناتوانی های حسی و حرکتی و شناختی از مهم ترین چالش های بدنی در زیست سالمندان است. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ما در دوره سالمندی بازنشستگی را داریم و بازنشستگی دوره ای است که ما تعاریفی که از خودمان داشته ایم و نقش هایی که در طول زندگی برای خودمان تعریف کرده ایم و به زندگی مان معنا می داده است دچار دگرگونی می شوند و بعضی از ما ممکن است فکر کنیم که با بازنشستگی عمر مفیدمان به پایان رسیده است و نمی توانیم ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۴:۳۷    
در عصر مدرنی که در آن چالش های مختلفی برای خانواده ها در مقابله با مسائل به وجود آمده است. یکی از مهم ترین و دلسوزانه ترین مسائل، مراقبت از افراد سالمندی است که به دلیل وضعیت جسمی یا روانی نیاز به مراقبت ویژه و مداوم دارند. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۶:۲۱    
سند ملی سالمندان نخستین سندی است که برای هدایت سیاست گذاری ها، برنامه ها و فعالیت های آینده در امور سالمندان تهیه شده است.
ایثار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۵:۲۷    
دوره مداوم پایش سلامت پزشکان ایثارگران با رویکرد سالمندی برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
استاندار مازندران با اشاره به افتتاح اتاق وضعیت جوانی جمعیت و رصد دائمی شاخص های جمعیتی در شهرها و روستاهای استان گفت: این اتاق مسیر تحقق وظایف تکلیفی برای خروج از بحران سالمندی را به برنامه ریزان و کنشگران اجتماعی نشان می دهد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۵:۴۲    
انسان از زمان تولد تا مرگ مراحل کودکی، نوجوانی، میانسالی و در نهایت سالمندی که مرحله ای از حیات است را پشت سر می گذارد و این دوره ها در میان فرهنگ و جوامع مختلف از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است. اما سالمندی متاثر از فرسودگی فیزیکی و روح و روان است و برای امور زندگی روزمره اش نیز به کمک نیاز دارد.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۰:۲۸    
دکتر رضایی مدیر کل بهزیستی استان تهران ، درمراسم شب قدر و بیست و یکم ماه مبارک رمضان گفت: ایران پر سرعت ترین کشور در زمینه رشد سالمندی است که جای نگرانی است. در دنیا هر 80 سال تعداد سالمندان دو برابر می شود اما به دلیل کاهش میزان موالید این رقم در ایران به 20 سال رسیده است که جای نگرانی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رضازاده گفت: در تلاش ایم به کمک دستگاه های مختلف فقر در سالمندان را کاهش داده تا بتوانیم کمک کننده راه آن ها در جامعه باشیم.
افکار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۰۹:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
: سبقت سالمندی از جوانی در ترکیب سنی ایران و چالش های متعدد برای ارائه خدمات به سالمندان زنگ خطر را برای جامعه ایرانی به صدا درآورده است.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
زنجان _رئیس اداره بیماریهای مزمن و سالمندی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه سالمندان سرمایه های ارزشمند جامعه هستند، گفت: ما تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب برای افزایش نشاط سالمندی با ارایه برنامه های آموزشی به کار خواهیم گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
استاندار مازندران، گفت: مازندران در رتبه سوم سالمندی کشور قرار دارد و از این رو برنامه ریزان ستاد جوانی جمعیت در این استان انتظار دارند با استراتژی تدوین شده، امسال 33 هزار تولد و 21 هزار ازدواج در مازندران محقق شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
یاقوتی رئیس اداره بهزیستی سپید دشت از برگزاری دو کارگاه آموزشی و آگاهسازی طرح پیشگیری از معلولیت های دوران سالمندی در سال گذشته خبر داد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۰۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
حوزه / با حضور نویسنده کتاب کابوس سالمندی ، جمعی از صاحب نظران ، مدیران فرهنگی به اهمیت توجه به مسئله فرزندآوری و کنشگری صحیح در این زمینه پرداخته شد .
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۲۰:۴۸    
یک متخصص طب سالمندی ضمن تشریح علل موثر در بی خوابی سالمندان، در عین حال اختلال خواب را مشکلی شایع در این دوران خواند که تا 80 درصد مواردبا رعایت بهداشت خواب رفع می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۵:۳۴    
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در ویژه برنامه تحویل سال از شبکه افق که با حضور تنی چند از نخبگان دارای معلولیت برگزار شد برخی از اقدامات این سازمان را تشریح کرد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ورشکستگی صندوق های بازنشستگی، در شرایطی که هنوز سونامی سالمندی پیش بینی شده آغاز نشده است، تصویری هولناک از آینده ترسیم می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۲:۱۰    
دوره سالمندی با تغییرات زیاد ظاهری همراه است. ژنتیک، تغذیه، بهداشت و عوامل دیگری در روند پیری تاثیرگذار هستند اما چرا برخی از این دوران واهمه دارند و از پیری می ترسند؟
مدیرعامل کانون و مؤسسه فرهنگی هنری شهید روحی گفت: در راستای بیانات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به مساله جوانی جمعیت و آینده هولناک سالمندی ایران و رفع گره های ذهنی عموم مردم و نخبگان با مشارکت سایر دستگاه های فرهنگی کشور تصمیم به برگزاری پویش کتابخوانی در سطح کشور گرفته شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۸:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- فرماندار کرمانشاه گفت: باید بپذیریم جامعه ما به سمت سالمندی حرکت می کند و همین امر می طلبد که شرایط برای حضور آسان تر و ایمن تر افراد سالمند و معلول در معابر شهر کرمانشاه فراهم شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
جمعیت سالمند ایران در 23 سال دو برابر شده است و ایران بدون اینکه وارد جرگه کشورهای توسعه یافته شود، با بحران سالمندی مواجه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل سلامت شهرداری تهران و دبیر شورای سالمندی تهران گفت: سرعت پیر شدن کشور بسیار بالا است، تا 20 سال آینده 19 میلیون نفر از ایرانیان سالمند شده و نیازمند دریافت خدمات خاص خواهند شد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۶:۰۷    
در مراسم تقدیر و تشکر از اساتید و مسئولین مراکز تلاشگر سلسله همایش های خوب بمان که در سالن حکمت باغ تجربه برگزار شد، ضمن برپایی جشن ویژه، تعدادی از مسئولین و اساتید صحبت کردند که به چکیده ای از آن اشاره می شود:
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۶:۰۱    
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: با توجه به افزایش جمعیت سالمندی در کشور ضرورت برنامه ریزی مناسب در این بخش را برای ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف دو چندان کرده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ کامرانی گفت: افزایش جمعیت سالمندی در کشور ضرورت برنامه ریزی مناسب در این بخش را برای ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف دو چندان کرده است
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۲۰:۴۷    
در آستانه فرا رسیدن سال نو، طی مراسمی با حضور شهردار محترم منطقه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی و مدیر اداره سلامت، از دبیران و فعالان کانون ها ی سلامت و برگزیدگان مسابقات نشاط سالمندی و مسئولین خانه های سلامت تجلیل شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۹:۲۹    
در روزهای پایانی سال چهارمین جلسه شورای مناسب سازی و شورای سالمندی در سالن جلسات فرمانداری جلسه برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان کارشناس ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: افراد در دوران سالمندی می توانند تمرین های ورزشی را انجام دهند، مگر اینکه با نظر پزشک متخصص، ورزش برای فرد مشکل داشته باشد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۲۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
در این مطلب نحوه پیشگیری از تحلیل رفتن عضلات در دوران سالمندی بررسی می شود، تا به شما کمک شود در پیشگیری از افت قدرت عضلات در دوران سالمندی اقدامات مناسبی انجام دهید.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا وحیدزاده ، مدیر کل بهزیستی استان کرمان در سومین نشست شورای سالمندی که با حضور ایوب فلاحی مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان، جعفری مدیرکل بیمه سلامت استان ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۵    
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی بندرانزلی عنوان کرد: آمادگی داریم ایده سالمندی کودکی را در مهدهای کودک اجرایی کنیم تا کودکان و سالمندان کنار یکدیگر حضور داشته باشند و به این ترتیب فاصله نسل ها کاهش پیدا کند.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۲۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
- وزن و رژیم غذایی با افزایش سن اهمیت بیشتری می یابند، بنابراین انتخاب یک برنامه غذایی سالم امری حیاتی محسوب می شود. آنچه در خط بالا آمده یک جمله تکراری است که قطعا هزار بار و بلکه بیشتر، آن را شنیده اید اما چند بار مکث کرده و روی آن فکر کرده اید؟! ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: ورود به موضوع سالمندی نیازمند رویکرد و اقدامات جهادی است زیرا فعالیت جهادی تحول ایجاد می کند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
شقایق حق جوی جوانمرد رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: مأموریت های این مرکز، مدیریت بحران، رفع چالش های سالمندی و توسعه فناوری های دریامحور است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۵:۴۲   + ۴۷ سایت دیگر  
دکتر لیلا مودب شعار در گفت وگو با ایران اکونومیست، درباره وضعیت بروز سرطان در کشور و برخی مباحث مطرح مبنی بر سونامی این بیماری، گفت: آمار ابتلا به سرطان در ایران نیز همچون سایر نقاط جهان رو به افزایش بوده است؛ چراکه با توجه به افزایش سن امید به زندگی، سالمندی و مباحثی نظیر سبک زندگی ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: مأموریت های این مرکز، مدیریت بحران، رفع چالش های سالمندی و توسعه فناوری های دریامحور است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۲۳:۱۹    
طرح شاد وبانشاط دوشنبه های سالمندی با حضور"فرهاد پادری ثانی"مدیر بهزیستی شهرستان کرج در محل تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۶:۳۱    
یکی از مهمترین تهدیدهای بالقوه نظام سلامت در تمامی کشورهای دنیا، پیری جمعیت و شیوع سالمندی است.