پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۸:۱۰May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سالمندی»

شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
گروهمستندعکس بازنشستگی؛ دوره ای حساس در زندگی به گفته اریکسون روان شناس بالینی، دوره سالمندی دوره کمال در برابر ناامیدی است. تا این دوره افراد مشغول به کار بوده اند و حرفه ای برای خود داشته اند؛ دوره بازنشستگی شان فرا می رسد. این دوره از همه نظر حساس است.
زیمد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۲۹    
هر فردی با رسیدن به سن سالمندی نیاز به مراقبت و توجه بیشتر دارد. در این سن ممکن است فرد قادر نباشد به تنهایی فعالیت های روزمره خود را انجام دهد به همین دلیل در بیشتر مواقع برای فرد مسن پرستار می گیرند تا با کمک او فعالیت های روزمره خود را انجام دهد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد سال های 2021 تا 2030 را دهه ای به نام سالمندی سالم تعیین کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - دبیر همایش ملی سلامت سالمندی از برگزاری همایش ملی سلامت سالمندی در روزهای 13 و 14 مرداد ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
اگرچه رویارویی با بحران انفجار سالمندی غیرقابل انکار است اما می توان با شرایط بهتری از آن عبور کرد که نیازمند برنامه ریزی و کسب آمادگی های لازم است و به طور کلی شاید بتوان راه حل های موجود را در دو دسته طبقه بندی کرد؛ عبور از بحران و حل بحران.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر صالح قاسمی، کارشناس آمارها و سیاست های جمعیتی ایران و جهان، آینده پژوه و آسیب شناس در گفتگوی تلفنی با برنامه گفتگوی اجتماعی در مورد کهنسالی جمعیت و آسیب های اجتماعی با تاکید بر وضعیت خطرناک جمعیتی کشور و مواجه با سالمندی شدید عنوان کرد ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۴۵    
خبرگزاری میزان - روزنامه ایران نوشت: فکرش را بکنید که دوران سالمندی با تنهایی سپری شود و این تنهایی و عزلت اجتماعی، نمکی باشد بر زخم های این دوران. بسیاری از سالمندان در معرض افت شناختی و بیماری های حافظه، اغلب فراموش شده و رها می شوند و کمترکسی با آن ها در ارتباط است ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۰۸    
سپهرغرب، گروه خانواده - آذین رضایی: عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور همدان با بیان اینکه نشانگان آشیانه خالی یکی از پدیده های سالمندی است، گفت: ترک خانه توسط فرزندان موجب بروز بحران آشیانه خالی و ایجاد احساس افسردگی، اضطراب و تنهایی در والدین به ویژه مادران می شود. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۲۹    
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان هم اکنون نرخ رشد سالمندی در استان کرمان 8.5 درصد است که رشد همچنان فزاینده است و پیش بینی می شود تا سال 1420 این رشد به بیش از 21 درصد برسد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۲۳    
به گزارش یزدان کرمان در ابتدای این جلسه که با حضور مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری ، مدیرکل بهزیستی استان، نماینده استاندار و با حضور وبیناری دستگاهها و مراکز سالمندی همراه بود
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۴۵    
همایش ملی سلامت سالمندی روز چهارشنبه، 13 مرداد، 1400 لغایت پنجشنبه، 14 مرداد، 1400 توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جیرفت در شهر جیرفت برگزار می شود از دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال مقالات خود حداکثر تا 30 خرداد 1400 با توجه به محورهای همایش اقدام نمایند ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: پژوهشگران با انجام یک فراتحلیل در بازه زمانی 1382 تا فروردین 1399، مقالات منتشر شده مرتبط با شیوع افسردگی در سالمندان ایرانی را بررسی کردند ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۶   + ۵۸ سایت دیگر  
محمد ابراهیم جواهری تاکید کرد: سالمندی جمعیت یکی از مشکلات پیش روی نظام بازنشستگی در دهه های آینده خواهد بود و به دلیل کاهش ورودی های سیستم، مشکلاتی در جهت پایداری منابع و مصارف این نظام پدید خواهد آمد.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۱:۲۲    
دوران سالمندی را چقدر می شناسید؟ احتمالا این سوال برای تان عجیب است؛ شاید به این دلیل که خودتان درحال تجربه کردن سالمندی هستید و معتقدید خیلی خوب این دوران را می شناسید.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز : از زمان شروع واکسیناسیون عمومی کرونا تا به امروز سالمندان بالای 80 سال تهرانی بیشترین دغدغه تزریق واکسن را تجربه کرده اند. پیرترین شهر کشور که جمعیت سالمندی آن دوبرابر میانگین کشوری است در دو هفته گذشته شاهد سرگردانی سالمندان زیادی در مقابل خانه های بهداشت بود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - دبیر همایش ملی سلامت سالمندی گفت: آخرین مهلت ارسال مقالات به همایش ملی سلامت سالمندی 30 خرداد ماه سال جاری است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره نحوه اطلاع رسانی موعد تزریق واکسن به افراد بالای 80سال، تاکید کرد: با افراد 80سال به بالایی که در سامانه ما ثبت بودند، تماس گرفته شد و واکسیناسیون شان در حال انجام است، اما عده ای در سامانه ما ثبت نیستند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۰:۰۹   + ۳۹ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ارتباط با واکسیناسیون افراد بالای 80 سال که تاکنون واکسن کرونا نزده اند، توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
طیف وسیعی از دوران زندگی بانوان جامعه با ماما در ارتباط است و حتی مراقبت از کودکان و شیرخوارگان تا 6 سال نیز بر عهده ماما است. طیفی از خدمات که از نوزادی شروع می شود و تا سالمندی بانوان ادامه پیدا می کند.
پول پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران خوزستان گفت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان نشانه اهتمام در پشتیبانی از نیروی کار در هنگام بازنشستگی و سالمندی از سوی تأمین اجتماعی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مطالعات محققان حاکی از آن است، مصرف برخی از نوشیدنی ها به درامان ماندن از بیماری آلزایمر و حفظ سلامتی دوره سالمندی کمک می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۸:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با تاکید بر این که باید در انتخابات، مشارکت داشته و به وظیفه خودمان عمل کنیم، خطاب به اعضای هیات علمی یادآور شد: تاسیس اولین پژوهشکده سیاستگذاری توانبخشی، اولین پژوهشکده سالمندی و متولی گری شبکه تحقیقات اجتماعی کشور در برنامه دانشگاه است و از این به بعد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
وقتی رئیس جمهور در آستانه کاهش و سالمندی شدید جمعیت کشورمان، افزایش جمعیت را "واویلا" بخواند، تکلیف باقی مسئولان معلوم است!
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۲:۴۵    
مدت هاست نوه هایشان را ندیده اند. دختر و پسرشان را هم فقط برای خرید های خانه و دیدار چندلحظه ای از فاصله دور و از پشت ماسک دیده اند. کرونا دلخوشی همان دورهمی های روز های جمعه بچه ها یا عیددیدنی هرسال را هم از آن ها گرفت تا در چهاردیواری خانه شان تنها روز را شب کنند و دست به دعا بردارند برای ریشه ...
یک مطالعه جدید نشان می دهد هرچه افراد هنگام ابتلا به دیابت نوع2 جوان تر باشند، خطر ابتلای شان به زوال عقل در سنین بالاتر بیشتر است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
صبح امروز اولین سایت تجربه سرا و تولیدات سالمندی وابسته به دبیرخانه شهر دوستدار سالمند شهرداری به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان رونمایی شد.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
با رونمایی از تولیدات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در حوزه سالمندی، وب سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند با رویکرد عملیاتی کردن ویژگی های شهر دوستدار سالمند در اختیار جامعه هدف حوزه سالمندی قرار گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: امروزه نگاه ما به حوزه سالمندی از نگاه های تفننی فاصله گرفته و اکنون به عنوان یک ضرورت و ارزش به موضوعات سالمندان نگاه می کنیم، سالمندان نباید از کار افتاده و سر بار خانواده شناخته شوند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از سایت تجربه سرا و محصولات مکتوب دبیرخانه شهر دوستدار سالمند ظهر امروز _ شنبه 11 اردیبهشت 1400 _ برگزار شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۵:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرگروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: قدرت سیستم ایمنی و مقاومت در برابر بیماری ها با افزایش سن و سالمندی کاهش می یابد بنابراین سالمندان اگر روزه می گیرند باید بیش از پیش مراقبت سلامت خود باشند.
استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: این باور اشتباه است که برخی همکاران جامعه پزشکی و عموم مردم فکر می کنند که آسم در افراد مسن وجود ندارد.
بررسی های جدید نشان می دهد ابتلا به دیابت نوع 2 قبل از 60 سالگی می تواند خطر ابتلا به زوال عقل را دو برابر کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۶:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
فراخوان دومین جشنواره آفتابگردان با موضوع سالمندان توسط بنیاد فرهنگ سالمندی منتشر شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۴۱    
به گزارش یزدان کرمان شورای سالمندان شهرستان بافت با حضور مجید زند اقطاعی فرماندار ورییس بهزیستی وسایر اعضا ی این شورا در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بافت برگزار گردید
میهن نوین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۲۵    
افراد سالمندی که دچار بیماری زوال عقل یا آلزایمر شده اند به مرور زمان دچار تغییرات شخصیتی می شوند و به توجه، رفتارها و مراقبت های مناسبی نیاز دارند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
از مهم ترین مسائلی که در دوران سالمندی اهمیت دارد، تغذیه سالمندان و توجه به میزان غذای مصرفی آنها است. سالمندی پدیده ای طبیعی است که با تغییرات فیزیولوژیک همراه می باشد. روند این تغییرات در افراد گوناگون، یکسان اما سرعت آن متفاوت است.
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز : زهرا منتظمی جمعیت شناس با اشاره به اینکه جمعیت ایران رو به سوی سالمندی است، اظهار کرد: آمار و ارقام حاصل از سرشماری های عمومی نفوس و مسکن نشان می دهد که تعداد جمعیت سالمند ایران در طی دهه های اخیر در حال افزایش بوده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: باید از فرهنگ غنی در احترم به سالمندان استفاده کنیم و نگذاریم پیرزنی تنها در خانه آه و حسرت بخورد که کاش کسی بود من را برای واکسیناسیون می برد. هیچ پیرمرد یا پیرزنی بالای 80 سال مبادا به دلیل نداشتن همراه از واکسیناسیون جا بماند.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
تمام انسان ها دوران سالمندی خود را شاد و آرام پیش بینی می کنند اما به محض بالا رفتن سن، فکر کردن به رویاها قوت می گیرد.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تبعیض سنی موجب تضعیف سلامتی، انزوای اجتماعی و مرگ زودرس می شود و خسارتی میلیاردی به اقتصاد کشورها وارد می آورد؛ سازمان ملل متحد در این گزارش خواستار اقدام فوری برای اجرای استراتژی های موثر بر ضد تبعیض سنی شده است.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۰:۱۷    
خشکی، کم پشتی، افزایش ریزش مو و سفیدشدن، برخی از تغییرات مو بویژه در سالمندی هستند.
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
برقراری ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی با عزیزان و حضور در فضای مجازی به بهتر شدن حال افراد مسن و کاهش اثرات بیماری هایی مانند افسردگی و انزوا کمک می کند. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۸:۳۲    
در حالی که جمعیت کشور هر روز رو به سالمندی می رود اقبال نسل جدید به فرزندآوری کاهش چشمگیری داشته، امری که می تواند چالش فردای خانواده های ایرانی باشد.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۰:۵۸    
استخوان های قوی برای بدن استخوان های ضعیف و شکننده لازمه بخشی از زندگی سالمندی نیست. استخوان یک بافت زنده است که خود را از نو می سازد. توده استخوانی بین اواسط دهه 20 و 30 به اوج رشد خود می رسد. با افزایش سن می توان از این ذخیره در بدن استفاده کرد. در اینجا چگونگی رشد و حفظ [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۹:۰۵    
یک متخصص بیماری سرطان گفت: مهم ترین دلیل افزایش بروز سرطان در مردان افزایش امید به زندگی و افزایش نسبت سالمندی در کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
پزشکان آمریکایی در مطالعات خود ترکیبی از چند عامل را شناسایی کرده اند که با خطر فزآینده زوال عقل در سنین میانسالی و سالمندی مرتبط هستند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۹:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سالمندی یکی از پدیده های فراگیر اجتماعی است که امکان پیشگیری از وقوع آن وجود ندارد. حرکت شتابان کشور ما در مسیر سالمندی و بروز پدیده هایی همچون زنانه شدن سالمندی ...
زیمد   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۰:۱۶    
با قدم برداشتن به سمت پیری و سالمندی، غالبا میزان تحرک بدن انسان، نسبت به دوران جوانی، با کاهش همراه است و تحرک و رفت و آمد برای این عزیزان دشوار خواهد بود ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
متخصص طب سالمندان دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: شهروندان مسن با توجه به وضعیت جسمانی خاص دوران سالمندی به ویژه در وضعیت شیوع طغیانی ویروس کرونا حتما برای روزه داری در ماه مبارک رمضان با پزشکان معتمد مشورت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۸:۰۷    
گروه استان ها سالمندان یکی از گروه های پرخطر در مواجهه با کرونا است که باید مراقبت های ویژه ای از آنها صورت گیرد و در این ایام موضوع روزه داری برای سالمندان هم موضوع دیگری است که باید توسط خانواده مورد توجه قرار گیرد.