یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۴۷Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سالمندان»

سازمان بهزیستی کشور   ۹ ساعت پیش    
نخستین خانه حمایتی توانبخشی سالمندان زن در تربت حیدریه دایر شد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه تعداد معلولین استان کرمانشاه را 45 هزار نفر عنوان کرد و گفت: در سطح استان 12 مرکز شبانه روزی به معلولان و 5 مرکز به سالمندان خدمات ارایه می کنند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
در حال حاضر کیفیت هوای شهر تهران با شاخص 103 در وضعیت ناسالم برای گرو ه های ناسالم قرار دارد در این شرایط افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. ...
استانداری قزوین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
یک مرکزتوانبخشی سالمندان ظهر روز سه شنبه با حضور محمد شفیعی فرماندار شهرستان قزوین ، وارثی مدیر کل بهزیستی استان و جمعی از مدیران شهرستانی افتتاح و به بهره برداری رسید.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور، فراهم نمودن زمینه حضور معلولان در اجتماع و دسترس پذیر نمودن فضاهای شهری و روستایی برای معلولان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا- سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: صدور پایانکار ساختمان های عمومی قزوین منوط به رعایت دستورالعمل ها و استانداردهای مناسب سازی آنها برای دسترسی آسیب مندان، ناتوانان جسمی و سالمندان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: طرح ارتقای توانمندی افراد دارای معلولیت با مشارکت 290 نفر از سالمندان و افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی، بینایی و شنوایی در استان اجرا می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۳۵    
نشست خبری مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی بهمراه معاون توانبخشی و معاون مشارکتهای مردمی اشتغال و مسکن بهزیستی با اصحاب رسانه استان در محل سالن لابی خانه امید سالمندان واقع در مؤسسه ی خیریه توانبخشی حضرت علی اکبر علیه السلام برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در حال حاضر 11.8 درصد از جمعیت شیراز را سالمندان تشکیل می دهند و می توان گفت استان فارس در حال تبدیل شدن به استانی سالمندنشین است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۰:۰۸    
شهر یزد به عنوان یکی از اولین شهرهای مناسب سازی شده کشور برای تردد افراد دارای معلولیت و سالمندان ؛معرفی شده است و بیش از 60 درصد معابر و ادارات این شهر مناسب سازی شده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۲۰:۲۶    
به مناسبت هفته گرامیداشت افراد دارای معلولیت مسابقه ورزشی در سالمندان و توانبخشی قدس برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۲۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت هفته گرامیداشت معلولین مراسم تجلیل از معلولین با حضور رئیس اداره بهزیستی، مدیریت مجتمع معلولین و سالمندان قدس و مسئول توانبخشی در سالن اجتماعات مجتمع معلولین و سالمندان قدس برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی معلولان در بازدید از مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین جسمی، ذهنی و سالمندان فیاض بخش تبریز با قدردانی از تلاش و خدمات شبانه روزی مدیران و کارکنان مراکز بهزیستی و توانبخشی گفت: یکی از دغدغه ها و اولویت های مهم دولت خدمت رسانی به جامعه معلولان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس رویداد ملی استارت آپ فناوری توانبخشی معلولان، سالمندان و جانبازان، گفت: در مجموع جامعه 15 تا 20 میلیون نفری از جامعه هدف شامل سالمندان، جانبازان و معلولان، منتظر و نیازمند استفاده از فناوری ها و خدمات توانبخشی هستند، فناوری هایی که به شدت نیاز آنها در کشور احساس می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۹:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها-تولیت آستان قدس رضوی با حضور در مرکز سالمندان ایثار با والدین شهدای بستری در این مرکز دیدار و گفت وگو کرد.
زیمد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۷:۰۶    
یکی از ورزش های مورد علاقه جوانان فعال و پر انرژی کوهنوردی است. اگر شما هم به دنبال هیجان، کشف مکان های جدید، سلامتی بدن و... هستید بی شک ورزش کوهنوردی می تواند یک انتخاب درست باشد. البته این ورزش تنها محدود به جوانان نیست، افراد در هر سن و سالی که باشند می توانند کوهنوردی کنند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پیش رویداد سومین رویداد ملی "استارتاپ فناوری توانبخشی معلولان، سالمندان و جانبازان" از امروز (پنجشنبه) با فعالیت 15 ایده منتخب از سوی هیات داوران آغاز به کار کرد.
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۳:۲۶    
معلولان و سالمندان بخشی از افراد جامعه هستند که برای استفاده از خدمات و امکانات عمومی با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و وجود موانع در فضای شهری ارومیه سدی در برابر فعالیت آنها می باشد.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۶    
دبیر اجرایی سومین رویداد ملی استارت آپ فناوری توانبخشی معلولان، سالمندان و جانبازان گفت: با برگزاری این رویداد که از امروز با فعالیت ایده پردازان و منتورها آغاز می شود و پس از سه روز فعالیت، 15 ایده کارشناسی شده برای فعالیت های فناورانه و تولید محصول در حوزه فناوری توانبخشی معرفی می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۰:۲۹    
آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، ریاست محترم جمهوری: وظیفه دولت نسبت به معلولین عزیز، نسبت به سالمندان و افراد ناتوان، یک وظیفه ویژه است. کسانی که امروز به هر دلیل دچار نقص عضوی شدند و مشکل برایشان ایجاد شده است اینها هم مشکل عاطفی و روحی دارند و هم مشکل مالی و درمانی و پرستاری دارند که من باید ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۰:۱۹    
فرماندار کلاله درجلسه شورای مناسب سازی محیط،مبلمان شهری و سالمندان گفت: مناسب سازی محیط شهری برای معلولان کلاله زیبنده شهرستان نیست و متولیان اهتمام ویژه ای به این مهم داشته باشند. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۷:۵۳    
امروزه افراد دارای ناتوانی جسمی، سالمندان و کودکان با چالش های بسیاری در شهرهای مختل جهان دست و پنجه نرم می کنند چرا که اغلب فضاهای عمومی از قابلیت دسترسی کافی برخوردار نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۹:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اجرای طرح مناسب سازی معابر برای سالمندان و معلولان، پیشرفت 75 درصدی عملیات اجرایی پل تقاطع غیرهمسطح شهیدباقری- فرجام، پیشرفت 95 درصدی پروژه تقاطع غیرهمسطح سه راه باقرشهر و تصمیم گیری در خصوص مترو تهران-پیشوا از مهمترین خبرهای شهرداری های مناطق مختلف تهران است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا- سازمان ملل متحد اعلام کرد که 300 میلیون دلار پول نقد برای نیازمندان افغانستانی اختصاص یافته تا در اختیار خانواه های نیازمند به ویژه کودکان و افراد سالمند قرار گیرد. ...
سینما خانه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
پریسا صدائی آذر و رامین فرزانه مشترکن، جایزه بهترین کارگردانی جشنواره بین المللی SMR13 فرانسه را دریافت کردند. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، ششمین دوره جشنواره بین المللی SMR13 فرانسه، جایزه بهترین کارگردانی را به پریسا صدائی آذر و رامین فرزانه برای فیلم سالمندان اهدا کرد ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۸:۰۰    
فشار خون را قاتل خاموش نامیده اند چون معمولا بدون علامت باعث بروز عوارضی مانند سکته می شود. فشار خون بالا در سالمندان شایع تر است. اما برای کاهش فشار خون چه بخوریم؟
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۸:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
همشهری آنلاین: در ادامه روند آلودگی هوای پایتخت، امروز چهارشنبه 10 آذر، 20 ایستگاه در تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت و این مناطق با شاخص بالای 150 در وضعیت اضطرار هستند. ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۷:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، شاخص کیفی هوای امروز در شهر اهواز به عدد 165 AQI رسید. این شاخص نشان دهنده آلودگی هوا برای تمامی گروه ها سنی است که در این شرایط افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی ...
برترین ها / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۳:۳۳   + ۳۲ سایت دیگر  
وبدا: رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از هوای 20 ایستگاه تهران در شرایط ناسالم برای همه گروهها خبر داد. عباس شاهسونی گفت:20 ایستگاه در تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار دارند و این مناطق با شاخص بالای 150 در وضعیت اضطرار هستند و در منطقه 18، 2 ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۴:۴۰    
سالمندان یونانی در صورت امتناع از واکسینه شدن، ماهانه 100 یورو جریمه خواهند شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سلیم حقیقی گفت: دوز بوستر واکسن کرونا به معلولان و سالمندان در مراکز شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی فارس و پرسنل این مراکز تزریق می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۱:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
همزمان با افزایش محدودیتهای کرونایی ناشی از گسترش سویه جدید کروناویروس، سازمان جهانی بهداشت (WHO) از افراد آسیب پذیرِ واکسینه نشده از جمله سالمندان درخواست کرد که سفرهای خود را به تعویق اندازند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۰:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به دنبال اجرای طرح تزریق دوز سوم واکسن کرونا به سالمندان بالای 60 سال و افراد با بیماری های خاص، کمیته علمی کشوری ستاد مقابله با کرونا در جلسه اخیر خود تصویب کرد که تمامی افراد 18 تا 60 سال کشور نیز به ترتیب اولویت، دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۶    
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۸:۴۵   + ۳۲ سایت دیگر  
رییس اداره تغذیه بیمارستان مسیح دانشوری، مصرف برخی مواد غذایی را باعث تقویت سیستم ایمنی، تنفسی، گوارشی و قلبی و کاهش آسیب های ناشی از آلاینده ها در بدن عنوان کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۳    
یزد - ایرنا - رییس اداره بهزیستی اردکان با اشاره به انتخاب این شهر درگذشته به عنوان پایلوت (نمونه آزمایشی) بدون مانع و دسترس برای معلولان و سالمندان ، خواستار جدیت بیشتر و عزم دو چندان مجموعه دستگاه هایی اجرایی در ساختن شهری دسترس پذیر شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۸:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دکتری فیزیولوژی پزشکی گفت: براساس شواهد اولیه، سویه جدید کرونا به نام اومیکرون با علائم خفیفی از کووید19 گزارش شده، اما این شواهد اغلب مربوط به جوانان بوده و علائم دقیق این سویه در همه گروه های جمعیتی اعم از سالمندان و بیماران زمینه ای مستلزم تکمیل تحقیقات پزشکی است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه همشهری: زنی سالخورده که به تنهایی زندگی می کرد به دلیل خراب شدن قفل در حمام، 5روز در آنجا زندانی شد. همزمان زن تنهای دیگری در خانه اش از حال رفته و بیهوش شد، اما هر دو آنها پس از چند روز جدال با مرگ با کمک همسایه ها و پلیس از مرگ نجات یافتند ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
زهرا رستگارمقدم - روزنامه نگار طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سال 2050 جمعیت سالمندان کشورهای در حال توسعه 80درصد جمعیت سالمندان جهان را تشکیل خواهد داد و این رقم قابل توجهی است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۲۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان اورژانس کشور در پی افزایش غلظت آلایندگی و آلودگی هوا گفت: افراد سالمند، مادران باردار و کودکان و افراد دارای بیماری های ضمنی به هیچ عنوان در شهر تردد نکنند.
زیمد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۲۲:۰۶    
سالمندان یکی از ضعیف ترین و حساس ترین قشر هر جامعه ای هستند. افراد سالمند اعم از خانم یا آقا در این دوران نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارند. از این رو سازمان ملل برای قدردانی از سالمندان عزیز در سال 1982 اقدام به تشکیل شورای جهانی سالمند نمود ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۲۱:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
سطوح ضد لغزش در کف حمام و به خصوص زیر دوش نصب کنید. همچنین در بیرون حمام و جلوی در هم نباید از موکت یا فرش هایی که به راحتی قابل لغزش هستند استفاده کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۹:۱۱    
موسسه خیریه سالمندان جهاندیدگان گرگان امروز متولی اجرای برنامه ای شاد و امید بخش برای سالمندان در طبیعت پاییزی النگدره گرگان بود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۷:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
12.3 درصد جمعیت بیش از 90 هزار نفری گناباد را سالمندان تشکیل می دهند و این شهرستان دومین شهر سالمند کشور به شمار می رود؛ این درحالی است که 18 سال است مردم روستای دیسفان شاهد تولد در این روستا نبوده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۶:۱۶    
تحقیقات نشان می دهد، انجام کار های سبک خانه برای حافظه و توانایی های جسمی سالمندان مفید است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
هوای تهران امروز با شاخص 151 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد ، در این شرایط افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی ، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مهمترین توصیه برای تغذیه دوران سالمندی تهیه غذای ساده و کم حجم است که تمامی نیاز های سالمند را به مواد مغذی تامین کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۴:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
امسال بیش از یک میلیارد و 168 میلیون تومان در قالب بسته های معیشتی و کارت هدیه نیز به خانوار های سالمندان اهدا شد.