شنبه ۰۵ فروردینساعت ۱۰:۱۵Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اطفال»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
در پایگاه های مراقبت مرزی در مبادی ورودی خراسان رضوی مسافرین واکسن های کرونا، سرخک و فلج اطفال را دریافت می کنند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۳۰    
سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع فلج اطفال و سرخک در یمن هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون اجرایی پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه آینده سازان ایران اسلامی از طیف کودک، نوجوان و جوان نیازمند صیانت و حمایت دایمی و مستمر هستند بر لزوم هم افزایی سازمان های مسئول برای حمایت از سرمایه های انسانی کشور تاکید کرد.
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۸:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
استفاده از دستگاه های تصفیه هوا در خانه و نیز بخور آب جوش با نظارت والدین برای کاهش سرفه بسیار توصیه می شود . استفاده روزانه از عسل و آویشن در کودکان بالای یکسال در درمان سرفه های طولانی بسیار موثر است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
جام جم آنلاین اصفهان ؛ محمد نوید متقی با اعلام این خبر گفت: در راستای خدمات انسان دوستانه، جمعیت هلال احمر استان اصفهان در دو ماه گذشته اقدام به اعزام 14 تیم پزشکی شامل پزشکان داوطلب در تخصص های زنان و زایمان، چشم، عفونی، دندانپزشکی، داخلی، مغز و اعصاب ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۰۲    
کارزار تطبیق واکسن پولیو (فلج کودکان) در سراسر کشور آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۲۵    
عملیات سراسری واکسیناسیون فلج اطفال در افغانستان امروز آغاز شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو گفت: مسئله قیمت نیست، ما می توانیم به راحتی دارو های اطفال و بزرگسالان را با قیمت مناسب حتی از منبع اروپایی تامین کنیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل اعلام کرد واکسیناسیون سراسری فلج اطفال به مدت چهار روز برای کودکان زیر پنج سال در افغانستان آغاز شده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۱۸    
اواسط امسال زمانی که قانون حمایت از اطفال و نوجوانان اصلاح و کودک کار از کودک خیابان جدا شد هیچ یک از کودکان کار یا کودکان خیابان از این اصلاحیه خبردار نشدند چون کودکان کار ...
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۳:۱۱   + ۲۸ سایت دیگر  
متخصص کودکان و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره علائم بلع مواد شوینده در کودکان و چگونگی واکنش والدین به این کار را در این مطلب می خوانید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر کار و رفاه اجتماعی هتلینگ بخش اطفال بیمارستان رازی تربت حیدریه به بهره برداری رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
یک فوق تخصص اطفال گفت: عدم شناخت صحیح مادر از نگهداری نوزاد یک تهدید برای سلامت آنهاست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۰:۰۳    
در میان 147 زندانی افغانستانی آزاد شده از زندان های پاکستان اطفال و زنان و همچنین بیماران نیز هستند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
فوق تخصص اطفال کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: در حساسیت نوزاد به شیر، متداول ترین و اولین احتمال، حساسیت به پروتئین های گاوی است. به گزارش ایسنا، دکتر امیرحسین حسینی با اشاره به اینکه حساسیت نوزادان به پروتئین شیر مسئله ای مشکل ساز است ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۲۹   + ۳۵ سایت دیگر  
یک فوق تخصص اطفال، در خصوص حساسیت برخی نوزادان به شیر، نکاتی را متذکر شد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران، اولین رویشکده منطقه ای کودکیار(حمایت از اطفال و نوجوانان در معرض آسیب) گیلان، مازندران و گلستان با هدف شناسایی فعالین و کنشگران اجتماعی توسط شعبه سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان گیلان و با همکاری قرارگاه مردمی تحول اجتماعی استان گیلان ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یک دانش آموز پایه هفتم شهرستان کاشمر بر اثر ایست قلبی در مدرسه در گذشت. توضیحات مختصص اطفال در مورد فوت دانش آموز کاشمری را اینجا ببینید.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۳۲   + ۵۱ سایت دیگر  
فرماندار کاشمر از درگذشت یک دانش آموز پایه هفتم این شهرستان در مدرسه خبر داد.
رئیس گروه مبارزه با بیماری های واگیر و غیرواگیر مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، از واکسینه شدن 9 هزار نفر از اتباع زیر 15 سال علیه بیماری فلج اطفال و سرخک در شهرستان قزوین خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین از واکسینه شدن 9 هزار نفر از اتباع زیر 15 سال علیه بیماری فلج اطفال، سرخک و سرخجه در شهرستان قزوین خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین از واکسینه شدن 9 هزار نفر از اتباع زیر 15 سال علیه بیماری فلج اطفال و سرخک در این استان خبر داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
اولین همایش رویشکده منطقه ای(گیلان ،مازندان و گلستان) کودکیار باهدف حمایت از اطفال و نوجوانان در معرض آسیب اجتماعی با همکاری اداره کل بهزیستی استان گیلان و قرارگاه تحول مردمی با حضور سیدمهدی خدمت بین دانا مدیرکل بهزیستی گیلان و اساتید ملی و استانی در سالن همایشهای شهید سلیمانی مجتمع شهید فیاض بخش ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: بهزیستی جزو معدود دستگاه هایی است که در آسیب یا آسیب های احتمالی برای کودک همچون کودکان کار، کودک آزاری، فرار کودکان از منزل، کودکان بی سرپرست و بدسرپرست مداخله می کند و قانون حمایت از اطفال و نوجوانان نیز در این مسیر یاریگر بهزیستی است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۰:۲۰    
اولین رویشکده منطقه ای کودکیار با هدف حمایت از اطفال و نوجوانان در معرض آسیب با حضور اساتید ملی و استانی و کنشگران اجتماعی از استان های گیلان، مازندران و گلستان امروز، 11 اسفندماه در رشت برگزار شد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۸:۰۲    
آکادمی اطفال آمریکا (AAP) دستورالعمل جدیدی برای درمان کودکان و نوجوانان مبتلا به چاقی منتشر کرد. به گزارش سیناپرس همدان، دستورالعمل های 73 صفحه ای یک رویکرد پیشگیرانه را ترسیم می کند که در آن کودکان و خانواده هایشان در مورد درمان های کاهش وزن سریع و زود هنگام مشاوره دریافت می کنند ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۳:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
وقتی که کودک از غذا خوردن اجتناب می کند، والدین نگران می شوند که در ادامه راه حل های برای مقابله با این مشکل بیان می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۱:۲۱    
باتوجه به بحران مراقبت های بهداشتی کودکان در کره جنوبی، از دولت سئول خواسته شد تا سیاست های بلندمدتی برای افزایش تعداد پزشکان اطفال تعیین کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا : نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کاهش حقوق گمرکی کالاهای اساسی، دارو و شیرخشک اطفال به یک درصد موافقت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۶:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کاهش حقوق گمرکی کالاهای اساسی، دارو و شیرخشک اطفال به یک درصد موافقت کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
آستارا- دادستان آستارا گفت: عدم استحکام خانواده باعث ارتکاب جرم توسط اطفال و نوجوانان شده و نقش متولیان فرهنگ و خانواده برای بهبود این شرایط بسیار اثر گذار است.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۶    
همدی گفت: آستارا در حوزه اقدام به خودکشی نیاز به مدیریت دارد و با بررسی های کارشناسی، عدم مدیریت خانواده، اعتیاد و بیکاری مهم ترین دلایل آن بوده و در سنین 25 تا 35 سال شاهد بیشترین اقدام به خودکشی در آستارا بوده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
عکس از آرشیو مدیرکل بهزیستی خوزستان از شناسایی 310 کودک کار توسط تیم های سیار اورژانس اجتماعی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد. مهران کریمیان با اشاره به اهمیت توجه به مسائل کودکان اظهار کرد: بی توجهی، سهل انگاری و سوء رفتار نسبت به اطفال و نوجوانان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اقدام اتحادیه اروپا مبنی بر تحریم "لیونید روشال" پزشک سرشناس اطفال را محکوم کرد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دوره آموزشی نظام حمایت برای اطفال و نوجوانان به مدت دو روز با حضور قضات، وکلا، دستگاههای اجرایی و کنشگران حامی حقوق کودک در استان یزد برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: کارگاه حمایت از اطفال برای اصلاح روش ها، ارتقاء منش ها و اتخاذ بهترین کنش ها در رابطه با حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان راه اندازی شد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، سید محسن زهرایی در گفت وگو با ایسنا، درباره کمپین واکسیناسیون تکمیلی در جمعیت پناهندگان و اتباع غیر ایرانی با هدف ایجاد محافظت در برابر بیماری فلج اطفال و سرخک که از 10 دی ماه آغاز شده بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دستگاه مخصوص تشخیص کانون صرع (LTM) در بخش اطفال بیمارستان قائم (عج) مشهد به بهره برداری رسید.
بخش دندانپزشکی دیجیتال دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین دستگاه LTM بخش اطفال بیمارستان قائم(عج) مشهد مقدس با حضور دکتر ابوالفضل باقری فرد، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: کارگاه حمایت از اطفال برای اصلاح روش ها، ارتقاء منش ها و اتخاذ بهترین کنش ها در رابطه با حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری فارس گفت: 5راهکار شامل وروردی پرونده، شناسایی عناوین اولویت دار جرائم، دعاوی و آسیب های اجتماعی و همچنین اجرای الگوی مواجهه با آسیب های اطفال و نوجوانان با تشکیل دفتر حمایت برای کاهش ورودی پرونده های قضایی در استان اجرا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
همایش دو روزه حقوق اطفال و نوجوانان با حضور مدیران دستگاه قضا، وزارت دادگستری و وکلای کشور به میزبانی یزد برگزار شد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
والدین بهترین الگوهایی هستند که می توانند به فرزندان خود در مورد نحوه خوردن غذاهای سالم و عادات ورزشی در دوران کودکی آموزش دهند تا از مشکلات سلامتی در آینده جلوگیری شود. در این میان طراحی یک رژیم غذایی مناسب، نقشی مهم در ایجاد کاهش یا افزایش وزن کودک دارد. ...
واحدهای صنفی فرهنگی از تولید، تبلیغ و پخش برنامه های مضر برای سلامت و اخلاق نوجوانان و اطفال منع شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
قاسمی فوق تخصص غدد و متابولیسم اطفال می گوید: خانواده ها می بایست به لحاظ فیزیکی و هورمونی به زمان به بلوغ رسیدن فرزندان خود توجه کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۰:۱۵    
ایسنا/اصفهان استاد حقوق دانشگاه اصفهان گفت: قانون حمایت از اطفال و نوجوانان علاوه بر زمینه های کیفری و جرم انگاری، نوآوری هایی هم برای حمایت از کودکان لحاظ کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۴:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
برخی مناطق یمن شاهد گسترش شیوع برخی از بیماری های کودکان هستند، به این شکل که موارد فلج اطفال در این کشور پس از توقف کامل آن دوباره ظاهر شده و علاوه بر آن مواردی از ابتلا به سرخک، دیفتری، سیاه سرفه و دیگر بیماری ها به دلیل کاهش واکسیناسیون روتین کودکان در مناطق جنگ زده مشاهده شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون دادستان مشهد گفت: بعد از غیر حضوری شدن مدارس و در دوره کرونا جرایم فضای مجازی در زمینه اطفال افزایش داشت زیرا تمام دانش آموزان و اطفال یا در نرم افزار شاد عضو بودند یا در بقیه پیام رسان ها عضویت داشتند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نزدیک به نیم قرن سابقه دارد و کودکانی که زیرنظر دکتر خاتمی درمان شده اند حالا فرزندانشان را پیش او می آورند دکتر علی خاتمی متخصص اطفال و شاگرد دکتر قریب، از پزشکان متعهدی است، که دستی در کار خیر دارد و برای اهالی محله هاشمی منطقه9 قهرمان محله است.