یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۱۷:۱۱Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اطفال»

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان این که اطفال در همه مراکز درمانی این استان پذیرش می شوند، گفت: تنها 3 بیمارستان در استان یزد بخش اطفال ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۲:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
یک فوق تخصص عفونی اطفال با بیان اینکه در حال حاضر میزان درگیری ریوی در کودکان مبتلا به کرونا افزایش یافته است، گفت: برای کودکان زیر دو سال استفاده از ماسک توصیه نمی شود. در عین حال کودکان بالای پنج سال حتما باید از ماسک استفاده کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
کرونا در اطفال می تواند بیماری خودایمنی ایجاد کند یعنی سیستم ایمنی کودک را ضعیف و بستر را برای تضعیف عضلات قلب و سیستم گوارشی فراهم کند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۲:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
تولد یک نوزاد نادر در هند که دارای دو سر و سه دست است تعجب کاربران فضای مجازی را برانگیخت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این نوزاد روز یکشنبه و در یک بیمارستان غیردولتی در اوماکانت پاریدا در منطقه کِندراپارا هند به دنیا آمد. ...
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام رفیعی با بیان اینکه ممکن است عزیزانی به هر دلیلی نتوانند روزه بگیرند اما حرمت ماه رمضان نباید شکسته شود، گفت: در ماه مبارک با مهربانی با دیگران و اولاد و اطفال سخن بگوییم تا ذهنیت منفی در بین کودکان نسبت به ماه رمضان ایجاد نشود.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
95 درصد از عفونت گوش بدون آنتی بیوتیک به خودی خود پاک می شوند. از هر چهار کودک سه نفر حداقل قبل از 3 سالگی به یک عفونت گوش مبتلا می شود و گوش درد دلیل اصلی رفتن به متخصص اطفال است. چگونه تشخیص دهیم کودک به عفونت گوش مبتلا شده است عفونت گوش هنگامی رخ می دهد که [...]
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۰    
ایسنا/همدان رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: در کرونای جهش یافته افزایش به صورت آسانسوری و موشکی بوده و اطفال را نیز درگیر می کند که در این راستا تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از دورهمی و رفت و آمدها و تجمعات برای مراقبت هر چه بیشتر از خود، خانواده و اطفال بیشتر ایجاب می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۳۶    
گروه استان ها- بخش اطفال بیمارستان شهید ولیان الیگودرز به دلیل تکمیل تخت های بخش های کرونا و آی سی یو به بیمارستان امام جعفر صادق (ع) منتقل شد تا در این بخش نیز به مداوای بیماران کرونایی پرداخته شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد: از 2 هفته گذشته تعداد بیماران سرپایی به طور قابل توجهی افزایش یافته است.
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۳:۲۲    
دکتر طبرسی گفت: در موج جدید درصد ابتلای اطفال و جوانان 20 تا 40 سال به کرونا بسیار زیاد شده است . درموج های قبلی اکثر بستری های ما سنین بالای 40 سال همراه با بیماری زمینه ای بود اما اکنون وضعیت متفاوت شده است. رسانه خبری اینتیتر منبع: صدا و سیما
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۱۲    
تسنیم : طبرسی: درصد ابتلای اطفال و جوانان 20 تا 40 سال به کرونا بسیار زیاد شده است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۱۵   + ۳۹ سایت دیگر  
دکتر کیقباد قدیری، فوق تخصص بیماریهای عفونی اطفال گفت: ویروس جهش یافته کرونا برخلاف ویروس قبلی براحتی کودکان را آلوده می کند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
فولیان گفت: مدیران دستگاههای متولی و شهروندان محترم موارد مخاطره آمیز وقوع جرم علیه اطفال یا نوجوانان را به مقامات قضایی وسایر مراجع صلاحیت دار اعلام نمایند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۰۲    
قزوین - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین گفت: با توجه به ماده 17 قانون حمایت از اطفال و نوجوانان، موارد مخاطره آمیز وقوع جرم علیه اطفال در قزوین با جدیت پیگیری می شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - آیت الله رئیسی در آخرین جلسه شورای عالی قوه قضاییه در سال 99 در بخشی از اظهاراتش، با بیان اینکه پایه تحول اصلاح قوانین و مقررات است و بدون اصلاح قوانین و مقررات نمی توان به یک تحول پایدار دست یافت، اعلام کرد: بر اساس گزارش معاونت حقوقی قوه قضاییه ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۷:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس فوق تخصص گوارش اطفال و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد که افزایش موارد ابتلای کودکان به کرونا در نوع انگلیسی و موج چهارم شیوع این بیماری را قبول نداشته و اعتقاد دارد که آمار ابتلای کودکان همچنان مانند روزهای ابتدای شیوع این بیماری است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
نقی دارا از شرایط قرمز این بیمارستان و افزایش شمار کودکان زیر 17 سال مبتلا به کرونای انگلیسی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۳:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون درمان دانشکده علوم پزشکی شوشتر از تخلیه کامل بخش اطفال بیمارستان خاتم الانبیا(ص) در کمتر از 24 ساعت در پی تکمیل ظرفیت تخت های بستری بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان و انتقال بیماران بخش اطفال به بیمارستان الهادی(ع) خبر داد.
اکثر کودکانی که کووید 19 داشتند به بیماری پس از عفونت مبتلا نمی شوند. براساس داده های جمع آوری شده توسط آکادمی اطفال آمریکا و انجمن بیمارستان های کودکان، تقریباً 3.5 میلیون کودک و نوجوان آمریکایی به این ویروس مبتلا شدند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه آکسفورد تاکید می کند هیچ نگرانی در زمینه ایمنی در آزمایش اطفال وجود ندارد و افزود که قبل از انجام هرگونه واکسیناسیون بیشتر ، منتظر راهنمایی سازمان نظارت بر داروهای انگلیس است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۶:۰۳   + ۱۸ سایت دیگر  
دخترم مژگان خانم در همین گیر و دار مریض شد و به درمانگاه خانی آباد رفتیم. من به دکترها گفتم دخترم تب دارد و حالش ناجور است. آمپول هایی از آمریکا آورده بودند برای فلج اطفال که می خواستند امتحان کنند.
هزار ماسوله   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
درکنار قدرت سرایت بالا و شدت علائم، میزان مرگ و میر این نوع ویروس هم در مقایسه با کرونای معمولی حداقل 35 درصد بیشتر است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
سلامت نیوز :: متخصص عفونی بیمارستان مفید گفت: کودکانی که نقص ایمنی داشتند، شدیدتر درگیر کرونای انگلیسی شدند و مرگ و میرشان بیشتر است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با اشاره به اینکه درحال حاضر اطفال و افراد سنین پایین نیز به کرونا گرفتار می شوند، گفت: پیش بینی می شود تعداد بیماران بستری شده در 3 الی 4 روز آینده به 200 الی 250 نفر و در بدترین شرایط 300 بیمار در زنجان برسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۶:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: در زمانی که به عنوان یک دانش آموز دوره راهنمایی برای مشارکت در ارتقای سلامت جامعه به دنبال توزیع قطرات واکسن فلج اطفال منزل به منزل راهی می شدیم، هر یک از شهروندان نقشی در سالم سازی نوزادان کوچک داشتند، این اتفاق، اینک در کرونا افتاده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - طرح واکسیناسیون فلج اطفال در پاکستان که طی یک سال گذشته به دلیل محدودیت های کرونایی و همزمان نگرانی های امنیتی بارها لغو شده و یا نیمه مانده بود، دوباره از سرگرفته شد و قرار است 40 میلیون کودک در این کشور واکسینه شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
یک فوق تخصص روماتولوژی اطفال گفت: بیماری کاوازاکی علاقه خاصی به عروق با سایز متوسط و در نتیجه تمایل دارد رگ های قلب را گرفتار کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
یک قاضی دادگاه اطفال به تشریح عمده ترین جرائمی که کودکان و نوجوانان در ایران به آن مرتکب می شوند پرداخت.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تفاوت چند انی بین کرونا د ر اطفال و بزرگسالان وجود ند ارد . کرونا د ر کود کان د ر بسیاری از اوقات مانند
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در این گزارش شما را با قوانین اجتماعی که در قرن اخیر به تصویب رسیدند آشنا می کنیم؛ از قانون استخدام کشوری، قانون مدنی، انحصار وراثت تا قانون صید و شکار، مواد روان گردان ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۲۰:۵۲    
بحرینی گفت: برای کمک به اصلاح مجرمان در کانون اصلاح تربیت شیراز امور فرهنگی، رفاهی و ورزشی در نظر گرفته شده است و تعداد قابل توجهی از اطفال و نوجوانان این مرکز مشمول دریافت تسهیلات شدند.
نی نی بان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۳:۲۲    
در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می شود که
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۲۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - دفتر مطبوعاتی استانداری ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کرد که 3 کارمند زن برنامه واکسیناسیون فلج اطفال توسط افراد مسلح ناشناس در استان ننگرهار ترور شدند.
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
دست کم سه زن از کارمندان کارزار واکسیناسیون فلج اطفال در در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان در حمله افراد مسلح ناشناس کشته شدند. فرمانده پلیس ولایت ننگرهار اعلام کرد که این سه کارمند کارزار واکسیناسیون سه شنبه در دو حمله جداگانه روز سه شنبه در شهر جلال آباد جان باخته اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۸:۱۰    
افراد مسلح ناشناس امروز سه کارمند واکسیناسیون فلج اطفال را در دو حمله جداگانه در شهر جلال آباد مرکز استان ننگرهار کشتند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۲:۵۴    
شفقنا- افراد مسلح سه زن عضو کادر واکسیناسیون را ترور کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، منابع محلی تائید کرده اند سه زن که عضو برنامه واکسیناسیون فلج اطفال بودند، در شهر جلال آباد در شرق افغانستان به دست افراد مسلح ناشناس ترور شدند. این سه زن در دو حمله جداگانه کشته شده اند ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۰:۱۷   + ۳۴ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش در نشست جهانی وزرای آموزش و پرورش به تشریح فعالیت های وزارت آموزش و پرورش در تاسیس شبکه شاد و استفاده از فناوری های نوین آموزشی در دوران کرونا، ایجاد دسترسی برابر همه کودکان و نوجوانان به آموزش ...
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۰:۳۴    
با باز شدن مدارس در بسیاری از کشورهای جهان چندین سوال برای والدین و نیز متخصصین مطرح می شود. آیا کودکان به واکسن نیاز دارند؟ آیا ممکن است ناقل باشند؟ والدین چطور می توانند به طور ایمن کودکان را سرگرم کنند؟ ...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۲۰:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
فکرشهر: دانشمندان آمریکایی در بررسی جدید خود، به ارزیابی سیگنال هایی پرداخته اند که می توانند در روند پیری، محافظ مغز و شبکیه چشم باشند. به گزارش فکرشهر از ایسنا و به نقل از فلوریدا نیوز تایمز، دانشمندان "بیمارستان تحقیقاتی اطفال سنت جود" (St ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سردار سلیمانی در پشت صحنه فیلم آن23نفر: خداوند این غیرت و روحیه و معنویتی که اینها از قبل از جبهه، حین جبهه، زمان اسارت و در زمان کتک خوردن ها داشتند، به همه ی اطفال و همه ی جوانان ما عطا کند. 97/7/13
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۹:۱۰    
رکنا: طبق قانون حمایت از اطفال و نوجوانان به کارگیری غیرقانونی طفل و نوجوان و یا وادارکردن یا گماردن او به کار یا خدمتی که از لحاظ جسمی، روانی، اخلاقی یا اجتماعی با نظر به وضعیت طفل و نوجوان برای وی مضر یا خطرناک باشد ممنوع است ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۲:۲۰    
تهران (پانا) - اعلام شهرهای ممنوعه برای سفر نوروزی، مشاهده کرونای انگلیسی در استان های شمالی، آغاز تست انسانی واکسن ایرانی فخرا ، نهایی شدن لایحه پلیس اطفال در دولت و تایید حکم اکبر طبری در دیوان عالی کشور بخشی از اخبار مهم اجتماعی در آخرین هفته از سال 99 است. ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : بازدید از مراحل پیشرفت پروژه بیمارستان کودکان امید که اولین و بزرگترین بیمارستان فوق تخصصی جراحی اطفال ایران و خاورمیانه است و توسط خیریه بین المللی زنجیره امید در حال احداث می باشد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۲    
کودکان و نوزادان از بدو تولد باید زیر نظر بهترین دکتر متخصص کودکان و اطفال باشند...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۰:۳۸    
پس از سال ها بحث و گفت وگو در خصوص چگونگی صیانت از حقوق کودکان و نوجوانان و حمایت از آن ها در مقابل آسیب های مختلف اجتماعی، سرانجام قانون حمایت از اطفال و نوجوانان پس از حدود دو دهه مطالعه و تحقیق در 23 اردیبهشت سال جاری به تصویب نهایی رسید و از یازدهم تیرماه امسال لازم الاجرا شد.
شوشان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۸:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
عکاس: علیرضا محمدی با شیوع کرونای انگیسی، موج جدید و پیش رونده ای از ابتلا به کرونا آغاز شد و همزمان با بزرگسالان، شیوع بیماری در اطفال بیشتر شد به گونه ای که اکنون تعداد مراجعات به بیمارستان ابوذر اهواز بیشتر شده و میزان بستری نیز افزایش یافته است. ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
با شیوع کرونای انگیسی، موج جدید و پیش رونده ای از ابتلا به کرونا آغاز شد و همزمان با بزرگسالان، شیوع بیماری در اطفال بیشتر شد به گونه ای که اکنون تعداد مراجعات به بیمارستان ابوذر اهواز بیشتر شده و میزان بستری نیز افزایش یافته است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
با تشدید شیوع کرونا، موج جدید و پیش رونده ای از ابتلا به کرونا آغاز شد و همزمان با بزرگسالان، شیوع بیماری در اطفال بیشتر شد؛ به گونه ای که اکنون تعداد مراجعات به بیمارستان کودکان ابوذر اهواز بیشتر شده است ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
پزشک فوق تخصص اطفال دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: پیش از شیوع این بیماری کودکان در مدارس، مهد کودک ها و پارک ها فعالیت لازم را داشتند بنابراین در ایام کرونا نیز والدین باید با کمی خلاقیت و صبر
تدبیر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۴:۴۴    
همه کودکان این حق را دارند که خدمات پزشکی باکیفیت دریافت کنند. به عنوان والد، آگاهی از درمان های به روز اهمیت زیادی دارد، و مطمئن خواهید شد، که کودک شما بهترین درمان های ممکن را دریافت می کند. ...