دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۱۵:۳۶Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اطفال»

متخصص اطفال و کودکان در کرمانشاه به تقویت سیستم ایمنی بدن با وجود ویتامین D اشاره کرد و گفت: کمبود آن برای تمامی گروه های سنی مشکل ساز است.
معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی گفت: قانون حمایت از اطفال و نوجوانان مسوولیت های حقوقی و حتی کیفری برای هر گونه قصوری را در این امر در نظر گرفته است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا - دستگاه اکوسونوگرافی پرتابل با برند معتبر جهانی با تجهیزات جانبی شامل پروب های قلبی اطفال و بزرگسال و پروب های سونوگرافی در بیمارستان امام خمینی (ره) شهر اردبیل نصب و راه اندازی شد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۹:۱۹    
دیر یا زود این اتفاق برای کودک شما خواهد افتاد. گوش درد تجربه ای است که تقریبا همه کودکان حداقل یک بار آن را از سر گذرانده اند. در سن 3 سالگی از هر 6 کودک 5 کودک به عفونت گوش دچار می شوند که شایع ترین علت گوش درد در کودکان و مراجعه والدین به پزشک اطفال است.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۵:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، محمدرضا عدالتخواه، رئیس کل دادگستری استان همدان در حاشیه برگزاری مدرسه پاییزه حقوق کودک که به میزبانی استان همدان برگزار شد، گفت: کودکان و نوجوانان از این منظر که شرایط جسمی ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۱:۲۱    
نویسنده دو کتاب آن بیست و سه نفر و اردوگاه اطفال گفت: برای ادای دین خود به سردار دل ها تصمیم گرفتم تمام نوشته های خود را جمع آوری و در قالب یک کتاب منتشر کنم. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- انجام آزمایش کرونا برای کودکان در بیمارستان فوق تخصصی اکبر ویژه اطفال از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد میسر شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
در تاریخ ایران فقط یک مرد بود که دست به هر کاری زد، پیروز شد. مردی که رمز پیروزی را می دانست؛ مردم . 5 آذر سال 1358 شمسی هم کار را به دست مردم سپرد و این گونه شد که بزرگ ترین نهاد خدمات داوطلبانه در تاریخ ایران شکل گرفت.
حوزه هنری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
احمد یوسف زاده نویسنده دو کتاب آن بیست و سه نفر و اردوگاه اطفال گفت: برای ادای دین خود به سردار دل ها تصمیم گرفتم تمام نوشته های خود را جمع آوری کرده و یک کتاب تحت عنوان شاید پیش از اذان صبح را به چاپ برسانم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
بسیج در حالی وارد حوزه غربالگری 80میلیونی ایرانی برای مبارزه با کرونا شده است که سابقه ثبت 2 رکورد تاریخی در گذشته در مقابله با بیماری فلج اطفال و سرخک را در کارنامه دارد؛ کارنامه ای که حتی تجلیل نهادهای خارجی را نیز برانگیخت.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۱۶   + ۲۹ سایت دیگر  
مسئول بخش پیوند قلب اطفال بیمارستان قلب شهید رجایی گفت: به شدت با کاهش اهدای عضو مواجهیم، حداقل از شهریور تاکنون 5 کودک مان در لیست انتظار از بین رفته اند و همین الان 6 بچه بدحال و منتظر پیوند در بخش اطفال شهید رجایی داریم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۱    
چهل و یکمین شماره از نشریه پژوهش های اخلاقی به صاحب امتیازی انجمن علمی معارف اسلامی ایران منتشر شد.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۹    
جبار باغچه بان مردی که صدای کودکان بی زبان را شنید جبار عسگرزاده در سال 1264 خورشیدی در شهر ایروان پایتخت ارمنستان کنونی زاده شد. به گزارش گلونی او در سال 1303 پس از بازدید از کودکستان ارمنیان تبریز، کودکستانی دراین شهر بازکرد و نام آن را باغچه اطفال گذاشت. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۲۹    
پدیده کودکان در کلانشهر مشهد به بحرانی اجتماعی برای مردم و مسئولان تبدیل شده است. اما این روزها با شیوع ویروس کرونا و افزایش مشکلات اقتصادی شاهد افزایش کودکان کار در سطح خیابان های شهر مشهد هستیم.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
یک پزشک اطفال گفت: کرونا در کودکان عجیب وغریب و فریبنده است. اکثر اوقات اصلا نشانه ای از کرونا در کودکان دیده نمی شود و آنها صرفا برای عمل جراحی یا مشکل دیگری مراجعه می کنند، ولی پس از آن کرونا در آن ها نمود پیدا می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری از اعزام تیم تخصصی اطفال در قالب طرح شهید دکتر رهنمون به مناطق محروم خبر داد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۱۵   + ۳۳ سایت دیگر  
1. متخصصان اطفال پیشنهاد دادند که به کودکان هم واکسن کرونا تزریق شود. داد های اولیه منتشر شده از تولیدکنندگان واکسن شرکت های مادرنا و فایزر در این ماه بسیار چشمگیر بوده و نشان می دهد هر دو واکسن ممکن است بیش از ٪90 موثر واقع شوند ...
پورتال خبری کاشان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۷    
رئیس مرکز آموزشی و درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان از افزایش نگران کننده آمار بستری مادران باردار کرونایی و اطفال در این مرکز خبر داد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۴:۰۲    
جرایمی که اطفال و نوجوانان در سن 9 تا 18 سال تمام شمسی مرتکب می شوند، به طور کامل در دادگاه اطفال رسیدگی می شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، کارگاه آموزش حقوق اطفال و نوجوانان با حضور احمدی لاشکی معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش؛ حجه الاسلام والمسلمین هادی، مدیر کل تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضائیه ، بارانی. معاون پیشگیری سازمان تعزیرات، کاظمی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۹:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
نائب رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان ضمن تاکید بر لزوم تصویب لایحه پلیس ویژه اطفال می گوید: در ماده ای از لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان به تنظیم دستورالعمل اخلاق حرفه ای بعد از تصویب آن اشاره شده که مبتنی بر شیوه رفتار با کودکان و نوجوانان است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۲:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان به جزئیات بیشتر برگزاری اولین مرحله از آموزش حقوق اطفال و نوجوانان به معلمان پرداخت. به گزارش روابط عمومی حوزه زنان آموزش و پرورش ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص اطفال و کودکان در کرمانشاه گفت: ترس و استرسی از کرونا در کودکان خود ایجاد نکنید تا مشکلات روانی در آینده برای آن های پیش نیاید.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، عبدالرضا فولادوند در کارگاه آموزش حقوق اطفال و نوجوانان با تاکید بر پیشگیری از بزه کاری در محل خانه معلم منطقه شش در حال برگزاری است اظهارداشت: کارهای موثری در حوزه پیشگیری و یادگیری انجام شده است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، متکدیان افرادی هستند که از راه های مختلف نظیر دود کردن اسپند، پاک کردن شیشه های خودروها،نمایش قسمت هایی از اندام آسیب دیده، استفاده از اطفال و کودکان و.. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک متخصص اطفال با بیان اینکه تنفس با ماسک برای کودکان زیر 6 ماه تا حدودی دشوار است، گفت: اگر از ماسک برای کودک استفاده می شود، نباید کودک را تنها بگذاریم زیرا ممکن است دچار خفگی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
آکادمی پزشکی اطفال آمریکا از ابتلای بیش از یک میلیون کودک به بیماری همه گیر کووید 19 خبر داد.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۲۸    
PFAPA (تب دوره ای، آفت دهان، فارنژیت ، آدنیت) یا سندرم تب دوره ای کودکان، در اطفال دختر و پسر بروز می کند. این بیماری باعث بروز دوره های مکرر تب، زخم های دهان ، گلودرد و تورم غدد لنفاوی می شود. PFAPA یا سندرم تب مارشال معمولاً در اوایل کودکی در سنین 2 تا 5 سالگی شروع می شود ...
در هفته کتاب و کتابخوانی بیش از 50 عنوان کتاب به خانه مهر والدین که برای ساماندهی وضعیت ملاقات اطفال با والدین خود که به علت طلاق از هم جداشده اند و حضانت طفل بر عهده یکی از آن هاست راه اندازی شده است. اهدا و کتابخانه این مرکز راه اندازی شد.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۷    
خانواده دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیکر دکتر اصغر آقامحمدی، فوق تخصص ایمونولوژی و آلرژی اطفال و رئیس مرکز تحقیقات نقص ایمنی دانشگاه، را به سمت آرامگاه ابدی بدرقه کردند.
تیک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
در ادامه مهم ترین بخش این گفت و گو را می خوانید. ♦در شهر خمین متولد و در همان شهر تحصیل کردم، با تلاش معلمان دلسوزی که وجود داشت در کنکور رشته پزشکی پذیرفته و به برای ادامه تحصیل به تهران آمدم. ♦بعد از گذراندن دوره سربازی، در کنکور شرکت و رشته تخصص اطفال قبول شدم. ...
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۰۰    
دکتر علی اصغر صادقی شبستری از پزشکان حاذق و باسابقه اهل استان آذربایجان شرقی در شهرستان آستارا بود که بیش از 50 سال از عمر خود را در این شهرستان و در این عرصه صرف کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
کرونا هنوز در بسیاری از کشورها می تازد و بسیاری از کودکان هنوز درک درستی از این مسأله ندارند؛ حق هم دارند و آنها قرار نیست درگیر مشکلات این روزها باشند؛ اما مرز این درگیر نبودن، کجاست؟ این که در این شرایط چطور باید با کودکان رفتار کنیم، موضوعی نیست که به سادگی از کنار آن بگذریم ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۴۲    
در شرایط عالمگیری کروناویروس و شیوع کووید 19 دریافت واکسن آنفلوآنزا برای افراد پرخطر و دارای بیماری های زمینه ای و همچنین اطفال و افراد مسن توصیه می شود.
دکتر عباسعلی کریمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پیامی درگذشت دکتر اصغر آقامحمدی استاد گروه آموزشی بیماری های کودکان، فوق تخصص ایمونولوژی و آلرژی اطفال دانشکده پزشکی و رئیس مرکز تحقیقات نقص ایمنی دانشگاه را تسلیت گفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به دلیل تحت الشعاع قرار گرفتن واکسیناسیون به خاطر بیماری کرونا امکان دارد بیماری هایی که سال ها تحت کنترل قرار گرفته است مانند فلج اطفال دوباره ظهور پیدا نماید که این موضوع یک زنگ خطر برای کل بهداشت دنیا است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
عزالدین رستمیان متخصص اطفال و از پزشکان متعهد ایلامی، بر اثر ابتلا به کرونا پس از ماه ها تلاش در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس، در راه سلامت و نجات جان هموطنان به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
کودکان رنگ پریده و بی رمق روی تخت های بخش سرطان اطفال در کنار مادرانشان به ارواح معصومی می مانند که با پایه های سرم و داروهایی که در رگهایشان جریان می یابد و دستی که در دست مادرانشان دارند به این دنیا وصل شده اند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - دکتر عزالدین رستمیان متخصص اطفال و از پزشکان شهر ایلام به علت ابتلا به کرونا، صبح امروز یکشنبه 25 آبان ماه به شهادت رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
دکتر عزالدین رستمیان متخصص اطفال و از پزشکان حاذق و متعهد شهر ایلام به علت ابتلا به بیماری کرونا، صبح امروز به یاران شهیدش پیوست.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۹:۴۱    
مصاحبه لایو مدارس و کرونا مصاحبه شونده: دکتر رائد نوحه خوان متخصص اطفال ابتدا خودتون رو معرفی بفرمایید از گفتگوی قبلیمون در مورد کرونا، این بحران ابعاد جدیدی پیدا کرده، موارد جدیدی به عنوان نشانه های کرونا مطرح شده و برخی میگن که رفتار ویروس تغییر کرده یا دائما در حال تغییر هست ...
اقتصاد آنلاین / ایفنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۶:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
نشریه انگلیسی اکونومیست سرمقاله و طرح روی جلد این هفته خود را به واکسن جدید کرونا و امیدی که کشف این واکسن ایجاد کرده اختصاص داده و چالش های مربوط به آن را نیز مورد تحلیل قرار داده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۹:۱۵    
دکتر سمانه حبیبیان متخصص اطفال و کودکان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد گفت: بنده بیماران زیادی از کودکان تا سنین بالا را داشتم که به راحتی بحران کرونا را پشت سر گذاشته اند و تحت نظر پزشک متخصص مشکلی برایشان پیش نیامده است. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۷:۳۳    
مدیرکل تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضاییه گفت: به موجب قانون حمایت از اطفال و نوجوانان، ساختار های لازم در تمام سازمان های مرتبط با کودکان از جمله بهزیستی، شهرداری، آموزش و پرورش، سازمان زندان ها، قوه قضاییه و ثبت احوال ایجاد می شود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روزهای یکشنبه و سه شنبه (25 و 27 آبان ماه) تشکیل جلسه می دهد. استماع گزارش رئیس اورژانس کشور در خصوص اقدامات و برنامه های آتی آن سازمان و همچنین بررسی لایحه مبارزه با قاچاق انسان و اعضای بدن و مجازات عبوردهندگان غیرمجاز افراد از مرز کشور و لایحه رسیدگی به ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین قدرتی رییس کل دادگستری استان قزوین، در آیین افتتاح کارگاه آموزشی نظام عدالت ویژه اطفال که با حضور مدیرکل تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضائیه، دفتر یونیسف و مسئولین قضایی استان برگزار گردید ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - دکتر مهدی هادی مدیرکل تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضاییه همزمان با آغاز برگزاری کارگاه آموزشی نظام عدالت ویژه اطفال در دادگستری استان قزوین گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۲:۴۰    
شمار کودکان مبتلا به فلج اطفال در افغانستان طی سال جاری در مقایسه با سال گذشته حدود دو برابر افزایش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۴:۲۵    
سازمان بهداشت جهانی و یونیسف هشدار دادند میلیون ها کودک، به ویژه در نیجریه، به علت ویروس کرونا در معرض خطر عدم تزریق واکسن فلج اطفال و سرخک هستند.