چهارشنبه ۰۱ بهمنساعت ۲۰:۰۵Jan 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فلج اطفال»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۶:۱۵    
با اعلام وزارت بهداشت و درمان افغانستان عملیات سراسری واکسیناسیون فلج اطفال در این کشور آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۱۰    
رسانه های پاکستانی از تکمیل 98 درصدی طرح سراسری واکسیناسیون فلج اطفال در این کشور خبر دادند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۹:۴۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Sciencenews، پس از دهه ها کار و برنامه های واکسیناسیون دسته جمعی که میلیون ها کودک را از فلج نجات داده است، جهان در حال از بین بردن فلج اطفال است . ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۵۵    
واکسیناسیون سراسری فلج اطفال در پیشاور، پاکستان.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۰۱    
مروری بر جدیدترین گزارش های خبرنگاران سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سراسر جهان در 24 ساعت گذشته. هرچند فلج اطفال سالهاست در بیشتر کشور های دنیا ریشه کن شده، اما در پاکستان این بیماری همچنان پابرجاست. مشروح گزارش ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۵    
هرچند فلج اطفال سالهاست در بیشتر کشور های دنیا ریشه کن شده، اما در پاکستان این بیماری همچنان پابرجاست.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عجله سازنده واکسن فلج اطفال در دهه 50 میلادی سبب شد کودکان بسیاری فلج و یا کشته شوند. اتفاقی که به نظر می رسد می تواند در آینده ای نزدیک، برای جهانِ درگیر کرونا، دردسرساز باشد.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۸:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
دکتر روازاده گفت: جای این سؤال جدی از مدافعان احتمالی واردات واکسن از کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس وجود دارد که دشمنان ایران که تمام اقتصاد و معیشت مردم کشورمان را تحریم کرده اند، حال چطور برای واکسن کرونا دلسوز ملت ما شده اند؟! ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۸:۵۵    
مرحله جدید طرح واکسیناسیون فلج اطفال 40 میلیون کودک پاکستانی در سراسر این کشور آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
با آغاز واکسیناسیون سراسری فلج اطفال در پاکستان، 40 میلیون کودک زیر 5 سال در برابر این بیماری واکسینه می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۲:۵۰    
نمکی گفت: شیوع ویروس کرونا حداقل تا یکی ، دو سال آینده ادامه دارد و این ویروس کماکان مهمان بشریت است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۳:۲۳    
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تجویز واکسن تزریقی فلج اطفال به کودکان ساکن شیرآباد زاهدان آغاز شده و از والدین این منطقه درخواست می شود برای تزریق واکسن فلج اطفال کودکان خود به پایگاه سلامت منطقه مراجعه کنند
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه ایرنا، نشریه فرانسوی لوپاریزین در گزارشی نوشت ریشه کن شدن فلج اطفال در قاره آفریقا تا کشف واکسن کرونا... از جمله خبرهای خوب سال سخت 2020 بود. برخی خبرهای خوب در سال 2020، توانست باعث شود تا مردم در گوشه و کنار جهان کمی از تلخی های این سال را از یاد ببرند. 1) فلج [...]
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۰۰:۱۰    
آسوشیتدپرس در ادامه با نقل قول از طیبه مخبر ، دختر رئیس بنیاد برکت که اولین واکسن کرونا را دریافت کرد، گفته است که او امیدوار به به نتیجه گیری این واکسن برای همه مردم شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۲۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
کودکان زیر پنج سال در منطقه عشایری روستای حسین آباد فراشبند در طرح تکمیلی فلج اطفال واکسینه می شوند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۷   + ۲۶ سایت دیگر  
زالی با تاکید بر اهمیت واکسیناسیون در جوامع، گفت: اهمیت این مساله تا حدی است که بدون واکسن بسیاری از بیماری ها همچون آبله، سرخک، فلج اطفال و غیره در عرصه جهانی ریشه کن نمی شد و به مدد واکسن این توفیقات حاصل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۳:۱۵    
خیانت مغرب و سودان به آرمان فلسطین، عاری شدن آفریقا از فلج اطفال ، جنگ داخلی دوم در لیبی و شیوع ابولا در کنگو از مهمترین رویداد های قاره آفریقا در سال 2020 بود.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
در این گزارش نگاهی می اندازیم به برخی از مهم ترین خبر های سال 2020 که از قضا ارتباطی با ترامپ یا ویروس کرونا ندارند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مجید ابهری، جامعه شناس در روزنامه آرمان ملی نوشت: یکی از مفیدترین دستاورد های بشر برای نجات جان انسان ها، تولید واکسن است که در طول تاریخ علمی جهان، به کمک آن از ابتلا به یک بیماری خلاصی یافته است ...
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۵:۵۲   + ۶۲ سایت دیگر  
خبرگزاری دانشجو: سردار نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: ما متولی امر بهداشت و درمان کشور نیستیم و در تصمیمات تخصصی این حوزه دخالت نمی کنیم؛ اما با توجه به توصیه متخصصان، تشکیک های جدی کارشناسان دنیا و سوابق بد برخی تولیدکنندگان کنونی واکسن کرونا ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۰:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
پورهاشمی گفت: در بحران ها بدون مشارکت و جلب همکاری بین بخشی موفقیتی حاصل نمی شود. همانطور که در دفاع مقدس مردم به میدان آمدند و یا در بحث ریشه کنی فلج اطفال بسیج دست به کار شد در بقیه بحران ها هم باید مردم را سازماندهی کرد و همه با هم به جنگ کرونا برویم.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۹:۴۰    
الویس پرسلی [خواننده] در سال 1956 در پشت صحنه یکی از برنامه هایش واکسن فلج اطفال زد تا نوجوانان را ترغیب کند. او یکی از رهبران تاثیرگذار زمان خودش بود. با واکسن زدن الویس پرسلی مردم برای واکسن زدن صف کشیدند. گزارش ویدیویی CNN را ببینید.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در امر واکسیناسیون عمومی واکسنهای خارجی وارداتی، مشارکت نخواهیم کرد ولی اگر واکسن داخلی تولید شود که انشاءلله بزودی خواهد شد با کمال میل حاضریم حماسه مبارزه با فلج اطفال توسط بسیج را باز هم تکرار کنیم.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۹:۵۴   + ۲۶ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در امر واکسیناسیون عمومی واکسنهای خارجی وارداتی، مشارکت نخواهیم کرد ولی اگر واکسن داخلی تولید شود که انشاءلله بزودی خواهد شد با کمال میل حاضریم حماسه مبارزه با فلج اطفال توسط بسیج را باز هم تکرار کنیم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۰۸:۳۳    
عابدین زاده گفت: اکنون مادران اتباعی که شناسنامه ندارند از حق زایمان در بیمارستان، محیط بهداشتی و سزارین محروم اند و اغلب نوزادان در حاشیه شهر به شیوه های منسوخ قدیمی به دنیا می آیند که همین امر موجب بروز بیماری هایی لاعلاج همچون فلج اطفال در این کودکان می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۸:۲۹    
مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در پست توئیتری خود نوشت: فلج اطفال تقریبا در همه ی نقاط جهان ریشه کن شده است، تنها در نیجریه، افغانستان و پاکستان هنوز آثار این بیماری وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۹:۳۰    
رشد دو برابری بیماری فلج اطفال در افغانستان، نزدیک به سه میلیون کودک همچنان در خطر ابتلا قرار دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۳:۱۰    
واکسیناسیون سراسری فلج اطفال در پاکستان آغاز شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
در تاریخ ایران فقط یک مرد بود که دست به هر کاری زد، پیروز شد. مردی که رمز پیروزی را می دانست؛ مردم . 5 آذر سال 1358 شمسی هم کار را به دست مردم سپرد و این گونه شد که بزرگ ترین نهاد خدمات داوطلبانه در تاریخ ایران شکل گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
بسیج در حالی وارد حوزه غربالگری 80میلیونی ایرانی برای مبارزه با کرونا شده است که سابقه ثبت 2 رکورد تاریخی در گذشته در مقابله با بیماری فلج اطفال و سرخک را در کارنامه دارد؛ کارنامه ای که حتی تجلیل نهادهای خارجی را نیز برانگیخت.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
قاسم حبیب زاده، معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرنگار نما، گفت: بسیج در 40 سال گذشته به معنای واقعی کلمه توانسته ظرفیت های بالقوه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهمگی را به بالفعل تبدیل کند و آنها را در راستای حل مشکلات جامعه بکار بگیرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به دلیل تحت الشعاع قرار گرفتن واکسیناسیون به خاطر بیماری کرونا امکان دارد بیماری هایی که سال ها تحت کنترل قرار گرفته است مانند فلج اطفال دوباره ظهور پیدا نماید که این موضوع یک زنگ خطر برای کل بهداشت دنیا است.
اقتصاد آنلاین / ایفنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۶:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
نشریه انگلیسی اکونومیست سرمقاله و طرح روی جلد این هفته خود را به واکسن جدید کرونا و امیدی که کشف این واکسن ایجاد کرده اختصاص داده و چالش های مربوط به آن را نیز مورد تحلیل قرار داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۲:۴۰    
شمار کودکان مبتلا به فلج اطفال در افغانستان طی سال جاری در مقایسه با سال گذشته حدود دو برابر افزایش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۴:۲۵    
سازمان بهداشت جهانی و یونیسف هشدار دادند میلیون ها کودک، به ویژه در نیجریه، به علت ویروس کرونا در معرض خطر عدم تزریق واکسن فلج اطفال و سرخک هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
امروز چهارشنبه، بیست و یکم آبان سال 1399 هجری شمسی، برابر با 25 ربیع الاول 1442 هجری قمری و مطابق با یازدهم نوامبر سال 2020 میلادی است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سپید به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سال هاست که جهان موفق به مهار بیماری سرخک و فلج اطفال شده است. این دو بیماری از شایع ترین بیماری هایی بودند که در گذشته باعث مرگ و میر جمعیت جهان بودند. ...
لیبرو تیم ملی گفت: والیبال نشسته به سمتی هدایتم کرد که امروز با افتخار در جامعه حضور پیدا می کنم. رمضان صالحی، ملی پوش والیبال نشسته مردان کشورمان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۹:۴۵    
اگه قطره فلج اطفال چهار ماهگی بیشتر از دو قطره باشه عوارض خاصی داره؟
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مقام های وزارت بهداشت افغانستان می گویند: حدود سه میلیون کودک از 10 میلیون کودک زیر پنج سال از دسترسی به واکسن فلج اطفال محروم ماندند.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
یک زوجِ ویروس شناس اهلِ مسکو در دهه 1950 واکسنی را روی فرزندانِ خود آزمایش کردند که امروز برخی امیدوارند بتوان از آن علیه ویروسِ کرونا استفاده کرد. دانشمندانِ روس در زمره این دانشمندان هستند که تاریخچه طولانی در تولید واکسن دارند و هیچ ابایی ندارند که به خاطرِ آزمایشِ واکسن روی خودشان به آن ها ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۵۰    
یونیسف اعلام کرد که نزدیک به دو و نیم میلیون کودک سالانه در افغانستان بر اثر جنگ و ناامنی از واکسن فلج اطفال محروم می شوند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
داروخانه آنلاین: بیست و چهارم اکتبر (سوم آبان) به منظور بزرگداشت تولد جوناس سالک، کاشف لهستانی الاصل واکسن فلج اطفال و در راستای آگاهی بخشی عمومی و پیشگیری از این بیماری که همچنان یک تهدید محسوب می شود، روز جهانی فلج اطفال نامگذاری شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شیوع کووید 19 تقریبا در 90 درصد کشورهای جهان موجب اختلال در ارائه خدمات بهداشتی در زمینه فلج اطفال شده است.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
فائوچی با اشاره به ویروس کرونا و مقایسه آن با فلج اطفال و سرخک گفته است که کرونا مانند این دو بیماری پس از تولید واکسن از بین نمی رود بلکه از اقدامات بهداشتی ماندگاری برای از بین رفتن آن مورد نیاز است.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۵۶    
یک جمله که دنیایم را عوض کرد داستان اکابر قسمت سوم به گزارش گلونی رونویسی از بغل دستی و کتاب کمک آموزشی املا و هرشب تمرین و تکرار کار به جایی نبرد که نبرد. ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۵۰    
امروز پسرم رو بردم بهداشت، اشتباهی واکسن فلج اطفال تزریقی واسش زدن، ولی اسفند یک بار واسش زده بودن.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
در 2 سالگی دچار فلج اطفال و از موهبت دوپا محروم شدم، هیچ گاه اجازه نمی دادند به جنگ اعزام شوم اما در 31 شهریورماه سال 1361 اعزام شدم.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۵    
اگه قطره فلج اطفال چهار ماهگی بیشتر از دو قطره باشه عوارض خاصی داره؟
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فلج اطفال، نوعی بیماری ویروسی است که دستگاه گوارش و در بعضی مواقع دستگاه عصبی مرکزی را درگیر می کند. در این مقاله درباره بیماری فلج اطفال بیشتر خواهید خواند.