جمعه ۰۴ فروردینساعت ۰۹:۵۰Mar 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرخک»

در پایگاه های مراقبت مرزی در مبادی ورودی خراسان رضوی مسافرین واکسن های کرونا، سرخک و فلج اطفال را دریافت می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۲:۰۳    
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت 5 نمونه سرخک از 546 نمونه سرخک تهیه شده مثبت اعلام شده است.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۳۰    
سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع فلج اطفال و سرخک در یمن هشدار داد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۳۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: کاهش پوشش واکسیناسیون سرخک و نظام مراقبتی سبب شیوع بیماری سرخک در کشور خواهد شد.
رئیس گروه مبارزه با بیماری های واگیر و غیرواگیر مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، از واکسینه شدن 9 هزار نفر از اتباع زیر 15 سال علیه بیماری فلج اطفال و سرخک در شهرستان قزوین خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین از واکسینه شدن 9 هزار نفر از اتباع زیر 15 سال علیه بیماری فلج اطفال، سرخک و سرخجه در شهرستان قزوین خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین از واکسینه شدن 9 هزار نفر از اتباع زیر 15 سال علیه بیماری فلج اطفال و سرخک در این استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۴۱   + ۳۵ سایت دیگر  
رییس آزمایشگاه ملی آنفلوآنزا و سرخک با بیان اینکه در سال 1401 موارد سرخک در کشور افزایشی بوده است، گفت: با اینکه در ایران سرخک را حذف کرده ایم، اما ژنوتایپ های جدید آن از برخی کشورهایی همسایه مانند افغانستان و پاکستان وارد کشور ما می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۱:۴۵    
به گزارش پایگاه اینترنتی ای بی سی نیوز , سازمان بهداشت عمومی کلمبوس روز پنجشنبه اعلام کرد که شیوع سرخک در مرکز ایالت اوهایو که منجر به ابتلا 85 کودک به این بیماری شد، رسما پایان یافته است.
خانه خشتی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهداشتی شهرستان گفت: سرخک بسیار مسری و با قدرت انتشار زیاد است،خانواده هایی که فرزند زیر 5 سال دارند هر چه سریع تر برای بررسی و تکمیل واکسیناسیون کودک خود به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، سید محسن زهرایی در گفت وگو با ایسنا، درباره کمپین واکسیناسیون تکمیلی در جمعیت پناهندگان و اتباع غیر ایرانی با هدف ایجاد محافظت در برابر بیماری فلج اطفال و سرخک که از 10 دی ماه آغاز شده بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد 20 هزار مورد ابتلا به سرخک را در 6 استان این کشور مشاهده کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مقامات تانزانیا از مشاهده 850 مورد ابتلا به سرخک و مرگ 12 کودک خبر دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۰:۳۲    
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: بیش از 80 درصد از اتباع خارجی ساکن در گناوه واکسن ایمن سازی شامل فلج اطفال، سرخجه و سرخک دریافت کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۱:۱۰    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و فلج اطفال حدود 70 هزار نفر از اتباع غیرایرانی در سیستان و بلوچستان توسط این دانشگاه انجام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ساوه- سرپرست شبکه بهداشت شهرستان ساوه گفت: 90 درصد از جمعیت گروه هدف طرح واکسیناسیون تکمیلی سرخک، فلج اطفال و مگادز ویتامین A واکسن ها را دریافت کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از شناسایی سه کودک با تشخیص قطعی ابتلا به بیماری سرخک در شهرستان جاسک خبر داد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از شناسایی 3 مورد قطعی ابتلا به بیماری سرخک در شهرستان جاسک خبر داد. به گزارش صبح ساحل، دکتر فاطمه نوروزیان ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در روز های اخیر 3 کودک مبتلا به بیماری سرخک در شرق شهرستان جاسک شناسایی شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۹:۲۰    
رئیس مرکز بهداشت زاهدان گفت: بیش از 23هزار واکسن سرخک و سرخجه (MR) و 25 هزار واکسن تکمیلی فلج اطفال توسط مراقبان سلامت، بهورزان، واکسیناتورها و همچنین داوطلبان سلامت به کودکان غیرایرانی در محدوده این شهرستان تزریق شده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت زاهدان گفت: بیش از 23هزار واکسن سرخک و سرخجه (MR) و 25 هزار واکسن تکمیلی فلج اطفال توسط مراقبان سلامت، بهورزان، واکسیناتورها و همچنین داوطلبان سلامت به کودکان غیرایرانی در محدوده این شهرستان تزریق شده است. ...
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۵:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
بیل گیتس، بنیانگذار شرکت بزرگ مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان در گفتگو با بی بی سی گفت که ترجیح می دهد به جای رفتن به مریخ، به تهیه و حمایت از تولید واکسن هایی که جان افراد را نجات می دهد، بپردازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
نهبندانی گفت: تاکنون 76 هزار و 122 دز واکسن فلج اطفال و سرخک به 121 هزار و 71 نفر از اتباع خارجی زیر 15 سال ساکن در استان خراسان رضوی، تزریق شده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شبکه بهداشت و درمان جاسک از شناسایی مواردی از ابتلا به سرخک در این شهرستان خبر داد. به گزارش صبح ساحل، عبدالعظیم احمدپور، مدیر شبکه بهداشت و درمان جاسک گفت: مواردی از ابتلا به سرخک در جاسک شناسایی شده است اما آمار سرخک در این شهرستان افزایشی نیست. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیب و سوران گفت: 3000 کودک غیرایرانی ساکن شهرستان سیب و سوران در برابر سرخک واکسینه شدند.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ویروس های اصلاح شده ژنتیکی و ضعیف شده واکسن سرخک یک پلتفرم امیدوار کننده برای تحقیق و توسعه واکسن های ناقل و ویروس های سرخک در نظر گرفته می شوند. تولید بیوتکنولوژیکی این ویروس ها دشوار است، زیرا نیاز به تعامل دقیق و هماهنگ اجزای لازم برای تشکیل ذرات ویروس خودتکثیر شونده دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیش از 85 درصد از اتباع خارجی ساکن در دشتستان واکسن فلج اطفال، سرخجه و سرخک را دریافت کرده اند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۹:۰۸    
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، اسفندیاراصلانلو_مسئول واحدمبارزه با بیماری های مرکز بهداشت شرق اهوازبا اشاره به اینکه در این طرح اتباع غیرایرانی مقیم شرق اهواز پس از شناسایی،در برابرسرخک،سرخجه وفلج اطفال واکسینه می شوند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت قم، گفت: حدود 20 هزار نفر از اتباع ساکن استان در طرح بسیج ملی واکسیناسیون تکمیلی اتباع و مهاجران غیرایرانی در برابر فلج اطفال و سرخک تحت پوشش قرار گرفتند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر شبکه بهداشت و درمان مهریز با اشاره به جمعیت یک هزار و 440 نفری اتباع کمتر از 15 سال در این شهرستان، اعلام کرد: تاکنون 75 درصد این جمعیت هدف در رابطه با بیماریهای سرخک و فلج اطفال واکسینه شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
زهرایی گفت: واکسیناسیون کامل همه کودکان اعم از ایرانی و غیر ایرانی ساکن در کشور علیه سرخک ضرورت دارد.
پایگاه خبری همراز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: برنامه کمپین کشوری عملیات واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال، سرخک و سرخجه اتباع غیرایرانی در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه بیش از 60 درصد پیشرفت داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
قم- مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت قم از اجرای طرح واکسیناسیون اتباع خارجی علیه سرخک و فلج اطفال در استان خبر داد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۵:۵۰    
به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، حدود 250 هزار کودک مهدکودکی به دلیل کاهش پوشش واکسیناسیون در طول همه گیری در معرض سرخک هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر و غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهدگفت: 51 هزار و 192 دُز واکسن سرخک و فلج اطفال به اتباع خارجی ترزیق شد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۷:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: این استان با انجام اقدامات گسترده و پیشرفت 90 درصدی در پوشش عملیات ایمنی اتباع خارجی، در بین دانشگاه های مجری کمپین واکسیناسیون در سطح کشور صدرنشین شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۵:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
جهرم-رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: هزار نفر از اتباع خارجی ساکن شهرستان جهرم تحت واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال و سرخک قرار گرفته اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد: تاکنون 40 درصد کودکان اتباع غیر ایرانی ساکن استان در مقابل بیماری های فلج اطفال، سرخک و سرخجه واکسینه شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و فلج اطفال بیش از 40 هزار نفر از اتباع غیر ایرانی در سیستان و بلوچستان توسط این دانشگاه انجام شده است.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۸:۵۸    
فقط یک هویج بزرگ (یک فنجان) می تواند 100٪ از هدف روزانه ویتامین A را تامین کند. این ماده مغذی مهم (که به عنوان یک آنتی اکسیدان محافظ سلول عمل می کند) حتی ممکن است به محافظت در برابر سرطان، دژنراسیون ماکولا وابسته به سن و سرخک کمک کند. در حال حاضر قیمت روز هویج به صورت صعودی در حال افزایش است. ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسیناسیون سرخک_سرخجه برای اتباع خارجی در کشور انجام می شود. به گزارش صبح ساحل، محسن زهرایی ، رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم گفت: تا کنون 2 هزار نفر از افراد زیر 15 سال اتباع و مهاجرین غیر ایرانی علیه بیماری های سرخک و فلج اطفال واکسینه شدند و تخمین زده می شود تا پایان طرح حداقل 50 هزار نفر تحت پوشش کامل این طرح قرار گیرند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اداره اتباع و مهاجرین خراسان رضوی اعلام کرد 180 هزار مهاجر افغانستانی در طرح واکسیناسیون فلج اطفال و سرخک برابر این بیماری ها واکسینه می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۲۳:۰۲    
از آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال و سرخک اتباع خارجی در ایران 24 هزار و 700 کودک در خراسان رضوی واکسینه شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۲۲:۰۱    
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون واکسیناسیون بیش از 90 درصد کودکان اتباع و غیر ایرانی در مقابل بیماریهای فلج اطفال و سرخک در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی انجام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
پویش واکسیناسیون فلج اطفال، سرخک و کووید-19، برای جمعیت اتباع خارجیِ مشهد، در دو مرحله در حال انجام است. مرحله اول واکسیناسیونِ تکمیلی اتباع است که از 10 دی شروع شده و تا پایانِ ماه ادامه دارد و در مرحله دوم یعنی بیماریابی سل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت خوزستان از اجرای واکسیناسیون تکمیلی کودکان اتباع غیر ایرانی علیه سرخک و فلج اطفال خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مرحله نخست واکسیناسیون سرخک و سرخچه اتباع غیر ایرانی مقیم قم تا دهم بهمن ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
از ابتدای امسال تا پایان آذرماه 95 هزار و 855 کودک زیر 2 سال در خوزستان در مراکز بهداشت زیر پوشش دانشگاه جندی شاپور اهواز در مقابل بیماری سرخک واکسینه شدند.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۲۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از تزریق حدود 48 هزار دُز واکسن سرخک به اتباع غیر ایرانی در این استان خبر داد و گفت: طرح واکسیناسیون تکمیلی برای اتباع غیر ایرانی نیز در این خطه آغاز شده است.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۲:۱۳    
کارشناس بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از تزریق حدود 48 هزار دُز واکسن سرخک به اتباع غیر ایرانی در این استان خبر داد و گفت: طرح واکسیناسیون تکمیلی برای اتباع غیر ایرانی نیز در این خطه آغاز شده است.