شنبه ۱۱ تیرساعت ۰۰:۳۳Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سزارین»

الف   ۵ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
ایران، یوز پلنگ مادر، دو ماه پیش در یک عمل سزارین سه توله یوز به دنیا آورد که دو تای آن ها زنده نمانند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۰:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
زهرا رفیعی - روزنامه نگار دقیقا از صبح 10اردیبهشت، روزی که عکس سزارین شده ایران، تنها یوزپلنگ آسیایی در اسارت و توله هایش منتشر شد تا همین امروز که وزن تنها پسر ایران به 1070گرم رسیده است خواب کاملی به چشم علیرضا شهرداری پناه، تیمارگر داوطلب یوزها نیامده است ...
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۸:۳۷    
عمل سزارین یک زایمان غیر طبیعی است که در آن نوزاد با ایجاد برشی در دیواره ی شکم و رحم خارج می شود. درواقع در شرایط ویژه ای که زن باردار به دلایل پزشکی توانایی زایمان طبیعی را نداشته باشد ، از روش سزارین که نوعی عمل جراحی است، استفاده میشود تا زایمان با کمترین آسیب به مادر و جنین همراه باشد.
الف   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۸:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
جدیدترین تصاویر از تنها توله یوز باقی مانده از یوزهای ایران و فیروز منتشر شده است. این توله اکنون یک و نیم ماهه است. ماده یوزپلنگ ایران، در نخستین زایمان یوز آسیایی در اسارت، سه فرزند را روز یازدهم اردیبهشت به روش سزارین به دنیا آورد که دو توله یوز تلف شدند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: مادر 21 ساله اهل ارومیه در نخستین زایمان خود در بیمارستان امام رضا(ع) در ساعت 4 صبح روز گذشته در اولین زایمان خود به صورت سزارین فرزندان چهارقلوی خود را به دنیا آورده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان فرایند پروژه سزارین ایران و تولد سه توله یوز تورانی را تشریح کرد و گفت: چاره ای جز شیردهی دستی نبود.
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۸:۰۷   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از انتقال تنها یوز باقیمانده از یوزپلنگ آسیایی ایران به تهران خبر داد و اظهارامیدواری کرد: این توله یوز زنده بماند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۵:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: آذربایجان شرقی به لحاظ تعداد اعمال جراحی سزارین برای تولد نوزادان جزو سه استان اول کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مدتی است که برخی مادران باردار قبل از انجام عمل سزارین با انجام آرایش های غلیظ و آوردن تیم فیلمبرداری، از زمان به دنیا آمدن فرزندشان فیلمبرداری می کنند.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست درباره نتایج نظر دامپزشک آفریقایی در روند معاینه ایران یوز توران و توله تازه به دنیا آمده گفت: روند معاینه و سونوگرافی ایران نشان داد که امکان بارداری مجدد وجود دارد و احتمال زنده ماندن توله هم حدود 60 درصد است. ...
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۷:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: روند معاینه و سونوگرافی ایران نشان داد که امکان بارداری مجدد وجود دارد و احتمال زنده ماندن توله هم حدود 60 درصد است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۱:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- رییس انجمن متخصصان زنان و زایمان کشور هشدار داد: حدود 56 درصد زایمان ها در کشور سزارین است و طی 2 سال اخیر و در شرایط کرونایی زایمان طبیعی به شدت کاهش یافته است.
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۲۳:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
مسئول نگهداری از تنها توله یوز ایران گفته: خوشبختانه حال تنها توله یوزپلنگ آسیایی تکثیر در اسارت کره زمین رو به بهبودی ست. به گزارش روند بازار ، طرح تکثیر یوزپلنگ های آسیایی با محوریت ایران ، یوزپلنگ ماده، در پارک ملی توران در دست اجراست ...
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۲۰:۴۳   + ۲۴ سایت دیگر  
مسئول نگهداری از تنها توله یوز ایران نوشت: به امید بقای یوزپلنگ آسیایی در تنها زیستگاه باقیمانده زمین یعنی ایران. با جان و دل از این موجود شگفت انگیز مراقبت میکنم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۶:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
در دوران بعد از زایمان مادر به منظور کاهش درد و بهبود بخیه های جراحی و تسریع روند بهبودی به خواب و استراحت کافی همراه با یک رژیم غذایی سالم و کنترل شده نیاز دارد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۰۹:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، نوزادانی که به روش سزارین به دنیا می آیند، در طول سال اول زندگی شان بیشتر از سایر نوزادان دچار آلرژی غذایی نمی شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۴:۱۵    
آمار سزارین مادران باردار در استان مرکزی نسبت به سال قبل 3 درصد کاهش یافته است.
رشت 20   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 و به نقل از رویداد24، پروژه تکثیر یوز ایرانی یک پروژه ملی بوده به دلایلی که هنوز از سوی سازمان محیط زیست به درستی اعلام نشده شکست خورده است. کارشناسان معتقدند حال یوزپلنگ مادر خوب نیست و سزارین حیوان باعث شده شانس بارداری مجدد هم از او گرفته شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
تمایل به عمل سزارین و بالا رفتن آمار آن موجب شد که طرح برنامه ترویج زایمان طبیعی تحول نظام سلامت مطرح و انجام شود تا آمار بالای سزارین جای خود را به زایمان طبیعی دهد که بنا به گفته برخی از ماماها این امر تا حدودی محقق شده است با این حال بزرگترین مسئله زنان ترس و ناآگاهی از زایمان طبیعی است.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد که دادن آنتی بیوتیک به زنان درست قبل از زایمان سزارین خطر ابتلا به آسم یا اگزما را در نوزاد او افزایش نمی دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس بهداشت باروری و جمعیت مرکز بهداشت خوزستان گفت: 71 درصد فرزندان متولد شده با عمل سزارین به چاقی زیر پنج سال دچار خواهند شد.
گویا متوجه نیستند اینجا با یک عمل جراحی بزرگ مواجهند که شاید چندان صحنه های جذابی هم حین عمل خلق نشود و این ماجرا هیچ قرابتی با سایر مراسم های زندگی شان ندارد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: امروز در نشست خبری فرصت ها و چالش های تکثیر در اسارت گونه های در معرض انقراض که با حضور حسن اکبری، معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست و بهرنگ اکرامی، دامپزشک معتمد سازمان محیط زیست و جراح سزارین ایران یعنی همان یوزپلنگ مادر برگزار شد ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
دامپزشک معتمد سازمان حفاظت محیط زیست در طرح تکثیر در اسارت یوز با اشاره به روند زایمان ایران - یوز ماده در اسارت - گفت: اگر تا دو ساعت سزارین انجام نمی شد، توله های این گونه تلف می شدند. وی افزود: الان که توله ها جدا شدند ما شانس این را داریم که دو تا سه ماه دیگر دوباره برای حاملگی ایران تلاش کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۶:۵۸    
دامپزشک معتمد سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هیچ فردی در کشور تجربه زایمان یوزپلنگ آسیایی ندارد و تمام مراحل زایمان و سزارین با هماهنگی کارشناسان خارجی انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۶:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دامپزشک معتمد سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هیچ فردی در کشور تجربه زایمان یوزپلنگ آسیایی ندارد و تمام مراحل زایمان و سزارین با هماهنگی کارشناسان خارجی انجام شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دامپزشک معتمد سازمان محیط زیست گفت: قرار است که هفته آینده یک متخصص خارجی ایران را سزارین کند تا مشخص شود که "ایران" بار دیگر می تواند باردار شود یا خیر.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۵:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وجود برخی ایرادات در انجام عمل سزارین ایران - یوزپلنگ ماده در اسارت - و تولد توله یوزها گفت: با اینکه خطاهایی در تولد توله ها به وقوع پیوست، اگر تجهیزات کافی وجود نداشت، نمی توانستیم سزارین را انجام دهیم.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۸:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
دامپزشک معتمد سازمان محیط زیست گفت: قرار است که هفته آینده یک متخصص خارجی ایران را سزارین کند تا مشخص شود که "ایران" بار دیگر می تواند باردار شود یا خیر.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری متخصص بیهوشی و فلوشیپ بیهوشی کودکان با بیان اینکه معمولا در موارد بسیار معدود در زایمان سزارین از بیهوشی عمومی استفاده می شود، گفت: در اعمال جراحی سزارین عاقلانه ترین و کم عوارض ترین روش بی حسی از ناحیه کمر است، در عمل جراحی سزارین از بی حسی موضعی استفاده نمی شود.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رعایت نکردن اصول بهداشتی در مدیریت توله ها در روزهای اول، لمس توله ها بدون دستکش، مواجه با توله ها بدون ماسک، شیر دادن غیر اصولی توله ها مواردی بود که تصاویر منتشر شده از سوی خود مسئولان پروژه آنها را به وضوح نشان می داد و باعث تلف شدن دو توله شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۰۷:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
دامپزشک حیات وحش با انتقاد از بی برنامگی در پروژه احیای یوزپلنگ در سایت سمنان و عدم رعایت اصول بهداشتی در سزارین ایران گفت: افرادی در این پروژه حضور داشتند که قبلا در طول عمرشان توله یوزپلنگ ندیده بودند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۲۰:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
فارس : ایران ، نام یوزپلنگ ماده ای است که در طرح تکثیر یوزپلنگ های آسیایی مشارکت دارد و پس از ماه ها پیگیری با تلاش های انجام شده، بالأخره در 11 اردیبهشت ماه در پارک ملی توران سزارین شد و سه توله به دنیا آورد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۲   + ۲۶ سایت دیگر  
سوال مهم این است که با توجه به اینکه خطر عمل بالا بود، امکان عمل سزارین وجود داشت و زمان حدودی زایمان حتی قبل از جفتگیری مشخص بود، چرا آمادگی کاملی برای برخورد با این شرایط وجود نداشت؟
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۱:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
فکرشهر: دامپزشک معتمد سازمان محیط زیست گفت: روابط عمومی سازمان محیط زیست با سکوت رسانه ای، تولد توله یوزپلنگ هارا به حاشیه کشاند. به گزارش فکرشهر به نقل از انتخاب، بهرنگ اکرامی گفت: در مرحله زایمان پس از 48 ساعت زور زدن یوز ماده و 2 بار استفراغ زدن ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: یک دامپزشک متخصص حیات وحش با تاکید بر سهل انگاری شدید مسئولان سازمان محیط زیست در پروژه تکثیر یوزپلنگ ایرانی گفت: دامپزشکی که یوزپلنگ ایران را سزارین کرد، یک متخصص زادآوری و تولید مثل است و هیچ تخصصی در جراحی ندارد ...
نواندیش   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۷:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
نواندیش-محمد صادقی : وارونه شبر دادن، دست زدن بدون دستکش به توله های ایران، سزارین زودهنگام با وجود هشدارها، نگهداری در مکانی نامناسب و حالا انتشار خبری مبنی بر تغذیه توله ها با شیر بی کیفیت باعث شد تا دومین توله یوز ایرانی در معرض انقراض به نام ایران هم تلف شود تا گویی امید ملتی که با تولد آنها به ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۰:۲۳   + ۷۰ سایت دیگر  
ایسنا نوشت : حسن اکبری، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از تلف شدن دومین توله یوز آسیایی به دنیا آمده در مرکز تکثیر یوز آسیایی خبر داد و گفت: علت تلف شدن این توله در دست بررسی و نتیجه پس از کالبدگشایی اعلام خواهد شد ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۲۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دومین توله یوز پلنگ امروز جانش را از دست داد تا سریال ندانم کاری های سازمان حفاظت محیط زیست تکمیل شود. منبع این خبر تلخ حسن اکبری، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست است ...
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۸:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
دامپزشک و رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران درباره شرایط نگه داری و سرنوشت دو توله باقی مانده بعد از سزارین توضیحاتی ارائه داد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۲:۴۵    
رکنا: بررسی های رکنا از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست نشان می دهد که دکتر بهرنگ اکرامی، دامپزشک معتمد این سازمان که جراحی سزارین یوزپلنگ ایران را انجام داده، دقیقا همان دامپزشکی است که در روز زنده گیری پلنگ قائم شهر در مازندران حضور نداشت تا از این سلاح استفاده کند ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۲:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
رکنا: بررسی های رکنا از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست نشان می دهد که دکتر بهرنگ اکرامی، دامپزشک معتمد این سازمان که جراحی سزارین یوزپلنگ ایران را انجام داده، دقیقا همان دامپزشکی است که در روز زنده گیری پلنگ قائمشهر در مازندران حضور نداشت تا از این سلاح استفاده کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
اتفاقی که افتاد، این بود که آنهایی که پول داشتند، مسیرش را پیدا کردند و با پرداخت مبلغ بالاتر در بیمارستان های خصوصی شهر خودشان یا حتی شهرهای دیگر، با سزارین زایمان کردند ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۱:۳۰    
علی اکبر بهبهانی در گذشته های دور که علم پزشکی تا بدین درجه پیشرفت نکرده بود و مسائل بهداشتی و پیشگیری در حداقل ممکن در کشور ما وجود داشت، بسیاری از زایمان ها، در اثر عدم آگاهی و نبود قابله وارد، عاقبت خوبی نداشت ...
وقت صبح   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۶:۴۱    
جزئیات تازه ای از نحوه زایمان ماده یوز پارک ملی توران منتشر شده و باعث انتقادهای یک دامپزشک ایرانی از تیم پزشکی آنها شده است. به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ در پی بحث هایی که پیرامون علت سزارین ایران ، ماده یوز پروژه تکثیر یوز ایرانی و تلف شدن یکی از توله ها بالا گرفت ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
19 اردیبهشت، مادری 31 ساله در تنها بیمارستان ازنا حین جراحی سزارین درگذشتتکرار مرگ مادری در ازنا رئیس بیمارستان امام علی ازنا: هنوز علت اصلی مرگ مشخص نشده است.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۲:۲۲    
زایش ، مهم ترین اتفاق چرخه زندگی است. در گذشته که خبری از شیوه های نوین زایمان از جمله سزارین و زایمان در آب نبود، مسئولیت به دنیا آوردن بچه برعهده قابله ها بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۸:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
چرا ایران پسرانش را نمی پذیرد؟ ، این پرسشی مهم است که در روزهای اخیر با اظهارنظرهای گوناگونی در رسانه های داخلی و خارجی همراه شده؛ نظراتی که عمدتاً پشتوانه و مستند علمی نداشته و اینک با انتشار مستنداتی، اساس آنها رد می شود.