یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۹:۵۰Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بهداشت»

باشگاه خبرنگاران   ۳ دقیقه پیش    
رئیس شبکه بهداشت و درمان راز و جرگلان از تشکیل 8 پرونده تخلف بهداشتی رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی در راز و جرگلان تشکیل شد.
خبرگزاری تسنیم   ۳ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها مراجع و علما ضمن قدردانی از تلاش های مدافعان سلامت برای مقابله با کرونا، از مردم ایران درخوا ست کردند برای ریشه کنی کامل ویروس کرونا در واکسیناسیون مشارکت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳ دقیقه پیش    
معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد: حدود 60 هزار دانش آموز یزدی دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
اقتصاد نیوز   ۵ دقیقه پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
مسعود یونسیان درباره شاخص های رنگ بندی کرونا، گفت: به نظر می رسد که رنگ بندی ها بر اساس میزان بستری در بیمارستان ها است که برای پیش بینی وضعیت بیماری مقداری ما را عقب می اندازد و بهتر است که بر اساس موارد جدید شناسایی رنگ بندی را انجام دهیم.
جام جم   ۱۴ دقیقه پیش    
جمعی از فارغ التحصیلان دکترای تخصصی وزارت بهداشت به رئیس جمهور نامه نوشتند.
خبر خودرو   ۱۸ دقیقه پیش    
تسنیم: بیست وهفتمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی هلال احمر حاوی 6 میلیون دُز واکسن سینوفارم، امروز به وزارت بهداشت تحویل داده شد . هلال احمر تاکنون 76 میلیون و 390 هزار دُز واکسن کرونا از نوع سینوفارم به کشور وارد کرده است .
ایسنا   ۲۲ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس مرکز بهداشت گلستان گفت: در حالی تزریق روزانه نوبت اول واکسن کرونا در استان از 23 هزار دوز در ابتدای هفته گذشته به 15 هزار دوز در پایان هفته رسید که ظرفیت سالن ها، نیروها و واکسن های ما تغییری نکرده، بلکه استقبال کمتر شده است.
خبرگزاری مهر   ۲۳ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
نهاوند - رئیس مرکز بهداشت نهاوند از آغاز تزریق دز سوم واکسن کرونا ویژه پرسنل بهداشت و درمان شهرستان خبر داد.
رویش زاگرس   ۳۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
رویش زاگرس: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان گفت: حدود 90 هزار دُز واکسن کرونا از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون همگانی کووید 19 تاکنون در این شهرستان تزریق شده است ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۴۰ دقیقه پیش    
مجوز برگزاری دوره های آموزشی ایمنی و بهداشت کار و شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک، ویژه مسئولین ایمنی کارگاه ها برای جهاددانشگاهی استان کردستان صادر گردید.
روزنامه سپید   ۴۴ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
تاخیر در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در کشور و معوقات این حوزه از سال 98، لزوم رسیدگی و نظارت جدی وزارت بهداشت به این موضوع و درخواست از دولت جهت لحاظ ردیف بودجه مشخص برای بخش تجهیزات پزشکی از جمله مباحثی بود که در نشست خبری انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی به آن پرداخته ...
روزنامه سپید   ۴۴ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
دستورالعمل جذب دانش آموختگان رشته های تخصصی علوم پایه پزشکی و داروسازی در قالب گذراندن دوره تعهد در شرکت های دانش بنیان و مستقر در مراکز رشد و پارک های فناوری سلامت به دانشگاه ها ابلاغ شد. ...
روزنامه سپید   ۴۴ دقیقه پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت فعال شدن گروه های مددکاری و روانشناختی برای همه کارکنان نظام سلامت گفت: حرفه پرستاری شغل سخت و پر استرسی است و پرستاران با درد و رنج مردم سر و کار دارند و شیفت های نامتعارف و سنگین نیز بر سختی این شغل افزوده است و 38 درصد جامعه پرستاری نیازمند خدمات ...
اقتصاد آنلاین / رادیو پیام   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۵۳   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس جمهور با تاکید بر اینکه واکسیناسیون عمومی باید با قوت ادامه یابد، گفت: دانشگاهیان و صاحبان تریبون در ترغیب و تشویق مردم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و واکسینه شدن در برابر ویروس کرونا نقش بسزایی دارند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۴۸ دقیقه پیش    
دکتر عین الهی در ادامه سفر یک روزه خود به قم، شب گذشته با آیت الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.
ایکنا   ۵۰ دقیقه پیش    
مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر با بیان اینکه تاکنون بیش از 100 هزار نفر در این شهرستان در مقابل بیماری کرونا واکسینه شده اند، گفت: از این تعداد 73 درصد کل جمعیت و 91 درصد جمعیت بالای 12 سال شهرستان را شامل می شود.
ایرنا   ۵۴ دقیقه پیش    
سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت سنندج گفت: با وجود شرایط قرمز کرونا در این شهر، بی تفاوتی و سهل انگاری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه دارد و کمتر از 35 درصد جمعیت آن را رعایت می کنند.
خبرگزاری فارس   ۵۸ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، با شروع طرح تحول سلامت، گرفتار چالش بزرگی بنام تاخیر دولت در پرداخت مطالبات شده اند و با شیوع کرونا به نظر می رسد این مشکل هر روز حادتر می شود.
شمال نیوز   ۱ ساعت پیش    
دکتر عین الهی در ادامه سفر یک روزه خود به قم، شب گذشته با آیت الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.
خلیج فارس   ۱ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ رعایت بهداشت دست، روشی بسیار ساده برای کاهش عفونت های بیمارستانی، جلوگیری از گسترش مقاومت ضدمیکروبی و افزایش ایمنی بیماران است. ضدعفونی کردن دست که به صورت اسکراب دست یا مالش دست انجام می شود، شامل فرایند زدودن و کاهش باکتری های ساکن پوست دست است ...
خلیج فارس   ۱ ساعت پیش   + ۴۴ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ وزارت بهداشت شرایط تجویز دز سوم واکسن های کرونا را اعلام کرد.
وزیر بهداشت گفت: یکی از تصمیمات ما در سفر به قم، راه اندازی مرکز واکسیناسیون شبانه روزی در قم است تا ظرف دو سه هفته آینده، واکسیناسیون در قم، سرعت بیشتری بگیرد چون قم، اهمیت ویژه ای دارد و رفت و آمد اتباع خارجی در این شهر، زیاد است.
دانا   ۱ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
مراجع عظام تقلید و علما در دیدار وزیر بهداشت بر رعایت توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت برای مقابله با بیماری کرونا تاکید کرده و گفتند: مردم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب گفت: خطر موج ششم ویروس کرونا در کمین است از این رو مردم برای در امان ماندن از شر این ویروس منحوس باید هرچه سریع تر برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
مسؤول بهداشت محیط کرمانشاه گفت: 50 تن مواد غذایی و فرآورده های خام دامی فاسد در نیمه نخست امسال در این شهرستان جمع آوری و امحاء شد.
مشرق نیوز   ۱ ساعت پیش    
دکتر عین الهی در ادامه سفر یک روزه خود به قم، شب گذشته با آیت الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.
هرمز   ۱ ساعت پیش    
جلیلی از تامین هزینه تهیه و تزریق واکسن آنفلوانزا برای بازنشستگان کشوری خبر داد و گفت: هزینه های اسناد از ابتدای مهر 1400 به بعد مشمول پرداخت خواهد بود و با توجه به اعلام وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، توزیع واکسن صرفا با ارائه کارت ملی انجام می شود.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- سرپرست معاونت امور توانبخشی بهزیستی استان همدان گفت: شیوع ویروس کرونا میانگین سلامت روانی جامعه را کاهش داده و مشکلات زیادی در زمینه بهداشت روانی فرد، خانواده و اجتماع ایجاد کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اسکو- فرماندار شهرستان اسکو گفت: شهرستان اسکو در ارائه خدمات بهداشت روانی و مراقبت های اجتماعی در سطح کشور پیشرو است.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه توجه ویژه به حوزه بهداشت از رویکردهای مهم وزارت بهداشت محسوب می شود اظهار کرد: با گسترش خدمات بهداشتی می توان بسیاری از مشکلات مرتبط با سلامت را حل کرد.
با حکم دکتر ابوالفضل باقری فرد، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکترمریم بختیاری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهیدبهشتی به عنوان دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی منصوب شد.
پانا   ۱ ساعت پیش    
قم(پانا)- کارشناس مسئول بهداشت اداره کل آموزش و پرورش استان قم از واکسیناسیون 95 درصد از فرهنگیان و بیش از 47 هزار دانش آموز جامعه هدف استان خبر داد. ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با هدف دسترسی مردم حاشیه شهر، تیم سیار واکسیناسیون کرونا در حاشیه شهر زاهدان خدمات واکسیناسیون کرونا ارائه می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
رئیس شبکه بهداشت و درمان خرم آباد:در همه مراکز دو دُز واکسن کرونا تزریق می شود.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار گفت: بیماری کرونا از زمان شیوع تاکنون حدود 6 هزار مبتلا و بیش از 120 نفر فوتی در این شهرستان داشته است و نباید به این آمار صرفاً به شکل چند عدد نگاه کرد بلکه نشان می دهد همه باید واکسن بزنند.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
دبیر کمیته تخصصی اپیدمیولوژی وزارت بهداشت گفت: هدف نخست واکسیناسیون، حفظ جان مردم، هدف دوم، کاهش بار مراجعات به بیمارستان ها و هدف سوم، ایمنی جمعی است.
شفقنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه آرمان ملی در مطلبی با عنوان قاتلان کرونایی را محاکمه کنید این گونه آورده است: کمتر کسی نامه پرسوز و گداز وزیر اسبق بهداشت را در روز دوم شهریورماه امسال فراموش کرده، مخصوصا هزاران نفر از مردمی که در غم از دست دادن عزیزانشان، خاکستر نشین شدند و حتی امکان برگزاری سوگواری را نداشتند ...
مراجع عظام تقلید و علما در دیدار وزیر بهداشت بر رعایت توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت برای مقابله با بیماری کرونا تاکید کردند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۲ ساعت پیش    
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از خراسان شمالی باور غلطی که در جامعه وجود دارد و تصور اذهان عمومی که دندانهای شیری خواهند افتاد و نیازی به مراقبت ندارند که بر خلاف نظر اغلب والدین که دندانهای اولیه (شیری) نقش مهمی ندارند، باید به بهداشت و سلامت این دندانها بیشتر توجه کرد، ...
قم پرس   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش شنبه شب مرکز خبر حوزه، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یک سفر نیم روزه با مراجع معظم تقلید، اعضای جامعه مدرسین و جمعی از علمای حوزه های علمیه دیدارهای جداگانه ای را ترتیب داد. ...
دنیای اقتصاد   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
بهداشت نیوز : میوه های پاییزی به دلیل داشتن منابع غنی از انواع ویتامین ها، املاح و مواد مورد نیاز و ضروری بدن، اغلب به مبارزه با بیماری های شایع در این فصل می پردازند و افراد می توانند با مصرف آنها سیستم دفاعی بدن خود را در برابر بیماری ها و حساسیت های ناشی از این فصل واکسینه کنند.
برترین ها / ایلنا   ۱ ساعت پیش   + ۴۷ سایت دیگر  
تسنیم: بیست وهفتمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی هلال احمر حاوی 6میلیون دُز واکسن سینوفارم، امروز به وزارت بهداشت تحویل داده شد. هلال احمر تاکنون 76 میلیون و 390 هزار دُز واکسن کرونا از نوع سینوفارم به کشور وارد کرده است.
55آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دست یاری به سوی علما دراز می کنیم تا مردم را به واکسیناسیون تشویق کنند، در همه جای دنیا واکسیناسیون تاثیر خود را به خوبی گذاشته و در ایران نیز، واکسیناسیون، پدیده جدیدی نیست.
خبرگزاری دانشجو   ۳ ساعت پیش    
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درباره شباهت علائم کرونا و آنفلوآنزا و سرماخوردگی در فصل سرما، بیان کرد: توصیه ما این است که کماکان باید کووید19 را جدی بگیریم.
قم پرس   ۳ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا حسین مدرس خیابانی روز شنبه در نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونا اظهارداشت: برای پوشش صددرصدی واکسیناسیون جدای از مبحث سنی باید در حوزه قشری کار کنیم و برای هر قشر ضوابط اجرایی متناسب برای انجام واکسیناسیون ارائه شود. ...
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- در گزارش روزنامه ایران آمده است: با وجود آنکه واکسیناسیون در کشور از مرز 70 میلیون دوز عبور کرده است و براساس اعلام روزانه وزارت بهداشت تاکنون بیش از 47 میلیون نفر دوز اول واکسن کرونا و 22 میلیون و 816 هزار و 536 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند.
با شروع فصل سرما این نگرانی رو به افزایش است که آیا همزمانی آنفلوانزا و کووید می تواند تهدید کننده باشد یا خیر.
مهرصبا   ۴ ساعت پیش    
جمال میرزایی، متخصص عفونی و فلوشیپ فوق تخصص نقص ایمنی، سرطان و پیوند در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در مورد احتمال بروز پیک جدید کرونا به دلیل سهل انگاری مردم اظهار کرد ...