جمعه ۰۹ آبانساعت ۱۸:۰۶Oct 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پزشک خانواده»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۲۷   + ۴۰ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با بیان این که روزانه روزانه 6 میلیارد و 250 میلیون تومان هزینه تست کرونا برای 25 هزار تست پرداخت می کنیم بر لزوم استقرار نظام ارجاع و پزشکی خانواده تأکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۰:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بر لزوم استقرار نظام ارجاع و پزشک خانواده تاکید کرد و گفت: تا وقتی "نظام ارجاع و پزشکی خانواده" مستقر نشود، با طرح های حمایتی درمانی شاید به اهداف خود نرسیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر لزوم تقویت ارایه خدمات به بیمه شدگان، در عین حال بر لزوم استقرار نظام ارجاع و پزشک خانواده در بخشی از جمعیت تحت پوشش این سازمان و در سال آخر فعالیت دولت تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
بازرس انجمن پزشکان عمومی ایران، نسبت به فرصت سوزی بیمه ها برای راه اندازی نسخه نویسی الکترونیک در کشور انتقاد کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۱۰    
اسفندیاری بابیان اینکه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک باهدف حذف تدریجی نسخ کاغذی به صورت هم زمان در شهرهای زیر 20 هزار نفر استان در حال اجرا است، گفت: این پروژه در سطح پایگاه و مراکز مجری طرح پزشک خانواده شهری نیز پیاده سازی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کرمان با اشاره به خدمات خوب و گام های مهم بیمه سلامت استان کرمان گفت: طرح نسخه نویسی الکترونیکی و پزشک خانواده باید در شهر های باقی مانده، اجرایی و تکمیل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۲۵    
گروه استان ها- مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: نظام ارجاع کاهش هزینه ها را به دنبال دارد و 10 شهر بزرگ استان نظام ارجاع و پوشش پزشک خانواده ندارند.
عناوین روزهای هفته بیمه سلامت (سوم آبان لغایت نهم آبان ماه): روز اول شنبه سوم آبان ماه: بیمه سلامت، پوشش همگانی و حفاظت مالی بیمه شدگان روز دوم یکشنبه چهارم آبان ماه: بیمه سلامت، کرونا و حمایت بیمه ای روز سوم دوشنبه پنجم آبان ماه: بیمه سلامت، سازمان الکترونیک و هوشمند سازی ...
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
محسن رعنایی نظام ارجاع و پزشک خانواده را یک اصل مترقی و پذیرفته شده در کلیه کشورها عنوان کرد و گفت: متاسفانه این حرکت در ایران به کندی در جریان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به جمعیت تحت پوشش این بیمه درمانی، در عین حال خدمات ارایه شده به بیماران کرونا و همچنین برنامه های در دست انجام برای توسعه برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع و همچنین پوشش خدمات دوراپزشکی بویژه در دوران کرونا را تشریح کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نادر نانبخش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد 315 پزشک خانواده و 273 مامای خانواده در 180 مرکز جامع سلامت در حال خرید خدمت و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیمه شدگان روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر هستند. وی ادامه داد: همچنین 82 نفر دندانپزشک [...]
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۶:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
محمدمهدی ناصحی، در گفتگو با خبرنگار مهر ، گفت: نکته کلیدی و مهم در اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع این است که در واقع این فرآیند به نوعی حمایت از بیمار است و به بیماران کمک می کند تا مسیر درمان را درست طی کنند ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۴    
پزشک خانواده، نسخه سلامت کشور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن تشریح برنامه های آینده این سازمان بیمه گر، مهم ترین بحث در طول ماه های آتی را گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در جمعیت روستایی و شهری در کشور، خواند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۹   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به ظرفیت موثر برنامه پزشک خانواده در ارایه خدمات در همه گیری کرونا، در عین حال گفت: اقدامات قهرآمیز، بویژه در هنگامی که همه گیری بر تمام جنبه های زندگی تاثیر منفی داشته، نشانه ای از نسل کشی است که عمدا مردم عادی و آسیب پذیرترین افراد را مورد هدف قرار می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۹    
لاهیجان - ایرنا - سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از برنامه ریزی برای اجرای طرح پزشک خانواده شهری نخست بصورت پایلوت در لاهیجان خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سپید ، محمدمهدی ناصحی در گفت وگو با ایسنا درباره اولویت های این سازمان در دوره جدید تاکید کرد: با مروری بر مطالب و ماوقع اتفاق افتاده در سازمان بیمه سلامت مشاهده می کنم که کارها به خوبی پیش رفته است و تاکنون گام های بلندی برداشته شده است ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۳:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل جدید سازمان بیمه سلامت ایران ضمن تشریح برنامه های آینده این سازمان بیمه گر، مهمترین بحث در طول ماه های آتی را گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در جمعیت روستایی و شهری در کشور، خواند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در نشست ستاد اجرایی پزشک خانواده شهری استان فارس، گفت: حضور پزشکان خانواده در فارس یکی از دلایل مدیریت موفق در مقابله با کرونا ویروس بوده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در نشست ستاد اجرایی پزشک خانواده شهری استان فارس گفت: حضور پزشکان خانواده در فارس یکی از دلایل مدیریت موفق در مقابله با کرونا ویروس بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۳۱   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت گفت: 28 میلیون نفر جمعیت روستایی، عشایری و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر تحت پوشش برنامه پزشکی خانواده قرار دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پاسخگویی به بیماران و مردم محدود به زمان و مکان خاصی نبود، روزانه، شب حتی نیمه شب، به سوالات مردم پاسخ می داد، همچنین اگر افراد تحت پوشش پزشک خانواده نباشند هم جوابگوست چرا که هدف را روی کاهش اضطراب بیماران گذاشته است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۱:۱۵    
بیش از هفتاد سال است که در برخی از کشور های جهان طرحی در حوزه سلامت و بهداشت اجرا می کنند که در ایران با نام پزشک خانواده و نظام ارجاع شناخته می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۱۳    
بیش از هفتاد سال است که در برخی از کشورهای جهان طرحی در حوزه سلامت و بهداشت اجرا می کنند که در ایران با نام پزشک خانواده و نظام ارجاع شناخته می شود.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۱۲    
مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران از عدم پرداخت همزمان فیفور سرویس و سرانه خبر داد و گفت: برای اولین بار در 15 سال گذشته در یک هفته کاری تمام مراحل ابلاغ تفاهم نامه انجام و به سراسر کشور ابلاغ شد ...
مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران از عدم پرداخت همزمان فیفور سرویس و سرانه خبر داد و گفت: برای اولین بار در 15 سال گذشته در یک هفته کاری تمام مراحل ابلاغ تفاهم نامه انجام و به سراسر کشور ابلاغ شد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
موسوی از آغاز توزیع واکسن آنفلوانزا بین بیماران گروه های پرخطر در مازندران خبر داد و گفت: با کمک سیستم پزشک خانواده تمامی بیماران نیازمند واکسن آنفلوانزا شناسایی می شوند.
وزیر بهداشت گفت: پزشک خانواده را تا پایان شهریور در 10 استان راه اندازی کردیم و سه ماه دیگر این طرح در 23 استان و تا پایان سال در کل کشور اجرایی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
گرگان- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از در مضیقه بودن ارز دارویی خبر داد و گفت: 6 گروه در تهیه واکسن کرونا تلاش کرده و پیش خرید را از کشورهای مدعی انجام دادیم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۹:۳۱   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: همکاران بهداشت محیط ما به عنوان ضابطین قضائی، اختیار تعطیل کردن اماکنی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
در تفاهم نامه ای بین سازمان بیمه سلامت و معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بنا شد پوشش بیمه ای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع روستاییان، عشایر و شهر های زیر 20 هزار نفر ارتقاء یابد.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز :مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت، ارایه خدمات و نوع مراقبت های سلامت به جامعه تحت پوشش در این سازمان را تشریح کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ...
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
با گذشت حدود 15 سال از اجرای طرح پزشک خانواده در دو استان فارس و مازندارن تا کنون این طرح به طور کامل اجرا نشده و حدود 50 میلیون نفر از جمعیت شهری از این خدمت محرومند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۰:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
با گذشت 15 سال از اجرای طرح پزشک خانواده در دو استان فارس و مازندارن تاکنون این طرح به طور کامل اجرا نشده و حدود 50 میلیون نفر از جمعیت شهری از این خدمت محرومند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۷:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مردم نیوز :علی رضا رئیسی، در مراسم امضای تفاهم نامه برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع روستاییان، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر در سال 1399 که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، افزود: یکی از اهداف پیوستن سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت، هماهنگی بیشتر بیمه ها با وزارت بهداشت در حوزه اجرا بود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۴:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع یکی از وظایف و نکات مهم محسوب می شود که به آن اعتقاد داریم و باید اجرایی شود و از سوی دیگر باید بیشترین توجه را به کادر بهداشتی و درمانی در روستاها داشته باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر کل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت، گفت: تفاهم نامه برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع روستاییان به عنوان مهم ترین سند سالانه بیمه سلامت است.
سازمان نظام پزشکی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
کادر درمان و خانواده ایشان در اولویت باشند، از پزشک خانواده شهری و روستایی تا پزشکان و دندانپزشکان مطب دار و پرسنل شاغل در آن و کلینیک ها و پارا کلینیک ها داروخانه ها و آزمایشگاه ها و پرسنل شاغل در آن و همچنین دانشجویان گروه پزشکی و خانواده های ایشان
رانکوه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۰۸    
معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای طرح پزشک خانواده با نگاه عدالت اجتماعی در گیلان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
در دیدار جعفر قادری با وزیر بهداشت موضوع قول ایشان درباره اختیاری اعلام شدن پزشک خانواده، لغو یا سراسری شدن آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۴۹    
جلسه جلب مشارکت انجمن پزشکان عمومی شهرستان رشت در برنامه پزشک خانواده شهری، در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه برخی از بیماران در فارس بعد از گرفتن جواب آزمایش از مراکز 16 ساعته یا دریافت برگ ارجاع پزشک خانواده برای بستری به بیمارستان مراجعه نمی کنند، گفت: این موضوع موجب نگرانی شدید دست اندرکاران حوزه سلامت در فارس شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۴:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
نانبخش گفت: در سال 99 لغایت دهه اول شهریورماه سال جاری بالغ بر 169 میلیارد ریال در سطح یک پزشک خانواده هزینه شده است.
برترین ها / روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۲:۰۲   + ۶۵ سایت دیگر  
خبرگزاری پانا: معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش 900 هزار تا یک میلیون و 200 هزار تومانی حقوق پرستاران و استخدام 2500 پرستار در بیمارستان های دولتی خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۸:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
معاون بیمه ای سازمان بیمه سلامت: بیمه شدگان روستایی برای دریافت خدمات سطح یک، ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کنند و در صورت تشخیص پزشک خانواده ارجاع داده خواهند شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت دستور افتتاح 164 پروژه آموزشی، بهداشتی و درمانی را صادر کرد و از اضافه شدن 10 هزار و 600 تخت بیمارستانی و 2000 تخت آی سی یو به تخت های بیمارستانی کشور و همچنین اجرای گسترده برنامه پزشک خانواده، نظام ارجاع و نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک از نیمه دوم امسال خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۸:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش سپید ، علیرضا مهدوی در گفت وگو با ایسنا درباره پروژه های اجرا شده توسط دفتر بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت در چند سال اخیر، گفت: یکی از اولین اقدامات اجرایی پس از سال 92 بحث پزشک خانواده بود که برنامه ارائه خدمات ما از حالت عمودی خارج شد و در بسته ارائه خدمت برای گروه های سنی مختلف ارائه ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۲۱:۵۷    
[شهروند] مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: یکی از بزرگ ترین آرزوهای من درحوزه سلامت استقرار نظام پزشک خانواده است. به گزارش سلامت، سیدمجتبی احمدی اظهار کرد: راه اندازی این نظام در حوزه سلامت هم به نفع مردم و هم به نفع پزشکان جوان است و به سلامت مردم جامعه نیز کمک می کند ...
افق تهران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۲۲:۴۱    
تیم های پزشک خانواده شرکت شهر سالم با حضور در منزل بیماران بازنشسته شهرداری تهران روند درمان ایشان را رصد می کنند.
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه برنامه پزشک خانواده روستایی وزارت بهداشت به ضرورت برنامه ریزی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی برای مقابله با مطب هراسی در بحران کرونا تاکید کرد. تاکید کرد؛
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۸:۱۲   + ۳۳ سایت دیگر  
وی با اشاره به اینکه فاز سوم از 20 مرداد 99 آغاز شده تصریح کرد: در این فاز تمام گروه ها غربال می شوند و تا کنون 4 میلیون و 100 هزار نفر در سامانه های وزارت بهداشت غربالگری شدند که باید با مشارکت نظام پزشکی برنامه پزشکی خانواده را جدی بگیریم و تلاش کنیم تک تک افراد جامعه پزشک خانواده داشته باشند.