یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۱۶:۴۵Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پزشک خانواده»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۷:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
متخصص پزشکی خانواده در دو حیطه بهداشت و درمان بالاترین خدمات کیفی را ارائه می دهد. در حیطه بهداشتی روی جمعیت سالم، بیماریابی و پیشگیری اولیه به همراه پزشکان خانواده عمومی فعالیت میکند اما در حوزه درمانی و بیمارستان بر روی پیشگیری های ثانویه و حتی ثالثیه پس از ترخیص بیماران میتواند فعالیت داشته باشد.
میگنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۴:۵۴   + ۲۷ سایت دیگر  
در صدد هستیم مشاوره رایگان خانواده همانند پزشک خانواده در اختیار زوجین دهک های پایین تا چهار سال نخست زندگی مشترک قرار گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی "برنامه پزشک خانواده" را از رویکردهای مهم این وزارتخانه توصیف و بیان کرد: راه اندازی دوره پزشکی عمومی با گرایش ویژه پزشک خانواده در همین راستا مد نظر قرار دارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۰:۴۴    
مشاور خانواده چیزی شبیه به پزشک خانواده ؛ این طرحی است که معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور در نظر دارد در راستای آسیب زدایی از حوزه زنان و خانواده اجرایی کند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مردم استان فارس خواست تا بروز هرگونه نشانه ای از بیماری های تنفسی را جدی گرفته و بدون هدر دادن فرصت، به پزشک خانواده یا نزدیکترین مرکز 16 ساعته در محل سکونت خود مراجعه کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از انتساب 125هزار نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی استان به پزشک خانواده خبر داد.
جمعیت روستایی کشور از سال 1384 تحت پوشش سیستم نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده هستند. جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز چهارشنبه 22 دی اعلام شد.
رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده اولویت بیمه سلامت است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت درگذشت ماما پزشک خانواده مرکز بهداشت شهرستان ریگان استان کرمان پیام تسلیتی صادر کرد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۶:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
در لایحه بودجه 1401 بحث سلامت الکترونیک کلی دیده شده و نظام ارجاع، پزشک خانواده و نسخ الکترونیک تنها در یک بند گنجانده و برای عملیاتی کردن آنها تنها 1,398 میلیارد تومان پیش بینی شده
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به دلیل نبود زیر ساخت ها و بودجه طرح تحول شهری و پزشک خانواده تاکنون در گیلان اجرایی نشده است.
تامین اجتماعی   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی در راستای رویکرد خود درخصوص عمومی سازی دانش و انتشار گزارش های سیاستی، وبیناری را با هدف تحلیل و ارزیابی سیاست ها و اقدامات با نگاهی به سیاست گذاری حوزه رفاه و تامین اجتماعی برگزار می کند. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
حاجی دلیگانی گفت: نسخه نویسی الکترونیک به نوعی به بحث پزشک خانواده نیز کمک می کند. پزشک خانواده و نظام ارجاع نیز کار ضروری دیگری در نظام سلامت کشور به شمار می رود که تا الان معطل باقی مانده است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر حمید رضا اشراقی، دبیر انجمن پزشکی پدیده شناسی علوم سلامت با حضور در برنامه گفتگوی علمی در مورد افزایش پذیرش رشته های پزشکی گفت: تا زمانی که سیستم پزشک خانواده و نظام ارجاع سلامت اجرایی نشود مشکل کمبود پزشک در کشور خواهیم داشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۳:۱۰    
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور: به علت نیاز کشور به اجرای طرح پزشک خانواده، وزارت بهداشت مکلف شد در دو ماه؛ الزامات نظام ارجاع، پزشک خانواده و موارد دیگر نظام سلامت را برای اجرا به این ستاد ارجاع دهد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در توئیتی به یادداشت خود با عنوان چرا مسیر توزیع عادلانه پزشک از افزایش ظرفیت پزشکی می گذرد در روزنامه ایران اشاره کرد.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت مازندران با بیان اینکه از فردا نسخ غیرالکترونیکی پزشکان پذیرفته نمی شود، گفت: در حال حاضر 75 درصد نسخه نویسی در استان الکترونیکی است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مدیر کل بیمه سلامت مازندران از آغاز رسمی اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی افراد زیر پوشش در این استان در سطح همه پزشکان عمومی پزشک خانواده ، متخصص و فوق تخصص ، پزشکان بیمارستان ها و کلینک ها از فردا اول دی خبر داد و گفت: به هیچ عنوان نسخه پیچی کاغذی قابل پذیرش و سهم پزشکان پرداخت نیست.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۱۱:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس تاکید کرد: اجرای پزشک خانواده به دلیل کمبود نیروی کافی بر زمین باقی مانده است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۲:۱۷    
طرح های روی زمین مانده حوزه سلامت از آن دسته مواردی هستند که هرکس کاندیدای ریاست جمهوری می شود از آن ها به عنوان وعده استفاده می کند و بعد که رای آورد به فراموشی سپرده می شوند تا انتخابات بعدی اما کسی قدمی برای اجرایشان بر نمی دارد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۸:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
منصور جعفری نمین در گفت وگو با خبرنگار مهر ، اظهار کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است در مدت 2 سال سامانه جامع نظام ارجاع، پزشک خانواده و نسخه پیچی الکترونیکی را به عنوان اصلی ترین عنصر تسهیل ارائه خدمات پزشکی فراهم و مهیا کند. ...
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۷:۱۴    
ایرسا_ مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه از اجرای طرح پزشک خانواده یا نظام ارجاع برای 270 هزار نفر از بیمه شدگان زیرپوشش صندوق بیمه همگانی بیمه سلامت و مددجویان کمیته امداد استان خبر داد و گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت که 200 هزار نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی این استان تحت پوشش طرح پزشک خانواده قرار دارند که این طرح هر پزشک 750 تا 2 هزار و 500 نفر را تحت پوشش و نظارت های بهداشتی و درمانی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: 98 هزار و 457 نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی استان دارای پزشک خانواده شدندٰ که در این طرح هر 750 تا سه هزار نفر زیر پوشش یک پزشک قرار می گیرند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: براساس قانون بودجه، از ابتدای دی ماه سال 1400، تمام مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت موظف هستند که تنها اسناد الکترونیکی را تحویل دهند و سازمان های بیمه گر هیچ سند کاغذی را تحویل نخواهند گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۴:۴۶    
ایسنا/زنجان مسئول پزشک خانواده و نظام ارجاع روستائیان اداره کل بیمه سلامت استان زنجان گفت: ارائه کد ملی غیر در هنگام دریافت خدمات پزشکی سبب ثبت اطلاعات نادرست در پرونده سلامت افراد می شود.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه ما مخالف افزایش ظرفیت پزشکی نیستیم، هشدار داد: افزایش بی رویه ظرفیت پزشکی در نبود نظام ارجاع خدمات القایی ایجاد می کند. ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۱:۳۵    
در قسمتی از این نامه آمده است: با در نظر گرفتن حضور 10% از پزشکان عمومی در حوزه های آموزش، تحقیقات و مدیریت- حضور حدود 15 % در نقش درمانگر مراکز ترک اعتیاد و مراکز مشابه- رشد منطقی تعداد پزشکان عمومی برای انجام وظایف محوله از جمله پزشک خانواده - تامین تعداد ورودی مورد نیاز برای دوره دستیاری تخصصی- ...
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در کنار طرح پزشک خانواده بر اجرای نسخه نویسی الکترونیک تاکید دارد تا بتوان در نظام سلامت اصلاح ساختار انجام داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۴:۰۶    
ایسنا/فارس این روزها، ایام گرامیداشت پرستار است و بر هیچکس پوشیده نیست که آنان در بهترین جای قلب ها ماوا دارند، اما به جایگاه مراقبین سلامت نیز پرداخته و بها داده ایم؟ آنان که از شکل گیری پزشک خانواده شهری در فارس دوشادوش پزشکان برای پیشبرد اهداف مربوط به سلامت و بهداشت ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۷:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
بودجه برنامه تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع و اجرای پزشک خانواده، هزار و 398 میلیارد و 736 میلیون تومان خواهد بود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۶:۳۰    
نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت: دولت سیزدهم در لایحه بودجه 1401 تلاش کرده است با احیای نظام ارجاع خدمات بیمه ای را افزایش دهد و در واقع بسترسازی لازم جهت احیا کامل نظام ارجاع را فراهم نموده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ساری – ایرنا – رئیس شبکه بهداشت و درمان قائمشهر با بیان اینکه تمامی پزشکان خانواده شهری و روستایی در حال تماس با واکسن نزده ها هستند، گفت: بیش از 100 پزشک خانواده در محدوده شهری و روستائی در حال تماس و اقناع سازی افرادی هستند که تاکنون نسبت به تزریق نوبت اول واکسن کرونا اقدام نکرده اند.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۰۸:۵۵    
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تجمع مراقبین سلامت گفت: همه مشکلات یک روزه حل نمی شود اما مطالبات مراقبین سلامت در دست بررسی است و پس از پیگیری نتیجه اعلام خواهد شد.
برترین ها / روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس کل سازمان نظام پزشکی از عدم اشتغالِ 15هزار پزشک عمومی در کشور خبر داد. دکتر محمد رئیس زاده: حدودا 130 هزار پزشک فعال در کشور داریم و نسبت مان بر اساس آمار ما 15.9 به 10 هزار است. ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۰۹:۴۹   + ۵۳ سایت دیگر  
رییس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر لزوم افزایش ظرفیت رشته های پزشکی متناسب با توان آموزشی دانشگاه ها، گفت: افزایش بی رویه ظرفیت، کیفیت آموزش پزشکی را پایین می آورد و از طرفی الزاما افزایش ظرفیت ضامن افزایش دسترسی نخواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۴:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که پیرامون رفع مشکل کمبود پزشکان متخصص برگزار شد، گفت: در حال حاضر بالغ بر 30هزار پزشک عمومی داریم که اگر زیرساخت های لازم برای بکارگیری آنها فراهم شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رشت - ایرنا- معاون بیمه و خدمات سلامت بیمه سلامت استان گیلان با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده در شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت از آبان ماه امسال گفت: بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی گیلان می توانند از پزشک خانواده شهری بهره مند شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۲:۵۶    
گروه استان ها- مدیرکل بیمه سلامت گلستان از اجرای طرح پزشک خانواده شهری با مشارکت 114 پزشک و انتساب 129 هزار بیمه شده به این پزشکان خبر داد و گفت: افرادی که فاقد هر گونه بیمه درمانی هستند می توانند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۸:۰۴    
تشکیل پرونده الکترونیک سلامت، اجرای نظام ارجاع، برنامه پزشک خانواده و اجرای راهنما های بالینی از جمله تکالیف برنامه های پنجم و ششم توسعه کشور است که تاکنون به صورت کامل اجرایی نشده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۰    
خالقی گفت: طرح نظام ارجاع در قالب پزشک خانواده شهری صندوق بیمه سلامت همگانی در شهرستان سرخس اجرایی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۶:۵۵    
رئیس سازمان بیمه سلامت گفت: برای اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع ابتدا باید طرح نسخه الکترونیک اجرایی شود.
بازدیدها: 36 در طول دو سال گذشته کادر درمان و در رأس آن ها پرستاران در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا بوده و در این راه 150 شهید تقدیم کرده اند. با وجود این، هم اکنون با فروکش موج پنجم بیماری برخی مراکز درمانی عذر پرستارانی را خواسته اند که در قالب قرارداد های 89 روزه به کار گرفته شده بودند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۳۹   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به دلایل متوقف ماندن برنامه پزشک خانواده گفت: وزارت بهداشت عزم خود را جزم کرده تا این برنامه از سال آینده کلید بخورد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
میرزایی گفت: تقویت بسته ی خدمات پزشک خانواده در جمعیت شهری و روستایی و ارائه خدمات الکترونیک بیمه سلامت (نسخه نویسی، نسخه پیچی، ارجاع الکترونیک و نسخه نویسی در خدمات تخصصی و فوق تخصصی) از اولویت های سازمان بیمه سلامت در سال های اخیر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
بیمه شدگان بیمه سلامت با آغاز اجرای طرح پزشک خانواده با هزینه کمتری از سلامتی مراقبت می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی از اجرای نسخ تمام الکترونیک از ابتدای دی ماه در استان خبر داد و گفت: طرح برقراری نظام ارجاع و پزشک خانواده در صندوق بیمه همگانی آغاز شد.
معاون برنامه ریزی، توسعه و مدیریت منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: یکی از ماموریت های مهم سازمان بیمه سلامت بر اساس قوانین بالادستی و قانون بودجه سال جاری تحقق و استقرار کامل نسخه الکترونیک است .
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
حسین رنجبران، از پرداخت به روز بیمه سلامت در نسخه الکترونیکی، نظام ارجاع و پزشک خانواده خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۳:۱۳    
شیرازی با بیان اینکه بیمه سلامت روند مثبتی را در ارائه خدمات به بیمه شدگان طی می کند ، گفت: در استقرار نسخه نویسی، نسخه پیچی الکترونیکی و پزشک خانواده اقدامات خوبی در مازندران توسط مدیر سابق بیمه سلامت استان صورت گرفت و تداوم این راه مورد انتظار است.