یکشنبه ۱۳ فروردینساعت ۰۴:۵۹Apr 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پزشک خانواده»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۳:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اجرای پزشک خانواده شهری در کشور از اردیبهشت ماه سال جاری گفت: این برنامه در راستای رفع دغدغه مردم در نظام سلامت و حذف فرانشیز و رایگان شدن خدمات درمانی افراد بیمه شده با تأسی از توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی و مشی دولت مردمی سیزدهم در دستور کار قرار دارد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عین اللهی با بیان اینکه عمده تمرکز ما باید در حوزه پیشگیری باشد و در همین راستا به دنبال این هستیم که بهورزها و مراقبین بهداشتی را تقویت کنیم، گفت: امسال حدود دو هزار خانه بهداشت راه اندازی و بازسازی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۷:۱۰    
وزیر بهداشت از فعال شدن نظام ارجاع و پزشک خانواده در شهرها در سال جدید خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۲۵    
مدیر کل بیمه سلامت استان ایلام گفت: اداره کل بیمه سلامت با 97 پزشک خانواده و 45 پزشک خانواده شهری قرارداد منعقد کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: اگر بیماران به پزشک خانواده برای تشخیص سرطان مراجعه کنند هزینه ای دریافت نمی شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۱۷    
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال طرح پزشک خانواده در شهر های زیر 20 هزار نفر جمعیت و روستا ها به طور کامل اجرایی شد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۵    
نصر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال طرح پزشک خانواده در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت و روستاها به طور کامل اجرایی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۵۲    
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری تدوین استاندارد تعرفه سلامت وزارت بهداشت گفت: نظام ارجاع را در این برنامه الزامی کردیم، یعنی مریضی که با پزشک خانواده ویزیت می شود و ارجاع به سطح بالاتر می شود و آنجا نهایتاً بستری می شود قطعاً هزینه هایش رایگان خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۰۶    
وزیر بهداشت گفت:هدف ما در طرح پزشک خانواده تقویت مسائل بهداشتی مردم و همچنین تقویت کادر بهداشتی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۱۱    
وزیر بهداشت گفت:هدف ما در طرح پزشک خانواده تقویت مسائل بهداشتی مردم و همچنین تقویت کادر بهداشتی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: اولویت ما برای ارائه خدمت طرح سلامت بخش مناطق کمتر برخوردار کشورند و اگر منابع برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع تامین شود، از سال آینده شاهد اجرای این برنامه در تمام شهرها خواهیم بود.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، سعید کریمی در مراسم رونمایی از سند سلامت بخش ، گفت: بر اساس قانون ما نسبت به اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع مکلف هستیم و بر همین اساس از ابتدای دی ماه، برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای زیر 20 هزار نفر اجرا شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
با رونمایی از طرح ملی سلامت بخش ، هزینه درمان و بستری تمام بیمارانی که از طریق برنامه پزشک خانواده به مراکز درمانی مراجعه کنند، در خراسان جنوبی رایگان خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۲۱    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از از رایگان شدن خدمات بستری بیماران در استان در قالب پزشک خانواده و نظام ارجاع خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: گسترش پزشک خانواده به شهرها، انقلابی در حوزه سلامت ایجاد خواهد کرد.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، از بستری رایگان بیماران در 3 استان از امروز 22 اسفند 1401 خبر داد و گفت: امیدواریم سال آینده پزشک خانواده در کل کشور اجرا شود.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر بهداشت از تلاش وزارت بهداشت برای درمان رایگان بیماران مناطق محروم خبر داد و گفت: پزشک خانواده در سراسر کشور اجرایی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: در گذشته بیماران تنها 5 درصد از فرانشیز را پرداخت می کردند؛ اما در طرح سلامت بخش، همان میزان هم پرداخت نمی شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با بیان اینکه به دنبال سیستم سلامت خانواده در کشور هستیم، برنامه این وزارتخانه برای اجرای سراسری برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع با اولویت مناطق محروم در سال آتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: منابع مورد نیاز این برنامه را به مجلس اعلام کردیم و امیدواریم تامین شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از انتقاد اعضای این کمیسیون از عدم آسیب شناسی اجرای پایلوت پزشک خانواده در استان های فارس و مازنداران خبر داد و با اشاره به مصوبات نشست امروز کمیسیون متبوعش ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۲۶    
معاون دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: پزشک خانواده می تواند از بروز برخی مشکلات و بیماری های خطرناک جلوگیری کند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۵    
نحوه اجرای برنامه پزشک خانواده و سیستم ارجاع در استان های فارس و مازندران با حضور معاونان بهداشت و درمان وزارت بهداشت در نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۸:۰۹    
نحوه اجرای برنامه پزشک خانواده و سیستم ارجاع در استان های فارس و مازندران با حضور معاونان بهداشت و درمان وزارت بهداشت در نشست روز یک شنبه هفته آینده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: از اردیبهشت سال آینده، طرح پزشک خانواده در شهر های بالای 20 هزار نفر جمعیت استان اجرا خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت با یادآوری مصوبه مجلس در مورد اجرای برنامه نظام ارجاع و پزشک خانواده در سطوح یک تا 3 توسط وزارت بهداشت، اجرای این برنامه ها را در رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان بسیار موثر دانست.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، استفاده از تحقیقات در اجرای صحیح سیستم ارجاع را موجب کاهش بار بیماری ها و جلوگیری از تبعات جبران ناپذیر آن دانست. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
با مصوبه مجلس، وزارت بهداشت مکلف شد نسبت به اجرای برنامه نظام ارجاع و پزشک خانواده در سه سطح یک، دو و سه و با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در کشور اعم از دولتی و غیردولتی اقدام نماید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را مکلف به اجرای برنامه نظام ارجاع و پزشک خانواده در سه سطح یک، دو و سه و با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در کشور کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مسئول توسعه و ارتقا شبکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طرح پزشک خانواده در روستا و شهرهای زیر 20 هزار نفر به منظور عدالت در دسترسی به خدمات درمانی در مناطق تحت پوشش دانشگاه اجرا و برنامه ریزی های لازم برای اجرای این طرح در شهرهای بالای 20 هزار نفر انجام شده است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۴۵    
در چهارمین اجلاس معاونان درمان کلان منطقه 3 غرب کشور در اسدآباد چگونگی اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه مشکلات کمبود دارویی به خوبی برطرف شده است و توانستیم امروزه ذخایر دارویی را به 60درصد برسانیم که امیدواریم در چندماهه آینده به 100درصد برسانیم و کمبودهای دارویی برطرف شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام:: از انتساب 55428 نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی استان به پزشک خانواده خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، مصطفی رضایی رئیس در همایش کشوری پزشک خانواده در مازندران اظهار کرد: در اجرای طرح پزشکی خانواده به صورت کشوری، تعداد پزشکان بسیار مهم است چرا که پزشکان مجری این برنامه هستند و محور کار ما در سطح کشوری به مراتب پررنگ تر از دو استان پایلوت است. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به بودجه اعلام شده از سوی دولت برای وزارت بهداشت و اجرای طرح دارویار که هرینه های زیادی برای دولت ایجاد کرده اجرای طرح پزشک خانواده بعید به نظر می رسد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۲:۴۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از ساری، نخستین همایش کشوری پزشک خانواده در مازندران برگزار شد. بر اساس اعلام دبیرخانه این همایش بیش از 105 مقاله در دبیرخانه این همایش دریافت شده است. طرح پزشک خانواده شهری در دو استان مازندران و فارس اجرایی شده و زمینه رضایت مندی مردم را به همراه داشته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۶:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
ساری- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به سابقه 70 ساله طرح پزشک خانواده در دنیا گفت: فراگیر شدن این طرح در کشور نیازمند تدوین برنامه مدون، حمایت و همدلی دولت و مجلس است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۲۱:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
ساری- رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: طرح پزشک خانواده از سال 91 تاکنون در استان در حال اجرا و قرار است در سایر استان ها نیز عملیاتی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۶    
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امیدواریم در سال آینده بتوانیم این خدمات را به تمامی شهرها و جمعیت شهری منتفل کنیم، گفت: رفع کمبودهای موجود در حوزه پزشکی خانواده در استان مازندران به ویژه در بخش تامین زیرساخت ها در اولویت قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تاخیر در گسترش برنامه پزشکی خانواده، بیش از این جایز نیست، گفت: اگر پزشک خانواده را خوب اجرا کنیم اولین اتفاق مثبت آن ترویج سبک زندگی سالم، خود مراقبتی و فرهنگ سلامت است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۰    
اگرچه حالا بر کسی پوشیده نیست که تحقق اصلی ترین وعده دولت درباره ساخت 4 میلیون مسکن ناشدنی است اما دولت سیدابراهیم رئیس در کنار این موضوع وعده های دیگری هم داشت که یکی از آنها اجرایی شدن پزشک خانواده بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به آغاز طرح پزشک خانواده برای شهرهای بالای 20 هزار نفر، گفت: طرح پزشک خانواده شهری در کرمانشاه سال آینده اجرا خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه گسترش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح پزشک خانواده شهری در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۷:۵۷    
اولین جلسه ستاد اجرایی برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری شهرستان گرگان به ریاست معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری وباحضور اعضای ستاد اجرایی شهرستان در روز دوشنبه 8 اسفند ماه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد . ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
برخی دیگر از این موضوعات اما مثل کاهش حقوق گمرکی برای دارو یا تعیین مالیات بر سیگار و تنباکو موضوعات تازه ای است که هرکدام ضعف ها و قوت های خاص خودشان را دارند. در مجموع اما به نظر می رسد پنج تبصره ای که به حوزه سلامت اختصاص یافته چندان استخوان دار نیست و نیاز به برخی بازنگری ها دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون 650 هزار نفر در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر تحت پوشش برنامه پزشک خانواده قرار گرفته اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۰:۵۷    
دنیای اقتصاد - گرگان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از دفترسرپرستی روزنامه دنیای اقتصاد در این استان دیدن کرد. دکتر سعید گل فیروزی در این بازدید گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۲:۴۰   + ۲۶ سایت دیگر  
معاون تحقیقات وزارت بهداشت گفت: پزشک خانواده، پیشگیری و درمان سرطان و درمان ناباروی در راستای تحقق موضوع جوانی و افزایش جمعیت، جزو اولویت های اصلی وزارت بهداشت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۹:۱۵   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت گفت: اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع با جدیت از سوی وزارت بهداشت دنبال می شود.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اجرای برنامه پزشکی خانواده زمینه اجرای طرح های کارامد پژوهشی را افزایش دهد اظهار کرد: اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده باید بار بیماری ها را کاهش دهد که این موضوع با اجرای مدل پژوهشی میسر است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۳۶    
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد از هزینه 54 بیمه سلامت استان در برنامه پزشک خانواده روستایی خبر داد.