چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۱:۳۶Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لایحه بودجه»

جهان اقتصاد   ۲۲ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
منابع قانون هدفمند کردن یارانه ها در لایحه بودجه سال 1401 کل کشور نسبت به قانون بودجه سال 1400، قریب به 41 درصد رشد داشته و از حدود 3345 هزار میلیارد ریال به 4707 هزار میلیارد ریال رسیده است. ...
سلام نو   ۲۴ دقیقه پیش    
بخش حقوق و دستمزدهای لایحه بودجه سال 1401 در کمیسیون تلفیق بررسی و مقرر شد که حقوق گروه های مختلف به طور متوسط 10 درصد افزایش یابد.
ایرنا   ۳۱ دقیقه پیش    
تهران- ایرنا- شهرداری تهران در لایحه بودجه سال 1401 شورای اسلامی شهر، پیش بینی کرده که در سال آینده بتواند بیش از 568 میلیارد و 685 میلیون ریال درآمد کسب کند.
خبرگزاری فارس   ۵۸ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیر اندیشکده سیاست گذاری ماهد گفت: سود سهامداران خرد پتروشیمی ها در حذف معافیت مالیاتی این واحدها در لایحه بودجه و هدایت پتروشیمی ها به توسعه زنجیره ارزش و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا و در نتیجه سودآوری بالاتر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
گروه استان ها- نایب رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ارائه لایحه بودجه 1401 به شورای شهر گفت: تحقق کمک به اقشار کم درآمد در بودجه 1401 اولویت جدی شورا است.
شما نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 گفت: حداقل بودجه رتبه بندی معلمان 25 هزار میلیارد تومان است و احتمال این امر وجود دارد که منابع رتبه بندی معلمان در بودجه 1401 افزایش پیدا کند.
رکنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: در جلسه علنی شورای اسلامی شهر سهند، لایحه بودجه سال 1401 شهرداری شهر جدید سهند توسط شهردار تقدیم شورای شهر شد.
آوای رشت   ۱ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
دولت هر سال در لایحه بودجه ای که به مجلس ارسال می کرد مبلغ وام ازدواج را هم مشخص می کرد. اگرچه این عدد همیشه در زمان بررسی لایحه بودجه در مجلس تغییر می کرد و افزایش می یافت. اما امسال دولت مبلغ پیشنهادی خود برای وام ازدواج را اعلام نکرده است ...
ایلنا   ۲ ساعت پیش    
با حضور شهردار قزوین در صحن شورای شهر، لایحه بودجه سال 1401 شهرداری تقدیم شورای اسلامی شهر قزوین شد.
ایران خبر   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
طبق گفته کارشناسان اقتصادی در لایحه بودجه سال آینده چهار عامل افزایش سقف بودجه، تعیین نرخ ارز 23 هزار تومان، حذف ارز 4200 و افزایش حقوق ورودی موجب افزایش تورم خواهد شد.
محمدرضا پورابراهیمی طی نامه ای به آیت الله رییسی رییس جمهور و محمدباقر قالیباف رییس مجلس به اثرات تصمیمات بودجه ای بر بازار سرمایه و بورس پرداخت.
گروه استان ها سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس در لایحه بودجه سال 1401 نرخ 4 درصد حقوق گمرکی را برای کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده های کشاورزی و دامی به یک درصد کاهش داد.
در خصوص حذف ارز 4200 تومانی پیگیری ها نشان می دهد کمیسیون تلفیق در حال بررسی های موردی است تا تصمیم نهایی در این خصوص اخذ شود. در واقع هنگام بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه تصمیم گیری درخصوص نرخ ارز ترجیحی صورت خواهد گرفت.
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
شاید بتوان مهمترین حمایت عملیاتی نظام حکمرانی و قانونگذاری در موضوع تسهیل تشکیل نهاد خانواده و تحقق اصل دهم قانون اساسی را پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان دانست. امری که هرساله در ذیل بند الف تبصره16 قوانین بودجه سنواتی میزان و شرایط پرداخت آن مقرر می شود ...
خبرگزاری دانشجو   ۳ ساعت پیش    
در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1400 با موافقت نمایندگان، مالیات بر خرده فروشی سیگار در سال آینده افزایش یافت.
پانا   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معافیت مدارس از پرداخت هزینه های گاز و برق، آب و فاضلاب، معافیت آموزگاران از پرداخت مالیات و اختصاص قیر رایگان به مدارس از جمله مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در حوزه آموزش و پرورش بوده است. ...
شبستان   ۳ ساعت پیش    
لایحه بودجه 1401 شهرداری از سوی صباغی شهردار قزوین تقدیم شورای اسلامی شهر قزوین شد.
همشهری   ۹ ساعت پیش    
ناصر امانی- عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران لایحه بودجه شهرداری تهران به فرض گشایش مشکلات اقتصادی شهر تهران تنظیم شده است. شهردار تهران و معاون شهردار نیز در جلسه ای که با ما داشتند، توضیح دادند در سال1401 ما گشایشی هم در امر ساخت وساز خواهیم داشت ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
پس از مطرح شدن موضوع حذف این وام از متن لایحه بودجه، کاربران فضای مجازی به این اقدام واکنش نشان داده و خواستار گنجاندن آن شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۳:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: از هفته آتی بررسی لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین در سال 1401 در دستور کار شورا قرار می گیرد و تا پایان بهمن ماه پایان خواهد یافت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۳:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز :بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1401 شهرداری تهران در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفت و اعضای با پیشنهاد 56 هزار و 800 میلیاردی شهرداری تهران در بخش درآمدی موافقت کردند .
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز آمار ایران گفت:کاهش نرخ تورم در چهار ماه گذشته با توجه به اقدامات مثبتی بوده که در طراحی لایحه بودجه برنامه محور سال 1401 از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام گرفته است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۱:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق با اشاره به حذف ارز ترجیحی در لایحه بودجه، گفت: قرار بود کمیته ای مشترک بین دولت و مجلس برای بررسی حذف یا ابقاء ارز ترجیحی در لایحه بودجه 1401تشکیل شود که حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق ریاست این کمیته را آقای نادران نماینده تهران تعیین کردند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا- لایحه بودجه 2 هزار و 20 میلیارد تومانی سال 1401 شهرداری قزوین سه شنبه شب از سوی شهردار برای تصویب به صحن علنی شورای اسلامی این شهر تقدیم شد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۲:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401، گفت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق دستمزدهای تا 5 میلیون و 600 هزار تومان از مالیات معاف شدند. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی پرداخت وام ازدواج در سال 1400 پرداخته آن هم به بهانه مسکوت گذاشتن جزئیات این وام در لایحه بودجه سال آینده.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
شهردار قزوین لایحه دو هزار و 20 میلیارد تومانی بودجه سال 1401 را تقدیم شورای اسلامی شهر کرد.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که موضوع زنان و خانواده تاثیر مستقیمی بر پویایی و پیشرفت کشور دارد، گفت که بیمه زنان سرپرست خانوار و بیمه زنان خانه دار موضوعی است که به آن کم توجهی شده و باید در لایحه بودجه سال 1401 و برنامه هفتم مورد توجه قرار گیرد.
ناطقان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۲۷    
نایب رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 از مصوبه این کمیسیون برای افزایش سه برابری حقوق سربازان خبر داد و گفت که سال 1401، هیچ سربازی کم تر از 3 میلیون و 350 هزار تومان دریافتی نخواهد داشت.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
چندی پیش و پس از انتشار لایحه بودجه سال 1401 کشور به مجلس شورای اسلامی، رئیس کل بیمه مرکزی در نامه ای به وزیر اقتصاد به محتوای این لایحه در خصوص صنعت بیمه انتقاد کرد و اندکی بعد زمزمه های استعفای سلیمانی شنیده و سرانجام رئیس کل بیمه مرکزی استعفا داد و اما اصل ماجرا چه بود؟
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۷:۴۲   + ۳۷ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 از مصوبه این کمیسیون برای افزایش حقوق سربازان در سال آینده خبر داد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۷:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا: نایب رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 از مصوبه این کمیسیون برای افزایش سه برابری حقوق سربازان خبر داد و گفت که سال 1401، هیچ سربازی کم تر از 3 میلیون و 350 هزار تومان دریافتی نخواهد داشت. سید محسن دهنوی در مطلبی در صفحه توییتر خود با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق نوشت: ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۰:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
محسن دهنوی نماینده مجلس از تصویب افزایش حقوق سربازان در لایحه بودجه 1400 به حداقل 3 میلیون و 350 هزار تومان خبر داد.
اینتیتر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۷:۱۵    
جزئیات لایحه بودجه 1401 و مدل بررسی آن در مجلس به روایت میرتاج الدینی عضو کمیسیون تلفیق بودجه را در این ویدئو مشاهده نمائید. رسانه خبری اینتیتر منبع: آخرین خبر
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۷:۴۳   + ۷۱ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 از مصوبه این کمیسیون برای افزایش سه برابری حقوق سربازان خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۶   + ۲۹ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 گفت که کمیسیون تلفیق تصویب کرد که در سال آینده حداقل حقوق کارکنان پنج میلیون و 600 هزار تومان باشد.
تابش کوثر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۴۵   + ۲۹ سایت دیگر  
بررسی لایحه بودجه 1401 نشان می دهد که دولت، وزارت رفاه و سازمان هدفمندی یارانه ها را موظف کرده تا بخشی از یارانه بگیران پردرآمد را تا خرداد ماه سال آینده از فهرست دریافت یارانه حذف کنند ...
سلام نو / شبکه خبر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۷:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون دستمزدهای تا 5 میلیون و 600 هزار تومان از مالیات معاف شدند.
ناطقان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز آمار ایران گفت:کاهش نرخ تورم در چهار ماه گذشته با توجه به اقدامات مثبتی بوده که در طراحی لایحه بودجه برنامه محور سال 1401 از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام گرفته است.
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در نشست خبری دیروز اعلام کرد: براساس مصوبه این کمیسیون، حداقل حقوق پیشنهادی دولت در لایحه بودجه که 4 میلیون و 500 هزار تومان بود که با 60 درصد افزایش به 5 میلیون و 600هزار تومان افزایش یافته است.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص حذف ردیف بودجه حاشیه شهر مشهد از لایحه بودجه 1401 گفت: متاسفانه این موضوع خبر بسیار ناگواری برای مشهدالرضا بود. باید توجه داشت خدماتی که شهر مشهد ارائه می دهد، ملی بوده ولی بودجه اش محلی است.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس، از نبود بانک اطلاعاتی جامع به عنوان مانعی در مسیر حمایت از زنان سرپرست خانوار یاد کرد و افزود: ما تلاش می کنیم در لایحه بودجه 1401 حمایت حداکثری از این قشر صورت بگیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 گفت که سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولت در سال آینده، 5 میلیون و 600 هزار تومان شد و حقوق های بیشتر از این میزان مشمول مالیات پلکانی خواهند شد.
اقتصاد آنلاین / روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۱۸   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 گفت که سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولت در سال آینده، 5 میلیون و 600 هزار تومان شد و حقوق های بیشتر از این میزان مشمول مالیات پلکانی خواهند شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 میزان مالیات بر حقوق و دستمزد را در سال آینده مصوب کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به کاهش نرخ تورم در چهار ماه گذشته،اظهار امیدواری کرد: این روند با توجه به اقدامات مثبتی که در طراحی لایحه بودجه برنامه محور سال 1401 از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام گرفته است، با شدت بیشتری ادامه پیدا کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۴۴   + ۳۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس مصوبه این کمیسیون در خصوص مالیات بر حقوق ها را تشریح کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
بهادری جهرمی، سخنگوی دولت: میانگین افزایش حقوق 15 درصد و سقف افزایش حقوق 29 درصد است. سقف افزایش برای کسانی است که کف حقوق را دریافت می کنند.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های اتاق ایران پیشنهاد بخش خصوصی درباره تبصره های لایحه بودجه را منتشر کرد. در این گزارش تبصره های مربوط به مالیات، هدفمندسازی یارانه ها، انرژی و غیره بررسی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری با سقف 56 هزار و 800 میلیارد تومان، بعنوان بخش درآمدی بودجه 1401، در جلسه آتی به صحن شورا ارائه می شود.