چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۷:۱۲Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لایحه بودجه»

روزنامه مردم سالاری   ۱۰ ساعت پیش    
لایحه بودجه سال 1402 هنوز به مجلس نرسیده بود که باعث اختلاف دولت و مجلس شد!
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۱:۱۴    
اقتصاد ایران: شورای نگهبان، لایحه بودجه سال 1402 را پس از رفع ایرادات و ابهامات ، مغایر شرع و قانون اساسی ندانست و تایید کرد.
سلام نو / روند بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی با توجه به کلیات بودجه 1402 عقیده دارند که این بودجه 400 هزار میلیارد تومان کسری دارد و تا 40 درصد تورم ایجاد می کند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۰۵    
چشم انداز اقتصاد ایران در سال 1402 متاثر از دو نوع متغیر است؛ یک نوع متغیرهای واقعی اقتصاد است که بر می گردد به لایحه بودجه ای که مجلس مصوب کرده است و همچنین شاخص های پولی که در سال 1401 داشتیم تداوم این موارد را در سال آینده خواهیم داشت.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۷:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
هشدارنیوز محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت وگوی زنده با مردم ایران باره بررسی لایحه بودجه 1402، با اشاره به بررسی این لایحه صحن مجلس، اظهار داشت: امسال به دلیل آنکه هم باید برنامه هفتم توسعه و هم بودجه مجلس تصویب شد، باید دولت لوایح برنامه و بودجه را به مجلس ارائه می داد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۷:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، پس از آنکه محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه (24 اسفند) در پاسخ به تذکر نماینده فلاورجان گفت که نظرات شورای نگهبان درباره بودجه ساعت 22 شب گذشته به مجلس رسید ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
بعد از تایید شورای نگهبان درباره مصوبات مجلس در لایحه بودجه 1402، امروز رییس مجلس شورای اسلامی این قانون را برای اجرا ابلاغ کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: شورای نگهبان ساعتی پیش لایحه بودجه 1402 را تایید کرد و عملا این لایحه تبدیل به قانون شد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۰:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
قالیباف، رئیس مجلس قانون بودجه 1402 را به رئیس جمهور ابلاغ کرد. به گزارش بازار، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای به سید ابراهیم رئیسی، قانون بودجه سال آینده را ابلاغ کرد. شورای نگهبان دقایقی پیش از تأیید لایحه بودجه 1402 خبر داده بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۹:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: لایحه بودجه سال 1402 کل کشور پس از رفع ایرادات و ابهامات شورای نگهبان، مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۹:۲۵    
رکنا: شورای نگهبان لایحه بودجه 1402 را تایید کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: امروز 28 اسفند 1401 لایحه بودجه پس از رفع ایرادات و ابهامات مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۴۲    
سخنگوی شورای نگهبان از برطرف شدن ابهامات و ایرادات بودجه 1402 خبر داد و گفت نامه تایید لایحه بودجه به رئیس مجلس ارسال شده و فرآیند ابلاغ آن انجام خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۳۴    
سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه بودجه سال 1402 کل کشور خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۳۳    
سخنگوی شورای نگهبان: لایحه بودجه سال 1402 کل کشور پس از رفع ایرادات و ابهامات شورای نگهبان، مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد. نامه قانون بودجه دقایقی قبل به مجلس ارسال شد. بودجه 1402 آماده ابلاغ و اجرا است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه بودجه سال 1402 کل کشور خبر داد. به گزارش شفقنا، دکتر هادی طحان نظیف در حساب توییتری خود نوشت: لایحه بودجه سال 1402 کل کشور پس از رفع ایرادات و ابهامات شورای نگهبان، مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد. ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه بودجه سال 1402 کل کشور خبر داد. هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در حساب توییتری خود نوشت: لایحه بودجه سال 1402 کل کشور پس از رفع ایرادات و ابهامات شورای نگهبان، مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از اتمام فرآیند رسیدگی لایحه بودجه سال 1402 کل کشور در شورای نگهبان خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در گفت وگو با شبکه خبر از اتمام فرآیند رسیدگی لایحه بودجه سال 1402 کل کشور در شورای نگهبان خبر داد و گفت ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۲۷    
طحان نظیف از تایید لایحه بودجه سال 1402 کل کشور خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۲۶    
سخنگوی شورای نگهبان نوشت: لایحه بودجه سال 1402 کل کشور پس از رفع ایرادات و ابهامات شورای نگهبان، مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- استاندار خراسان جنوبی گفت: میزان درآمدهای عمومی پیش بینی شده برای استان در لایحه بودجه 1402 نسبت به میانگین کشوری کاهش بیش از 50 درصدی داشته است.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۱۹    
سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه بودجه سال 1402 کل کشور خبر داد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نصر: مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تبریز گفت: بیش از 50 درصد لایحه بودجه سال 1402 شهرداری برای توسعه زیرساخت ها و ناوگان حمل و نقل عمومی اختصاص یافته است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مهدی کوهیان، حقوقدان و کارشناس رسانه: مجلس اذعان کرده بود که ساترا یک دستگاه غیرقانونی است و در بند الحاقی به لایحه بودجه سال 1402 از صداوسیما خواسته بود لایحه تاسیس آن را به دولت ارائه دهد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۲۲ سایت دیگر  
شهردار منطقه 4 تهران گفت: از نظر پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه های عمرانی شهرداری منطقه 4 در دو رتبه نخست مناطق 22 گانه تهران است. به همین جهت امسال نیز در لایحه بودجه 1402 سهم منطقه 4 از بودجه عمرانی 300 درصد افزایش یافته است.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
بهادری جهرمی سخنگوی دولت بیان کرد: عدالت محوری در افزایش حقوق ها و افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت به نفع افرادی که حقوق کمتری می گیرند، از دیگر ویژگی های لایحه بودجه 1402 است که البته تا این لحظه مجلس شورای اسلامی با آن موافقت نکرده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس از احداث پل روگذر شهری خبر داد و گفت: ورودی شهر آستانه اشرفیه از سمت رشت چندان وضعیت مطلوبی ندارد و برای حل این موضوع پل روگذر شهری احداث می شود. ...
آناج   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی تبریز گفت: لایحه بودجه سال 1402 شهرداری تبریز که از سوی شورای اسلامی شهر تصویب شده بود، توسط فرمانداری تبریز تایید شد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۵۲    
به منظور تأمین نظر شورای نگهبان نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح مصوبه قبلی خود در لایحه بودجه سال آینده، واردات ماشین آلات و تجهیزات راهداری را به شرط عدم امکان تأمین از طریق تولیدات داخلی در سال 1402 مجاز دانستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۰۹   + ۴۶ سایت دیگر  
بهادری جهرمی گفت:در سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه، رشد اقتصادی 8 درصدی برای جبران عقب ماندگی های گذشته پیش بینی شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
این دومین سال متوالی است که شورای نگهبان اجازه ورود نام ساترا (سازمان تنظیم مقررات صوت وتصویر فراگیر) را به لایحه بودجه نمی دهد. شورای نگهبان این بار مکلف شدن صداوسیما به تهیه آیین نامه رسیدگی به تخلفات VODها و تنظیم لایحه تاسیس ساترا از سوی نمایندگان مجلس را به جهت ماهیت غیربودجه ای ...
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۸:۱۶   + ۵۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوبه جدیدی برای شرایط بازنشستگی به تصویب رساندند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اخیرا کمیسیون تلفیق مجلس موضوع افزایش قیمت خوراک گاز طبیعی پتروشیمی ها را از دستور کار لایحه بودجه کنار گذاشت. فریبرز کریمایی قائم مقام انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی در گفت وگو با دنیای اقتصاد آخرین تصمیمات در زمینه تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها و رویکردهای جدید به مساله مهم فرمول نرخ گذاری را تشریح ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۳۶    
بررسی لایحه بودجه سال 1402 شهرداری مشهد که سرجمع منابع آن در حدود 39 هزار میلیارد تومان است، به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد رسید.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۴۵   + ۲۲ سایت دیگر  
یک عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 گفت: لایحه بودجه 1402 کل کشور فردا برای اظهار نظر نهایی مجددا به شورای نگهبان فرستاده خواهد شد.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس لایحه بودجه سال 1402 فروش 43 میلیارد و 435 میلیون دلار برای درآمدهای نفتی در نظر گرفته شده است. رقمی که تقربیا مشابه امسال است و بیش از 67 درصد آن محقق نشد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس که معتقد است تورم لایحه بودجه 1402 حدود 40 درصد است و نرخ بالای فقر در سال آینده ادامه می یابد، بر ضرورت تداوم سیاست های حمایتی دولت تاکید کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: همه اشکالات مدنظر مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان در لایحه بودجه 1402 کل کشور برطرف و این لایحه امروز برای اظهار نظر نهایی، دوباره به شورای نگهبان فرستاده شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس گفت: لایحه بودجه 1401 با وجود امه مشکلات با اولویت تقویت معیشت مردم بسته شد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۰۸    
یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس: در کجای دنیا مردم برای خرید خودرو باید ثبت نام کنند تا بر اساس شانس در بین چند میلیون نفر اسم آنها دربیاید؟ بورس محل مناسبی برای عرضه خودروهایی که در سبد مصرفی مردم قرار دارند نیست. بورس برای عرضه خودروهای بالای 1/5 میلیارد مناسب است. ...
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۶   + ۲۷ سایت دیگر  
حدود اختیارات هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس شورای اسلامی همچنان محل اختلاف است؛ این بار نوبت لایحه بودجه 1402 است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۰۲    
سخنگوی کمیسیون لایحه بودجه 1402 با بیان اینکه در تصویب لایحه بودجه، همکاری و هماهنگی خوبی بین دولت و مجلس وجود داشت، به تشریح امتیازات ویژه این لایحه پرداخت.
شمال نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۶:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
عدم تبدیل وضعیت استخدامی خانواده ایثارگران ، خیانت در حق آنهاستخبرگزاری آریا - رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با انتقاد شدید از دولت به دلیل عدم پیش بینی اعتبار لازم برای تبدیل وضعیت استخدامی خانواده های ایثارگران در لایحه بودجه سال آینده گفت ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
لغو مجوز مجلس به سازمان اداری برای انتقال نیروها مهمترین خبر مجلس در پایان 1401 سال 1401 هم به پایان خود رسید و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آخرین روزهای کاری خود با توجه به اینکه شورای نگهبان ایراداتی به برخی موارد لایحه بودجه 1402 گرفته بود ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۸:۰۱    
شفقنا- فادی الشمری ، مشاور سیاسی نخست وزیر عراق اعلام کرد بر اساس توافقی که بغداد و اربیل در چارچوب لایحه بودجه سال 2023 میلادی بدان دست یافته اند، دولت اقلیم کردستان همه درآمدهای مالی خود را به یک حساب بانکی مرکزی واریز خواهد کرد. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
شورای نگهبان بند الحاقی 1 به تبصره 9 لایحه بودجه 1402 در خصوص تکلیف صداوسیما به تهیه آیین نامه رسیدگی به تخلفات VODها و تنظیم لایحه تاسیس ساترا را به جهت ماهیت غیربودجه ای، مغایر اصل 52 قانون اساسی شناخت.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۰۱    
اتاق بازرگانی ایران در تحلیل خود از لایحه بودجه، پیشبینی های دولت از خصوصی سازی و ابعاد مختلف این موضوع را بررسی کرده است. در این تحلیل، چالش ها به سه دسته اصلی تقسیم شده و مشکلات احتمالی پیش رو نیز ترسیم شده اند. ...