شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۲:۱۰Oct 2020 24

جدیدترین‌های «صندوق توسعه ملی»

تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش گروه پارلمانی تازه ترین ها، جمعی از نمایندگان مجلس نسبت به اختصاص 120 میلیارد تومان از اعتبارات تخصیصی مقابله با کرونا برای خرید ساختمان دانشکده فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به رئیس جمهور تذکر دادند. ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تسنیم در این نامه آمده است: 120 میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی به احداث ساختمان جدید دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه شهید بهشتی که چند ماه قبل، عضویت فرزند رئیس جمهور در هیئت علمی آن دانشکده حاشیه ساز شده بود، تخصیص یافته است. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
دولت یازدهم و دوازدهم در سال های اخیر برداشت های چند صد هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی داشته است که همین موضوع مورد نقد جدی رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مدیریت امور شعب بانک کشاورزی مازندران اعلام گفت که همسو با رویکرد توسعه فعالیت های صادراتی محصولات کشاورزی در دولت تدبیر و امید ، تسهیلات ویژه چهارهزار میلیارد ریالی از سوی این بانک و صندوق توسعه ملی تعریف شده که در اختیار فعالان اقتصادی استان قرار می گیرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران ( پانا) - 900 میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی بابت هزینه های مدیریت و مقابله با ویروس کرونا در نظر گرفته شد. به گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور، مهرماه سال جاری سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغ 1 ...
میرملاس نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
علی جهانی میر روز پنجشنبه به رسانه ها اعلام کرد: 400 میلیارد تومان تسهیلات با هدف حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی برای فعالیت های صادراتی محصولات کشاورزی به متقاضیان پرداخت می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تسهیلات سرمایه در گردش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ویژه مناطق غیر برخوردار از محل صندوق توسعه ملی ابلاغ شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم سبزوار در مجلس با اشاره به بودجه یک میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی که برای مدیریت بیماری کرونا در نظر گرفته شد، گفت: محل هزینه کرد این رقم، شفاف نیست.
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه برای دومین بار در ماه جاری دستور تحصیص مبلغ 900 میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی بابت هزینه های مدیریت و مقابله با ویروس کرونا را صادر کرد. ...
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه، دستور تخصیص مبلغ 900 میلیارد تومان اعتبار مجدد از صندوق توسعه ملی بابت هزینه های مدیریت و مقابله با ویروس کرونا صادر شد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : برای دومین بار در ماه جاری، امروز (30 مهرماه)، رییس سازمان برنامه و بودجه در ابلاغ دیگری به وزارت بهداشت و درمان، دستور تحصیص مبلغ 900 میلیارد تومان اعتبار مجدد از صندوق توسعه ملی بابت هزینه های مدیریت و مقابله با ویروس کرونا را صادر کرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۳۶    
کسب و کار نیوز - تخصیص یک درصد منابع صندوق توسعه ملی به بورس این گونه است که ما از این صندوق، منابع ارزی را برداریم و به بانک مرکزی بیاوریم و از بانک مرکزی ریال برداریم و به آن صندوق بدهیم تا خرید کند.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
ایستانیوز:ماجرای پرداخت پول از منابع صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سهام به کجا رسید؟ سخنگوی دولت در این مورد روز گذشته خبر مهمی را اعلام کرده است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۸   + ۳۴ سایت دیگر  
برای دومین بار در ماه جاری، امروز (30 مهرماه)، رییس سازمان برنامه و بودجه در ابلاغ دیگری به وزارت بهداشت و درمان، دستور تحصیص مبلغ 900 میلیارد تومان اعتبار مجدد از صندوق توسعه ملی بابت هزینه های مدیریت و مقابله با ویروس کرونا را صادر کرد. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۳۶   + ۳۲ سایت دیگر  
سازمان برنامه و بودجه کشور 1650میلیارد تومان برای هزینه های مقابله با کرونا و کارانه کادر درمان پرداخت کرد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۴۵   + ۳۵ سایت دیگر  
نقدینه -بانک کشاورزی با هدف حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی برای فعالیت های صادراتی محصولات کشاورزی، تسهیلات ویژه پرداخت می کند. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که سرنوشت دستور شما به آقایان همتی و نوبخت درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا چه شد؟، گفت: گزارش این موضوع می آید و نتیجه آن اعلام خواهد شد. ...
نسیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۷   + ۲۷ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که سرنوشت دستور شما به آقایان همتی و نوبخت درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا چه شد؟، گفت: گزارش این موضوع می آید و نتیجه آن اعلام خواهد شد. ...
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
دکتر دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با همراهی معاون وزیر تعاون , کار و رفاه اجتماعی , رئیس صندوق کارآفرینی امید کشور , معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس دیدار با رئیس آب و فاضلاب کشور از الحاق ویس، ملاثانی و شیبان به طرح 100میلیون یورویی صندوق توسعه ملی برای توسعه و تکمیل شبکه فاضلاب اهواز خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۵۶    
گروه استان ها مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از پیشرفت 16 درصدی پروژه بیرجند یونسی خبر داد و گفت: در این مسیر 4 هزار میلیارد تومان فاینانس داخلی تعیین شده که از منابع صندوق توسعه ملی قابل استفاده است.
اقتصاد آنلاین / راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
محسن علیزاده از برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی بورس طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری برای بررسی چرایی افت شدید شاخص بازار سرمایه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: امسال بالغ بر 217 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به منظور اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در استان اختصاص یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اوایل مهرماه جلسه هیأت امنای صندوق توسعه ملی برای تعیین سهم سالیانه تنفس خوراک در قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت برگزار شد ولی با مخالفت روحانی و نوبخت این موضوع تعیین تکلیف نشد.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۹    
سخنگوی دولت درباره تزریق بخشی از صندوق توسعه ملی برای حمایت از بورس گفت: اکنون این کار در فرآیند اجرا است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت درباره تزریق بخشی از صندوق توسعه ملی برای حمایت از بورس گفت: اکنون این کار در فرآیند اجرا است.
در ادامه حمایت بانک پارسیان از واحدهای صنعتی و تولیدی و به منظور تحققشعار جهش تولید، امکان پرداخت تسهیلات ریالی سرمایه درگردش بخش صنعت معدن ، سرمایه در گردش ویژه شرکت های صادر کننده کالاهای صنعتی و سرمایه ثابت طرح های ایجادی و توسعه ای بخش صنعت معدن ، از سوی این بانک فراهم شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت تصریح کرد: شکسته شدن حصر تسلیحاتی کشورمان به نوبه خود نوید بخش عقب نشینی های دیگر از جمله رفع سایر تحریم های ظالمانه در همه عرصه های اقتصادی و مالی و بانکی و سایر اقلام بشری می تواند باشد. ...
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی گفت: این سه شهر به طرح 100 میلیون یورویی برداشت از صندوق توسعه ملی به دستور مقام معظم رهبری برای توسعه و تکمیل فاضلاب اهواز و کوت عبدالله ملحق شدند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون بورس دوباره قرمز شد، مناقشه سیاسی در آمریکا بورس های آسیایی را ریخت، آخرین جزئیات پرداخت مبلغی از صندوق توسعه ملی به بازار بورس، مناقشه سیاسی در آمریکا بورس های آسیایی را ریخت، نفت بشکه ای چند دلار شد؟ و نوسان طلا حول و حوش 1900 دلار را در بر دارد.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با اعلام نامشخص بودن زمان پذیره نویسی سومین صندوق ETF ،گفت : نوسان دو سه روز اخیر بورس را نمی توان به عنوان کف جدید تلقی کرد و اکثر تحلیلگران ، آینده رو به رشد را پیش بینی می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۵۰   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس دیوان محاسبات گفت: یک میلیارد یورو برداشت شده از صندوق توسعه ملی باید در محل های درست صرف شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
استاندار کرمان با اشاره به پیگیری مسائل مرتبط با صندوق توسعه ملی و مشکلات با بانک مرکزی به ویژه صادرات پسته و خرما، تصریح کرد: قرار است هفته آینده با حضور نماینده بانک مرکزی و صادرکننده ها در کرمان جلسه ای برگزار و مشکلات بررسی شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۱   + ۴۴ سایت دیگر  
سخنگوی دولت تصریح کرد: شکسته شدن حصر تسلیحاتی کشورمان به نوبه خود نوید بخش عقب نشینی های دیگر از جمله رفع سایر تحریم های ظالمانه در همه عرصه های اقتصادی و مالی و بانکی و سایر اقلام بشری می تواند باشد.
نیپنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل طرح پتروشیمی دنا در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهارکرد: پتروشیمی دنا در 6 ماهه نخست امسال به پیشرفت کلی 64.83 دست یافت و توانست با وجود متاثر شدن از چالش های موجود و همچنین شیوع ویروس کرونا به دستاوردهای ارزشمندی از جمله تمدید موافقتنامه تامین خوراک ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
عبدوس از ایجاد 22کیلومتر کمربند حفاظتی از نوع بنچ مارک تا پایان سال جاری درمنابع طبیعی استان سمنان از اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
در شهریورماه سال جاری بود که زمزمه هایی مبنی بر تخصیص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه مطرح شد. حدود یک ماه از این مساله می گذرد و حالا در این اوضاع بازار، پرسش سهامداران این است که تزریق این منابع به کجا رسید؟ آیا بازار سرمایه به این پول صندوق نیاز دارد؟
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
قلم/ همدان- معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان همدان گفت: پروژه های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با اعتبار 20 میلیارد تومان در 15 حوزه آبخیز استان از پیشرفت فیزیکی 30 درصدی برخوردار است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
با وجود آزاد بودن 86 درصد منابع صندوق توسعه ملی نزد بانک های عامل، در نیمه نخست سال 98 عملکرد تسهیلات اشتغال تقریبا صفر بوده است.
گزارش صندوق توسعه ملی نشان می دهد متقاضیان 43 درصد از منابع ریالی صندوق توسعه ملی را در قالب تسهیلات جذب کردند. همچنین منابع اشتغال نیز جذب نشد.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان گفت: احداث هشت بند سنگ و ملات به حجم 5000 متر مکعب و با اعتباری بالغ 11 میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرا شد .
اقتصاد آنلاین / عصر بانک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۳   + ۳۷ سایت دیگر  
با وجود توافقات صورت گرفته و مجوزهای صادر شده برای تزریق بخشی از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه تاکنون انجام نشده و جریان آن همچنان در ابهام پیش می رود، این در حالی است که اگر منابع ریالی صندوق نزد بانکها پاسخگو نباشد ورود منابع ارزی با توجه به خط قرمزهای موجود بعید به نظر می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
گزارش صندوق توسعه ملی نشان می دهد مانده مسدودی مصرف نشده سه فقره طرح نفتی مجموعا به میزان 2 میلیارد و 553 میلیون دلار، جهت آزاد شدن منابع بلوکه صندوق نزد بانک مرکزی و قابل اختصاص شدن این منابع به طرح های واجد اولویت، ابطال شد.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی بورس گفت: ورود یک درصد صندوق توسعه ملی که مصوبه قاطعی دارد خاصیت اهرمی آن در بازار اثر مثبت می گذارد و تاخیر در آن به مصلحت بازار نیست.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اجرایی شدن بخش دوم بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 1399 خبر داد.
موضوع اختصاص 120میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا به احداث ساختمان دانشکده شهید بهشتی و تغییر محل اعتبار به حساب خاص ریاست جمهوری ابهامات و تناقضات فراوانی ایجاد کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
این روزها تخصیص نقدی 120 میلیارد تومان در شرایط تنگنای مالی و کسری گسترده بودجه برای احداث یک دانشکده در تهران خبرساز شده است؛ آن هم از اعتباری که برای مقابله با کرونا در نظر گرفته بود.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۶:۳۹   + ۴۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، محمود واعظی اظهار داشت: تاکنون معادل ریالی بخشی از اعتبار تخصیصی از منابع صندوق توسعه ملی برای مبارزه با بیماری کرونا پرداخت شده است و با دستور رئیس جمهور طی دو هفته آینده 10 هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت می شود. ...
رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه منابع صندوق توسعه ملی بر اساس سیاست هیات امنای صندوق و طبق مقررات مصوب هزینه می شود، گفت: با دستور رییس جمهوری 10 هزار میلیارد تومان از اعتبارات این صندوق برای مقابله با کرونا دو هفته آینده پرداخت خواهد شد.