سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۰۲:۴۳Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صندوق توسعه ملی»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که امسال در 100 هزار هکتار از حوزه های آبخیز این استان 220 طرح بیولوژیک، مدیریتی، حفاظت و آبخیزداری با اعتبار هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اجرا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: توسعه واحدهای پتروپالایشگاهی در کشور نزدیک 8 ماه معطل صندوق توسعه ملی است. صندوق توسعه ملی تا پایان سال باید جدول زمان بندی اعطاء تنفس خوراک به 8 طرح پتروپالایشگاهی اعلام کند.
افق تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۹:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی صندوق توسعه ملی را موظف به حمایت و اعطای تنفس خوراک به واحدهای پتروپالایشگاهی دانست.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۰:۲۲    
تعلل هیأت امنای صندوق توسعه ملی در تصویب تنفس خوراک واحدهای پتروپالایشگاهی در حالی است که طبق قانون، اجازه اعطای تنفس خوراک به واحدهای مذکور جزو اختیارات مقام معظم رهبری بوده و ایشان اذن آن را داده است و صندوق توسعه ملی صرفاً اولویت زمانی اعطای تنفس خوراک را باید تعیین کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۸:۵۱    
بندرعباس- شرکت مادکوش با استفاده از تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی با سرمایه گذاری ارزی 157 میلیون یورو و 3 هزار میلیارد ریال اقدام به ساخت مجتمع گندله سازی کرده است. این مطلب بخشی از یادداشت حسین روحی فعال رسانه ای برای بازار است که در ادامه می خوانید.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شرایط بازپرداخت تسهیلات سررسید شده دولت از صندوق توسعه ملی را مشخص کردند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۹   + ۳۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شرایط باز پرداخت تسهیلات سررسید شده دولت از صندوق توسعه ملی را مشخص کردند.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، روح اله خدارحمی در نشست با رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: تاکنون و از آغاز اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی پنج هزار و 800 میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی با نرخ سود شش درصد در اختیار ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت:کارهای توسعه ای کشور به نحوه تسهیلات دهی صندوق توسعه ملی وابسته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
پیگیری ها نشان می دهد برخی عوامل در دولت، مانع تصویب تنفس خوراک در هیئت امنای صندوق توسعه ملی شده اند.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: 8 طرح از سوی وزارت نفت به صندوق توسعه ملی جهت اعطای تنفس خوراک معرفی شد اما صندوق در این زمینه کم کاری کرد که تخلف محسوب می شود. ...
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
رییس جهاد دانشگاهی گفت: لازم است الگوسازی ها در شرکت های علمی بر مبنای اقتصاد دانش بنیان صورت گیرد تا در نهایت اقتصاد کشور متکی بر اقتصاد دانش بنیان شود. ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۳    
یکی از محورهای کمیسیون تلفیق کاهش وابستگی بودجه به نفت بود که میزان فروش نفت در سال آتی از 2.3 میلیون بشکه به 1.5 میلیون بشکه نفت رسید، اوراق سلف نفتی که در واقع پیش فروش درآمدهای نفتی بود منتفی شد. همچنین 70 هزار میلیارد تومان استقراض از صندوق توسعه ملی نیز از ردیف منابع بودجه حذف شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: 56 درصد از مساحت کل این استان جزو اراضی ملی است و با توجه اهمیت حفظ این منابع اعتباراتی از محل صندوق توسعه ملی برای آن در نظر گرفته شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا سقائیان فرد به نمایندگی از جامعه بهداشتی کشور با ارسال نامه ای به رئیس جمهور، پیشنهاداتی را برای حمایت از مدافعان سلامت و مقابله با آثار کرونا ارائه کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: سهم صندوق توسعه ملی از درامد های نفتی تا سقف یک میلیون بشکه در روز 20 درصد محاسبه شد و مابه التفاوت 38 درصد قانون برنامه تا 20 درصد هم به عنوان استقراض به دولت داده شد تا در سال های آینده آن را باز گرداند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند که در آن پیشنهاد شده بود از صندوق توسعه ملی برای خرید تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح منابعی اختصاص یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
پیشنهاد برداشت از سهم صندوق توسعه ملی برای نوسازی تجهیزات نیروهای مسلح به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.
ایثار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۳۵   + ۲۴ سایت دیگر  
فراهم شدن زمینه بهره مندی ایثارگران از اعتبارات صندوق توسعه ملی با انعقاد تفاهم نامه فی مابین صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و بانک کشاورزی
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حال حاضر 8 طرح از سوی وزارت نفت به صندوق توسعه ملی جهت اعطای تنفس خوراک معرفی شده اما متاسفانه صندوق توسعه ملی در این زمینه کم کاری کرده است که تخلف از قانون محسوب می شود.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۵۳   + ۳۷ سایت دیگر  
کاپیتان علیرضا برخور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره جزئیات بازپرداخت اقساط تسهیلات 330 میلیون دلاری صندوق توسعه ملی به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بابت خرید هواپیماهای برجامی ...
معاون اول رییس جمهور روستای عطاآباد استان گستان را به عنوان الگویی برای روستا های کشور در موضوع اشتغال زایی برشمرد و گفت: از از محل صندوق توسعه ملی با موافقت رهبر انقلاب تاکنون 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات روستایی به روستاییان پرداخت شده که منجر به 280 هزار فرصت شغلی شده است ضمن آنکه 7000 میلیارد ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۳    
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 از گنجاندن بند انضباطی در لایحه بودجه برای تعیین میزان بدهی دولت به صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: برداشت دولت از صندوق توسعه ملی در سال 1400 کاهش می یابد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت توجه به اشتغالزایی در دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: با تایید مقام معظم رهبری 1 ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پرداخت 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در کشور گفت: 280 هزار شغل برای روستاییان ایجاد شده و 7 هزار میلیارد تومان دیگر از منابع برای پرداخت تسهیلات وجود دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۸    
در حالی مجلس طرح توزیع چهار میلیون تن قیر رایگان را تصویب کرده که حسینی دبیر اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی می گوید شرکت نفتی که برای پوشش هزینه های خود مدام اوراق منتشر می کند و حدود 50 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی بدهکار است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
آق قلا- معاون اول رئیس جمهور گفت: برای ایجاد اشتغال در روستاها، 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی اختصاص یافته که تاکنون 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات از این محل اعطا شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دست اندازی دولت به صندوق توسعه ملی کاش یافت یعنی از 75 به حدود 32/6 کاهش پیدا کرد و همچنین میزان تعداد بشکه قابل فروش هم تعدیل پیدا کرد و از سوی دیگر قیمت دلار هم به قیمت واقعی خود نزدیک شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری گفت که از سال 92 تاکنون و با پرداخت 150 هزار میلیارد ریال وام از محل منابع صندوق توسعه ملی افزون بر 280 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور گفت : با موافقت رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی 15 هزار میلیارد تومان وام اشتغال به مردم پرداخت شد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۴۱    
تهران (پانا) - عضو سابق شورای عالی کار می گوید دولت کارفرمای بزرگی است که دغدغه ای برای پرداخت مزد ندارد چون هر جا لازم باشد استقراض می کند یا به صندوق توسعه ملی دست اندازی می کند و این بخش خصوصی است که با افزایش دستمزدها و کاهش ظرفیت تولید واحدها درگیر در مشکلات بیشتری از تولید خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه باید مسیر اجرای قانون پتروپالایشگاه رو تسهیل کند، گفت: تشکیل نشدن جلسه صندوق توسعه ملی برای تعیین تکلیف تنفس خوراک به پتروپالایشگاه ها انشاءالله عامدانه نبوده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۲:۰۴    
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس،با اشاره به تلاش مجلس در راستای کاهش برداشت دولت از صندوق توسعه ملی در حین تصویب لایحه بودجه، گفت: با اصلاح ساختار بودجه و در نظر گرفتن منابع پایدار برای آن دست درازی به منابع صندوق کم خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جاسک گفت:نزدیک به نیمی از پروژه پخش سیلاب حوزه سورک شهرستان جاسک از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرا شده است.
شوشان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۴    
شوشان - فرهاد فروتن : شاید آن روزهای اول انقلاب اسلامی که مردم دسته دسته برای بیعت با امامشان راهی تهران می شدند کسی بر این نکته تاکیدی نداشت که چرا امام در دیدار با عشایر بختیاری آنها را ذخایر انقلاب نامید. ...
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۱۱    
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بودجه 1400 بودجه قابل تحملی شده است.
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۴۲   + ۲۹ سایت دیگر  
گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ده ماهه نخست سال جاری در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه اعطایی ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و مشاغل خانگی مددجویان سازمان بهزیستی کل کشور، کمیته امداد امام خمینی (ره) و وزارت تعاون ...
معاونت توسعه روستایی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: بیش از یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح های آبرسانی روستایی و عشایر در نظر گرفته شده و شبکه آبرسانی بیش از 10 هزار روستا نو شد.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۴۴   + ۲۸ سایت دیگر  
طبق اطلاعات بدست آمده از سازمان برنامه و بودجه، دولت تدبیر و امید به طور متوسط از سال 92 تا پایان 4 ماهه ابتدایی 99 در عمل و به صورت متوسط، سالانه 18.9 از درآمدهای ارزی ناشی از صادرات نفت و گاز را به صندوق توسعه ملی واریز کرده است.
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۷:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
همشهری: دولت روحانی برای تامین نیاز آبی صنایع بزرگ و البته بخشی از نیاز شهرهای دارای تنش آبی در 6استان هرمزگان، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی سرمایه گذاری سنگینی را با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و بانک ها انجام داده که پس از بهره برداری از فاز نخست در آبان ماه ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به برخی گزارش های منتشر شده در رسانه ها اعلام کرد: سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی هر سال مطابق با اساسنامه آن در قوانین بودجه کل کشور مصوب مجلس تعیین می شود و کاهشی در اختصاص این سهم نیست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۲    
ساری- عبدی، معاون اشتغال اداره کل تعاون مازندران گفت: تاکنون 430 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی از محل منابع صندوق توسعه ملی در استان پرداخت شده است.
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی در آیین افتتاح این پروژه گفت: برای اجرای این طرح ها، 225 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است. آبرسانی ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۹   + ۳۷ سایت دیگر  
در چارچوب برنامه های دولت جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از صادرکنندگان کالا و خدمات به بازارهای جدید صادراتی، با پیگیری های سازمان توسعه تجارت ایران در چارچوب کمیسیون اقتصادی ستاد آفریقا ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ایلام-سرپرست استانداری ایلام با اشاره به اینکه سامانه گرمسیری ایلام نیازمند تزریق اعتبار است، گفت: پیشنهاد می شود از طریق صندوق توسعه ملی نسبت به تکمیل این پروژه مهم اقدام شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در آیین بهره برداری از این طرح ها اظهار کرد: برای اجرای آنها، 225 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است. علیرضا رضوی افزود: با بهره برداری از این طرح ها که در شهرستان های مختلف آذربایجان غربی اجرایی شده، هشت هزار و 175 خانوار با 30 [...]
رهیاب   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۲:۲۸   + ۳۲ سایت دیگر  
دیوان محاسبات کل کشور اعلام کرد که از اعتبارات مقابله با ویروس کرونا 770 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا پرداخت شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
برای درک مسیری که نهاد های اقتصادی ایران طی دهه های گذشته طی کرده اند، یکی از کاراکتر هایی که به عنوان یک حسابرس حرفه ای، می تواند تحلیل جامعی از مسیر طی شده نهاد های اقتصادی ایران از جمله بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و عملکرد اقتصادی دولت ها ارایه کند، عباس هشی، مدرس دانشگاه شهید بهشتی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۵۰   + ۲۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس دولت را مجاز به تأمین سهم 15 درصدی خود در تسهیلات تأمین مالی خارجی از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های ریلی کردند.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
بخشی از منابع لازم برای اجرای بیمه نامه توقف کسب وکار ناشی از اپیدمی،می تواند از محل اعتبارات کرونا، منابع بانکی یا منابع صندوق توسعه ملی تامین شود.