جمعه ۱۱ فروردینساعت ۱۵:۱۸Mar 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صندوق توسعه ملی»

برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۱:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است: با شرایطی که شکل گرفته و مشکلات ساختاری اقتصاد ایران، ما دیگر نمی توانیم به آن میانگین قدیم تورم های 20 و 30 درصد برگردیم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۲:۱۴    
دانلود فیلم اصلی کد ویدیو
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۴:۴۵    
ایسنا/مرکزی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال آن هستیم که سهم استان مرکزی از صندوق توسعه ملی و تبصره 16 و 18 برای اشتغالزایی آمایش صنعت و ... افرایش یابد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۵۶   + ۳۹ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی وزیر نفت بر ضرورت کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت و گاز و واریز منابع ارزی حاصل از صادرات نفت به حساب صندوق توسعه ملی تأکید کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۰۳    
دانلود فیلم اصلی کد ویدیو
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که در لایحه بودجه دولت و همچنین گزارش کمیسیون تلفیق سهم صندوق توسعه ملی از صادرات نفت 40 درصد لحاظ شده بود، در قانون بودجه 1402 سهم این صندوق افزایش یافت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۳۰    
دانلود فیلم اصلی کد ویدیو
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
صندوق توسعه ملی در سال جدید برنامه ها و اهداف متفاوتی دارد که می تواند در رشد اقتصادی نقش موثری ایفا کند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دانلود فیلم اصلی کد ویدیو
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۷:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: در راستای مصوبه هیات امنا برای حضور در بازارهای پولی، مالی و سرمایه گذاری، صندوق 33 درصد از بانک سینا را تملک کرد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ستاره صبح بررسی می کند ستاره صبح - الهام روحانی: تورم در سال های گذشته به دلایل اعمال تحریم ها، رشد نرخ ارز و تأثیرپذیری سایر بازارها از آن، کسری بودجه دولت، استقراض از بانک مرکزی، برداشت از صندوق توسعه ملی و ... روند افزایشی داشته است ...
پولی مالی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ معاون سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی به همراه چند تن از اعضای این صندوق، از مجموعه آب شیرین کن بندرعباس بازدید میدانی به عمل آوردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۰۶    
صندوق توسعه ملی با مأموریت تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت و گاز و میعانات گازی و فرآورده های نفتی به ثروت های ماندگار، مولد و سرمایه های زاینده اقتصادی و نیز حفظ سهم نسل های آینده از منابع نفت و گاز و فرآورده های نفتی ایجاد شده، اما برداشت های بی رویه از منابع آن طی یک دهه اخیر ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۳:۲۵    
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی شهریور سال جاری در گزارشی با عنوان نحوه مواجهه با بدهکاران ارزی صندوق توسعه ملی و جزء د بند 6 قانون بودجه سال 1388 تأکید کرد نظام ارزی کشور در دهه های گذشته شامل دوره های مکرر سرکوب نرخ ارز و جهش نرخ ارز بوده است و همواره بعد از دوره های جهش ارزی یکی از چالش ها ...
سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اخیراً اعتبار خوبی با اجازه و دستور مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی برای نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه ها به وزارت علوم اختصاص یافته است که در حال پیگیری این مهم برای محقق شدن هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش سهم صندوق توسعه ملی از منابع صادرات نفت و میعانات گازی از 40 درصد به 42 درصد موافقت کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی به 42 درصد افزایش یافت.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به برخی از ایرادات لایحه بودجه 1402 تصریح کرد: در تبصره یک بودجه موضوع مربوط به منشأ سهم صندوق توسعه ملی و میزان افزایش آن نسبت به قانون بودجه سال پیش متفاوت بود و مغایر قانون اساسی شناخته شد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز - چهارشنبه - ایرادهای شورای نگهبان به مصوبات مجلس در لایحه بودجه 1402 را بررسی کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:اگر صندوق در طرح های و پروژه های داخلی شریک تسهیلات گیرندگان باشد می تواند سهام خود را هر وقت که بخواهد به فروش برساند و از این طریق منابع خود را زودتر بازدگرداند و در طرح ها و پروژه های بیشتری مشارکت داشته باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس با افزایش سهم صندوق توسعه ملی از منابع صادرات نفت و میعانات گازی از 40 درصد به 42 درصد موافقت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان در لایحه بودجه 1402 تصویب کردند که سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز 42 درصد شود.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
نقدینه - بانک گردشگری تاکنون در مجموع 75 طرح حوزه گردشگری را در مناطق برخوردار و کمتر توسعه یافته کشور به مبلغ بیش از 9311 میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی تامین مالی کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
بانک گردشگری تاکنون در مجموع 75 طرح حوزه گردشگری را در مناطق برخوردار و کمتر توسعه یافته کشور به مبلغ بیش از 9311 میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی تامین مالی کرده است.
دنیای معدن   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
دنیای معدن: بانک گردشگری تاکنون در مجموع 75 طرح حوزه گردشگری را در مناطق برخوردار و کمتر توسعه یافته کشور به مبلغ بیش از 9311 میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی تامین مالی کرده است.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1402 گفت: در جلسه امروز کمیسیون مقرر شد تا سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت در سال آینده به 42 درصد افزایش پیدا کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۱۱   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1402 جزییات جلسه امروز صبح این کمیسیون را تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 مجلس گفت: با مصوبه امروز این کمیسیون، سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده به 42 درصد افزایش یافت.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 گفت:منابع صندوق توسعه ملی در سال 1402 از 40 درصد به 42 درصد افزایش می یابد.
پول پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون سرمایه گذاری خارجی صندوق توسعه ملی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی هیچ محدودیتی برای تعیین خط اعتباری ندارد، به انعقاد تفاهم نامه اخیر بین صندوق و طرف ساحل عاج اشاره کرد و افزود: در این تفاهم نامه 300 میلیون یورو خط اعتباری در نظر گرفته شده ...
اقتصاد ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از جابه جایی یک میلیون و 800 هزار تُن کالا طی سال جاری در دریای خزر خبر داد و گفت: صنعت کشتیرانی در دنیا بر اساس تسهیلات بانکی کار می کند؛ اما متأسفانه در داخل کشور، ما از این تسهیلات بی بهره هستیم و امیدواریم با توجه و کمک دولت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۳    
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس شورای اسلامی برای عملیاتی شدن پروژه راه آهن خراسان جنوبی این مجوز را به دولت داده است که در صورت به نتیجه نرسیدن تسهیلات صندوق توسعه ملی در قالب تهاتر نفت و فروش املاک وزارت راه و شهرسازی برای تسریع در اجرای پروژه طی سال های 1401 و 1402 ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۰۱    
رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی از پیشنهاد آمادگی این صندوق برای سرمایه گذاری در میادین نفتی خبر داد و بر این باور است که این اقدام می تواند به افزایش سرمایه گذاری در کشور و در نهایت کنترل قیمت ارز کمک کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۶:۴۵   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از جابجایی یک میلیون و 800 هزار تن کالا طی سال جاری در دریای خزر خبر داد و گفت: صنعت کشتیرانی در دنیا بر اساس تسهیلات بانکی کار می کند؛ اما متاسفانه در داخل کشور، ما از این تسهیلات بی بهره هستیم و امیدواریم با توجه و کمک دولت ...
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در جریان همایش بررسی عملکرد 110 روزه دوم هلدینگ کسب و کار سبا، براساس شاخص های تعیین شده، بیمه اتکایی ایران معین در صدر شرکت های این هلدینگ قرار گرفت. ...
سید احسان خاندوزی گفت: سه دسته ورودی جدید در کنار مسیر سنتی صندوق توسعه ملی و شبکه بانکی کشور، اقدام به پشتیبانی از سرمایه گذاری پروژه های بزرگ خواهند کرد که امیدواریم با این سه مسیر جدید، شاهد خروجی های بسیار ارزشمند و قابل دفاع تر باشیم.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: با پیگیری های انجام شده نیز مجلس تصویب کرده است تا اعتبارات موردنیاز برای آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی به صورت سالانه حدود 300 میلیون یورو به سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری اختصاص یابد ...
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۱:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس سابق سازمان محیط زیست کشور تصریح کرد: بهترین راه حل برای مشکل پسماند، طرحی جامع برای شهرهای ساحلی شمال ایران با کمک گرفتن از صندوق توسعه ملی است تا با ایجاد یک شبکه سراسری بتوانیم مدیریت صحیح پسماند را اعمال کنیم در غیر اینصورت پدید آمدن سراوان های دیگر غیرمحتمل نیست.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - صندوق توسعه ملی رویکرد خود را در مورد استفاده از ذخایر ارزی تغییر داده و به جای تسهیلات دهی در نظر دارد در امر سرمایه گذاری مشارکت کند. مهدی غضنفری، رئیس و عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت یکی از گزینه های مهم برای بازگشت طلب صندوق توسعه ملی از دولت ها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از تصویب 300 میلیون یورو برای فعالیت های آبخیزداری از محل صندوق توسعه برای سال آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر برنامه اجرای 90 میلیون هکتار طرح آبخیزداری آماده شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: با پیگیری های انجام شده نیز مجلس تصویب کرده است تا اعتبارات مورد نیاز برای آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی به صورت سالانه حدود 300 میلیون یورو به سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری اختصاص یابد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۱۵    
محمدعلی وحدتی/ مدیرعامل شرکت انرژی گستر جم صندوق توسعه ملی بر اساس ماده 16 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور عهده دار تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت و گاز و میعانات گازی و فرآورده های نفتی به ثروت های ماندگار ...
گلستان ما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۷:۳۵    
دستورالعمل اعطای تسهیلات ریالی بخش آب و کشاورزی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال1401 باستناد بند الف ماده52 قانون الحاق از سوی بانک کشاورزی ابلاغ شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۱:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مجلس نحوه تسویه بدهی دولت به صندوق توسعه ملی را با اولویت امور فرهنگی و آموزشی تعیین کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۲:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: در حالیکه صندوق توسعه ملی تاکنون 145 میلیارد دلار ورودی داشته و 100 میلیارد دلار آن از سوی دولت ها طی بیش از یک دهه گذشته برداشت شده، تنها رقمی در حدود 2 تا 3 میلیارد دلار آن بازگشت داشته است ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به اصلاح فعالیت های بازارگردانی تاکید کرد و گفت: صندوق های تثبیت و توسعه بازار سرمایه و نیز صندوق های بازارگردانی در بازار حضور دارند و از ابتدای سال بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان منابع به بازار تزریق شد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۸:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مهدی غضنفری در گفت وگو با رادیو اقتصاد ( فایل صدای این گفتگو ) با تأکید بر اینکه صندوق توسعه ملی برای بازپرداخت اقساط و مطالبات خود شیوه های مختلفی به کار می گیرد، اظهار کرد: هدف این است که افرادی که تسهیلات گرفته اند بتوانند آن را بازپرداخت کنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۰:۳۲    
غضنفری گفت: از زمان تاسیس صندوق توسعه ملی تاکنون سرمایه این صندوق 145 میلیارد دلار بوده اما دولت ها 100 میلیارد دلار از آن را برداشت کرده اند.