دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۳:۱۵Oct 2020 26

جدیدترین‌های «نیروگاه»

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر گفت: واحددوم نیروگاه تولید برق 500 مگاواتی قشم با ظرفیت 170 مگاوات هشتم ابان افتتاح می شود.
گروه استان ها- استاندار بوشهر از تدوین برنامه اجرایی رزمایش پرتویی نیروگاه بوشهر خبر داد و گفت: در صورت بهبود وضعیت شرایط کرونایی، امسال رزمایش تخلیه، اسکان و رصد، پایش و رفع آلودگی در بوشهر اجرا می شود.
بزرگ ترین نیروگاه خورشیدی کشور در شهرستان جاجرم معروف به مزرعه خورشیدی در سال 96 توسط وزیر سابق نیرو کلنگ زنی شد، اما تاکنون به سرانجام مشخصی نرسیده است.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سوپروایزر چینی که باید در زمان نصب و به دلیل گارانتی در کشور حضور داشت، به دلیل کرونا حاضر به ورود نشد و این ریسک را خودمان پذیرفتیم.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر با بیان اینکه دومین واحد گازی نیروگاه قشم در شهریورماه با شبکه سنکرون شده و اکنون آماده افتتاح رسمی است، گفت: نیاز سوخت گاز نیروگاه قشم 100 هزار مترمکعب در ساعت است که تاکنون نیمی از آن تأمین شده است.
رئیس مرکز هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به صورت میانگین 20 درصد نیروگاه ها و کارخانه های کشور از سوخت مازوت استفاده می کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۵۱    
محققان سوئیسی موفق به ساخت ماده ای شده اند که درآینده لباس های ما را به یک پنل خورشیدی و منبع تغذیه ای برای شارژ ابزار های الکترونیکی مان تبدیل می کند.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
روزانه حدود 58 هزار تن زباله در کشور تولید می شود که می توان از این ظرفیت برای تولید انرژی استفاده کرد و آنطور که معاون وزیر نیرو در امور انرژی های تجدیدپذیر اعلام کرده برای این مهم با شهرداری مذاکراتی صورت گرفته است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از فیز؛ گرسنگی ما برای انرژی سیری ناپذیر است، حتی با افزایش عرضه ابزارهای الکترونیکی جدید، این روند همچنان افزایش می یابد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت نگهداری و تعمیرات نیروگاه رامین گفت: ساخت دیسک بالانس متحرک پمپ توربو فیدپمپ با استفاده از ظرفیت داخلی در این نیروگاه انجام شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۵:۳۶    
امسال با کمک گروه های جهادی یک هزار و 250 طرح محرومیت زدایی با ایجاد اشتغال برای 5 هزار نفر در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود. بر همین اساس و به همت بسیج سازندگی استان هم اکنون 450 صندوق اشتغالزای مردم یار و 18 تعاونی در شهرستان های چهارمحال و بختیاری راه اندازی و 550 نیروگاه خورشیدی نیز در مناطق ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۲۵    
دنیای اقتصاد : قرارداد احداث نیروگاه خورشیدی اردکان یزد به ظرفیت 10 مگاوات میان شرکت تامین انرژی سبز کویر و شرکت فراب به امضا رسید. کورش نفیعی، مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه انرژی تامین در جریان انعقاد قرارداد احداث نیروگاه خورشیدی اردکان یزد به ظرفیت 10 مگاوات ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۰:۳۰    
دشت پلنگ در استان بوشهر با احداث نیروگاه خورشیدی به برق پایدار رسید. ظرفیت برق تولیدی بوشهر با احداث این نیروگاه از انرژی خورشید به 2 هزار و 570 مگاوات رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
اندیمشک - ایرنا- مدیرعامل سد و نیروگاه دز گفت: وضعیت این سد مطلوب و مهیای مهار سیلاب های احتمالی فصلی است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یوتلاند، شبه جزیره ای در کشور دانمارک و شمال اروپا، میزبان بزرگ ترین نیروگاه بادی ساحلی کشور است که بر اساس برآورد سازندگان، قادر خواهد بود برق مورد نیاز برای 65 هزار خانواده را فراهم آورد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۵۸    
دشت پلنگ با احداث نیروگاه خورشیدی به برق پایدار رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان، میزان مصرف گاز طبیعی ظرف6 ماهه امسال در این استان را 4 میلیارد و63 میلیون و 438 هزار متر مکعب اعلام کرد و گفت: این میزان باعث افزایش 6 درصد رشد مصرف در بخش های مختلف خانگی، سی ان جی و نیروگاه ها شد.
برترین ها / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۷:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: بنا بر اعلام مرکز آزمون جهاددانشگاهی، نتایج اولیه آزمون های استخدامی کشوری شرکت کار و تامین اجتماعی متعلق به سازمان تامین اجتماعی ، نیروگاه های شیروان و شهید کاوه قاین و دهیاری های تابعه استان گیلان تا 20 آبان ماه توسط مرکز آزمون جهاددانشگاهی اعلام می شود. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۵:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد مهندسی انرژی با اشاره به اینکه طبق گزارش بانک جهانی، عمده مشکلات آلودگی هوای تهران ناشی از آلاینده های خودروها به ویژه خودروهای سنگین و نیمه سنگین فرسوده است، گفت: نیروگاه های فسیلی نیز در افزایش آلاینده ها و تشدید آلودگی هوا موثر هستند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
زمین مینی گلف مجموعه ورزشی جواد الائمه (ع) منطقه نیروگاه قم به مناسبت هفته تربیت بدنی با حضور رئیس فدراسیون گلف افتتاح شد.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز ، استان بوشهر از استان های جنوبی ایران و هفدهمین استان بزرگ کشور به لحاظ مساحت است که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مدیر سد و نیروگاه امیرکبیر، با بیان اینکه سدی که بیشترین وابستگی آب مردم تهران به آن شکل گرفت، گفت: این سد در چنین روزی در سال 1340 افتتاح شد و امروز، در حالی که محلی برای گردشگری علمی و فنی محسوب می شود، 59 ساله شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: حدود سه هزار مگاوات نیروگاه فرسوده در کشور وجود دارد که ضروری است هرچه زودتر از مدار خارج شوند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
یک از اولویت های مهم وزارت نفت تامین سوخت پاک به نیروگاه های تولید برق بوده که شرکت پالایش گاز بید بلند از تمامی ظرفیت های موجود برای عملی شدن این مهم استفاده کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۲۹    
رضایی پو با بیان اینکه هم اکنون درموقوفات استان 135 وات برق تولید می شود، گفت: راه اندازی نیروگاه های خورشیدی در بقاع متبرکه گامی مؤثر در حوزه تولید و اشتغال است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس گفت: به منظور استفاده بهینه از انرژی پاک نیروگاه انرژی خورشیدی با اعتبار حدود 600 میلیون تومان در امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس راه اندازی می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
خودنیا با اشاره به ظرفیت مناسبت محوطه بقاع متبرکه و موقوفات در حوزه نیروگاه های خورشیدی، گفت: توسعه نیروگاه ها در این محوطه ها حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۹    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: نیروگاه خورشیدی 100 کیلو واتی آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) در زمینی به مساجد 2 هزار متر راه اندازی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کالیبراسیون تجهیزات ابزار دقیق واحد شماره 5 و 6 نیروگاه کارون 3 با موفقیت پایان یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۹    
اراک - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: عملیات اجرایی 14 نیروگاه خورشیدی در حاشیه بقاع متبرکه و موقوفات این استان امسال با هدف تامین منابع انرژی مورد نیاز این اماکن کلید خورد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام نوروزپوربا اشاره به حضور طلاب مسلط به زبان های دیگر برای معرفی بقاع متبرکه به گردشگران خارجی، گفت: تاکنون بیش از 150 نیروگاه در امامزادگان و بقاع متبرکه راه اندازی شده است.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۳:۲۳    
پروانه احداث، مجوز های اتصال به شبکه و بهره برداری حتما باید توسط شرکت برق جهت اجرای واحد نیروگاهی مقیاس کوچک دریافت شوند که این مجوز ها در هر مرحله از فاز های امکان سنجی، آزمایش و بهره برداری پس از پرداخت هزینه دریافت مجوز و تایید نتایج آزمایش و بررسی توسط شرکت برق ارائه می شود.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۳:۲۳    
مولد های مقیاس کوچک از انواع تولیدات پراکنده هستند که عمدا باسوخت گازی عمل می کنند. برای اقدام به احداث و راه اندازی نیروگاه مقیاس کوچک مراحل ثبت درخواست تا تایید و کسب مجوز های لازم، بهره برداری آزمایشی و در نهایت پروانه بهره برداری باید بنابر دستورالعمل شرکت برق طی شود.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۳:۰۸    
نیروگاه های chp به مولد های تولید همزمان برق و حرارت گفته می شود که تا ظرفیت 25 مگاوات برای تولید برق در محل مصرف و حتی کسب درآمد از طریق فروش برق به شبکه قابل بهره برداری هستند. مزایای بی شمار نیروگاه های chp این مولد ها را به گزینه مناسبی برای تولید پراکنده تبدیل کرده است ...
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۳:۰۸    
احداث نیروگاه های مقیاس کوچک نیازمند مطالعات فنی و مهندسی و امکان سنجی های اولیه است، سرمایه گذار می تواند به واسطه شرکت های مشاوره ای احداث نیروگاه، اقدام به مطالعه فنی طرح و اخذ مجوز های موردنیاز برای احداث و راه اندازی نیروگاه کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۱:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه ژاپن تودی نوشت که با وجود مخالفت شدید ماهیگیران محلی و فعالان محیط زیست، ژاپن قصد دارد بیش از یک میلیون تن آب تصفیه شده نیروگاه هسته ای آسیب دیده فوکوشیما را به دریا رهاسازی کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام (ره) سروآباد از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی طرح نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی به مددجویان این نهاد خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی و نیروگاه شیروان، روز جمعه، دوم آبان ماه 99، با شرکت 891 دواطلب، توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در خراسان شمالی و به طور هماهنگ با سایر استان های کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
برترین ها / پیک نکا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین: نوجوان 12ساله آمریکایی با طراحی یک نیروگاه هسته ای فعال در خانه اش خود را نامزد ورود به کتاب رکوردهای گینس کرد. روزنامه آمریکایی Unilad در خبری نوشت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی و نیروگاه شیروان توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در خراسان شمالی و به طور هماهنگ با سایر استان های کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۸    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر اجرایی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: آزمون جذب نیروی انسانی نیروگاه های شیروان و شهید کاوه قاین و شرکت کار و تامین وابسته به سازمان تامین اجتماعی، امروز برگزار شد.
خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
SQ7 جدید تنها شاسی بلند اسپورت آئودی نیست که در سال 2020 خودنمایی می کند زیرا برادر کم ارتفاع تر، پهن تر و کوپه مانند تر آن یعنی SQ8 نیز در سال 2020 به روزرسانی جدیدی را برای قوای محرکه خود تجربه کرده است. ...
بانک و صنعت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۲۴   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا گفت:به بهره برداری برسند.
پاون   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
نیروگاه برق خورشیدی 30 کیلوواتی نصب شده در آستان امام زاده طاهر کرج و همزمان نیروگاه های منصوبه در سایر امام زادگان استان با حضور جمعی از مسئولان به صورت ارتباط تصویری افتتاح شد.