یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۶:۱۹Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیروگاه»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴۳ دقیقه پیش    
با توجه به ضرورت تامین گاز بخش خانگی ، تیروگاه رامین با مجوز و به صورت محدود از گاز مازوت استفاده می کند.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص دلیل صدور مجوز مازوت سوزی برای نیروگاه رامین اهواز توضیحی ارائه کرد.
دنیای اقتصاد   ۵ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد : اپراتور شبکه برق آلمان TenneT و انجمن حمایت از محیط زیست و مصرف کننده آلمان (DUH) با هم متحد شدند تا خواستار شفافیت بیشتر در مورد ظرفیت جدید تامین گاز نیروگاه های این کشور شوند. سخنگوی TenneT تصریح کرد تثبیت عرضه گاز پس از بسته شدن نیروگاه های زغال سنگ امری ضروری برای آلمان است ...
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز تنها علت استفاده از مازوت در یکی از واحدهای تولید برق این نیروگاه را تامین نشدن گاز عنوان کرد.
نیروگاهیان   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، فربد قیصری با اعلام خبر افزود: در این بازه زمانی با تلاش متخصصان نیروگاه توانسته ایم ضمن ساخت 550 قطعه صنعتی ...
نیروگاهیان   ۱۰ ساعت پیش    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، سیدرضا مرجان زاده، مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با اعلام این خبر افزود: انرژی خالص تولیدی این مجموعه در هشت ماه اول امسال از مرز 4.9 میلیون مگاوات ساعت گذشت . واحد گازی نیروگاه شیروان به مدار تولید بازگشت ...
نیروگاهیان   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، فضل الله خادمی میزان متوسط تولید لحظه ای آبان ماه را 96 مگاوات و ساعات کارکرد واحدهای تولیدی در همین مدت زمان را یک هزار و 829 ساعت برشمرد. تولید نیروگاه افق ماهشهر از مرز 260 هزار مگاوات ساعت گذشت ...
نیروگاهیان   ۱۰ ساعت پیش    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، در آبان امسال نیروگاه های حرارتی، گازی تبریز، نیروگاه حرارتی سهند بناب و نیروگاه گازی صوفیان بیش از 455 میلیون کیلووات ساعت انرژی الکتریکی تولید و به شبکه سراسری برق کشور تحویل داده است . ...
نیروگاهیان   ۱۰ ساعت پیش    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، حمید بادرستانی، مدیرعامل نیروگاه ری با اشاره به اینکه در این ماه پنج واحد این نیروگاه در حال تعمیرات بوده و خارج از مدار تولید بوده اند ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۹:۰۸    
در برهه کنونی، گاز تقریبا رایگان نیروگاه ها مد نظر است و مشخص است که نیروگاه خورشیدی نمی تواند رقابت کند، اما اگر زمانی نگاه کنیم، زمان احداث نیروگاه خورشیدی خیلی پایین تر است اما سرمایه گذاری اولیه بالاتری می طلبد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تحویل روزانه 175 میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه ها با وجود افزایش مصرف گاز در بخش خانگی خبر داد.
سراج24   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۲۳    
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: فرونشست از دشت ها گذشته و به سمت شهرها در حرکت است و در دکل های برق، خطوط ریلی ما، خطوط جاده ای، نیروگاه های ، همه شان در معرض این اتفاق بسیار خطرناک هستند که باید حتماً یک نگاه جدی مجموعه دولت به آن داشته باشد.
طی معاملات امروز 13 آذر 1400، شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر با انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق اقدام به تامین مالی به مبلغ 75 میلیارد تومان کرد. به این ترتیب بازار مشتقه بورس انرژی ایران میزبان عرضه 175هزار و 724 قرارداد سلف موازی استاندارد برق به روش حراج ناپیوسته بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
وزارت نفت دولت سیزدهم طی این صد روز فعالیت خود، اتفاقات مختلفی را از مدیریت بحران جایگاه های سوخت تا امضای قرارداد سوآپ سه جانبه گازی تجربه کرده است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۵۳    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، خیراله شجاعی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق لوشان با اعلام این خبر افزود: همزمان با تعویض یاتاقان تراست توربین، اقدام به رفع اشکالات منوط به خاموشی واحد گردید که برخی موارد مهم آن شامل تعویض درایور ایرهیتر ...
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: وضعیت تامین سوخت نیروگاه ها نسبت به پارسال بهتر شده و تامین سوخت ادامه دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
همدان- این روزها متخصصان نیروگاه شهید مفتح همدان در حال انجام هفدهمین تعمیرات اساسی این مجموعه هستند تا با توان کامل برای روزهای اوج مصرف برق کشور آماده شوند.
فولاد مبارکه اصفهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
احداث نیروگاه، سرمایه گذاری سنگینی را نیاز دارد و اگر بازگشت سرمایه معقولی به همراه داشته باشد، تمامی شرکت ها به دنبال تولید برق هستند. مدیر انرژی و سیالات فولاد مبارکه در مورد اقدامات انجام شده برای تأمین انرژی پایدار در این شرکت گفت: این شرکت از ابتدای راه اندازی ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
نیروگاه خورشیدی 1000 کیلوواتی شهرستان آباده در استان فارس با حجم سرمایه گذاری 150 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، سید محمدحسن جمال الدینی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق یزد با اعلام این خبر افزود: در هشت ماهه نخست سال جاری مولدهای بخش گازی و بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه یزد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: وزیر نفت قول داده اند که تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در فصل سرما برای تامین گاز و برق با مشکل روبه رو نشویم.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در بازدید از شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون بر لزوم فرهنگ سازی در مصرف آب و استفاده از آبیاری نوین در بخش کشاورزی و همچنین صرفه جویی کشاورزان در مصرف آب تأکید کرد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رکنا:سید مصطفی علوی، گفت: با وجود صنایع عمده و جزء، نیروگاه ها و جمعیت کلان استان اصفهان، تامین گاز طبیعی برای واحدهای صنعتی وبهبود سلامت محیط زیست این استان نقش تعیین کننده و راهبردی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
نیروگاه خورشیدی 1000 کیلوواتی شهرستان آباده در استان فارس با حجم سرمایه گذاری 150 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: 95 درصد تولید برق نیروگاه ها با سوخت گاز است. بعد از آن با درصدی کمتر از گازوئیل و مازوت استفاده می شود، درصورتی که مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری افزایش یابد، نیروگاه ها با محدودیت مواجه شده و به اجبار از سوخت پشتیبان استفاده می کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست بار دیگر گفت نیروگاه برق مشهد بی توجه به همه این مصوبات و صحبت ها همچنان درحال سوزاندن مازوت و ایجاد آلودگی است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
گزارش وزارت نیرو نشان می دهد، صرفه جویی و مدیریت مصرف برق موضوعی مورد تاکید دولت بوده به طوری که برنامه ریزی برای تدوین بسته بهینه سازی مصرف انرژی به عنوان اقدامات اولیه این وزارتخانه در 100 روز اول دولت ثبت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۶    
در حالی که شمار روزهای ناسالم هوای اراک از ابتدای سال جاری تاکنون به 121 روز رسیده و مردم اکثر روزها را هوای آلوده استتنشاق کرده اند، نیروگاه شازند همچنان درحال مصرف سوخت مازوت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهره برداری نیروگاه بندرعباس گفت: واحد 4 بخار در نیروگاه بندرعباس پس از رفع محدودیت های تولیدی به منظور بالا بردن سطح آمادگی افزایش تولید 250 مگاواتی برق به شبکه سراسری پیوست.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پاون، مهدی مرادی با اشاره به پیوستن واحد 320 مگاواتی شماره 4 بخار نیروگاه بندرعباس به شبکه سراسری برق، گفت: این واحد که پس از خروج از پیش تعیین شده از مدار خارج شده بود، پس از 60 ساعت تلاش شبانه روزی کارکنان تعمیرات مکانیک و بهره برداری به مدار تولید بازگشت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۵۲    
گروه استان ها- عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: 78 درصد جایگاه های سوخت برای مدیریت خاموشی های گاز و برق سوخت جایگزین خود را تأمین کردند.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: با هدف افزایش بهره وری آب و تولید برق، مطالعات نیروگاه های برقابی کوچک مقیاس در استان آغاز شده است و بیش از 100 نقطه در استان استعداد این امر را دارد و در سطح 5 هزار هکتار از اراضی مخازن سد های استان نیز نیروگاه های خورشیدی شناور قابل اجراست.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: طبق اعلام وزیر نفت ما 200 میلیون متر مکعب در گاز کشور کسری داریم اگر وضعیت سردی هوا مانند سال گذشته باشد کسری گاز برای صنایع مشکل ایجاد می کند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان ساتبا گفت: طی فراخوانی که برای احداث ظرفیت 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر منتشر کردیم تاکنون برای احداث 80 هزار مگاوات تقاضا به ثبت رسیده که عدد قابل توجهی بوده و نشان می دهد در بین سرمایه گذاران اشتیاق بالایی در این زمینه وجود دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - نیروگاه شهید رجایی قزوین با تولید بیش از 8 میلیارد و 200 میلیون کیلووات ساعت انرژی خالص در 8 ماهه امسال، 3/4درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد تولید داشته است.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به اینکه نیروگاه اتمی بوشهر دارای یک واحد هزار مگاواتی است، گفت: این واحد حدود 5 تا 6 سال است که مورد بهره برداری قرار گرفته و در حال حاضر برای تعمیرات اساسی از مدار خارج شده و اوایل دی ماه وارد مدار خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۵۱    
در ارزیابی سالیانه شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی، نیروگاه رامین اهواز موفق به کسب رتبه سوم در زمینه ساخت قطعات نیروگاهی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۴۱    
اقلیم کویری داورزن با برخورداری از بادهای مستمر یکی از مناطق مستعد شرق کشور برای سرمایه گذاری در حوزه احداث نیروگاه بادی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ایران با ظرفیتی نزدیک به 140 هزار مگاوات برای تولید برق از انرژی های تجدید پذیر، بهشتی برای نصب این نوع نیروگاه در جهان است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
جعفر محمدنژاد در گفت وگو با میزان، گفت: دولت سیزدهم برنامه خودش را برای توسعه 10 هزار مگاوات نیروگاه انرژی های تجدید پذیر به عنوان یکی از منابع تولید برق در سبد انرژی کشور اعلام کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: عدم بهینه سازی مصرف گاز خانگی، صنایع و نیروگاه ها را با محدودیت مواجه می کند چرا که مصرف 750 میلیون متر مکعب در روز نسبت به جمعیتی که داریم، بسیار زیاد است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۷:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهره برداری نیروگاه بندرعباس گفت: واحد 4 بخار نیروگاه بندرعباس پس از رفع محدودیت های تولیدی به منظور بالا بردن سطح آمادگی افزایش تولید 250 مگاواتی برق به شبکه سراسری پیوست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۷:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی گفت: هیچ گونه سدی بر روی رودخانه زهره برای تامین آب کشاورزی وجود ندارد.
برترین ها / روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان: با فراگیر شدن سردی هوا در کشور و افزایش مصرف از سیستم های گرمایشی و همچنین استفاده غیر مجاز از ماینر ها، طی روز های گذشته شاهد قطع برق در برخی از نقاط کشور بودیم. ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۰:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، وزارت نیرو به منظور عملیاتی کردن برنامه وزارت نیرو از ابتدای دولت سیزدهم با بررسی چالش ها و آسیب شناسی دقیق، فعالیت گسترده ای در صنعت آب و برق انجام داده و توانسته با اقدامات جدی خود در این حوزه ...
رویش افکار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۲۳:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
جعفر محمدنژاد در گفت و گویی، افزود: بررسی ها نشان می دهد، بر اساس میزان تابش خوب خورشیدی در ایران، بیش از 60 هزار مگاوات امکان احداث نیروگاه خورشیدی داریم و به لحاظ پتانسیل بادی نیز بیش از 40 هزار مگاوات امکان تولید برق در کشور وجود دارد. ...