سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۰۰:۲۹Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیروگاه های حرارتی»

وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی گفت: ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور در یک سال اخیر به منظور کمک به کاهش خاموشی ها و ایجاد برق پایدار در شبکه سراسری حدود 4900 مگاوات افزایش یافته است.
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه های حرارتی در سال گذشته با ثبت رکوردی جدید به 332 میلیون مگاوات ساعت رسیده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت شرکت برق حرارتی گفت: ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور با سنکرون واحدهای جدید به بیش از 74 هزار مگاوات رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران ماده ای ساخته اند که پتانسیل آن را دارد تا میزان انتشار گرما از نیروگاه های حرارتی را در جو زمین به طور چشمگیری کاهش دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۸:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در ارتقای1113 مگاواتی واحدهای نیروگاهی، نقش موثری در تامین برق سال 1401 ایفا کرد و منجر به حل بخش عمده ای از مسائل مردم از ناحیه ناترازی انرژی شد.
ساناز جعفرزاده، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بهره برداری تولید شرکت برق حرارتی گفت: سال گذشته برای نخستین بار حدود 94 هزار مگاوات برنامه تعمیرات و آماده سازی نیروگاه های حرارتی را پیش از شروع پیک مصرف برق تابستان به پایان رسانیم.
پاون   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۹:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بهره برداری تولید شرکت برق حرارتی گفت: نیمی از برنامه تعمیرات نیروگاه های حرارتی برای افزایش آمادگی این واحدها به منظور تولید برق پایدار و مطمئن در پیک تابستان امسال به اتمام رسیده است.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: همزمان با ایام تعطیلات نوروز بیش از هشت هزار و 800 از پرسنل نیروگاه های حرارتی سراسر کشور مشغول به کار هستند تا در این ایام خللی در تولید برق پایدار برای مردم ایجاد نشود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۳۱    
برج خنک کننده به طور گسترده در جهان برای خنک کردن آب با هزینه کم و با استفاده از تبخیر استفاده می شود. برج های خنک کننده بیشتر در پالایشگاه های نفتی، پتروشیمی، شیمیایی، نیروگاه های حرارتی و در سیستم های HVAC به منظور سرمایش استفاده می شوند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۸    
دنیای اقتصاد : شاید بتوان گفت بحث تعمیرات نیروگاهی و انجام صحیح آن خود به عنوان یکی از اقدامات و راهکارها ذیل بحث وسیع تری با عنوان افزایش بهره وری در نیروگاه ها قابل تعریف و توضیح است و موضوع بهره وری در نیروگاه های حرارتی نیز به گفته اسدالله صبوری ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۳   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش بیش از 7000 مگاوات به ظرفیت تولید برق نیرو گاه های جدید و ارتقای نیروگاه های موجود تا تابستان سال 1402 ...
دبیرخانه طرح بازدید از نیروگاه های حرارتی سراسر کشور با عنوان همیاران تولید برق در روابط عمومی نیروگاه طرشت آغاز به کار کرد.
پاون   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۵۴   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر نیرو با اشاره به امکان کاهش 15 هزار مگاواتی مصرف انرژی از طریق افزایش بهره وری افزود: در سال گذشته بدون مصرف سوخت جدید به توان نیروگاه های حرارتی کشور تا 30 درصد افزوده شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت نیرو، ناصر اسکندری با اشاره به اجرای فصل تعمیرات نیروگاه های حرارتی سراسر کشور، افزود: حدود 107 هزار مگاوات برنامه تعمیراتی از ابتدای مهرماه به منظور تامین برق پایدار پیک تابستان سال آینده در دستور کار قرار گرفته است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - زینب طاری : کمبود گاز از سویی تعطیلی بسیاری از مدارس، ادارات و همچنین واحدهای صنعتی بزرگ از جمله پتروشیمی ها، صنایع سیمان و فولاد را به دنبال داشته و از سوی دیگر تامین سوخت نیروگاه های حرارتی را با مشکل مواجه کرده است ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۳۴   + ۳۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، محمد رمضانی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه های نیروگاه های حرارتی کشور، گفت: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم تاکنون پنج هزار و 730 مگاوات به ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور افزوده شده است که این اقدام از طریق سنکرون 31 واحد جدید ...
ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور با رشد 16 برابری نسبت به ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از مرز 73 هزار مگاوات عبور کرده است.
صبح قزوین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۰:۳۴    
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی گفت: در حوزه آلودگی هوا طبق آمار تنها 6.31 درصد سهم نیروگاه های حرارتی و حدود 80درصد سهم حمل و نقل است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: نیمی از برنامه تعمیرات نیروگاه های حرارتی برای افزایش آمادگی این واحدها به منظور تولید برق پایدار و مطمئن در پیک تابستان سال آینده آغاز شده است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، عبدالرسول پیشاهنگ، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی در جریان حضور در مراسم راهپیمایی 22 بهمن و بازدید از غرفه دستاوردهای صنعت تولید برق ایران از ابتدای انقلاب تاکنون ...
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه ایران به جمع پنج کشور دارنده فناوری ساخت قطعات نیروگاهی پیوسته است، گفت: تنها در طی پنج سال اخیر بیش از 724 هزار قطعه نیروگاهی توسط متخصصان داخلی ساخته و در نیروگاه های تولید برق مورد استفاده قرار گرفته است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
نمایی از آلودگی ناشی از مازوت سوزی صنایع غرب شهر بندرعباس که از سمت شرق شهر یعنی بلوار پردیس نیز قابل مشاهده است. به گزارش صبح ساحل، مازوت یا نفت کوره یکی از هیدروکربن های نفتی محسوب می شود که در مراحل پالایش نفت خام بدست می آید ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مظلومی ضمن استقبال از بازدید از نیروگاه های حرارتی کشور، اظهار کرد: با وجود برنامه های فشرده تیم فوتبال استقلال تمام تلاش خود را برای ایجاد هماهنگی برای انجام این نوع بازدیدها انجام خواهد داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۲:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، "محمد رمضانی" معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی، با اشاره به اینکه ساخت واحدهای بخار نیروگاه سبلان اردبیل در قالب قرارداد بیع متقابل با شرکت مادرتخصصی برق حرارتی در دستور کار قرار گرفته است ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رشد و پیشرفت صنعت آب و برق با احداث سدهای ملی، تصفیه خانه آب و فاضلاب، احداث شبکه های آبیاری و زهکشی، برق رسانی به روستاها و افزایش ظرفیت نیروگاه های حرارتی و تجدیدپذیر نشان از خدمات صادقانه در صنعت پیشرو کشور دارد که در این راستا می توان به بهره مندی بیش از 99 درصد جمعیت شهری کشور از آب سالم و ...
مهرصبا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، ایسنا نوشت :معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان از تولید 33 هزار و 376 گیگاوات ساعت برق در 10 ماه گذشته در استان خبر داد. ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه بتوانیم با اتمام به موقع برنامه های تعمیراتی واحد های حرارتی، تمامی واحد های نیروگاهی را برای تامین برق پایدار روز های اوج مصرف برق کشور در اختیار داشته باشیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، ناصر اسکندری اظهار کرد: بیش از 81 درصد ظرفیت نیروگاهی کشور در اختیار واحدهای تولید برق حرارتی است. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۳    
دی اکسید گوگرد یکی از مهم ترین آلاینده های ناشی از سوزاندن سوخت مازوت در نیروگاه های حرارتی است و هوای شهرها را در فصول سرد سال با انباشت آلودگی ها مواجه می کند، که خطرات آن سبب بروز خسارات جبران ناپذیر به محیط زیست و سلامت انسان ها می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
افزایش راندمان نیروگاه های حرارتی تولید برق از موارد حائز اهمیتی است که در دوره زمستان به تامین پایدار برق و گاز کمک زیادی می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
خودکفایی 98 درصدی در حوزه تولید میگو، عامل اصلی نوسان نرخ ارز عملیات روانی است و تشدید آلودگی هوا در کلانشهرها از اخبار اقتصادی امروز است.
ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور با سنکرون واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد به بیش از 73 هزار مگاوات رسید.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، میزان درصد تحقق تولید در ساعات پیک و شاخص نرخ خروج داخلی در دوره پیک تابستان ملاک پایش و ارزیابی نیروگاه های حرارتی بوده است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۲۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با هم تای سوری خود گفت: همکاری میان تهران و دمشق در همه زمینه ها به ویژه در زمینه انرژی ادامه دارد و رایزنی هایی درباره ایجاد نیروگاه های حرارتی در سوریه انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۶:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
در لایحه بودجه 1402 تعرفه سوخت نیروگاه های خود تامین براساس متوسط بازدهی نیروگاه های حرارتی سال 1399 تعیین شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۴:۱۳    
برای گرم شدن بویلرها در نیروگاه های حرارتی از مازوت استفاده می کنند اما ورود مازوت و سایر نفت های کوره به محیط زیست آثار مختلفی را به همراه دارند، نفت های کوره همچون مازوت از مواد شیمیایی مختلفی تشکیل شده اند و هریک نوعی مخلوط متفاوت از دیگری به شمار می آید ...
پاون   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۴:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به اینکه امکان سرمایه گذاری مطمئن در بخش برق ، تجدیدپذیرها و هم نیروگاه های حرارتی وجود دارد، تأکید کرد: قیمت تامین برق صنایع در صورت احداث نیروگاه به شدت کاهش پیدا می کند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۲۳:۴۰   + ۲۵ سایت دیگر  
بهمن داراب زاده، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان اظهار داشت: با مصرف بهینه تواَمان گاز و برق می توان این مشکل را حل کرد تا انرژی های برق و گاز به اندازه کافی در اختیار همه مشترکان قرار گیرد.
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه های حرارتی از ابتدای سال تاکنون به بیش از 270 هزار مگاوات ساعت رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
محرابیان، وزیر نیرو از استقبال سرمایه گذاران بخش خصوصی و صنایع از ساخت نیروگاه های حرارتی و تجدیدپذیر و کاستن از ناترازی برق در کشور خبر داد.
برق نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۵:۳۷    
مقایسه راندمان نیروگاه های حرارتی ایران با سایر کشور ها نشان می دهد ایران پس از کشور های ایتالیا، انگلستان، تایوان، مصر، اسپانیا، ژاپن، ترکیه، برزیل، هلند، لهستان، تایلند و آمریکا و کره جنوبی با راندمان 39.2 درصد در جایگاه پانزدهم دنیا قرار دارد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۵:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مقایسه راندمان نیروگاه های حرارتی ایران با سایر کشورها نشان می دهد ایران پس از کشورهای ایتالیا، بریتانیا، تایوان، مصر، اسپانیا، ژاپن، ترکیه، برزیل، هلند، لهستان، تایلند و آمریکا و کره جنوبی با راندمان 39.2 درصد در جایگاه پانزدهم دنیا قرار دارد. ...
مقایسه راندمان نیروگاه های حرارتی ایران با سایر کشورها نشان می دهد ایران پس از کشورهای ایتالیا، انگلستان، تایوان، مصر، اسپانیا، ژاپن، ترکیه، برزیل، هلند، لهستان، تایلند و آمریکا و کره جنوبی با راندمان 39.2 درصد در جایگاه پانزدهم دنیا قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۴:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مقایسه راندمان نیروگاه های حرارتی ایران با سایر کشورها نشان می دهد ایران پس از کشورهای ایتالیا، بریتانیا، تایوان، مصر، اسپانیا، ژاپن، ترکیه، برزیل، هلند، لهستان، مکزیک، تایلند و آمریکا و کره جنوبی با راندمان 39.2 درصد در جایگاه پانزدهم دنیا قرار دارد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۰۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
نیروگاه های حرارتی همواره تلاش می کنند با مصرف سوخت گاز علاوه بر سازگاری بهتر با محیط زیست، هزینه های بهره برداری و نگهداری خود را کاهش دهند. از این رو نیروگاه بعثت نیز جزو یکی از واحدهای حرارتی کشور است که 99.99 درصد سوخت آن از گاز و یک دهم درصد از گازوئیل تامین می شود. ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۲۲:۰۱   + ۳۹ سایت دیگر  
جلیل سالاری گفت: با توجه به رشد حدود 300درصدی مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری و صنایع غیر عمده و حمل و نقل (بالغ بر 74 درصد گاز تولیدی کشور) نسبت به شهریورماه ودر نتیجه کاهش شدید گاز قابل تخصیص به صنایع بزرگ و بویژه نیروگاه های حرارتی تولید برق ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۰:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس داده های موجود متوسط افزایش ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور در خلال یک سال اخیر سه برابر سال های قبل بوده است؛ اتفاقی که سبب شده تا ظرفیت نیروگاهی کشور در فاصله یک سال از 85 هزار به 89 هزار مگاوات افزایش یابد و رکورد جدیدی در حوزه تولید برق کشور به ثبت برسد.
معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی با اشاره به سنکرون واحد گاز نیروگاه فولاد بوتیا به شبکه برق کشور، گفت: ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور با اتصال این واحد به مرز 73 هزار مگاوات رسیده است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۲۰:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، دلیر جمعه در جریان بازدید از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با اشاره به اینکه منبع اصلی تولید برق ایران نیروگاه های حرارتی است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان با اشاره به توانایی بالای متخصصان ایرانی در تعمیر نیروگاه های حرارتی گفت: علاقه مندیم برای تعمیرات نیروگاه های قدیمی تاجیکستان، با ایران همکاری داشته و یک کارخانه تعمیراتی مشترک راه اندازی کنیم.