سه شنبه ۰۱ خردادساعت ۱۹:۵۳May 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت گاز»

دولت های قبل، خسارات بسیاری را به صنعت گاز کشور وارد کرده اند و یک حساب ساده نشان داد که مبلغ این خسارت به عدد 72 میلیارد دلار رسیده است. شعل سوزی پیشینه ای به قدمتی بیش از دو دهه در پتروشیمی ها و دستکم چهاردهه در نفت دارد ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس امور ایثارگران شرکت ملی گاز ایران تبدیل وضعیت 16 هزار نفر از ایثارگران صنعت گاز خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
رییس امور ایثارگران شرکت ملی گاز : 16 هزار نفر از ایثارگران صنعت گاز کشور تبدیل وضعیت شدند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با بیان این که به لطف خداوند متعال و طبق برنامه ریزی انجام شده، این شرکت توانست به تمامی اهداف پیش بینی شده خود در نمایشگاه دست پیداکند، گفت: این مهم با برگزاری جلسات هم اندیشی و همراهی مدیران و کارشناسان در راستای دستیابی به اهداف شرکت در 5 بخش به انجام رسید.
مدیر عامل شرکت ملی گاز گفت: در شرایط فعلی برنامه ای برای صادرات گاز نداریم و اگر قرارداد جدیدی برای صادرات گاز امضا شود، نسبت به آن متعهد خواهیم بود.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۳۱    
به شرکت ملی گاز ایران اجازه داده شد که با شرکت های واجد شرایط و دارای صلاحیت علمی و فنی و مالی خارجی و داخلی و دولتی و غیردولتی مشارکت کند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
شرکت ملی گاز ایران در راستای تنوع بخشی به سبد انرژی و بحث تولید انرژی از هیدروژن به عنوان یک حامل سوخت پاک، هم راستا با تحقیقات جهانی وارد این عرصه شده است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۱۸   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی گاز ایران در دیدار با مقامات فدراسیون انرژی روسیه با تاکید بر اهمیت همکاری های دوجانبه بین دو کشور در صنعت گاز، بر لزوم تحلیل دقیق و شناسایی ظرفیت ها و فرصت های همکاری و هماهنگی بیشتر فیمابین تأکید کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مجید چگنی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نشست خبری در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، ضمن ارائه آماری از دستاوردهای صنعت گاز از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، گفت: در مجموع ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
آئین امضای تفاهم نامه همکاری پژوهشی بین شرکت ملی گاز ایران و دانشگاه شهید بهشتی با هدف استفاده بهینه از امکانات، استعدادها و توانایی های دانشگاه شهید بهشتی در جهت رفع نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی شرکت ملی گاز ایران در حوزه تولید هیدروژن از گاز طبیعی برگزار شد.
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۲:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور گاز و معاون شرکت دولتی گاز ترکمنستان با تأکید بر اهمیت همکاری های دوجانبه در صنعت گاز، صدور خدمات فنی و مهندسی و سوآپ گاز را دو سرفصل مهم در این زمینه اعلام کردند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۹:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
محصولات ارایه شده از سوی شرکت های دانش بنیان حاضر در بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، نشان داد محصولات این شرکت ها قابلیت رقابت با تولیدات خارجی را دارند و به واسطه برخورداری از استانداردهای بالا، می توانند بسیاری از نیازهای صنعت گاز را تامین کنند.
تابا خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۲۳:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با اشاره عملکرد شاخص اکسین در تولد ورق های مورد نیاز خطوط انتقال گاز گفت: برای اجرای پروژه های گاز در کشور مسیری جز فولاد اکسین خوزستان نداریم و هرجایی که برویم مسیر فعالیت ما از اکسین عبور می کند. رضا نوشادی در حاشیه [...] ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۳:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران با اشاره به رونمایی از 4 تجهیز لبه فناوری صنعت گاز در نمایشگاه امسال، بر تلاش این مجموعه به منظور تکمیل زنجیره توسعه فناوری 41 قلم کالای راهبردی صنعت گاز تا پایان دولت سیزدهم تأکید کرد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان صنعت گاز در بخش فرآورش گاز با رویکرد تأمین منافع ملی، آماده اشتراک گذاری آموخته های علمی و صنعتی خود به بخش خصوصی هستند تا مطلوبیت کیفیت محصولات و فناوری بخش خصوصی در صنعت نفت و گاز کشور فراهم شود.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت گفت: دانش بنیان های برای کمک به توسعه صنعت گاز کشور هزار میلیارد تومان تسهیلات می گیرند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، بهره مندی 90 درصدی مردم ایران از گازطبیعی را یک رکورد بی نظیر در دنیا و افتخار برای صنعت گاز دانست و گفت: تجربه موفق عبور از محدودیت های بین المللی با همکاری شرکت های دانش بنیان ...
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۸:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، در نخستین روز برگزاری بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت ایران با دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی ئی سی اف) در غرفه این شرکت دیدار کرد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس امور تخصصی بازرگانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به تأثیر تولید پایدار گاز بر اهداف کلانی از قبیل رشد و جهش تولید، اشتغال زایی، ممانعت از خروج ارز و دسترسی به اهداف اقتصاد مقاومتی بر بنیان دانش، از پشتیبانی تخصصی و همه جانبه این امور، از تولیدکنندگان ساخت داخل صنعت گاز خبر داد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۹:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به عملیات خرابکارانه صورت گرفته علیه تأسیسات انتقال گاز در زمستان پارسال گفت: به واقع، تلاشگران صنعت گاز در دو بخش عملیات برگشت پذیری زیرساخت و مدیریت بحران رسانه ...
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۶:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر اچ اس ئی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه برای جلوگیری از حوادث باید درس آموزی داشته باشیم، گفت: هوشیاری و مراقبت پیوسته از زیرساخت ها، موضوعی حیاتی و ضروری است.
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۴:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: هرچند پارسال با زمستانی طولانی روبه رو بودیم، اما تولید مستمر گاز انجام و انرژی کشور تأمین شد و این دوره را به شکلی مطلوب پشت سر گذاشتیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۲۷   + ۲۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: یک مقام مسوول گفت: دوره تعمیرات اساسی در پالایشگاه های سیزده گانه با برنامه ریزی و اقدام های شاخص در سال 1402، کاهش یافت و بیش از 4 میلیارد مترمکعب گاز به تولید این مجموعه افزوده شد.
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۵:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
شانا _ گروه فیلم: احداث و راه اندازی 12 ایستگاه تقویت فشار گاز در دولت سیزدهم تنها گوشه ای از عملکرد درخشان صنعت گاز و شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران است که در نوع خود نصابی بی بدیل به شمار می رود.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بررسی ساختار سازمانی مدیریت بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل (HSE) در سطح صنعت گاز با هدف بازطراحی فرآیندهای این مدیریت و ایجاد شفافیت در مسئولیت ها و وظایف سازمانی ضروری است.
دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی از انحراف 80 هزار میلیارد تومانی منابع سرمایه گذاری صنعت گاز در بودجه 1403 خبر داد که می تواند بحران گاز را تشدید کرده و منجر به تکرار ماجرای تربت جام ها در زمستان 1401 شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۳:۲۲    
منابع سرمایه گذاری در صنعت گاز در بودجه 1403 به یک پنجم کاهش یافته و فقط 5 هزار میلیارد تومان تعیین شده، در حالی که طبق اهداف برنامه هفتم توسعه، این صنعت به سالانه 5 میلیارد دلار بودجه نیازمند است.
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۵:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
شرکت های گاز استان های خراسان جنوبی و کرمان اعلام کردند که سیل چند روز اخیر آسیبی به تأسیسات و ابنیه صنعت گاز وارد نکرده و جریان گاز هم در این استان ها پایدار است.
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
خبرهای مربوط به سفر وزیر نفت به همراه رئیس جمهوری به پاکستان و سریلانکا، معرفی ابرپروژه های صنعت گاز برای سرمایه گذاری و استفاده از فناوری هسته ای برای کمک به صنعت نفت را در گزیده های نفتی این هفته بخوانید.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۶:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، مجید چگینی در دومین نشست کمیته ویژه وصول مطالبه ها در سال (1403) که با هدف ارایه گزارش وضع مطالبات شرکت های گاز استانی در سال 1402 و بررسی چالش ها و تمهیدات پیش بینی شده برای امسال برگزار شد ...
شانا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۹:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور گاز با تأکید بر اتخاذ رویکرد جهادی برای وصول بدهی مشترکان با اولویت ابربدهکاران، این موضوع را اقدامی مهم برای تأمین مالی طرح های توسعه ای کشور و رفاه عمومی دانست.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۶:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
نشست متقاضیان سرمایه گذاری در پروژه های مخازن ذخیره سازی زیرزمینی گاز طبیعی، مگاپروژه هوشمندسازی و بهینه سازی مصرف گاز در ایستگاه های تقویت فشار، با حضور نمایندگان شرکت های فولادی کشور به میزبانی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۴۹   + ۲۴ سایت دیگر  
جلسه متقاضیان سرمایه گذاری در پروژه های مخازن ذخیره سازی زیرزمینی گاز طبیعی،مگاپروژه هوشمندسازی مصرف گاز و بهینه سازی مصرف گاز با نمایندگان شرکت های فولادی برگزارشد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۹:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمدمهدی هاشمی در سومین دوره آموزشی خبرنگاران صنعت گاز کشور و در جمع خبرنگاران گفت: جهاد تبیین در شرکت ملی گاز ایران که مورد تأکید مقام معظم رهبری است ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۹:۴۲    
طبق آمار SolutiEN، هزینه پرداختی برای فروش داخل هر متر مکعب گاز طبیعی فقط یک پنجم هزینه تمام شده را پوشش می دهد که این موضوع افزایش تولید و بهینه سازی مصرف را از صرفه انداخته است.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: شرکت های عراقی و آمریکایی مجموعه ای از توافقنامه ها را برای برداشت گاز طبیعی و استفاده از آن برای تولید برق داخلی و در عین حال کاهش وابستگی بغداد به واردات انرژی از ایران امضا کردند. ...
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۱:۲۸    
سرویس جهان- بر اساس گزارش شرکت اماراتی داناگاز که سرمایه گذار اصلی توصعه گاز اقلیم کردستان است، پروژه توسعه میدان گاز کورمور در نیمه دوم سال 2024 مورد بهره برداری قرار می گیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
صنعت گاز ایران با اجرا و امضای قراردادهایی مهم در حوزه صادرات گاز به کشورهای همسایه، شریک اقتصادی مطمئن معرفی شد. به گزارش شانا ، توسعه دیپلماسی انرژی همواره مورد تاکید وزیر، معاونان و کارکنان وزارت نفت بوده است ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
صنعت گاز ایران تاکنون توانسته اسا اقدامات موثری را در زمینه تولید و صادرات انجام دهد.
شانا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
صنعت گاز ایران با اجرا و امضای قراردادهایی مهم در حوزه صادرات گاز به کشورهای همسایه، شریک اقتصادی مطمئن معرفی شد.
شانا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه این پژوهشگاه در زمینه تحقیق و توسعه فناوری فعالیت های متعددی انجام داده است، گفت: جایزه ای که به طرح منتخب پژوهشگاه در زمینه جمع آوری گازهای همراه تعلق گرفت ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
احمد زمانی مدیرهماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران تغییر و تحول در صنعت گاز را موجب پویایی صنعت گاز دانست و بر نقش بی بدیل سرمایه انسانی در شکل گیری این پویایی تاکید کرد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اشاره به آمار مطلوب بهینه سازی موتورخانه ها دربین شرکت های گاز استانی در کشور گفت: امسال با بهینه سازی مصرف انرژی 1035 موتورخانه، شمار موتورخانه های بهینه سازی شده استان به 7 هزار و 777 مورد افزایش یافته است.
شانا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
چهار فصلِ سال 1402 در صنعت گاز ایران در حالی پایان یافت که کارکنان آن در جای جای کشور، در سرما و گرما برای پایداری شبکه گاز کشور کوشیدند و سربلند بودند.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تولید گاز طبیعی مایع (LNG) توسط شرکت ENI کنگو آغاز شد. این پروژه توسعه جدید انی کنگو است که از ذخایر گاز قابل توجه کنگو بهره برداری می کند. علاوه بر تامین نیازهای انرژی داخلی، پروژه LNG کنگو صادرکننده پیشرو LNG خواهد بود و از این طریق منابع گازی بیشتری را به بازار جهانی ارائه می دهد. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
صنعت گاز در هر کشوری در کنار صنایع نفت و پتروشیمی، می تواند محرک اصلی اقتصاد آن کشور به شمار رود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۰۶:۰۵    
صنعت گاز در هر کشوری در کنار صنایع نفت و پتروشیمی، می تواند محرک اصلی اقتصاد آن کشور به شمار رود.
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۹:۵۶   + ۳۱ سایت دیگر  
طی سال های گذشته مردم برای حفظ ارزش پول سرمایه های خود را به طلا و ارز تبدیل کرده اند و راکد ماندن این سرمایه ها اتفاق خوبی نیست و باید با ایجاد تشویق و اعتماد در مردم، در صنعت نفت و گاز به کار گرفته شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۴:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، آرتیوم ورخوف، مدیر بخش توسعه صنعت گاز وزارت انرژی، گفت: ما به طور مشترک، از جمله با همکاران در گارد ملی روسیه، برای پوشش اشیاء با نصب سیستم های حفاظتی مانند پانتسیر، کار می کنیم. ...