سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۰۱:۵۶Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت گاز»

شانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اظهار خرسندی از تلاش های شرکت ملی گاز در زمینه توانمندسازی جوامع میزبان پالایشگاه ها، برای کمک به توانمند کردن داخلی سازی صنعت گاز در زمینه های مختلف اعلام آمادگی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران گفت: وزارت نفت برنامه بلند مدت 15 ساله برای حفظ شرایط تولید در مجموعه های پالایشگاهی پارس جنوبی، فجر جم و پارسیان تدوین کرده است تا سقف تولید گاز در این مراکز حفظ شود که نشان دهنده اهمیت و جایگاه این منطقه برای صنعت گاز کشور است.
شانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
تأمین پایدار گاز شمال شرق کشور، در سال های گذشته با توجه به بدعهدی ترکمنستان، یکی از دغدغه های مدیران ارشد صنعت گاز بوده، از این رو، انتقال مستمر گاز به مراکز توزیع و بخش های مختلف مصرف در این مناطق از اهمیت بالایی برخوردار است ...
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با تأکید بر اینکه صنعت گاز برای هر مقدار تولید و انتقال گاز آماده است، گفت: تولید گاز کشور تا پایان دولت دوازدهم روزانه تا 70 میلیون مترمکعب دیگر افزایش می یابد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
موسی احمدلو با بیان اینکه عملکرد صنعت گاز پس از پیروزی انقلاب اسلامی از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است؛ افزود: با افتتاح طرح های گازرسانی به واحدهای صنعتی در استان زنجان؛ شاهد بهره مندی 2 هزار و 161 واحد صنعتی- تولیدی از نعمت گاز طبیعی هستیم.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۷:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
صنعت گاز آنگونه که وزیر نفت نیز پیش از این عنوان کرده بود، صنعتی است که در سال های بعد از انقلاب اسلامی توسعه پیدا کرده است. تا پیش از انقلاب، میادین گازی کشور مورد بهره برداری قرار نگرفته بود و تنها بخشی از گازهای همراه نفت جمع آوری می شد و به مصرف می رسید. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بیژن زنگنه، وزیر نفت کشورمان اعلام کرد که ذخایر نفتی ایران در حال حاضر نسبت به قبل از انقلاب 2 برابر شده است و رشد اصلی صنعت گاز بعد از انقلاب بود و پیش از انقلاب مناطق کمی می توانستند از گاز استفاده
عشق آباد چند ایستگاه تقویت فشار در خط لوله شرقی_ غربی خود ساخته است تا امکان تزریق گاز به خط لوله ترنس کاسپین و ترانزیت گاز از شرق تا غرب دریای کاسپین فراهم شود. ...
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۷:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
بیست وپنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی روز ششم بهمن ماه در حالی پایان یافت که صنعت گاز کشور کارنامه مثبتی در خودکفایی کالاها و تجهیزات به نمایش گذاشت.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۸:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی نمایانگر توانایی سازندگان داخلی و فرصت خوبی برای صنعت گاز کشور است تا به خودکفایی کامل و صد در صدی برسد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۶:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: خوشبختانه ورق ترش خط لوله گوره به جاسک و خط لوله شیرین برای صنعت گاز کشور، در کارخانه فولاد اکسین ساخته شده و لوله سازی اهواز نیز مشغول به تولید لوله آن است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
امسال در نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، شرکت های داخلی توانمندی را مشاهده کردم که می توانند برای صنعت گاز ایران مفید و در عین حال، اشتغال آفرین باشند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را باید محل عرضه توانمندی ها و تولیدات ایرانی صنعت گاز دانست.
پترو تحلیل   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۴:۳۸    
پتروتحلیل-قرار بود که امسال نقطه عطفی در صنعت گاز طبیعی ترکمنستان باشد. در گذشته زمان هایی بود که پیش بینی می شد خط لوله آسیای میانه-چین تا 2020 سالیانه 65 میلیارد متر مکعب گاز ترکمن را منتقل خواهد کرد. ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۹:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
برپایی بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی فرصت مناسبی برای آشنایی با تولیدات جدید شرکت های ایرانی مرتبط با صنعت گاز و نفت است.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۳:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش نما،حسن منتظر تربتی، مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت گاز پالایش و پتروشیمی، ضمن اشاره به اینکه صنعت نفت و گاز کشور در تلاش است که وابستگی به کالا های خارجی را به حداقل ممکن برساند ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از تولید ورق مورد نیاز خطوط لوله های گاز به دست متخصصان داخلی خبر داد.
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۲۰:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور گاز اعلام کرد که صنعت گاز امروز کمترین وابستگی را در تأمین کالاهای خارجی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۲:۱۰   + ۵۰ سایت دیگر  
وزیر نفت در بهبهان گفت: بیدبلند یک ابرپروژه و مبدا صنعت گاز ایران است با راه اندازی این پروژه ظرفیت 25 میلیون متر مکعب در روز و بهره برداری از خط لوله سراسری اول در سال 1350 شکل گرفت.
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۷:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: نمایشگاه صنعت نفت و گاز به عنوان رویدادی بین المللی، ریشه ای غنی دارد و از نظر گستردگی و حضور انبوه تولیدکنندگان، بهره برداران و علاقه مندان در ایران و کشورهای فعال در حوزه نفت و تجهیزات نفت و گاز، رویدادی شناخته شده و مهم است.
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24 - فریدون برکشلی، مدیر فعلی گروه مطالعات انرژی وین پیشتر رییس امور اوپک وزارت نفت و رایزن انرژی ایران در وین (مقر اصلی اوپک) بوده است. او در گفتگو با یورونیوز استراتژی ایران در صنعت گاز را تحلیل کرده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۷:۰۶    
خلیلی همچون بسیاری از سرمایه داران ایرانی از گزند تندروی ها و مصادره های سال های نخست انقلاب در امان نماند. اموال او در معرض مصادره کامل قرار گرفت و در مواردی برای او حکم زندان، شلاق و تبعید صادر شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: صنعت گاز ایران در توسعه فناوری تا 80 درصد به خودکفایی رسیده است و پیش بینی می شود در چشم انداز 5 تا 7 سال آینده حلقه فناورانه در این بخش تکمیل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
امروز در شرایطی که در بخش تولید و انتقال گاز جزو کشورهای پیشرو هستیم، مصرف بی رویه گاز تبدیل به پاشنه آشیل صنعت گاز و همچنین اقتصاد کشور شده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۷:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی: آلودگی شدید هوا، امسال افکار عمومی را به سمت مدیریت غیراقتصادی صنعت گاز ایران سوق داد. بعد از قطع شبانه برق خیابان ها و معابر تهران سخنگوی شرکت برق اعلام کرد که این اتفاق به دلیل قطع گاز نیروگاه های برق رخ داده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مظلوم فارسی باف گفت: پژوهش و فناوری تا مرحله تجاری سازی، بخش جدا نشدنی یک صنعت است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
پالایشگاه خانگیران در مسیر دستیابی به اهداف و استراتژی های حوزه های پژوهشی صنعت گاز، گام ها و اقدامات موثری در راستای ایجاد کسب و کار، اکو سیستم کارآفرینی و بوم توسعه فناوری، برداشته است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست امور ایثارگران شرکت ملی گاز ایران از اقدامات اساسی انجام شده و گام های مهم این امور برای ایثارگران و جانبازان صنعت گاز در کشور خبر داد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
بدون شک، یکی از موتورهایی که توسعه صنعت گاز کشور و به تبع آن، شرکت گاز استان کردستان را شتاب می بخشد، پیمانکاران فعال در پروژه های این صنعت است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۲۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
صنعت گاز ایران، نسبت به سایر کشورهای جهان، با شبکه گسترده ای از فعالیت ها در گستره جغرافیای کشور مواجه است. در ایران یک رشته عصبی و بزرگی با ساختار حلقوی است که گاز را در سراسر کشور پخش می کند و متمایز با سایر کشورهای جهان است که بصورت خطی یا درختی هستند.
شانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۲:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت نفت خزر امضای تفاهمنامه مشترک با شرکت مهندسی و توسعه گاز را گامی در مسیر تداوم همکاری های فیمابین این دو مجموعه خواند و گفت: نفت خزر برای انتقال دانش و تجربیات خود به منظور هم افزایی هرچه بیشتر با صنعت گاز برای نیل به اهداف مدنظر در استان های شمالی کشور آمادگی کامل دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی عراق اعلام کرد واشنگتن مانع خودکفایی این کشور در عرصه تولید گاز شده است و از آن به عنوان اهرم فشار استفاده می کند.
شرکت توانیر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به کاهش دما و افزایش مصرف سوخت و محدودیت تامین سوخت نیروگاه ها جلسه ای در محل سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استانداری اردبیل برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
هرمزگان/قلم-مدیران صنعت گاز استان هرمزگان بمناسبت ولادت حضرت زینب )س) از پرستاران صنعت نفت در درمانگاه شهرک فجر تقدیر و تشکر نمودند.
شانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۳:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
صنعت گاز کشور در پاییز 99 و با آغاز ماه های سرد سال، روزهای پرکاری را آغاز کرد؛ روزهایی که هرچند تولید روزانه و ذخیره سازی گاز در کشور رکوردهایی تازه را ثبت کرد، اما ضرورت مصرف بهینه انرژی و تلاش برای تشویق مردم با هدف کاهش مصرف بیش از پیش در کانون توجه قرار گرفت.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
آینده روشنی را برای زنان شاغل در صنعت گاز در حوزه مدیریتی پیش بینی می کنیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۲:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
روحانی با یادآوری اینکه 30 میلیون نفر در کشور از این ماه برق مجانی و گاز مجانی خواهند داشت، گفت: همچنین شرایط ما در صنعت گاز به گونه ای است که دست دولت پر است. زیرا هیچوقت در کشور تولید گاز به یک میلیارد متر مکعب نرسیده بود ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۲:۱۱   + ۹۴ سایت دیگر  
رییس جمهور با یادآوری اینکه در دو ماه اخیر مردم، کسبه، اصناف، حمل و نقل عمومی و خانواده ها برای کاهش شیوع کرونا بسیار همکاری کردند، گفت: اول آذر خیلی نگران بودیم و 160 شهر ما قرمز بود ولی الان تعداد شهرهای قرمز ما صفر است و شهر قرمزی نداریم این به دلیل همت و بزرگواری مردم عزیز است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۹:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران همسو با سیاست های وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران و در حمایت از تولید داخل و بهره گیری حداکثری از توان تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی، با اتکا به ظرفیت های داخلی، پروژه ها را به پیش می برد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
برآورد اوضاع صنعت گاز از ابتدای تولید تا مصرف نشان می دهد با توجه به اجرایی نشدن قانون هدفمندی یارانه ها برای این حوزه در 12 سال گذشته و وضع نامطلوب صادرات، دولت بعد وارث شرایط مطلوبی نیست.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو؛ در خصوص حذف ایران از تجارت گاز منطقه با برهان حشمتی، کارشناس حوزه قفقاز به صورت تلفنی گفتگو کرد. برهان حشمتی با تصریح بر اینکه ایران بزرگ ترین تولیدکننده گاز است، گفت: اگر قدری مدیریت مصرف داخلی گاز را به درستی انجام دهیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۹:۲۸   + ۲۴ سایت دیگر  
بزرگ ترین مرکز آموزش بهداشت، محیط زیست و ایمنی (HSE) برای تایید صلاحیت حرفه ای شاغلین صنعت گاز در مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان راه اندازی خواهد شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۶:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، کارشناسان و تحلیل گران بازار و صنعت گاز جهانی بر این باورند که روسیه به احتمال زیاد می تواند تحریم های آمریکا علیه پروژه نورداستریم 2 را کنار زده و نهایتا این پروژه را به اتمام خواهد رساند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۸:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
تغییر در نحوه محاسبه گازبهای مشترکان همسو با تشویق برای کاهش مصرف و اختصاص 15 هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح های گازرسانی در لایحه بودجه 1400، تازه ترین اقدام های دولت برای همراهی با صنعت گاز کشور است.