یکشنبه ۲۱ خردادساعت ۰۰:۵۹Jun 2023 11
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عدالت اجتماعی»

خبرگزاری برنا   ۸ ساعت پیش    
دبیر کل فدراسیون اسکیت اعتقاد دارد اجرای بیمه حوادث ورزشی گامی مهم در اجرای عدالت اجتماعی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در صد و یازدهمین اجلاس سازمان جهانی کار عدالت اجتماعی را اصل بنیادین و ریشه ای جمهوری اسلامی ایران دانست و به سازمان بین المللی کار پیشنهاد کرد در راستای مأموریت پیشبرد عدالت اجتماعی در جهان ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۹:۵۴    
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برگزاری نشست پارلمان جهانی و سه جانبه کار را فرصت مناسبی برای پرداختن به مسائلی دانست که زندگی میلیون ها نفر در سرتاسر جهان را تحت تأثیر قرار داده است ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- دومین نشست هم اندیشی و برنامه ریزی ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه با موضوع برگزاری بهینه همایش حمایت قضایی از سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی با حضور معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، قائم مقام معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران ...
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برگزاری نشست پارلمان جهانی و سه جانبه کار فرصت مناسبی برای پرداختن به مسائلی است که زندگی میلیون ها نفر در سرتاسر جهان را تحت تأثیر قرار داده است.
رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور، عدالت اجتماعی را دستورکار اصلی یکصد و یازدهمین اجلاس سازمان بین المللی کار (ILO) عنوان کرد.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان گفت: رفع نگرانی از هزینه های درمان آسیب های احتمالی در خانواده ورزش می تواند به توسعه ورزش قهرمانی سرعت ببخشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عدالت اجتماعی را اصل بنیادین و ریشه ای جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: موضوع عدالت اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران نه فقط قلمرو در سیاست اجتماعی بلکه یک باور اصولی ریشه دار در قانون اساسی و باور های دینی و اسلامی است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
کنفرانس های بین المللی کار، یکی از سه رکن اصلی سازمان بین المللی کار و واجد بالاترین جایگاه نهادی در تصویب، اصلاح، ابطال یا لغو استانداردهای بین المللی دنیای کار بوده و از این رو به پارلمان جهانی کار معروف است ...
به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دکتر مرادی مدیرکل منابع انسانی با بیان اینکه تحقق عدالت استخدامی از ابعاد عدالت اجتماعی است، تصریح کرد: استخدام فرد مناسب و شایسته باعث بهره وری می شود و شایسته سالاری، مزایایی ازجمله جذب و نگهداشت نیروی توانمند ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
گام اول ما حذف ربا است که خوشبختانه امروزه به خوبی انجام شده و بانک غیر ربوی به عنوان یک جزئی از کل مسأله عدالت اجتماعی در نظر گرفته شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
گیلبرت هونگبو، بر لزوم همگرایی نظام مند دستور کارهای اجتماعی، سیاست ها و اقدامات بین المللی، منطقه ای و ملی برای مبارزه با نابرابری های اقتصادی فزاینده تأکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۳۹    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: رکن اصلی نظام طاغوت و پهلوی مبتنی بر ظلم بود؛ طبیعی است که انقلاب اسلامی، ابزار کنشگری و کنشگری در مقابل ظلم شده و آرمان انقلاب اسلامی هم عدالت اجتماعی می شود و بنیانگذار انقلاب اسلامی هم که سکان حرکت آغازین انقلاب را در دست داشتند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۸:۲۲    
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظر قائم یزد شناخت شاخص های مکتب سیاسی امام خمینی ره را ضروری دانست و گفت: اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم مهمترین شاخص مکتب سیاسی امام خمینی ره است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۷:۴۳    
زنجان _ فرمانده سپاه خرمدره گفت:هدف امام خمینی (ره) برقراری عدالت اجتماعی در جامعه بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۵۷    
عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت:گام اول ما حذف ربا است که خوشبختانه امروزه به خوبی انجام شده و بانک غیر ربوی به عنوان یک جزئی از کل مسأله عدالت اجتماعی در نظر گرفته شده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۴:۳۱    
ظهر امروز مراسم بزرگداشت رحلت بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی با موضوع عدالت اجتماعی در منظر حضرت امام خمینی رحمه االله علیه با سخنرانی معاون ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش و هم چنین با شرکت همکاران اداره کل آموزش و پرورش استان قم در محل نمازخانه برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۴:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
اردبیل- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل گفت: تحقق عدالت اجتماعی مستلزم مشارکت مردم در تمامی عرصه ها است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۴۲    
رفع تبعیض و تحقق عدالت اجتماعی یکی از شاخص های اساسی در مکتب امام خمینی (ره) است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۰۹    
قزوین- امام جمعه محمودآباد گفت: استقرار عدالت اجتماعی بر مبنای قانون و تحقق اسلام در زندگی مردم و درآمدن به صورت یک جامعه نمونه اسلامی از اهداف انقلاب است.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۴۳    
رییس شورای شهرمحمدیه گفت: هدف از رایگان نمودن جابه جایی مسافرین توسط اتوبوس های سازمان حمل و نقل (مسیر های محمدیه به قزوین، مهرگان به قزوین و بالعکس) را ارتقای عدالت اجتماعی و خدمت اجتماعی و کسب رضایتمندی شهروندان فهیم محمدیه و مهرگان از خدمات دولتی دانست.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۳    
حوزه / بانوی فعال قرآنی با بیان اینکه امام رضا(ع) نیز بر اهمیت عدالت اجتماعی و محوریت آن در آموزه های اسلامی تأکید کردند، گفت: امام رضا(ع) تعلیم دادند که عدالت اجتماعی از اصول اساسی اسلام است و برای ایجاد یک جامعه عادل ضروری است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۲    
زنجان _ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان گفت: عدالت اجتماعی و صله رحم از دوویژگی برجسته امام رضا(ع) است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
به همت به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)همزمان با دهه کرامت رضوی، طرح توزیع کتاب در راستای گسترش عدالت اجتماعی و توسعه فرهنگی به وسیله کتابخانه های سیار در مناطق محروم و دور افتاده استان خراسان رضوی اجرایی شده است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ؛حسین نیکوکلام در حاشیه اهدای این 25 سری جهیزیه در جمع خبرنگاران، گفت: گسترش عدالت اجتماعی و خدمت رسانی به مردم محروم و کمتر برخوردار در قالب نهضت کمک مؤمنانه از رسالت های اجتماعی این سازمان است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان با تاکید بر لزوم در نظر گرفتن سهمی از بودجه برای عدالت اجتماعی، گفت: شاید یکی از دلایل حضور زندانیان در زندان ها، عدم تحقق عدالت اجتماعی در جامعه است که آسیب آن به زندانیان و خانواده های آن ها وارد شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان اینکه شبکه سلامت سیما تبلور نظام عدالت اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در قاب تلویزیون است از رئیس صدا و سیما خواستار توجه جدی نسبت به تقویت و گسترش این شبکه شد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
با نگاه کلی به شرایط اقتصادی کشور، اجرای مالیات بر عایدی سرمایه که اخیرا توسط نمایندگان مجلس به تصویب رسیده، ضروری است. ایرج ندیمی، نماینده سابق مجلس و کارشناس مسائل اقتصادی در درباره ضرورت تصویب طرح مالیات برعایدی سرمایه به خبرنگار ایبِنا گفت ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سازمان جهانی کار و مرکز تحقیقات مشترک (JRC) متعلق به کمیسیون اتحادیه اروپا توافق کرده اند که تحقیقات جدیدی را در زمینه نحوه اتخاذ سیاست های کلان و شکل تخصیص سرمایه در اشتغال زایی آغاز کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل فرودگاه های کشور گفت: این فرودگاه شایداحداثش از لحاظ اقتصادی با صرفه نباشد ولی محور توسعه شرق کشور خواهد شد و برای عدالت اجتماعی در این زمینه برنامه داریم.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه کیهان نوشت: انتظار از دولت سیزدهم که به رفع محرومیت ها و گسترش عدالت اجتماعی اعتقاد دارد این است که بیش از پیش و به صورت یک مسئله مهم و محوری تقویت همه جانبه مدارس دولتی را سرلوحه کار خود قرار دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس کل دادگستری استان اردبیل در مراسم جشن نسیم مهر با انتقاد از توزیع ناعادلانه امکانات شهری بر لزوم توجه مسئولان به این مناطق و توسعه زیر ساخت های شهری در آن تأکید نمود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۶    
مبارزه جدی دولت با مافیا در همه حوزه های اقتصادی کشور از جنس همان مبارزه ای است که فرزندان این ملت در خرمشهر با ارتش بعثی داشتند، از این رو امروزه با همان روحیه که با اندک صداقت و تلاشی قابل بازیابی و انتقال به نسل جوان است ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۶    
به مناسبت ایام چهلمین روز درگذشت استاد عزیز جناب آقای عماد افروغ، هسته عدالت اجتماعی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) برای اولین بار متن گفت وگوی تفصیلی با ایشان داشته،فرهیختگان در شماره امروز این گفتگو که در 12 شهریور 1399 انجام شده را منتشر کرده است که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید؛ ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۶:۱۴    
به مناسبت ایام چهلمین روز درگذشت استاد عزیز جناب آقای عماد افروغ، هسته عدالت اجتماعی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) برای اولین بار متن گفت وگوی تفصیلی با ایشان داشته،فرهیختگان در شماره امروز این گفتگو که در 12 شهریور 1399 انجام شده را منتشر کرده است که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید؛ ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۴:۳۲    
فرشاد مؤمنی استاد دانشگاه علامه طباطبایی(ره) در نشست تخصصی جایگاه حکمرانی شایسته در شاهنامه فردوسی گفت: ما یک کار تحقیقی در سال های اول دهه هشتاد صورت دادیم که در آن تمام کتاب های انتشاریافته در رشته اقتصاد را موردبررسی قرار گرفت ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
حوزه / نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: یکی از آرمان های انقلاب اسلامی تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی بود که باید برای دست یابی به آن تلاش کنیم.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
جوادی اعلام کرد که در انتخابات مجلس دوازدهم کاندیدا نخواهد شد اما در ساماندهی و اجرای فعالیت ها وجشنواره های فرهنگی، هنری و رسانه ای به دنبال تحقق عدالت اجتماعی در سراسر مازندران است.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
حسین راغفر اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(س) در نشست شاخه اقتصادی فرهنگستان علوم با موضوع عدالت اجتماعی؛ فقر و نابربری گفت: به جز دهه اول انقلاب اسلامی که دهه استقرار جمهوری اسلامی بود و با توطئه ها، تحریم ها و جنگ تحمیلی مواجه بودیم ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
وقتی نهادینه کردن روش های صحیح استفاده از منابع کشور منجر به اصلاح الگوی مصرف شود در پی آن، شاخص های زندگی نیز بهبود یافته و هزینه ها کاهش پیدا می کند و در نهایت زمینه برای گسترش عدالت اجتماعی فراهم می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: خدمت رسانی بهترو بیشتر حاکمیت به مردم، در راستای اثبات کارآمدی اسلامی برای تامین دنیا و آخرت مردم است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۳۶    
امام جمعه اصفهان گفت: امروز پوشش گسترده بستر اینترنت پرسرعت برای مردم با توجه به نیاز مبرم و وسیع آنها از ضروریات شرایط حاضر است، لذا هر گامی که برای رفاه حال مردم در این زمینه و امثالهم توسط دستگاه های دولتی و حاکمیتی برداشته شود، در راستای توزیع عدالت اجتماعی است.
اداره کل انتقال خون خراسان رضوی و جمعیت هلال احمر این استان به منظور انجام همکاری های مشترک و خدمات رسانی شایسته تر به متقاضیان اهدای خون ، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
اردوی جهادی سلامت در راستای عدالت اجتماعی و محرومیت زدایی در روستای پلسک ساری برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
میرزایی گفت: کتابخانه های سیار در برنامه های سالانه نهاد کتابخانه های عمومی از جایگاه والایی برخوردار هستند چراکه از طریق این ظرفیت، منابع اطلاعاتی در اختیار افرادی قرار می گیرد که امکان دسترسی به کتابخانه را ندارند؛ بر همین اساس کتابخانه های سیار در اجرای عدالت اجتماعی و فرهنگی نقش مؤثری دارند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مبارزه جدی دولت با مافیا در همه حوزه های اقتصادی کشور از جنس همان مبارزه ای است که فرزندان این ملت در خرمشهر با ارتش بعثی داشتند، از این رو امروزه با همان روحیه که با اندک صداقت و تلاشی قابل بازیابی و انتقال به نسل جوان است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید شکاف فنی و تکنولوژی بین ایران و کشور های پیشرفته کاهش یابد، گفت: توجه به حوزه دام، طیور، آبزیان و شیلات می تواند با شعار های عدالت اجتماعی سازگاری داشته و افزایش بهره وری را به دنبال داشته باشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۱۹    
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی استان چهارمحال وبختیاری گفت: ایجاد عدالت اجتماعی یکی از شعارهای محوری نظام جمهوری اسلامی ایران است، لذا توسعه کمی و کیفی امکانات و خدمات در مدارس عشایری ضرورتی انکارناپذیر است.