شنبه ۲۵ فروردینساعت ۲۲:۴۱Apr 2024 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق معلولان»

صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۶:۳۲    
یک فعال حقوق معلولان گفت: گذشته از عیدی که قطع شده و دولت هیچ توضیحی هم در رابطه با آن نداده، مسئله ی پرداختِ مابه التفاوت افزایش 40 درصدی مستمری مددجویان نهادهای حمایتی هم هنوز حل نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۰:۲۱    
شهروند خبرنگاری از اجرا نشدن قانون حمایت از حقوق معلولان توسط دستگاههای دولتی گلایه دارند.
روز نو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۰:۳۴    
یک فعال حقوق معلولان گفت: گذشته از عیدی که قطع شده و دولت هیچ توضیحی هم در رابطه با آن نداده، مسئله ی پرداختِ مابه التفاوت افزایش 40 درصدی مستمری مددجویان نهادهای حمایتی هم هنوز حل نشده است.
روز نو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بهروز مروتی فعال حقوق معلولان عنوان کرد که مسئله ی پرداختِ مابه التفاوت افزایش 40 درصدی مستمری مددجویان نهاد های حمایتی هم هنوز حل نشده است.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا_ روزنامه رسالت نوشت: افراد دارای معلولیت با مشکلات و موانع بسیاری دست به گریبان اند و معمولا، حقوق آنان نادیده گرفته می شود. یکی از نماد ها و نشانه های این نادیده انگاری بی توجهی به وضعیت شغلی آن هاست ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۷:۲۵   + ۴۰ سایت دیگر  
یک فعال حقوق معلولان گفت: گذشته از عیدی که قطع شده و دولت هیچ توضیحی هم در رابطه با آن نداده، مسئله ی پرداختِ مابه التفاوت افزایش 40 درصدی مستمری مددجویان نهادهای حمایتی هم هنوز حل نشده است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۰۶:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
فعال حقوق معلولان گفت: هیچ کدام از دغدغه ها و مشکلاتِ ما نه تنها رفع نشده بلکه برای سال آینده دغدغه ی بیشتری داریم؛ اعتراضات ما به نتیجه نرسیده و حاضر نشدند طوماری که معلولان امضا کرده بودند را تحویل بگیرند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۵:۲۰   + ۸۱ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی براساس بند (ث) تبصره (13) قانون بودجه سال 1403 کل کشور مقرر شده است: “بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است مطابق با قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و قوانین مربوط به ایثارگران، قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب 1396/12/20 ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
در راستای اجرای تبصره 2 ماده 5 قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر استفاده افراد دارای معلولیت از بلیت نیم بها از سامانه های حمل و نقل هوایی و دریایی بصورت نیم بها تعداد 1897 عدد سما کارت جهت توانخواهان دارای معلولیت شدید و خیلی شدید در بین 10 شهرستان استان بوشهر توزیع گردید.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۳   + ۱۵۶ سایت دیگر  
تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج هایی که تاریخ ازدواج آن ها بعد از 1401/1/1 بوده است مبلغ سه میلیارد (3.000.000.000) ریال و با دوره بازپرداخت 10 ساله تعیین شده است. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
در شرایطی که تحقق قانون جامع حمایت از حقوق معلولان از مطالبات اصلی افراد دارای معلولیت است، پخش یک طنز از صداوسیما کافی بود تا صدای اعتراض و تأسف بسیاری از فعالان این حوزه و خانواده هایی که فرزند دارای معلولیت در خانه دارند بلند شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
اطلاعیه ثبت نام آزمون استخدامی اختصاصی معلولان با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و در راستای اجرای تبصره مواد 11 و 15 قانون حمایت از حقوق معلولان و مفاد دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه های اجرایی به منظور تأمین نیروی انسانی ...
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان گفت: برخی افراد دارای نابینایی کامل تایید صلاحیت شده اند و می توانند در عرصه انتخابات حضور پیدا کنند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۲    
بیست و چهارمین دوره نمایشگاه رسانه های ایران پس از 6 سال وقفه، از یکشنبه -29 بهمن - در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۲۰ سایت دیگر  
در راستای اجرایی شدن اهداف قانون حمایت از حقوق معلولان و آن بخش از وظایفی که به تسهیل تردد در ایستگاه های شبکه راه آهن شهری منجر می شود، شرکت مترو تهران اقدامات متعددی را از سال 1399 آغاز کرده که هر سال به کیفیت و تنوع این قبیل فعالیت ها افزوده شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۸:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
یک فعال حقوق معلولان گفت: مجلس امسال مستمریِ معلولان را 40درصد افزایش داد، اما این افزایش بعد از گذشتِ 5 ماه اعمال شد و در 5 ماه ابتدایی تنها 20درصد به مستمریِ مددجویان اضافه شد و هنوز معوقاتِ 5 ماه ابتدایی سال پرداخت نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۲۱:۰۳    
شهروندخبرنگار ما با ارسال پیامی از دغدغه معلولان برای اجرایی شدن ماده 27 و افزایش حقوق آن ها خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
یک فعال حقوق معلولان گفت: بی توجهی به اوضاع معلولان و اکتفا به مصوبات و قوانینِ تزئینی، بحران شدیدی برای افراد دارای معلولیت به وجود آورده است.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۷:۰۲   + ۱۶۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی عصر قانون نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت اول امروز (شنبه) و در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1403 کل کشور در بخش هزینه ای، جز 1 بند ث تبصره 13 لایحه را به تصویب رساندند. ...
وقت صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۹:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش وقت صبح ، آرمان ملی نوشت: تنها یک ماه تا موعد واریز عیدی و پاداش کارکنان و کارگران باقی مانده و تا سال های قبل مرسوم بوده است که مددجویان سازمان بهزیستی نیز مبلغی را تحت عنوان عیدی دریافت کنند. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره سلامت و رفاه سازمان برنامه وبودجه در دیدار با فعالان حقوق معلولان با اشاره به مشکلات تخصیص بودجه کافی اجرای مواد مهم قانون حمایت از حقوق معلولان، تحقق تمامی اهداف این قانون را غیرممکن عنوان کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۰۶:۱۲   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با انتقاد از رقم در نظر گرفته شده برای معلولان در تنظیم بودجه سالانه می گوید: براساس جداول بودجه 1403، مستمری معلولان فقط 60 درصد افزایش می یابد که این رقم باتوجه به افزایش تورم سالانه و هزینه های ناشی از معلولیت، هیچ دردی از معلولان دوا نمی کند.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۶:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
بهروز مروتی (فعال حوزه معلولان) با اشاره به اینکه قانون حمایت از حقوق معلولان 6 سال پیش تصویب شد، اما هنوز اجرا نشده است،گفت:
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۵:۲۰    
قزوین - ایرنا - رییس هیات مدیره موسسه نابینایان و کم بینایان استان قزوین از کاندیداهای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست تا ضمن توجه به قوانین مربوط به حمایت از حقوق معلولان، گفت: نامزدهای انتخاباتی پس از پیروزی و کسب اعتماد مردم نبایستی تحت هیچ شرایطی حقوق معلولان را به فراموشی بسپارند.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۲۲:۳۲    
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1403، گفت: تسهیلات قرض الحسنه خرید مسکن در سال آینده، برای خانوار های دارای سه فرزند و بیشتر که بعد از سال 1399 به دنیا آمده است، 300 میلیون تومان پیش بینی شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مادران زیادی در تجمع مقابل ساختمان سازمان برنامه و بودجه خواستار تحقق و اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان شده و اعلام می کنند که مسئولان برای لحظات کوتاهی از وضعیت زندگی خانواده های معلولان بازدید کنند .
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ضمن اشاره به اینکه ورزش برای معلولان توانبخشی، افزایش امید و کیفیت زندگی است، گفت: ورزشگاه قمر بنی هاشم (ع) برای معلولان ساخته شده اما این ورزشگاه تنها برای اشخاصی که دارای معلولیت شدید هستند رایگان است.
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۸:۲۱   + ۵۶ سایت دیگر  
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: علاوه بر این در راستای اجرای ماده 6 قانون حمایت از حقوق معلولان در آبانماه سال 99 تفاهم نامه فیمابین سازمان بیمه سلامت و سازمان بهزیستی با موضوع بهره مندی افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور که دارای پوشش بیمه ای معتبر از بیمه ...
اقتصاد آنلاین / قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ - ۱۷:۴۰   + ۲۵ سایت دیگر  
علی همت محمودنژاد، رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان درباره خدمات بیمه سلامت برای افراد دارای معلولیت، گفت: حتی یک فرد معلول هم بیمه مکمل و تکمیلی ندارد و عمق بیمه سلامت آن قدر پایین است که وسایل توانبخشی را تحت پوشش قرار نمی دهد ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان با انتقاد از اجرا نشدن دقیق قوانین راهنمایی و رانندگی در رابطه با افراد دارای معلولیت گفت: اعمال قانون درباره متخلفان به صورت جدی انجام نمی شود.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۵:۵۷   + ۳۰ سایت دیگر  
تفاهم نامه 4 جانبه میان بانک پارسیان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان بهزیستی در راستای ” اجرای تبصره 2 ماده 5 قانون حمایت از حقوق معلولان و استفاده از ظرفیت های قانونی طرفین به منظور ارائه خدمات گردشگری به افراد دارای معلولیت ” روز سه شنبه 5 دی ماه منعقد شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۲۳:۰۶    
معاون پیشگیری از معلولیت های مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به اجرای طرح حمایت از معلولان در سفر های داخلی، از نیم بها شدن این سفر ها برای معلولان خبرداد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۵:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مسئول دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان بهزیستی کشور از رشد 40 درصدی کمک هزینه حق پرستاری و کمک هزینه مراکز غیردولتی در بودجه سازمان بهزیستی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۴:۲۷   + ۳۹ سایت دیگر  
معاون سازمان بهزیستی کشور در راستای اجرای یکی از بندهای قانون حمایت از حقوق معلولان درخصوص استفاده افراد دارای معلولیت از خدمات نیم بها در سامانه های ریلی، هوایی و دریایی و ارائه خدمات گردشگری به این افراد، از امضای تفاهم نامه ای چهارجانبه در جهت تسهیل استفاده معلولان از خدمات ایاب و ذهاب، خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۰۷:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
امسال قرار است آزمونی جداگانه برای افراد دارای معلولیت برگزار شود. وزیر کار به تازگی اعلام کرده که قرار است 4هزار و 300 فرد دارای معلولیت در سال جدید از طریق آزمون استخدامی جذب شوند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۹:۲۶    
جلسه کمیته فرهنگی و نظارت بر قانون حمایت از حقوق معلولان روز سه شنبه در محل سالن جلسات معاونت توانبخشی با حضور نماینده تشکلها ، معاونت توانبخشی ،نماینده معاونت های بهزیستی و نمایندگان ادارات درمان تامین اجتماعی ، بیمه سلامت ، بانک ملی ، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و شرکت گاز تشکیل شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۰۷:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
کمپین حمایت از حقوق معلولان در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار پیش بینی منابع لازم برای اجرای ماده 27 در لایحه بودجه 1403 شده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۱۱:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران ، خدمات توانبخشی و کاردرمانی که تحت پوشش این سازمان بیمه گر است را تشریح کرد. به گزارش صبح ساحل، محمد اسماعیل کاملی ، مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران درخصوص خدمات کاردرمانی و توانبخشی تحت پوشش بیمه سلامت ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۲۴ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ضمن تاکید به اینکه باید در جامعه درباره رعایت حقوق معلولان فرهنگ سازی صورت گیرد، گفت: باید در جامعه برای افراد دارای معلولیت تبعیض مثبت قائل شویم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۲۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
کمک هزینه های مالی، اشتغالزایی برای معلولان، امکان تحصیل رایگان، اجرای قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت، مناسب سازی فضای شهری برای ایاب و ذهاب معلولان، بیمه درمانی و تکمیلی، توانمندسازی افراد ناتوان از جمله موضوعات و دغدغه های این قشر از افراد جامعه است که همواره با آن درگیر هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۱:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص وضعیت ضریب پشتیبانی صندوق های بازنشستگی می گوید: صندوقی پایدار است که ضریب پشتیبانی حداقل تا 7 نفر داشته باشد، ضریب پشتیبانی تمامی صندوق ها رو به فروپاشی است، با افزایش سن امید به زندگی و عدم تامین منابع سالانه صندوق های بازنشستگی ، کمبود منابع ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان با بیان اینکه مستمری معلولان متناسب با تورم افزایش پیدا نکرده است گفت: مستمری این افراد باید در حال حاضر 5 میلیون و 300 هزار تومان باشد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۲۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی خوزستان بیان اینکه جامعه آماری معلولان خوزستان بسیار بالا است، گفت: هزینه هایی که بهزیستی به این افراد پرداخت می کند، محدود است و نیاز است که شرکت ها، سایر ادارات و خیرین هم کمک کنند تا با مشارکت یکدیگر مشکلات معلولان را رفع کنیم. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی، در راستای اجرای ماده 18 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان از رئیس و کارمندان اداره راه و شهرسازی شهرستان مرند، قدردانی کرد.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۶:۱۰   + ۴۳ سایت دیگر  
بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف حمایت بیش از پیش خود از مددجویان سازمان بهزیستی، 200 میلیارد ریال کمک بلاعوض به افراد جامعه هدف این سازمان بابت پوشش هزینه درمان پرداخت می کند. ...
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ محمدجواد خجسته در نشست پیگیری اجرای ماده 3 قانون حمایت از حقوق معلولان که با حضور نمایندگان شهرداری های مناطق 8 گانه شهر کرمانشاه برگزار شد ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۲۰:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان از برگزاری آزمون اختصاصی استخدام در سال جاری، افزایش مستمری بهزیستی و احداث 7 هزار مسکن رایگان برای خانواده های دارای عضو معلول خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۹:۱۰   + ۴۳ سایت دیگر  
در جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان به ریاست معاون اول رئیس جمهور درباره برگزاری آزمون استخدامی اختصاصی افراد دارای معلولیت در بهمن ماه تصمیم گیری شد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۶:۲۲    
چند روزی از 12 آذرماه روز جهانی معلولان گذشته است و همچنان در گوشه و کنار شهر ها ده ها مراسم سخنرانی و گردهمایی برپاست و صدای مسئولان رسا تر از همیشه در حمایت از معلولان به گوش می رسد ...