چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۴:۲۵Oct 2020 21

جدیدترین‌های «حقوق معلولان»

شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۰    
علی صمدی جوان-عضو کمیته نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی اصفهان گفت:مناسب سازی اماکن عمومی بعنوان کمترین حقوق معلولان و نابینایان در این استان به کندی انجام می شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، وحید قبادی دانا در پیامی به مناسبت فرا رسیدن 24 مهرماه روز جهانی ایمنی عصای سفید افزود: اهتمام این سازمان به تشکیل دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان که همزمان پیگیر مفاد کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت نیز خواهد ...
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۵۹    
یکی از فعالان حقوق معلولان اعلام کرد که شهرداری تهران در آزمون استخدامی اخیر سهمیه معلولان را نادیده گرفت.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۳:۵۷    
علیرضا فیضی دبیر کانون معلولان محله فیروزآبادی شهرری و بسیجی فعال پایگاه سیدالشهدا(ع) حوزه 357 حضرت ولیعصر(عج) با مسئول بسیج حقوقدانان شهرری در خصوص حقوق معلولان گفت و گو کرد. متن این مصاحبه به این شرح است:
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
یکی از انتقاداتی که نسبت به وضعیت ناشنوایان در جامعه وجود دارد از سوی مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران مطرح می شود که در صحبت های خود به قطع شدن سهمیه باتری سمعک، پشت نوبتی های کاشت حلزون، مشکلات دانش آموزان ناشنوا در استفاده از شبکه شاد و بی توجهی صدا و سیما به ناشنوایان اشاره کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور در پیامی به مناسبت فرارسیدن 30 سپتامبر (نهم مهر ماه) روز جهانی ناشنوایان گفت: توانمندسازی و تلفیق اجتماعی افراد ناشنوا و کم شنوا مستلزم توجه روزافزون آحاد جامعه نسبت به قوانین حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و پیام انسان مدارانه این قوانین است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
در پی انتقاد گروهی از ناشنوایان به برنامه های صداوسیما به دلیل آنچه اجرا نشدن ماده 21 قانون حمایت از حقوق معلولان عنوان شده، صداوسیما وعده داده است که به منظور ایجاد فرصت برابر و توسعه خدمات آموزشی و همچنین بهره مندی ناشنوایان عزیز کشورمان از برنامه های سرگرمی ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
جمعی از ناشنوایان و فعالان حقوق معلولان، امروز (چهارشنبه/2 مهر) مقابل سازمان مرکزی صداوسیما تجمع کردند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دکتر محمدرضا شهبازی مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور، جزئیات نحوه ثبت نام و شرایط شرکت در آزمون استخدامی افراد دارای معلولیت در سال 99 را تشریح کرد. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
علی همت محمود نژاد مدیر عامل انجمن دفاع از حقوق معلولان از طرح توسعه تفضیلی شهرداری بابلسر که حریم اردوگاه شهید عظیمی شهرستان بابلسر که ویژه استفاه افراد دارای معلولیت است را نشانه گرفته، انتقاد کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۳۰    
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با بیان اینکه حدود 90 هزار دانش آموز در مدارس استثنایی در حال تحصیل هستند، گفته: برنامه شاد نمی تواند برای دانش آموزان نابینا و ناشنوا برنامه کاملی باشد و تمام نیازهای این دانش آموزان را برطرف کند.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
مشکلات نابینایان در شرایط کنونی و با شیوع کرونا، نسبت به دیگر افراد جامعه دوچندان شده است؛ مثلا از نظر وضعیت معیشتی با محدودیت ها و فشار اقتصادی بیشتری مواجه شده اند و... از این رو به حمایت ویژه بخش های دولتی و نهادهای مربوطه نیاز دارند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با بیان اینکه حدود 90 هزار دانش آموز در مدارس استثنایی در حال تحصیل هستند، گفت: برنامه شاد نمی تواند برای دانش آموزان نابینا و ناشنوا برنامه کاملی باشد و تمام نیازهای این دانش آموزان را برطرف کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۲:۳۶    
علی همت محمود نژاد می افزاید: عدم افزایش بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان متناسب با تورم و گرانی های موجود جامعه و شیوع ویروس کرونا که بسیاری از آحاد جامعه را تحت الشعاع قرار داده، زندگی معلولان و خانواده های آنان را با مشکل مواجه کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان گفت: قیمت وسایل توانبخشی معلولان به حدی افزایش یافته که حتی بهزیستی از خریدن ویلچر سر باز می زند و فقط هزینه خرید 800 هزار تومانی می دهد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۱:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، به اهم عملکرد معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی درچند سال گذشته اشاره و جزییات آنها را تشریح کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- قانون جامع حمایت از حقوق معلولان سال 96 به عنوان مهم ترین سند حمایتی از افراد معلول کشور در دولت تدبیر و امید در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و جمهوری اسلامی ایران در زمره 40 کشور دنیا قرار گرفت که از قانون حمایت از افراد دچار معلولیت برخوردار است ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۶:۲۷    
تحقق شعار عدالت اجتماعی در خصوص این قشر از جامعه و ایجاد شرایط مناسب برای برخورداری آنان از خدمات و امکانات عمومی اهمیت بیشتری دارد؛ در این میان شهرداری ها به واسطه ارائه مجموعه ای از خدمات و ارتباط با طیف گسترده ای از افراد جامعه، رسالت مهم تری بر عهده دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران ضمن ابراز نگرانی از میزان مستمری معلولان، از رئیس مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اجتماعی مجلس خواست تا در جلسه ای اضطراری مشکلات معلولان را مورد توجه قرار داده و بودجه معلولان را در سال 99 ترمیم کند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس ماده 15 قانون حمایت از حقوق معلولان درباره سهمیه سه درصدی استخدام افراد دارای معلولیت، امکان توزیع سهمیه استخدامی سال جاری در 19 دستگاه کشوری فراهم شد. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس ماده 15 قانون حمایت از حقوق معلولان درخصوص سهمیه سه درصدی استخدام افراد دارای معلولیت، امکان توزیع سهمیه استخدامی سال جاری در 19 دستگاه کشوری فراهم شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
16 سال از تصویب اولین قانون جامع حمایت از حقوق معلولان ایران می گذرد و در حالی که اصلاحیه این قانون هم از سال 1397 و به دنبال تصویب و تایید در شورای نگهبان، به تمام دستگاه های اجرایی ابلاغ شده، اما جامعه افراد دارای معلولیت ایران ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۲۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
اگرچه مرجع رسیدگی به تخلفات در زمینه قانون حمایت از معلولان سیستم قضایی است اما شهرداری تهران با سازندگان و مالکان ساختمان هایی که حقوق معلولان را نادیده بگیرند، برخورد کرده و از تخلف آن ها تنها با پرداخت جریمه نمی گذرد، بلکه به گفته مسئولان شهرداری ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۳۶   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران از حذف ارز دولتی برای تهیه سمعک از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: با این اقدام قیمت سمعک 5 برابر افزایش یافته است و مشکلات بسیاری را برای ناشنویان ایجاد کرده است! ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- قانون جامع حمایت از حقوق معلولان سال 83 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که پس از گذشت بیش از یک دهه از تصویب این قانون برخی از مواد آن اجرایی نشد و طرح بازنگری این قانون که 2سال طول کشید در اسفندماه سال 96 در مجلس تصویب و در سال 97 به تایید شورای نگهبان رسید.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۴:۱۱    
فعال مطالبه گری معلولان بهزیستی گفت:قانون حمایت از حقوق معلولان از سوی رئیس جمهور ابلاغ شده ولی متاسفانه بندهای مهم آن اجرا نمی شود و بودجه کامل آن را پرداخت نمی کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در سال 98 اولین بار بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان تخصیص یافت، گفت: بودجه در نظر گرفته شده در این بخش 1100 میلیارد بود که 776 میلیارد یعنی 73 درصد آن تخصیص یافته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۳۶    
همایش جهانی حقوق معلولان در اسلام به همت موسسه اسلامی کانادایی برای حمایت از معلولان برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۸:۴۶    
اصغر مکارم گفت:جامعه باید به سمتی برود که حق معلولان را همان چیزی که هست به آنها بدهد تا مشکلاتشان رفع شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۲:۰۵    
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران از ریاست قوه قضائیه درخواست کرد تا آیین نامه دادرسی ویژه افراد دارای معلولیت را امضا و برای اجرا ابلاغ کند.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۶:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
“پویش تراز” با هدف اجرای محله، بوستان و معبر دوستدار معلولان با همکاری شهرداری منطقه یک و کمپین معلولان، در ناحیه 5 این منطقه به عنوان طرح پایلوت اجرا می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولین ایران گفت: بودجه تنظیم شده برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان کمتر از یک دهم نظر کارشناسی دولت برای اجرای این قانون است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۴:۵۹    
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با انتقاد از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در ایام کرونایی گفت: متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی تمام کارفرمایانی که حق بیمه خود را در ماه های فروردین و اردیبهشت با تأخیر پرداخته اند، جریمه های سنگین کرده است!
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کمپین حمایت از حقوق معلولان خواستار تخصیص اعتبارات مواد 7 و 27 قانون حمایت از حقوق معلولان توسط رئیس مجلس شورای اسلامی از سازمان برنامه و بودجه شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت از ریاست مجلس خواست تا تخصیص و تحقق اعتبارات بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان و سازمان بهزیستی را پیگیری کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۱۲:۴۰    
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران از قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد تا به خاطر کوتاهی های شهردار تهران در امور دسترس پذیری معلولان در سطح شهر و خدمات به آنها در جایگاه قانونی برای پیشبرد اهداف معلولان به پیروز حناچی تذکر دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۰۹:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت ضمن تشریح مطالبات کلی خود از مجلس شورای اسلامی از نمایندگان دور جدید مجلس خواستند تا برای پیشبرد حقوق شهروندان دارای معلولیت در عرصه قانونگذاری توجه ویژه ای داشته باشند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۲:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
در فهرست مطالبات افراد دارای معلولیت که روز سه شنبه در اختیار ایرنا نیز قرار گرفته از نمایندگان خواسته شده تا برای اجرای برنامه راهبردی معلولان، آشنایی صحیح و علمی با معلولیت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
یزد معاون فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد از اجرای آیین نامه حمایت از حقوق معلولان در مجتمع های بین راهی خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت خواستار عمل به وظایف کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور توان بخشی بهزیستی خراسان رضوی از حمایت های لازم براساس قانون حمایت از حقوق معلولان در قضیه پلمب خانه پیرزن نابینا خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۷:۳۶    
مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه درباره درج مطلبی با عنوان تاخیر در پرداخت بودجه حمایتی معلولان در شرایط معیشت کرونایی هیچ توجیهی ندارد. توضیحاتی را برای خبرگزاری ایلنا ارسال کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۴:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت در نامه ای خطاب به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، خواستار افزایش و پرداخت هر چه سریع تر بودجه تخصیص یافته قانون حمایت از حقوق معلولان شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۱۵:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از معلولان به دلیل شیوع کرونا شغل خود را از دست داده اند، به همین دلیل وام معیشتی دولت برای این افراد بلاعوض پرداخت شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۲۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: از اردیبهشت ماه افرادی که به حقوق معلولان بی توجهی کنند، جریمه نقدی می شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۳:۵۵   + ۳۷ سایت دیگر  
رییس سازمان بهزیستی کشور از واریز بخش دیگری از بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان به حساب خانواده های دارای فرد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران از جریمه یک میلیون ریالی برای پارک در جایگاه ویژه معلولان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق معلولان گفت: شیوع کرونا، مصرف وسایل بهداشتی و درمانی را میان معلولان افزایش داده و این افراد را برای تامین هزینه ها با مشکل روبرو کرده است.
تیتر20   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۲۰:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس، پیشنهاد اخذ عوارض از خدمات دیجیتالی در تبصره 15 لایحه بودجه سال 99 کل کشور را بررسی کرد تا درآمد حاصله، صرف حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار شود.