یکشنبه ۱۷ اسفندساعت ۱۲:۱۹Mar 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق معلولان»

ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با اشاره به لزوم رایگان شدن اینترنت برای معلولان گفت: اطلاعات و فناوریهای نوین می تواند آسایش معلولان و ایجاد شغلهای خانگی و فروش محصولات آنان را که درنهایت به استقلال فردی و توانمندی اقتصادی شان کمک می کند، فراهم آورد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی نحوه هزینه کرد درآمد دولت از حق السهم اپراتورها را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند. قرار بود منابع حاصل از این محل برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و همچنین صرف حمایت از تولید محتوا و فعالیت های فرهنگی و نظارت در فضای مجازی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده خمین در مجلس گفت: در شهریورماه تذکر مکتوب به وزیر علوم درباره لزوم اجرای قانون حمایت از معلولان در استفاده از آموزش رایگان داده ایم که متأسفانه منصور غلامی و معاونین وی نسبت به اجرای این قانون بی توجهی کرده و پاسخی نداده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با بیان اینکه براساس برآوردهای بین المللی، هر فرد حداقل روزانه به 2 دلار کالری (معادل 50 هزار تومان) نیاز دارد که این میزان با اجرای ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان تطابق دارد، گفت: این درحالیست که مستمری معلولان در کشور بسیار کمتر از این برآورد است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۲:۲۱    
یاسر مختاری مناسب سازی یا اصل دسترس پذیری چندین سال است که وارد ادبیات دفاع از حقوق معلولان شده است. این موضوع به عنوان یک حق در راستای برابری جامعه معلولان با دیگر شهروندان مطرح است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا از سازمان بیمه سلامت، محمد مهدی ناصحی روز دوشنبه در جلسه با رییس سازمان بهزیستی کشور که به منظور بررسی جزییات اجرای تفاهم نامه ماده 6 قانون حمایت از حقوق معلولان برگزار شد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۰۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا و بالا بودن خطرپذیری افراد دارای معلولیت و عدم حضور آنان در جامعه، ضرورت برخورداری این افراد از اینترنت برای آموزش مجازی را دو چندان می کند ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24-قانون بودجه سال 1400 در حالی در مجلس مطرح است که معلولان هنوز از عدم تخصیص بودجه های سنوات گذشته گله مندند. این وضع تا به آنجا پیش رفته که چندی قبل مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان نسبت به سهم تخصیص داده شده به قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه سال 1400 انتقاد کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اردبیل - عضو هیئت مدیره انجمن معلولان استان اردبیل گفت: با هدف ارتقاء جایگاه و کیفیت زندگی معلولان ضروری است تا کمیته ای برای نظارت بر اجرای قوانین حمایت از حقوق معلولان در اردبیل تشکیل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین از دستور رئیس مجلس شورای اسلامی بر اصلاح اعتبارات قانون حمایت از حقوق معلولان در سال 1400 خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 مجلس گفت: تلاش خواهد شد در بودجه سال 1400، پیشنهاداتی در جهت افزایش اعتبارات برای نهادهای حمایتی به ویژه از نهادهایی که از معلولان حمایت می کنند ارائه شود.
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
فعال حقوق معلولان و مدیر کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت، با ارسال نامه ای به رئیس مجلس، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، خواستار بازگشت ردیف اعتباری خدمات توانبخشی به لایحه بودجه 1400 شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۲۰:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره مشکلات افراد دارای معلولیت، مسائل مربوط به فرزندخواندگی، توضیحاتی داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - فرماندار بافق به ماده 2 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان اشاره کرد و گفت: متولیان صدور پروانه ساختمانی باید بخش خصوصی شهرستان را مکلف به مناسب سازی ویژه معلولان، سالمندان و سایر افراد کنند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
نماگراف مروری بر حقوق، قوانین، دستورالعمل ها و سایر مباحث مرتبط با جامعه هدف بهزیستی
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال 1400، به 38 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، گفت: آنچه که در ردیف بودجه سال آینده پیش بینی شده حدود 1700 میلیارد تومان است ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۰۹   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی درباره فیلم منتشر شده تحت عنوان شکنجه کودک معلول گفت: ▫️با توجه به اینکه سازمان بهزیستی کشور متولی حقوق معلولان و احقاق حقوق آنها و حمایت از این گروه از جامعه است نسبت به انتشار این فیلم و آزار و اذیت این کودک واکنش نشان داده و پیگیریهای خود را برای شناسایی این ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۳:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان بیمه سلامت، محمد مهدی ناصحی درباره پوشش بیمه سلامت برای خدمات توانبخشی معلولان تحت پوشش بهزیستی افزود: در راستای اجرای ماده 6 قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب مجلس شورای اسلامی و با توجه به تاکید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۳:۵۴    
اقتصاد ایران: رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که اگر افراد پیشنهادی برای اصلاح یا تغییر مواد قانون حمایت از حقوق معلولان دارند می توانند با دبیرخانه این کمیته نامه نگاری کنند تا مواردی که برای اصلاح قانون لازم است، انجام شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که اگر افراد پیشنهادی برای اصلاح یا تغییر مواد قانون حمایت از حقوق معلولان دارند می توانند با دبیرخانه این کمیته نامه نگاری کنند تا مواردی که برای اصلاح قانون لازم است، انجام شود.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
با وجود گذشت 16 سال از تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و هموار شدن راه ایجاد فرصت های شغلی برای این قشر، هنوز اشتغال مهم ترین دغدغه معلولان محسوب می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - قانون جامع حمایت از حقوق معلولان حدود سه سال پیش از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما به نظر می رسد اجرای آن نیازمند افزایش نظارت و اعتبارات مورد نیاز است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۴:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کمپین معلولان با انتشار بیانیه ای خواستار پیش بینی و تصویب حداقل دستمزد حقوق کار برای افراد دارای معلولیت شدید و بسیار شدید مطابق با بند یک ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان در قانون بودجه سال 1400 از مجلس شورای اسلامی شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۳:۱۵    
فرشته رضایی- فعال حقوق معلولان مهاجر
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با انتقاد از رقم در نظر گرفته شده برای پرستاری معلولان در منازل گفت: این رقم به هیچ عنوان با شاخص های تورم و افزایش هزینه ها و دستمزدها مطابقت ندارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۲۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مشارکت و ادغام کامل و مؤثردر جامعه، فرصت های برابر و یکسان و مناسب سازی فضای شهری و محیط اجتماعی برای معلولان، از جمله موارد مهمی است که در رابطه با این افراد همواره باید مورد توجه قرار گیرد. بیشتر معلولان کشور از وضع و حال موجود در فضا های شهری و محیط اجتماعی همچون اداره ها، پارک ها و.. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان کرمان اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان را نیازمند همکاری افراد و فرهنگسازی در جامعه عنوان کرد و گفت: به طور قطع دولت ها به تنهایی نمی توانند حقوق افراد دارای معلولیت را اجرایی کنند بلکه این مهم با حضور شهروندان و اصحاب رسانه تحقق می یابد
ریاست جمهوری   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۴:۱۴   + ۴۱ سایت دیگر  
در این جلسه که همانند جلسه گذشته با رعایت مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت تجمع بیش از 20 نفر در وضعیت نارنجی، به دو صورت حضوری و مجازی برگزار شد، اعضای دولت در اجرای تبصره (1) ماده (7) قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و براساس نرخ تمام شده خدمات و تورم سالانه ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۵:۲۲    
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی میزان بودجه مورد نیاز و شناسایی منابع مالی و محل های درآمدی ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان در مرکز پژوهش های مجلس شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل بهزیستی ایلام با بیان اینکه حقوق معلولان در حوزه های مختلف در جامعه رعایت نمی شود، گفت: زمینه احقاق بسیاری از حقوقی که این افراد باید همچون شهروند عادی داشته باشند، تاکنون بصورت کامل فراهم نشده است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مهندس خادم در دیدار از آسایشگاه خیریه کهریزک، بر لزوم صیانت از حقوق معلولان و سالمندان در اجتماع تأکید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۲۳:۱۴    
دکتر قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور با صدور حکمی آقای سهیل معینی را به عنوان دبیر شورای دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان منصوب کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۲۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور مسئول دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان را منصوب کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۵۶    
در راستای تحقق قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و سایر قوانین فرادستی و بر اساس اهداف تعریف شده در برنامه راهبردی و عملیاتی سازمان بهزیستی کشور مبنی بر توانمندسازی و گسترش برنامه های اشتغال زایی به منظور ایجاد ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
درراستای بند(ب)ماده 39 قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی وماده55 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ، همچنین به استناد ماده 7 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و باستناد برنامه راهبردی و عملیاتی سازمان بهزیستی کشور ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۵    
مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق معلولان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی رئیس سازمان برنامه و بودجه چرا بودجه معلولان را کم کرده،گفت: شهرداری ها در کمیسیونی به نام ماده 100 حقوق معلولان را رعایت نمی کنند و در قبال تخلفات، چشم پوشی کرده و جریمه نقدی دریافت می کنند.
وزارت کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در دومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان که به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل شد، اهم اقدامات وزارت کشور در زمینه مناسب سازی از سوی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور تشریح شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۸:۱۱    
آیا میدانید ؟ بر اساس قانون جامع حمایت از حقوق معلولان دستگاههای مشمول مکلفند ساعت کار هفتگی شاغلان دارای معلولیتهای شدید و خیلی شدید را 10 ساعت کاهش دهند 13 لغایت 19 آذرماه هفته معلولان گرامی باد "ساخت جهانی بهتر پس از کرونا برای افراد دارای معلولیت (فراگیر، دسترس پذیر و پایدار)"
دولت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۴۹ سایت دیگر  
دومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان ظهر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه افراد دارای معلولیت همانند سایر شهروندان از تمامی حقوق انسانی و قانونی برخوردار هستند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۰۸:۲۸    
گروه استان ها-رئیس انجمن فرهیختگان روشندل آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه قانون جامع حمایت از حقوق معلولان یک نقشه راه است گفت: این در حالی است که متاسفانه به این قانون توجه چندانی نشده و بیشتر معلولان به صورت قراردادی مشغول فعالیت هستند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری به شهرداری تهران بر لزوم توجه به اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها تأکید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان نسبت به سهم تخصیص داده شده به قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه سال 1400 انتقاد کرد.
تهران پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۰:۲۸   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری به شهرداری تهران بر لزوم توجه به اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها تأکید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۵۹    
نشست تببین حقوق شهروندی معلولین بامحوریت قانون جامع حمایت از حقوق معلولان بصورت زنده برگزار شد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۱۰   + ۳۵ سایت دیگر  
رییس جمهور در پیامی به مناسبت سوم دسامبر (سیزدهم آذر ماه)، روز جهانی معلولان با تاکید بر اینکه حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت و تلاش برای حل مشکلات این عزیزان همواره از اولویت های دولت تدبیر و امید بوده است ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مطابق با لایحه بودجه 1400 مبلغ هزار میلیارد ریال از درآمد اپراتورها از محل پیامک به حمایت از حقوق معلولان و کودکان کار اختصاص می یابد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۳:۰۸    
هنوز تعداد کمی از معلولان می توانند در مراکز تجاری، مساجد، رستوران ها، دانشگاه ها و ... تردد کنند. حقوق معلولان در زمان پارک خودرو، تردد در خیابان های شهر، استفاده از مترو و بی آرتی هم غالباً رعایت نمی شود.
اقتصاد آنلاین / ایتنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۸:۲۸   + ۲۶ سایت دیگر  
براساس لایحه بودجه سال 1400 برای حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار و خیابان، قیمت پیامک 10 ریال گران خواهد شد.
مازنی نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۸:۳۳    
محمدعلی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد شرایط معلولان در چند سال اخیر می گوید: طی یک دهه اخیر به همت سازمان بهزیستی و مجلس شورای اسلامی و سازمان های مردم نهاد وابسته از دفاع حقوق معلولان قوانین مناسبی در جهت حمایت از معلولان تصویب شده تا بتوانند این عزیزان امتیازات بیشتری آنطور ...