چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۳:۴۴Oct 2020 28

جدیدترین‌های «معلولان»

خبرگزاری برنا   ۴ ساعت پیش    
استاندار همدان، گفت: تکلیف قانونی دستگاه های اجرایی استان همدان در حوزه معلولان اجرایی شود.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرعامل خیریه سفیران همدلی استان همدان گفت: به منظور ایجاد اشتغال برای معلولان باید فرایند ارائه مجوز مشاغل خانگی برای این افراد را تسهیل کرد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نقدینه -شرکت بیمه البرز در پی شیوع کرونا در اقدامی خیرخواهانه و در قالب" پویش مومنانه"، چهار هزار عدد ماسک و بیش از یک هزار کیلوگرم مواد غذایی به ارزش 400 میلیون ریال به مراکز نگهداری ایتام و معلولان تحت سرپرستی سازمان بهزیستی استان تهران در تهران، شمیرانات، ری، رباط کریم و دماوند اهدا کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: هیچگونه محدودیتی در پرداخت تسهیلات به معلولان توانمند در زمینه کار و فعالیت، وجود ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۳۶    
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان با اشاره به برگزاری سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور، گفت: موافقت وزیر راه با تمامی مطالبات از قبل مطالعه شده از طرف نمایندگان معلولان، بارقه امیدی در آستانه روز جهانی معلولان برای این گروه از افراد جامعه ایجاد کرده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
معلولیت یا ناتوانی یکی از پدیده های پیدا و پنهان زندگی امروزه بشر است، پیدا از آن جهت که نرخ افراد دارای معلولیت بسیار بالا و در حال رشد است و پنهان از آن جهت که چندان مورد توجه جریان اصلی جامعه و سیاست گذاران اجتماعی نبوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به نمایندگی از 4 واحد مسکونی معلولان کلنگ یک واحد در روستای سواری بخش سرفاریاب بر زمین زده شد.
تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۴۰    
در شهری که شهروندان تنومند و قبراق آن هم از وضعیت معابر شهری می نالند، انتظار تردد معلولان بدون هیچ دردسری، صرفا توقعی بیجا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه 43 درصد از ساختمان های مربوط به وزارت راه برای تردد افراد معلول مناسب نیست، گفت: پارکینگ های فرودگاه ویژه معلولان صرفا برای معلولان مورد استفاده قرار بگیرد و پلیس فرودگاه و مدیر ترمینال ها در این باره نظارت کامل داشته باشند و تردد خودروهای معلولان در ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور با خبرهای خوبی برای معلولان از مناسب سازی 50 ایستگاه راه آهن برای استفاده معلولان تا مناسب سازی 110 مجتمع بین راهی همراه بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۸:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور با خبرهای خوبی برای معلولان از مناسب سازی 50 ایستگاه راه آهن برای استفاده معلولان تا مناسب سازی 110 مجتمع بین راهی همراه بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان بهزیستی کشور مصوبات سیزدهمین جلسه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که امروز در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد را تشریح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: طرح چهارشنبه های معلولان با هدف ارتقای نشاط و امید به زندگی این قشر با توجه به شرایط اپیدمی بیماری کرونا در بستر فضای مجازی اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۴۷    
رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان از اجرای طرح مناسب سازی شهری مثلث در سه ضلع فیزیکی، آموزشی و فرهنگی به منظور رفاه حال جانبازان، معلولان و نابینایان خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۵۳    
شورای شهر نیشابور برای اجرای قانون حمایت از معلولان، با لایحه شهرداری جهت صدور پروانه ساختمانی رایگان برای معلولان موافقت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۰۵    
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آزادشهر گفت: بزرگترین موقوفه شاخص و ملی کشور به صورت مرکز توانبخشی معلولان امسال در شهرستان آزادشهر به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۷:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
یک پست اینستاگرامی برای درخواست کمک به منظور خرید یک ویلچر سی پی، موجب کمک به چهار معلول فلج مغزی و تامین هزینه ویلچر آنان در نیشابور شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
شهردار منطقه 7 از افتتاحیه ویژه برنامه های چهارشنبه های معلولان با هدف ایجاد نشاط و مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت در این منطقه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۲۶    
نماینده ولی فقیه در گیلان با حضور در آسایشگاه معلولان غرب گیلان در صومعه سرا از بخش های مختلف این آسایشگاه بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مؤسسات خیریه ازجمله خانه های سالمندان و مراکز نگه داری معلولان این روزها بی از پیش چشم انتظار کمک مردم به ویژه مسئولان است و می طلبد در امور خیر مسؤولان از مردم پیشی بگیرند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۱    
مسئول اپلیکیشن تور اپ برپایی تورهای اختصاصی برای معلولان، نابینایان و ناشنوایان را یکی از برنامه های این اپلیکیشن عنوان کرد و گفت: این اتفاقی است که تا الان در هیچ کجای دنیا انجام نشده است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۶    
به گزارش ایران سپید سی و سومین جشنواره ی بین المللی کودکان و نوجوانان, امسال برای نابینایان نسبت به سال های قبل, مهم شده؛ چون این امکان فراهم شده تا با تماشای فیلم های جشنواره ی امسال, جزو مخاطبان رسمی این فستیوال بین المللی شوند.
تبریزمن   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۲    
مهم ترین مطالبات افراد نابینا و کم بینا حق دسترسی کامل به امکانات آموزشی ، بهداشت سلامت، تردد ایمن در فضای شهری، مشارکت فعالانه در عرصه های سیاسی و اجتماعی در کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت و قانون حمایت از حقوق معلولان مورد تاکید قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئول اپلیکیشن تور اپ برپایی تورهای اختصاصی برای معلولان، نابینایان و ناشنوایان را یکی از برنامه های این اپلیکیشن عنوان کرد و گفت: این اتفاقی است که تا الان در هیچ کجای دنیا انجام نشده است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - شبکه دو سیما در برنامه زعفران، میزبان سجاد سالاروند سریع ترین مرد ایرانی با دو پای مصنوعی بود. به گزارش روابط عمومی شبکه دو، سالاروند ورزشکاریست که 5 سال پیش در اثر تصادف دو پای خود را از دست داد؛ اما این بهانه ای نشد تا از حرکت بایستد یا خانه نشین شود. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- چندی پیش مدیران سازمان بهزیستی، از طرح های جایگزین اقامت در آسایشگاه ها صحبت به میان آوردند. احمد خادم معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور درباره طرح جایگزین آسایشگاه ها به میزان گفت: برخی از افرادی که در آسایشگاه های ما نگهداری می شوند ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
سرمربی تیم ملی تیراندازی معلولان پس از پایان اولین مسابقه رسمی تیراندازان پس از 10 ماه تعطیلی اردوها و مسابقات گفت: مسابقات با حضور 13 ورزشکار در رشته های تپانچه و تفنگ بادی 10 متر برگزار شد و اکثر تیراندازان با افت شدید رکورد مواجه بودند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس هیئت ورزش جانبازان و معلولان در استان البرز گفت: عزم جدی برای رفع مشکلات ورزشکاران جانباز و معلول در استان البرز وجود ندارد و علی رغم پیگیری های صورت گرفته کمکی برای رفع مشکلات پیش روی این ورزشکاران نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل بهزیستی مازندران شمار ورزشکاران توانخواه بهزیستی را 15 هزار نفر ذکر و بر لزوم برنامه ریزی برای بهره گیری از توانمندی های معلولان در حوزه ورزش قهرمانی تاکید کرد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
یک مسوول دولتی از دستور ویژه معاون اول رئیس جمهور به اعضای هیئت دولت برای انتخاب متولی مشخص در دستگاه خود برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان خبر داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
پس از پایان مسابقات رکوردگیری تیر اندازی معلولان که به مدت 2 روز در محل فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار شد تیر اندازان برتر در 2 رشته تپانچه و تفنگ معرفی شدند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۰۷    
عضو شورای شهر رشت کلیات طرح "منزلت کارت" ویژه سالمندان، معلولان و زنان سرپرست خانوار را که جهت جفظ کرامت انسانی، کمک به بهبود شرایط اقتصادی و اشاعه فرهنگ مهربانی ارائه شده، تشریح کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: این شورا با رویکرد گسترش خدمات اجتماعی برای آحاد جامعه، به توانخواهان تحت پوشش بهزیستی به ویژه افراد دارای معلولیت توجه ویژه داشته و فراتر از دستورالعمل های قانونی به گسترش خدمات پرداخته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 90 درصد مدارس شهرضا باید برای دانش آموزان دارای ناتوانی جسمی و معلولیت مناسب سازی شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۵۲    
یک نویسنده معلول معتقد است؛ شاید معلولیت مساوی با محدودیت باشد، اما افراد با مشکلات جسمانی نیز می توانند با تلاش و حمایت مسئولان به آرزوها و اهداف خود برسند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اداره امور معلولان در ریاست کل امور مسجدالحرام گفت: مصلای طبقه اول به افراد معلول اختصاص یافته است و درهایی برای ورود و خروج آنان تعیین شده است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
یاسر مختاری از زمان شیوع کرونا در کشور برخی از مشاغل وابسته پزشکی و پیراپزشکی نیز دچار بحران شده اند. از جمله این مشاغل مراکز توانبخشی غیر دولتی است که عمدتا با یارانه های دریافتی از سازمان بهزیستی کشور به فعالیت خود ادامه می دهند این یارانه ها با توجه بیماری کرونا و وضعیت اقتصادی کشور از نگاه ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
حقوقدان کم بینای شاهرودی برای عبور از حصار گمنامی موانع زیادی را پشت سر گذاشت تا ضمن استیفای حقوق پایمال شده افراد جامعه، معلولان را هم نسبت به حق شان آگاه کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
محمدی مدیر کل بهزیستی استان زنجان: 22 هزار معلول تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان زنجان هستند. تحصیل برای دانشجویان معلول در دانشگاه آزاد اسلامی رایگان است و انصافا این دانشگاه با جامعه معلولان و افرا تحت پوشش بهزیستی تعامل مطلوبی داشته است. ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۲    
خلیج فارس: با شیوع ویروس کرونا شرایط بیماران روانی و معلولان ذهنی در مراکز نگهداری سخت و دشوار شده است این در حالیست که هزینه درمان این افراد بالغ بر4 میلیون تومان درماه است و بیمه تکمیلی از پوشش این هزینه ها سرباز می زند.
معلولان و نابینایان نیازمند شبکه به هم پیوسته مسیر مناسب سازی در شهر هستند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
با وجود صراحت قانون درباره عدم تبعیض مزدی، اقشار مختلفی از نیروی کار مانند زنان، معلولان و کودکان از این مساله رنج می برند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - دبیر هیات ورزش جانبازان و معلولان یزد گفت: برای توسعه ورزش جامعه هدف در این گروه و ارتقای آن باید بیش از گذشته بخش خصوصی و خیران در کنار حمایت های دولت به عنوان حامی مالی در تامین بخشی از هزینه ها همکاری کنند .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در حالی هزینه های درمانی معلولان و بیماران روانی مزمن در ماه حدود 4 میلیون تومان است که در کنار این هزینه ها تأمین دارو برای این افراد نیز سخت شده است و بیمه های تکمیلی از پوشش هزینه درمانی بیماران روانی مزمن و معلولان ذهنی مقاومت می کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۵    
آریان پور گفت: بسیاری از افراد معلول در پشت نوبت برای دریافت مستمری بهزیستی و حمایت های بهزیستی قرار دارند و باید تدابیر لازم در این خصوص اتفاق بیفتد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
همه مدارس، مهد های کودک، رستوران ها در مناطق پرخطر تعطیل هستند، هر گونه خروج از منزل باید با دلیل موجه باشد، ماسک زدن در این مناطق اجباری و حضور در خانه سالمندان و معلولان ممنوع است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان تهران ضمن تشریح نحوه فعالیت مراکز نگهداری شبانه روزی معلولان و سالمندان در وضعیت قرمز تهران می گوید: با شروع موج سوم در جامعه و اعلام خطر آن در کشور، سخت گیری های خود را در مراکز نگهداری دو چندان کرده ایم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۶    
سید علی اصغر جوانمردی ورزشکار معلول اهل شیراز و رکودار پرتاب وزنه معلولان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی 3 هزار و 334 نابینا و کم بینا وجود دارد که 14 درصد جامعه معلولان استان را تشکیل می دهند.