پنجشنبه ۰۹ آذرساعت ۱۵:۵۰Nov 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هزینه های زندگی»

روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۲    
یکی از جنبه های مهم زندگی هر فردی، شغل است. شغل علاوه بر اینکه هزینه های زندگی ما را تأمین می کند، نیازهای روانی ما را نیز از قبیل تماس اجتماعی، احساس ارزشمندی، اطمینان، شایستگی، تمرین و ورزش ذهنی و جسمی ارضاء می کند. با این حال، بعضی از جنبه های فشار زای شغلی هستند که می توانند آسیب زا باشند،
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۸:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با تأکید بر اینکه افزایش دستمزدها نقش زیادی بر افزایش تورم ندارد گفت:نتیجه دستمزد پایین این است که تحصیلکرده ها مشاغلی مانند تاکسی اینترنتی را برای خود انتخاب می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۵:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران توجه به معیشت و هزینه های زندگی کارگران را خواستار شد و تاکید کرد: بحث تامین مسکن برای اقشار مختلف جامعه به ویژه کارگران پیش از آنکه به مسائل مالی نیاز داشته باشد، مستلزم یک مدیریت جدی و جهادی است و مدیران جهادی باید این عرصه را به دست گیرند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
بازنشستگان روسی می گویند به دلیل افزایش تورم، بدون کمک فرزندانشان قادر به پرداخت اجاره بها و هزینه های زندگی نیستند.
سلام نو / زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۰۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
حسن ایزدان در این رابطه گفت: متاسفانه تا این لحظه سامانه ثبت نام وام باز نشده است؛ به نظر می رسد به دلیل اینکه دیگر به پایان ماه نزدیک شده ایم، باز شدن این سامانه در ماه جاری منتفی باشد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۳    
اطلاعات نوشت: با توجه به سود فعالیت های غیرتولیدی، گرایش بیشتری به سمت مشاغل غیررسمی وجود دارد افزایش هزینه های زندگی وپایین بودن دستمزد مصوب شورای عالی کار باعث شده است که به اعتقاد فعالان کارگری،جوانان تحصیل کرده و غیرتحصیل کرده تمایل به کار مولد و تولیدی نداشته باشند ...
دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
افزایش هزینه های زندگی به حدی بالا رفته است که کارگران برای تأمین آن مجبورند به شغل دوم وسوم رو بیاورند و آمارها نشان می دهد 70درصد کارگران برای تأمین معاش خود شغل دوم دارند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۸:۵۶    
تابناک با تو – جستجوی یک کشور به صرفه برای زندگی به عنوان یک مهاجر فراتر از صرفاً در نظر گرفتن هزینه های زندگی است. مهاجران، به ویژه بازنشستگان، عواملی مانند مراقبت های بهداشتی، ایمنی و کیفیت کلی زندگی را در اولویت قرار می دهند. اگر صرفاً هزینه های پایین زندگی برای انتخاب مقصد بعدی مهم بود، [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۸:۴۲   + ۲۶ سایت دیگر  
افزایش هزینه های زندگی به حدی بالا رفته است که کارگران برای تأمین آن مجبورند به شغل دوم وسوم رو بیاورند و آمارها نشان می دهد 70درصد کارگران برای تأمین معاش خود شغل دوم دارند.
اقتصاد آنلاین / شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۳:۱۸   + ۳۵ سایت دیگر  
سامانه ثبت نام وام بیست میلیون تومانی بازنشستگان کارگری بر خلاف وعده ها باز نشد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۶:۳۵    
به گزارش زیرنویس به نقل از اقتصاد نیوز، وام فوری گرفتن یکی از راه هایی است که از گذشته برای کمک به هزینه های زندگی گرفته می شد. امروزه شرایط گرفتن وام فوری در هر بخشی متفاوت است.از این وام ها می توان به وام فوری مسکن ،ازدواج ،درمان و غیره اشاره کرد.متقاضیان هر کدام [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یورونیوز نوشت: در حالی که مصرف کنندگان همچنان با هزینه های زندگی دست و پنجه نرم می کنند، تورم مواد غذایی به شکل مهار نشدنی همچنان بالا است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس کانون انجمن های صنفی کارگری استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت آغاز به کار به موقع کمیته های مزد استانی، گفت: درخواست داریم در تعیین حداقل دستمزد، هزینه های زندگی کارگری به صورت واقعی دیده شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس گزارش دفتر آمار ملی بریتانیا، خرده فروشی در این کشور طی ماه اکتبر 0.3 درصد نسبت به ماه قبل از آن و 2.7 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
اندیشه معاصر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور، گفت: هزینه های زندگی کارگران اعم از مسکن، خوراک و... هر روز در حال نوسان است؛ بنابراین هزینه های زندگی کارگران از زمانی که دستمزد تعیین می شود تا پایان سال یکسان نیست.
اقتصاد آنلاین / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۰:۲۵   + ۴۴ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری با اشاره به دستور جلسه امروز شورای عالی کار و ابلاغیه پاداش یک میلیونی کارمندان گفت: مطابق قول وزیر کار منتظر افزایش دستمزد کارگران هستیم.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ما در این مقاله به بررسی عمیق هزینه های اساسی مهاجرت به کانادا می پردازیم، از جمله هزینه های پردازش درخواست، آزمون های زبان، معاینات پزشکی، و سایر هزینه های مرتبط. همچنین، به تحلیل نیازهای مالی برای تأمین هزینه های زندگی در کانادا می پردازیم.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۲۲    
فهرست اخبار زیرنویس1 10. کرایووا، رومانی2 9. سِگِد، مجارستان3 8. ایگر، مجارستان4 7. سورابایا، اندونزی5 6. یوگیاکارتا، اندونزی6 5. هوئه، ویتنام7 4. پلوودیف، بلغارستان8 3. نها ترنگ، ویتنام9 2. موی نِه، ویتنام10 1 ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس به نقل از روابط عمومی بانک ملت، وام فوری گرفتن یکی از راه هایی است که از قدیم الایام برای کمک به هزینه های زندگی در هر زمینه ای گرفته می شده.امروزه شرایط گرفتن وام فوری در هر بخشی متفاوت است.از این وام ها می توان به وام فوری مسکن ،ازدواج ،درمان [...]
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
جستجوی یک کشور به صرفه برای زندگی به عنوان یک مهاجر فراتر از صرفاً در نظر گرفتن هزینه های زندگی است. مهاجران، به ویژه بازنشستگان، عواملی مانند مراقبت های بهداشتی، ایمنی و کیفیت کلی زندگی را در اولویت قرار می دهند.
یک کارشناس اقتصادی گفت:هم اکنون هزینه های زندگی مثل اجاره مسکن، آموزش و پزشکی در نظر گرفته نمی شود،ولی در محاسبه مالیات بر مجموع درآمد پس از جمع درآمدها، برخی از این هزینه ها کسر می شود و یک معافیت پایه هم داده می شود،بعد از آن مالیات محاسبه می شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
این روزها بحران هزینه های زندگی به شدت به کارگران آسیب زده است. بحران جهانی تورم از سال 2021 شروع شد و تا سال 2022 ادامه یافته است. این تورم شتابان قدرت خرید دستمزدها را خالی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۰۹:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس مطالعه جدیدی که توسط بنیاد خیریه جوزف راونتری (JRF) انجام شده است، میلیون ها خانوار بریتانیایی برای مقابله با بحران هزینه های زندگی از روی ناچاری به اقداماتی مانند خاموش کردن یخچال یا فریزر خود متوسل شده اند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۰۰:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
تسنیم نوشت:در حالی قسط ماهانه وام 960 میلیون تومانی بانک مسکن حدود 35 میلیون تومان می شود که کارگران با حقوق حداکثر 9 تا 10 میلیونی طبیعتا از لیست دریافت وام بانک مسکن حذف می شوند. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس به نقل از صندوق بازنشستگی کشور، وام فوری گرفتن یکی از راه هایی است که از قدیم الایام برای کمک به هزینه های زندگی در هر زمینه ای گرفته می شده.امروزه شرایط گرفتن وام فوری در هر بخشی متفاوت است.از این وام ها می توان به وام فوری مسکن ،ازدواج ،درمان و [...]
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۱:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
گزارشات حاکی از آن است که به خاطر افزایش شدید هزینه ها در انگلیس، زندگی برای افراد کم درآمد در این کشور به شدت سخت شده است. به گزارش ایران آن لاین به نقل از گاردین ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۷:۳۹    
افزایش هزینه های زندگی، خانواده های فقیر در انگلیس را به انجام دادن کار های عجیب وادار می کند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۲:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش تسنیم، زمانی که صحبت از هزینه های زندگی کارگران و مشکلات در تأمین معیشت آنها می شود, همواره این موضوع از سوی کارشناسان مطرح می شود که حدود 70درصد سبد معیشت کارگران صرف هزینه های مسکن می شود. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۰:۵۱    
روزنامه ایران اقتصادی: بیشترین هزینه غیرخوراکی خانوار صرف تأمین مسکن می شود این سهم در شهرهای کشور 38.1، در تهران 50 و در روستاها برابر 19.1 درصد است. سهم بالای مسکن در هزینه خانوار کاهش تورم مسکن که از ابتدای امسال شروع شده، در صورت تداوم منجر به ثبات قیمت ها در بازار مسکن می شود. ...
در حالی قسط ماهانه وام 960 میلیون تومانی بانک مسکن حدود 35 میلیون تومان می شود که کارگران با حقوق حداکثر 9 تا 10 میلیونی طبیعتا از لیست دریافت وام بانک مسکن حذف می شوند.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۲:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
یک رفتگر 63ساله چینی که سال ها آرزو داشت یک رقصنده حرفه ای باله شود، سرانجام به آرزویش رسید و نه تنها بالرین شد بلکه داستان موفقیتش در شبکه های اجتماعی، الهام بخش افراد زیادی شده است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
در گذشته هدف اصلی تهیه جهیزیه، کمک به تامین هزینه های زندگی زوجین بود که تجمل گرایی در آن وجود نداشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره استعلاجی زنان کارمند در زمان بیماری فرزند، گفت: طرحی داریم که بتوانیم برای مادران روزهای محدودی را به عنوان استعلاجی فرزندانشان بگیریم که امیدواریم به نتیجه برسد و مورد تصویب قرار بگیرد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۲۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
به دلیل شرایط خاصی که بر اقتصاد کشور حاکم شده، کفایت مستمری در ایران پایین است و حقوق بازنشستگی پاسخگوی هزینه های زندگی نیست.
بازتاب   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عیدی علاوه بر بعد مالی و کمک به بهبود شرایط معیشتی خانواده ها، دارای اهمیت روانی بسزایی است؛ زیرا پرداخت عیدی می تواند باعث افزایش رضایت شغلی، انگیزه کاری و حس تعلق کارکنان نسبت به سازمان شود. از سوی دیگر، تاخیر در پرداخت آن یا کاهش سهم عیدی تاثیر منفی بر روحیه کارکنان خواهد گذاشت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۰۹:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
افزایش هزینه های زندگی وپایین بودن دستمزد مصوب شورای عالی کار باعث شده است که به اعتقاد فعالان کارگری جوانان تحصیل کرده و غیرتحصیل کرده تمایل به کار مولد و تولیدی نداشته باشند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۲۳:۲۸    
مشکل اصلی بانوی این خانواده، نداشتن منبع درآمد جهت تأمین هزینه های زندگی خود و فرزندانش است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۲۰:۰۱    
همزمان با افزایش بحران هزینه های زندگی در انگلیس و رسیدن تورم به بالاترین میزان در چهار دهه اخیر رسانه ها در این کشور از افزایش بی سابقه سرقت از فروشگاه ها در این کشور خبر دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۱۸:۲۹    
افزایش اجاره بها، کمبود مسکن اجتماعی و افزایش هزینه های زندگی به افزایش بیش از 50 درصدی بی خانمانی آلمان در 12 ماه گذشته منجر شده است.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۰۸:۳۳    
با توجه به هزینه های زندگی بالا در شهر تهران، یافتن یک شغل با درآمد مناسب دغدغه بسیاری از افراد است. این شغل ها معمولاً در حوزه های مختلف از فناوری اطلاعات و مهندسی تا مدیریت و بازاریابی قرار دارند ...
اندیشه معاصر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۲۲:۰۰    
جدیدترین ارزیابی های صندوق بازنشستگی کشوری در تابستان امسال نشان می دهد، میانگین آخرین حقوق اشتغال بازنشستگان به 16 میلیون و 900 هزار تومان رسیده است یعنی اینکه اگر در گذشته برخی در حین بازنشستگی نگران دریافتی و مستمری خود بودند ...
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۰:۵۰    
تیتر20 - پرداخت وام های خرد یکی از خواسته های دولت از بانک ها برای گردش نقدینگی در سطح خانوار و کسب و کارهای خرد است. به تازگی وزیر اقتصاد و دارایی اظهار امیدواری کرد که وام های خرد 50 تا 100 میلیون تومان که گره گشای هزینه های زندگی روزمره هستند ...
اندیشه معاصر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۲۲:۰۱    
جدیدترین ارزیابی های صندوق بازنشستگی کشوری در تابستان امسال نشان می دهد، میانگین آخرین حقوق اشتغال بازنشستگان به 16 میلیون و 900 هزار تومان رسیده است یعنی اینکه اگر در گذشته برخی در حین بازنشستگی نگران دریافتی و مستمری خود بودند ...
اقتصاد آنلاین / زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۳:۵۷   + ۴۶ سایت دیگر  
برقراری حقوق بازنشستگان یکی از مهمترین دغدغه های افراد بازنشسته پیش از ورود به این عرصه جدید از زندگی است که جدیدترین ارزیابی های صندوق بازنشستگی کشوری در تابستان امسال نشان می دهد میانگین اولین حقوق بازنشستگی به رقم 16 میلیون تومان رسیده است.
ماجرای تعیین حقوق و دستمزد بر اساس نقطه جغرافیایی محل سکونت از آن جایی شروع شد که عموماً هرچه شهرها بزرگ تر شدند هزینه های زندگی در آن مکان ها بالاتر رفت. یکی از معیارهای تعیین افزایش حقوق و دستمزد هزینه سبد معیشت خانوار است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۲۱:۵۶    
گالیا توانگر شهروندی می گفت: من همه چیز را از شهر می گیرم، ریه هایم از هوای شهر پر می شود. گرمای خانه ام، سلامتی جسمم، خوراک سفره ام و درآمد و هزینه های زندگی ام. برای اینکه بهترین ها را از شهر بگیرم، لازم است گاهی اوقات به این فکر باشم که من نیز بهترین چیزها را به شهر هدیه دهم. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۴:۳۸    
اعیانی سازی (gentrification) جایگزینی طبقات اجتماعی در مناطق بومی است که با کاهش مسکن مقرون به صرفه و افزایش هزینه های زندگی ساکنان بومی مناطق را به مهاجرت وادار می کند و هویت تاریخی محله ها را به چالش می کشد. این معضل مانعی برای فراگیر و پایدار شدن شهرها به شمار می رود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه با بیان اینکه طیفی از بازنشستگان در شرایط موجود قادر به اداره و مدیریت هزینه های زندگی خود نیستند، گفت: دولت و مجلس در تلاش هستند با اتخاذ تدابیر مناسب در پاسخ به شرایط دشوار معیشتی بازنشستگان و مستمری بگیران رویکرد حمایتی خوبی را در قالب قانون برنامه هفتم ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
طبق قوانین دستمزد کارگران باید سالانه به گونه ای افزایش پیدا کند که با نرخ تورم سازگار باشد و بتواند کفاف هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره را بدهد. با اینکه منابع رسمی نرخ تورم در کشور را بیش از 40 درصد اعلام می کنند اما حقوق فعلی کارگران با وضعیت اقتصادی کنونی همخوانی ندارد.
نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: در شرایط فعلی طیفی از بازنشستگان قادر به اداره و مدیریت هزینه های زندگی خود نیستند لذا تلاش دولت و مجلس اتخاذ تدابیر مناسب برای حمایت از بازنشستگان و مستمری بگیران در برنامه هفتم است تا در نهایت گام به گام و ...