دوشنبه ۱۱ مهرساعت ۰۳:۰۷Oct 2022 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هزینه های زندگی»

از لوازم الکترونیکی خانگی گرفته تا سوشی، قیمت هزاران کالا در سراسر ژاپن افزایش یافت و تورم بار دیگر به اقتصاد خانواده های ژاپنی ضربه زد.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
انگلیسی های خشمگین از افزایش سه برابری بهای انرژی در این کشور در شهرهای مختلف دست به تظاهرات زده و قبوض خود را به نشانه اعتراض آتش زده و خواستار سرنگونی نخست وزیر تراس شدند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
نتایج تازه ترین آمارها نشان می دهد همزمان با بالارفتن سرسام آور قیمت ها در آمریکا، هزینه های زندگی در ماه اوت افزایش چشمگیری یافته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۶    
هرچه به عدد سن اضافه می شود، هزینه های زندگی فردی نیز افزایش می یابد. به قول صادق طوسی که پیرمردی هشتادو چهارساله است، کش دادن زندگی این روز ها گران تمام می شود. در این گزارش به بررسی گوشه ای از هزینه های دوران سالمندی پرداخته ایم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اتحادیه های فرانسه در اعتراض به اصلاحات حقوق بازنشستگی و بحران هزینه های زندگی روز پنجشنبه اصناف و اقشار مختلف را به اعتصاب سراسری فراخواندند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۱:۱۱    
طرح و برنامه ریزی، تقسیم کار، علم و آگاهی، یادداشت و اولویت بندی هزینه ها و نظارت و کنترل بر درآمد و مصرف، از جمله اصول مدیریتی زنان به عنوان مدیر داخلی خانه است که موجب بهبود اقتصاد خانواده می شود ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بحث انرژی پیش از سال 2022 هم موضوع داغی بود، اما افزایش رقم قبوض انرژی خانوارهای اروپایی و بحران هزینه های زندگی این موضوع را بیش از پیش مطرح کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۰:۴۸    
دولت ایرلند روز سه شنبه لایحه بودجه سال 2023 را همراه با یک بسته جدید تدابیر مقابله با افزایش شدید هزینه های زندگی به ویژه قیمت انرژی ارائه می کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
افزایش هزینه های زندگی برای سه دهک پایین جامعه کمتر از یارانه های نقدی بود که دولت به آن ها پرداخت می کرده است.
رسا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۸    
هزینه های زندگی در انگلیس افزایش یافته است و مردم برای تامین هزینه های زندگی خود با مشکلات بسیار مواجه هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس یکی از چالش های مضاعف خانواده ها در شروع سال تحصیلی جدید است که باتوجه به افزایش هزینه های زندگی و امور تحصیلی باید تصمیمی منطقی و اصولی برای آن گرفته شود.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۹:۲۱   + ۷۱ سایت دیگر  
به گفته فرامرز توفیقی رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور، 63 درصد از جمعیت ایران نمی توانند از پس نصف مخارج زندگی برآیند و ادعای محار تورم صحت ندارد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
راضیه حسینی در کشور حدود هشت میلیون مستاجر داریم. نمی توان انتظار داشت که جوان ما بدون داشتن مسکن تشکیل خانواده دهد. تنها راهی که وجود دارد صبر واستقامت جوانان ماست. اصلاً همان بهتر که تشکیل خانواده ندهند. مسکن گران، تازه یک قسمت از هزینه های زندگی است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مردم انگلیس درحال حاضر با هزینه های گاز دست و پنجه نرم می کنند و توان پرداخت هزینه های زندگی را ندارند. درحالی که مراسم ملکه از پرهزینه ترین مراسم بریتانیا تا کنون بوده است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۴:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
کارگران لااقل 4 تا 5 میلیون تومان شکاف معیشتی دارند؛ به عبارتی حداقل 4 تا 5 میلیون تومان علاوه بر مزد نیاز است که بتوان چرخ زندگی را بازهم البته با سختی و زحمت بسیار گرداند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۲۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- هزاران نفر از مردم اتریش با شعارهای ضد دولتی خواستار اقدام جدی برای کنترل تورم و افزایش قیمت کالاهای مصرفی شدند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، تنها با گذشت دو هفته از آغاز سال تحصیلی جدید، مدیران مدارس زنگ خطر را در مورد بحران مالی مدارس به صدا درآورده و از والدین خواسته اند که برای رفع کمبودهای مالی به منظور تهیه وسایل ضروری کلاس ها مساعدت کنند. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
انتظار می رود شهردار پاریس استفاده از روشنایی برج ایفل را به عنوان بخشی از اقدامات صرفه جویی در انرژی پایتخت فرانسه به دلیل افزایش هزینه های سوخت و بحران هزینه های زندگی در سراسر اتحادیه اروپا، محدود کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
افزایش هزینه های زندگی و بهای انرژی در اروپا با سرایت به اتریش، هزاران نفر از مردم این کشور را به خیابان ها کشاند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – مردم اروپا که از بار گرانی بهای انرژی و هزینه های زندگی به تنگ آمده اند، چندان مایل به ادامه حمایت از اوکراین به نظر نمی رسند و به نوعی بر لغو تحریم های ضد روسی به عنوان راه گریزی از وضعیت موجود تاکید دارند.
صدای ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۰۲:۰۷    
گروه اجتماعی صدای ایران؛ همیشه برای همه ما شاید در این روزهایی که هزینه های زندگی بشدت افزایش یافته این سوال پیش آمده باشد که گرانترین شهرهای ایران کدام شهرها هستند و مردم در این شهرها چگونه زندگی را می گذراند. قطعا برای ارزیابی اینکه کدام شهرهای ایران گرانترین هستند عوامل مختلفی دخیل هستند. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۶:۲۵    
شورای شهر دربی اعلام کرد که با وجود افزایش هزینه صورت حساب های انرژی و کاهش بودجه مجبور است چراغ های خیابان ها را به ویژه با آغاز فصل سرد و افزایش نیاز به انرژی خاموش کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۷:۵۵    
لیز تراس نخست وزیر جدید انگلیس در نخستین اقدام اقتصادی اش برای کاهش پیامد های ناشی از بحران هزینه های زندگی سقف متوسط صورتحساب سالانه انرژی را برای مشترکان، تا دو سال آینده، ثابت نگاه می دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۵:۱۰    
مرکز ملی آمار انگلیس اعلام کرد افزایش کم سابقه هزینه های زندگی دراین کشورموجب شده است بیش از 90 درصد ازوالدین، برای تامین هزینه های زندگی، با دشواری روبرو شوند.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۲:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مردم به علت گرانی های ، افزایش هزینه های زندگی حوصله ندارند که حتی به دغدغه های یکدیگر گوش دهند اما وقتی کمی سربحث باز می شود مشخص خواهد شد که مردم به صورت عمیق تر در حال رصد اخبار هستند که چه می شود؟
فرارو   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۳:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
یک مرد ژاپنی با درج آگهی در شبکه های اجتماعی توانست برای خود مشتری های زیادی جلب کند. کار او فقط همراهی با مشتریان تنهایش است. به گزارش همشهری، مردی ژاپنی برای تامین هزینه های زندگی خود تصمیم گرفت خودش را برای انجام هیچ کاری اجاره دهد. کار او فقط همراهی با مشتریان تنهایش است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۲:۱۰    
لیز تراس، نخست وزیر جدید انگلیس، در نخستین روز قدرت با نمایندگان حزب مخالف در پارلمان این کشور مواجه می شود که نگران افزایش هزینه های زندگی هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : لیز تراس، نخست وزیر تازه بریتانیا، اعلام کرد قصد اجرای طرحی 150 میلیارد دلاری دارد تا قیمت های قبض انرژی در زمستان امسال پایین بمانند. به گزارش بلومبرگ، نخست وزیر تازه بریتانیا دیروز سه شنبه به کاخ بالمورال رفت تا از سوی ملکه الیزابت دوم به عنوان نخست وزیر منصوب شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۰۰:۱۰    
با افزایش هزینه های زندگی و سوخت در انگلیس، خانواده ها در این کشور می گویند دیگر توان پرداخت هزینه سرویس مدرسه فرزندان خود را ندارند و مستاصل شده اند.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۲۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
پدر شیما مردی معتاد و بیکار بود به همین دلیل مادرش در خانه های مردم کار می کرد تا هزینه های زندگی را تامین کند اما پدر من تاجرفرش بود و در زمینه صادرات فعالیت می کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۶:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس یک نظرسنجی که دیروز انجام شد، چشم انداز تیره و شدت گرفتن بحران بالا رفتن هزینه های زندگی باعث می شود که حوزه یورو قطعا وارد رکود اقتصادی شود.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۵:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، لیز تراس به عنوان فردی که دیدگاه هایش بسیار سیاه و سفید است شناخته می شود. به عنوان نخست وزیر، او وارث یک برنامه سیاسی است که تحت تاثیر بحران هزینه های زندگی انگلیسی ها است که با تورم فزاینده و قیمت انرژی بدتر هم می شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نتایج جدیدترین نظرسنجی رویترز باتوجه به رشد فزاینده نرخ تورم و افزایش هزینه های زندگی در اروپا حاکی از قطعیت ورود منطقه یورو به رکود است.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ساندی تایمز از نگرانی پلیس انگلیس از افزایش چشمگیر بروز ناآرامی های داخلی در زمستان امسال به سبب بالا رفتن هزینه های زندگی خبر داد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
شهردار لندن گفت، بحران افزایش هزینه های زندگی موجب شده است شماری از خانواده ها برای تامین غذای کافی برای فرزندانشان مجبور شوند یک وعده غذایی خود را حذف کنند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مقامات پلیس انگلیس هشدار داده اند که افزایش هزینه های زندگی می تواند باعث افزایش سرقت و باج گیری شود و به همین دلیل خود را برای وقوع آشوب ها در فصل سرد آماده می کنند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
لیز تراس، وزیرخارجه انگلیس، دیروز به عنوان نخست وزیر جدید این کشور انتخاب شد. تراس در شرایطی توانست در انتخابات درون حزبی محافظه کاران به پیروزی برسد که انگلیسی ها هم اکنون با بحران افزایش هزینه های زندگی و رکود اقتصادی مواجه هستند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۲۰:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
فارس : همسر رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه خبری بی بی سی از گرانی ها و افزایش هزینه های زندگی همزمان با ادامه نبرد با روسیه سخن گفت.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۷:۰۸    
پیش بینی افزایش هزینه قبوض انرژی و وقوع بحران هزینه های زندگی در دربی، شورای این شهر را بر آن داشته است تا نسبت به حمایت از آسیب پذیرترین مردم شهر متعهد شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۶:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
تحلیلگران پیش بینی می کنند، تقاضای خارجی ها برای املاک و مستغلات در دبی به دلیل هزینه های بالای وام مسکن و مسائل مربوط به بالا رفتن هزینه های زندگی کاهش داشته باشد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۰۸:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
عضو کارگری شورایعالی کار گفت: انتظار داریم بعد از انتخاب وزیر کار، نشست سه جانبه ی شورایعالی کار به سرعت برگزار شود؛ گروه کارگری در این نشست، حتماً پیشنهاد ترمیم مزد کارگران را مطرح خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۰۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
نهاد ضد جاسوسی آلمان پیش بینی برگزاری اعتراضات گسترده به افزایش هزینه های زندگی و انرژی را در این کشور اروپایی کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۸:۵۵    
شماری از صاحب نظران در انگلیس معتقدند چنانچه کمک های دولتی به قشر های کم درآمد برای پرداخت قبوض انرژی دست کم دو برابر نشود این خانوار ها دچار بحران خواهند شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
افزایش بهای سوخت و هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی باعث شده تا هزاران نفر در برخی از شهرهای اروپایی از جمله پراگ دست به اعتراضات گسترده بزنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۱:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
افزایش هزینه های زندگی و تشدید نرخ تورم موجی از ناآرامی های صنعتی را در همه صنایع بریتانیا ایجاد کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۷:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – تازه ترین داده های آمار نشان می دهد که افزایش افسارگسیخته هزینه های زندگی و تورم بی سابقه مردم انگلیس را در شیب صعودی بدهکاری قرار داده و نرخ استقراض از کارت های اعتباری را به بالاترین حد در 17 سال گذشته رسانده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- صدها نفر در شهر ناپل ایتالیا در اعتراض به افزایش ناگهانی هزینه های زندگی و شرایط بیکاری، به خیابان ها آمدند و قبوض انرژی را به آتش کشیدند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بحران هزینه های زندگی بر اثر بالا رفتن قیمت های انرژی با نزدیک شدن به فصل سرد زمستان، نگرانی را در میان اروپایی ها افزایش داده و شهرهای اروپایی را هرچه بیشتر در کمین وقوع ناآرامی های اجتماعی و اعتراض ها قرار می دهد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۱۱ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، تارنمای هیل پنجشنبه شب نوشت؛ اکثریت پاسخ دهندگان به نظرسنجی تازه دانشگاه "کوئینی پیاک" از هواداران دمکرات ها و جمهوری خواهان، گفته اند که از دید آنان نظام مردمسالاری ایالات متحده در معرض خطر فروپاشی قرار گرفته است. ...