سه شنبه ۰۱ خردادساعت ۲۲:۴۸May 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش دستمزد کارگران»

اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۱۸   + ۳۹ سایت دیگر  
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دستمزد کارگران تعیین تکلیف شده و اعتراضات به دستمزد کارگری مرجع رسیدگی دارد،گفت: درباره مصوبه دستمزد تغییر جدیدی نداریم و تصمیمات لازم در خصوص حقوق و دستمزد برای سال آینده اتخاذ خواهد شد.
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۹    
تهران (پانا) - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت افزایش دستمزد کارگران در سه سال دولت سیزدهم در مقایسه با بسیاری از دوره ها و نسبت به افزایش حقوق کارمندان، رشدهای بیشتری را شاهد بوده است.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
صولت مرتضوی وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران گفت: حداقل حقوق و دستمزد کارگران در شورای عالی کار به تصویب رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۲۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس در مراسم روز جهانی کارگر در شیراز، نماینده جامعه کارگری به بیان درد دل های کارگران و بازنشستگان پرداخت و استاندار فارس به همراه معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از پیگیری های جدی جهت رفع دغدغه های این قشر خبر دادند.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۵:۳۷    
با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی (خوراک، مسکن، پوشاک و..) افزایش دستمزد کارگران کفاف هزینه های مذکور را نمی دهد. شورای عالی کار در تعیین حداقل مزد کارگران بند 1 و 2 ماده 41 قانون کار را بصورت کامل مدنظر قرار دهد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، افزایش دستمزد کارگران در پایان هر سال یکی از وظایف مهم و تاثیرگذار وزارت تعاون است. در جلساتی که شکل رسمی آن از اوایل اسفند هر سال آغاز می شود سه شریک کاری در قالب نماینده کارگران، نماینده کارفرمایان و دولت در جلساتی حضور پیدا می کنند تا با بررسی پژوهش ها ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۰:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گرگان گفت: همه کارگران در شرایط بد معیشتی قرار دارند که کمتر کسی سراغ آن ها را می گیرد و همه می دانیم که افزایش دستمزد کارگران عقب تر از رشد تورم است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۸:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
جمع افزایش تورم در سه سال گذشته 126 درصد بوده اما در همین مدت مجموع افزایش دستمزد کارگران به عدد 119.4 درصد رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جمع افزایش تورم در سه سال گذشته 126 درصد بوده اما در همین مدت مجموع افزایش دستمزد کارگران به عدد 119.4 درصد رسیده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۶:۴۹   + ۳۶ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جمع افزایش تورم در سه سال گذشته 126 درصد بوده اما در همین مدت مجموع افزایش دستمزد کارگران به عدد 119.4 درصد رسیده است و تقریبا این 2 عدد در کنار هم افزایش یافته اند و رویکرد دولت نیز از بین بردن شکاف بین دستمزد و تورم بوده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۲:۲۰   + ۴۸ سایت دیگر  
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش 35 درصدی که در حقوق و دستمزد 1403 صورت گرفت، در مقایسه با سایر اقشار و کارمندان بیشتر بوده است.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۰:۰۲    
کارشناس حوزه کار و دستمزد گفت: دولت به دلیل اینکه توانایی لازم برای افزایش حقوق کارکنان خودش را ندارد، سعی دارد با تاثیرگذاری بر مصوبات شورای عالی کار اجازه ندهد فاصله دستمزدی کارکنان دولت و بخش خصوصی زیاد شود. از این رو عملا دولت اجازه افزایش دستمزد کارگران را نمی دهد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۸:۰۷   + ۶۸ سایت دیگر  
سیدصولت مرتضوی وزیر کار گفت: آنچه درباره میزان دستمزد مصوب و ابلاغ شده اجرایی خواهد شد. به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، براساس گزارش انتخاب ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، براساس گزارش انتخاب، سیدصولت مرتضوی وزیر کار در واکنش به برخی شایعات درباره افزایش مجدد دستمزد کارگران گفت: آنچه درباره میزان دستمزد کارگران مصوب و ابلاغ شده اجرایی خواهد شد ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۰:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
علیرضا منادی سفیدان با انتقاد از نحوه محاسبه افزایش دستمزد کارگران برای سال 1403، عنوان کرد: چرا قانون کار که در نحوه محاسبه حقوق کارگران صراحت دارد که مزد کارگران با توجه به نرخ تورم و تأمین یک خانواده تعیین شود ، در سال 1403 اجرا نشده است؟
جماران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۲    
صولت مرتضوی وزیر کار در این هفته به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواهد رفت و در خصوص موضوع افزایش دستمزد کارگران و چند مسئله دیگر پاسخگوی سوالات نمایندگان خواهد شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، در جلسات هفته جاری این کمیسیون با دعوت از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان مربوطه، موضوع افزایش دستمزد کارگران در سال جاری را بررسی می کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۰۹:۱۹   + ۲۱ سایت دیگر  
آرمین خوشوقتی گفت: در کارگاه هایی که طرح طبقه بندی مشاغل دارند، کارفرمایان نباید از افزایش تمام عناصر موجود در مزد کارگران خود غفلت ورزند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۸:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: متاسفانه دولتمردان هم در طول سال های گذشته یک استدلال غلط دارند و آن این است که اگر ما بیاییم به میزان تورم حقوق را افزایش دهیم خودش باعث تورم می شود، این استدلال غلط است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۸:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
دور باطل افزایش حقوق در شرایط بحران اقتصادی کشور هر سال تکرار می شود در حالی که دولتمردان می دانند این اقدام از یکطرف افزایش تورم را در پی دارد و از طرف دیگر هیچ مشکلی را از کارمندان و کارگران برطرف نمی کند.
افکار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۱   + ۲۷ سایت دیگر  
در حالی که بسیاری از متقاضیان شغل به دلیل دستمزد پایین به سمت مشاغل کاذب می روند تا درآمد بیشتری کسب کنند کارشناسان هشدار می دهند افزایش 35 درصدی امسال دستمزد نه تنها کارگران را دچار مشکل می کند بلکه صاحبان کسب و کار واقعی را نیز دچار معضل می کند.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:روز پایانی اسفند 1402، در جلسه شورای عالی کار، دستمزد کارگران برای سال 1403 تعیین شد؛ اما این تصمیم باعث بروز مشکلات و حاشیه های فراوانی شد. یکی از مشکلات مهم، عدم افزایش دستمزد کارگران مطابق با نرخ سبد معیشت بود ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در این اینفوگرافیک میزان افزایش دستمزد کارگران در ایران در 10 سال گذشته را مشاهده می کنید.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۱:۱۳    
با وجود نرخ تورم و افزایش قیمت دلار یارانه که مردم از دولت دریافت می کنند بسیار ناچیز است و با افزایش دوباره قیمت دلار در روزهای اخیر این رقم کوچک تر و کوچک تر هم می شود. در چنین شرایطی دولت به جای افزایش دستمزد کارگران و یارانه مردم به دنبال راه حل های جایگزین است. اگر بخواهیم به یارانه هایی [...]
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۰:۰۹    
به گزارش زیرنویس به نقل از اکونگار، با وجود نرخ تورم و افزایش قیمت دلار یارانه که مردم از دولت دریافت می کنند بسیار ناچیز است و با افزایش دوباره قیمت دلار در روزهای اخیر این رقم کوچک تر و کوچک تر هم می شود. در چنین شرایطی دولت به جای افزایش دستمزد کارگران و یارانه مردم به دنبال [...]
سلام نو / اکونگار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۰:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
با وجود نرخ تورم و افزایش قیمت دلار یارانه که مردم از دولت دریافت می کنند بسیار ناچیز است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۰۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اصغر نجاری (دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان) در یادداشتی از تصمیم یک طرفه ی دولت در افزایش دستمزد کارگران انتقاد کرد و آن را قانون شکنی آشکار دولت دانست.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۵:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
ساعت 24 - نایب رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی نسبت به رشد 35 درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی انتقاد کرد و گفت: عده ای تصور دارند کلیه این افزایش 35 درصدی تعرفه ها، دستمزد پزشکان است و آن را با میزان افزایش دستمزد کارگران و کارمندان مقایسه می کنند ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۵:۳۳   + ۳۰ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی نسبت به رشد 35 درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی انتقاد کرد و گفت: عده ای تصور دارند کلیه این افزایش 35 درصدی تعرفه ها، دستمزد پزشکان است و آن را با میزان افزایش دستمزد کارگران و کارمندان مقایسه می کنند ...
تازه نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۲:۵۴   + ۵۵ سایت دیگر  
احسان سهرابی گفت: مصوبه مزدی 1403 به دلیل عدم تطابق با قانون و به خاطر اینکه نمایندگان کارگری آن را امضا نکردند، بایستی در اسرع وقت ابطال شود.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۲۱:۱۵    
جعفر قادری در گفتگو با جام جم آنلاین در خصوص افزایش 35 درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال 1403 گفت: اگر میزان تعیین شده دستمزد کارگران متناسب با تورم نباشد باعث ایجاد مشکلانی خواهد شد. ...
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مهدی پازوکی گفت:افزایش دستمزدهای کارگری و نرخ تورم افزود:یکی از اشتباهات فعالان کارگری و مدیران برنامه و بودجه این است که فکر می کنند با افزایش دستمزدها می توانند تورمی که در جامعه ایجادشده است را برای جامعه کارگری کاهش دهند و از سویی دیگر مدیران برنامه بودجه فکر می کنند با افزایش دستمزد کارگران ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
یک فعال کارگری گفت: دستمزد کارگران برای امسال 35 درصد افزایش یافت که نسبت به سال گذشته کمی بهتر است ولی اگر تورم در کشور مهارنشود افزایش دستمزد کارگران تاثیری ندارد.
اقتصاد آنلاین / تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۶:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران افزایش 35 درصدی حداقل دستمزد کارگران را با توجه به هزینه های معیشتی ایده آل ندانست و بر لزوم پیش بینی مشوق های حمایتی از کارگاه های کوچک صنفی و خدماتی در بحث افزایش دستمزد تاکید کرد.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۶:۱۱   + ۲۴ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار گفت: مردم و کارگران دیدند که مسئولین دولتی وعده های سال گذشته خود در شورای عالی کار را به یاد نیاورده و انکار می کردند.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
شورای عالی کار در ساعات اولیه آخرین روز سال، میزان افزایش دستمزد کارگران را بدون رضایت طرف های کارگری تعیین کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۰۸:۱۵   + ۵۸ سایت دیگر  
شورای عالی کار، سرانجام پس از چند روز چانه زنی، در ساعات اولیه آخرین روز سال، میزان افزایش دستمزد کارگران را بدون رضایت طرف های کارگری تعیین کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۰۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - جلسه شورای عالی کار که از عصر دوشنبه شروع شده تا بامداد سه شنبه هم به نتیجه درباره افزایش دستمزد کارگران نرسیده است.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۸:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رقم احتمالی مطرح شده در شورای عالی برای افزایش حداقل دستمزد کارگران را در گزارش زیر مشاهده کنید.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۲۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدت هاست مقامات دولت سیزدهم با این استدلال که افزایش دستمزد کارگران و حداقل بگیران منجر به افزایش نرخ تورم در جامعه می شود از افزایش این حق قانونی استنکاف ورزیده و به لطایف الحیلی دست به سرکوب دستمزدها می زنند.
حادثه 24   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۲۳:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
حادثه 24 - سیدصولت مرتضوی در جلسه روز گذشته تعیین مزد 1403 پیشنهاد کرد؛ برای نخستین بار در کنار افزایش دستمزد سالیانه، کارگران نیز مانند کارمندان از حق تاهل و عائله مندی بهره مند شوند که این پیشنهاد به درخواست نمایندگان گارگران فعلاً مسکوت گذاشته شد. ...
اقتصاد آنلاین / نبض بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۰۸:۴۹   + ۸۸ سایت دیگر  
شب گذشته وزیرکار در پیشنهادی عجیب گفت:حقوق کارگران برای سال آینده همان افزایش حقوق کارمندان به علاوه 2 درصد را درنظر بگیریم که این پیشنهادبا مخالفت شدید کارگران همراه بود.
اقتصاد آنلاین / دیار جنوب   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۲:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
سوال مشخصی که در اینجا باید مطرح کرد این است که چرا وزیر کار افزایش حقوق 40 درصدی کارمندان را نادیده می گیرد و برای افزایش دستمزد کارگران اعدادی را پیشنهاد داده است که مشخصا نتیجه ای جز کوچک تر شدن سفره ی کارگران ندارد؟