چهارشنبه ۰۹ خردادساعت ۱۲:۲۲May 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فعالان کارگری»

بهار نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: موضوع تغییر قانون کار و موضوع اصلاح قانون بیمه بیکاری در پرتوی لایحه اصلاح قانون کار، از موضوعاتی است که از هفته کارگر سال جاری از سوی مقامات وزارت کار مطرح شده است ...
انجام اصلاحاتی در قانون کار در حال حاضر، باعث شده که بسیاری از فعالان کارگری نگرانی خود را درباره این موضوع بیان کنند و اعلام کنند که اجرای این اصلاحات در واقع به معنای لغو حقوق کارگران است. ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۷:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
گزارش تحقیق و تفحص شستا که سه شنبه هفته گذشته به صورت خلاصه توسط رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس در صحن قرائت شد، مملو از نکاتی پیرامون ناکارایی ها، ترک فعل ها و مفاسد در شرکت های زیر مجموعه هولدینگ شستا بود که در آن به انواع تخلفات اشاره شده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از فعالان کارگری شرکت کشت و صنعت هفت تپه با تسلیت شهادت رئیس جمهور گفت: آیت الله رئیسی منجی شرکت هفت تپه بود چراکه از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات کارگران این شرکت دریغ نکرد. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
دبیرکل خانه کارگر گفت: در زمان تهدید منافع کارگران چیزی به نام خودی و غیرخودی نداریم و با همه در جایگاه مسئول در صورت تهدید منافع کارگران برخورد می کنیم و اگر بنده هم در جایگاه مسئول بودم، بدون تعارف باید مواجهه صورت بگیرد. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:بحث ایمنی کار سال هاست از سوی فعالان کارگری و نهادهای مستقل محل بحث و بررسی بوده و در مورد آن هشدارهای لازم داده شده است اما متاسفانه با بی توجهی دولت و مخصوصاً وزارت کار به این مقوله مهم ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
حالا دیگر نوشتن و حرف زدن از اصلاح دستمزد کارگران به یک روتین روزانه بدل شده است، اما نکته جالب اینجاست که هر چه صدای اعتراض کارگران و فعالان کارگری بلندتر می شود دیوار بی اعتنایی و بی توجهی دولت هم ارتفاع می گیرد و هیچ نشانی از اینکه مسوولان می خواهند اوضاع را بهبود بخشند، نیست.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۳:۱۳    
ساعت 24 - صبح امروز گردهمایی روز جهانی کارگر سال 1403 با حضور کارگران، بازنشستگان و فعالان کارگری عضو خانه کارگر در دفتر تهران این تشکل برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
قطعنامه پایانی گردهمایی روز جهانی کارگر (11 اردیبهشت ماه سال 1403) پس از اجتماع کارگران و بازنشستگان و فعالان کارگری توسط ستاد بزرگداشت هفته کارگر صادر شد.
سلام نو / بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۰:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
گردهمایی روز کارگر امروز 11 اردیبهشت ماه با حضور کارگران، بازنشستگان و فعالان کارگری عضو خانه کارگر در دفتر تهران این تشکل برگزار گردید.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
صبح امروز گردهمایی روز جهانی کارگر سال 1403 با حضور کارگران، بازنشستگان و فعالان کارگری عضو خانه کارگر در دفتر تهران این تشکل برگزار شد.
اول فارس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۱:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
اول فارس کارگران دبیر اجرایی خانه کارگر کرمانشاه گفت: نداشتن امنیت شغلی دغدغه اصلی کارگران کشور است. به گزارش اول فارس ، اولیا علی بیگی در مراسم دیدار فعالان کارگری استان کرمانشاه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه که به مناسبت هفته کارگر انجام شد ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۷:۲۷    
فراخوان دهندگان اجتماع روز کارگر در لس آنجلس آمریکا اعلام کردند: مردم آمریکا در حالی که درگیر هزینه های تریلیون دلاری جنگ در سراسر جهان هستند، خودشان امکان معاش عادلانه و انسانی ندارند.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۵:۱۷    
ساعت 24 - رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: اینکه گفته اند مزد در مجلس به جای شورای عالی کار تعیین شود، مورد تایید ما فعالان کارگری و کارگران و بازنشستگان کشور نیست و در مقابل آن خواهیم ایستاد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: اینکه گفته اند مزد در مجلس به جای شورای عالی کار تعیین شود، مورد تایید ما فعالان کارگری و کارگران و بازنشستگان کشور نیست و در مقابل آن خواهیم ایستاد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۱:۳۱    
چند روز دیگر 11 اردیبهشت و روز جهانی کارگر است. اما کاگران ایرانی همچنان چشم انتظار مصوبه مزدی خود باقی مانده اند و این در حالی است که طی همین مدت افزایش تورم در کشور هم به شکل محسوسی رخ داده از افزایش هزینه های حمل و نقل تا افزایش نرخ اجاره بهای مسکن و حتی سبد معیشت خانوار اما دولت همچنان بر مصوبه ...
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۸:۲۲    
ساعت 24 -نشست سرکوب مزد و هم اندیشی مزد 1403 با حضور جمعی از فعالان کارگری و صاحب نظران عصر روز دوشنبه در محل مجتمع فرهنگی یادمان شهدای سرچشمه و به همت تحریریه مجله نامه جمهور برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
شست هم اندیشی سرکوب مزد و هم اندیشی مزد 1403 با حضور جمعی از فعالان کارگری و صاحب نظران عصر امروز در محل مجتمع فرهنگی یادمان شهدای سرچشمه (حزب جمهوری اسلامی) به همت تحریریه مجله نامه جمهور برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۴۹    
آخرین نشست ستاد بزرگداشت هفته کارگر پیرامون جمع بندی برنامه های پیشنهادی هفته کارگر 1403با حضور علیرضا محجوب و تعدادی از فعالان کارگری و نمایندگانی از نهادهای اجرایی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی با موضوع سرکوب دستمزد و پویش مزد سال 1403 امروز با حضور برخی از فعالان کارگری و نمایندگان مجلس برگزار می شود.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نشست شورای هماهنگی رفاه استان مازندران با حضور جمعی از فعالان کارگری و بازنشستگی استان و مسئولان ادارات کار و تامین اجتماعی با هدف بررسی مشکلات این حوزه برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اخیرا مرکز اطلاع رسانی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در واکنش به خبر تاریخ 18 فروردین 1403 ایلنا پیرامون تعطیلی شرکت تهران بتن این موضوع را تکذیب کرد اما فعالان کارگری می گویند این شرکت در تهران تعطیل و شعبه ای از آن در قزوین مشغول به کار است.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۸:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
حتی پیش از آنکه موج افزایش قیمت طلا و دلار در تعطیلات نوروزی 1403 هم پیش بیاید، کارگران و فعالان کارگری از میزان حداقل دستمزد تعیین شده برای کارگران در سال 1403 ناراضی بودند. اکنون اما افزایش شدید قیمت دلار این نارضایتی را چند برابر کرده است.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۱:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
با وجود گذشت بیش از یک ماه از سال جدید هنوز هم زمزمه های نارضایتی از نحوه تعیین دستمزد 1403 کارگران به گوش می رسد. کارگران که از عدم تناسب افزایش حقوق با نرخ تورم و سبد معیشت گلایه دارند خواهان ابطال مصوبه شورای عالی کار هستند ...
روز نو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
فعالان کارگری و نیرو های شرکتی در انتظار تایید طرح ساماندهی استخدام کارکنان توسط شورای نگهبان می باشند.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۱:۴۹    
رکنا: یک فعال کارگری گفت: فعالین کارگری برخورد متناسب با برخورد سیاست وزارت کار دارند. در واقع به دلیل حذف فعالین کارگری، استیضاح وزیر کار، حداقل اقدامی است که فعالین کارگری انتظار دارند. همچنین جامعه کارگری ابطال یا بازنگری مصوبه دستمزد 1403 را خواستار هستند.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۹:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
از 14 فروردین امسال که بخشنامه دستمزد جدید با امضای وزیر کار ابلاغ شد، فعالان کارگری با الحان متفاوت، وجاهت قانونی مزد سال 1403 که در توافق یک سویه دولت و گروه کارفرمایی و بدون امضای گروه کارگری به تصویب رسید را زیر سوال برده و خواستار ابطال مصوبه شورای عالی کار شده اند. ...
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۸:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
رکنا:فرامرز توفیقی گفت: دستمزد مصوب هیچ اثرگذاری ندارد؛ تولید ناخالص ملی با این دستمزد افزایش نخواهد یافت؛ میل به اشتغال در بین جوانان 19 تا 28 سال به هیچ عنوان شعله ور نمی شود و انگیزه ای برای تولید صنعتیِ تاثیرگذار در رشد تولید ناخالص ملی، باقی نمی ماند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۹:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: قانون اجازه ابطال مصوبه حقوق و دستمزد کارگران در سال 1403 را می دهد زیرا همه مصوبات و تصمیمات جلسات دولتی می تواند توسط دیوان رسیدگی و ابطال شود. ...
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۲۲:۰۵    
فعالان کارگری و بازنشستگان هشدار دادند که تبعات ناگوار واقعی نشدن حقوق کارگران و بازنشستگان می تواند به نارضایتی عمومی و سوء استفاده دشمنان نظام منجر شود.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۰:۳۷   + ۳۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، نگاه کارگران و فعالان کارگری به دیوان عدالت به عنوان بالاترین مرجع دادخواهی کشور دوخته شده تا قضات این دیوان، رای به ابطال دستمزد غیرقانونی 1403 بدهند ؛ احسان سهرابی، فعال کارگری، با بیان این مطلب اضافه کرد: توقع داریم در بهار امسال ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
قبل از فرا رسیدن سال جدید و افزایش بی رویه قیمت دلار و سکه فعالان کارگری و کارشناسان این حوزه معتقد بودند که دستمزد تعیین شده از سوی دولت برای کارگران که البته با مخالفت نمایندگان کارگری همراه بود در خوشبینانه ترین حالت می تواند تنها 60 درصد از هزینه های زندگی کارگران را پوشش دهد و این در حالی است ...
کاماپرس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۵:۲۸    
وزیر کار با اعلام این مطلب که حقوق کارگر زیر کولر با کارگری که روی اسکله کار می کند باید متفاوت باشد، تاکید کرده که قانون کار تا دو سال دیگر اصلاح می شود. ...
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مهدی پازوکی گفت:افزایش دستمزدهای کارگری و نرخ تورم افزود:یکی از اشتباهات فعالان کارگری و مدیران برنامه و بودجه این است که فکر می کنند با افزایش دستمزدها می توانند تورمی که در جامعه ایجادشده است را برای جامعه کارگری کاهش دهند و از سویی دیگر مدیران برنامه بودجه فکر می کنند با افزایش دستمزد کارگران ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۶:۱۶   + ۷۲ سایت دیگر  
بسیاری از فعالان کارگری نسبت به فشاری که در این روزها بر گروه نمایندگان کارگران در شورای عالی کار وارد می شود، معترض هستند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۵:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
نکاتی مانند نحوه اخراج علی خدایی از شورای عالی کار، تورم موجود در کشور و ماخذ محاسبه آن و میزان افزایش حداقل دستمزد در دولت سیزدهم و درصد جبران قدرت خرید مباحثی بود که سیدصولت مرتضوی در گفتگو با دانشجویان، اصحاب رسانه و تنی چند از فعالان کارگری آن ها را مطرح کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
جمعی از دانشجویان، دانشگاهیان و فعالان کارگری و اجتماعی کشور در نامه ای به رئیس جمهور کشورمان خواستار تغییر رویه دولت در جلسات شورای عالی کار و موضوع تعیین حداقل دستمزد شدند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۲۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با مذاکرات اعضای کارگری، کارفرمایی و نمایندگان دولت در شورای عالی کار، دانشجویان مذاکراتِ شورایعالی کار را به عنوان یک مذاکرات ناعادلانه ارزیابی کردند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۹:۰۶   + ۲۵ سایت دیگر  
فعالان کارگری می گویند: وقتی همه اظهارات دولتی ها را مانند یک پازل کنار هم قرار می دهیم، این شائبه پیش می آید که قرار است بصورت دستوری، رقمی برای افزایش مزد اعلام شود.
جماران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۸:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
از همان ابتدا که اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی در مجلس تصویب و بعد هم برای اجرا ابلاغ شد، فعالان کارگری دیدِ خوبی نسبت به آن نداشتند. آن ها معتقد بودند که قانون جدید، همچون قانون قبلی نمی تواند مسئله ی کمبودِ منابع سازمان برای بیمه کارگران را فراهم کند و بعد از مدتی ...
صمت   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۳    
هنوز کمیته دستمزد برای بررسی حداقل افزایش سال 1403 تشکیل نشده و شروع به کار نکرده؛ نمایندگان هر سه گروه دولت، کارگران و کارفرمایان برای این کمیته معرفی شده اند، اما تا این لحظه هیچ گونه اعلام جلسه صورت نگرفته است ...
جماران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۰:۰۱    
به گفته سهرابی فعال کارگری، بی اعتنایی وزارت کار و دولت به موضوع افزایش دستمزد کارگران و این برخورد یک جانبه، امیدی به پایان خوش مذاکرات مزدی 1403 باقی نگذاشته و به نظر می رسد که امسال قرار است دولت در جریان تعیین افزایش دستمزد، فعال مایشاء و تصمیم گیرنده ی محض و منفرد باشد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۸:۱۱   + ۳۲ سایت دیگر  
نشست بررسی چالش های تصویب حداقل دستمزد 1403 روز دوشنبه عصر در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با حضور جمعی از اساتید دانشگاه و فعالان کارگری برگزار شد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
نماینده کارگران گفت: مشکلاتِ اساسی ما از آنجا شروع شده که عده ای از فعالان کارگری وقتی نتوانسته اند خود را به کارگران نزدیک کنند و موقعیت خود را به دست آورند، دست به دامان کسانی شدند که فکر می کنم با این وضع آینده خطرناکی برای کارگران رقم زده شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۸:۱۸    
بهمن ماه رو به پایان است و هنوز حتی صحبتی از تعیین نرخ سبد معیشت نشده است. فعالان کارگری با مبنا قرار دادنِ تورم اعلام شده ی آذرماه، نرخ سبد معیشت را 23 میلیون و 500 هزار تومان تعیین کرده اند
اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
نه مزدِ 1403 کارگران و نه حتی گزارشِ کمیته ی مزد در رابطه با مزد منطقه ای در دستور کار این جلسه ی شورایعالی کار قرار نگرفت.