شنبه ۰۵ فروردینساعت ۲۲:۴۳Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سبد معیشت»

تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۱:۳۱   + ۵۶ سایت دیگر  
متاسفانه رقم اعلامی، حتی سبد معیشت مصوب شده همین شورا در زمستان 1400 را نیز پوشش نمیدهد؛ چه برسد به زمستان 1401 که حداقل 60درصد به آن افزوده شده است و در واقع شکاف بین سبدمعیشت و مزد را تشدید نموده است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۵۰    
تکلیف قدرت خرید از دست رفته کارگران در سال 1401 چه می شود ؛ نمایندگان دولت هیچ پاسخی برای این سوال نداشته اند؛ وقتی در اسفند 1401 مزد و مزایا به زحمت به سبد خوراکی های خانوار می رسد ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۰۹    
حقوق کارگران باید مطابق با نرخ تورم و سبد معیشت در شورای عالی کار تعیین شود. افزایش حقوق بازنشستگان نیز تحت تاثیر همین تعیین دستمزد مصوب شورای عالی کار خواهد بود. مبلغ و زمان واریز عیدی 1402 بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اعلام شد.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۱۲   + ۳۵ سایت دیگر  
دستمزد کارگران در سال 1402 نسبت به سال 1401، 27 درصد افزایش یافت، به گونه ای حداقل دریافتی کارگران در ماه با دو فرزند به 8 میلیون و 208 هزار و حداقل دریافتی با یک فرزند به هشت میلیون و 49 هزار و 112 تومان رسید.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
سهراب دل انگیزان، استاد اقتصاد می گوید کسانیکه دارای مزایای ثابت هستند، مثل کارکنان دولت و کارگران، کاملا از تورم زیان می بینند و میزان درآمد جاری آن ها که رفاه جاری آن ها را تامین می کند از دست می رود و قدرت خریدشان را از دست می دهند و بخصوص وقتی تورم بالای 50 درصد برود و در بخش غذا بالای 70 درصد ...
برترین ها / فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۲:۵۷   + ۲۳ سایت دیگر  
حسن صادقی گفت: دولت در جلسه شورایعالی کار به این دلیل از افزایش درصد ناچیز 27 درصدی دفاع کرده است که به نمایندگان کارگری و جامعه وعده برنامه ریزی برای کاهش نرخ تورم در سال آینده را داده است. به نظر من این اقدام به اصطلاح آن ضرب المثل قدیمی وعده کباب آهوی شکار نشده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۹:۱۶   + ۴۱ سایت دیگر  
نجاری گفت: کارشناسان دلسوز و بی طرف می دانند و این را قطعا گفته اند که در تصمیم مزدی سال 1402 قانون شکنی رخ داده و قانون کار و تبصره های مصرح ماده 41 اصلا ملاک قرار نگرفته است.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۸:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
علی بابایی کارنامی در گفتگو با به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از بازار با اشاره مصوبه دیشب شورای عالی کار مبنی بر افزایش 27 درصدی حداقل دستمزد کارگران اظهار داشت: این مصوبه و افزایش متناسب با تورم و سبد معیشت خانوارها نیست. وی با بیان این که همچنین افزایش 27 درصدی مطابق [...]
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سبد معیشت برای سال بعد بین 15 تا 17 میلیون تومان تخمین زده می شود و از آنجایی که طبق تبصره 2 ماده 41 قانون کار، مزد باید بتواند نیازهای یک خانوار کارگری را با تعریف تعداد حدود بیش از سه نفر تأمین کند؛ بایستی مزد کارگری نیز بر همین اساس تعیین شود ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۲:۱۵   + ۳۶ سایت دیگر  
حداقل دستمزدِ کارگران 27درصد، افزایش یافت. با این اوصاف پایه مزد ماهانه کارگران به رقم 5308284 تومان افزایش یافت. دولت امسال در مذاکراتِ مزدی برای افزایشِ دستمزد مطابق با نرخ تورم و سبد معیشت مقاومت بسیاری کرد و در نهایت حاضر به افزایشِ متناسبِ دستمزدِ کارگران نشد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۳۶    
رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار، جدیدترین اخبار را درباره سبد معیشت کارگران اعلام کرد.
تیتر20   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
هرچند در تعیین دستمزد، حفظ و حتی تقویت قدرت خرید کارگران مسئله ای لازم است، اما مبنا قرار دادن تورم سالانه برای تعیین مزد بدون در نظر گرفتن تورم ناشی از حذف ارز 4200 تومانی و یارانه جبرانی آن، نکته ای مغفول مانده و خطایی بزرگ در تصمیم گیری برای تعیین دستمزد 1402 به شمار می رود.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۷:۱۴    
رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: در جلسه 15 ساعته تعیین دستمزد، دولتی ها با یک بی اخلاقی بزرگ عدد 13 میلیون و 90هزار تومان را به عنوان عدد مورد توافق در خصوص سبد معیشت کنار زدند.
تیک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
ایلنا نوشت:رییس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: در آن جلسه، بی اخلاقیِ بزرگی اتفاق افتاد؛ این عدد به بیرون جلسه راه یافت و بعد از آن هم با ارائه ی یک فرمول کاملا جدید که خارج از رویه ی سال های گذشته شورایعالی کار بود ...
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در این نشست میزان هزینه سبد معیشت کارگران و تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 بین نمایندگان کارفرمایی، کارگری و دولت مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد در نشست بعدی این شورا نهایی شود.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: در جلسه شورایعالی کار، بی اخلاقیِ بزرگی اتفاق افتاد؛ دولتی ها با یک فرمول کاملا جدید که خارج از رویه ی سالهای گذشته شورایعالی کار بود، به عدد 7 میلیون و نهصد هزار تومان رسیدند.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۳۶    
فعالان کارگری به رویکرد دولت در جلسات مزدی انتقاد کردند. به گزارش ایلنا، در آخذین نشست شورای عالی کار که بدون حصول نتیجه خاتمه یافت، نمایندگان دولت اعداد بسیار پایینی در محدوده افزایش حقوق کارمندان در بودجه را پیشنهاد داده و بر آن پافشاری کرده اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار کار درباره سبد معیشت کارگران می گوید: دولت 12 میلیون و 500 هزار تومان را عنوان می کند، در حالی که عدد سبد معیشت کارگران، 17 میلیون و 500 هزار تومان است.
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۸   + ۵۱ سایت دیگر  
رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: در جلسه شورایعالی کار، بی اخلاقیِ بزرگی اتفاق افتاد؛ دولتی ها با یک فرمول کاملا جدید که خارج از رویه ی سالهای گذشته شورایعالی کار بود، به عدد 7 میلیون و نهصد هزار تومان رسیدند.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از اعتماد، اخبار غیررسمی از حداقل حقوق 8 میلیون تومانی حکایت دارد که مورد قبول نمایندگان کارگری نیست. ظاهرا چانه زنی ها هنوز روی سبد معیشت ادامه دارد و این موضوع موجب شده تا تعیین حداقل حقوق باز هم به تعویق بیفتد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
پیش تر در رسانه ها رقم 13 میلیون و 900 هزار تومان عنوان شده بود که این رقم صحیح نیست.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
علی خدایی (عضو کارگری شورایعالی کار) در ارتباط با نشست روز گذشته و جزئیات آن می گوید: مذاکره ی بسیار سنگینی بود؛ واقعیت این است که هم در سبد معیشت و هم در میزان افزایش دستمزد، اختلاف قابل توجهی با شرکای اجتماعی و به طور مشخص نمایندگان دولت داشتیم.
نمایندگانی از انستیتو تغذیه مرکز آمار ایران، معاونت رفاه و مرکز پژوهش های تامین اجتماعی و مرکز آمار و نمایندگانی از دولت، کارفرمایان و کارگران هزینه سبد معیشت را در نشست های متعدد شورای عالی کار در روزهای پایانی هر سال مشخص می کنند.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار که با حضور شرکای اجتماعی بدون نتیجه پایان یافت و قرار شد جلسه نهایی در این خصوص روز یکشنبه با حضور اعضا برگزار شود. =
برترین ها / صدای بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۲۳ سایت دیگر  
آمارهای دولت در حوزه نرخ تورم و پافشاری نمایندگانش در کمیته مزد برای تعیین ارقام حداقلی برای هزینه معیشت خانوارهای کارگری، به اختلاف نظر عمیق میان شرکای اجتماعی در تعیین هزینه سبد معیشت و دستمزد کارگران در سال 1402تبدیل شده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
تورم بیش از انتظار در بازار مواد غذایی وضعیت سبد معیشت و تامین کالاهای اساسی را برای اکثر مردم بسیار سخت کرده است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۰۰    
نشست دستمزد شورای عالی کار با حضور وزیر و نمایندگان گروه های کارفرمایی و کارگری کماکان در حال برگزاری است و مذاکرات تا این لحظه در خصوص تعیین سبد معیشت کارگران بوده و هنوز اعضای شورای عالی کار به بحث دستمزد در سال آینده ورود نکرده اند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۴۴   + ۳۰ سایت دیگر  
بسیاری از کارشناسان حوزه کار بر این باورند که با وجود افزایش 57درصدی دستمزد ها در سال 1401، باز هم فاصله حداقل حقوق با سبد معیشت 3 میلیون تومان شد که البته بعد از گذشت چند ماه از شروع سال، این فاصله به دلیل بالا رفتن نرخ تورم و افزایش قیمت ها ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۷:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت کار با تکذیب گمانه زنی ها از دستمزد کارگران و سبد معیشت گفت: هیچ آماری از دستمزد کارگران در سال آینده به طور رسمی اعلام نشده است و همچنان جلسه شورای عالی کار ادامه دارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۶:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر کار گفت: هنوز با وجود مذاکرات سه جانبه نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت، سبد معیشت کارگران و حداقل مزد 1402 تعیین نشده است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، رعیتی فرد گفت: مذاکرات مزدی همچنان ادامه دارد. به نقل از خبرگزاری کار ایران، علی حسین رعیتی فرد (معاون روابط کار وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی) اعلام کرد: سیصد و سیزدهمین جلسه شورایعالی کار با حضور وزیر کار برگزار شد و این جلسه همچنان ادامه دارد. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
پیشنهاد افزایش 20 درصدی حداقل مزد در مذاکرات امروز مطرح شده است، اما نمایندگان کارگری اصرار دارند میزان افزایش مزد، به اندازه نرخ تورم اعلامی از سوی مراجع رسمی باشد؛ هنوز عدد و رقمی نهایی نشده است و مذاکرات ادامه دارد. ...
برترین ها / پیام فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۳۸   + ۳۰ سایت دیگر  
نشست دستمزد شورای عالی کار همچنان با چانه زنیهای فشرده میان گروه کارگر و کارفرما در حال برگزاری است. سناریوهای تعیین دستمزد نیز در دست بررسی است ولی تا این لحظه روی عدد و رقم مشخصی درباره درصد افزایش دستمزد توافق نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۴۳   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت کار با تکذیب گمانه زنی ها از دستمزد کارگران و سبد معیشت گفت: هیچ آماری از دستمزد کارگران در سال آینده به طور رسمی اعلام نشده است و همچنان جلسه شورای عالی کار ادامه دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
پس از خروج سه نماینده کارگری از جلسه شورای عالی کار، مجددا از سوی دولت به جلسه دعوت شدند و مذاکرات هم اکنون با حضور نمایندگان کارگری، درحال انجام است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۰۹   + ۲۰ سایت دیگر  
ایلنا : کمیته دستمزد شورای عالی کار سرانجام پس از چند هفته، گزارش هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران را در نشست روز دوشنبه شورا ارائه و رقم آن را 12 میلیون و 479 هزار و 500 تومان اعلام کرد اما نمایندگان گروه کارگری این عدد را نپذیرفته.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۲۴   + ۳۴ سایت دیگر  
جلسه امروز شورای عالی کار تا زمانی که توافق و جمع بندی صورت نگیرد، به کار خود ادامه می دهد تا تصمیم کارشناسی و منطقی نسبت به دستمزد کارگران ارائه شود.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار درباره جلسه شورای عالی کار در روز جمعه و تعیین مبلغ سبد معیشت کارگران و افزایش حقوق کارگران توضیحاتی ارائه کرد.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
در نشست دستمزد شورای عالی کار در تصمیمی تازه رقم هزینه سبد معیشت کارگران بیش از یک میلیون و چهارصد هزار تومان افزایش پیدا کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در حال انجام است و هنوز نتیجه ای از این نشست بیرون نیامده است. تیتربرتر، جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در حال انجام بوده و بر اساس پیگیری خبرنگار مهر هنوز رقم سبد معیشت مشخص نشده است ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۴۱   + ۵۰ سایت دیگر  
جلسه امروز شورای عالی کار (26 اسفند ماه) از ساعت 9:30 صبح با حضور وزیر کار و سایر شرکای اجتماعی به منظور افزایش مزد 1402 آغاز شد. جلسه قبلی شورای عالی کار در حالی بدون نتیجه پایان یافت که بسیاری از نمایندگان کارگری اعتقاد داشتند دولت و کارفرمایان سبد معیشت را مطابق واقعیت های جامعه محاسبه نکرده ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
طبق آخرین اخبار از جلسه امروز شورای عالی کار، متوسط هزینه سبد معیشت کارگران همان 12 میلیون و 479 هزار و 500 تومان است البته این رقم هنوز نهایی نشده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
آخرین رقم از سبد معیشت که از سوی کمیته مزد اعلام شد، رقم 12 میلیون و 479 هزار و 500 تومان بود .
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
طبق آخرین اخبار، متوسط هزینه سبد معیشت کارگران بر اساس رویه سال گذشته 13 میلیون و 900 هزار تومان تعیین شده است، در حالی که پیش تر رقم سبد معیشت از سوی کمیته مزد 12 میلیون و 479 هزار و500 تومان اعلام شده بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۰۷   + ۸۲ سایت دیگر  
آخرین خبرها از نشست دستمزد شورای عالی کار حاکی از آن است که پیشنهاد هزینه سبد معیشت کارگران به 13 میلیون و 900 هزار تومان تغییر کرده است، هرچند این موضوع هنوز به صورت نهایی تایید نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار گفت: با وجود مذاکرات بین نمایندگان کارگری و کارفرمایی در 313 امین جلسه شورای عالی کار هنوز سبد معیشت و حداقل حقوق کارگران مشخص نشده است.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۵۶   + ۲۵ سایت دیگر  
چطور وقتی هر ماه، تورم نقطه به نقطه ی خوراکی ها بالای 60 و 70 درصد بوده، سبد معیشت 9 میلیونیِ اسفند پارسال در عرض یکسال، فقط سه میلیون و خرده ای افزایش یافته و به 12 میلیون و 479 هزار تومان رسیده؟
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، براساس اعلام وزارت تعاون، جلسه شورای عالی کار فردا -جمعه 26 اسفندماه 1401- با حضور نمایندگان جامعه کارگری، کارفرمایی و دولت در محل این وزارتخانه برگزار می شود. جامعه کارگری در انتظار توافق سه جانبه هستند تا به پیشواز سال آینده بروند. ...