دوشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۰:۵۲May 2024 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تعیین دستمزد»

55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۵:۰۲    
قانون کار جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب، شورای عالی کار را به عنوان مرجع تعیین دستمزد و بررسی مسائل مربوط به روابط کارگر و کارفرما تاسیس کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر چندین بار کنسل شدن افزایش حق مسکن کارگران بیان شده است گفت: متاسفانه امسال هم شاهد عدم اجرای صحیح ماده 41 قانون کار در فرآیند تعیین دستمزد کارگران بودیم.
اقتصاد آنلاین / زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۸:۳۶   + ۷۲ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری گفت: شورای عالی کار مطابق ماده 41قانون کار موظف است که هر ساله با توجه به سبد معیشت و نرخ تورم، مزد کارگران را تعیین کند. در این فضا یک خلاء بسیار بزرگی در مزد 1403وجود داشت و حق مسکن هیچ تغییری نکرد و عملا همان مبلغ 900هزار تومان سال گذشته اعمال شد.
علی بابایی کارنامی گفت: راهکار ما این بود که 31 استان کشور هر کدام یک نماینده به مجلس بفرستند و حداقل این بود که در مجلس با گرایش کارگری بایستی 31 نماینده قاطع داشته باشیم. حداقل این بود که از حق استیضاح، طرح ها و لوایح انتخاب و کرسی ها به نفع کارگران استفاده می شد.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۷:۳۷   + ۵۱ سایت دیگر  
ساعت 24 - عضو شورای عالی کار گفت: قانون کار، حداقل دستمزد را مشخص می کند برای اینکه هیچ کارفرمایی از آن تخطی نکند؛ متاسفانه در حال حاضر این حداقل دستمزد عرفی برای پرداخت حقوق شده است.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۱:۵۵    
در حالی که گمانه زنی ها درباره اصلاح بخشنامه مزدی و افزایش حقوق کارگران در سال 1403 داغ است محسن باقری عضو اصلی کارگری شورای عالی کار خبر از عدم برگزاری نشست در این خصوص تاکنون می دهد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۶:۰۷   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز؛ صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات به میزان حقوق تعیین شه، اظهار کرد: هر کسی حق اعتراض دارد اما این اعتراض مرجع رسیدگی دارد. ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۳:۳۱    
مریم فکری: آخر اسفندماه و در زمانی که شورای عالی کار در کش و قوس های پیچیده تعیین رقم دستمزد برای سال 1403 بود، وزیر کار از احتمال ارسال لایحه ای با مجلس پرده برداشت که شکل تعیین دستمزد تغییر کند. این اظهارات در حالی مطرح شد که نمایندگان کارگری با شدت از ارقام پیشنهادی دستمزد 1403 [...]
روز نو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
با اعلام سخنگوی دولت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیشنهاد واگذاری فرایند تعیین دستمزد کارگران به مجلس که در هفته های اخیر موجبات نگرانی جامعه کارگری را فراهم کرده بود، منتفی اعلام شد.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۸:۰۲    
ساعت 24- با اعلام سخنگوی دولت و وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، پیشنهاد واگذاری فرایند تعیین دستمزد کارگران به مجلس که در هفته های اخیر موجبات نگرانی جامعه کارگری را فراهم کرده بود، منتفی اعلام شد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
در این پیشنهاد جلسات دستمزد شورای عالی کار و نمایندگان کارگری یا کارفرمایی حذف نمی شوند بلکه قرار بود از ظرفیتی که در مجلس و کمیسیون های تخصصی به جهت ارتباط بیشتر با مردم و تشکل ها دارند، استفاده و نظر شرکای اجتماعی در این خصوص حتما لحاظ شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۶:۰۸   + ۵۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، اسفند ماه سال گذشته و در حاشیه نشست تعیین دستمزد بود که پیشنهاد اصلاح ماده 41 قانون کار و ارسال لایحه ای در این خصوص به مجلس از سوی وزیر تعاون ...
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در جلسه روز کارگر که با حضور رئیس جمهور برگزار شد برخی از نمایندگان تشکل ها از رئیس جمهور درخواست کردند که تعیین حداقل حقوق و دستمزد کارگران مانند گذشته بر عهده شورای عالی کار باشد و این امر به مجلس شورای اسلامی سپرده نشود ...
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۷:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
بهادری جهرمی سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره طرح احتمال تصمیم دولت برای واگذاری تعیین دستمزد کارگران به مجلس، تصریح کرد: به اصل سه جانبه گرایی اعتقاد کامل داریم. دولت هیچ لایحه ای در این خصوص نه تصویب کرده، نه در دستور کار برای ارسال به دولت است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی با نمایندگان رسانه ها، درباره طرح احتمال تصمیم دولت برای واگذاری تعیین دستمزد کارگران به مجلس توضیح داد. ...
ماجرای جنجال برانگیز واگذاری تعیین دستمزد به مجلس در کمتر 2 ماه مهر سکوت بر روی آن خورد و وزارت کار از موضع خود عقب نشینی کرد.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۵:۲۲    
باقری عضو کارگری شورایعالی کار با بیان اینکه ما قائل به مذاکره هستیم و هیچ زمان میز مذاکره را ترک نکرده ایم تعیین دستمزد کارگران به صورت سه جانبه و از طریق اجماع طرفین را برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم دانست و اضافه کرد: ما خواهان این هستیم که حتماً دستمزد 1403 ترمیم شود ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۴:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، در حالی وزیر کار تاکنون چندین بار در رابطه با احتمال واگذاری تعیین دستمزد به مجلس خبر داده است که امروز سخنگوی دولت، این موضوع را منتفی دانست ...
اقتصاد آنلاین / افق تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۹:۱۴   + ۲۴ سایت دیگر  
دستمزد راهنمایان گردشگری برای 1403 مشخص شد طبق این نرخنامه حداقل دستمزد راهنمایان فارسی زبان برای هر روز فعالیت در تورهای داخلی که 8 ساعت محسوب می شود؛ یک میلیون و 800 هزار تومان است.
دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش دولت بهار به نقل از ایسنا، بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره طرح احتمال تصمیم دولت برای واگذاری تعیین دستمزد کارگران به مجلس، تصریح کرد: به اصل سه جانبه گرایی اعتقاد کامل داریم. دولت هیچ لایحه ای در این خصوص نه تصویب کرده، نه در دستور کار برای ارسال به دولت است. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۵۳   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با بیان اینکه تضمین حقوق کارگر و کارفرما در گروی اصل سه جانبه گرایی خواهد بود، گفت: دولت مخالف نقض اصل سه جانبه گرایی و واگذاری آن به مجلس شورای اسلامی است. ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت هیچ تصمیمی برای واگذاری تعیین دستمزد کارگران به مجلس نگرفته است گفت: دولت به اصل سه جانبه گرایی اعتقاد کامل دارد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در خصوص اظهارنظر مسئولان وزارت کار درباره واگذاری تعیین حقوق کارگران از سوی مجلس و حذف سه جانبه گرایی واکنش نشان داد و گفت: هیچ لایحه ای در این خصوص نه تصویب شده و نه در این دولت تصویب خواهد شد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
باقری، اصلاح دستمزد 1403 را یک ضرورت غیرقابل انکار می داند و تاکید می کند: مبنای قانون برای افزایش دستمزد، نرخ تورم رسمی و قیمت سبد معیشت است که در تعیین دستمزد 1403، هیچ یک از این مولفه ها لحاظ نشده ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۶:۳۵    
صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسش تابناک، مبنی بر اینکه تکلیف سپردن تعیین قیمت دستمزد کارگران به مجلس مشخص شد یا خیر، گفت: قرار شد به شکل مسبوق به سابقه سه جانبه گرایی درباره تعیین دستمزد کارگران تصمیم گیری شود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
[ شهروند] براساس قانون، تعیین دستمزد کارگران برعهده شورای عالی کار قرار گرفته که سه ضلع از نمایندگان دولتی، کارفرمایی و کارگری بعد از چانه زنی و مذاکره در نهایت حداقل دستمزد را تصویب می کنند اما به نظر می رسد بعد از سال ها انتقاد به رویه شورای عالی کار در تعیین دستمزد و مطرح بودن این شائبه که نظر ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو پیشین شورای عالی کار می گوید: از نظر ماهوی می توان ایراد حقوقی به لایحه مصوب 1403 گرفت. قانون کار چارچوبی است که تعیین دستمزد باید برمبنای آن و به طور خاص ماده 41 آن صورت بگیرد. در تعیین حداقل دستمزد امسال نه به نرخ تورم رسمی توجه کردند و نه به هزینه های زندگی.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۷:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
براساس آنچه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده قرار است از سال آینده مسئولیت تعیین حداقل مزد کارگران از شورای عالی کار به مجلس شورای اسلامی واگذار شود.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۷:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
یک فعال کارگری گفت: کارگران باید یک طرفِ مذاکره باشند و در میزِ مذاکره با طرفِ کارفرما از قدرتِ برابر برخوردار باشند. در حال حاضر در شورایعالی کار قدرتِ مذاکره کارگران به دلیلِ همراهیِ کارفرمایان و دولت کمتر شده، اما اگر قرار باشد موضوع تعیین دستمزد به مجلس برود ...
الف   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۹:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار می گوید: مزد امسال اساسا مشروعیت خود را بین جامعه کارگری از دست داده است.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۶:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس در واکنش به خبر وزیر کار درباره این که تعیین دستمزد به مجلس سپرده شود نیز می گوید: دولت با شعار مردمی وارد کارزار شده و مسوولیت قوه مجریه را برعهده گرفته که این تصمیم، صراحتا شعار دولت را نقض می کند ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۵:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو اسبق کارگری شورایعالی کار گفت: واگذاری اختیار تعیین دستمزد به مجلس شورا، فرار از مسئولیت است و به هیچ عنوان کارایی ندارد؛ این اتفاق نباید بیفتد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایلنا نوشت: اکبر شوکت (نماینده کارگران) در اعتراض به تلاش برای واگذاری تعیین دستمزد به مجلس گفت: صحبت های این مسئولان نشان می دهد که آن ها اعتقادی به سه جانبه گرایی و اصلا اعتقادی به شرکای اجتماعی ندارند. آن ها می خواهند برخلافِ روالی که در بسیاری از کشورها جاری است، تشکیلاتِ کارگری را کنار بزنند ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۰۶:۳۶   + ۳۷ سایت دیگر  
اکبر شوکت در انتقاد از واگذاریِ تعیین دستمزد کارگران به مجلس گفت: صحبتهای مسئولانِ وزارت کار نشان می دهد که آن ها اعتقادی به سه جانبه گرایی و اصلا اعتقادی به شرکای اجتماعی ندارند. آن ها می خواهند برخلافِ روالی که در بسیاری از کشورها جاری است تشکیلاتِ کارگری را کنار بزنند.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۲۲:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر کار پیرامون وضعیت لایحه واگذاری تعیین نرخ حقوق کارگران به مجلس گفته؛ لایحه واگذاری تعیین دستمزد در حوزه کارشناسی وزارتخانه در حال بررسی است.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
دستمزد کارگران یکی از مهم ترین دغدغه های بخش اعظمی از جامعه ما امروز با پیچیدگی های غریبی همراه شده است. ما در پادکست دستمزد به بررسی این مهم می پردازیم؛ با ما همراه باشید.
الف   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۹:۵۱    
اظهارات اخیر رئیس جمهوری پیرامون نحوه تعیین دستمزد کارگران، حاکی از تضاد موجود در رویکردها میان برخی اعضای دولت است که قدری عجیب به نظر می رسد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
آسیب شناسی ساختار تصمیم گیری و اجرایی تعیین دستمزد در ایران نشان می دهد که ساختار چانه زنی فعلی به شیوه ای است که تنها در پایان هر سال و در جلسات طولانی و فشرده تلاش می شود تا از طریق چانه زنی موضوع با اهمیت تعیین حداقل دستمزد خاتمه یابد.
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۲:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به نحوه تعیین دستمزد کارگران گفت: به نظر من همین شیوه سه جانبه گرایی برای تعیین حقوق و دستمزد کارگران شیوه مناسبی است و ما با این شیوه موافقیم.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
احمد نادری گفت: ایران عضو سازمان بین المللی کار است و بسیاری از مقاوله نامه ها و کنوانسیون های این سازمان را (از جمله در اصل سه جانبه گرایی) پذیرفته و به آن پیوسته است.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۶:۱۷   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، صولت مرتضوی در مورد لایحه اصلاح قانون کار بیان کرد: چون در حال حاضر یک تشکل از کارگران در شورای عالی کار حضور دارند، با ارائه لایحه اصلاح موادی از قانون کار باید از دو تشکل قانونی دیگر هم در شورای عالی کار حضور داشته باشند. وی اظهار داشت: [...]
سلام نو / خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۷:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر کار و تعاون اظهار کرد که برای رفع گلگی های نمایندگان کارگری، تعیین حداقل دستمزد را به مجلس سپردیم.
بابایی کارنامی گفت: اتفاقی که اینجا می افتد این است که درحقیقت قدرت چانه زنی را با تصویب یک لایحه به دست مجلس از کارگران بگیرند و بگویند چون مجلس تصویب کرده، قانون و لازم الاجرا است ...
تازه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۹:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
نماینده کارگران گفت: به صراحت به ما گفته شد که رقم سبد معیشت را تعیین نخواهیم کرد و مستقیم وارد مذاکراتِ تعیین دستمزد خواهیم شد! این بی احترامیِ بزرگی به کارگران بود و تمام کارهای کارشناسیِ ما برای تعیین رقم متناسبی برای سبد معیشت بی اثر ماند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۶:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
یک فعال کارگری گفت: امروز معیشت کارگران اوضاع خوبی ندارد و با توجه به تعیین دستمزد بدون توجه به مولفه های ماده 41 قانون کار، کارگران و بازنشستگان وضعیتِ غیرقابلِ تحملی دارند.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۸:۳۵   + ۳۹ سایت دیگر  
یک نماینده کارگری با انتقاد شدید از سپردن مسئولیت تعیین دستمزد به مجلس اظهار کرد که این یعنی بی صداترکردن و بی نظرتر کردنِ کارگران.