یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۷:۲۷Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق کارگران»

مرور نیوز   ۵ ساعت پیش    
تورم سالانه بیش از 40 درصد ثبت شده میزان افزایش حقوق سالانه در کشور میانگین کمتر از 30 درصد بوده و در مجموع حدود 50 درصد تورم در کشور بیشتر از افزایش حقوق اتفاق افتاده، یعنی قدرت خرید مردم نصف شده و برای جبران آن حدود 5 سال حقوق کارگران سالانه 10 درصد بالاتر از تورم باید افزایش یابد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
کارگران می گویند: برای گرفتن این حق پیگیری های بسیاری انجام دادیم اما دائم به ما می گویند این قانون شامل کارگران شرکت های دولتی می شود و شما کارگران پیمانکاری هستید.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
صولت مرتضوی درباره دستمزد کارگران و مصوبه شورای عالی کار توضیحات جدیدی ارائه کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: دفاع از حقوق و امنیت شغلی کارگران وظیفه تمام ارکان اجتماعی به ویژه مسئولان است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر کار درباره دستمزد کارگران گفت: تصمیم شورای عالی کار لازم الاجراست و اگر مباحثی مطرح شود در شورای عالی کار تصمیم گیری می شود.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۶   + ۶۵ سایت دیگر  
وی درباره دستمزد کارگران تاکید کرد: تصمیم شورای عالی کار لازم الاجراست و اگر مباحثی مطرح شود در شورای عالی کار تصمیم گیری می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کانون انجمن های صنفی کارگری کشور بیان کرد: خط فقر بیست میلیون تومان و پایه حقوق کارگری هشت میلیون تومان است و این اتفاق منجر به خروج نیروی کار خواهد شد و همچنین شاهد خروج نیروی کار مهاجر نیز خواهیم بود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در تازه ترین گزارش خود به بررسی دلایل تفاوت درک مردم از تورم در جامعه و نرخ تورم رسمی کشور، اشاره داشته است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
شورای عالی کار، میزان افزایش حقوق کارگران در سال 1402 را 27 درصد برای حداقل بگیران و 21 درصد برای سایر سطوح تعیین کرد و به تبع آن، میزان افزایش حقوق بازنشستگان کارگری نیز همین اعداد تعیین شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
کارخانه داروگر با قدمتی بیش از 90 سال تعطیل شد، مالک این کارخانه مدعی است در صورت همراهی دولت و دادستانی، امکان فعال کردن آن و پرداخت حقوق کارگران را دارد اما ستاد رفع موانع تولید اعلام کرده است مالک درخواستی بابت رفع مشکلات به ما نداده است ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۳۵   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری درباره رسیدگی این دیوان به شکایات کارگران درباره مصوبه مزدی شورای عالی کار توضیحاتی ارائه داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۲۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور گفت: از حدود یک سال و نیم گذشته در نهاد های مختلف پیگیر حل مشکلات داروگر بوده ایم، کارفرما علاوه بر اینکه حق بیمه کارگران را پرداخت نمی کند، حقوق کارگران را هم نمی دهد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۷    
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر از افزایش حداقل 27 درصدی حقوق در سال جاری در احکام کارگران بخش خصوصی و دولتی داد.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۳۸    
آموزش قوانین و حقوق کارگران و کارفرمایان به آنها می تواند از رودرویی این عوامل مهم در اقتصاد کشور جلوگیری کند.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری از ابطال نرخ حداقل دستمزد و حقوق کارگران در صورت مغایرت با قانون خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور در شورای عالی کار گفت: پس از تعیین میزان افزایش دستمزد، به دلیل مغایرت رقم تصویب شده با اصل قانون یعنی مغایرت با نرخ تورم، جمعی از دوستان به این موضوع اعتراض کرده و دادخواستی مبنی بر مغایرت حداقل دستمزد با ماده 41 قانون کار به دیوان عدالت اداری فرستادند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
زهرا معرفت:انتشار مواد مختلفی از پیش نویس لایحه برنامه هفتم توسعه، نمایندگان و فعالان صنفی را به این باور رسانده که این سند، یک برنامه کاملا ضدکارگری است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۲:۳۲    
رئیس دیوان عدالت اداری از ابطال نرخ حداقل دستمزد و حقوق کارگران در صورت مغایرت با قانون خبر داد. بر اساس قانون حداقل دستمزد در سال جدید برای کارگران 27 درصد افزایش یافته است.میزان حقوق کارگران در سال 1402 تغییر خواهد کرد؟
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
یکی از کارگران معدن طزره در گفتگو با خبرنگار گسترش نیوز از خالی بودن کپسول های آتش نشانی به کار برده شده، در این معدن خبر داد.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۷:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در 2 سال دولت سیزدهم افزایش حقوق کارگران و حداقل بگیران 86 درصد در کشور رقم خورده است.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بازار، علی خدایی، عضو کارگری شورای عالی کار در خصوص قانون برنامه هفتم و مواد آن گفت: ما به صورت کلی در حال بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه هستیم ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
درحالی که کارگران معتقدند دستمزد 1402 کفاف زندگی را نمی دهد, زمزمه هایی مبنی بر اجرای مزد منطقه ای از سوی برخی کارفرمایان و دولتی ها مطرح شده است که کارگران معتقدند دستمزد منطقه ای باید از حداقل حقوق بالاتر باشد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده در این یادداشت تلاش کرده است با دیدگاه حقوقی به برخی احکام پیش نویس قانون برنامه هفتم توسعه کشور، انتقاداتی را وارد کرده و درباره لطمه به حقوق کارگران در صورت تصویب این قانون هشدار دهد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
طی روزهای گذشته، اخبار متعددی از داخل دولت منتشر شده که بیانگر حرکت شتابان دولت به سمت از بین بردن بیشتر حقوق کارگران است که این اخبار، موجی از نگرانی را میان جامعه کارگری و فعالان روابط کار به همراه داشته است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۵۴   + ۷۱ سایت دیگر  
آیا دولت در شش ماه اول امسال برای ترمیم حقوق کارگران و کارمندان برنامه یا بسته تسهیلاتی دارد؟
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۵۰   + ۳۵ سایت دیگر  
ماده 15 و 16 برنامه توسعه هفتم موجی از اعتراضات را از سوی جامعه کارگری به وجود آورده و کارشناسان معتقدند که اختصاص نصف حداقل حقوق به نیروهای تازه کار و استخدام افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی با حقوق کمتر از حداقل، تضعیف حقوق کارگر است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت گفت: برنامه اقتصادی کوتاه مدت دولت به عنوان سیاست های مهار تورم و رشد تولید نهایی شد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد از اصلاح بسته یارانه سال گذشته در دولت خبر داد. به گزارش روند بازار به نقل از اقتصاد آنلاین ، احسان خاندوزی در پاسخ به اینکه آیا دولت در شش ماه اول امسال برای ترمیم حقوق کارگران و کارمندان برنامه یا بسته تسهیلاتی دارد؟ تصریح کرد ...
برترین ها / ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۴:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
مسئله افزایش بی رویه اجاره بها و مشکلات ناشی از آن برای مردم، اکنون بر کسی پوشیده نیست.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۹   + ۲۲ سایت دیگر  
در ماده 15 پیش نویس برنامه هفتم توسعه سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد کرده به کارفرماها اجازه داده شود که در سه سال اول اشتغال افراد، حقوق ماهیانه آن ها را به اندازه نصف حداقل دستمزد مصوب سال پرداخت کند!
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۱۰    
آغاز ثبت نام فروش فوری ایران خودرو ویژه خرداد | فروش سوگولی ایران خودرو به قیمت کارخانه و بدون قرعه کشی+ لینک ثبت نام به گزارش پایگاه خبری سایت مه شو : حقوق کارگران پایین ترین حقوق پرداختی از طرف دولت است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
در نشست اخیر شورای عالی کار مقرر شد تا کمیته تدوین آیین نامه نحوه حضور نمایندگان کارگر و کارفرما در هیات های تشخیص و حل اختلاف تشکیل و گزارشی از خروجی معافیت های اعمال شده درخصوص خدام و کارکنان بقاع متبرکه ارائه شود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
فروش ویژه ایران خودرو برای عید قربان | اطلاعیه جدید برای تحویل خودرو زودتر از موعد و به قیمت کارخانه + لینک ثبت نام به گزارش پایگاه خبری سایت مه شو : حقوق کارگران پایین ترین حقوق پرداختی از طرف دولت است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دولت در حال بررسی لایحه ای است که براساس آن، حداکثر سقف مجاز برای قراردادهای موقت کارگران 4سال خواهد شد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اعلام کرد که دولت مصمم است تا بساط قراردادهای موقت برچیده شود و این اقدام را در راستای حمایت از حقوق کارگران عنوان کرده است ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۳۱   + ۴۱ سایت دیگر  
سیدصولت مرتضوی وزیر کار درپاسخ به سؤالی درباره موضوع تبدیل قراردادهای موقت پس از 4 سال به دائمی اظهار داشت: امیدواریم دغدغه ها در زمینه قراردادهای موقت مرتفع شود، در این راستا لایحه هایی در دست کمیسیون های هیئت دولت در دست بررسی است که پس از انجام مراحل انجام کار تقدیم مجلس خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
یک فعال کارگری گفت: برخی جایگاه داران سوخت بنزین و گاز CNG در شهر شوش حقوق کارگران خود را پرداخت نکرده یا زیر حداقل های قانونی پرداخت می کنند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان کارگران در واکنش به اظهارات وزیر کار برای قناعت در دستمزد گفتند که به جای تشویق به قناعت، فاصله بین مزد و معیشت را ترمیم کنید.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۱   + ۴۴ سایت دیگر  
بررسی های اقتصادی نشان می دهند رشد اقتصادی پایین و تورم بالا محتمل ترین سناریوی سال 1402 است که همین پیش بینی ها به نگرانی ها بابت عقب ماندن دستمزد از هزینه های زندگی دامن می زند.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۰۹    
با توجه وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و تمرکز دولت بر درآمد های مالیاتی در سال جدید پیش بینی می شود که دولت در بخش افزایش حقوق در بودجه سال 1402 با موانعی مواجه شود.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش حداقل 27 درصدی حقوق در سال جاری در احکام کارگران بخش خصوصی و دولتی اعمال شده گفت: پرداخت حقوق فروردین بازنشستگان کشوری با اعمال افزایش، طبق قانون مصوب مجلس صورت گرفت ...
برترین ها / تجارت امروز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۰:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
روزنامه رسالت از افزایش بازپرداخت وام مسکن گلایه کرده و از مسئولان پرسیده کارگری با حقوق 7 میلیونی چطور اقساط 10 میلیونی وام مسکن را پرداخت کند؟
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
جزئیات بررسی پیش نویس لایحه بازنگری و اصلاح قانون کار اعلام شد. در این قانون حمایت های متعددی از جامعه کارگری و کارگران در بحث حفظ اشتغال، صیانت از نیروی کار، مسکن کارگری، رعایت ایمنی کار، طبقه بندی مشاغل و حقوق و دستمزد دیده شده است.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 را با 27 درصد افزایش نسبت به سال 1401، به غیر از سایر مزایای مستمر 53،082،840 ریال تعیین کرد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۶   + ۵۰ سایت دیگر  
اکبر پورات صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه کمیسیون کارگری در استان بوشهر به صورت مستمر تشکیل می شود اظهار داشت: پیگیری مطالبات، حق و حقوق کارگران و دیگر خواسته های کارگران در کمیسیون کارگری مورد توجه قرار می گیرد.
سلام نو / نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۲:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ما در زمان تصویب افزایش 27 درصدی حقوق کارگران در سال جاری تعهد گرفتیم تا اگر روند افزایش تورم ادامه پیدا کند، در نیمه دوم سال حقوق کارگران باز هم افزایش پیدا کند.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش حداقل 27 درصدی حقوق در سال جاری در احکام کارگران بخش خصوصی و دولتی اعمال شده گفت: پرداخت حقوق فروردین بازنشستگان کشوری با اعمال افزایش، طبق قانون مصوب مجلس صورت گرفت ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۸:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم ، بی تردید حتی حامیان رئیسی هم تورم فزاینده و افزایش نارضایتی بسیاری از صنوف و اقشار مختلف را در این سطح پیش بینی نمی کردند.به طوری که نام برخی از این اصناف و مشاغل در فهرست معترضان به وضعیت معیشتی ثبت شد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار کار درباره تعهد کارفرما درقبال قرارداد آزمایشی کارگر گفت:کارفرما می تواند یک قرارداد کتبی یک ماهه منعقد کند و تمامی حقوق و مزایا و بیمه کارگر به او تعلق می گیرد. هر گونه قرارداد کار شفاهی به منزله دائمی بودن کارگر محسوب می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۸:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
یک فعال کارگری پیشنهاد پرداخت حق عائله مندی به کارگران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این مسأله یک موضوع تخصصی است و باید تمام ابعاد آن از بار مالی تا تاثیرگذاری بر امنیت شغلی و حقوق کارگران در شورای عالی کار به طور سه جانبه بررسی شود.