دوشنبه ۰۲ خردادساعت ۰۰:۱۷May 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق کارگران»

تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش    
اردبیل- اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: قرار نیست افزایش مصوب حقوق کارگران در سال 1401 تغییر پیدا کند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اعمال نشدن افزایش 57 درصدی حقوق کارگران دولت خلاف قانون است.
پرداخت نکردن به موقع حقوق کارگران شهرداری فسا طی ماه های گذشته، باعث اعتراض این قشر زحمتکش جامعه شده است .
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
میانگین حقوق کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در سال 1401 به نسبت سال 1400 به میزان 115 درصد رشد یافته است؛ با این حساب حقوق کارگران از مبلغ یک میلیون و 490 هزار تومان در فروردین سال گذشته به سه میلیون و 200 هزار تومان افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: امسال حقوق کارگران حدود 60 درصد افزایش یافت که نشانگر توجه ویژه وزارتخانه به این قشر از جامعه است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کانون شورای اسلامی کار مازندران گفت: کارگران بسیاری از جمله کارکنان شرکت نفت خزر و پایانه های نفتی شمال کشور هر روز پیگیرِ حل این مشکل هستند و می خواهند حقوق آن ها مثل هر سال مطابق با مصوبه ی شورایعالی کار افزایش پیدا کند.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
بهروزی فر، دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با برنامه تلویزیونی گفت: دولت موظف است مصوبه شورای عالی کار را اجرا کند. دولت نباید حقوق کارگران شاغل در دستگاه های دولتی را 10 درصد افزایش می داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۰:۰۴    
روح اله حاتمی : ایزابلا اورمستون فورد اصلاحگر اجتماعی، طرفدار حق رای زنان و نویسنده انگلیسی بود. وی بعدتر یک سخنران عمومی شد و جزواتی در باب سوسیالیسم، فمینیسم و حقوق کارگران نوشت. وی پس از توجه به شرایط کارگران زن کم سن و سال در کارخانه های انگلستان، در دهه 1880 با اتحادیه های کارگری پیوند یافت ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۲۲:۲۹    
بهروزی فر، دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با برنامه تلویزیونی گفت: دولت موظف است مصوبه شورای عالی کار را اجرا کند. دولت نباید حقوق کارگران شاغل در دستگاه های دولتی را 10 درصد افزایش می داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۷:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل- رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تعدیل و کاهش نرخ مصوب افزایش حقوق کارگران در سال جاری در دستور کار مجلس و شورای عالی کار نیست.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۹    
گروهی از کارکنان بخش دولتی در کارزاری از رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی خواستند تا در افزایش ده درصدیِ حقوق کارکنان دولت تجدیدنظر کنند.
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۳   + ۴۱ سایت دیگر  
صادق زاده اظهار داشت: بلاتکلیفی بازنشستگان تامین اجتماعی در حالی ادامه دارد که سازمان حقوق کارکنان خود را براساس افزایش دستمزد جدید و مصوبه شورای عالی کار پرداخت کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- افزایش 57.4 درصدی حقوق کارگران در جلسه شورای عالی کار با توافق جامعه کارگران و کارفرمایان به تصویب رسید اما عده ای مباحثی ازجمله تعدیل نیرو و افزایش تورم را ناشی از این توافق مطرح کردند، اما نماینده کارفرمایان و کارگران این موضوع را رد کرده و اعلام کردند این افزایش دستمزد توافقی بود.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز کار ایران گفت: افزایش دستمزد کارگران قدرت خرید جامعه را افزایش می دهد و بر روی اقتصاد تاثیرات مثبت و نقش بسزایی دارد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۳:۲۷    
کارگران مشمول قانون کار هستند و کارمندان مشمول قانون خدمات کشوری؛ پس برای تعیین مزد و حقوق هم هر یک از آنها باید براساس قانون کار یا قانون خدمات کشوری اقدام شود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۳:۲۱    
سناریوی مزدی دولت برای کارگران مشمول قانون کار فعال در دولت و نهادهای عمومی، این افراد را نگران و ناراحت کرده است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۶    
سناریوی مزدی دولت برای کارگران مشمول قانون کار فعال در دولت و نهادهای عمومی، این افراد را نگران و ناراحت کرده است
سلام نو / مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۰:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
کارگران مشمول قانون کار هستند و کارمندان مشمول قانون خدمات کشوری؛ پس برای تعیین مزد و حقوق هم هر یک از آنها باید براساس قانون کار یا قانون خدمات کشوری اقدام شود.
سلام نو / جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
تمام اقلام صنایع شوینده قرار است افزایش قیمت داشته باشد، اما درصدهای آنها ممکن است باهم فرق کند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۹:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
دستور داده شده موضوع حقوق کارگران در سازمان برنامه و بودجه پیگیری می شود و قرار شده راهی را باز کنند. وزارت میراث فرهنگی هم به جد دنبال این است که مشکل همکاران پایگاه ها را حل کند.
دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۵:۰۴    
پرداخت حقوق کارگران شهرداری ایرانشهر در گرو وصول بدهی های شهرداری از برخی ادارات و سازمان های دولتی است که عقب افتادن این امر باعث گلایه مندی آنان شده است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۰:۱۸    
مقاومت برخی دستگاه های دولتی برای افزایش دستمزدهای سال 1401 کارگران. عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار کشور از افزایش حقوق برخی کارگران به اندازه کارمندان خبر داد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار کشور از مقاومت برخی دستگاه های دولتی برای افزایش دستمزدهای سال 1401 کارگران خبر می دهد
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: یک حقوقدان معتقد است که هر فردی می تواند به هیات عمومی دیوان عدالت شکایت کرده و بخشنامه دولت درخصوص تغییر میزان افزایش حقوق کارگران و کاهش آن به 10 درصد را باطل کند .
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۶:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی بر لزوم اجرای مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش 57 درصدی دستمزد کارگران تاکید دارد، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران این مصوبه را فقط برای کارگران حداقلی بگیر لازم الاجرا می داند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۳:۵۰    
رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران در دوره پنجم استناد نهادهای عمومی از جمله شهرداری به تبصره بودجه دولت برای افزایش 10 درصدی حقوق کارگران را غیرقانونی اعلام کرد.
اول فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
کلاه زردها از دیوان عدالت درخواست کردند افزایش ده درصدی حقوق ابطال شود. به گفته ی آن ها، اپراتورها به دیوان عدالت شکایت کرده و خواستار ابطال بخشنامه ی سازمان برنامه و بودجه در ارتباط با افزایش ده درصدیِ حقوق کارگران دولت شده اند. ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۱:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار ابراز امیدواری کرد: آیین نامه ماده 149 قانون کار هر چه سریع تر به تصویب برسد تا از همه ظرفیت ها در بحث ساخت و ساز و تامین مسکن کارگران استفاده شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
کیش - ایرنا - مدیر واحد کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش گفت: به منظور سهولت فرایند نظارت و دفاع از حقوق کارگران 2 سامانه آنلاین برای اولین بار در کشور در این جزیره طراحی شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارگری مجلس، گفت: تعیین مزد کارگران از اختیارات قانونی شورای عالی کار است که با مشارکت دولت، کارفرمایان و کارگران تشکیل می شود؛ غیر از این شورا، مجلس شورای اسلامی یا دولت محترم اختیاراتی ندارند.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۸:۳۳   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی می گوید: لوازم یدکی از ابتدای اردیبهشت تاکنون 20 درصد گران شده است؛ تورم، افزایش حقوق و افزایش مالیات از مهم ترین دلایل رشد نرخ بوده اند.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
رانندگان معترض نسبت به عدم پرداخت چهار درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور و همچنین عدم اجرای مصوبه مزد شورای عالی کار و عدم اعمال افزایش ده درصدی حقوق کارگران شرکت واحد اعتراض دارند.
جماران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ اکوایران نوشت: مسافران اتوبوس های حمل و نقل عمومی در برخی از خطوط تندرو 3، 4 و 5 پایتخت در ساعات اخیر سرگردان شده اند. اتوبوس ها با فاصله خیلی زیاد به ایستگاه ها وارد می شوند و در برخی خطوط ساعت ها است که اتوبوسی وارد ایستگاه ها نشده است. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۵    
مسئله کارگران سد شفاورد، دردی است که هر انسان دردمندی از ملی تا مذهبی، دینی، حزب اللهی، انقلابی باید در برابر آن احساس مسئولیت کند و سکوت خود را بکشند و فریاد عدالت را سر بدهد. آنچه فریاد عدالت دردمندان در جهت احقاق حقوق کارگران سد شفاورد است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ساری- بابایی کارنامی، رئیس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه حقوق کارگران بخش دولتی باید طبق مصوبات شورای عالی کار پرداخت شود، گفت: وضعیت معیشتی کارگران در استان باید بهبود یابد.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
نوروزی با بیان اینکه افزایش حقوق کارگران بخش دولتی 10درصد است که دولت باید به آن رسیدگی کند، تأکید کرد: از دولت می خواهیم هر چه سریع تر بحث تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قراردادی را در دستور کار قرار دهد.
منطقه آزاد ماکو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر اداره کاروخدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه در 14 ماه گذشته 324مورد دادخواست در این سازمان ثبت شده است گفت: در این مدت بالغ بر 50 میلیارد ریال حقوق کارگران از طریق هیات های رسیدگی از کارفرمایان استیفا شده است. ...
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۳:۱۱   + ۸۰ سایت دیگر  
سازمان تأمین اجتماعی در یک اطلاعیه اعلام کرد پیشنهاد مربوط به افزایش حقوق مستمری بگیران در سال 1401 به محض تصویب و ابلاغ قانونی در ماه جاری نسبت به واریز حقوق و مستمری بر اساس مصوبه اقدام می شود.
آنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۵:۱۰    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز تذکرات متعددی درباره نحوه پرداختا یارانه کمک معیشتی به دولت و دستگاه های اجرایی مطرح کردند.
صدای ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، جلسه علنی مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح دو فوریتی شفافیت قوای سه گانه و دستگاههای اجرایی و سایر نهادها در دستور کار نمایندگان قرار گرفت. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۲:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
شفقنا- دبیرکل خانه کارگر گفت: ما تا آخر در کنار کارگران دولت ایستاده ایم و از حقوق قانونی آن ها دفاع خواهیم کرد. هر نوع دفاع و حمایتی از این کارگران لازم باشد صورت می دهیم چراکه حق این کارگران افزایش مزدی برابر با مصوبات شورایعالی کار است و دولت نباید با رفتار غیرقانونی ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان برنامه و بودجه و هیات وزیران طی مصوبه 21487 / ت 59826 ه مورخ پانزدهم اردیبهشت،کارکنان مشمول قانون کار در وزارتخانه ها و شرکت های دولتی را مشمول افزایش 10درصدی کارکنان دولت نموده اند و این یعنی تخلف آشکار از نظر شورای نگهبان و مصوبه مجلس شورای اسلامی.
جماران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۱:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
جی پلاس؛ ایلنا نوشت: کارگران شهرداری رودبار بار دیگر خواستار دریافت چهار ماه معوقات مزدی خود شدند. تعدادی از کارگران شهرداری رودبار گفتند: باتوجه به گرانی های افسارگسیخته مواد غذایی و غیر آن، از مسئولان شهرداری رودبار درخواست داریم هرچه سریعتر بدهی کارگران را بپردازند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۱   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که حقوق و دستمزد کارگران شاغل در بخش دولتی باید بر اساس مصوبات شورای عالی کار باشند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۹   + ۱۹ سایت دیگر  
نماینده مردم مهریز در مجلس گفت: دولت برخلاف قانون حقوق مشمولان کار در دستگاه ها را 10 درصد تعیین کرده است که این مصوبه مجلس نیست.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۰:۳۲    
دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: مسئولان پیگیر مطالبات جامعه کارگری و اجرای مصوبه افزایش حقوق کارگران در سال جاری باشند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۱۱   + ۴۱ سایت دیگر  
طبق ماده 41 قانون کار؛ حقوق کارگران باید مطابق با نرخ تورم و سبد معیشت افزایش پیدا کند و طبق ماده 96 و 111 قانون تامین اجتماعی حقوق مستمری بگیران باید مطابق با مصوبه ی شورایعالی کار افزایش پیدا کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۱    
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: نساجی بروجرد مشکلاتی داشت که با تامین اعتباراتی توانسته از آنها عبور کند و حقوق کارگران را به روز پرداخت نماید. ما که برای عکس گرفتن و بیانیه دادن و رزومه سازی کار نمی کنیم. نیت باید خدایی باشد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۰۸:۵۱    
کوچکی نژاد با بیان اینکه قضیه لغو افزایش 57 درصدی حقوق کارگران توسط دولت تنها یک شایعه است گفت: اگر مصوبه افزایش حقوق کارگران تصمیم اشتباهی بود دیگر ابلاغ شده و باید تلاش کنیم از اخراج کارگران به علت افزایش حقوق جلوگیری کنیم.