پنجشنبه ۱۰ خردادساعت ۱۸:۵۳May 2024 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دستمزد کارگران»

دولت با به اجرا در آوردن مصوبه افزایش حداقلی 35 درصدی حقوق کارگران در سال 1403 که بدون امضای نمایندگان کارگری به تصویب رسیده بود، مورد نقد جامعه کارگری قرار گرفت. منتقدان این مصوبه را به دلیل عدم امضای نمایندگان کارگری غیر قانونی می خوانند و به دنبال تغییر آن هستند.
شما نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۶:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
سال 1403 بدون امضای نماینده کارگران آغاز شد و هنوز هم سخنی از امضا و تصویب لایحه افزایش دستمزد کارگران در میان نیست.
عضو کارگری شورایعالی کار درباره جلسات شورای عالی کار گفت: دو ماه گذشته نشست شورای عالی کار برگزار نشده است. گروه کارگری آماده است که در مورد اصلاح بخشنامه مزدی با شرکای اجتماعی مذاکره کند.
جدید ترین جزئیات از افزایش حقوق کارگران در سال 1403 اعلام شد؟ ترمیم دستمزد کارگران به کجا رسید؟ جزئیات جدید از افزایش حقوق کارگران را در ادامه مطلب مطالعه کنید.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- حداقل دستمزد ماهانه کارگران در ابتدای دولت سیزدهم 2 میلیون و 656 هزار تومان بود که پس از گذشت حدود دو و نیم سال، اکنون حداقل دریافتی کارگران به 7 میلیون و 308 هزار تومان رسیده که افزایش حدود 170 درصدی داشته است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
امسال حداقل دستمزد کارگران در سیصد و بیست و نهمین نشست شورای عالی کار تعیین شد؛ هرچند به امضای نمایندگان جامعه کارگری نرسید.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گفته باقری، این بی توجهی حتی در شرایط عادی هم غیرقانونی ست چه برسد به امروز که دستمزد کارگران به شدت نیازمند ترمیم است و نمایندگان کارگران بار ها این مسئله را مطالبه کرده اند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۳   + ۳۸ سایت دیگر  
این بی توجهی حتی در شرایط عادی هم غیرقانونی ست چه برسد به امروز که دستمزد کارگران به شدت نیازمند ترمیم است و نمایندگان کارگران بارها این مسئله را مطالبه کرده اند.
یکی از کارگران پروژه ای عسلویه ضمن انتقاد از دریافتی خود گفت: مزد بسیاری از کارگران پروژه ای پارس جنوبی در سال جدید افزایش نیافته و پیمانکاران هنوز همان حقوق سابق را پرداخت می کنند و به هیچکس پاسخگو هم نیستند؛ در واقع، حقوقی که در فروردین گرفتیم با حقوق سال قبل هیچ فرقی نداشت.
پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۳:۳۳    
حداقل دستمزد کارگران در سیصد و بیست و نهمین نشست شورای عالی کار با افزایش 35.3 درصدی به میزان 8 میلیون و 208 هزار تومان تعیین شد. بر اساس آخرین اخبار می توان به موارد زیر درباره حقوق سال 1403 اشاره کرد:
در همه سال های بعد از انقلاب، پس از جاری شدن قانون کار فعلی، ترکیب، چیدمان و نحوه عملکرد شورای عالی کار، به گونه ای پیش رفت که دولت، تصمیم گیر نهایی شد. یعنی دولت در شورایعالی کار، نقشی کلیدی ایفا می کند.
سلام نو / افکار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۲۱:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان ملی کارآفرینی ایران اظهار کرده است که دولت نمی تواند به تنهایی موضوع افزایش حقوق کارگران را پیگیری کند.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۱:۳۷   + ۲۷ سایت دیگر  
کاظم فرج اللهی گفت: در دوره ها و دولت های مختلف، وزرای کار در جایگاه رئیس شورایعالی کار در توجیه رفتار جانبدارانه خود مبنی بر پیشگیری از افزایش واقعی مزد و تامین نیروی کار ارزان برای سرمایه دارانِ داخلی و خارجی، دست به ابداع استدلالات نادرست و بی مبنا زده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۰۷:۴۳   + ۳۰ سایت دیگر  
اصغر اخوان، عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران می گوید: من مدیر هزار نفر پرسنل هستم. اینکه دولت دستمزد را سرکوب می کند درست نیست. بازار هوشمند است. زمانی بود که دولت 20 درصد به حقوق اضافه می کرد و برخی تخلف می کردند که تنها 16درصد به حقوق پرسنل خود اضافه کنند.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر چندین بار کنسل شدن افزایش حق مسکن کارگران بیان شده است گفت: متاسفانه امسال هم شاهد عدم اجرای صحیح ماده 41 قانون کار در فرآیند تعیین دستمزد کارگران بودیم.
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، حداقل دستمزد کارگران در سال 1403 نسبت به سال 1402 به میزان 35.3 درصد افزایش یافت. میزان افزایش دستمزد سایر سطوح هم 22 درصد به اضافه رقم ثابت ماهانه 6 میلیون و 900 هزار و 780 ریال تعیین شد ...
صمت   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
در سال 1402، در تاریخ 29 اسفند، مصوبه ای در شورای عالی کار تصویب شد که افزایش 35 درصدی حداقل دستمزد کارگران را در بر داشت. این مصوبه با مخالفت نمایندگان کارگری مواجه شد و آنها از امضای آن خودداری کردند. ...
اقتصاد آنلاین / زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۸:۳۶   + ۷۲ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری گفت: شورای عالی کار مطابق ماده 41قانون کار موظف است که هر ساله با توجه به سبد معیشت و نرخ تورم، مزد کارگران را تعیین کند. در این فضا یک خلاء بسیار بزرگی در مزد 1403وجود داشت و حق مسکن هیچ تغییری نکرد و عملا همان مبلغ 900هزار تومان سال گذشته اعمال شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۵:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
درباره کاهش افزایش حق مسکن کارگران در امسال، صولت مرتضوی اظهار کردند: "ما به حداقل حقوق و دستمزد کارگران 35 درصد افزایش دادیم." همچنین نمایندگان کارگران و کارفرمایان موافق بودند که تغییرات اساسی در افزایش ایجاد شود و شورای عالی کار نیز پیشنهادی دیگر در این زمینه نداشت.
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
رویداد24 فارس نوشت: رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی درباره افزایش حقوق کارگران گفت: در بودجه 1403 افزایش 35 درصدی حقوق کارگران دیده شده و بقیه مسائل را دولت و مجلس در حال رایزنی هستند تا بتوانند کار های جدیدی را برای کارگران انجام دهند ...
سلام نو / بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
نادی با اشاره به موارد مورد اشاره رهبری گفت: مجلس جدید موظف است با توجه به شعار سال و تأکید رهبری عزیز از دولت بخواهد با رعایت مقررات و ضوابط قانونی بانک ها و سایر دستگاه ها را ملزم کند که با بخش خصوصی و کارآفرینان همکاری تنگاتنگ داشته باشند
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت درخصوص تجدیدنظر در دستمزد کارگران گفته که در مذاکرات شورای عالی کار این موضوع مطرح شده که تجدیدنظر در حوزه حقوق کارمندی در حوزه کارگری نیز اعمال شود و در اصلاحیه حقوق کارگران نیز بازتاب و انعکاس خواهد یافت.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۷   + ۲۷ سایت دیگر  
ایلنا: وزیر کار احتمال افزایش حق مسکن کارگران را از اساس منتفی دانست. صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری را کاملاً منتفی دانست و گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را 35 درصد افزایش دادیم ...
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۶:۱۱   + ۲۹ سایت دیگر  
گروه سیاسی :یک فعال سیاسی اصولگرا درباره اظهارات اخیر رئیسی در گفت وگو با مردم درباره اطلاع از سفره آنان و اینکه اگر این آگاهی منجر به بهبود معیشت جامعه نشود به چه دردی می خورد، گفت: اطلاع داشتن آقای رئیسی به معنی هم حس بودن نیست ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۳:۱۶   + ۴۷ سایت دیگر  
فارس : شورای عالی کار افزایش حداقل دستمزد کارگران برای امسال را بیش از 35 درصد اعلام کرد، تصمیمی که انتقاداتی را در پی داشت.منتقدان این رقم را ناکافی ارزیابی کرده و به معتقد بودند که تجدیدنظر در دستمزد کارگران ضرورت دارد.
55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
وزیر کار گفت:ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را 35 درصد افزایش دادیم. نمایندگان کارگران و کارفرمایان به اتفاق نظرشان این بود که آیتم های اصلی افزایش پیدا کند، شورای عالی کار هم پیشنهاد دیگری در این حوزه نداشتند.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۶   + ۴۴ سایت دیگر  
وزیر کار گفت:ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را 35 درصد افزایش دادیم. نمایندگان کارگران و کارفرمایان به اتفاق نظرشان این بود که آیتم های اصلی افزایش پیدا کند، شورای عالی کار هم پیشنهاد دیگری در این حوزه نداشتند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، صولت مرتضوی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره منتفی شدن افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را 35 درصد افزایش دادیم ...
پارسینه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
صولت مرتضوی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره منتفی شدن افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را 35 درصد افزایش دادیم. نمایندگان کارگران و کارفرمایان به اتفاق نظرشان این بود که آیتم های اصلی افزایش پیدا کند، شورای عالی کار هم پیشنهاد دیگری در این حوزه نداشتند. ...
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۵:۵۵   + ۵۱ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرنگار مهر، ماده 41 قانون کار می گوید شورای عالی کار همه ساله موظف است، میزان حداقل مزد کارگران را برای نقاط مختلف کشور یا صنایع مختلف با توجه به معیارهای درصد تورم و تأمین معیشت خانوار تعیین کند . ...
ماد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۷:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
ماد نیوز/وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل حقوق و دستمزد کارگران در شورای عالی کار به تصویب رسیده است و در این رابطه تغییر جدیدی نداریم و برای سال آینده تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. ...
دنیای معدن   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۱۲   + ۴۳ سایت دیگر  
دنیای معدن: صولت مرتضوی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره منتفی شدن افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را 35 درصد افزایش دادیم ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه دستمزد کارگران تعیین تکلیف شده و اعتراضات به دستمزد کارگری، مرجع رسیدگی دارد، گفت: درباره مصوبه دستمزد تغییر جدیدی نداریم و تصمیمات لازم درخصوص حقوق و دستمزد برای سال آینده اتخاذ خواهد شد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۲۲:۰۷    
وزیر کار در اسفند ماه سال گذشته، گفته بود قصد انتقال واگذاری مسؤولیت تعیین حداقل دستمزد کارگران از شورای عالی کار به مجلس شورای اسلامی را دارد. موضوعی که با مخالفت جدی جامعه کارگری مواجه شد و سرانجام با ورود و مخالفت رئیس جمهور، جلوی این انحراف گرفته شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۴۸    
هر چند نمایندگان کارگری در اعتراض به رقم افزایش نامناسب دستمزد کارگران برای سالجاری حاضر به امضای مصوبه مزدی نشدند، اما رقم 35 درصدی تصویب شد و اکنون نیز هیچ توجه ای به افزایش حق مسکن کارگران نمی شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۱۸   + ۳۹ سایت دیگر  
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دستمزد کارگران تعیین تکلیف شده و اعتراضات به دستمزد کارگری مرجع رسیدگی دارد،گفت: درباره مصوبه دستمزد تغییر جدیدی نداریم و تصمیمات لازم در خصوص حقوق و دستمزد برای سال آینده اتخاذ خواهد شد.
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۹    
تهران (پانا) - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت افزایش دستمزد کارگران در سه سال دولت سیزدهم در مقایسه با بسیاری از دوره ها و نسبت به افزایش حقوق کارمندان، رشدهای بیشتری را شاهد بوده است.
تازه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۶:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
وزیر کار در واکنش به اعتراضات نسبت به دستمزد کارگران گفت: کسانی که نسبت به دستمزد اعتراض دارند به مراجع رسیدگی اعتراض خود را اعلام کنند و در صورتی که به وزارت کار ابلاغ شود، روی چشم خود می گذاریم.
وزیر کار در واکنش به اعتراضات نسبت به دستمزد کارگران گفت: کسانی که نسبت به دستمزد اعتراض دارند به مراجع رسیدگی اعتراض خود را اعلام کنند و در صورتی که به وزارت کار ابلاغ شود، روی چشم خود می گذاریم.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۵:۱۱   + ۳۲ سایت دیگر  
وزیر کار در واکنش به اعتراضات نسبت به دستمزد کارگران گفت: کسانی که نسبت به دستمزد اعتراض دارند به مراجع رسیدگی اعتراض خود را اعلام کنند و در صورتی که به وزارت کار ابلاغ شود، روی چشم خود می گذاریم.
در این مطلب به بررسی حداقل دستمزد کارگران در سیصد و بیست و نهمین نشست شورای عالی کار با افزایش 35.3 درصدی به میزان 8 میلیون و 208 هزار تومان رسید پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.
الف   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۲۰:۰۳   + ۴۵ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: درخواست ابطال مصوبه مزدی 1403 به دیوان عدالت اداری داده شده است.
وزیر کار در روزهای پایانی سال گذشته در واکنش به گلایه کارگران از نحوه تصمیم گیری شورای عالی کار برای تعیین حقوق و دستمزد این قشر اعلام کرد که به این نتیجه رسیدیم که با ارسال لایحه ای به مجلس نحوه تعیین حداقل حقوق کارگران را عوض کنیم و بهترین مرجع برای تصمیم گیری حقوق کارگران مجلس است.
شعار سال   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۹:۰۲   + ۵۴ سایت دیگر  
با اعلام سخنگوی دولت و وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، پیشنهاد واگذاری فرایند تعیین دستمزد کارگران به مجلس که در هفته های اخیر موجبات نگرانی جامعه کارگری را فراهم کرده بود، منتفی اعلام شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
صولت مرتضوی وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران گفت: حداقل حقوق و دستمزد کارگران در شورای عالی کار به تصویب رسیده است.
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۰:۰۰    
واگذاری تعیین دستمزد کارگران به مجلس منتفی شد