شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۱:۰۱Jun 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دستمزد کارگران»

تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۸:۲۳    
مشهد- شرایط اقتصادی به گونه ای است که مشکلات کارگران هرروز بیشتر و بدتر شده است. این مطلب بخشی از یادداشت احسان معلایی از فعالان کارگری خراسان رضوی برای بازار است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۵۵    
استاندار مرکزی همواره در مصاحبه های خود، استان مرکزی را در زمینه ایجاد و حفظ فضای کارگری در کشور، استانی پیشرو عنوان می کند، اما از سویی دیگر برخی مطالبات کارگری وجود دارد که اعتراضات پنهان در پی دارد.
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۰۸    
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: در بازرسی از کشت و صنعت بازرسان کار مواردی را گزارش نمودند ، جلسات مختلفی با کار فرما برگزار شده است جتی این موضوع را در کمیسیون کارگری استان مطرح نموده ایم، به طور جد پیگیر این موضوع هستیم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
آمازون در مواجهه با فشارهای اتحادیه کارگری در آلمان و اعتراضات، حداقل دستمزد ساعتی کارگران در این کشور را به 12 یورو افزایش داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه ملاک تعیین دستمزد کارگران تنها تورم نیست تاکید کرد که حقوق دریافتی یک کارگر باید به گونه ای باشد که بتواند با آن یک ماه خود و خانواده اش را اداره کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران طی تذکری خواستار رسیدگی هرچه سریع تر به مشکلات و مسائل مربوط به حقوق ودستمزد کارگران و رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی شد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۲۶   + ۱۸ سایت دیگر  
عباس عبدی نوشت: چند شاخص مهم را برای دوره های متفاوت از ابتدای انقلاب تاکنون مقایسه می کنیم. نرخ ارز، نرخ تورم، تعداد شاغلین، رشد اقتصادی، حداقل دستمزد کارگران و ضریب جینی، اینها شاخص مهم هستند. البته آمار رسمی آنها نیز وجود دارد و می توانیم مقایسه کنیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
مصطفی شریف گفت: دنیای امروز به دنبال این است که منافع را بالا ببرد و هزینه ها را کاهش دهد. پایین آوردنِ هزینه ها به معنای کاستن از دستمزد کارگران نیست بلکه هزینه های غیر لازم دیگری نیز وجود دارد که می توان آن را کاهش داد و از کارگر مایه نگذاشت ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۲:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
حق داشتن مسکن مسئله ای مهم و اساسی در زندگی کارگران به حساب می آید، به طوری که میزان مبلغ هزینه کرد آن کمک شایانی به حل معیشت زندگی این قشر زحمتکش جامعه می کند ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۱:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: مدیران بیشترین و کارگران کمترین دستمزد را در اروپا می گیرند. مرکز آمار اتحادیه اروپا در گزارشی اعلام کرد متوسط سطح دستمزد مدیران اروپایی بالاتر از هر شغل دیگری و متوسط سطح دستمزد کارگران پایین تر از هر شغل دیگری بوده است. 1- مدیران ...
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یک ماه پس از خلع ید کارفرما، وضعیت نیشکر هفت تپه را در این دو جمله می توان خلاصه کرد: نه آبی برای کشاورزی هست و نه برای پرداخت دستمزد کارگران پولی وجود دارد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۲۰:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مشاور مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه اکثر شاغلین در بنگاه های کوچک بخش غیردولتی فعالیت می کنند، گفت: اگر دستمزد کارگر متناسب با سود تولید باشد کارگر شخصیت پیدا می کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۲:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: حداقل حقوق یک کارگر فقط 30 درصد از سبد خانوارش را تامین می کند و کسی به فکر 70 درصد دیگر آن نیست.
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۹    
با توجه به تورم افسارگسیخته و خط فقر 10میلیون تومان، بسیاری از اقشار ضعیف جامعه امورات زندگی شان نمی گذرد، حتی اگر دستمزد کارگران 40درصد هم افزایش یابد با توجه به مشکلات کارگران قانع کننده نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رییس اتحادیه خبازان کرمانشاه گفت: اگر قیمت نان به شکل منطقی افزایش نیابد، این واحدها با مشکلات بسیاری مواجه شده و حتی قادر به اعمال افزایش 40 درصدی دستمزد کارگران شاغل در این واحدها نخواهند بود.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۲۲:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
با شدت گرفتن بازگشت کارگران افغانی به کشورشان، دستمزد کارگران ساختمانی افزایش یافته و بیش از این نیز افزایش خواهد یافت. تهران – اقتصاد برتر – 5 خرداد 1400 گزارش ها از کوچ کارگران افغانی حاکی است، 35 درصد کارگران افغانی مقیم ایران به کشورشان بازگشته اند و این روند همچنان ادامه دارد. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
برای اولین بار، ماده 79 قانون برنامه ششم توسعه (برقراری مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام (ره) به میزان 20 درصد حداقل دستمزد کارگران) محقق شد.
کارگر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
کمیل طیبی گفت: وقتی بازار کار تقویت شود و سندیکاهای کارگری شکل بگیرد و چانه زنی در روند تعیین دستمزد، انجام شود در آن صورت دستمزد نیز تابع مقررات بازار می شود. بنابراین چانه زنی با دولت و کارفرما باید مورد توجه قرار گیرد و علاوه برآن قانون کار هم باید حمایت کننده ی این مسئله باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۷    
ایسنا/آذربایجان شرقی نائب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار آذربایجان شرقی گفت: در مقابل تورم افسارگسیخته و رهاسازی قیمت ها، دستمزد 1400 همانند سال های گذشته تغییر خاصی در افزایش قدرت خرید کارگران نداشته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۱:۱۷   + ۳۹ سایت دیگر  
در بخش دستمزد نیروی کار در سه ماهه چهارم سال 1399، هزینه کارگر میوه چین مرد 1245823 ریال و هزینه کارگر میوه چین زن 1135879 ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب 50,8 و 49.8 درصد افزایش داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مریوان از افزایش دستمزد کارگران خباز خبر داد.
گرانی ها تا حدی سرسام آور شده است که حتی افزایش حقوق در سال 1400 هم نتوانسته جوابگوی هزینه های زندگی کارگران باشد, به عبارتی گرانی ها افزایش دستمزد را خنثی کرده است.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۸:۱۷   + ۸۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: سید علیرضا موسوی مجد، رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری از افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی ایرانی خبر داد و گفت: با لغو تحریم ها، دیگر لوازم خانگی ساخته شده وارد کشور نمی شود و صرفا مونتاژ آنها در ایران انجام می شود. ...
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۴    
همین امروز ما دیگر نمی توانیم اثرات افزایش دستمزد را ببینم، همان دستمزدی که کارفرمایان ادعا می کردند نباید زیاد شود! حالا همین افزایش ناچیز هم دیگر محو و معدوم شده؛ توصیف این شرایط فقط در قالب یک جمله می گنجد: امنیت معاش مزدبگیران در خطر است، آن هم خطری جدی .
اقتصاد ایران: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به جمعیت 14میلیون نفری بیمه شدگان تامین اجتماعی و سه میلیون و 600هزار نفری بازنشستگان و مستمری بگیران اظهار داشت ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۸:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تهران- استاندار تهران با اشاره به بررسی کارشناسان در خصوص مبحث افزایش قیمت حامل های انرژی و حقوق و دستمزد کارگران از سوی نانوایان گفت: افزایش قیمت نان در استان تهران فعلا قانونی نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۷:۱۵   + ۵۸ سایت دیگر  
تهران- استاندار تهران با اشاره به بررسی کارشناسان در خصوص مبحث افزایش قیمت حامل های انرژی و حقوق و دستمزد کارگران از سوی نانوایان گفت: افزایش قیمت نان در استان تهران فعلا قانونی نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از ابلاغ جزئیات حقوق و دستمزد کارگران در سالجاری به واحدهای اقتصادی این استان خبر داد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه شهید چمران در مورد دستمزد کارگران گفت: به دلیل بی کفایتی ها کل سرمایه های کشور مصرف شده است و دولت پولی ندارد تا بتواند حداقل دستمزد را بالاتر از این مقدار ببرد چراکه در آن صورت نه دولت می تواند حقوق کارمندانش را بدهد و نه می تواند به بخش خصوصی فشار وارد کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۰۹:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور درباره دستمزد کارگران گفت: برخی از کارفرمایان در ابتدای سال اقدام به انعقاد قرارداد تک نسخه ای حداکثر یکساله می کنند اما به صورت شفاهی مبلغ حقوق توافق شده کمتر از مبلغ مندرج در قرارداد است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اتحادیه نانوایان مشهد گفت: اگر حمایت های لازم از صنف نانوایی صورت نگیرد و اوضاع با همین رویه پیش برود صنف نانوایان عملا تعطیل خواهد شد، زیرا بودجه نانوایان با قیمت فروش نان و البته دستمزد کارگران هیچ تطابقی ندارد و با دستمزد کنونی ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۲:۰۳    
یکی از مغالطات چپ زده در اقتصاد ایران، سنجش میزان حداقل دستمزد کارگران به نرخ ثابت بر پایه دلار است که باعث می شود در تحلیل وضعیت فعلی خطای نظری فاحشی بروز کند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۶:۰۷   + ۳۶ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب افزایش حق مسکن کارگران در هیات وزیران خبر داد. محمد شریعتمداری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: امروز پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران به تصویب هیات وزیران رسید. ...
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۳۹   + ۵۸ سایت دیگر  
نقدینه - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب افزایش حق مسکن کارگران در هیات وزیران خبر داد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، محمد شریعتمداری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: امروز پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران به تصویب هیات وزیران رسید. ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیرکاربا اشاره به اینکه دستمزد سال آینده کارگران می تواند به صورت منطقه ای تعیین شود گفت:در مورد مسکن کارگران هم می توان آن ها را بدون اتکا به بودجه عمومی و با منابع ارزان قیمت صاحب خانه کرد؛ این کار شدنی است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۲۶    
معاون اسبق وزارت راه و شهر سازی گفت: وقتی که قیمت هیچ کدام از مولفه های موثر بر قیمت مسکن پایین نیامده نمی توان انتظار داشت با کاهش اسمی نرخ دلار، قیمت مسکن هم به سرعت تنزل بیابد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۸:۴۸    
ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: اجازه ندهیم شیرینی افزایش دستمزد کارگران با افزایش نرخ تورم به کامشان تلخ شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
لرستان- مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه 24 هزار و 999 کارگر ساختمانی در استان بیمه هستند، گفت: میزان دستمزد کارگران بیشتر از نرخ تورم سال گذشته است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
بازار لوازم خانگی این روزها متاثر از دو خبر است؛ یکی بحث افزایش قیمت و دیگری احتمال بازگشت برندهای خارجی. فعالان حوزه لوازم خانگی می گویند افزایش قیمت در شرایط فعلی اجتناب ناپذیر است؛ به گفته آنها با افزایش دستمزد کارگران و افزایش نرخ مواد اولیه به خصوص مس، فولاد و آلومینیوم ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۵۷    
نگاه: تفسیر اشتباه کارفرمایان از دستمزد کارگران که البته معمولاً رو به پایین دچار اشتباه می شوند! مناسبت: کارگران پول پیش خانه را ندارند چون برخی از آنان به قلک و پس انداز اعتقادی نداشته اند. گزارش: تبعیض در محیط های کار صحیح نیست صحیح است صحیح است، تبعیض در هر صورت صحیح نیست! ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۷:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
علی قنبری گفت: در حال حاضر به دلیل عدم کارآمدی دولت، دخالتِ سایر ارگان ها در فرآیندهای تصمیم گیری، نبود یک حاکمیت کارآمد و وجود تفرقه بین نهادهای تصمیم گیر از یک طرف و سیاستهای تنش زا در منطقه و جهان از سوی دیگر، سرمایه گذاری ها عملا ناممکن شده و رفاه اجتماعی به محاق رفته است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۴:۴۶   + ۳۸ سایت دیگر  
حمیدرضا غزنوی در گفت و گو با مهر ، در مورد افزایش قیمت لوازم خانگی اظهار داشت: با توجه به افزایش 39 درصدی دستمزد کارگران و افزایش نرخ مواد اولیه به خصوص مس، فولاد و آلومینیوم، تولیدکننده لوازم خانگی چاره ای جز افزایش قیمت ندارد چراکه قیمت هر کالایی متأثر از نرخ مواد اولیه و هزینه هاست. ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، سمیه گلپور، رئیس کمیته بانوان کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدامات و تلاش های خوبی برای کارگران انجام داده گفت ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
علیزاده از وجود 304 تشکل کارگری و کارفرمایی در گیلان خبر داد و گفت: دولت برای افزایش پرداختی به کارگران تاکنون اقدامات چشمگیری انجام داده است اما میزان دستمزد پرداختی به کارگران هنوز ایده آل نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه سال گذشته بیشترین نارضایتی کارگری را در استان به دلیل تفاوت دستمزدها داشتیم، گفت: تفاوت دستمزد کارگران در شرکت های استان کرمان ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به انتخاب شعار "ایستادید، تا ایران بماند"، به مناسبت هفته کارگر در اصفهان، گفت: بخش قابل توجهی از کادر درمان نیز حقوق کارگری دریافت و ایستادگی می کنند تا ایران سرپا بماند.
برترین ها / اول فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۵۸   + ۲۸ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیشنهاد ما به هیئت وزیران اجرا شدن رقم حق مسکن در دستمزد کارگران از ابتدای فروردین ماه 1400 بوده است. ...
اکو فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۱:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
اکوفارس: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جاری تصمیم گرفته شد که با توجه به اینکه دستمزدها کفایت زندگی یک کارگر را نمی کند، حقوق آنها مجددا مورد بررسی قرار گیرد.
جهانی پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۹:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حقوق و دستمزد کارگران گفت: در سال جاری تصمیم گرفته شد که با توجه به اینکه دستمزدها کفایت زندگی یک کارگر را نمی کند، حقوق آنها مجددا مورد بررسی قرار گیرد.