شنبه ۲۲ مردادساعت ۱۴:۴۹Aug 2022 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خروج سرمایه»

کارشناسان بازار سرمایه ، پیش بینی می کنند در هفته جاری تک نماد ها روند مثبت اندکی خواهند داشت و بزرگان بازار با معاملات اندک مواجه خواهند بود. تهران – اقتصاد برتر – 22 مرداد 1401 ...
تعداد بازدید: 13 معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران از خروج 40 فروند شناور صید صنعتی فانوس ماهیان به کشور های دیگر جهت انجام فعالیت های صیادی خبر داد و گفت ...
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نقدینه - در مجموع کل هفته اخیر 261 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 87 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیش افت 69 درصد داشته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۱:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران استاندار مازندران به بازرسی استانداری تکلیف کرد: گزارشی درباره خروج سرمایه گذاران از مازندران تهیه کند که در آن سهم کوتاهی هر دستگاه برای منصرف شدن سرمایه گذار از فعالیت اقتصادی در مازندران مشخص شود.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۶:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
روسیه فروش سهام در پروژه های مهم انرژی و توافق نامه های تولید مشترک نفت و گاز برای شرکت های متعلق به کشورهای غیردوست را ممنوع کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
کارشناسان می گویند اقتصاد یک کشور نمی تواند بین المللی شود تا زمانی که قوانین آن در هاله ای از ابهام باشد، سازمان های موازی و بوروکراسی حکمرانی داشته باشند و تصمیات خلق الساعه در سیاست گذاری ها جولان دهد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۸:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
دکتر علینقی مشایخی سرمایه گذاری و ورود و خروج سرمایه در اقتصاد متغیرهای پیشرانی هستند که زنگ ها و گاهی آژیرهای هشدار را به صدا درمی آورند. سرمایه گذاری رونق ایجاد می کند، ظرفیت های تولیدی و زیربنایی را برای اقتصاد افزایش می دهد و اشتغال ایجاد می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۲:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: با اجرای طرح تامین مالی زنجیره ای شاهد کاهش شدید انحراف منابع بانکی و کاهش خروج سرمایه در مسیرهای نادرست خواهیم بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۸:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار امروز برای سی و سومین روز متوالی منفی شد و 287 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، برخی قیمت های تعیین شده برای تورهای جام جهانی را غیرمعقول دانست و گفت: 400 تا 500 میلیون تومان اصلا نرخ معقولی برای دیدن بازی ها و تور جام جهانی نیست و باعث خروج سرمایه از کشور می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۱:۱۱    
قزوین – ایرنا - عضو هیات رییسه کانون کارفرمایان استان قزوین گفت: اوقافی بودن اراضی شهر صنعتی البرز موجب خروج سرمایه گذاران از این شهر شده است که حل این مشکل را با جدیت پیگیری می کنیم.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۰:۲۶    
بعد از یک دوره رونق معاملات که با خروج سرمایه ها از بورس این احتمال را تقویت می کرد که سرمایه های خرد در بازار مسکن پایتخت ذخیره شده است
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۵:۲۷   + ۵۴ سایت دیگر  
اعضای مجمع تشخیص در ادامه بررسی سیاست های کلی برنامه هفتم و پس از بحث درباره برخی الزامات رشد اقتصادی 8 درصدی در این برنامه، بر افزایش خالص موجودی سرمایه با رفع موانع و تسهیل سرمایه گذاری (داخلی و خارجی) و جلوگیری از خروج سرمایه از کشور مگر برای اهداف اقتصادی تاکید کردند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیر انجمن کارگزاران بیمه کشور اظهارداشت: پایین بودن کارمزد خدمات بیمه، باعث کاهش انگیزه در شبکه فروش و خروج سرمایه انسانی کارآفرین از صنعت بیمه خواهد شد. ...
صبح قزوین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مهدی حیدری گفت: مانند هفته های گذشته معامله کنندگان حقیقی به بازار اعتماد ندارند و روند خروج سرمایه حقیقی از بازار ادامه دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۵:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در مجموع کل هفته اخیر هزار و 479 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 296 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیش رشد 3.5 درصد داشته است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۱:۵۹    
دبیر کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به ورود بازار مسکن به پنجمین سال سپری شده از شروع رشد نامتعارف قیمت در کنار تمدید رکود سرمایه گذاری ساختمانی گفت: از ابتدای سال با افزایش هزینه تولید، تورم بیش از 20 درصد در حوزه مسکن ایجاد شد و احتمال گرانی بیشترقیمت تا پایان سال پیش بینی می شود.
فرادید   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ریزش 2 ساله بورس در واقع بهانه ای در راستای خروج سرمایه گذارانی شد که از دانش مالی بهره کمتری داشتند. حال سرمایه گذاران فردی و یا نهادی با توجه به حذف ریسک گزارش های مالی با تحلیل بیشتری به معاملات در بخش مولد اقتصاد می پردازند.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
می متالز - سومین سند از بروز وضعیت قرمز در حوزه عرضه مسکن، رکود 8 ساله ساختمانی در کشور را تایید کرد.
فرادید   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بازار می بیند که تصمیمات اقتصادی هیچ سمت و سوی مشخصی ندارد و بی ثباتی در فضا موج می زند، برای همین هم می ترسند که شاهد خروج سرمایه ها از بورس باشیم. در نهایت باید به این مساله در پایان اشاره کرد که بهبود وضعیت بازار در گرو ایجاد ثبات اقتصادی در کشور است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۹:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مهمترین تیتر های روزنامه های امروز شنبه یکم مرداد ماه به بیان مسائلی همچون بیست و نهمین سفر استانی رئیس جمهور، احیای دریاچه ارومیه، حمایت دولت از گروه های جهادی, برخورد دولت با هر گونه فساد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۷:۲۴   + ۳۸ سایت دیگر  
ایسنا : طبق آمار بانک مرکزی در 12 ماهه سال گذشته رقم خالص حساب سرمایه به منفی 9 میلیارد و 333 میلیون دلار رسیده، در حالیکه خالص حساب سرمایه در کل سال 1399 معادل منفی 6 میلیارد و 318 میلیون دلار بوده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۶:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
گزارش بانک مرکزی از میزان خروج سرمایه از کشور در سال 1400 حاکی از رشد بیش از 47 درصدی در مقایسه با سال 99 است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس بررسی بخش حساب سرمایه در تراز پرداختهای نماگرهای اقتصادی بانک مرکزی؛ خروج سرمایه 9.3 میلیارد دلاری در سال 1400 رقم خورده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بازار سرمایه برای بیست و چهارمین روز متوالی با خروج سرمایه حقیقی ها روبرو شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۵:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بازار سرمایه در حالی امروز نیز با کاهش معاملات خود را به پایان رساند که فاکتورهای عملکردی بازار همگی در جهت نزول قیمت ها عمل کردند. با این حال هر بار که خبری مثبت در حوزه سیاسی و اقتصادی در کشور منتشر می شود، شاخص اندکی صعود می کند و امیدواری ها در بازار رشد پیدا می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۵:۳۰   + ۲۶ سایت دیگر  
بازار سرمایه برای بیست و چهارمین روز متوالی با خروج سرمایه حقیقی ها روبرو شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۰۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در جلسه هم اندیشی با برگزیدگان روز صنعت و معدن در محل نمایشگاه بین المللی تهران، معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت از کنترل قیمت تایر انتقاد کرد و آن را عامل خروج سرمایه از این صنعت دانست.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۵:۰۶    
اقتصادنیوز: در معاملات امروز 25 تیرماه بازار سهام ، تمامی شاخص های بورس ریزش کردند؛ اما قیمت سهام کلیه نمادهای صنعت دارویی رشد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۱۱:۴۹    
کارشناس سیاسی منطقه گفت: افزایش درگیری های مرزی بین قرقیزستان و تاجیکستان باعث ایجاد ناامنی در منطقه و خروج سرمایه از این مناطق خواهد شد که از این حوادث قدرت های دیگر بهره مند خواهند شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۰۵:۵۹    
شاه ویسی، کارشناس اقتصادی گفت: دولت اعلام کرده از بازار حمایت می کند، از این رو شاخص کل بورس رشد می کند، اما شرکت های حبابی در این مدت فقط از سهامدار نوسان می گیرند پس مراقب باشید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در معاملات امروز 21 تیرماه بازار سهام، 425 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و بیشترین خروج پول به سهام تفارس (شرکت تأمین سرمایه خلیج فارس) اختصاص داشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
از دست رفتن مرز حمایتی یک میلیون و 500 هزار واحد در روز شنبه منجر به افزایش عرضه و رشد خروج سرمایه شد. به طوری که در پایان معاملات دیروز 100 نماد صف فروش داشتند و تنها 5 نماد صف خرید داشتند.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۴/۲۰ - ۱۸:۰۶   + ۲۳ سایت دیگر  
در روزهایی که بازار سرمایه، با خروج نقدینگی و بی اعتمادی سهامداران رو به روست و ثابت ماندن نرخ ارز نیمایی با وجود افزایش نرخ دلار، به مانعی برای رشد بورس تبدیل شده است،تصمیمات خلق الساعه و بدون بنیه کارشناسی، بیاعتمادی به این بازار و روند خروج سرمایه را تشدید کرده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۰   + ۲۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و اینکه آیا راه حل عبور از شرایط فعلی مذاکراه نیست، گفت: مشکل ما مذاکرات نیست، مشکل ما نادیده گرفتن مردم است تجربه گذشته این را نشان می دهد که چه در موضوع برجام و چه در موضوعFATF ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۹ - ۰۹:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اگر یک سهامدار سبد سهامی داشته باشد که بازدهی آن با شاخص کل متناسب باشد، به طور متوسط در تیر 1401 زیان 2.7 درصدی را متحمل شده است.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ - ۱۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
زمانی که یک ساختمان ساز در ایران تصمیم به ساخت مسکن می گیرد، بر اساس نرخ های روز، یک قیمت تمام شده محاسبه می کند. اما پس از اتمام کار، نرخ ها به حدی تغییر می کنند که دیگر امکان سرمایه گذاری جدید وجود ندارد.و
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۷ - ۲۳:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در مجموع کل هفته اخیر هزار و 663 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 332 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیش افت 12 درصد داشته است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۰۸:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - 696 روز از زمانی که شاخص کل بورس قله 2میلیون واحد را تجربه کرد، می گذرد و حالا بعد از گذشت حدود 23ماه، این نماگر 567هزار پله پایین تر ایستاده است. در این مدت سهامداران خرد نیز مالکیت سهامی به ارزش 120هزار میلیارد تومان را به حقوقی ها واگذار کرد ه اند ...
عصر اترک   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۰۷:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
بانک های خصوصی مکلف هستند همچون بانک های دولتی در پرداخت تسهیلات مشارکت کنند و کمک کار تولید باشند، اما متاسفانه این بانک ها در استان ها اقدام خاصی در این حوزه ها انجام نمی دهند و منابع مالی شان را در داخل استان خرج نمی کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در معاملات امروز بورس تهران 13 تیرماه 1401، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای پانزدهمین روز متوالی منفی شد و 264 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۰۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مدت هاست که فعالان و کارشناسان حوزه بورس دل نگران خروج سرمایه از بورس و عدم ورود سرمایه به این بازار هستند. آنها معتقدند که این وضعیت در آینده تبعات خوبی برای بازار سرمایه ندارد و از طرفی این اتفاق را نشان دهنده افزایش بی اعتمادی سهامداران به بهبود وضعیت بورس و در نهایت به وعده های ...
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۹:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
بازار سرمایه امروز در روندی نزولی قرار گرفته است و خروج سرمایه از بورس نیز طی روزهای گذشته با رشد همراه بوده است؛ فعالان بازار سرمایه معتقدند، ابهامات بسیاری در بازار سهام این روزها وجود دارد که صدای بسیاری از سرمایه گذاران را در آورده و تعدادی از سهامداران خرد نیز از بازار خارج شده اند. ...
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۶:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
بورس تهران در نخستین روز کاری هفته جاری همچنان با غلبه عرضه بر تقاضای سهام و تشدید خروج پول در اغلب نماد های معاملاتی بود.
اتاق نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از اکوایران، برای پیش بینی بورس امروز – شنبه 11 تیر- به روند بازار سهام در روزهای گذشته نگاه می کنیم. روز چهارشنبه شاخص کل بورس پس از دو روز بار دیگر نزول کرد و 716 واحد پائین آمد. شاخص هم وزن 388 واحد رشد کرد و شاخص کل فرابورس کاهش 27 واحدی را پشت سر گذاشت. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۰۹:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در مجموع کل هفته هزار و 882 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 376 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیش افت 16 درصد داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : عوامل ابهام زا در بازارسهام صدای سرمایه گذاران را درآورده به طوری که بخش وسیعی از سرمایه گذاران با توجه به چنین شرایطی از ورود به تالار شیشه ای امتناع می کنند. این مهم در کنار رخدادهای بد اقتصادی و پیشروی انتظارات تورمی موج جدیدی از هراس و خروج سرمایه از بازار را رقم زده است ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تامین مالی پیشران ها و شرکت های بزرگ اقتصادی که نیروی کار فراوانی دارند توسط سیستم بانکی صورت می گیرد.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۹:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مایکروسافت در واکنش به حمله روسیه به اوکراین کسب وکار خود در این کشور کاهش و به خروج کامل اقدام کرد.